لطفا مباحث مشاوره ای وشخصی خود را دراین تاپیک مطرح فرمایید

Miss World

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
كمكم كنيد حريص بشم؟

كمكم كنيد حريص بشم؟

[FONT=&quot]سلام دوستان[/FONT]

[FONT=&quot]ميشه كمكم كنين....[/FONT]
[FONT=&quot]خدا در قران فرمودند كه: ما انسان را حريص افريديم![/FONT]
[FONT=&quot]مفسران گقتند دسته اي ميتونن در بدست اوردن علم و دانش حريص باشن كه به كمال ميرسند[/FONT]
[FONT=&quot]دسته اي هم در بدست اوردن ماديات حريص ميشوند كه به هلاكت ميرسند!!![/FONT]
[FONT=&quot]خوب اين تا اينجاي قضيه[/FONT]
[FONT=&quot]مشكلي كه من دارم اينه كه خيلي دلم ميخواد درس بخونم...درس خوندن دوست دارم....ولي نميدونم چرا حسش نيست...چرا وقتي يه ساعت درس ميخونم زود خسته ميشم....خيليا بهم ميگن ارادت ضعيفه...راست ميگن....اگه قوي بود واسه كنكور يه دانشگاه خوب قبول ميشدم![/FONT]
[FONT=&quot]بچه ها كمكم كنين حريص بشم تو درس خوندن...دوست دارم پيشرفت كنم....[/FONT]:smile:[FONT=&quot]. [/FONT]

ghxzy

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن ,
کاربر ممتاز
سلام دوستان

ميشه كمكم كنين....
خدا در قران فرمودند كه: ما انسان را حريص افريديم!
مفسران گقتند دسته اي ميتونن در بدست اوردن علم و دانش حريص باشن كه به كمال ميرسند
دسته اي هم در بدست اوردن ماديات حريص ميشوند كه به هلاكت ميرسند!!!
خوب اين تا اينجاي قضيه
مشكلي كه من دارم اينه كه خيلي دلم ميخواد درس بخونم...درس خوندن دوست دارم....ولي نميدونم چرا حسش نيست...چرا وقتي يه ساعت درس ميخونم زود خسته ميشم....خيليا بهم ميگن ارادت ضعيفه...راست ميگن....اگه قوي بود واسه كنكور يه دانشگاه خوب قبول ميشدم!
بچه ها كمكم كنين حريص بشم تو درس خوندن...دوست دارم پيشرفت كنم....:smile:.
ببین عزیزم درس خوندن چیزی نیست که سریع بتونی حریصش بشی
باید اول برای خودت هدفتو روشن کنی.
بدون هدف نمیشه کاری کنی.بعد اینکه کم کم شروع کن به در خوندننمیشه یدفعه بخوای روزی 10 ساعت درس بخونی .ضمن اینکه سعی کن مفهومی درس بخونی و به عمق مطلب پی ببری.صبحا تا ساعت 10و11 درس بخون و بعد تا 2 یا 3 استراحت کنو بعد دوباره از 3 تا 5 درس بخون و بعدار اون دیگه نخون تا ساعت 8 چون تا اون موقع اوقات مرده روز محسوب میشه و چیز خاصی نخواهی فهمیدبعد از شام هم تا ساعت 12 درس بخون
من خودم تقریبا این ترتیب رو رعایت میکنم.البته اینو هم بگم که اقای پیرجوی عزیز اینا رو تو تالار مهندسی شیمی گذاشتن

شهرام 59

عضو جدید
کاربر ممتاز
اره من از هرکی میپرسم میگن 4 ماهه میشه ارشد قبول شد حتی یکی از استاتیدم میگه واسه ارشد 1 ماه خوند برای دکترا 1 هفته!!!
بخون ایشالا قبول میشی

میگم کاملا درکت میکنم .همینه دیگه
منم از وقتی مامانم فوت شدن دیگه نمیخوام کسی رو دوست داشته باشم دقیقا هم به همین دلیل تو
الان 5 ساله که دیگه احساساتمو تقریبا از دست دادم خیلی راحتتر زندگی میکنم ولی دیگران نمیتونن اینو درک کنن.
هنوز بعد از 5 سال بغض توی گلومه
نمیتونم و نمیخوام که کسی رو دوس داشته باشم و .....

:cry::(

شهرام 59

عضو جدید
کاربر ممتاز
نمیخوام با کسی دوست بشم،اصلا دوست ندارم کسیو دوست داشته باشم دوست دارم تنها باشم چون ممکنه اونایی که دوسشون دارم بمیرن مثله مامانم

دوست عزیز درکت نمی کنم ولی می فهمم چی می گی

مثه کوه قوی باش اگه مادر نداری خدا رو که داری

ghxzy

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن ,
کاربر ممتاز
ما هم سعی می کنیم خدارو از یاد نبریم حتی اگه اون به کل فراموشمون کرد
راجع به خدا کم لطفی نکن فک کردی من تو این سالها به امید کیه که دوام اووردم.
فک کردی اگه یک لحظه حضورشو کنار خودم حس نمیکردم تا حالا زنده بودم؟؟
مراجعه کن به امضام....

negarak

عضو جدید
راجع به خدا کم لطفی نکن فک کردی من تو این سالها به امید کیه که دوام اووردم.
فک کردی اگه یک لحظه حضورشو کنار خودم حس نمیکردم تا حالا زنده بودم؟؟
مراجعه کن به امضام....

من حسش نمیکنم ودلیلشو نمیدونم،البته هیچوقت حس نکردم که یه نفر مواظبمه و تنها نیستم،از حرفم ناراحت نشیا خودمم خیلی ناراحتم که این فکرو دارم نه فقط به خاطر رفتنه مادرم مدتهاست که اینطورم،من آدمه بدی نیستم ،کارایی که گفته میکنم و کارهای بدی هم نمی کنم اما مدام بد میارم،احساس فراموش شدگیو تا حالا تجربه کردی؟

شهرام 59

عضو جدید
کاربر ممتاز
من حسش نمیکنم ودلیلشو نمیدونم،البته هیچوقت حس نکردم که یه نفر مواظبمه و تنها نیستم،از حرفم ناراحت نشیا خودمم خیلی ناراحتم که این فکرو دارم نه فقط به خاطر رفتنه مادرم مدتهاست که اینطورم،من آدمه بدی نیستم ،کارایی که گفته میکنم و کارهای بدی هم نمی کنم اما مدام بد میارم،احساس فراموش شدگیو تا حالا تجربه کردی؟

این حف رو نزن یه قدم به سمت خدا بری 1000 قدم میاد سمتت

سعی کن با تمام وجود درکش کنی همیشه که نباید واسه موجودیت یه چیز اون چیز دیده بشه

مثلا تو هوا رو نمی بینی پس دلیل میشه وجود نداره

خدا هیچ وقت هیچ بنده ای را در هیچ شرایطی تنها نمی ذاره

ناامیدی بزرگترین گناهه نا امید نباش

از خدا بخواه

خدا کس بی کسونه خدا خیلی مهربونه

M@HYA-J00N

عضو جدید
کاربر ممتاز
تو حسش ميكني اما دركش نميكني
خدا توي روحته يابهتره بگم روح خدا در توست

M@HYA-J00N

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستاي خوبم
من يه شكايت دارم از همه از خانواده.جامعه.مدرسه و تمام دنيا
درمورد نمازه
رك و راست بگم من تا دو سال پيش خدا رو تو عمرم به اين نزديكي حس نكردم انقدر اين حس شيرين بود كه تاريخ و ساعتشم يادمه هر وقت يادش ميفتم دوباره اون حس بهم دست ميده
و ناراحتيم از اينه كه چرا انقدر دير چرا 11 سال دير اين حس نزديكي به خدا بهم دست داده
ميدوني چرا؟
تا وقتي بچه اي يه دنياستو اسباب بازيهات تمام دنياتن كسي به اين فكر نيست خدا رو بهت بشناسه
ميري مدرسه روز اول بهت ميگن خدا يكتاست اما تو معنيشو نميفهمي؟فرداش معلمت ازت سوال ميپرسه كه خدا چي بود و تو چون حسش نكرديو نفهميديش نميتوني جواب بدي.
به سن تكليف كه ميرسي هنوز بچه اي.يه مشت كادوهاي رنگارنگ ميذارن جلوت و ميگن نماز بخون نمي فهمن كه تو براي اون كادوها نماز ميخوني نه براي خدات. نميفهمن بابا حضرت محمد با اون بزرگيش اول نگاه كرد بعد خدا رو ديد و حس كردو آخرسر نماز خوند هيچ وقت نگفت حالا بذار يه دو ركعت نماز بخونم بعدا حالا ميفهمم خدا يعني چي؟؟/
چرا از ما توقع دارن اول نماز بخونيم بعد خدا رو حس كنيم؟ چرا وقتي كه تو نمازمون تنبلي ميكنيم همين آدما بهمون ميگن نمازتو سر وقت بخون؟ من به عشق كي نماز بخونم؟ كسي كه حسش نكردم و نفهميدمش؟نمازي بخونم كه نمبفهمم برا كي ميخونم؟
تمام مشكلات ما از اينجايي مياد كه قدم اولو برنميداريم اون وقته كه خدا رو حس نميكنيم تو مشكلات و سختيهامون دستس كه براي كمك به ما دراز كرده رو حس نميكنم.
اينو نگفتم كه اگه همون 2 ركعتيرو هم كه ميخوني ديگه نخوني اينو گفتم كه از الان قدم اولتو درست كني و مثل من 11 سال خداتو دير حس نكني.

omid_008

عضو جدید
سخت توی این زمینه عاقلانه رفتار کنی ولی می گن یه پایان تلخ بهتر از تلخیه بی پایانه. خیلی ها هستن عمری چوب تصمیم از سر احساسشون رو دارن می خورن مراقب باش جزو این دسته نباشی.هر چی هم گفتن عشق و عاشقی فلانه بیشترش کشک ه.به قول شریعتی که می گه عاقلانه ازدواج کن تا عاشقانه زندگی کنی.موفق باشی

negarak

عضو جدید
مرسی از همتون دارم خیلی تلاش می کنم که خدارو بفهمم و شاید بتونم باش دوست باشم نمیدونم شدنیه یا نه ولی دارم سعی می کنم که تو این امتحانا رد نشم،مرسی از همراهی و همدردیتون

:cry:

R o o z b e h

عضو جدید
من عنوان کردن مشکلات رو رد میکنم چون به نظرم هیچکس نمیتونه حداقل به من کمک کنه و حرفای من چیزی جز ناراحتی برای اون نخواهد داشت.اما اونی که تایید کردم چیزی نگفتن بود!
من نمیگم اینجا مطرح نکن میگم اگر میدونی کسی میتونه کمکت کنه بگو والا فایده ای نداره.
ولی موارد آخری که گفتید خیلی خوبه باید یجوری بالخره خودشو سرگرم کنه تا زیاد دچار غم نشههرچی بیشتر سرش شلوغ باشه بهتره ولی باید حواسمونو هم جم کنیم که تو این شرایط برای فرار از تنهایی با هرکسی دوستی نکنیم.

باشه هرچی شما بگید!
روزبه من دانشگاهم تموم شده ارشدم قبول نشدم امسال ،فکر کن چقدر بی کارم؟راستی اگه از الان بخونم ارشد قبول می شم؟؟؟؟؟؟

نگار خانم این انگیزه میتونه تورو از این ناراحتی های ذهنیت دور کنه.
اگه تمرکز کنی میتونی چرا که نه!!
اصلا میتونی از قانون جاذبه استفاده کنی و خودت رو تو دانشگاه و رشته مورد علاقت تصور کنی!
باید روی هدفت تمرکز کنی و از هر راهی که منتهی به اون هدف میشه استفاده کنی.
اگه کلاس کنکور بتونی بری خیلی خوبه هم تو تست زنی کمکت میکنه هم اوقات بیکاریت کمتر میشه!(البته فک کنم دیگه کلاس نباشه!!!)
در هر صورت امیدوارم قبول بشی.

لوتوسو

عضو جدید
دوست گلم
اول از همه باید با خودت کنار بیای...یا میخوایش یا نمیخوایش!اگه میخوایش ک باید همینجوری ک هست بخوایش!!!باید با همه چیش کنار بیای و فکرتغییردادنشو از سرت بیرون کن
اگر ک ن، اول درست و حسابی با یه ادم امین و باتجربه مشورت کن و بعدشم باخودش بحرف
نگران فکر و خیالشم نباش...دو سه روزه یادت میره...الان داغی فکرمیکنی سخته!
موفق باشی

omid_008

عضو جدید
مرسی از همتون دارم خیلی تلاش می کنم که خدارو بفهمم و شاید بتونم باش دوست باشم نمیدونم شدنیه یا نه ولی دارم سعی می کنم که تو این امتحانا رد نشم،مرسی از همراهی و همدردیتون

:cry:

شدنی که شدنیه .باید خودتون بخواین که با خدا دوست باشین. ما ادما فطرتند نیاز داریم که به یک منبع قدرتمند تکیه کنیم و درددل کنیم.توصیه می کنم زودتر برین سمت خدا برای ارامش خودتون

بیشتر دل گرفتگی ها و هاج واجی ها به خاطر نبود رابطه ی معنویه.ادم می بینه همه چی داره ولی باز راضی نیست و حس می کنه یه چیزی کم داره و اون چیزی نیست جز...

negarak

عضو جدید
شدنی که شدنیه .باید خودتون بخواین که با خدا دوست باشین. ما ادما فطرتند نیاز داریم که به یک منبع قدرتمند تکیه کنیم و درددل کنیم.توصیه می کنم زودتر برین سمت خدا برای ارامش خودتون

بیشتر دل گرفتگی ها و هاج واجی ها به خاطر نبود رابطه ی معنویه.ادم می بینه همه چی داره ولی باز راضی نیست و حس می کنه یه چیزی کم داره و اون چیزی نیست جز...

جز خدا،منم اینو میدونم اما زبونی و با قلبم حسش نکردم و به خاطر همین دارم عمقی به خدا فکر می کنم

*فاز+*

عضو جدید
روش های خلاص شدن از وابستگی به یکی چیه؟

روش های خلاص شدن از وابستگی به یکی چیه؟

سلام دوستان
یه مشکل برای دوستم پیش اومده
مدتیه که در اثر وابستگی به 1 خانوم (همکلاسی دانشگاهیشه) نظم زندگیش به هم ریخته (خیال میکرد دوست داشتنه اما الان راضی شده که فقط وابستگی بوده)

به نظرتون باید چی کار کنه؟

اون درسش خیلی خوب بوده( دوستم را میگم) اما الان تمرکزش به همریخته و افت داشته .
چندین بارم تلاش کرده فراموشش کنه اما نتیجه بخش نبوده

دوستم دانشجویه 22 سالشه اون خانوم هم همکلاسیشه و همن سن خودشه
با تشکر قبلی از کلیه دوستانی که پاسخ میدن:gol:

memmar

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان
مدتیه که در اثر وابستگی به 1 خانوم (همکلاسی دانشگاهیشه) نظم زندگیش به هم ریخته (خیال میکرد دوست داشتنه اما الان راضی شده که فقط وابستگی بوده)

سلامممممم.....................اگه واقعاا میدونه که دوست داشتن نیست...........................باید یه مدت سعیش رو بکنه که خودش رو با درس وچیزای دیگه سرگرم کنه ............اجازه نده فکرش به سمت اون خانم بره.......اگه3-4روزبتونه ..................حل میشه................

alborz_2000

اخراجی موقت
اگه واقعا بحث دوست داشتن نیست، بره دنبال 1 دختره دیگه (یا چندتا دختر دیگه)
اگه بحث دوست داشتنه، راهی نداره

shiva.vahed

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان

خوب من اینو نمیفهمم : وابسته شدن در اثر تکرار به وجود میاد!
اگه تکرار ،دیدن یه همکلاسی بوده، پس چرا نسبت به این خانم این احساسو داشته!؟
یعنی رابطه ای بینشون بوده که بهش وابسته شده؟!
من فکر میکنم شما متقاعدش کردی که وابستگی بوده-یعنی بهش قبولوندی ؛

Sahar Gh

عضو جدید
کاربر ممتاز
سپاسگزارم. نتیجه سالیان تجربه است

کاملا مشخصه ..
------------------------------------------------------------------------------
چه شانسی آوردن که شما به فکرشون هستید .نایس...
من هیچچ جوره نمی تونم هضمش کنم ...اگه دوست داشتن نیست واسه چی نظم زندگیش به هم خورده ؟؟
اگه هم یه حس خواهری برادری بهش داشته ...(چون این خیلی اتفاق میفته.)...اداممه دادنش نباید ضرر بزنه .
ما به آدما وابسته میشیم چون بهشون علاقه مندیم ....

لوتوسو

عضو جدید
اگه واقعا وا--بستگیه ک اسمش روشه ...کاری لازم نیست بکنه...بعد یه مدت از سرش میوفته اما بهتره ک خودشو سرگرم کنه با هرچی ک خودش میدونه غیر درس...
موفق باشه...

*فاز+*

عضو جدید
کد:
سلامممممم.....................اگه  واقعاا میدونه که دوست داشتن  نیست...........................باید یه مدت سعیش رو بکنه که خودش رو با  درس  وچیزای دیگه سرگرم کنه ............اجازه نده فکرش به سمت اون  خانم  بره.......اگه3-4روزبتونه ..................حل میشه................[URL="http:///"][IMG]http://smileys.smileycentral.com/cat/4/4_17_211.gif[/IMG][/URL]

کاملا قطع رابطه کنه
فقط خودش میتونه ب خودش کمک کنه
یعنی تصمیم با عقل نه با قلب

اگه واقعا بحث دوست داشتن نیست، بره دنبال 1 دختره دیگه (یا چندتا دختر دیگه)
اگه بحث دوست داشتنه، راهی نداره

من فکر میکنم شما متقاعدش کردی که وابستگی بوده-یعنی بهش قبولوندی ؛

تشکر از همگی شما دوستان عزیزی که پاسخ دادن
و جا داره از همه شما عزیزان قدر دانی نمایم

والله خیلی تلاش کرده خیلی هم تلاش کرده . قبول دارم فقط خودش می تونه به خودش کمک کنه خودش هم اینو خوب می دونه که کسی نمی تونه بجز خودش کمکش کنه . اتفاقا این تلاش ها هم داشت نتیجه می داد به خاطر تابستون و نداشتن کلاس ها . اما با اول مهر و گذشتن کلاس های و داشتن کلاس های مشترک باز روز از نو روزی از نو
.
در ضمن اون اهل دوست بازی نیست که بره دنبال یه دختر دیگه (به خاطر شخصیتش میگما) تا اون قبلب را فراموش کنه .

در جواب شما:

باید بگم:خوب آره تکرار دیدن ها بوده . اما رابطه ای نبوده

دوستان نظر دیگه ای ندارند؟

با تشکر:gol:

jami.m

عضو جدید
سلام
من به عنوان یک پسر با توجه به چیزهایی که گفتی (البته ببخشید اینقدر سریح میگم)
فکر میکنم شخصیت از خود راضی داری و فکر میکنی هرکی یک نگاهت کرد یا یک لبخند بهت زد منظوری داره یا از تو خوشش اومده در صورتی که اینجور نیست این تو هستی که از کاه کوه میسازی