فرهنگ لغت آکسفورد، شاید دیگر کاغذی چاپ نشود!

OJUBE

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
فرهنگ لغت آکسفورد، شاید دیگر کاغذی چاپ نشود!​

با آنکه نسخه الکترونیکی سومین شماره فرهنگ لغت اکسفورد مدتی است منتشر شده است ولی هنوز تکلیف نسخه چاپی این فرهنگ لغت برای انتشار مشخص نشده است.​

در حدود ۸۰ تیم فرهگ لغت نویس بر روی نسخه سوم Oxford English Dictionaryمعروف به OED3 کار کرده اند که در حدود ۲۱ سال از انتشار نسخه دوم آن می‌گذرد ونسخه دوم این فرهنگ لغت در سال ۱۹۸۹ به چاپ رسیده است و در چاپ سوم در حدود ۲۸ درصد به حجم لغات و مدخل های ورودی این فرهنگ لغت افزوده شده است.

نایجل پورت وود مدیر انتشارات دانشگاه اکسفورد( (OUP که صاحب امتیاز این فرهنگ لغت است در این مورد گفت:” با توجه به تاثیر و گسترش اینترنت ، نسخه جدید این فرهنگ لغت به احتمال فراوان تنها به صورت الکترونیکی خواهد بود.​

البته نایجل پورت هم چنین اضافه کرد که:”تقاضا برای منابع آنلاین در حال افزایش است ولی خوب تعدادی از مردم هنوز دوست دارتد تا فرهنگ لغات را به صورت چاپ شده داشته باشند و ما هوز هیچ برنامه جامعی برای جلوگیری از نشر فرهنگ های چاپی نداریم”.

انتشارات آکسفورد تاکنون در حدود ۵۰۰ فرهنگ لغت با تنوع بیش از ۴۰ زبان را منتشر کرده است و چندی پیش خبری هم منتشر شد که شیپور معروف جام جهانی به نام ووزولا نیز به این فرهنگ لغت راه یافته است​

:gol:

rezvane

عضو جدید
ممنون:w17:
اما خوب کتاب مزایایی داره که جایگزینی نداره

samira_3001

عضو جدید
کاربر ممتاز
من آن لاین و نرم افزاری رو ترجیح میدم..............:redface:
ولی خوب بعضی ها هستند که با کتاب راحت ترند............. به نظره من باید نیازه اونها هم براورده شه................ (من که معتقدم دلیل سوده بیشتره.............:whistle: دیگه نیاز نیست پوله ناشر و ورق بدن............:razz:)

lightseeker62

عضو جدید
تو ایران که نمیشه به آنلاین اعتماد کرد
یوقت مسئولین میبینن فرهنگ انگلیسی زیاد داره باب میشه، میزنن ..... ش می کنن

atish pare

عضو جدید
کاربر ممتاز
دسترسی به نت کجا داریم که بخوایم دیکشنری آنلاین استفاده کنیم؟؟؟؟

تو دانشگاه و خونه!!!

اما کتاب قابل حمله!!!