غذائي كه مي خوريد !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

vahid mahdavi

مدیر بازنشسته
طبق يك مطالعه، زنان بارداري كه بيش از سه بار در هفته ماهي مصرف مي‌كنند به دليل بالارفتن ميزان جيوه در خونشان، سلامت نوزاد خود را به خطر مي‌اندازند.
به گزارش رويترز از هنگ كنگ، قرار گرفتن در معرض جيوه به ويژه براي جنين در زمان رشد اعضاي داخلي بدنش خطرناك است و مي‌تواند به آسيب عصبي، كليوي و مغزي و همچنين ممانعت از رشد منجر شود.
زنان چيني هنگام بارداري معمولا ماهي بيشتري مصرف مي‌كنند زيرا معتقدند كه مصرف ماهي از گوشت قرمز و يا گوشت پرندگان سالمتر است.
يك مطالعه كه بر روي ‪ ۶۵‬زن باردار در تايپه انجام شد نشان داد كه تمركز جيوه در خون آنها حدود ‪ ۹/۱‬ميكروگرم در ليتر و در خون بند ناف آنها حدود ‪ ۱۰‬ميكروگرم در ليتر بود.
همچنين محققان در جفت اين زنان بطور متوسط ‪ ۱۹‬نانوگرم در گرم جيوه يافتند.
محققان در گزارشي كه قرار است ژانويه در "مجله اينترنتي زايمان و بيماري‌هاي زنان" منتشر شود، نوشتند: اين مقدار جيوه بالاتر از سطح بي‌خطر است.
ميزان جيوه در خون ‪ ۸۹‬درصد افراد مورد مطالعه، از حد ‪ ۵/۸‬ميكروگرم در ليتر كه توسط "شوراي تحقيق ملي آمريكا" توصيه شده، تجاوز مي‌كند.
محققان گفتند، زماني كه يك زن ماهي مصرف مي‌كند، مواد آن جذب دستگاه گوارش وي شده و وارد جريان خون مي‌شود و عناصر جيوه و يا متيل جيوه از جفت مي‌گذرد و به جنين مي‌رسد.
اداره نظارت بر غذا و داروي آمريكا به زنان باردار توصيه مي‌كند تا از مصرف ماهي‌هايي كه سطوح بالايي جيوه دارند مانند كوسه‌ماهي، شمشيرماهي و ماهي خال مخالي (ماكارل) پرهيز كنند و بجاي آنها به سراغ نرم تنان صدف‌دار مانند ميگو بروند كه جيوه كمتري دارند

نازي_مو

عضو جدید
کاربر ممتاز

غذا :

من واقعا از اين كلمه لذت مي برم چون خيلي مي خورم :eek:
ولي خيلي مهمه كه ما چي مي خوريم و غذائي كه مي خوريم چطور بدست مياد
امروزه خيلي از بيماريها ناشي از مصرف غذا نامناسب و عدم ورزش و تحرك كافي در زندگي است

لبنيات :

خيلي از غذاهاي كه مي خوريم محصول كارخانجات مختلفه كه از نظر كيفيت با هم متفاوتند

هشدار :
يكي از مهمترين غذاهاي كه روزانه مصرف مي كنيم لبنيات كه نقش خيلي مهمي داره ولي متاسفانه در بعضي از كارخانجات كه اصول اوليه بهداشت در تهيه شير رعايت نمي شه كارخانجات لبنيات براي كاهش سطح الودگي از مواد شوينده دردسترس كه مايع ظرفشوئي باشه استفاده مي كنن و با اضافه كردن اين مواد باعث كاهش الودگي ميشن تا از خراب شدن محصولاتشون جلوگيري كنن البته خوردن اين گونه محصولات مشكلي ايجاد نخواهد جزء اينكه موجب سرطان و بيماري هاي ديگه مي شه:eek: البته ياداوري كنم به خانم ها كه ابكشي نامناسب ظرف ها هم ممكنه باعث بشه ناخواسته اين كارو انجام بديد

استفاده محصولات كارخانجات معتبر كه چندين سال در اين زمينه فعاليت دارن و عدم استفاده از محصولاتي كه نام اونها اشنا نيست مي تونه كمك كنه

نازي_مو

عضو جدید
کاربر ممتاز

غذا

من كه از اين كلمه خيلي لذت مي برم چون خيلي مي خورم :eek::eek:

خوردن خيلي مهمه البته اينكه چي مي خوريد و انچه مي خوريد چگونه تهيه مي شه از خود خوردن مهمتره

لبنيات :w10:

از مهمترين غذاهاي كه روزانه مصرف مي كنيم لبنيات كه نقش خيلي مهمي در سلامت انسان بخصوص براي خانم ها بازي مي كنه البته لبنياتي كه مصرف مي كنيم محصول كارخانجات مختلفي كه از نظر كيفيت با هم متفاوت هستند

هشدار : :thumbsdown:

متاسفانه بعضي از كارخانجات بعلت عدم رعايت نكات بهداشتي در تهيه مواد اوليه كه شير باشه براي كاهش بار الودگي دست به كارهاي خلاقانه مي زنن كه يه نمونه اش اضافه كردن
مايع ظرفشوئي و شوينده به شير هست تا از خراب شدن محصولات جلوگيري كنن البته اضافه كردن اين مواد مشكلي ايجاد نمي كنه جزء اينكه احتمال سرطان و بيماري هاي ديگرو افزايش مي ده :whistle: البته عدم ابكشي مناسب ظرفها نيز ممكنه اين مشكل بوجود بياره (((((((قابل توجه خانم ها ))))))))))
استفاده از محصولات نام اشنا و با سابقه و عدم استفاد ه از محصولات كارخانجات فرعي مي تونه كمك كنه

leanthinker

عضو جدید
کاربر ممتاز
نازی جان مرسی تاپیکت عالیه
فقط آخرش یه نصیحت بکن که گوشت چیز بدی نیست!
آخه این خواهر ما گیاه خوار شده هممون مجبور کرده گیاه حوار شیم!:wallbash:
تا حالا قورمه سبزی با سویا خوردین؟؟؟؟:hate:

نازي_مو

عضو جدید
کاربر ممتاز
در مورد گوشت خوب حق داره استفاده از سويا خيلي خوبه ولي به ايشون متذكر بشيد كه بالاترين پروتئين در غذاهاي حيواني مثل گوشت شير تخم مرغ و---- هست و اينكه به ايشون بگيد پروتئين گياهي كافي نيست چون تمامي اسيد امينه هاي لازم و ضروري بدن نداره ايشون مي تونه ميزان گوشت هفتگي كم كنه البته قورمه سبزي با مرغ سالمتره و خوشمزه است يه بار امتحان كنيد

يه نكته ديگه حتما بگيد چون پروتئين گياهي نمي تونه بطور كامل در دسترس بدن باشه لازم كه ميزان بيشتري استفاده بشه كه چاقي مياره

leanthinker

عضو جدید
کاربر ممتاز
آفرین منم بهش می گم گوشت بهتره
اما قبول نمی کنه و تخم مرغ هم نمی خوره
عضو انجمن حمایت از حیوانات شده و می گه ما آدما حیوانات را می کشیم !! ما آنها را می خوریم! تخم مرغی که باید روزی جوجه می شد را نباید خورد! :w00:
راستی تو گوشت مگه یه اسید آمینه هایی نیست که تو گیاه نیست؟
یه چند تا اطلاعات خوب دیگه اگه می تونی بگو برم منصرفش کنم! همه خانواده هم از اونجا که دختر ذلیل هستن مجبور به خوردن گیاه شدیم!
البته منو پسر خالم می خوایم یه انجمن حمایت از گیاهان راه بندازیم! همه حیوانات و گیاه خواران رو بخوریم!:child:

نازي_مو

عضو جدید
کاربر ممتاز
:w15::w15::w15: منم همينو مي گم برو بگو اگه پروتئين حيواني نخوره كم كم پروتئين ضروري بدنت ته مي كشه بعد پوستت اويزون مي شه موهات مي ريزه بعدم بعلت كمبود اهن بعدا كه ازدواج كني دچار مشكل مي شي اگه قانع نشد بگو چند تا كتاب معرفي كنم بره بخونه

از ايام قديم بعلت مرد سالاري هميشه بهترين قسمت گوشت مال مرد بوده در صورتي كه خانم ها نياز بيشتري به گوشت دارن چون كمبود اهن دارن

نازي_مو

عضو جدید
کاربر ممتاز
درود
كلا مثل اينكه اقا مهرداد خوشش مياد موضوعاتو به انحراف بكشه اون از مسابقه و تاپيك كل كل قرمز ابي اينم از اين تاپيك كه من از لبنيات مي گم ايشون از گوشت
ولي شوخي كردم واقعا اگه سئوال داريد من يه تاپيك مخصوص سئوالات غذائي بزنم كه هي مسائل قاطي پاتي نشه فكر كنم بهتر باشه .

لبنيات :

ماست شير كره دوغ پنير و......

از نظر كيفي ماست داراي بيشترين خاصيته به خصوص براي خانم ها كه كمبود كلسيم دارن چون كلسيم ماست بهتر جذب بدن مي شه بعد شير و پنير و.....

هر انسان بطور متوسط بايد روزي حداقل 1 ليوان شير يه كاسه ماست با 100 گرم پنير بخوره البته كره نخوره بهتره در مورد دوغ بهترين نوشيدني در كنار غذاست قابل توجه كساني كه نوشابه مي خورن و عادت كردن
و اينكه كشك فراموش كردم در مورد كشك كه از بيرون مي خريد خيلي دقت كنيد چون اگه خراب باشه مسموميتش خيلي بالاست البته يكسري لبنيات ديگه داريم كه تو كشور ما رايج نيست ولي خيلي مفيده بعدا مي گم

Totti

عضو جدید
سلام .
اولا به نظر من قورمه سبزی با گوشت گوسفند خیلی خوشمزه تره .
دوما آیا میدونستید براد پیت ( بازیگر مشهور امریکا )با اون هیکل غول مانندش گیاه خواره !!! اینو توی یکی از مجله های مشهور ایرانی خوندم .

ولی من خودم گوشت خیلی دوست دارم گوشت خیلی خوبه . من بمدت 2 ماه هر شب یک ماهیتابه کوچک گوشت چرخ زده خالص خوردم . قدم بشدت افزایش پیدا کرد و وضعیت بدنی من هم خیلی خوب شد تازه توی بازی فوتبال هم از همه بهتر بودم

گوشت بخورید تا سالم بمانید لبنیات هم بخورید یه کم هم سبزی بخورید . نوشابه هم نخورید .;):gol:

leanthinker

عضو جدید
کاربر ممتاز
باشه چشم دیگه به انحراف نمی کشونم
راستی لبنیاتی که تو کشور ما مرسوم نیست چیاست؟
شیر سویا هم لبنیاته؟
خوب انحراف نبود که راجع به همین بحث بود!:w12:

نازي_مو

عضو جدید
کاربر ممتاز
از يه بنده خداي پرسيدن شير سويا چي گفت سويا كه با شير قاطي شده ولي نه واقعا اينطور نيست شير سويا خيلي بد مزه است به همين خاطر بايد طعم دار بشه طعم هاي مختلف داره توت فرنگي طالبي ....

ولي زماني كه رفته بودم براي بازديد از كارخونه شير سويا مهندسشون مي گفت ما تحقيق كرديم كساني كه پوكي استخوان دارن اگه روزي يه ليوان شير سويا بخورن بعد از 3 ماه كاملا برطرف مي شه خيلي تعريف كرد من خودم طعم طالبي مي پسندم خيلي خوشمزه است

لبنيات كه خيلي داريم تو ايران مرسوم نيست مثلا انواع پنير كه يه نمونه اش خيلي حال به هم زن پنير كپك زده . البته كفير هم هست

نازي_مو

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام .
اولا به نظر من قورمه سبزی با گوشت گوسفند خیلی خوشمزه تره .
دوما آیا میدونستید براد پیت ( بازیگر مشهور امریکا )با اون هیکل غول مانندش گیاه خواره !!! اینو توی یکی از مجله های مشهور ایرانی خوندم .

ولی من خودم گوشت خیلی دوست دارم گوشت خیلی خوبه . من بمدت 2 ماه هر شب یک ماهیتابه کوچک گوشت چرخ زده خالص خوردم . قدم بشدت افزایش پیدا کرد و وضعیت بدنی من هم خیلی خوب شد تازه توی بازی فوتبال هم از همه بهتر بودم

گوشت بخورید تا سالم بمانید لبنیات هم بخورید یه کم هم سبزی بخورید . نوشابه هم نخورید .;):gol:

در مورد گياه خواري شما بايد يه رژيم خاصي رعايت كني به همين راحتي نيست كه شما فقط گياه بخوري در ضمن كساني كه گياه خواري مي كنن بايد پروتئين بدنشون از طريق لبنيات و تخم مرغ تامين كنن مثلا سيب زميني از نظر كيفيت پروتئين حتي از تخم مرغ بيشتره ولي از نظر كمي خيلي كمه پس خيلي چيزها رو بايد در نظر بگيري بايد زير نظر يه متخصص تغذيه باشه همينطوري نمي شه

در مورد قورمه سبزي شما با مرغ تا حالا امتحان كردي ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

نازي_مو

عضو جدید
کاربر ممتاز
كساني كه شير مي خورن دل درد مي شن بگم به علت وجود لاكتوز قند شير هست كه نمي تونن در معده هضم كنن البته بهترين راه اينكه از بچگي شير زياد بخورن الان ديگه فايده نداره مي تونن از ماست به جاي شير استفاده كنن

نازي_مو

عضو جدید
کاربر ممتاز
روغن :

خطرناكترين ماده خوراكي روي كره خاكي از نظر من واقعا خطرناكه من كه خيلي مي ترسم از اين ماده البته تو دانشگاه نمره روغنم 75/18 شد خيلي حال كردم چون خيلي امتحانمون سخت بود :w10: ولي وحشتناكه :eek:

Totti

عضو جدید
در مورد قورمه سبزي شما با مرغ تا حالا امتحان كردي ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

آره با مرغ امتحان کردم ولی با گوشت گوسفند خیلی خوشمزه تره ! اصلا مرغ جالب نیست .
مرغ فقط مریضی داره ! هر چند میگن گوشت سفید بهتره و لی خوب من یکی که اصلا مرغ دوست ندارم .:confused:

نازي_مو

عضو جدید
کاربر ممتاز
چون شما دوست نداري دليل نمي شه بقيه دوست نداشته باشن

در مورد گوشت بگم در كشورهاي اروپائي ميزان مصرف گوشت ساليانه بالاست كه دچار مشكل شدن در مملكت ما همچين مشكلي موجود نيست دليلش اينكه محصولات تهيه شده از گوشت هم از نظر كمي و هم تنوع خيلي سطح پائينه
البته اگه كسي گوشت مي خوره بايد خوب ورزش كنه

Totti

عضو جدید
خوب یک نظر سنجی بزارید به این شرح که :
قورمه سبزی با گوشت گوسفند خوشمزه تره یا با مرغ ؟:D:gol::heart:

rasarayaneh

عضو جدید
ميبينم اين خواهر ما حسابي اينجا رو گردو خاك كرده.

ميشه به من بگين مني كه عاشق نيمرو با كره هستم

مجازم بخورم يا نه . ميدونم كه ميگي نه پس جايگزينش رو هم بايد بگي.

نازي_مو

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوب یک نظر سنجی بزارید به این شرح که :
قورمه سبزی با گوشت گوسفند خوشمزه تره یا با مرغ ؟:D:gol::heart:

مثل اينكه تنه تو خورده به تنه مهرداد هي منحرف مي شه از موضوع من دارم از مواد غذائي و خوراكي مي گم درس اشپزي كه نمي دم هر كي دوست داره بخوره هر كي دوست نداره نخوره

Totti

عضو جدید
سلام

سلام

:gol:سلام . من از موضوع منحرف نشدم خودت گفتی مرغ خوشمزه تره .
خوب بریم سر موضوع به نظر من تمام غذا ها را باید با پیاز خورد خیلی روی بدن تاثیر داره . همه دکترا هم میگن :heart:

نازي_مو

عضو جدید
کاربر ممتاز
رسا مي توني بخوري ولي بايد دقت كني كه روزانه چقد تحرك داري و ورزش مكني و اينكه وقتي تو كره نيمرو مي كني حرارتش كم باشه

در جواب اقا سامان من دكتر نيستم و اينكه پياز خوبه چون ضد عفوني كننده است ببين داري منحرف مي شي من مي گم روغن تو مي گي پياز

Totti

عضو جدید
سلام . اسم من ساسان هستش .
من هم میگم پیاز خوبه که بخورند . منظور دیگه ای ندارم . در ضمن لیمو ترش هم خیلی خوبه همچنین سیر . از این چیز ها بخورید تا سالم بمونید هله هوله هم نخورید اصلا خوب نیست . فقط مضره . لبنیات هم خوبه . من ماست خیلی می خورم . ماست خیلی خیلی بخورید تا پوکی استخوان نگیرید و استخوان هایتان نشکنه .:gol::heart:

کلروفیل

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام.نازی جون ممنون از اطلاعاتت .
خوب خیلی از فراورده های غذایی هست که تو ایران متداول نیست .مثل پوره گوجه فرنگی، آب گوجه فرنگی ، انواع ماستهای میوه ای و...........حالا تو سالهای اخیر بعضی از این محصولات به ایران وارد شد اما خوب هنوز مثل یک کالای لوکس بهشون نگاه میشه.

بحث راجع یه شیر و فراورده های لبنیه.بد نیستیه سری اطلاعات رو بدونیم.البته با اجازه نازی خانوم .:)

همونطور که قبلاً هم بحث شد شیر و فراورده های اون از مهمترین مواد تشکیل دهنده ی جیره غذایی انسانه که از کلسیم و فسفر و ویتامینهای مورد نیاز ( A,D,E,K )ویتامینهای محلول در چربی ومواد معدنی که مهمترینش کلسیومه.و پروتئین غنی هستش.نسبت به منابع دیگر پروتئینی گیاهی و حیوانی ارزونتره و ارزش بیولوژیک بالاتری داره.

مفیدترین منبع کلسیم بین مواد غذایی، شیر و فراورده هاش که 85% کلسیم رژیم غذایی کشورهای توسعه یافته رو تشکیل میده.

اهمیت مصرف مواد لبنی وقتی مشخص میشه که بدونیم بعد از آهن مهمترین ماده ای که در ایران کمبودش در رژیم غذایی مشاهده شده همین کلسیمه.:(

سرانه مصرف شیر تو ایران بصورت متوسط پایین تر از میزان پیشنهادیه FAO , WHO هستش طبق پیشنهاد FAO , WHI از کل مصرف پروتئین روزانه یک فرد باید 50% پروتئین حیوانی باشه.که منابعش همونجور که میدونید :گوشت قرمز،ماهی،مرغ،تخم مرغ و شیر و فراورده های لبنی هستش که اگه کسی تو روز نیم لیتر شیر مصرف کنه بیش از نصف نیاز پروتئین حیوانیش برطرف شده.

و نکته ی دیگه اینکه خیلیا فکر میکنن چون شیر ( 2 تا 3.5% چربی ) چربیش از نوع حیوانی و اشباع شده است پس باعث پیشرفت عوارض قلبی میشه .ولی اونجور که تحقیقات نشون میده شیر با وجود داشتن 39 گرم چربی در هر لیتر شیر دارای مواد بیواکتیو با قابلیت کاهش بیماریهای قلبی عروقی می باشد.در واقع شیر با وجود دارا بودن کلسترول و اسیدهای چرب اشباع،بر چربیهای خون تاثیری نداره.

بیشتر از این شاید خارج از حوصله ی جمع باشه ولی دیدم با توجه به مرد بحثمون دونستن این نکات خالی از لطف نباشه.;)

hami_life

عضو جدید
کاربر ممتاز
انا مال شما بچه سوسولاست ( پولدارا)
ما اگه 1 لقمه نون هم گیرمون بیا میخوریم

نازي_مو

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام.نازی جون ممنون از اطلاعاتت .
خوب خیلی از فراورده های غذایی هست که تو ایران متداول نیست .مثل پوره گوجه فرنگی، آب گوجه فرنگی ، انواع ماستهای میوه ای و...........حالا تو سالهای اخیر بعضی از این محصولات به ایران وارد شد اما خوب هنوز مثل یک کالای لوکس بهشون نگاه میشه.

بحث راجع یه شیر و فراورده های لبنیه.بد نیستیه سری اطلاعات رو بدونیم.البته با اجازه نازی خانوم .:)

همونطور که قبلاً هم بحث شد شیر و فراورده های اون از مهمترین مواد تشکیل دهنده ی جیره غذایی انسانه که از کلسیم و فسفر و ویتامینهای مورد نیاز ( A,D,E,K )ویتامینهای محلول در چربی ومواد معدنی که مهمترینش کلسیومه.و پروتئین غنی هستش.نسبت به منابع دیگر پروتئینی گیاهی و حیوانی ارزونتره و ارزش بیولوژیک بالاتری داره.

مفیدترین منبع کلسیم بین مواد غذایی، شیر و فراورده هاش که 85% کلسیم رژیم غذایی کشورهای توسعه یافته رو تشکیل میده.

اهمیت مصرف مواد لبنی وقتی مشخص میشه که بدونیم بعد از آهن مهمترین ماده ای که در ایران کمبودش در رژیم غذایی مشاهده شده همین کلسیمه.:(

سرانه مصرف شیر تو ایران بصورت متوسط پایین تر از میزان پیشنهادیه FAO , WHO هستش طبق پیشنهاد FAO , WHI از کل مصرف پروتئین روزانه یک فرد باید 50% پروتئین حیوانی باشه.که منابعش همونجور که میدونید :گوشت قرمز،ماهی،مرغ،تخم مرغ و شیر و فراورده های لبنی هستش که اگه کسی تو روز نیم لیتر شیر مصرف کنه بیش از نصف نیاز پروتئین حیوانیش برطرف شده.

و نکته ی دیگه اینکه خیلیا فکر میکنن چون شیر ( 2 تا 3.5% چربی ) چربیش از نوع حیوانی و اشباع شده است پس باعث پیشرفت عوارض قلبی میشه .ولی اونجور که تحقیقات نشون میده شیر با وجود داشتن 39 گرم چربی در هر لیتر شیر دارای مواد بیواکتیو با قابلیت کاهش بیماریهای قلبی عروقی می باشد.در واقع شیر با وجود دارا بودن کلسترول و اسیدهای چرب اشباع،بر چربیهای خون تاثیری نداره.

بیشتر از این شاید خارج از حوصله ی جمع باشه ولی دیدم با توجه به مرد بحثمون دونستن این نکات خالی از لطف نباشه.;)

ممنون گلرخ از اطلاعات خوبي كه دادي
درسته كه انواع ماست و مواد غذائي جديد وارد بازار شده ولي من به عنوان كسي كه صنايع غذائي خوندم مي گم سعي كنيد از همون نوع ساده استفاده كنيد دليلشم اينكه استفاده از لبنيات طعم دار خوبه ولي خيلي وقت ها از طعم دهندهاي مصنوعي استفاده مي شه كه متاسفانه خيلي مفيد نيست و رنگهاي مصنوعي بطور كلي هرچي كه صنعتي به دست بياد چه بهداشتي و ارايشي چه خوراكي بلاخره مضراتي داره

نازي_مو

عضو جدید
کاربر ممتاز
انا مال شما بچه سوسولاست ( پولدارا)
ما اگه 1 لقمه نون هم گیرمون بیا میخوریم

اصلا ربطي به فقيري و پولداري نداره چون فقر غذاي دليلش رعايت نكردن يكسرس اصول نه فقر مالي

رعايت اصول باعث تن درستي مي شه كه در اينده كه كمي سن بالا رفت دچار مشكلات نشه و نصف عمرتو براي رفتن به دكتر صرف كني فكر نمي كنم سوسول بازي باشه

در مورد يهلقمه نونم بايد بگم بهتره همون هم سنگگ باشه بهترين نون به ترتيب

سنگك بربري تافتون لواش در مورد لواشم بگم اصلا ارزش تغذيه اي نداره فقط شكم پر كنه نخوريد

enteha

عضو جدید
کاربر ممتاز
اصلا ربطي به فقيري و پولداري نداره چون فقر غذاي دليلش رعايت نكردن يكسرس اصول نه فقر مالي

رعايت اصول باعث تن درستي مي شه كه در اينده كه كمي سن بالا رفت دچار مشكلات نشه و نصف عمرتو براي رفتن به دكتر صرف كني فكر نمي كنم سوسول بازي باشه

در مورد يهلقمه نونم بايد بگم بهتره همون هم سنگگ باشه بهترين نون به ترتيب

سنگك بربري تافتون لواش در مورد لواشم بگم اصلا ارزش تغذيه اي نداره فقط شكم پر كنه نخوريد

ولي آخه مگه شما خودت ايران زندگي نميكني نازي خانوم؟
لواش كه 2 ساعت نوبت داره تا بتوني بخري. تازه شما ميگي نخوريم. واي به حال نوبت سنگك و ... كه بابت 1 قرص بايد 3 ساعت نوبت باشيم تازه بخوايم هر روز اين كار رو بكنيم.
اينه كه آدم مجبور ميشه همون نون لواش را از سوپر محله حتي گرونتر بخره ولي نوبت واي نسته...
در هر حال از اطلاعاتت ممنون.

نازي_مو

عضو جدید
کاربر ممتاز
حداقل نون صنعتي بخوريد بهتره اونم مي تونيد از سوپر ماركت بخريد خيلي عالي حتي تا 1 ماه تازه مي تونيد نگه داريد و اينكه اگه كسي ورزش مي كنه يا رژيم داره انواع نون هاي صنعتي هست از اون استفاده كنيد

نازي_مو

عضو جدید
کاربر ممتاز
يه چيزه در باره نون بگم نون اگه فريز كنيد خيلي بهتر مي مونه اصلا تو يخچال نگهداري نكنيد زودتر بيات مي شه :child:

من دو روز مي خواهم از روغن بگم هي يكي مي گه گوشت يكي مي گه نون يكي هم كه مي گه بچه سوسولي امروز كه نشود اگه شد فردا مي گم چون خيلي مهمه و خيلي خطرناكه :wallbash: