شایعه پراکنی در شبکه‌های اجتماعی چند تا لایک داره؟!

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
این روزها برخی افراد ناشناس در شبکه‌های اجتماعی نظیر وایبر، لاین و چند شبکه اجتماعی موبایلی دیگر در تولید و انتشار اخبار سست و بی پایه فعالیت می‌کنند، یک روز شایعه‌ای مبنی بر درگذشت یک بازیگر محبوب سینما و تلویزیون منتشر می‌کنند..........

با ورود اینترنت به زندگی ما انسان‌ها تحولی شگرف و نوین در جامعه بشری رخ داد، هر چه هم پیش می‌رویم می‌بینیم که اینترنت در جامعه بشری در حال رشد و تکامل است و هر روز ابعاد آن گسترده‌تر می‌شود تا ما انسان‌ها در رفاه و آسایش بهتری زندگی کنیم، اما گاهی در فضای مجازی اتفاقاتی رخ می‌دهد که آسایش را از زندگی ما انسان‌ها می‌گیرد، نمونه‌ای از این‌ها انتشار اخبار کذب، شایعه پراکنی، ایجاد رعب و وحشت و رواج خرافات است. این روزها شایعات زیادی در فضای مجازی به خصوص شبکه‌های اجتماعی موبایلی منتشر می‌شود که این اخبار مبنای درست و موثقی نداشته و صرفا با هدف جنگ روانی و ایجاد نگرانی در جامعه انتشار می‌یابد و به دنبال آن باعث ناراحتی عده‌ای می‌شوند که علیه آنها اخباری کذب در فضای مجازی منتشر شده است.

این روزها برخی افراد ناشناس در شبکه‌های اجتماعی نظیر وایبر، لاین و چند شبکه اجتماعی موبایلی دیگر در تولید و انتشار اخبار سست و بی پایه فعالیت می‌کنند، یک روز شایعه‌ای مبنی بر درگذشت یک بازیگر محبوب سینما و تلویزیون منتشر می‌کنند و روز دیگر با انتشار اطلاعیه‌هایی کذب از طرف نهادها و مسئولین خبر از آلوده شدن مواد غذایی به سم کشنده خبر می‌دهند!! و سعی در برجسته سازی موضوع دارند. به راستی کاربرانی که اینگونه پیام‌ها را در شبکه‌های اجتماعی بازنشر می‌کنند از صحت و سقم آن‌ها اطلاع دارند؟ آیا در قبال بازنشر خبر کذب به آنها مدال افتخار تعلق می‌گیرد که بدون فوت وقت آنها را بازنشر می‌کنند(؟!) آیا بهتر نیست قبل از به اشتراک گذاری پیام‌ها درباره محتوای آنها بیشتر دقت کنیم و این سوال را از خود بپرسیم که آیا این مطلب لزوما درست است یا نه؟ شایعات شاید جذاب باشند اما خیلی‌ها آنها را باور می‌کنند و امکان دارد امنیت جامعه را بر هم بزند.

اگر در استفاده از شبکه‌های اجتماعی فرهنگ سازی صورت نگیرد، متاسفانه این مکان‌ها رفته رفته تبدیل به محفلی برای انتشار پیام‌های کذب بدل خواهد شد و حتی در صورت انتشار پیام‌های واقعی و رسمی کسی آنها را باور نخواهد کرد. از طرفی پیام‌های دروغی که در خصوص بازیگران و چهره‌های محبوب منتشر می‌شود باعث شکسته شدن حریم خصوصی ستاره‌ها می‌شود، پس شبکه‌های اجتماعی منبع خوبی برای اعتماد به برخی اخبار نیست. خبرهای رسمی از منابع رسمی همچون رادیو، تلویزیون، بخش‌های خبری سیما و خبرگزاری‌های موثق منتشر می‌شود. از انتشار اخباری که مبنای درست و موثقی نداشته و درخور چند لایک خواهد بود جدا خودداری کنید.

شایعه پراکنی در شبکه‌های اجتماعی چند تا لایک داره؟!

m.abedi1986

عضو جدید
کاربر ممتاز
متاسفانه بعضیابیمارن وخوششون میادشایعه بسازن وبعضیهاهم ساده لوح که سریع انتشارمیدن.مثل خبرفوت قلقلی یامحمدعلی کشاورز.من بادسته اول کاری ندارم بیشترازاوناآدمای ساده لوح ناراحتم میکنن که حتی به خودشون زحمت نمیدن که راجع بهش تحقیق کنن.ومتاسفانه خبرکذب سریع توی کل کشورپخش میشه.داریم به قهقرامیریم!

puyan khan

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ببین ما ایرانیا تا شورشو در نیاریم ول کن نیستیم زیاد خودتو خسته نکن
فرهنگ سازی باید بشه و این کار زمان بریه
از خودت شروع کن من هم سعی میکنم خودم رعایت کنم تنها راهش همینه

m.abedi1986

عضو جدید
کاربر ممتاز
گذشته ازشایعات عجیب وغریب اخبارکذب تاریخ سازی های خنده دارازسوی برخی افرادبی ادبی های بعضی ازکاربران ازآفات شبکه های اجتماعی است .

Paydar91

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
تا یه عده بفهمن وارد چه بازی شدند و چقدر بازی خوردند دیگه خیلی دیر میشه و عمرشون میگزره..

و افسوس.

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
شما نگرانیتون از چیه؟

سلام......از خواهر باهوشی چون شما بعیده متوجه منظور متن نشده باشین......
متاسفانه رویه بی اخلاقی در حال ادامه است .....خبر فوت استاد کشاورز.......خبر فوت رضا صادقی ......خبر فوت رضا داوود نژاد.....حتی خبر فوت مرتضی پاشایی زمانی که زنده بود و حالش بهتر شده بود ......

متاسفانه عده ای همچین خبرهایی رو بدون کوچکترین تحقیق نشر میدن .......انقدر نشر پیدا میکند که حتی برخی سایت ها که البته خبرگزاری رسمی نیستند هم منتشر میکنند و ......

M.A777

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام......از خواهر باهوشی چون شما بعیده متوجه منظور متن نشده باشین......
متاسفانه رویه بی اخلاقی در حال ادامه است .....خبر فوت استاد کشاورز.......خبر فوت رضا صادقی ......خبر فوت رضا داوود نژاد.....حتی خبر فوت مرتضی پاشایی زمانی که زنده بود و حالش بهتر شده بود ......

متاسفانه عده ای همچین خبرهایی رو بدون کوچکترین تحقیق نشر میدن .......انقدر نشر پیدا میکند که حتی برخی سایت ها که البته خبرگزاری رسمی نیستند هم منتشر میکنند و ......

خب عزیزم دنیای مجازی بازتاب دنیای واقعیه دیگه
توی ایران من حاظرم قسم بخورم جز 10تا کشور اول توی دروغ گفتن هستیم.شاید هم اولیش

کلا جماعت دروغگو 2 هدف دارن از دروغ گفتن : یا (1) کمبود دارن و میترسن این کمبود رو کسی ببینه با دروغ قایمش میکنن یا (2) کمبود دارن و میخوان این کمبود رو با دروغ پُر کنن!!
مثلا من تاپیک بزنم بگم بچه ها فلان شده یهو همه بریزن 24ساعت ازم بپرسن چی شده واسمون تعریف کن،من حس میکنم آدم مهمی شدم.اون خلاً بی خاصیت و کمبود داشتن درونم از بین میره.واسه همین دروغ میگم. ( دور از جونم:redface: :biggrin: )

به خصوص در جامعه ای که کمبود ها زیاده دروغ هم زیــــــــــــــــاد هست.

===========
دوستان احترام همو نگه دارید،میخواید تذکر بدید روی دکمه ی Report کلیک کنید جای اینکه توهین کنید.شما در هیچ منسبی نیستی که به کسی بگی چیکار کنه چیکار نکنه.
منظورم با آقا محممد که محترمانه گفتن نبود.
با احترام.:gol:

vergilangleos

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
متن خبر یه چیز دیگه هم داره ، گفته "شبکه‌های اجتماعی منبع خوبی برای اعتماد به برخی اخبار نیست. خبرهای رسمی از منابع رسمی همچون رادیو، تلویزیون، بخش‌های خبری سیما و خبرگزاری‌های موثق منتشر می‌شود. "
دقیقا علت اینکه خبرهای اینچنینی دارن بیشتر میشن به خاطر اینه که اعتماد مردم به این شبکه ها و کلا هر منبعی که وابسته به دولت نباشه بیشتره ، راه افتادن این جریان به نظر من برای لطمه زدن به این اعتماده ست که خواسته یا ناخواسته بعضی باهاش همراه میشن .

محمودپور

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوبی این شبکه ها اینه که مانع از سرازیر شدن پول مردم به سمت مخابرات میشه. این طوری دیگه ارتباطات از انحصار مخابرات در می یاد و هر قیمتی نمی تونن روی ارتباطات بزارن و پول های آن چنانی بگیرن. خدا به مدیران این تجهیزات ارتباطی توفیق بده که بدون گرفتن هزینه ای این چنین خدماتی ارائه می شن که موجب تسهیل زندگی بشر میشه. خدا خیر بهشون بده و توفیق دو چندان.
در هر حال همیشه این چنینی مشکلاتی هست اما این موضوع در مقابل پول های گزافی که مخابرات می گیرد یا شاید بهتر است بگویم می توانست بگیرد چیز قابل توجه ای نیست که انشاالله با فرهنگ سازی هایی که خود به خود صورت خواهد پذیرفت این مساله حل خواهد شد.

m.abedi1986

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوبی این شبکه ها اینه که مانع از سرازیر شدن پول مردم به سمت مخابرات میشه. این طوری دیگه ارتباطات از انحصار مخابرات در می یاد و هر قیمتی نمی تونن روی ارتباطات بزارن و پول های آن چنانی بگیرن. خدا به مدیران این تجهیزات ارتباطی توفیق بده که بدون گرفتن هزینه ای این چنین خدماتی ارائه می شن که موجب تسهیل زندگی بشر میشه. خدا خیر بهشون بده و توفیق دو چندان.

اصلابزرگترین حسنش همینه!

puyan khan

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
الان دارن از فروش ترافیک نت میگیرن دیگه هیچ فرقی نکرده خخخخخخخ

M.A777

عضو جدید
کاربر ممتاز
متن خبر یه چیز دیگه هم داره ، گفته "شبکه‌های اجتماعی منبع خوبی برای اعتماد به برخی اخبار نیست. خبرهای رسمی از منابع رسمی همچون رادیو، تلویزیون، بخش‌های خبری سیما و خبرگزاری‌های موثق منتشر می‌شود. "
دقیقا علت اینکه خبرهای اینچنینی دارن بیشتر میشن به خاطر اینه که اعتماد مردم به این شبکه ها و کلا هر منبعی که وابسته به دولت نباشه بیشتره ، راه افتادن این جریان به نظر من برای لطمه زدن به این اعتماده ست که خواسته یا ناخواسته بعضی باهاش همراه میشن .
درسته

خب عزیز دلم وقتی خود صدا سیما هم دروغ میگه مثل روز روشن دروغ میگه (کافیه به یک اینترنت دسترسی داشته باشید تا متوجهش بشید) مسلمه من میرم سمت یه جای دیگه!تا نباشید چیزکی،چیزکای دیگه که پیش نمیاد!

حالا ما اگر یه دانه کانال داشتیم اخبار از سوراخ سمبه های ایران میزاشت بدون 1دانه دروغ؛از کشور های دیگه هم میزاشت،بدون یک دانه اغراق ، من عمراً اصاً ماهواره وصل میکردم.وقتی میبینم محدودیت همراه با اجبار هست میرم سمت کانالای دیگه.

کلا میگن : میخوای بخوا،نمیخوای باید بخوای!

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب عزیزم دنیای مجازی بازتاب دنیای واقعیه دیگه
توی ایران من حاظرم قسم بخورم جز 10تا کشور اول توی دروغ گفتن هستیم.شاید هم اولیش

کلا جماعت دروغگو 2 هدف دارن از دروغ گفتن : یا (1) کمبود دارن و میترسن این کمبود رو کسی ببینه با دروغ قایمش میکنن یا (2) کمبود دارن و میخوان این کمبود رو با دروغ پُر کنن!!
مثلا من تاپیک بزنم بگم بچه ها فلان شده یهو همه بریزن 24ساعت ازم بپرسن چی شده واسمون تعریف کن،من حس میکنم آدم مهمی شدم.اون خلاً بی خاصیت و کمبود داشتن درونم از بین میره.واسه همین دروغ میگم. ( دور از جونم:redface: :biggrin: )

به خصوص در جامعه ای که کمبود ها زیاده دروغ هم زیــــــــــــــــاد هست.

===========
دوستان احترام همو نگه دارید،میخواید تذکر بدید روی دکمه ی Report کلیک کنید جای اینکه توهین کنید.شما در هیچ منسبی نیستی که به کسی بگی چیکار کنه چیکار نکنه.
منظورم با آقا محممد که محترمانه گفتن نبود.
با احترام.:gol:
بازتاب دنیای واقعی؟........تو دنیای واقعی خبر مرگ کسی رو منتشر کنن .......هیچ برخوردی با اون فرد نمیشه؟........اگر برخی فکر میکردن دنیای مجازی هم قانون داره به این راحتی دست به چنین کارهایی میزدن؟.......نمیدونم واقعا مردن فلان فرد چه خوشحالی برای یک عده داره

اخه این استارترم همینو میخاد هیچکس با این اقا نباید مخالف باشه حالا هرکی هرچی ام خاست بذاره. از این گذشته اینا کلا با شبکه های اجتماعی مخالف نیستن با اگاهیه مردم مخالفن. مردم هرچی کمتر بدونن بیشتر به نفعه یه عده اس
ما مخالف آگاهی مردم نیستیم........ولی مخالف شایعات بی اساس چرا........مثل ماجرای کربلا که هنوز برخی فرق بین ممیز و ویرگول رو نمیدونن!

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام چه جالب دوست من .......مرگ یک بازیگر چه ربطی به دولت داره؟......یا اخباری درباره فلان میوه .....فلان سبزی ...........نمیدونم شما با چه اعتمادی این چنین میگی .........ولی اگر صدا و سیما و خبرگزاری ها انقدر بی ارزش تلقی میشند و کم مخاطب .....چرا به قول خودتون وقتی یه خبر دروغ ........و به قول ما وقتی خبری رو که مطابق یل برخی نیست منتشر میکند صداشون در می آید .......البته موضوع تاپیک به این بحث مرتبط نیست

ضمن اینکه همین چند روز پیش یک مسئول دولتی از خبرگزاری مهر شکایت کرد .......البته چه این دولت و چه دولت گذشته نسبت به عملکرد صدا و سیما منتقد بودن....

در هر حال همیشه این چنینی مشکلاتی هست اما این موضوع در مقابل پول های گزافی که مخابرات می گیرد یا شاید بهتر است بگویم می توانست بگیرد چیز قابل توجه ای نیست که انشاالله با فرهنگ سازی هایی که خود به خود صورت خواهد پذیرفت این مساله حل خواهد شد.
اگر ارتباطات بخواد خیلی راحت میتونه این شبکه ها رو از دسترس خارج کنه ........ظاهرا شما کینه شتری به مخابرات دارید.........اینکه ایرانسل قیمتشو گرون کرده چه ربطی به اپراتورهای دیگه داره ......این انحصار رو با وجود این همه شرکت از کجا میارید من موندم .......

درسته

خب عزیز دلم وقتی خود صدا سیما هم دروغ میگه مثل روز روشن دروغ میگه (کافیه به یک اینترنت دسترسی داشته باشید تا متوجهش بشید) مسلمه من میرم سمت یه جای دیگه!تا نباشید چیزکی،چیزکای دیگه که پیش نمیاد!

حالا ما اگر یه دانه کانال داشتیم اخبار از سوراخ سمبه های ایران میزاشت بدون 1دانه دروغ؛از کشور های دیگه هم میزاشت،بدون یک دانه اغراق ، من عمراً اصاً ماهواره وصل میکردم.وقتی میبینم محدودیت همراه با اجبار هست میرم سمت کانالای دیگه.

کلا میگن : میخوای بخوا،نمیخوای باید بخوای!
اصلا حرف شما درست!........مسئله این است چرا یه عده همون خبر رو نشر میدن و هی کپی پیست ......بدون تحقیق

آخر خوششون میاد زنده باشن و خبر مرگشون رو ببینن؟! شما خودت خوشت میاد؟!

M.A777

عضو جدید
کاربر ممتاز
بازتاب دنیای واقعی؟........تو دنیای واقعی خبر مرگ کسی رو منتشر کنن .......هیچ برخوردی با اون فرد نمیشه؟........اگر برخی فکر میکردن دنیای مجازی هم قانون داره به این راحتی دست به چنین کارهایی میزدن؟.......نمیدونم واقعا مردن فلان فرد چه خوشحالی برای یک عده داره
آره. منظورم اینه مردم اگر بدن،توی دنیای مجازی هم بدن.اگر خوبن،اونجا هم خوبن.حالا اگر بدی دور و برت نمیبینی،شاید پلیس محلتون کارش قویه دلیل نمیشه بدی نباشه!
منظورم اینه قطعا مردم کشور ایران چون زیاد دروغ میگن،چون لذت میبرن از شایعه پراکنی و یا احساس کمبود دارن،این مسائل رو پیش میارن.و ازونجاییکه دنیای مجازی ضرر فیزیکیش کمتره،ابایی ندارن که انجامش ندن!

اصلا حرف شما درست!........مسئله این است چرا یه عده همون خبر رو نشر میدن و هی کپی پیست ......بدون تحقیق
آخر خوششون میاد زنده باشن و خبر مرگشون رو ببینن؟! شما خودت خوشت میاد؟!
چون عزیز من،این مردم،یعنی ما،یاد گرفتیم کپی پیست کنیم!ببین وقتی دین رو تقلید میکنیم دیگه چه انتظاری از باقی ماجرا داری :D
ببین وقتی یه خبر "مرگ پاشایی" اومد به واتس اپ من،اولین فکری که کردم گفتم بزار منتشرش کنم بقیه بخونن بدونن چی شده،این 2حالت داره یا من دارم بخاطر اینکه خودی نشون بدم و بگم خبرام دست اوله این کارو میکنم،یا میخوام اینکارو بکنم چون نمیفهمم درسته یا غلطه و فقط توی شوکش هستم و میخوام دیگران هم توی این شوک سهیم باشن.
وقتی اینو نفهمم که این خبر میتونه صدمه بزنه به خود فرد و خانوادش،مسلمه اینکارو با 2عدد تاچ،انجام میدم!
ولی وقتی فهمیدم کارم اشتباهه،اگر فکر کردم در مورد عملم،مسلما انجام نمیدم.

ببین فحش دادن به بازیگر و فوتبالیست ها و داور ها که تو شبکه های اجتماعی هست دقیقا از همین جاها نشآت میگیره ها.
ما ملت ایران،من شخصا به نمایندگی از همه میگم : فکر نمیکنیم،سپس یه کار رو انجام میدیم :D
البته بعد که گندش در اومد،خیلی راحت میگیم : حالا چی شد مگه :D چه دل نازکی بابا :biggrin:

• Like
واکنش ها: ayja

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
آره. منظورم اینه مردم اگر بدن،توی دنیای مجازی هم بدن.اگر خوبن،اونجا هم خوبن.حالا اگر بدی دور و برت نمیبینی،شاید پلیس محلتون کارش قویه دلیل نمیشه بدی نباشه!
منظورم اینه قطعا مردم کشور ایران چون زیاد دروغ میگن،چون لذت میبرن از شایعه پراکنی و یا احساس کمبود دارن،این مسائل رو پیش میارن.و ازونجاییکه دنیای مجازی ضرر فیزیکیش کمتره،ابایی ندارن که انجامش ندن!

چون عزیز من،این مردم،یعنی ما،یاد گرفتیم کپی پیست کنیم!ببین وقتی دین رو تقلید میکنیم دیگه چه انتظاری از باقی ماجرا داری :D
ببین وقتی یه خبر "مرگ پاشایی" اومد به واتس اپ من،اولین فکری که کردم گفتم بزار منتشرش کنم بقیه بخونن بدونن چی شده،این 2حالت داره یا من دارم بخاطر اینکه خودی نشون بدم و بگم خبرام دست اوله این کارو میکنم،یا میخوام اینکارو بکنم چون نمیفهمم درسته یا غلطه و فقط توی شوکش هستم و میخوام دیگران هم توی این شوک سهیم باشن.
وقتی اینو نفهمم که این خبر میتونه صدمه بزنه به خود فرد و خانوادش،مسلمه اینکارو با 2عدد تاچ،انجام میدم!
ولی وقتی فهمیدم کارم اشتباهه،اگر فکر کردم در مورد عملم،مسلما انجام نمیدم.

ببین فحش دادن به بازیگر و فوتبالیست ها و داور ها که تو شبکه های اجتماعی هست دقیقا از همین جاها نشآت میگیره ها.
ما ملت ایران،من شخصا به نمایندگی از همه میگم : فکر نمیکنیم،سپس یه کار رو انجام میدیم :D
البته بعد که گندش در اومد،خیلی راحت میگیم : حالا چی شد مگه :D چه دل نازکی بابا :biggrin:
لطفا به مردم ایران توهین نکنید ...مگر همه مردم عضو این شبکه ها هستند ؟..............اتفاقا مسئله این است در فضای مجازی بویژه این شبکه ها چند یوزر ساختن و حمله جمعی کردن کار چندان سختی نیست .......اونم با این قیمتی که امروز سیمکارت و گوشی داره و اینترنت
بله متاسفانه و برخی از این سایت های بی هویت در انتشار نظرات خوانندگان این بی ادبی ها رو منتشر میکنند ......

توجیه خوبی نیست ......مثلا اینکه اول خبری رو بدن که چی بشه........اونم خبر فوت ......خبری که یک خبرنگار که کنار تخت بیمارستان اون فرده هم با شک و شبهه در انتشار اولیه اش عمل میکنه..........حالا اگر انتشار یک خبر خوب باشه میشه اینو یه جوری توجیه کرد .........ولی نشر خبر بد ..........اول شدن چه لطفی داره؟!

m.abedi1986

عضو جدید
کاربر ممتاز
کسی موافق فیلترشدن وایبرواتس اپ نیست ولی خب انصافابعضیابرای خودشون دکان دستگاه درست کردند.
یکی ازچیزایی که کاربرابایدنسبت بهش واکنش منفی نشون بدن متون کذبی هست که ازقول کوروش نقل میشه.هرروزیک نوشته خیالی به اسم کوروش یامرحوم حسین پناهی متنشرمیشه.

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
اینقد بدم میاد از این تاپیکای لوس و مثلا روشنفکرانه :ا
به جز حرف زدن کسی کار دیگه ای بلد نیس!!!!
سلام ........نظر شما محترم..........خدا اون روز رو نیاره که ما بخوایم ادای روشنفکرا رو هم در بیاریم ..........
اتفاقا ال باید حرف زد تا دلیل این مسئله مشخص بشه........تا بشه راهکار یافت.........و ما هدفمان این است افرادی که بدون فکر همچین کاری میکنند متوجه عواقب کارشون باشن
و از طرفی هم کسانی که تو این شبکه ها هستن برای دریافت لایک بیشتر! هر خبری رو پخش نکنن........فکر آبروی افراد باشن
منم بدم میاد اما یاد گرفدم جایی که بدم میاد نرم و نظر ندم
فکر نکنم برای شما دعوتنامه فرستاده باشم.......البته برای هیچ کس نفرستادم .........

M.A777

عضو جدید
کاربر ممتاز
لطفا به مردم ایران توهین نکنید ...مگر همه مردم عضو این شبکه ها هستند ؟..............اتفاقا مسئله این است در فضای مجازی بویژه این شبکه ها چند یوزر ساختن و حمله جمعی کردن کار چندان سختی نیست .......اونم با این قیمتی که امروز سیمکارت و گوشی داره و اینترنت
بله متاسفانه و برخی از این سایت های بی هویت در انتشار نظرات خوانندگان این بی ادبی ها رو منتشر میکنند ......

توجیه خوبی نیست ......مثلا اینکه اول خبری رو بدن که چی بشه........اونم خبر فوت ......خبری که یک خبرنگار که کنار تخت بیمارستان اون فرده هم با شک و شبهه در انتشار اولیه اش عمل میکنه..........حالا اگر انتشار یک خبر خوب باشه میشه اینو یه جوری توجیه کرد .........ولی نشر خبر بد ..........اول شدن چه لطفی داره؟!
توهین کجا بود من که از اسرائیل و آمریکا که نیومدم همینجا تو همین ایران زندگی میکنم و نفس میکشم و همین مردم در کنارم زندگی میکنن!!
اصاً من اینجوری ام ملت ایران اینطوری نیستن :D

ببین یه سری ها هستن از قصد توهین میکنن به فلانی و فولانی اینا تابلوئن بحثشون جداس،حالا مشکلی دارن،ناراحتی ای از فلانی بهشون تحمیل شده و غیره که قطعا باید شنیده بشن،از همین ملت هستن.از دشمن و غیره نیست.خودمونیم.متاسفانه توجه نمیکنیم به این قضر و قطعا اینا جمعیتشون هی بیشتر و بیشتر میشه پسفردا کار دستمون میدن!اینو مطمئنم.
یه سری ها هم هستن کلا اشتباه میکنن مث قضیه توهین و پخش اخبار بد،حقیقتش این واقعا خود ما هستیم که گسترشش دادیم.

عزیز من لطف نداره پخش کردن خبر بد، لذت ممکنه نداشته باشه به خصوص برای اخبار بد،ولی وقتی با 2تا لمس صفحه نمایش گوشی،میشه یه خبر داغ رو پخش کرد،چرا نکرد؟!
بحث اینکه "اینکارو نکن بده" نیست،بحث سر "فرهنگ پذیرش بی منطق اخبار و عقاید و علوم و غیره" هستش که متاسفانه در این فرهنگ ضعیف هستم (نگم ایران،بهم گیر بدی :D )

• Like
واکنش ها: ayja

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
کسی موافق فیلترشدن وایبرواتس اپ نیست ولی خب انصافابعضیابرای خودشون دکان دستگاه درست کردند.
یکی ازچیزایی که کاربرابایدنسبت بهش واکنش منفی نشون بدن متون کذبی هست که ازقول کوروش نقل میشه.هرروزیک نوشته خیالی به اسم کوروش یامرحوم حسین پناهی متنشرمیشه.

شما میدونید چقدر شکایات قضایی در قبال بی اخلاقی و بی ادبی و هزار مسئله دیگه در این باره شده؟........
وقتی این رویه وجود داره.........فیلـتذینگ هوشمند هم جواب نده .......راهی جز اون مسئله نمیمونه........در ضمن حساب وایبر که نرم افزار جاسوسی است در خدمت صهیونیست ها از بقیه شبکه ها جداست

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
توهین کجا بود من که از اسرائیل و آمریکا که نیومدم همینجا تو همین ایران زندگی میکنم و نفس میکشم و همین مردم در کنارم زندگی میکنن!!
اصاً من اینجوری ام ملت ایران اینطوری نیستن :D

ببین یه سری ها هستن از قصد توهین میکنن به فلانی و فولانی اینا تابلوئن بحثشون جداس،حالا مشکلی دارن،ناراحتی ای از فلانی بهشون تحمیل شده و غیره که قطعا باید شنیده بشن،از همین ملت هستن.از دشمن و غیره نیست.خودمونیم.متاسفانه توجه نمیکنیم به این قضر و قطعا اینا جمعیتشون هی بیشتر و بیشتر میشه پسفردا کار دستمون میدن!اینو مطمئنم.
یه سری ها هم هستن کلا اشتباه میکنن مث قضیه توهین و پخش اخبار بد،حقیقتش این واقعا خود ما هستیم که گسترشش دادیم.

عزیز من لطف نداره پخش کردن خبر بد، لذت ممکنه نداشته باشه به خصوص برای اخبار بد،ولی وقتی با 2تا لمس صفحه نمایش گوشی،میشه یه خبر داغ رو پخش کرد،چرا نکرد؟!
بحث اینکه "اینکارو نکن بده" نیست،بحث سر "فرهنگ پذیرش بی منطق اخبار و عقاید و علوم و غیره" هستش که متاسفانه در این فرهنگ ضعیف هستم (نگم ایران،بهم گیر بدی :D )
شما در یک نقطه ایران زندیگ میکنی ..........ایران کشور بزرگی است .......حالا بهتر شد
خب یه سری مردم اینجورین یه سری هم نیستن .......پس جمع بستن به نام مردم اشتباه است........اگر علاقه مند به پخش خبر هستند چرا نرفتند رشته خبرنگاری؟.........تو زمینه رشته خودشون هم این چنین خبر پخش میکنن؟........یا صرفا دنبال لایک گرفتن و این مسائل هستن؟!

شاید........

f-15c

عضو جدید
سلام ........نظر شما محترم..........خدا اون روز رو نیاره که ما بخوایم ادای روشنفکرا رو هم در بیاریم ..........
اتفاقا ال باید حرف زد تا دلیل این مسئله مشخص بشه........تا بشه راهکار یافت.........و ما هدفمان این است افرادی که بدون فکر همچین کاری میکنند متوجه عواقب کارشون باشن
و از طرفی هم کسانی که تو این شبکه ها هستن برای دریافت لایک بیشتر! هر خبری رو پخش نکنن........فکر آبروی افراد باشن

فکر نکنم برای شما دعوتنامه فرستاده باشم.......البته برای هیچ کس نفرستادم .........

درود
راهکارم پیدا بشه می تونی چیزی رو عوض کنی؟