مشاوره، پرسش و پاسخ و درخواستهای بخش باغبانی

گلابتون

مدیر بازنشسته
محمدرضا جان من چندبار بگم..تو اگه توي خونه و بالكن و پشت پنجره ما يه اپسيلون نور خورشيد گير آوردي من بهت جايزه نوبل رو ميدم....ندارم بخدا آفتاب ندارمممممم

الان من فقط به شدت به يه پل احتياج دارم كه بعد از اينكه معتاد شدم برم بالاش و .........آه.....

fgni

متخصص باغبانی
کاربر ممتاز
محمدرضا جان من چندبار بگم..تو اگه توي خونه و بالكن و پشت پنجره ما يه اپسيلون نور خورشيد گير آوردي من بهت جايزه نوبل رو ميدم....ندارم بخدا آفتاب ندارمممممم

الان من فقط به شدت به يه پل احتياج دارم كه بعد از اينكه معتاد شدم برم بالاش و .........آه.....
حالا معتاد برا چي ؟:eek::surprised:
خوب اين كه خيلي بده اما يه كار ديگه پشت بوم چي ندارين ... يا تو كوچه يا نميدونم اصلا ببرين يه جايي حد اقل يكي دوبار تو هفته دو سه ساعت افتاب بخوره :redface::gol:

گلابتون

مدیر بازنشسته
حالا معتاد برا چي ؟:eek::surprised:
خوب اين كه خيلي بده اما يه كار ديگه پشت بوم چي ندارين ... يا تو كوچه يا نميدونم اصلا ببرين يه جايي حد اقل يكي دوبار تو هفته دو سه ساعت افتاب بخوره :redface::gol:
آهان اگه اينطوره ميتونم هفته ايي يكبار بذارمشون واحد كناريمون...‍( خداكنه اجازه بدن ):w05:
ممنون محمدرضا جان...ناجي افسانه ايي
:d

aryaei

عضو جدید
با سلام به همه در زمینه باغ و پرورش باغ از جمله درخت های پرتقال و هلو و سیب و ...
یه مقدار اطلا عات می خوام اگر کسی راهنمایی کنه بزرگ واری کرده

fgni

متخصص باغبانی
کاربر ممتاز
با سلام به همه در زمینه باغ و پرورش باغ از جمله درخت های پرتقال و هلو و سیب و ...
یه مقدار اطلا عات می خوام اگر کسی راهنمایی کنه بزرگ واری کرده

دوست من ميتوني وضعيت خودتو البته منظورم باغ... محيط .. و اندازه رو برام شرح بدي ؟ البته بايد يه كم صبر هم داشته باشي :gol:

aryaei

عضو جدید
سلام مهندس عزیز حدودا 300 تا نهال مختلف توی منطقه شمال گلستان کاشتم از همه میوه ها چون تخصصی در این زمینه ندارم می خواهم در بزرگ کردن و نگهداری نهال ها اطلاعاتی داری لطف کنی

زهرا فرشید

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام مهندس عزیز حدودا 300 تا نهال مختلف توی منطقه شمال گلستان کاشتم از همه میوه ها چون تخصصی در این زمینه ندارم می خواهم در بزرگ کردن و نگهداری نهال ها اطلاعاتی داری لطف کنی

سلام دوست گلم
ایشالله محمدرضا کمکت میکنه
فقط بگو چه گیاهایی هست
اسمشونو بگی ممنون میشم

موفق باشی

hreslami

عضو جدید
درخواست سابقه تحقیق برنامه ریزی آرمانی

درخواست سابقه تحقیق برنامه ریزی آرمانی

سلام
دانشجوی کارشناسی ارشد مندسی منابع آب هستم
یکسری مطالب فارسی راجع به برنامه ریزی آرمانی GP برای سابقه تحقیق پایان نامه ام احتیاج دارم.

با تشکر

kapo

عضو جدید
برنامه ریزی آرمانی GP

برنامه ریزی آرمانی GP

سلام
دانشجوی کارشناسی ارشد مندسی منابع آب هستم
یکسری مطالب فارسی راجع به برنامه ریزی آرمانی GP برای سابقه تحقیق پایان نامه ام احتیاج دارم.

با تشکر

ببینید اینا به کارتون میاد:

http://www.google.com/url?sa=t&sour...41IfxOn60PqHB-c0w&sig2=YZ69XI7--mY5fJvcbTFcyQ

http://www.google.com/url?sa=t&sour...O2NDA&usg=AFQjCNHqDgv4IIH07wwkFfpBi4oAyHKmuQ&
sig2=EwZy2bVLwGkzMhf7oHkYDQ

http://journals.ut.ac.ir/page/article-frame.html?articleId=1003206

water.87

کاربر بیش فعال
در خواست جزوه

در خواست جزوه

سلام:gol:
اینجا کسی جزوهی مکانیک سیالات یا مقاومت مصالح غیر عمران نداره؟اگه ذارین داختل تاپیم ممنون میشم واقعا!!!!!

نارون

عضو جدید
کاربر ممتاز

سلام
خانوم ها اقایون مهندس
چند تا گلدون بگونیا داریم ماشالله قد کشیدن ولی برگ های پایینیشون ریختن ولی تموم جوانه های جانبی ان بزرگ شدن ولی رشد نمیکنن این جوانه ها .
باید قلمه بگیرم ازشون یا راهی داره که بدون قلمه این جوانه ها رشد کنند و این گل هم پر برگ بشه و خالی به نظر نیاد
عکسش هم گذاشتم

fgni

متخصص باغبانی
کاربر ممتاز

سلام
خانوم ها اقایون مهندس
چند تا گلدون بگونیا داریم ماشالله قد کشیدن ولی برگ های پایینیشون ریختن ولی تموم جوانه های جانبی ان بزرگ شدن ولی رشد نمیکنن این جوانه ها .
باید قلمه بگیرم ازشون یا راهی داره که بدون قلمه این جوانه ها رشد کنند و این گل هم پر برگ بشه و خالی به نظر نیاد
عکسش هم گذاشتم

نارون جان شما برا بگونيا دو تا كار بايد انجام بدي
اول اينكه چون تو خونه دما بالا و نور كمه اين حالت اتفاق ميافته بنا بر اين بايد گلدونو كنار پنجره بگذاري ضمنا بايد دايم پنسمان انجام بدي تا گياه جوون بمونه
دوم ميتوني به اندازه ده سانت قطع كني از شاخه ها و اونو تو يه ليوان اب بزاري بعد هم يه زغال بنداز تو اب بزار بعد دو سه هفته ريشه كه داد بكار تو گلدن

fgni

متخصص باغبانی
کاربر ممتاز

خوب دوست من شما كه نهالتون رو كاشتين به سلامتي اميدوارم فاصله نهال رو رعايت كرده باشين البته شما بعد كاشت نهال بايد يكسري عمليات نگهداري انجام بدين اول اينكه تو منطقه شما تا اواخر بهار نهالها احتياج به ابياري دستي ندارن اما تو تابستون حتما اين مساله مهمي خولاهد بود بنا بر اين از الان برنامه ريزي كنين برا اون وقت
مساله بعدي هم وجود علف هرز تو باغ هست كه اوايل رشد نهال براي نهالها ايجاد مشكل ميكنه بنا بر اين شما بايد سعي كني وجين دايم داشته باشي
كندن پاي نهال و استفاده از كود دامي در اوايل پاييز و بهار براي رشد و بار دهي نهالها مهمه اما تا نهالتون به شكوفه نرفته از كود ازت استفاده نكنين

سمپاشي نهالها هم مهمه چون مركبات تو منطقه زياده سعي كنين سمپاشيتون هماهنگ با بقيه باغدارا باشه در غير اينصورت هيچ فايده اي برا شما و اونا نداره

برا نهالهاي فيلر كه كاشتين هم بايد بدونين پاييز هر سال بايد هرس انجام بدين تا بتونين سال بعد محصول بهتري داشته باشين

بازم اگه كمك خواستين اطلاعات بيشتري بدين ما در خدمتتون هستيم

نارون

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنونم اقای مهندس
زغال اینجا چه کاربردی داره؟؟؟

من قلمه میگیرم ازشون مثلا یه بار از 20 تا قلمه شاید 5 تای ان ریشه دار شد توی اب.
من این سری دیدم کم ریشه دار میشن دوباره قلمه گرفتم ازشون قند انداختم داخل اب.

fgni

متخصص باغبانی
کاربر ممتاز
ممنونم اقای مهندس
زغال اینجا چه کاربردی داره؟؟؟

من قلمه میگیرم ازشون مثلا یه بار از 20 تا قلمه شاید 5 تای ان ریشه دار شد توی اب.
من این سری دیدم کم ریشه دار میشن دوباره قلمه گرفتم ازشون قند انداختم داخل اب.

زغال خاصيت ميكروب كشي داره براي جلوگيري از فساد اب البته اگه هر روز بتونين اب رو عوض كنين خيلي بهتره

elahe84

عضو جدید
سلام من یه باغ حدود دو هزار متر در اختیار دارم که قبلا باغ سیب و گیلاس و آلو بوده ،تمام درخت های قدیمی باغ کنده و خاک زیرو رو شده حالا میخوام یک محصول خوب به عمل بیارم لطفا منو راهنمایی کنید چه گیاهی با توجه به این فصل سال بهتره بکارم که زود برداشت کنم ؟
آیا باید در این زمین اول زراعت کنم بعد از چند سال نهال بکارم؟سیب مالینگ چطوره؟

alestromeria

عضو جدید
سلام من یه باغ حدود دو هزار متر در اختیار دارم که قبلا باغ سیب و گیلاس و آلو بوده ،تمام درخت های قدیمی باغ کنده و خاک زیرو رو شده حالا میخوام یک محصول خوب به عمل بیارم لطفا منو راهنمایی کنید چه گیاهی با توجه به این فصل سال بهتره بکارم که زود برداشت کنم ؟
آیا باید در این زمین اول زراعت کنم بعد از چند سال نهال بکارم؟سیب مالینگ چطوره؟

سلام دوست عزیز،
اولین کار و مهمترین کاری که باید شما بکنین اینه که خاکتونو در مورد ورتیسیلیوم، بیماری، نماتد و بقیه آفات خاکزی برای آزمایش بدین.
بعد از اطمینان از عاری بودن خاک از هرگونه آفت وبیماری کشت انجام بدین.
نوع درختی هم که میخواین بکارین بستگی به منطقه تون داره، اطلاعات بیشتر بدین تا بهتر کمکتون کنم.
;)

fgni

متخصص باغبانی
کاربر ممتاز
ممنونم.برای ریشه زایی بهتر راه حلی ندارین؟؟
خوب بهتر اينه كه تو اب قند نندازين ولي اگه بتونين از يه ليوان تيره استفاده كنين و اب رو هر روز عوض كنين و اب سرد استفاده كنين تا اكسيژن اب بيشتر باشه بهتر ريشه ميدن
سلام دوست عزیز،
اولین کار و مهمترین کاری که باید شما بکنین اینه که خاکتونو در مورد ورتیسیلیوم، بیماری، نماتد و بقیه آفات خاکزی برای آزمایش بدین.
بعد از اطمینان از عاری بودن خاک از هرگونه آفت وبیماری کشت انجام بدین.
نوع درختی هم که میخواین بکارین بستگی به منطقه تون داره، اطلاعات بیشتر بدین تا بهتر کمکتون کنم.
;)

بله اين اولين كارتون بايد باشه تا بتونين يك باغ سالم داشته باشين

sarahasani97

عضو جدید
مطلب در رابطه باآب زیرزمینی

مطلب در رابطه باآب زیرزمینی

سلام،من در مورد منابع آب زیرزمینی منطقه شمیران و به طور کلی شمال تهران نیاز به اطلاعات دارم ممنون میشم اگه مقاله یا کتابی می شناسید بهم معرفی کنید.مرسی ی ی ی ی ی!!!!:)

ghasemfalamarzi

عضو جدید
سوال در مورد گل نرگس

سوال در مورد گل نرگس

سلام دوستان، كسي مي دونه نياز سرمايي گل نرگس(نرگس شيراز) چقدره؟
ممنون.:gol:

parandi2

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام،من در مورد منابع آب زیرزمینی منطقه شمیران و به طور کلی شمال تهران نیاز به اطلاعات دارم ممنون میشم اگه مقاله یا کتابی می شناسید بهم معرفی کنید.مرسی ی ی ی ی ی!!!!:)
به نظر من بهتره برین اداره آب

mehrdad20072

عضو جدید
راهنمایی برای اجرای آبیاری قطرهای

راهنمایی برای اجرای آبیاری قطرهای

سلام به تمامی دوستان
با تلاشهای بسیار موفق به تاسیس یه باغ انار با مساحت 2 هکتار شدیم .
میخواهیم که آبیاری قطره ای راه اندازی کنیم . اگر بشود خودمان این کار را انجام بدهیم البته با کمک شما دوستان و مهنسان عزیز .
گوده ها با فاصله ی 4 متر از همدیگر زده شده اند .

و اما سوالت من :
نوع پمپ مورد نیاز
لوله مورد نیاز از استخر تا سر باغ با چه قطری باشد ؟
لوله ی مورد استفاده در عرض با چه قطری باشد ؟ (70 متری )
لوله های مورد استفاده دور درخت با چه قطری باشد ؟

پیوست ها

• انار.jpg
    انار.jpg
    31.3 کیلوبایت · بازدیدها: 0

parandi2

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام به تمامی دوستان
با تلاشهای بسیار موفق به تاسیس یه باغ انار با مساحت 2 هکتار شدیم .
میخواهیم که آبیاری قطره ای راه اندازی کنیم . اگر بشود خودمان این کار را انجام بدهیم البته با کمک شما دوستان و مهنسان عزیز .
گوده ها با فاصله ی 4 متر از همدیگر زده شده اند .

و اما سوالت من :
نوع پمپ مورد نیاز
لوله مورد نیاز از استخر تا سر باغ با چه قطری باشد ؟
لوله ی مورد استفاده در عرض با چه قطری باشد ؟ (70 متری )
لوله های مورد استفاده دور درخت با چه قطری باشد ؟
برادر جان، زمین شما خیلی برای اینکار کوچکه و به درد آبیاری قطره ای نمی خوره چون هزینه اش در واحد سطح خیلی بالا می ره و مقرون به صرفه نیست.
بهتره شما از روش آبیاری نوین یا همون لوله های دریچه دار استفاده کنی.
موفق باشی.

kaghaz rangi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
نمیدونم این چرا این شکلی شده.....
خیلی چروکیده شده...باوجود اینکه ابیاریش درست بوده و تقریبا هر روز اسپریشون میکردم.... اما این شکلی شده...چه کارش کنم حالا؟

kapo

عضو جدید
همونی که دوستان گفتن. البته اداره آب نه، سازمان آب منطقه ای درسته. یک معرفی نامه یا گواهی اشتغال به تحصیل از دانشگاه ببرید به سازمان آب منطقه ای(فکر کنم خود شمیران سازمان جدایی داشته باشه می تونید از 118 آدرس و تلفن بگیرید) و در رابطه با موضوعی که می خواهید اطلاعاتتون رو بگیرین