مشاوره آزمون کاردانی به کارشناسی

وضعیت
موضوع بسته شده است.

mazyar_01010

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من خودم شاگرد ریاضی بودم و با تو کملا موافقم .چون خودمم تو کنکور با ماشین حساب کار کردم و جواب گرفتم اگر بلد باشی با ماشین حساب کار کنی خیلی راه حل خوبیه.
چرا تا وفتی که میشه زودتر به جواب رسید نشست و وقت تلف کرد؟
تو کنکور بحث زمان نه شکوفایی استعداد ریاضی.
وقتی سوالای قبل با ماشن حساب حل میکنی میبینی درسته جوابا پس لزومی نداره مثال نقض بیاریم.
اتفاقا در مورد خطی سازی بگم من خودم جواب با ماشین حساب زدم درست بوده.اما اگر حل میردم به جوابی که سنجش مورد نظرش بوده و با خطا بوده نمیرسیدم.میدونین چرا حل نکردم چون قبلا تو سوالای سال قبل حل کردم خودم به تناقض رسیدم ولی جوابی که با ماشین حساب اوردم تو گزینه ها گزینه صحیح بود.
پس اگر بلد بود حتما ازش استفاده کنین.
البته من نمیگم ریاضی نخونین با ماشین حساب جواب بدین.چون ممکن اصلا سوالایی بدن که قابل حل با ماشین حساب نباشه.پس بهتره مسلط باشین رو مباحث و سر جلسه اگر دیدین میتونین با ماشین حساب به جواب صحیح با زمان کمتر برسین از ماشین حساب استفاده کنین چون تو کنکور وقت خیلی مهمه
با بخشیش موافقم!!! ولی تو یه سوال غلط رو با ماشین حساب حل کردی!!! این که سنجش اشتباه کرده و جوای غلط گذاشته چیزی رو توجیح نمی کنه!!! (میتونی یه بار با راه اصلیش آزمایش کنی!!! جوابش اگه اشتباه نکرده باشم میشد 4.4 ولی گزینه ی صحیح بود 4.125) تو سوالای سالهای قبل هم از این اشتباهات زیاد بوده (کتاب سعیدی پور اینو کاملا نشون میده) بخاطر این هست که رو کنکور کاردانی به کارشناسی نظارتی نیست!!! حقیقتش من نمی دونم با ماشیم حساب دقیقا چی کار می کنین، شاید درست باشه!!! اگه درست باشه چه خوبه!!! من نمی خوام نظرمو به زور تعمیم بدم, من به شخصه استفاده از ماشین حساب رو کاره صحیحی نمیدونم!!! چون واقعا بهش نیازی نیست!!! همه ی سوالا رو میشه با همون زمان ماشین حساب حل کرد!!! ولی شایدم واسه ی اکثریت بچه های فنی راه کم خطر و بدون ریسکی باشه!!! اما من اینو منطقی نمی دونم!!! در مورد بحث شکوفایی استعداد هم همونطوری که گفتی بچه ها ریاضی حتما بخونین وچون ممکنه سوالاتی بدن که نشه با ماشین حساب حل کرد, قبل آزمونه کنکور بحث شکوفایی استعدادها مطرح هستش ولی تو خود کنکور زمان ارزش بسیار زیادی داره و اثبات کردن مسئله ای که میشه عددگذاری کرد کار عقلانی ای نیست!!! در کل نظر من اینه که ماشین حساب یک محاسبه گر هستش, این دانشجو هستش که باید روی محاسباتی که میکنه اشراف داشته باشه و حل رو به عهده ی ماشین حساب نندازه!!!

mazyar_01010

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من دارم راجع به بچه های فنی صحبت می کنم که انتگرال و مشتق و بلد نیستن من خودم پا شدم رفتم کلاس خود استادمون بعد از 10 جلسه تعریف ریاضی که حد چیه و تابع و انتگرال و ....... چی هستن کلاس ماشین حساب گذاشت واسمون واسه ما بچه های هنرستانی نه ریاضی!
ما با ماشین حساب سر کنکور تونستیم انتگرال بزنیم که در حالت عادی غیر ممکن بود
بچه های فنی همیشه با ریاضی مشکل دارن که ماشین حساب تو کنکور کمک بزرگیه . من سوالای ریاضی 10 سال پیشو با ماشین حساب زدم جواب 99 درصدش درست بوده تو کنکور خودمم استفاده کردم که نتیجه گرفتم نه تنها من بلکه همه ی دوستام واسه ارشدم که اصلا ریاضی نداریم خلاص پس لزومی نداره وقتمونو بذاریم واسه یادگیری جز به جز ریاضی
در هر صورت این نظر منه هر کسی با توجه به شرایطش یه راهی رو انتخاب می کنه من فقط خواستم کمکی کرده باشم
قطعا شما کمک می کنی!!! من جسارت نمی کنم!!! گفتم من نمی دونم شما با ماشین حساب چطور کار می کنید!!! وقتی چیزی رو نمی دونم نمی تونم با قطعیت ردش کنم!!! اما من به شخصه این راه رو نمی پسندم!!! من خودم ریاضی بودم ولی اگه از پایه ی ریاضیم بگم میفهمی از خیلی از هنرستانی ها هم کمتر ریاضی بلد بودم!!! اما خیلی سرش وقت گذاشتم!!! و میگم چیزی نیست که نشه با تلاش و انتخاب راه درست یاد گرفت!!! نظر شخصی من اینه که استفاده از ماشین حساب منطقی نیست و همه ی اون کارا بسیار ساده تر میتونه با روشهای دستی به دست بیاد!!! به قول شما هم تو ارشد ریاضی سوال نمیاد!!! کاملا درسته!!! اما من واسه خودم آینده ای رو در نظر گرفتم که با درک زیاد ریاضی بتونم درک درست تری از سازه داشته باشم و تعاملاتم با مهندسان عمران بهتر بشه!!! همه و همه نظر های شخصی منه و احتمال داره که راه شما بهتر باشه که در این صورت بهتر بچه ها اونو قبول کنن!!!

آخرین ویرایش:

ArChitect _90

عضو جدید
کاربر ممتاز
با بخشیش موافقم!!! ولی تو یه سوال غلط رو با ماشین حساب حل کردی!!! این که سنجش اشتباه کرده و جوای غلط گذاشته چیزی رو توجیح نمی کنه!!! (میتونی یه بار با راه اصلیش آزمایش کنی!!! جوابش اگه اشتباه نکرده باشم میشد 4.4 ولی گزینه ی صحیح بود 4.125) تو سوالای سالهای قبل هم از این اشتباهات زیاد بوده (کتاب سعیدی پور اینو کاملا نشون میده) بخاطر این هست که رو کنکور کاردانی به کارشناسی نظارتی نیست!!! حقیقتش من نمی دونم با ماشیم حساب دقیقا چی کار می کنین، شاید درست باشه!!! اگه درست باشه چه خوبه!!! من نمی خوام نظرمو به زور تعمیم بدم, من به شخصه استفاده از ماشین حساب رو کاره صحیحی نمیدونم!!! چون واقعا بهش نیازی نیست!!! همه ی سوالا رو میشه با همون زمان ماشین حساب حل کرد!!! ولی شایدم واسه ی اکثریت بچه های فنی راه کم خطر و بدون ریسکی باشه!!! اما من اینو منطقی نمی دونم!!! در مورد بحث شکوفایی استعداد هم همونطوری که گفتی بچه ها ریاضی حتما بخونین وچون ممکنه سوالاتی بدن که نشه با ماشین حساب حل کرد, قبل آزمونه کنکور بحث شکوفایی استعدادها مطرح هستش ولی تو خود کنکور زمان ارزش بسیار زیادی داره و اثبات کردن مسئله ای که میشه عددگذاری کرد کار عقلانی ای نیست!!! در کل نظر من اینه که ماشین حساب یک محاسبه گر هستش, این دانشجو هستش که باید روی محاسباتی که میکنه اشراف داشته باشه و حل رو به عهده ی ماشین حساب نندازه!!!
من اون سوال بلد بودم که حل کنم ولی سوال های سال قبل حل کردم دیدم جواب سنجش جوابی نیست که با راه حل به جواب میرسیم جوابی تو پاسخنامه ها درسته که با ماشین حساب میاریم.به خاطر همون تو کنکور بهتر دیدم با ماشین حساب به جواب برسم.منم گفتم برا کسی خوبه که بلد باشه با ماشین حساب کار کنه در کمترین مدت میتونه 3 تا سوال جواب بده.
من خودم چون کار با ماشین حساب بلد فقط 1 سوال با ماشین حساب جواب دادم .بقیشو حل کردم.
ولی خیلی هارو میشناسم عرض کمترین مدت به 3 تا 4 سوال جواب دادن

آخرین ویرایش:

ftmgh

عضو جدید
کارشناسی پیوسته و نا پیوسته چه فرقی دارن؟
کنکورشون با هم فرق داره ؟ تر نظر سوال ؟و ازمون؟:warn::que:

• :que:
    • :warn:

pal2isa

عضو جدید
کارشناسی پیوسته و نا پیوسته چه فرقی دارن؟
کنکورشون با هم فرق داره ؟ تر نظر سوال ؟و ازمون؟:warn::que:
  • :que:
    • :warn:

کارشناسی پیوسته همون کنکور دبیرستان هست که چهار سال می خونی ...
کارشناسی ناپیوسته هم همون کنکور کاردانی به کارشناسی هس که می دی ...

( من اینطوری متوجه شدم ممکنه اشتباه باشه ! )

mazyar_01010

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من اون سوال بلد بودم که حل کنم ولی سوال های سال قبل حل کردم دیدم جواب سنجش جوابی نیست که با راه حل به جواب میرسیم جوابی تو پاسخنامه ها درسته که با ماشین حساب میاریم.به خاطر همون تو کنکور بهتر دیدم با ماشین حساب به جواب برسم.منم گفتم برا کسی خوبه که بلد باشه با ماشین حساب کار کنه در کمترین مدت میتونه 3 تا سوال جواب بده.
من خودم چون کار با ماشین حساب بلد فقط 1 سوال با ماشین حساب جواب دادم .بقیشو حل کردم.
ولی خیلی هارو میشناسم عرض کمترین مدت به 3 تا 4 سوال جواب دادن
کتاب سعیدی پور چاپ 89 صفحه ی 517 سوال 5 رو نگاه کن!!! با ماشین حساب بزن ببین جوابش اون میاد یا نه!!! اون سوال 100% غلط هستش!!! منم به ذهنم رسید که ماشین حساب بزنم!!! از طرفی 10 بار حلش کردم (و گند زدم به وقتم) و به جواب نرسیدم!!! پیش خودم گفتم درستش اینه که ماشین حساب نزنیم و از قضا بخاطر بی کفایتی مسئولینه کنکور اون سوال غلط درست در اومد!!! منم تمام سوالات ریاضی کنکور رو بررسی کردم و این مسئله ای که می گی رو ندیدم!!! شاید حق با تو باشه ولی من نه دیدم کسی رو که تو کمترین زمان 3(!) تا سوالو با ماشین حساب می زنه نه بلدم با ماشین حساب اونطور کار کنم!!! در عوض دیدم کسی رو تو دوستام که سوالات بسیار زیادی رو بدون ماشین حساب با سرعت زیاد حل کنه!!! یه اعترافم بکنم الان مبحث دنباله ها اومد تو ذهنم و دیدم اگه با تعاریفش خوب آشنا باشی و مثال های نقض رو بدونی می تونی از ماشین حساب استفاده کنی!!! ینی یه عدد گنده بذاری توش و همگرا بودنشو تشخیص بدی!!! توی حد هم میشه اینکار رو کرد یعنی یه عدد نزدیک تو همسایگیه عددی که ایکس به سمتش میل میکنه انتخاب کرد و حد رو حل کرد!!! ولی تو سری ها چیزی به ذهنم نمی رسه!!! بازم می گم بهترین راه خوندن درسته (واسه قبل کنکور) سر جلسه اگه دیدین تقلبم جواب میده استفاده کنین!!!!:biggrin:

آخرین ویرایش:

mazyar_01010

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

درسته!!!!!!!!!!!!!!!!!!!;)

mazyar_01010

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
به نظرم جالب میاد که درباره ی یکی از خطاهای خودم صحبت کنم!!! فک می کنم واسه کسایی که بیشتر پیگیر هستن (مث سایه یا پریسا) بد نباشه!!! ببینید داشتن فکرهای بزرگ خیلی خوبه اما وسواس روی اونا خصوصا توی کنکور میتونه باعث بشه شما دچار اضطراب بشید!!! منظور از وسواس ترس شدید نسبت به شکست و بی توجهی به امر مثبت هستش!!! من فقط و فقط به عدد 1 فکر می کردم و با این فکر تمام تلاشهای خودم رو کوچیک قلمداد می کردم و فکر خنده داره اینکه این رتبه رو نیارم یه حس احمقانه ی شکست بهم می داد و منو نسبت به تمام تلاشهایی که کردم بی توجه می کرد (شاید به دیگران می گفتم من کلی درس خونم ولی ته دلم خودم رو کوچیک قلمداد می کردم)!!! اوج این مطلب در روزهای پایانی کنکور (خصوصا شب کنکور) بروز کرده بود!!! مثلا اینکه خوابم به طور کل مختل شده بود!!! به طور دائم اضطراب های ناخوشایند و شدید رو تحمل می کردم!!! حتی جهان بینی منم کمال گرایانه کرده بود که باید همه چیز منطقی باشه (در صورتی که کجا گفتن همه چیز باید منطقی پیش بره؟؟؟ اصلا خود منطق نسبیه و قطعیت نداره!!!) و این فکر اضطراب منو مضاعف می کرد!!! سر جلسه اولا از کمبود خواب احساس ناتوانیه شدیدی می کردم و همینطور این فکر که چون کم خوابیدم الزاما کنکورو خراب می کنم منو دسپاچه کرده بود و هوشیاری منو به اندازه ی چغندر :Dپایین آورده بود در صورتی که کی گفته کسی که کم بخوابه حتما کنکور رو خراب می کنه!!!!!!!!!دائما سر جلسه فک می کردم کنکورو از دست دادم (منظورم از از دست دادن همون فکره خنده دار رتبه ی 1 شدن بود) با خودم می گفتم دیگه کاری از دستم بر نمی یاد!!! عرق از سر و صورتم سرازیر می شد!!! وقتی به ریاضی رسیدم فک می کردم من با این وضعیت که نمی تونم 100% بزنم پس کنکور رو از دست دادم!!! (مطمئنا متوجه شدید که تا چه حد غلط فک می کردم!!!) زیاد به وصف اون شرایط نمی پردازم!!! فقط می گم افکار کمال گرایانه و به ظاهر مثبت تا چه حد آرامشه من رو مختل کرده بود!!! می خوام یه نتیجه بگیرم!!! اگر رجایی, تبریز, اردبیل یا سوره قبول نشدید زندگیتون به آخر نمی رسه!!! دلیله 100% وجود نداره که حتما باید قبول شین (بهتره که قبول شین), در عوض اگر به این فکر کنید که من می خونم که در مقایسه با خودم و در اون شرایط حال بهترین نتیجه رو بگیرم, وقتی یه تست رو بلد نبودید عنان عقلتونو مث من از دست نمی دید!!! و سعی می کنید روی تستای بعدی تمرکزتون رو حفظ کنید!!! سعی کنید در حد خودتون و در واقع خودتون باشید!!! در واقع کله مطلبی که گفتم در شعره امضام خلاصه میشه که توجه به تاثیر بینش انسان در عمل اون داره!!!...............موفق باشید!!!!!!!!:gol:

آخرین ویرایش:

ftmgh

عضو جدید

oooooooooooooom
مرسی:w14:
خوب ناپیوسترو شنیدم که نمیشه ادامه داد ! درسته؟
اگه اره -بخوام ادامه بدم چجوری باید بدم ؟

pal2isa

عضو جدید
oooooooooooooom
مرسی:w14:
خوب ناپیوسترو شنیدم که نمیشه ادامه داد ! درسته؟
اگه اره -بخوام ادامه بدم چجوری باید بدم ؟

نمی شه ادامه داد ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ واسه ارشد و phd ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ همچین چیزی امکان نداره !

ftmgh

عضو جدید
کاردانی ناپیوسته + کارشناسی ناپیوسته + کارشناسی ارشد+ دکترا
مثل ِ بقیه دیگه ! فرقی نداره !
ها هااااااااااااا ایول:w14:

کاردانی پیوسته-کارشناسی نا پیوسته بعدم تا اخر:)
دم شما گررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررم:gol:

arch_archi

عضو جدید
کاربر ممتاز
مرسی عزیزم اما چه کتابی بخونم؟ پارسه؟

گلم من رشته ام رو عوض کردم برای کارشناسی
کتاب های مدرسان رو خوندم و واقعاااااااا کمکم کرد تا تونستم قبول بشم
کتابهاش واقعا خوب بود
عمومی هام رو بالا زدم
ادبیاتم رو 85 درصد زدم

zahra a

عضو جدید
سلام

کنکور 90هم تموم شد. دیگه وقتشه شروع کنیم.
:w16:
اینجا جمع میشیم برای رتبه نهایت 2رقمی.
هرکی پایه هست بگه یا علی
;)

یا علی

pal2isa

عضو جدید
یعنی مازیار و فرزانه دانشگاهشوت شروع شده ؟؟؟؟؟ چقدررررررر خوببببب
بیان حتما واسمون بگن که دانشگاهشون چجوریـــــــــــــــــه ;)

zzeuss

عضو جدید
بهترین دانشگاه برای کارشناسی ناپیوسته از نظر امکانات و اساتید کدومه ؟
آزاد تهران جنوب - آزاد قزوین - سوره تهران - تبریز سراسری ؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا