** شب آرزوها ( لیلت الرغائب ) **

وضعیت
موضوع بسته شده است.

Nedanino

عضو جدید

تقدیم به شما

afa

عضو جدید
کاربر ممتاز
از یادآوری شما دوست عزیز ممنونم:w17:
من 4سال پیش برای اولین بار آرزوی برآورده این شب رو تجربه کردم ...
امسال هم اگه توفیق روزه نصیبم بشه واسه همه دعا میکنم ...
آرزوی بهترین ها را برای همه دوستان دارم

sayyah archi

عضو جدید
کاربر ممتاز
خیلی ممنون بابت این یادآوری به موقع
حالا که این کاره خوبو کردید
منم از همتون دعوت میکنم به آدرس زیر بیاید یه برنامه هایی برای رسیدن به آرزوها داریم
خوشحال میشیم از حضور هر کدوم شمادوستان عزیز
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php?p=929337#post929337
اتفاقا استارت کارمون توی همون شب عزیزه
شاد و ثروتمند باشید

Eshragh-Archi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
منم میخوام روزه بگیرم..

اعمال ماه مبارک رجب

فضیلت و اعمال ماه مبارك رجب

ماه رجب و ماه شعبان و ماه رمضان شرافت زیادی دارند و در فضیلت آنها روایات بسیاری وارد شده است. از حضرت رسول (صلى الله علیه و آله) روایت شده كه: ماه رجب ماه بزرگ خدا است و ماهى در حرمت و فضیلت به آن نمى‏رسد و جنگیدن با كافران در این ماه حرام است و رجب ماه خدا است و شعبان ماه من است و ماه رمضان ماه امت من است كسى كه یك روز از ماه رجب را روزه بگیرد، موجب خشنودى خدای بزرگ می‌گردد و غضب الهى از او دور می گردد و درى از درهاى جهنم بر روى او بسته گردد.
از حضرت موسى بن جعفر(علیهماالسلام) روایت شده است كه: هر كس یك روز از ماه رجب را روزه بگیرد، آتش جهنم یك سال، از او دور شود و هر كس سه روز از آن را روزه بگیرد بهشت بر او واجب می گردد.
و همچنین فرمود كه: رجب نام نهرى است در بهشت که از شیر سفیدتر و از عسل شیرین‏تر است. هر كس یك روز از رجب را روزه بگیرد البته از آن نهر بیاشامد. از امام صادق(علیه السلام) روایت است كه حضرت رسول اکرم( صلى الله علیه و آله) فرمود كه: ماه رجب ماه استغفار امت من است پس در این ماه بسیار طلب آمرزش كنید كه خدا آمرزنده و مهربان است و رجب را "أصب" مى‏گویند زیرا كه رحمت خدا در این ماه بر امت من بسیار ریخته مى‏شود پس بسیار بگوئید: «أَسْتَغْفِرُ اللهَ وَ أَسْأَلُهُ التَّوْبَةَ».
ابن بابویه از سالم روایت كرده است كه گفت: در اواخر ماه رجب كه چند روز از آن مانده بود، خدمت امام صادق(علیه السلام)رسیدم. وقتی نظر مبارك آن حضرت بر من افتاد فرمود كه آیا در این ماه روزه گرفته‏اى؟ گفتم نه والله اى فرزند رسول خدا. فرمود كه آنقدر ثواب از تو فوت شده است كه قدر آن را به غیر از خدا كسى نمى‏داند به درستى كه این ماهى است كه خدا آن را بر ماه‌هاى دیگر فضیلت داده و حرمت آن را عظیم نموده و گرامی داشتن روزه دار را در این ماه بر خود واجب گردانیده است.
پس گفتم یابن رسول الله اگر در باقیمانده این ماه روزه بدارم آیا به بعضى از ثواب روزه‏داران آن نائل مى‏گردم؟ فرمود: اى سالم هر كس یك روز از آخر این ماه را روزه بدارد خدا او را ایمن گرداند از شدت سكرات مرگ و از هول بعد از مرگ و از عذاب قبر و هر كس دو روز از آخر این ماه را روزه بگیرد از صراط به آسانى بگذرد و هر كس سه روز از آخر این ماه را روزه بگیرد ایمن گردد از ترس بزرگ روز قیامت و از شدت‌ها و هول‌هاى آن روز و برات بیزارى از آتش جهنم به او عطا كنند. و بدان كه براى روزه ماه رجب فضیلت بسیار وارد شده است و روایت شده كه اگر شخصی قادر بر آن نباشد هر روز صد مرتبه این تسبیحات را بخواند تا ثواب روزه آن را دریابد: سُبْحَانَ الْإِلَهِ الْجَلِیلِ سُبْحَانَ مَنْ لا یَنْبَغِى التَّسْبِیحُ إِلا لَهُ سُبْحَانَ الْأَعَزِّ الْأَكْرَمِ سُبْحَانَ مَنْ لَبِسَ الْعِزََّ وَ هُوَ لَهُ أَهْلٌ .

http://www.tebyan.net/index.aspx?pid=43492&KEYWORD=+رجب

آخرین ویرایش:

Eshragh-Archi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
این الرجبیون

ای دوست بدان که :« رجب » نام نهری است در بهشت که از شیر سفید تر است و از عسل شیرین تر .
پس هر کس روزی از ماه رجب را روزه بگیرد ، از آن نهر سیراب خواهد شد .
به فرموده پیامبر گرامی : « ماه رجب ، ماه خداست در غایت حرمت و فضیلت . اگر کسی روزی از این ماه را روزه بگیرد خدای را خشنود و شعله غضب الهی را خاموش نموده است و دری از درهای جهنم به روی او بسته می شود . ماه رجب ماه استغفار امت من است . رجب را اصّب نیز نامیده اند زیرا که در این ماه ، رحمت خدا بر امت من ریزش می یابد .»
در صحرای محشر که همه دلها نگران و همه چشمها اشکباراست ، آوائی در گوشها طنین می اندازد که : « این الرّجبیون » کجایند کسانی که ماه رجب را محترم شمرده و اعمالی از آن ماه را انجام داده اند . و بدین ترتیب آن افراد ، از دیگران جدا شده و به رضوان الهی داخل می شوند.

yas_67

عضو جدید
سلام من اگه خدا بخواد هستم در ضمن ما را هم دعا کنید:gol:راستی برای اعتکاف چی شما برنامه ای دارید ؟:gol:
سلام انشالله خداوند بخواد منم امسال سال دوميه كه ميخوام برم اعتكاف پارسال نخواسته قسمتم شد خيلي حال وهواي عجيبي داره اعتكاف كاش همه روزامون اعتكاف بود. بچه ها براي منم خيلي دعا كنين خيلي نيازمند دعاي خير دوستانم هستم.

yas_67

عضو جدید
سلام به همگي
ممنون كه ياداوري كردين. از همه دوستان التماس دعا دارم. بچه ها خيلي برام دعا كنين من وضع خوبي ندارم نميدونم چي شده فقط ميدونم بايد دعا كردو از خدا درخواست كمك كرد .منم حتما روزه ميگيرم.:gol:

آتراد

عضو جدید
من سال قبل همه اعمال این روز و انجام دادم ولی به اون چیزی که می خواستم نرسیدم:smile:

سلام به همه
سودابه جان شاید به همین نرسیدنت باید میرسیدی....

به قول حافظ:
لطف الهی بکند کار خویش
نکته سربسته چه دانی خموش

البته کلی گفتما.جسارت نشه...هزار بار حافظ به خودم گفته:w02:

nasim khanom

عضو جدید
کاربر ممتاز
به به جمع همه دوستای خوب که جمعه ( دوستان دقت داشته باشید جمعه نه ها جمعه !!!:D)
منم اگه خدا قبول کنه امروز که روزه هستم فردا هم ایشالا میگیرم ، نمازشم یه بار خوندم خیلی طولانیه ولی بعدش به آدم احساس خوبی دست میده :smile:
به نظر من روزه ش به کنار نمازشم به کنار ، خودش یه پا استقامت میخواد!!!:D
راستش یاد یه خاطره از 2 تا دختر خاله هام افتادم که میخواستن این نماز رو بخونن و از اونجایی که اینا خیلی خوش خنده هستن و اگه برن رو ریتم خنده دیگه کسی جلو دارشون نیست ، وقتی شروع به خوندن نماز میکنن نمیدونم به چه دلیلی وسطای نماز که میرسیدن قاتی پاتی میکردن خندشون میگیره ، دوباره از اول شروع میکنن که باز خندهه میاد سراغشون و این کار رو تا 4 یا 5 بار انجام میدن که در آخر بیخیال نماز میشن:D که فکر کنم اون موقع به جای 12 رکعت یه سی چهل رکعتی خونده بودن:biggrin:
ایشالا اگه خدا قسمت کنه بتونیم نمازشم بخونیم;)
التماس دعا راستی بچه ها برای شفاعت رفتگانمون هم دعا کنیم :crying2:

برهوت سبز

عضو جدید
از یادآوری شما دوست عزیز ممنونم:w17:
من 4سال پیش برای اولین بار آرزوی برآورده این شب رو تجربه کردم ...
امسال هم اگه توفیق روزه نصیبم بشه واسه همه دعا میکنم ...
آرزوی بهترین ها را برای همه دوستان دارم
ان شالله
التماس دعا

Lord HellisH

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
آخرین ویرایش:

Lord HellisH

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
راستی بچه ها توی این شب عزیز دعا کنید حیله دشمنان اسلام و ایران به خودشون برگرده و همچنین هر چه زودتر این جوونای ساده لوح ما از خواب غفلت بیدار شن و همچنین برای سلامتی رهبرمون هم دعا کنید

"hasta"

عضو جدید
ممنون از اطلاع رسانیتون
بچه ها بیاین تو شب آرزوها برای همه دلهای شکسته برای همه مریض ها برای همه جوونا دعا کنیم
بچه ها ازتون می خوام برای بچه ای که 3 ساله پدرشو ندیده و پدر نامردش اونا با مادرش و ل کرده و رفته دعا کنید بچه ها این پسر کوچولو همیشه تو رویای پدرشه و مادر صبورش در آرزوی همسرش
خواهش می کنم دعاشون کنید:crying:
ممنون از همه دلهای پاکتون:w36:

mohandeseit

دستیار مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
سلام به همگي. من سعي ميكنم كه فردا را روزه بگيرم ان شاالله بچه تورو خدا همديگه رو ليلة الرغائب فراموش نكنيم . توي همه لحظات زيباي خدايي شدن به ياد هم باشيم.

آتراد

عضو جدید
سلام خدمت همه دوستان گلم:w30:

امیدوارم حال همتون خوب باشه

باران جان ممنون ازت

بچه ها لطفا همه مریضا رو دعا کنید

لطفا برا وضع فعلی ایران هم دعا کنید

از خدا میخوام به همه شما و خانواده های محترمتون سلامتی و شادمانی بده و همه کسانی که التماس دعا دارن رو به خواسته های معقولشون برسونه

اگرم من و خانوادمو قابل دونستید مارو از دعاهای خیرتون محروم نکنید

یه دنیا التماس دعا:w30:

Shokatabadi

عضو جدید
باران رحمت

باران رحمت

سلام بچه ها . ازهمتون ممنونم که یادآوری کردین .من هم روزه می گیرم و برای همتون دعا می کنم شما هم برای من دعا کنید،چون دعاهام در حق خودم مستجاب نمیشه اما برای هر کی از دوستام دعا کردم حاجت روا شده ؛دعا کنید که لااقل خدا به حرمت دلهای شاد شده اونها به دل خسته من هم یه نگاهی بندازه باز هم التماس دعا:gol:

برهوت سبز

عضو جدید
خدایا

خدایا

خدایا الان نیگاه میکنم میبینم یکی یکی بچه ها دارن اضافه میشن و هر کی از اون یکی دل شکسته تر
خدایا.......الهی........ربی......من لی غیرک
خدایا ما امیدوار دم در خونت اومدیم......خدایا ......
همشون اول یه چیزی رو میخوان:
شفای تمام مریضا
خدایا اون مریضدارا رو با شفای مریضا شون خوشحال کن
الهی تمام ما مستمند رحمتتیم
الهی بحق این شب که فرشته هات رو میفرستی زمین.....

yuhana

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همه دل قشنگا
چون فردا امتحان دارم مامانم نمیذاره روزه بگیرم ولی بقیه اعمالشو انجام میدم
مرسی از تاپیکت:gol: برهوت عزیز
همه رو دعا میکنم
اگه وقت کردین دعام کنین

ARAMESH

مدیر راهنمای سایت
مدیر تالار
چقدر تاپیک قشنگی شده.دست همگی درد نکنه.مرسی از این که گفتید ما اصلا یادمون نبود وقتی اینجا بارون گلم لینکش رو گذاشت یادم افتاد امروز اول رجبه و روزه گرفتیم.شما هم توی ثواب روزه ی ما شریکین.حتما برای بیمارها و کنکوری ها دعا میکنم.از همه تون ممنونم که انقدر دعاهای قشنگ کردین.قلب هاتون همیشه آسمونی باشه.:gol:
(فقط نمیدونم چرا اذون رو نمیگن:cry::biggrin:)

آخرین ویرایش:
وضعیت
موضوع بسته شده است.