فقط دخترها بخوانند/دوست پسر آری یا خیر؟!

وضعیت
موضوع بسته شده است.

mina12345

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
[h=2] [/h]

غیر از فرهنگ منحرف غرب آن هم در دهه های اخیر، در تمامی فرهنگ ها و ملت ها، ارتباط میان زن و مرد بیگانه کم وبیش نابهنجار و غیرمتعارف شمرده می شود. از اقوام باستانی گرفته تا ادیان گوناگون و جوامع بشری امروزی، هرکدام قوانین و ضوابطی را برای ارتباط بین زن و مرد درنظر می گیرند و تعامل خارج از آن ضوابط را ممنوع می دانند. دین زندگی آموز اسلام نیز در این زمینه احکام و مرزهای ویژه ای ترسیم کرده است. اسلام روابط بین دوجنس مخالف را در چارچوب خانواده جایز و خارج از آن را سبب انحراف اخلاقی و فساد فردی و اجتماعی می داند. البته این سخن به معنای عدم حضور اجتماعی زنان و ارتباط های متعارف و ضروری کاری، علمی، فرهنگی و... نیست. بلکه در مواردی است که رابطه زن و مرد بیگانه از روابط عادی خارج شده و به سوی دوستی و گفت وگوهای طولانی کشیده شود. آرمان ها و انگیزه ها آمارها همگی از فرجام ناخوب دوستی های میان دختر و پسر خبر می دهند؛ بیشتر دختران، با هزاران احساس و آرزو و امید با پسری دوست می شوند و با خود می اندیشند که این جوان عاشق مرا خوشبخت خواهد کرد یا می پندارند پسری که به آن ها ابراز علاقه کرده همان فرد ایده آل و رویایی آرزوهای آن هاست؛ غافل از این که در بیشتر پسران انگیزه دوستی و ارتباط، حس کنجکاوی، رقابت جویی، فخرفروشی در میان دوستان، ارضای شهوات و خوش گذرانی است. چه بسا اگر پسری هم از روی صداقت با دختری دوست شود، معلوم نیست ایا ویژگی های اخلاقی و دینی و خانوادگی مناسبی داشته باشد یا نه. واقعیت و حقیقت طبق آمارهای به دست آمده فقط چهاردرصد دوستی های میان دختر و پسر به ازدواج منتهی می شود. که البته بیش تر همین چهاردرصد هم به طلاق می انجامد. تعداد اندکی که بر پایه دوستی های خیابانی زندگی مشترک تشکیل داده اند، تا یکی دو سال احساس خوشبخت کرده اند، ولی در نهایت، در پیچ و خم زندگی به کاستی های یکدیگر پی برده و این نکته را دریافته اند که ازدواج بر پایه عشقی گذرا و هیجانی چنین پیامدهایی دارد؛ در حقیقت علاقه شدید ابتدایی در آغاز دوستی به آنان اجازه نمی دهد تا عیب های یکدیگر ببینند. دختران غافل بررسی ها نشان می دهد یکی از مهم ترین عوامل فرار دختران از خانه، دوستی و ارتباط با جنس مخالف است. تحقیقات نشان می دهد که بیش از شصت درصد دختران فراری پیش از فرار، دوست پسر داشته اند و بیش تر این دختران به وسیله همین دوستان اغفال شده اند شگفت این جاست که دختران فراری و گرفتار، یا نام واقعی دوست پسر خود را نمی دانند یا اگر هم می دانند به خیال خود برای وفاداری نام او را فاش نمی کنند و در خیال واهی خود، بر این باورند که دوست پسرشان به سراغ آنان خواهد آمد. پسران بد! شاید به طور کلی بتوان گفت این پسران هستند که برای نخستین بار به صورت مستقیم با دخترها ارتباط برقرار می کنند، اما روش های این ارتباط متفاوت است روش هایی هم چون: 1. آشنایی به وسیله یکی از دوستان هم جنس 2. آشنایی اتفاقی از طریق تلفن، پارک،... 3. زیر فشار تحقیر دوستان بر ناتوانی در جلب نظر یک پسر و همسان سازی با همسالان 4. ... بنابراین تحریک و ترغیب هم سالان را می توان یکی از عوامل مهم این ارتباط ها دانست. در ادامه به چند نمونه حقیقی از این ارتباط ها اشاره می کنیم: نمونه اول رؤیا دختری شانزده ساله است که به همراه دوست پسر خود از یکی از شهرستان ها به تهران آمده، و در ترمینال جنوب تنها و بی سرپناه دستگیر شده است. از او می پرسم که برای چه به تهران آمدی؟ می گوید: با نامزدم! آمدیم تهران عقد کنیم و با هم کار کنیم و زندگی خوبی را درست کنیم. می گویم: از نامزدت خبر داری؟ می دونی الان کجاست؟ درحالی که گریه می کند و اشک هایش آرام و قطره قطره روی گونه هایش می ریزد، می گوید: چند روز پیش که با دوستم تلفنی صحبت می کردم، می گفت که با دخترخاله اش عقد کرده و قرار است چندماه دیگر عروسی کنند. می گویم: پس معلوم می شود که چندان هم به تو علاقه نداشته. شانه هایش را بالا می اندازد و پاسخی نمی دهد. می گویم: چطور با هم آشنا شدید؟ می گوید: یک بار که به خانه دوستم رفته بودم با او آشنا شدم و پس از چندبار که او را دیدم، مرا به خانه اش دعوت کرد و به هم علاقه مند شدیم و قرار فرار و ازدواج گذاشتیم. نمونه دوم فریبا با وجود آن که به عقد پسرخاله اش درآمده، به هنگام گردش با چند پسر دستگیر شده است. او با یکی از این پسرها ارتباط داشته است. وقتی به او می گویم تو که عقد کرده بودی، چرا با دیگران دوست شدی و چرا دست به این اعمال خلاف زدی؟ می گوید: پسرخاله ام به درد نمی خورد. می گویم: از کجا می دانی؟ می گوید: او فقط سرگرم کار است. از دنیا و لذت هایش چیزی سرش نمی شود. می گویم: خوب از اول با اون عقد نمی کردی یا وقتی فهمیدی طلاق می گرفتی. دیگر چرا تن به این ارتباط ها دادی؟ می گوید: اولش نمی فهمیدم توی دنیا چه می گذرد. خر بودم. بعد که توسط سمانه با افشین آشنا شدم، فهمیدم تو دنیا چه خبره و من چقدر احمق بودم که با یک پسر پاپتی عقد کرده ام، با این کارم می خواستم پسرخاله ام من را طلاق بده تا با افشین ازدواج کنم! می گویم: افشین الآن کجاست از اون خبر داری؟ می گوید: زرنگی! می خواهی جایش را بفهمید تا دستگیرش کنید. می گویم: من که پلیس نیستم. راستش را بگو اصلا می دونی کجاست یا نه؟ گریه اش می گیرد و می گوید: نمی دونم. مخفی شده، فرار کرده، نمی دونم کدوم گوریه و... تازه بغضش می ترکه و دست هایش را روی صورتش می گذارد و شروع می کنه های های گریه کردن. وقتی کمی آرام می شود، می گوید: سمانه چندبار رفته در خانه شان، من هم دو بار زنگ زده ام که پدرم و بهزیستی موافقت کرده اند که مرا به عقد او در آورند، ولی افشین خودش را آفتابی نمی کند و اصلا از او خبری ندارم. یک کلمه حرف حساب شما دختر جوان! ایا می توان به پسری که در خیابان و کوچه یا در جشن و مهمانی با چشم چرانی فراوان شما را پیدا کرده، و با نامه یا تلفن با شما ارتباط برقرار نموده، اعتماد و اطمینان کرد؟ ایا باید فریب چرب زبانی ها و وعده های پوچ او را خورد؟ چه تضمینی برای این نوع ازدواج ها وجود دارد؟ بر فرض که این روابط و آشنایی ها زمینه ای برای ازدواج باشد، از کجا می توان یقین کرد که بعدها با ده ها نفر دیگر رابطه ای برقرار نکند؟ و صدها پرسش دیگر...

آوای علم

مدیر تالار مشاوره
مدیر تالار
دوستی قبل ازدواج درست نیست
به چنددلایل که مهم ترین دلیلش اعتماد مرد هست این یک اخلاق مرد هست قابل انکار نیست
اما بهترین راه ازدواج تلفیق ازدواج سنتی و مدرن هست یعنی شناخت در بستر خانواده
اگر پسری قصد ازدواج داشته باشه در وهله اول از طریق خانواده اقدام کند حال بعد از اون میتوان شناخت ایجاد کرد

serenti-_-piti

عضو جدید
به چنددلایل که مهم ترین دلیلش اعتماد مرد هست این یک اخلاق مرد هست قابل انکار نیست
اگر پسری قصد ازدواج داشته باشه در وهله اول از طریق خانواده اقدام کند حال بعد از اون میتوان شناخت ایجاد کرد
:w16:

azadefarahi

عضو جدید
سلام
واقعا متن جالبی بود
من تا به حال با هیچ پسری دوست بودم
شاید اگه توی بچگی خانواده پشتم نبود به اینجا که الان هستم نمیرسیدم
وقتی که نوجون بودم دوست داشتم داشتن دوست پسر رو تجربه کنم اما الان وقتی بهش فکر هم میکنم میترسم

mina12345

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

مرسي خيلي جامع بود .........

