متناسب با شخصیت داری حرف میزنی

javad ta

عضو جدید
کاربر ممتاز
ما همواره با افرادی در زندگی مواجه می باشیم كـه درك كردن و مصاحبت با آنها تا حدودی دشوار است. ایـنـگـونـه افراد كه از دید ما ممكن است غیر عادی بـه نظر آیـنـد، در همه جا وجود دارند و ما مجبوریم كه به نوعی با آنها كنار بیاییم.

در زیر به برخی از خصوصیات این افراد اشاره میكنیم:

1- آدم فضول: به زندگی همه سرك میكشد - مانند یك نـگهـبـان سمج در امور دیگران مداخله می كند - شایـعـه پراكنی میكند.

2- همیشه مخالفت كننده: سـلـطه جـو - پرخاشگر - قلدر - با همه چـیـز در ضـدیـت میباشد.

3- مردد: عـدم صـراحـت - تـصـمـیـم گـیری را به تعویق می اندازد - مـسـایـل را نـادیـده میگیرد.

4- همیشه شاكی: مدام شكوه و گلایه كرده اما هیچ كار مثبتی انجام نمیدهد.

5- بدبین: منفی باف - منتقد - همیشه میگوید:این كار عملی نیست.

6- تـنبل: تـرسو است و از ریسك كردن واهمه دارد - بـی روح وخسته كننده اسـت - در برابر تغییر و تحول مقاومت می كند.

7- عقل كل: مصمم و رقابت جو - تحمیل كننده و از خود راضی - دیگران را احمق فرض میكند.

8- تظاهر به خوبی: نـیـاز مـبرمی به توجه و مورد پذیرش قرار گرفـتـن از سوی دیگران دارد - در تنهایی فرد كاملا متفاوتی است - مقابل دیگران تظاهر به نجابت میكند.

9- فضایی: در دنیای خودش زندگی می كند - به مـحرك هـای مـعمولی واكنش نشان نمیدهد -متفاوت با دیگران - نا امید كننده.

10- انفجاری: غیر قابل پیشبینی - فریاد میكشد و دیگران را مرعوب كرده و ایجاد تنش میكند - بی احساس - عصبی و بدون كنترل.

11- سوء استفاده گر: دیگران را برای رسیدن به اهدافش فریب میدهد - از مسئولیت طفره میرود - با القاء احساس گناه، دیگران را متقاعد میسازد.

12- زیاد گریه كن: تـمایـل بـه گـریه و اخم - با بدخلقی، دمدمی مزاجی و بـر انگیختن احساس ترحم دیگران را كنترل می كند - یا با سكـوت طـولانی مـدت بـه مـقـصـود خـود میرسد - بی مسئولیت و زودرنج میباشد - مانند كودكان رفتار میكند.

13- قربانی شده: منفی ترین نگرش را به زندگی دارد - تمایل به دامن زدن به زیانها، بلاها و مشكلاتش دارد - احساسات منفی بسیار را به دوش میكشد.

14- طعنه زن: هـمیشه دیگران را تمـسخر كـرده و با سـخـنان نـیـشدار و طـعـنـه آمـیـز دیگران را تحقیر میكند.
ما با این جور افراد متناسب با شخصیت خودمون حرف می زنیم شما جه طور؟

blackviper210

عضو جدید
کاربر ممتاز
ما همواره با افرادی در زندگی مواجه می باشیم كـه درك كردن و مصاحبت با آنها تا حدودی دشوار است. ایـنـگـونـه افراد كه از دید ما ممكن است غیر عادی بـه نظر آیـنـد، در همه جا وجود دارند و ما مجبوریم كه به نوعی با آنها كنار بیاییم.

در زیر به برخی از خصوصیات این افراد اشاره میكنیم:

1- آدم فضول: به زندگی همه سرك میكشد - مانند یك نـگهـبـان سمج در امور دیگران مداخله می كند - شایـعـه پراكنی میكند.

2- همیشه مخالفت كننده: سـلـطه جـو - پرخاشگر - قلدر - با همه چـیـز در ضـدیـت میباشد.

3- مردد: عـدم صـراحـت - تـصـمـیـم گـیری را به تعویق می اندازد - مـسـایـل را نـادیـده میگیرد.

5- بدبین: منفی باف - منتقد - همیشه میگوید:این كار عملی نیست.

6- تـنبل: تـرسو است و از ریسك كردن واهمه دارد - بـی روح وخسته كننده اسـت - در برابر تغییر و تحول مقاومت می كند.

7- عقل كل: مصمم و رقابت جو - تحمیل كننده و از خود راضی - دیگران را احمق فرض میكند.

8- تظاهر به خوبی: نـیـاز مـبرمی به توجه و مورد پذیرش قرار گرفـتـن از سوی دیگران دارد - در تنهایی فرد كاملا متفاوتی است - مقابل دیگران تظاهر به نجابت میكند.

9- فضایی: در دنیای خودش زندگی می كند - به مـحرك هـای مـعمولی واكنش نشان نمیدهد -متفاوت با دیگران - نا امید كننده.

10- انفجاری: غیر قابل پیشبینی - فریاد میكشد و دیگران را مرعوب كرده و ایجاد تنش میكند - بی احساس - عصبی و بدون كنترل.

11- سوء استفاده گر: دیگران را برای رسیدن به اهدافش فریب میدهد - از مسئولیت طفره میرود - با القاء احساس گناه، دیگران را متقاعد میسازد.

12- زیاد گریه كن: تـمایـل بـه گـریه و اخم - با بدخلقی، دمدمی مزاجی و بـر انگیختن احساس ترحم دیگران را كنترل می كند - یا با سكـوت طـولانی مـدت بـه مـقـصـود خـود میرسد - بی مسئولیت و زودرنج میباشد - مانند كودكان رفتار میكند.

13- قربانی شده: منفی ترین نگرش را به زندگی دارد - تمایل به دامن زدن به زیانها، بلاها و مشكلاتش دارد - احساسات منفی بسیار را به دوش میكشد.

14- طعنه زن: هـمیشه دیگران را تمـسخر كـرده و با سـخـنان نـیـشدار و طـعـنـه آمـیـز دیگران را تحقیر میكند.
ما با این جور افراد متناسب با شخصیت خودمون حرف می زنیم شما جه طور؟

:smile:.........
سپاس از دعوتت..

eti68

عضو جدید
کاربر ممتاز

من اینام...
:D

m roz

عضو جدید
ب نظر من چنیین رفتارهایی مختص افراد خاصی نیست و ممکنه هرزگاهی تو وجود همه ی افراد پیش بیاد . بستگی به شرایطی داره که آدما توش قرار می گیرند . . . ب هر حال چ خوب بود اگه هر کسی می تونست در مواقع و شرایط خاص بهترین رفتارو از خودش نشون بده.

ترنج

عضو جدید
ممنون از دعوتت:smile:
چیزی که مسلمه اینه که هیچ آدمی وقتی به دنیا میاد فطرتا هیچ کدوم از این رفتارها رو نداره.
این محیط رشد و اطرافیان شخص هستند که باعث می شن به مرور زمان بعضی از این ویژگی ها در او پدیدار شوند و بیشتر این خصوصیات جنبه روانی در زندگی گذشته اش دارند.
به خاطر همین ماها ی کم باید با هم مهربون تر باشیم و همدیگرو درک کنیم و بدونیم که هر کدوم از ما در گذشتمون اتفاقات ناگواری میفته که توی شخصیتمون خواه ناخواه اثر میذاره.واسه همین به جای واکنش منفی نشون دادن بهتره به هم کمک کنیم تا رفتارای بدمونو ریشه کن کنیم.
مطمئنا هرکدوم از ما هم در درونمون چن تا از این ویژگی هارو داریم:smile:تورو خدا تو رفتارتون با بقیه شرایطشونم در نظر بگیرینو ی طرفه به قاضی نرین

الهه20

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام و مرسی از دعوتتون. نه من مثل خودشون باهاشون حرف نمیزنم. هر انسانی متناسب با شخصیتش باید صحبت کنه. وقتی این صفاتو میبینی و از این رفتارا بدت میاد خودش آینه ایه میشه در برابرت. باید با همه خوب برخورد کنی خواه طرف لیاقت داشته باشه یا نه. مرسی:gol::gol::gol:

Elmira2010

عضو جدید
کاربر ممتاز
گاهی وقتاآدماخیلی ازاین خصوصیاتوباهم میتونن داشته باشن ولی گاهی نه اگه مثلاکسی فضولی میکنه معنیش این نیس که همیشه آدم فضولیه موقعیتش طوری بوده که فضولی کرده مثلا
شخصیت آدم باچهارتاخصوصیت معلوم نمیشه این یک ودوم اینکه همش ظاهرکارنیس یه چیزی به عنوان درون هم هست که بش توجه نمیشه بنظرم اگه میخای شخصیت واقعی آدماروبشناسین بایدازدرون آدم خبرداشته باشی که خیلی سخته وشایدم غیرممکن

اعظم01

عضو جدید
سلام. به نظرم با بیشترشون می شه یه جوری کنار اومد
اما با بعضی هاشون اصلا. مثل گروه عقل کل وفضول

در مورد گروه فضول با اینکه در حالت عادی آدم محافظه کاری نیستم اما سعی می کنم کوچکترین اطلاعاتی بهشون ندم. فک کنم رفتارم رو متناسب با اونا می کنم نه متناسب با شخصیت خودم

"نور"

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر من باید با بعضی ها مثل خودشون رفتار کنی که ادم بشن وگرنه هرچی برخورد شخصیتی خوب هم باهاشون کنی ادم نمیشن

اینو همین چند وقت پیش فهمیدم ...طرف مثل موش قایم شد.خخخ

شکلات28

عضو جدید
من از بعضی از این آدما مثل فوضول یا آدم طعنه زن یا سوء استفاده گر فراریم.آدم پرخاشگرم خوب که همیشه پرخاشگر نیست ولی بعضی از آدمها مثل مردد یا گریه کن که آزاری بهم نمیرسونن.سعی میکنم بشون کمک کنم.

r.mob

عضو جدید
سلام .
ممنون از دعوتت . اینایی که نوشتی درست هست ولی در بد ترین حالت توصیف کردی.
هر کسی میتونه بنا به شرایط و موقعیتش اون اخلاقیات رو داشته باشه.
یکی ممکنه تو درس عقل کل باشه یا یکی ممکنه بنا به شرایط کاریش تو کارش همیشه شاکی باشه و ...
میخام بگم هر کدوم از ما یه رگه هایی از این اخلاقیات رو تو خودمون داریم. و اینکه اگه بخوایم به دروغ بگیم نه ما همچین آدمایی نیستیم یا از این آدما دوری میکنیم سر خودمون رو شیره مالیدیم.
اما چیزی که میتونیم بگیم اینه که ما خودمون رو میتونیم کنترل کنیم تا به بدترین حالت اون اخلاقیات دچار نشیم.

آخرین ویرایش:
بالا