متناسب با شخصیت داری حرف میزنی

شیمیست عکاس

عضو جدید
سلام دوست عزیز.مرسی که دعوتم کردی.اتفاقا همین الان خیلی با این موضوع درگیرم.متاسفانه وقتی به خیلیا خوبی و مهربونی میکنی سعی میکنن با کاراشون آزارت بدن.نمیدونم چرا..شاید از حسد... شاید از عقده یا شایدم از مواردی که تو اول تاپیک خودت بهشون اشاره کردی.راستش من اول خیلی با خلوص نیت به یکی خوبی میکنم بعدش که این موارد و میبینم دلم میشکنه و ازش دوری میکنم ولی الان که همه جا حرف نلسون ماندلاست واقعا وقتی به کاراش فک میکنم و زندگینامه شو میخونم،کم کم دارم به این نتیچه میرسم که شاید اشتباه میکردم و به قول نلسون ماندلا باید ببخشم ولی فراموش نکنم. خیلی از این نظر به نلسون ماندلا غبطه میخورم.واقعا چه جوری تونست در اوج قدرت ببخشه کسانی رو که هرروز به قصد کشت شکنجه ش میدادن و کتکش میزدن؟!!!

ما زاده شده ایم تا شکوه و بزرگی خداوندی را که در درونمان است،آشکار سازیم و این امر،همه ی انساتها را در بر میگیرد.نلسون ماندلا

اگر قرار باشد خون را با خون شست دچار بدبختی میشویم ،ببخشیم اما فراموش نکنیم! نلسون ماندلا

براي آنکه مانع احساس عدم امنيت ديگران در اطرافمان باشيم ، خود را از انظار دور مي سازيم . اما اين کار ما را به جايي نمي رساند . ما متولد شده ايم که شکوه و عظمت خداوند را به نمايش در آوريم . چيزي که در درون ماست . نه در درون برخي از ما ، بلکه در درون تک تک ما . و زماني که به اين نور درونمان اجازه تابيدن مي دهيم ، ناآگاهانه به ديگران نيز اجازه چنين کاري را مي دهيم . نلسون ماندلا

از خدا پرسیدم: خدایا چطور می توان بهتر زندگی کرد؟
خدا جواب داد :گذشته ات را بدون هیچ تاسفی بپذیر،
با اعتماد زمان حال ات را بگذران و بدون ترس برای آینده آماده شو.
ایمان را نگهدار و ترس را به گوشه ای انداز .
شک هایت را باور نکن و هیچگاه به باورهایت شک نکن.
زندگی شگفت انگیز است فقط اگربدانید که چطور زندگی کنید .
نلسون ماندلا

آخرین ویرایش:

nayyerr

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
واقعا موافقم صد درصد
من با این افراد یا افرادی که خار از این روه هستند سعی میکنم متناسب با شخصیت خودم حرف بزنم.
ولی گاهی هم استثنا وجود داره
زمانی که فرد خاطی مخاطبش فقط من نباشم ...

blackviper210

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوست عزیز.مرسی که دعوتم کردی.اتفاقا همین الان خیلی با این موضوع درگیرم.متاسفانه وقتی به خیلیا خوبی و مهربونی میکنی سعی میکنن با کاراشون آزارت بدن.نمیدونم چرا..شاید از حسد... شاید از عقده یا شایدم از مواردی که تو اول تاپیک خودت بهشون اشاره کردی.راستش من اول خیلی با خلوص نیت به یکی خوبی میکنم بعدش که این موارد و میبینم دلم میشکنه و ازش دوری میکنم ولی الان که همه جا حرف نلسون ماندلاست واقعا وقتی به کاراش فک میکنم و زندگینامه شو میخونم،کم کم دارم به این نتیچه میرسم که شاید اشتباه میکردم و به قول نلسون ماندلا باید ببخشم ولی فراموش نکنم. خیلی از این نظر به نلسون ماندلا غبطه میخورم.واقعا چه جوری تونست در اوج قدرت ببخشه کسانی رو که هرروز به قصد کشت شکنجه ش میدادن و کتکش میزدن؟!!!

ما زاده شده ایم تا شکوه و بزرگی خداوندی را که در درونمان است،آشکار سازیم و این امر،همه ی انساتها را در بر میگیرد.نلسون ماندلا

اگر قرار باشد خون را با خون شست دچار بدبختی میشویم ،ببخشیم اما فراموش نکنیم! نلسون ماندلا

براي آنکه مانع احساس عدم امنيت ديگران در اطرافمان باشيم ، خود را از انظار دور مي سازيم . اما اين کار ما را به جايي نمي رساند . ما متولد شده ايم که شکوه و عظمت خداوند را به نمايش در آوريم . چيزي که در درون ماست . نه در درون برخي از ما ، بلکه در درون تک تک ما . و زماني که به اين نور درونمان اجازه تابيدن مي دهيم ، ناآگاهانه به ديگران نيز اجازه چنين کاري را مي دهيم . نلسون ماندلا

از خدا پرسیدم: خدایا چطور می توان بهتر زندگی کرد؟
خدا جواب داد :گذشته ات را بدون هیچ تاسفی بپذیر،
با اعتماد زمان حال ات را بگذران و بدون ترس برای آینده آماده شو.
ایمان را نگهدار و ترس را به گوشه ای انداز .
شک هایت را باور نکن و هیچگاه به باورهایت شک نکن.
زندگی شگفت انگیز است فقط اگربدانید که چطور زندگی کنید .
نلسون ماندلا

درود دوست عزیز...
سپاس بخاطر دیدگاه زیباتون..;)

در رویارویی با افرادی که بنظرتون متعصب و بقولی زبان نفهم:) هستن،.. چند نکته رو یاد آور میشم و به شماها توصیه میکنم انجام بدین شاید کمکی باشه در حل این موضوع..;)
برای دوری از تعصب بی جا و عقاید ابلهانه ای که معمولا گریبان گیر نوع بشر می شه، هیچ نیازی به نبوغ فوق بشری نیست.:smile:
بلکه با رعایت چند نکته ساده می تونیم از بسیاری اشتباهات مضحک(
و نه همه اشتباهات) بر حذر باشیم..
اول اینکه تا میتونید معلومات خودتون رو بالا ببرید..{
منبع خیلی مهم هست.تا میتونید از جاهای مختلف پرس و جو کنید}
اگر شبهه ای وجود داره که با مشاهده برطرف میشه، خودتون باید اون مشاهده رو انجام بدید.مثلا اگر "
ارسطو" خیلی راحت از همسرش خواسته بود که دهنشو باز کنه تا او دندوناش رو بشماره،
هیچوقت نمی گفت که {
تعداد دندانهای زنان کمتر از مردان است!}:) و این اشتباه فاحش رو مرتکب نمی شد.اما این کار رو نکرد چون فکر میکرد حقیقت رو میدونه..
اساسا وحشیانه ترین مشاجره ها غالبا بر سر موضوعاتی در می گیره که دلیل محکمی بر رد یا اثبات اونها وجود نداره...
بنابراین ، هر وقت دیدید که از شنیدن یک عقیده مخالف عصبانی میشید، مراقب باشید. زیرا ممکنه با امتحان کردن و سنجیدن عقیده خودتون، متقاعد بشید که نظر شما دور از شواهد و واقعیتهاست.
یکی دیگه از راهها اینه که تا میتونید با آدمهایی تماس داشته باشید که مخالف نظر شما هستن و روزنامه هایی رو بخونین که متعلق به جناح مخالف شما هستن.
اونوقت اگر حرفهای طرف مخالفتون، بنظرتون جنون آمیز، نامعقول و خبیثانه اومد، یادتون باشه که اونها هم درباره شما همین فکر رو میکنن.
خوبه اونهاییکه قدرت تخیل خوبی دارن، بحث و گفتگویی ذهنی با یک شخص فرضی{
که نظریات مخالفی دارد} انجام بده..مزیت بزرگ اینکار نسبت به گفتگوی واقعی اینه که محدودیت زمانی و مکانی نداره.
از طرفی باید خیلی مراقب عقایدی باشید که به آتش خودخواهی شما دامن می زنند..از هر
10 نفر مرد یا زن، 9 نفر مطمئن اند که بر جنس مخالف برتری دارند.
هر دو طرف هم برای خودشون دلایلی دارند.اگر مرد باشید، ممکنه استدلال کنید که بیشتر شاعران و دانشمندان بزرگ، مرد بودن و اگر زن باشید ممکنه این جواب دندان شکن رو بدید که اکثر جنایتکاران بزرگ هم مرد بودن.!
البته روشنه که هیچیک بر دیگری برتری نداره و این بحث اساسا بی جوابه..اما خودبینی باعث می شه که بیشتر مردم از این نکته غافل باشن.
همه ما به هر نقطه از دنیا که تعلق داشته باشیم، بر این باوریم که ملت ما از سایر ملت ها برتر هست.
با توجه به اینکه هر ملتی ارزش ها و ضد ارزش های خاصی داره، معیارهای خودمون رو بگونه ای تدارک ببینیم که در نهایت، نشون بدیم ارزش ها و افتخارات ملت ما به راستی مهم
و ضد ارزشهای آن در مقایسه با ملت های دیگه بسیار پیش پا افتاده است.البته هر آدم عاقلی میدونه که این موضوع هم جزو اونهایی است که جواب مشخصی نداره.
اما برای ماکه انسان هستیم، مقابله با این قبیل خودخواهی ها بسیار مشکل تره. برای اینکه قادر نیستیم درباره اون با موجودات غیر انسانی بحث و تبادل نظر کنیم.
تنها راه رها شدن از چنین غرور کاذبی اینه که همواره یادمون باشه که انسان جزء ناچیزی از حیات یک سیاره ی کوچک، در گوشه کوچکی از جهان بی کران هست و در مقابل فهم اندک ما،
ممکنه در قسمت های دیگه کیهان، موجوداتی بسیار برتر از ماها وجود داشته باشن، همونقدر که ما از یک کرم خاکی برتریم..

بدرود....

آخرین ویرایش:

shirin eng

عضو جدید
ما همواره با افرادی در زندگی مواجه می باشیم كـه درك كردن و مصاحبت با آنها تا حدودی دشوار است. ایـنـگـونـه افراد كه از دید ما ممكن است غیر عادی بـه نظر آیـنـد، در همه جا وجود دارند و ما مجبوریم كه به نوعی با آنها كنار بیاییم.

در زیر به برخی از خصوصیات این افراد اشاره میكنیم:

1- آدم فضول: به زندگی همه سرك میكشد - مانند یك نـگهـبـان سمج در امور دیگران مداخله می كند - شایـعـه پراكنی میكند.

2- همیشه مخالفت كننده: سـلـطه جـو - پرخاشگر - قلدر - با همه چـیـز در ضـدیـت میباشد.

3- مردد: عـدم صـراحـت - تـصـمـیـم گـیری را به تعویق می اندازد - مـسـایـل را نـادیـده میگیرد.

4- همیشه شاكی: مدام شكوه و گلایه كرده اما هیچ كار مثبتی انجام نمیدهد.

5- بدبین: منفی باف - منتقد - همیشه میگوید:این كار عملی نیست.

6- تـنبل: تـرسو است و از ریسك كردن واهمه دارد - بـی روح وخسته كننده اسـت - در برابر تغییر و تحول مقاومت می كند.

7- عقل كل: مصمم و رقابت جو - تحمیل كننده و از خود راضی - دیگران را احمق فرض میكند.

8- تظاهر به خوبی: نـیـاز مـبرمی به توجه و مورد پذیرش قرار گرفـتـن از سوی دیگران دارد - در تنهایی فرد كاملا متفاوتی است - مقابل دیگران تظاهر به نجابت میكند.

9- فضایی: در دنیای خودش زندگی می كند - به مـحرك هـای مـعمولی واكنش نشان نمیدهد -متفاوت با دیگران - نا امید كننده.

10- انفجاری: غیر قابل پیشبینی - فریاد میكشد و دیگران را مرعوب كرده و ایجاد تنش میكند - بی احساس - عصبی و بدون كنترل.

11- سوء استفاده گر: دیگران را برای رسیدن به اهدافش فریب میدهد - از مسئولیت طفره میرود - با القاء احساس گناه، دیگران را متقاعد میسازد.

12- زیاد گریه كن: تـمایـل بـه گـریه و اخم - با بدخلقی، دمدمی مزاجی و بـر انگیختن احساس ترحم دیگران را كنترل می كند - یا با سكـوت طـولانی مـدت بـه مـقـصـود خـود میرسد - بی مسئولیت و زودرنج میباشد - مانند كودكان رفتار میكند.

13- قربانی شده: منفی ترین نگرش را به زندگی دارد - تمایل به دامن زدن به زیانها، بلاها و مشكلاتش دارد - احساسات منفی بسیار را به دوش میكشد.

14- طعنه زن: هـمیشه دیگران را تمـسخر كـرده و با سـخـنان نـیـشدار و طـعـنـه آمـیـز دیگران را تحقیر میكند.
ما با این جور افراد متناسب با شخصیت خودمون حرف می زنیم شما جه طور؟
ممنون گلم:smile:

sevda66

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
گاهی میگن تو دنیای امروز باید با هر کی مثله خودش رفتار کرد.
ولی شاید بهتر باشه طبقه اصولی که به درستیش ایمان داریم رفتار کنیم.
مقابله به مثل نتیجه خوبی نداره و از تو به مرور 1 آدم دیگه میسازه که وقتی در نهایت به خودت نگاه میکنی از خودت هم راضی نیستی.

Mazyar.s

عضو جدید
درود دوست عزیز...

در رویارویی با افرادی که بنظرتون متعصب و بقولی زبان نفهم:) هستن،.. چند نکته رو یاد آور میشم .
.
.

ممکنه در قسمت های دیگه کیهان، موجوداتی بسیار برتر از ماها وجود داشته باشن، همونقدر که ما از یک کرم خاکی برتریم..

بدرود....
مرسی دوست گرامی:gol:

samaneh91

عضو جدید
من همه نظرات رو خوندم غالب افراد نوشته بودن متناسب با شخصیت خودمون رفتار میکنیم توجه کنید که
اگه این تاپیک رو نمونه ی کوچیکی از دنیای خودمون ببینیم با توجه به نظردوستان محترم مشکلی وجود نداره پس این افراد با این خصوصیات منفی از کجا پیدا میشن ؟! از دنیای دیگه ؟!
انسان مجموعه ای بالقوه از صفات خوب و بد هست که در شرایط زمانی و مکانی خاص هر کدوم از این صفات میتونه بالفعل بشه
تاکید میکنم شرایط در نمود این صفات نقش زیادی دارن
اما
انسان موجودیه که میتونه به اختیار خود شیطان باشه و یا فرشته (برتر از فرشته)
نتیجتن اینکه انسان های قوی هستن که دنیا رو میسازن و شکل میدن و ارامش و انسانیت خودشون رو در هر حال حفظ میکنن
و انسان های ضعیف تابع اتفاقات و شرایط محیط هستن (خشن ترین افراد ضعیف ترین اند)

r.mob

عضو جدید
من همه نظرات رو خوندم غالب افراد نوشته بودن متناسب با شخصیت خودمون رفتار میکنیم توجه کنید که
اگه این تاپیک رو نمونه ی کوچیکی از دنیای خودمون ببینیم با توجه به نظردوستان محترم مشکلی وجود نداره پس این افراد با این خصوصیات منفی از کجا پیدا میشن ؟! از دنیای دیگه ؟!
انسان مجموعه ای بالقوه از صفات خوب و بد هست که در شرایط زمانی و مکانی خاص هر کدوم از این صفات میتونه بالفعل بشه
تاکید میکنم شرایط در نمود این صفات نقش زیادی دارن
اما
انسان موجودیه که میتونه به اختیار خود شیطان باشه و یا فرشته (برتر از فرشته)
نتیجتن اینکه انسان های قوی هستن که دنیا رو میسازن و شکل میدن و ارامش و انسانیت خودشون رو در هر حال حفظ میکنن
و انسان های ضعیف تابع اتفاقات و شرایط محیط هستن (خشن ترین افراد ضعیف ترین اند)

کاملا موافق با این نظر هستم

شیمیست عکاس

عضو جدید
سلام دوست گرامی.ممنون از نظر لطف شما.منم خیلی خوشم اومد از نظر شما.مخصوصا که نوشتید با آدمهایی تماس داشته باشیم که مخالف ما فکر میکنن.واقعا برای افزایش سعه صدرمون و رشد خودمون باید با نظرات مخالف خودمونم روبرو بشیم.اینجوری یاد میگیریم اولا زود از کوره درنریم تا یه نظر مخالف میشنویم.دوما اگه خودمون نقصی داشته باشیم که متوجهش نباشیم ،بهتر ایرادمون و میفهمیم.واز همه مهمتر اینکه اگه تو برخورد با نظر مخالف دیدیم حق باماست،یادمیگیریم اعتماد به نفسمون و بیشتر کنیم و بدون تحقیر دیگران نظرشون رو نقد کنیم.
درود دوست عزیز...

در رویارویی با افرادی که بنظرتون متعصب و بقولی زبان نفهم:) هستن،.. چند نکته رو یاد آور میشم و به شماها توصیه میکنم انجام بدین شاید کمکی باشه در حل این موضوع..;)
برای دوری از تعصب بی جا و عقاید ابلهانه ای که معمولا گریبان گیر نوع بشر می شه، هیچ نیازی به نبوغ فوق بشری نیست.:smile:
بلکه با رعایت چند نکته ساده می تونیم از بسیاری اشتباهات مضحک(
و نه همه اشتباهات) بر حذر باشیم..
اول اینکه تا میتونید معلومات خودتون رو بالا ببرید..{
منبع خیلی مهم هست.تا میتونید از جاهای مختلف پرس و جو کنید}
اگر شبهه ای وجود داره که با مشاهده برطرف میشه، خودتون باید اون مشاهده رو انجام بدید.مثلا اگر "
ارسطو" خیلی راحت از همسرش خواسته بود که دهنشو باز کنه تا او دندوناش رو بشماره،
هیچوقت نمی گفت که {
تعداد دندانهای زنان کمتر از مردان است!}:) و این اشتباه فاحش رو مرتکب نمی شد.اما این کار رو نکرد چون فکر میکرد حقیقت رو میدونه..
اساسا وحشیانه ترین مشاجره ها غالبا بر سر موضوعاتی در می گیره که دلیل محکمی بر رد یا اثبات اونها وجود نداره...
بنابراین ، هر وقت دیدید که از شنیدن یک عقیده مخالف عصبانی میشید، مراقب باشید. زیرا ممکنه با امتحان کردن و سنجیدن عقیده خودتون، متقاعد بشید که نظر شما دور از شواهد و واقعیتهاست.
یکی دیگه از راهها اینه که تا میتونید با آدمهایی تماس داشته باشید که مخالف نظر شما هستن و روزنامه هایی رو بخونین که متعلق به جناح مخالف شما هستن.
اونوقت اگر حرفهای طرف مخالفتون، بنظرتون جنون آمیز، نامعقول و خبیثانه اومد، یادتون باشه که اونها هم درباره شما همین فکر رو میکنن.
خوبه اونهاییکه قدرت تخیل خوبی دارن، بحث و گفتگویی ذهنی با یک شخص فرضی{
که نظریات مخالفی دارد} انجام بده..مزیت بزرگ اینکار نسبت به گفتگوی واقعی اینه که محدودیت زمانی و مکانی نداره.
از طرفی باید خیلی مراقب عقایدی باشید که به آتش خودخواهی شما دامن می زنند..از هر
10 نفر مرد یا زن، 9 نفر مطمئن اند که بر جنس مخالف برتری دارند.
هر دو طرف هم برای خودشون دلایلی دارند.اگر مرد باشید، ممکنه استدلال کنید که بیشتر شاعران و دانشمندان بزرگ، مرد بودن و اگر زن باشید ممکنه این جواب دندان شکن رو بدید که اکثر جنایتکاران بزرگ هم مرد بودن.!
البته روشنه که هیچیک بر دیگری برتری نداره و این بحث اساسا بی جوابه..اما خودبینی باعث می شه که بیشتر مردم از این نکته غافل باشن.
همه ما به هر نقطه از دنیا که تعلق داشته باشیم، بر این باوریم که ملت ما از سایر ملت ها برتر هست.
با توجه به اینکه هر ملتی ارزش ها و ضد ارزش های خاصی داره، معیارهای خودمون رو بگونه ای تدارک ببینیم که در نهایت، نشون بدیم ارزش ها و افتخارات ملت ما به راستی مهم
و ضد ارزشهای آن در مقایسه با ملت های دیگه بسیار پیش پا افتاده است.البته هر آدم عاقلی میدونه که این موضوع هم جزو اونهایی است که جواب مشخصی نداره.
اما برای ماکه انسان هستیم، مقابله با این قبیل خودخواهی ها بسیار مشکل تره. برای اینکه قادر نیستیم درباره اون با موجودات غیر انسانی بحث و تبادل نظر کنیم.
تنها راه رها شدن از چنین غرور کاذبی اینه که همواره یادمون باشه که انسان جزء ناچیزی از حیات یک سیاره ی کوچک، در گوشه کوچکی از جهان بی کران هست و در مقابل فهم اندک ما،

بدرود....

شیمیست عکاس

عضو جدید
دوستان چون من جدی الان با این موضوع درگیرم ،واقعا دارم فکر میکنم راه درست برخورد با آدما چیه.دیشب خیلی تونت گشتم و مطلب زیرو از یه وبلاگ که آدرسش و نوشتم،پیداکردم.این نظر توسط یکی از کاربران اون وبلاگ ظاهرا نوشته شده.واقعا مفید بود واسه من.امیدوارم واسه شما هم مفید باشه:

با بخشیدن دیگران می توانید کینه آنها را از دلتان بیرون کنید. اما این بخشش نیازدارد که شما بدانید چگونه این کار را انجام دهید.
من چند راهکار به شما پیشنهاد می کنم، بررسی طرف مقابلتان با تمام خصوصیات او، نوع خانواده و بزرگ شدنش، نوع زندگی فعلی او، وضعیت مادی و معنوی او، اینکه چقدر ارتباط داشتن با او در زندگی برای شما مهم است و از خانواده یا دوستان درجه چندم شما است. بعد خودتان را بجای او بگذارید، شاید اگر شما هم جای او بودید همین عمل را انجام می دادید.
پذیرش طرفتان با تمام نقاط قوت و بهبودش، و تعادل در نوع ارتباط و میزان ارتباط.
برای بخشیدن غیابی او در جای خودتان به راحتی قرار بگیرید و خودتان را ریلکس و رها کنید، او را در کنار خود تصور کنید و هر چه که در دل دارید به او بگویید، حرفهای او را هم گوش کنید، سعی کنید با جنبه خوب و خدایی او ارتباط برقرار کنید و او را ببخشید و در آغوشش بگیرید و رهایش کنید شما این کار را در تصویر ذهنی خود انجام می دهید و هیچ نیازی نیست که طرفتان از این موضوع خبر داشته باشد. چون شما این کار را فقط و فقط بخاطر سبکی و راحتی خودتان انجام می دهید.
ولی در نوع رابطه خود با او محتاط باشید و اندازه و تعادل را برقرار کنید و بدانید دیگران همان رفتاری را با ما می کنند که ما به آنها اجازه می دهیم. شایددانستن این مطلب هم به بخشیدن شما کمک کند که انسان بد وجود ندارد کسانی که ما خیال می کنیم بد هستند یا نوع رفتار و حالتشان بد است یا شرطی و بدعادت هستند یا نابالغ و بیمار هستند. شرطی یعنی خودمان با نوع رفتارمان انها را شرطی کرده ایم، یا اصولاً آنها به این نوع رفتار مخرب عادت دارند و دیگران هم آنها را تایید کرده اند، نابالغ هم یعنی رشد لازمه را به هر دلیلی نکرده اند یا بیمارند و از چیزی یا روحی یا جسمی عذاب می کشند.
www.cloob.com

javad ta

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام ممنون بابت نطراتی که دادید
اما ی سوال:به نظر شما اسپم کردن و نادیده گرفتن اصل موضوع در جواب دادن به تاپیک بی احترامی به استارتر نمیشه؟که دنبالش باعث حذف تاپیک استارتر میشه!
حالا به جز تالار زنگ تفریح و 1_2تا تالار دیگه

pari-20a

عضو جدید
من یه بار با اینجور آدمی برخورد کردم و مثل خودش باهاش رفتار کردم و برای یه عمر پشیمون شدم.:cry:
:cry::cry:کسی اشتباه منو تکرار نکنه.بنظر من باید بیتفاوت از کنارشون رد شد وگرنه . . .

baran72

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ممنون از متن خوبتون
من با این افراد مثله خودشون رفتار نمیکنم بیشتر مطابق با اصولی که قبول دارم رفتار می کنم.
وقتی سعی کنی مطابق با رفتار دیگران،رفتار کنی ،کم کم یه آدم دیگه میشی که وقتی به خودت نگاه میکنی از خودت هم راضی نیستی.

شیمیست عکاس

عضو جدید
من یه پیشنهاد دارم.به نظرم حالا که دوستمون زحمت کشیدن این تاپیک و ایجاد کردن،بیایم تا حد امکان ازش استفاده کنیم.به هرحال ما تو دنیایی داریم زندگی میکنیم که توش پره از آدمای جور واجور که برخورد با هر کدومشون مهارت خاصی رو میطلبه.اگه بشه بیایم راجع به دونه دونه هر کدوم از شخصیتهایی که دوستمون اول تاپیک بهش پرداختن بحث کنیم.مثلا بگیم تو برخورد با آدم حسود یا فضول یا طعنه زن چه راهکاری جواب میده که نه منجر به کدورت بشه برخوردمون با اون افراد ونه اینکه عزت نفس ما خدشه دار بشه.به هر حال همیشه نمیشه از همه این آدما فاصله گرفت.گاهی تو محل کار دایما باهاشون درارتباطیم یا گاهی تو فامیل و ...

شیمیست عکاس

عضو جدید
بیایم از تجربه هامون بگیم...مثلا خود من تو محیط کار یه همکار داشتم که تو کارش ظاهرا موفق هم بود ولی خیلی حسود بود و ازمن که همکار جدیدیش بودم و میدید واقعا تو کارم موفقم انگار واهمه داشت.تازه جالبه من باهاش خیلی مهربون بودم و باوجود تلاش زیادی که میکردم واسه اینکه تو کارم بهترینم و ارایه کنم،اصلا دنبال رقابت و این چیزا نبودم.ضمن اینکه اگه به چیز جالبی برخورد میکردم تجربه م یا اطلاعاتم و بی منت به اون همکارم هم میدادم.ولی اون واقعا مشکل داشت.هی راه میرفت و از خودش تعریف میکرد و تو تنهاییمون یا تو جمع همه همکارا هی میگفت که بهترینه و همه باید عین اون باشن!من واقعا از این رفتارش سردرنیاوردم ولی چون هرروز این کار و تکرار میکرد کارش یه جورایی هم مضحک بود و هم رواعصاب.متاسفانه فک میکرد عقل کله و همه رو مسخره میکرد.با چنین شخصی چطور باید برخورد کرد به نظر شما؟به هرحال تو محیط کار نمیشه یه رفتار غیررسمی کرد که خدای نکرده باعث حرف و حدیث بشه

blackviper210

عضو جدید
کاربر ممتاز
کاری به درستی یا نادرستی این نوشته ها ندارم.
ولی به همین هم شما اعتقادی ندارید تو عمل.
موفق باشید.
درود..
خواستم جواب ندم ولی گفتم دور از ادبه.
جناب فرزاد شما درست میفرمائین.
ولی اگر توجه کرده باشید گفتم {
نه همه اشتباهات}
بنده با عقاید کسی کاری ندارم،من با اینکه یک نفر خدا میپرسته یا الله مدینه میپرسته یا بت میپرسته هیچ مشکلی ندارم. بنده با دروغ و تحریف و کژروی مشکل دارم.
از اونجاییکه میدونم منظورت چیه، خدمتت عرض کنم که .مشکل از اینجا شروع میشه که یک شخصی میاد پشت تریبون{
میدونی منظورم کیه:lol:}.و میخواد مردم رو گمراه کنه و واسه اینکار بدونه سند و مدرک یکسری ژاژها و چفته تحویل مردم میده افزون بر این از موقعیتش سوء استفاده میکنه. اینهارو دیگه نباید ساکت موند.چرا؟
واسه اینکه بمرور زمان به ضرر انسانیت تموم میشه.بهرحال ما در برابر دفاع از حق و انسانیت مسئولیم.جدای از اون جمله مارتین نیمولر که میگه:

اول سراغ کمونیست ها آمدند،
سکوت کردم چون کمونیست نبودم.
بعد سراغ سوسیالیست ها آمدند،
سکوت کردم زیرا سوسیالیست نبودم.
بعد سراغ یهودی ها آمدند،
سکوت کردم چون یهودی نبودم.
سراغ خودم که آمدند،
دیگر کسی نبود تا به اعتراض برآید.
بنابراین شما نمیتونید در همه جا سکوت کنید. یه جاهایی لازمه در برابر عقاید بعضی از این موجودات خطرناک بایستید.
زیاد کشش نمیدم:D
سپاس...:smile::gol:

F.A.R.Z.A.D

متخصص مباحث اجرایی معماری , متخصص نرم افزار Archi
کاربر ممتاز
میشه بفرمایی این اشخاصی رو که نام بردید چه مشکلی دارن؟
که نباید بهشون توجه کرد؟!!!
شما مثه اینکه با حقیقت مشکل دارید کلا:smile:
اون شخصیکه فرمودین بخاطرش خطر میکنین بنده چندتا از نظریاتش رو اینجا میزارم، قضاوت با دوستان که ببینن همچین موجودی ارزش خطر کردن داره یا نه؟
1.ایشون معتقده کافران با ساختن سریال کارتونی یوگی و دوستان به نوح پیامبر توهین کردن.:)
البته ایشون کلا با هر فیلم و سریالی که در خارج ساخته میشه مخالفه و فکر میکنه همه ساخته دست شیطانه...
با سریالهایه مثله{
فرار از زندان، لاست، فرینچ، قهرمانان، سیمپسونها، فلش فوروارد، دوستان، جریکو، بیست و چهار......مخالفه و همیشه سریالهای جدید رو نقد میکنه.
2.ایشون خیلی طرفدار پرو پا قرص نوعی تئوری دفاعی با نام
دفاع نامتقارن هست که براساس شهادت طلبی در راه خداست.ولی خودش جرات اینکار رو نداره فقط میگه به طرفداراش شما انجام بدید.
3.مخالف
فلسفه و منطق هست و همیشه میگه فلسفه نه حکمت هست ونه عقلانیت و تمام فلاسفه اشتباه میکردند.این در صورتیه که اصلا تخصصی در این زمینه ندارن.
4.اصولا در تمامه بحث هاییکه اصلا تخصص ندارن نظر میده.حالا میخواد بحث، فلسفی باشه یا اقتصادی یا فرهنگی یا تاریخی یا سیاسی...و لزوما با همشونم مخالفه چون ساخته
شیطان هستن
5.ادعاهای دروغین در مورد خودش.اینکه فک میکنه خیلی مهم هست و روزنامه های خارجی هر هفته راجع به ایشون مقاله مینویسن:d
جالبه که طرفداراش بهش دکتر میگن در صورتیکه به گفته برادرش ایشون مدرک کارشناسی دارن.:dو خودش در اینباره گفته واسه دکتر بودن احتیاجی به مدرک دکتری نیست:dدکتر یعنی دکترینر:)راننده کسی است که میتونه رانندگی کنه
.............
..........
........
و بسیار نظراتیکه اصلا ارزش نداره راجع بهشون فکر کنیم.
راجع به اون 7 هزار نفر هم که فرمودین. میخوای بگی خیلی طرفدار داره و آدم مهمی هست؟:d
جواب من به شما اینه
: گاو هم که باشی ، اگر در موقعیت مناسبی قرار گیری کسانی هستند که تو را بپرستند.:)
واقعا متاسفم، در قرن بیست و یکم هم بعضیها بجای کتاب خوندن و محبت و کمک کردن به هم نوع، میرن پای منبر میشینن و عقایدی رو که پر از تنفر و کینه هست گوش میدن و به اون هم افتخار میکنن.:cool:

و اما گفته هایه اون کساییکه شما مسخرشون میکنید.

کانت: در دنیا دو چیز از همه زیباتر است؛ آسمان پرستاره و وجدان آسوده.
#: وظیفه ی اصلی دولتهای حقیقی آن است كه نگذارند به انسانها مانند شیء نگریسته شود و دست كم، محدودیت و نگاهبانی را به حداكثر آزادی افراد اعمال كنند.

هگل
: هنگامی که سر بر آستان مجسمه های کلیسا و قوانین دولت، به عنوان برترین قانونتان، می سایید از شرافت و توانایی آدمی بر این که خود آفریدگار مفهوم خویش از الوهیت باشد غافلید.
#: آنچه حقیقی است عقلانی است و آنچه عقلانی است حقیقی است.

نیچه
: دشمنان خود را دوست بدارید ، زیرا بهترین جنبه های شما را به نمایش میگذارند
#لذت بیرحمی در دیدن رنج دیگران است اما فردی که بیرحم است این بیرحمی گریبانگیر خودش هم می شود و به ایشان نیز آزار خواهد رسید.

خب خواستم به همینجا برسم.پس دیدی نمیتونی نظرات مخالف رو بتابی....
.
.
.
تو دو تا پست رو کردی خودتو.

و اما جواب:
مشکل این آدما اینه که نوچه های تفکرشون دو تا جنگ جهانی با چند میلیون کشته بر جا گذاشته اند.جنگ سوسیالیست و کمونیست.
من فکر میکنم شما با حقیقت مشکل دارید.حقیقتی که منجر شده به انسان پرستی و دیکتاتوری؟من 26000 هزار کلاهک هسته ای دارم ولی تو حق نداری غنی سازی کنی.(این یه مورد از هزاران مورد)

اما جواب خزعبلاتتون:

1-همیشه قبل از اینکه حرفی بزنی مطالعه کن.انگلیسی ها فقط یه جا از کلمه arc برای کشتی استفاده میکنن اونم فقط برای کشتی حضرت نوح.....در باقی موارد از ship استفاده میکنن.
منتها این سطح صحبت کردن با شما برای شما یکم سنگینه......شما باید عکس ببینید.....دیدید کتاب دست بچه ها میدن فقط عکساشو میبینن!

AksTubeCom_575a93eb319e2d1f6ed5ade225a65e0494e84f31.jpg
images.jpg

2-یکی از مبانی جنگ نامتقارن شهادت طلبیه.بقیه مبانیش رو بعد از اینکه به خودتون زحمت مطالعه دادید بهتون میگم......جنگ 33 روزه و 22 روزه و 8 روزه هم از نوع نا متقارن بود در مقابل ارتش پنجم دنیا.
خیلی خطرناکه این دکترین نه؟
ایشون خودش چریک بوده تو جنگ عراق......اینم یه سند دیگه از بی اطلاعی و بیسوادیتون.

3-اینکه ایشون تخصصی در این زمینه نداره رو تشریح کنید.....مبانی فلسفه رو بگید و نقد کنید و اونوقت نظرات ایشون رو بزارید و بگید به این دلیل و به این دلیل ایشون چیزی از فلسفه نمیدونن.
اینم یه سند دیگه از بیسوادیتون......

4-اینم میشه مصداق همون بیسوادیتون......مثل بقال سر کوچمون صحبت میکنید.
مبانی اقتصاد درست رو بگو و ایضا سیاست و فرهنگ و بعد نظرات رو نقد کن.

5-دروغ بودنش رو اثبات کن.
این یکی رو درست گفتی.......دکتر به کسی گفته میشه که دکترین شخص دیگه ای رو ترجمه میکنه.
اصلا فکر آبروتون رو نمیکنید؟یا شاید تو دنیای مجازی خیلی ابرو مهم نیست؟

.
.
.
بعد توضیح بدید مثلا نیچه چرا اینقدر مالی خولیایی بوده که با اینهمه تفکر توان اداره کوچکترین نهاد احتماعی که خانواده باشه رو نداشتن؟داشتن یه همسر رو بر نمیتافته؟
شما یعنی همچین شخصیتی الگوتونه؟
راستی گفته بود خدا مرده......خودش الان کجاست؟
حیف شد نبود تا ببینه یه جایی تو دنیا ملتی داد تئوکراسی رو جای دموکراسی میزنن.....خیلی حیف شد.
من موندم دنیا برده تفکر همین آقایونه حالا یه ملتی داره میتازه به این تفکر شما چرا میترسید.....از چی میترسید واقعا؟

.
.
.
بهر حال همینقدر که تونستم اثبات کنم به همون نوشته های خودتون هم اعتقادی ندارید کافیه.

ببخشید دوستانم منو ملامت میکنن بخاطر بحث با شما.
پیروز و موفق باشید.

blackviper210

عضو جدید
کاربر ممتاز
:)..........
بحث کردن با کسیکه منطق را کنار گذاشته، مانند تزریق دارو به جنازه است.
یکی دیگه دروغ گفته من باید بیام ثابتش کنم.چیو ثابت کنم؟چیزیکه وجود نداره؟!!
جوابه همه سوالاتتو دارم ولی دیگه ادامه نمیدم..:smile:

IT Engineer2

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
در این مورد پیشنهاد میکنم کتاب"چگونه با آدم های مشکل برخورد کنیم؟"، اثر آلن اوئل را مطالعه نمائید.
آدم های مشکل در این کتاب به چند دسته تقسیم شده اند که برای برخورد با آنها به راهکارهای خوبی اشاره شده است.

ici1

عضو جدید
در این مورد پیشنهاد میکنم کتاب"چگونه با آدم های مشکل برخورد کنیم؟"، اثر آلن اوئل را مطالعه نمائید.
آدم های مشکل در این کتاب به چند دسته تقسیم شده اند که برای برخورد با آنها به راهکارهای خوبی اشاره شده است.
سلام میتونی لینک پی دی افشو اینجا بزاری؟

بالا