b_xxxxxxeman

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

اينكه بگيم درست نيست...يه چيزه واضحه و غير قابل انكاره،اگه نباشه بهتره
دليلشم اينه كه تجربه نشون ميده درصد كمي از اين رابطه ها و دوستي ها به نتيجه رسيده و بيشتر با شكستگي يكي از طرفين يا حتي شكستگي هر دو طرف همراه بوده و صدمات زيادي را به دنبال داشته
گذشتگان ما به شيوه سنتي ازدواج كردن و موفقيت بيشتري تو زندگيشون داشتن....آيا تنها دليل اين موفقيت به شيوه شروع رابطه برميگرده؟؟
صبر و تحمل،ميزان فرمانبرداري خانومها و حتي ميزان آبرو داري كه خانواده ها در مواجهه با مشكل ميكردن...دخيل نيست؟؟

زمونه عوض شده..توقعات و انتظارات بالا رفته...تعيين جنسيت زن و مرد مختص به فيزيك افراد شده
با بيان اين جمله كه درست نيست....هيچ دردي دوا نميشه بلكه اينم خودش يه سري مشكلات را به همراه داره
تلفيق ازدواج مدرن و سنتي هم واقعا جواب نميده...مگه ميشه تو بستر خانواده وارد شد بعد به تفاهم نرسيد و به راحتي كشيد كنار؟؟

بنده به عنوان يه پسر هيچوقت حاضر نيستم تا طرفمو نشناسم قدمي پيش بذارم و يا خانواده ها را درگير كنم
اما اين شناخت..اصول و قواعد خودشو داره كه بايد رعايت بشه
همچنان كه من با رعايت نكاتي يكي را برا دوستي انتخاب ميكنم...اون دختري هم كه حاضر ميشه به من ميدون بده بايد هنجارها و ناهنجاريهاي جامعشو ببينه و اگاهي لازم را داشته باشه تا به نتيجه مطلوب برسه

لازمه هر اعتماد كردني يه سري آگاهي هاي اوليه هست،وقتي آگاهي نداشته باشي،تو اين زمونه و تو اين روزگار يه پسر هم حتي نميتونه به يه پسر اعتماد كنه و همچنين يه دختر به يه دختر...چه برسه به اينكه دو جنسه مخالف بخان به راحتي به هم اعتماد كنن

بايد واقعيت را ديد...در زمان فعلي با توصيه اينكه دوس پسر نگيريد نميشه يه دختر را به مسير مطلوب هدايت كرد...چون اين دختره اگه نتونه شوهر كنه بالاخره يه زماني از رو جبر اينكارو ميكنه،چون طالب با نيات مختلف هميشه وجود داره

يادمه بچه بوديم وقتي ميخاستيم بازي كنيم،مامانم ميگف قيز قير نان اوغلان اوغلان نان...يعني اينكه دخترا با دخترا و پسرا هم با پسرا بازي كنن
الان ديگه اينو نميگن قاطي پاتي شده:دي...مگه ميشه اينا فردا باهم نپرن؟؟

به نظرم دخترا افساره يه رابطه را در دست بگيرن...همه چي حله
سادگي نكنن...چشاشونو وا كنن...به حد و حدود پايبند باشن....عواقب هر حركتي را در نظر بگيرن...خام نباشن

اگه هم يه دختر اين رفتارا را بلد نيست بهش ياد بدن....اينجوري بهتره تا اينكه بگيم نكن اينكارو چون ميكنه اينكارو:)

اووه...چقد نوشتم:دي

elnaz0020

عضو جدید
کاربر ممتاز
سادگي نكنن...چشاشونو وا كنن...به حد و حدود پايبند باشن....عواقب هر حركتي را در نظر بگيرن...خام نباشن

اگه هم يه دختر اين رفتارا را بلد نيست بهش ياد بدن....اينجوري بهتره تا اينكه بگيم نكن اينكارو چون ميكنه اينكارو:)

..افرین خودشه .;)....من بادوستی موافقم اما یه دوستی معمولی وساده ...اگرم بخوان بشناسن همو با این دوستی رعایت شده بهترم میشناسن...احساس نباید درگیر بشه

آوای علم

مدیر تالار مشاوره
مدیر تالار
اينكه بگيم درست نيست...يه چيزه واضحه و غير قابل انكاره،اگه نباشه بهتره
دليلشم اينه كه تجربه نشون ميده درصد كمي از اين رابطه ها و دوستي ها به نتيجه رسيده و بيشتر با شكستگي يكي از طرفين يا حتي شكستگي هر دو طرف همراه بوده و صدمات زيادي را به دنبال داشته
گذشتگان ما به شيوه سنتي ازدواج كردن و موفقيت بيشتري تو زندگيشون داشتن....آيا تنها دليل اين موفقيت به شيوه شروع رابطه برميگرده؟؟
صبر و تحمل،ميزان فرمانبرداري خانومها و حتي ميزان آبرو داري كه خانواده ها در مواجهه با مشكل ميكردن...دخيل نيست؟؟

زمونه عوض شده..توقعات و انتظارات بالا رفته...تعيين جنسيت زن و مرد مختص به فيزيك افراد شده
با بيان اين جمله كه درست نيست....هيچ دردي دوا نميشه بلكه اينم خودش يه سري مشكلات را به همراه داره
تلفيق ازدواج مدرن و سنتي هم واقعا جواب نميده...مگه ميشه تو بستر خانواده وارد شد بعد به تفاهم نرسيد و به راحتي كشيد كنار؟؟

بنده به عنوان يه پسر هيچوقت حاضر نيستم تا طرفمو نشناسم قدمي پيش بذارم و يا خانواده ها را درگير كنم
اما اين شناخت..اصول و قواعد خودشو داره كه بايد رعايت بشه
همچنان كه من با رعايت نكاتي يكي را برا دوستي انتخاب ميكنم...اون دختري هم كه حاضر ميشه به من ميدون بده بايد هنجارها و ناهنجاريهاي جامعشو ببينه و اگاهي لازم را داشته باشه تا به نتيجه مطلوب برسه

لازمه هر اعتماد كردني يه سري آگاهي هاي اوليه هست،وقتي آگاهي نداشته باشي،تو اين زمونه و تو اين روزگار يه پسر هم حتي نميتونه به يه پسر اعتماد كنه و همچنين يه دختر به يه دختر...چه برسه به اينكه دو جنسه مخالف بخان به راحتي به هم اعتماد كنن

بايد واقعيت را ديد...در زمان فعلي با توصيه اينكه دوس پسر نگيريد نميشه يه دختر را به مسير مطلوب هدايت كرد...چون اين دختره اگه نتونه شوهر كنه بالاخره يه زماني از رو جبر اينكارو ميكنه،چون طالب با نيات مختلف هميشه وجود داره

يادمه بچه بوديم وقتي ميخاستيم بازي كنيم،مامانم ميگف قيز قير نان اوغلان اوغلان نان...يعني اينكه دخترا با دخترا و پسرا هم با پسرا بازي كنن
الان ديگه اينو نميگن قاطي پاتي شده:دي...مگه ميشه اينا فردا باهم نپرن؟؟

اووه...چقد نوشتم:دي

حالا چرا دوستی چرا یک امر مهم ازدواج با دوستی شروع کنیم

یعنی راه بهت رنداره ...منظورم اینه همون پسری که میگه ا زیک دختر خوشم میاد میاد بهش پیشنهاد بده خب اگر قصدش ازدواج یک جلسه با خانواده بیاد مطرح بشه با نظارت خانواده درپناه خانواده با هم رابطه داشته باشن اینطوری تعهدها بیشتر حتی اگر اخرش نشه میگی خانوادم خبر داشت
متاسفانه متاسفانه دربعضی رابطه ها پسرها و در بعضی دخترها شکست میخورن

اینو از روی اگاهی میگم ازدواج هایی بوده با دوستی قبلش شروع شده اما بعد ازدواج آقا میاد مشاوره میگه همسرمو دوست دارم بهش هم اعتماد دارم اما میترسم میترسم مثلا خانمم بره فلان جا چرا چون من همون جا باها شآشنا شدم..میترسم هرکی زنگ میزنه چرا چون من تلفنی با خانمم اشنا شدم...حتی همین شک باعث دوری میشه

اعتماد غیرت آقایون غیر قابل انکار

پس بهتره همین جوانها تا یک مسئله ازدواج پیش امد با آگاهی خانواده ادامه بدن

مطمئن با شید اعتماد ها تعهدها بیشتر بهتر میشه

"ALPHA"

دستیار مدیر مهندسی کشاورزی , صنایع غذایی
کاربر ممتاز

غیر از فرهنگ منحرف غرب آن هم در دهه های اخیر، در تمامی فرهنگ ها و ملت ها، ارتباط میان زن و مرد بیگانه کم وبیش نابهنجار و غیرمتعارف شمرده می شود. از اقوام باستانی گرفته تا ادیان گوناگون و جوامع بشری امروزی، هرکدام قوانین و ضوابطی را برای ارتباط بین زن و مرد درنظر می گیرند و تعامل خارج از آن ضوابط را ممنوع می دانند. دین زندگی آموز اسلام نیز در این زمینه احکام و مرزهای ویژه ای ترسیم کرده است. اسلام روابط بین دوجنس مخالف را در چارچوب خانواده جایز و خارج از آن را سبب انحراف اخلاقی و فساد فردی و اجتماعی می داند. البته این سخن به معنای عدم حضور اجتماعی زنان و ارتباط های متعارف و ضروری کاری، علمی، فرهنگی و... نیست. بلکه در مواردی است که رابطه زن و مرد بیگانه از روابط عادی خارج شده و به سوی دوستی و گفت وگوهای طولانی کشیده شود. آرمان ها و انگیزه ها آمارها همگی از فرجام ناخوب دوستی های میان دختر و پسر خبر می دهند؛ بیشتر دختران، با هزاران احساس و آرزو و امید با پسری دوست می شوند و با خود می اندیشند که این جوان عاشق مرا خوشبخت خواهد کرد یا می پندارند پسری که به آن ها ابراز علاقه کرده همان فرد ایده آل و رویایی آرزوهای آن هاست؛ غافل از این که در بیشتر پسران انگیزه دوستی و ارتباط، حس کنجکاوی، رقابت جویی، فخرفروشی در میان دوستان، ارضای شهوات و خوش گذرانی است. چه بسا اگر پسری هم از روی صداقت با دختری دوست شود، معلوم نیست ایا ویژگی های اخلاقی و دینی و خانوادگی مناسبی داشته باشد یا نه. واقعیت و حقیقت طبق آمارهای به دست آمده فقط چهاردرصد دوستی های میان دختر و پسر به ازدواج منتهی می شود. که البته بیش تر همین چهاردرصد هم به طلاق می انجامد. تعداد اندکی که بر پایه دوستی های خیابانی زندگی مشترک تشکیل داده اند، تا یکی دو سال احساس خوشبخت کرده اند، ولی در نهایت، در پیچ و خم زندگی به کاستی های یکدیگر پی برده و این نکته را دریافته اند که ازدواج بر پایه عشقی گذرا و هیجانی چنین پیامدهایی دارد؛ در حقیقت علاقه شدید ابتدایی در آغاز دوستی به آنان اجازه نمی دهد تا عیب های یکدیگر ببینند. دختران غافل بررسی ها نشان می دهد یکی از مهم ترین عوامل فرار دختران از خانه، دوستی و ارتباط با جنس مخالف است. تحقیقات نشان می دهد که بیش از شصت درصد دختران فراری پیش از فرار، دوست پسر داشته اند و بیش تر این دختران به وسیله همین دوستان اغفال شده اند شگفت این جاست که دختران فراری و گرفتار، یا نام واقعی دوست پسر خود را نمی دانند یا اگر هم می دانند به خیال خود برای وفاداری نام او را فاش نمی کنند و در خیال واهی خود، بر این باورند که دوست پسرشان به سراغ آنان خواهد آمد. پسران بد! شاید به طور کلی بتوان گفت این پسران هستند که برای نخستین بار به صورت مستقیم با دخترها ارتباط برقرار می کنند، اما روش های این ارتباط متفاوت است روش هایی هم چون: 1. آشنایی به وسیله یکی از دوستان هم جنس 2. آشنایی اتفاقی از طریق تلفن، پارک،... 3. زیر فشار تحقیر دوستان بر ناتوانی در جلب نظر یک پسر و همسان سازی با همسالان 4. ... بنابراین تحریک و ترغیب هم سالان را می توان یکی از عوامل مهم این ارتباط ها دانست. در ادامه به چند نمونه حقیقی از این ارتباط ها اشاره می کنیم: نمونه اول رؤیا دختری شانزده ساله است که به همراه دوست پسر خود از یکی از شهرستان ها به تهران آمده، و در ترمینال جنوب تنها و بی سرپناه دستگیر شده است. از او می پرسم که برای چه به تهران آمدی؟ می گوید: با نامزدم! آمدیم تهران عقد کنیم و با هم کار کنیم و زندگی خوبی را درست کنیم. می گویم: از نامزدت خبر داری؟ می دونی الان کجاست؟ درحالی که گریه می کند و اشک هایش آرام و قطره قطره روی گونه هایش می ریزد، می گوید: چند روز پیش که با دوستم تلفنی صحبت می کردم، می گفت که با دخترخاله اش عقد کرده و قرار است چندماه دیگر عروسی کنند. می گویم: پس معلوم می شود که چندان هم به تو علاقه نداشته. شانه هایش را بالا می اندازد و پاسخی نمی دهد. می گویم: چطور با هم آشنا شدید؟ می گوید: یک بار که به خانه دوستم رفته بودم با او آشنا شدم و پس از چندبار که او را دیدم، مرا به خانه اش دعوت کرد و به هم علاقه مند شدیم و قرار فرار و ازدواج گذاشتیم. نمونه دوم فریبا با وجود آن که به عقد پسرخاله اش درآمده، به هنگام گردش با چند پسر دستگیر شده است. او با یکی از این پسرها ارتباط داشته است. وقتی به او می گویم تو که عقد کرده بودی، چرا با دیگران دوست شدی و چرا دست به این اعمال خلاف زدی؟ می گوید: پسرخاله ام به درد نمی خورد. می گویم: از کجا می دانی؟ می گوید: او فقط سرگرم کار است. از دنیا و لذت هایش چیزی سرش نمی شود. می گویم: خوب از اول با اون عقد نمی کردی یا وقتی فهمیدی طلاق می گرفتی. دیگر چرا تن به این ارتباط ها دادی؟ می گوید: اولش نمی فهمیدم توی دنیا چه می گذرد. خر بودم. بعد که توسط سمانه با افشین آشنا شدم، فهمیدم تو دنیا چه خبره و من چقدر احمق بودم که با یک پسر پاپتی عقد کرده ام، با این کارم می خواستم پسرخاله ام من را طلاق بده تا با افشین ازدواج کنم! می گویم: افشین الآن کجاست از اون خبر داری؟ می گوید: زرنگی! می خواهی جایش را بفهمید تا دستگیرش کنید. می گویم: من که پلیس نیستم. راستش را بگو اصلا می دونی کجاست یا نه؟ گریه اش می گیرد و می گوید: نمی دونم. مخفی شده، فرار کرده، نمی دونم کدوم گوریه و... تازه بغضش می ترکه و دست هایش را روی صورتش می گذارد و شروع می کنه های های گریه کردن. وقتی کمی آرام می شود، می گوید: سمانه چندبار رفته در خانه شان، من هم دو بار زنگ زده ام که پدرم و بهزیستی موافقت کرده اند که مرا به عقد او در آورند، ولی افشین خودش را آفتابی نمی کند و اصلا از او خبری ندارم. یک کلمه حرف حساب شما دختر جوان! ایا می توان به پسری که در خیابان و کوچه یا در جشن و مهمانی با چشم چرانی فراوان شما را پیدا کرده، و با نامه یا تلفن با شما ارتباط برقرار نموده، اعتماد و اطمینان کرد؟ ایا باید فریب چرب زبانی ها و وعده های پوچ او را خورد؟ چه تضمینی برای این نوع ازدواج ها وجود دارد؟ بر فرض که این روابط و آشنایی ها زمینه ای برای ازدواج باشد، از کجا می توان یقین کرد که بعدها با ده ها نفر دیگر رابطه ای برقرار نکند؟ و صدها پرسش دیگر...
اینا مربوط به کدوم ساله؟؟؟ یعنی هنوز از این پسرا و دخترا تو ایران هست؟؟ هنوز دخترا فرار می کنن؟ بدبختیه ها!!
به نظر من که قدیمی شده منبعتون رو میارین؟؟

203_fariba

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

غافل از این که در بیشتر پسران انگیزه دوستی و ارتباط، حس کنجکاوی، رقابت جویی، فخرفروشی در میان دوستان، ارضای شهوات و خوش گذرانی است. چه بسا اگر پسری هم از روی صداقت با دختری دوست شود، معلوم نیست ایا ویژگی های اخلاقی و دینی و خانوادگی مناسبی داشته باشد یا نه.
كاملا درست بود مرسي از مطالب خوبتون :gol:

mina12345

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اینا مربوط به کدوم ساله؟؟؟ یعنی هنوز از این پسرا و دخترا تو ایران هست؟؟ هنوز دخترا فرار می کنن؟ بدبختیه ها!!
به نظر من که قدیمی شده منبعتون رو میارین؟؟

بله هنوزم دختراني هستند كه به خاطر شزايط بد خانوادهشون از خانه فرار ميكنن ..منبع سايت تبيان...

"ALPHA"

دستیار مدیر مهندسی کشاورزی , صنایع غذایی
کاربر ممتاز
بله هنوزم دختراني هستند كه به خاطر شزايط بد خانوادهشون از خانه فرار ميكنن ..منبع سايت تبيان...

بدا به حالشون.... فکر می کردم دیگه از این کارا کسی نمی کنه... مامان و باباها خیلی مواظب بچه هاشون هستن...

mina12345

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بدا به حالشون.... فکر می کردم دیگه از این کارا کسی نمی کنه... مامان و باباها خیلی مواظب بچه هاشون هستن...

درسته ولي شرايط بعضي از خونواده ها به خاطر اعتياد پدر يا برادر باعث ميشه اون دختر از خونه فرار كنه

maahzad

عضو جدید
من با دوستی های دختر و پسر کاملا مخالفم چون توی این طور رابطه ها بیش تر خانوم ها هستن که بعد از پایان یه ارتباط ضربه میخورن حتی گذشت زمان هم فقط باعث میشه که با این قضیه کنار بیان ولی فراموشش نمی کنن.و اگه دوستی به ازدواج ختم بشه 80درصد زندگی خوبی نخواهد بود نمیدونم چرا ولی تا بوده همین بوده و تا هست همین است

I'M SOMEONE

عضو جدید
کاربر ممتاز
چقدر تاپیک با این عنوان هست تو این باشگاه !!! ...
به هر حال
به نظرم باید این قضیه اول تعریف بشه ، منظور از دوستی چیه !؟
دخترایی رو می شناسم که به دوست پسرشون می گن " خواستگارم " و به خواستگارشون می گن " دوست پسرم " !
این یعنی خودمونم نمی دونیم چی به چیه !
اینا باید از هم تفکیک بشه
شرایط جامعه خیلی عوض شده ، فکر نمی کنم دیگه کسی پیدا بشه که زیر بار ازدواج کاملا سنتی بره ، همه می خوان یه آشنایی قبلش باشه ، دلایلش هم زیاده ...
باید ببینیم منظورمون از این کلمه چیه ؟
دنبال یه ارتباط دوستانه هستیم ، مشابه اونچه با جنس موافق خودمون داریم ؟ اگه آره چرا ؟! چون این یه مقداری انکار توش هست ، به هر حال وقتی یه نفر دوست معمولی از جنس مخالف می خواد ته حرفش اون بحث تفاوتای جنسیتی مطرحه دیگه ! --- حریم و حدود توش خیلی مشخصه ، عاطفی هم نیست
دنبال وقت گذرونی و الکی خوش بودنیم ، کسب تجربه ! ، تفریحی ! ، از همسالا و دوستامون عقب نمونیم ، همه اینطورین منم باید باشم ، یا اینکه بلاتکلیفی --- این یه بار عاطفی داره البته بدون تعهد !
به ازدواج فکر می کنیم و فکر می کنیم باید یه مدت طرفو بیشتر بشناسیم تا بتونیم بهتر تصمیم بگیریم --- این حالت شناختی داره ، رفتار پخته تری می خواد

اینا با هم خیلی فرق دارن ! کدومشو شما پرسیدی ؟!

به نظرم باید این تمایز رو بشناسیم و حتی تو کلماتی که استفاده می کنیم برای هر کدوم تفاوت قائل بشیم
و طرز رفتار تو هر مورد هم باید تعریف شده باشه برامون - اینطوری هم رفتار دو طرف مشخص می شه هم انتظارات - هیچ کدوم از دو طرف هم ضربه نمی خورن - هر کدوم می پذیره که داره برای رابطه اش حالا از هر نوعی بهاشو می پردازه ، و بعدا تاسفی نداره ، همه چیز طبق انتظارش پیش می ره

narges_F

عضو جدید
کاربر ممتاز
بنظرمنم آشنایی ازطریق خانواده بهتره چون تو دووستی ضربه روحی بیشتر به طرفین وارد میشه....ممنون مینا جونم عالی بوووووووووووود...

شهرام 59

عضو جدید
کاربر ممتاز

خیلی عالی فرمودید ممنون;)

b_xxxxxxeman

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خیلی عالی فرمودید ممنون;)

یعنی اینکه دختر و پسر دوستی و رابطه پنهانی بدون اطلاع خونوادشون نداشته باشن.
اگه قصدشون ازدواجه و کسی رو مد نظر دارن به خونواده بگن و بعدش همه چی اشکارا باشه .با هم ارتباط در حد معقول و مشروط داشته باشن تا با هم بیشتر اشنا شن ببینن به درد هم میخورن یا نه.خوب دوران نامزدی همینه دیگه پس نامزد رو گذاشتن واسه چی؟تا مشکلی پیش نیاد.واگرم قصدشون از این دوستی های دو روزه و عشقهای آتشین الکی و زود گذرهست خوب دیگه باید فکر عواقب بعدیشو بکنن.بیشترم دختر ضربه میخوره.
از قدیم گفتن هر کی خربزه میخوره باید پای لرزشم بشینه
.

از ما گفتن بود

ببخشيد اقا شهرام اينو واسه پسته اون يكي تاپيك نوشتم تا بيام ارسال كنم تاپيك پريد،ديدم چون اينجا هم بحث همينه اينجا ارسال كردم.....
.
.
.
.
سواي هر راهي كه براي تشكيل زندگيه مشترك ميريم...يه زندگيه مشترك به راحتي نميتونه موفق از آب در بياد،تو آگاهانه ترين حالت هم هميشه يه سري مشكلات و دردسرها هست چه برسه به اينكه نااگاهانه قدمي برداشته بشه....متاسفانه اينروزا بهاي تشكيل يه زندگيه موفق خيلي بالاست

نميخام اصرار كنم به عقايد خودم كه نتيجش اين ميشه كه اين راه برام قابل قبول نيست
هر راهي مزايا و معايب داره و از نظره من معايب اين راه بيشتر از ازدواج مدرنه (كه اگه لازم بود ميگم)...هر چند تو خيلي موارد هم ميتونه بهترين راه باشه

اينجور مواقع هست كه ميگن صورت مسئله را پاك كرديمو مسئله را حل نكرديم
به نظره من،راهي كه اكثريت ميرن حتما دلايل عقليه قابل قبولي داره و تو شرايطه فعلي منطقيه،حال كه يه سري ايراد داره چرا راهو عوض كنيم؟؟
اگه راهي قابل قبولتر بود چرا از اول اونو نرفتيم؟؟
من ازدواج مدرن را ميپسندم،به شرطه اگاه بودنه دخترا...ومعتقدم حالا كه اين راه را اغلب دارن ميرن بهتره همينو اشكالاشو درست كنيم

قضيه را خيلي خيلي ساده كردين...اگه اينقد سادست حرفي نميمونه جز اينكه باور كنيم اغلب افراد بي عقلن كه راهي جز اين را ميرن!!!
نميدونم،اين راه را رفتين و چنين نظري دارين و تاييدش ميكنين....يا نه فقط فكر ميكنين اين راه بهترينه
اگه رفته باشين بعيد ميدونم نظرتون اين باشه....!!!

Eshgh Khoodayi

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر من دوستی هم انچنان بد نیست
حداقل شناخت رو از طرف مقابل به آدم میده من الان شناخت زیادی در باره دختر ها ندارم
و حتی نمیتونم جلوش صحبت کنم حجالت میکشم
البته باید با یه آدم با جنبه دوست شد نه هر کسی؟!

fateme_003

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
به نظر من دوستی هم انچنان بد نیست
حداقل شناخت رو از طرف مقابل به آدم میده من الان شناخت زیادی در باره دختر ها ندارم
و حتی نمیتونم جلوش صحبت کنم حجالت میکشم
البته باید با یه آدم با جنبه دوست شد نه هر کسی؟!
مگه شناخت باید با دوستی حتما ایجاد بشه:surprised:
بنظر شما هرکی جنس مخالف خودشو تا حدی میشناسه یعنی قبلا با یکی یا چندتا دوست بود؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!

vahid.gerrard

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
عجب!!!!!!
چه جالبه همه ی دخترا با دوستی مخالفن!!!!پس این همه دخترایی که دوست پسر دارن از فضا اومدن؟؟؟؟

sina ccna

اخراجی موقت
عجب!!!!!!
چه جالبه همه ی دخترا با دوستی مخالفن!!!!پس این همه دخترایی که دوست پسر دارن از فضا اومدن؟؟؟؟
دیگه دیگه
همه با مهریه بالا مخالفن پاش برسه 1000تا 1000تا سکه میخان
همه میگن عروسی باید ساده باشه پاش برسه پیچیده ترین چیز در عالم هستی میشه
شما زیاد جدی نگیر

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
ايرانيا ميخان همه چي رو ايراني كنن؟
كي گفته انتهاي دوست پسر داشتن ازدواجه؟
اين مورد از كشوراي غربي اومده و نفس داشتن دوست پسر منتهي شدن به ازدواج نيست
درست هم نيست
اصلا هيچ جايي گفته نشده دوست پسر بگيريد تا اخرش ازدواج كنين
اين چيزيه كه تو تصور ايرانياس
ولي يه سوالي دارم
اگه در بستر خانواده و با هماهنگي خانواده سه گزينه رو انتخاب كرديم و در همون بستر هيچكدوممونم به درد هم نخورديم حالا با سه تا تجربه(كه قطعا طرفين مخصوصا اوني كه در هر سه مورد مشتركه) روحش جريحه دار ميشه با اون چيكار كنيم؟
و ايا مرد يا زني حاضر ميشه با كسي باشه كه چندين مرتبه با چن نفر در بستر خانواده ارتباط داشته و ختم به خير نشده؟؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا