مشاوره آزمون کاردانی به کارشناسی

وضعیت
موضوع بسته شده است.

zahra a

عضو جدید
سلام بچه ها
من ترم 3 هستم و امسال کنکور دارم
خیلی میترسم
لطفا راهنماییم کنید

pal2isa

عضو جدید
سوال از کنکوری های سال پیش ...
بچه ها همونطور که می دونین 20 تا سوال ریاضی و هندسه می یاد که 15 تا ریاضی و 5 تا هندسه هست ...
می خوام بدونم شما هندسه هم خونیدن ؟؟؟؟؟؟؟ و تونستین به سوالای هندسه جواب بدین ؟؟؟؟؟؟؟ اگر آره چی خونیدن و چن تاشو جواب دادین
.
.
.
مرسی بچه ها ... مازیار ، فرزانه ، فاطمه و بقیه ی دوستان :)

mazyar_01010

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بچه ها همونطور که می دونین 20 تا سوال ریاضی و هندسه می یاد که 15 تا ریاضی و 5 تا هندسه هست ...
می خوام بدونم شما هندسه هم خونیدن ؟؟؟؟؟؟؟ و تونستین به سوالای هندسه جواب بدین ؟؟؟؟؟؟؟ اگر آره چی خونیدن و چن تاشو جواب دادین
.
.
.

سلام، من خوندم!!! اسم کتابا تو منابعی که تو صفحات اول گذاشتم هست!!! من بخشی از سوالا رو جواب دادم اما اگه وقت بیشتر بود احتمالا بهتر می زدم، چون سوالا غیر قابل حل نبودن!!!! در ضمن مواظب باش تو سوال پارسال غلط هم داشت!!!! مث خطی سازی که با خطا باید باشه، ولی دوستانی که با ماشین حساب زدن درست در اومد!!!! کلا کنکور کاردانی صاحب نداره!!!

pal2isa

عضو جدید
سلام، من خوندم!!! اسم کتابا تو منابعی که تو صفحات اول گذاشتم هست!!! من بخشی از سوالا رو جواب دادم اما اگه وقت بیشتر بود احتمالا بهتر می زدم، چون سوالا غیر قابل حل نبودن!!!! در ضمن مواظب باش تو سوال پارسال غلط هم داشت!!!! مث خطی سازی که با خطا باید باشه، ولی دوستانی که با ماشین حساب زدن درست در اومد!!!! کلا کنکور کاردانی صاحب نداره!!!

آره ... واقعا درسته

ArChitect _90

عضو جدید
کاربر ممتاز
نمی دونم!!! سم رتبش چن بود؟؟؟ الان شبانه هستش؟؟؟ البته ناگفته نماند، سوره هم فوق العاده هستش، رتبه ی 3 89 زد اونجا!!! فاطمه هم که تهرانی هست، از لحاظ نزدیکی انتخاب عاقلانه ای کرده!!!
من مطمئنم تا 198 برداشته.سم هم رتبش 176 بوده.

fatemeh69

عضو جدید

.
.
.

سلااااااااااااااااااااااام عزیزم...
بله هندسه روش میشه سرمایه گزاری کرد مطمئنا خوب بخونی 2 تا سوال میشه زد که اغلب تکراری من با مهندس مازیار کاملا موافقم اشتباه توش داره ولی 2 تا رو میشه زد ....عزیزم من کلاس میرفتم ..........
و کنکورای قبلم از کتاب استاد سعیدی پور خووووووووووووووووندم.....

با ماشین حساااااااااااابم به راحتی میشه زد کنکور پارسال 8 سوال با ماشین حساب به راحتی قابل حل بود

هوووووووووووووووووووووووووووووووورا
پیش به سوی کنکور 91 با انرزی

سایه خانم

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بالاخره من اومدم. بچه ها من جزوه مبانی نظری پارسه رو میخوام اما گیر نمیارم . از کجا تهیه کنم؟

SOSHAN

عضو جدید
سلام چون هیچ جا جوابمو ندادن اینجا میپرسم
لطفا جواب بدیییییییییییییییییییید...
کسی پاسخنامه تشریحی ارشد معماری 90 رو نداره؟؟؟؟؟؟؟؟؟

pal2isa

عضو جدید
سلام چون هیچ جا جوابمو ندادن اینجا میپرسم
لطفا جواب بدیییییییییییییییییییید...
کسی پاسخنامه تشریحی ارشد معماری 90 رو نداره؟؟؟؟؟؟؟؟؟
اینجا تاپیک کاردانی به کارشناسی هست فک نمی کنم کسی اینجا بتونه کمکی کنه !

girl 23

عضو جدید
سلام بالاخره من اومدم. بچه ها من جزوه مبانی نظری پارسه رو میخوام اما گیر نمیارم . از کجا تهیه کنم؟

من واسه پارسالشو دارم اگه بتونم واست اسکن میکنم میزارم.
مبانی آکادمی هم دارم ولی زیاد جامع و کامل نیست.
به نظر من همون کتاب مبانی بهترین منبع واست.
واسه مبانی زیاد رو جزوه تاکید نکن چون هرسال فقط 2 یا3 تا سوال میدن که بتونی جواب بدی..البته شاید امسال بیشتر بشه.

سایه خانم

عضو جدید
کاربر ممتاز
من واسه پارسالشو دارم اگه بتونم واست اسکن میکنم میزارم.
مبانی آکادمی هم دارم ولی زیاد جامع و کامل نیست.
به نظر من همون کتاب مبانی بهترین منبع واست.
واسه مبانی زیاد رو جزوه تاکید نکن چون هرسال فقط 2 یا3 تا سوال میدن که بتونی جواب بدی..البته شاید امسال بیشتر بشه.
مرسی عزیزم اما چه کتابی بخونم؟ پارسه؟

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
سلام دوستان
جایی هست که تست های کنکور کارشناسی ناپیوسته آزاد و سراسری 10 سال گذشته رو با پاسخ تشریحی یا غیرتشریحی بشه دانلود کرد؟
اگر هست لطفا راهنماییم کنید

سایه خانم

عضو جدید
کاربر ممتاز

F A R Z A N E

عضو جدید
کاربر ممتاز
.
.
.

سلام دوستان روی دو نوع از سوالای هندسه وقت بذارین چون دوتاش به راحتی قابل حله.ویه سری سوالات مثل حد،انتگرال ، وبعضی از مشتقات ، دیفرانسیل رو می شه با ماشین حساب به راحتی جواب داد به این شکل که عین عبارت سوال رو وارد ماشین حساب می کنین من خودم از parshrsab pluss2
استفاده کردم که مجاز هم هست برای فنم بیشتر وقتتونو روی تنظیم بذارین تا ایستایی چون پارسال 9تا سوال اومد ازش برای ایستایی هم فک کنم خوندن عکس العملهای تکیه گاهی کفایت کنه
موفق باشین:gol:

سایه خانم

عضو جدید
کاربر ممتاز
.
.
.

سلام دوستان روی دو نوع از سوالای هندسه وقت بذارین چون دوتاش به راحتی قابل حله.ویه سری سوالات مثل حد،انتگرال ، وبعضی از مشتقات ، دیفرانسیل رو می شه با ماشین حساب به راحتی جواب داد به این شکل که عین عبارت سوال رو وارد ماشین حساب می کنین من خودم از parshrsab pluss2
استفاده کردم که مجاز هم هست برای فنم بیشتر وقتتونو روی تنظیم بذارین تا ایستایی چون پارسال 9تا سوال اومد ازش برای ایستایی هم فک کنم خوندن عکس العملهای تکیه گاهی کفایت کنه
مطمئنی که میشه همچین ماشین حسابی رو برد؟ پارسال میگفتن یه ماشین حسابی ببرید که فقط جمعو تفریقو اینچیزا داشته باشه:cry:

mazyar_01010

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
.
.
.

وقتی واسه حل سوالات ریاضی از ماشین حساب استفاده می کنین, دقت کنین که به اشتباه نیوفتین!!! چون استفاده از ماشین حساب در تعاریف بعضی از سوالات ریاضی ایجاد خطا می کنه و ممکنه جواب غلط بگیرین و جواب غلطم تو جوابا باشه... شخصا می گم واسه حل مسائل ریاضی کنکور نیازی به ماشین حساب نیس!!!

mazyar_01010

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مطمئنی که میشه همچین ماشین حسابی رو برد؟ پارسال میگفتن یه ماشین حسابی ببرید که فقط جمعو تفریقو اینچیزا داشته باشه:cry:
مدلای ماشین حسابایی که می تونین ببرینو روزای آخر تو سایت سنجش می ذارن!!!

F A R Z A N E

عضو جدید
کاربر ممتاز
من خودم دیپلم هنرستان داشتم پس پا شدم رفتم کلاس اما اینو بگم بیشتر از دو تا سوال یا حد اکثر خیلی قوی باشی چهار تا رو نمی تونی جواب بدی با این زمان محدود................
ماشین حساب واسه خود من کمک بزرگی بود چون 5 تا زدم باهاش
این ماشین حسابیم که گفتم اکثر سالا مجاز بوده
سوالایی مثل حد و دیفرانسیل و زوج و فرد و سری و اگه با ماشین حساب بزنین هیچ مشکلی پیش نمی یاد اما مشتقات و نزنین انتگرالای معلومم می شه زد ..
یا علی

ArChitect _90

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر منم ماشین حساب ببریم منم 1 سوالو با ماشین حساب زدم.
قبلشم با ماشین حساب سوال های سال قبل با هاش جواب بدین ببینین کدوم سوالارو میشه زد.

mazyar_01010

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من خودم دیپلم هنرستان داشتم پس پا شدم رفتم کلاس اما اینو بگم بیشتر از دو تا سوال یا حد اکثر خیلی قوی باشی چهار تا رو نمی تونی جواب بدی با این زمان محدود................
ماشین حساب واسه خود من کمک بزرگی بود چون 5 تا زدم باهاش
این ماشین حسابیم که گفتم اکثر سالا مجاز بوده
سوالایی مثل حد و دیفرانسیل و زوج و فرد و سری و اگه با ماشین حساب بزنین هیچ مشکلی پیش نمی یاد اما مشتقات و نزنین انتگرالای معلومم می شه زد ..
یا علی
سلام؛ حرفت درسته!!! احتمالا من نمی دونم چطور از ماشین حساب استفاده می کنی!!! اگر از ماشین حساب برای عدد گذاری استفاده می کنی به نظرم روش ذهنی برای محاسبات نچندان بغرنج سوالات ریاضی خیلی سریعتر از دادن عدد به ماشین حساب جواب میده (البته شاید من تند عمل نمیکنم) در مورد مبحث هایی که گفتی مثل دیفرانسیل (اگه منظورت خطی سازی هست)باید بگم این روش برای تقریب زدن ابداع شده و با ماشین حساب صد در صد جواب غلط می گیرید!!! همونطور که میدونید خطی سازی 2 جمله اول بسط تیلور هستش و مقدار تقریبی بهتون میده، مگر اینکه تا بی نهایت بسط رو ادامه بدین (که امکان پذیر نیست و پیدا کردنه عدد همگرایی کاره ساده ای نبست) (امسال هم این سوال غلط اومد) در مورد تابع های زوج و فرد هم باز باید طبق تعریف به متقارن بودن دامنه توجه کرد و صرفا با عدد گذاری که مثلا یه طرف یه عدد مثبت بیاری و با جاگذاری منفی تابع منفی بشه نمی تونی جواب درست بگیری!!! نمونه ی این سوالات زیادن (من بار ها برخورد کردم) در مورد حد هم که دیگه تابلوه با عدد گذاری نمی شه حل کرد چون اگر می شد هوپیتالو استفاده از بسط های مک لورن بی معنی می شد!!! در مورد انتگرال هم که گفتی میشه با استفاده از تقریب خوب انتگرال معین رو حل کرد ولی اولا استفاده از ماشین حساب انتگرال گیر سر جلسه ممنوعه و ثانیا اگه گزینه ها نزدیک به هم باشه ممکنه استفاده از تقریب نامناسب بهتون جواب غلط بده!!! در مورد سری ها هم اگر به سری هی عدد می دین که به همگرایی برسین, باز هم مثال های نقضی هستن که سری رو اول همگرا نشون میدن ولی بعد از چن جمله وا گرا می شن!!! حتی اینم بگم برای صعودی یا نزولی بودن بعضی از دنباله ها نمیشه با قطعیت از روش مشتق استفاده کرد چون دامنه شون اعداد طبیعی هستن نه حقیقی و تو نموداره نقطه نقطه ممکنه جایی مشتق مثبت باشه ولی همون نقطه از جایی که مشتق منفی هستش پایین تر باشه (اینم بارها دیدم!!!)!!! پس در استفاده از ماشین حساب محتاط باشید!!! من که از این روش خوشم نمی یاد!!! در کل توصیه من اینه که در شرایط کنکور بهنره به جای استفاده از راه های میانبر از راه اصلی یعنی یادگیریه درسته ریاضی استفاده کرد!!!

آخرین ویرایش:

F A R Z A N E

عضو جدید
کاربر ممتاز
من دارم راجع به بچه های فنی صحبت می کنم که انتگرال و مشتق و بلد نیستن من خودم پا شدم رفتم کلاس خود استادمون بعد از 10 جلسه تعریف ریاضی که حد چیه و تابع و انتگرال و ....... چی هستن کلاس ماشین حساب گذاشت واسمون واسه ما بچه های هنرستانی نه ریاضی!
ما با ماشین حساب سر کنکور تونستیم انتگرال بزنیم که در حالت عادی غیر ممکن بود
بچه های فنی همیشه با ریاضی مشکل دارن که ماشین حساب تو کنکور کمک بزرگیه . من سوالای ریاضی 10 سال پیشو با ماشین حساب زدم جواب 99 درصدش درست بوده تو کنکور خودمم استفاده کردم که نتیجه گرفتم نه تنها من بلکه همه ی دوستام واسه ارشدم که اصلا ریاضی نداریم خلاص پس لزومی نداره وقتمونو بذاریم واسه یادگیری جز به جز ریاضی
در هر صورت این نظر منه هر کسی با توجه به شرایطش یه راهی رو انتخاب می کنه من فقط خواستم کمکی کرده باشم

pal2isa

عضو جدید
من دارم راجع به بچه های فنی صحبت می کنم که انتگرال و مشتق و بلد نیستن من خودم پا شدم رفتم کلاس خود استادمون بعد از 10 جلسه تعریف ریاضی که حد چیه و تابع و انتگرال و ....... چی هستن کلاس ماشین حساب گذاشت واسمون واسه ما بچه های هنرستانی نه ریاضی!
بچه های فنی همیشه با ریاضی مشکل دارن که ماشین حساب تو کنکور کمک بزرگیه . من سوالای ریاضی 10 سال پیشو با ماشین حساب زدم جواب 99 درصدش درست بوده تو کنکور خودمم استفاده کردم که نتیجه گرفتم نه تنها من بلکه همه ی دوستام واسه ارشدم که اصلا ریاضی نداریم خلاص پس لزومی نداره وقتمونو بذاریم واسه یادگیری جز به جز ریاضی
در هر صورت این نظر منه هر کسی با توجه به شرایطش یه راهی رو انتخاب می کنه من فقط خواستم کمکی کرده باشم

ریاضیتو چن زدی شما فرزانه جان ؟

ArChitect _90

عضو جدید
کاربر ممتاز
من خودم شاگرد ریاضی بودم و با تو کملا موافقم .چون خودمم تو کنکور با ماشین حساب کار کردم و جواب گرفتم اگر بلد باشی با ماشین حساب کار کنی خیلی راه حل خوبیه.
چرا تا وفتی که میشه زودتر به جواب رسید نشست و وقت تلف کرد؟
تو کنکور بحث زمان نه شکوفایی استعداد ریاضی.
وقتی سوالای قبل با ماشن حساب حل میکنی میبینی درسته جوابا پس لزومی نداره مثال نقض بیاریم.
اتفاقا در مورد خطی سازی بگم من خودم جواب با ماشین حساب زدم درست بوده.اما اگر حل میردم به جوابی که سنجش مورد نظرش بوده و با خطا بوده نمیرسیدم.میدونین چرا حل نکردم چون قبلا تو سوالای سال قبل حل کردم خودم به تناقض رسیدم ولی جوابی که با ماشین حساب اوردم تو گزینه ها گزینه صحیح بود.
پس اگر بلد بود حتما ازش استفاده کنین.
البته من نمیگم ریاضی نخونین با ماشین حساب جواب بدین.چون ممکن اصلا سوالایی بدن که قابل حل با ماشین حساب نباشه.پس بهتره مسلط باشین رو مباحث و سر جلسه اگر دیدین میتونین با ماشین حساب به جواب صحیح با زمان کمتر برسین از ماشین حساب استفاده کنین چون تو کنکور وقت خیلی مهمه

آخرین ویرایش:
وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا