سوالات و مشکلات و درخواست های خود را فقط اینجا مطرح کنید

majmaj

عضو جدید
سلام مهندس جان خوبی چه خبر
من یه مطلب پیدا کردم از این سایت امیدوارم به دردت بخوره
http://www.webopedia.com/DidYouKnow/Hardware_Software/2008/laptop_notebook.asp
نوت بوک و لپ تاپ برای طبقه بندی و کلاس بندی کردن کامپیوتر های شخصی کم حجم و قابل حمل استفاده شده که نام گذاری صد درصد این دو را از هم تفکیک می کند ونوعی استاندارد ساخت هم محسوب میشود که سازنده رو مجبور می کند تا در ساخت دستگاه بعد از تولید برای نام گذاری از آن استفاده کند.

notebook computer

کامپیوتر شخصی که در رده خود به شدت سبک وزن باشد و وزن آنها فراتر از 6 پاند (۲.۷ کیلوگرم ) نرود و به قدری کوچیک باشد که در کیفی که برای مدارک و اسناد ساخته میشود به راحتی جا شود کامپیوتر های نوت بوک از تکنولوژی ها مختلفی استفاده می کنند که بتوانند دارای یک پنل باریک و کوچیک و کم حجم باشند به همراه یک صفحه کوچیک و کم حجم که هم وزن کمتری داشته باشد هم حجم کمتری.
باتری های نوت بوک قابلیتی دارند که در هر زمانی بخواهید می توانید انها در بیاورید و برای چند ساعتی شارژ مجدد کنید
هدف اصلی لپ تاپ ها برای mobility هست نه portability

laptop computer

کامپیوتر های شخصی و قابل حملی که بتوان آن را در میحط و محل کار جای داد و به راحتی جابجا کرد و وزن آن از 6 پاند بیشتر باشد و دیسپلی آن هم کلفت تر و بزرگتر باشد و در تولید فلت ها و پنل ها اندازه اهمیت زیادی نداشته باشد
لپ تاپ ها ساخته شدند تا جایگزین PC ها بشوند و بروی میز خانه ها بیاند ..
هدف اصلی نوت بوک برایportability هست نه mobility
همچنین در گذشته به دستگاه های فاقد سی دی رام نوت بوک گفته میشد

در پایان یاد آور میشم که در فروشگاه ها و مراکز بازاری به خاطر کم اطلاعی این دو دستگاه متمایز رو یکی فرض میکنند که این کار بسیار اشتباه هست چون لپ تاپ در سایز بسیار بزرگ تر از نوت بوک ها هستند و تکنولوژی ساخت بسیار متفاوتی دارن امیدوارم دیگر با چنین اشتباهی مواجه نشویم...

جوجوبا

عضو جدید
کمک کمک کمک کنییییییییییییییییید

کمک کمک کمک کنییییییییییییییییید

سلام
امروز چند تا مشکل برام پیش اومد اول اینکه پسوردی که روی ادمین ویندوز ویستام گذاشتم فراموش کردم وبرای عوض کردن ویندوز هم باید پسورد روداشته باشم
دوم اینکه با کلی خوشحالی نرم افزاری به اسم Erd commender پیدا کردم که پسورد ادمین ویستا رو حذف میکنه حجمش هم 51 مگا بایت بود دانلودش کردم اما نمیدونم چرا یک ثانیه اول دانلود کرد وبعد یه چیزی تو مایه های smart ...نوشت:(:(:(:(ودانلودش کنسل شد
میشه بگید من چیکار کنم؟:cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::c ry:

SHRP

همکار مدیر تالار مهندسی کامپیوتر متخصص برنامه نوی
کاربر ممتاز
مشکل اول شما رو می شه با همون برنامه که قصد دارید بگیرید حل کرد
اما اینکه چرا دانلود نمی شه سوال سختی است چون دلیلش رو ذکر نکردید
بهتره یه لینک دیگه رو امتحان کنید

Smaryam

عضو جدید
mail server

mail server

سلام بر دوستان عزیز

من یک free mail server می خوام که محدودیت درتعداد ایمیل های ارسالی نداشته باشه؟

ممنون میشم اگه کمکم کنید.

نازی دلبر

عضو جدید
سلام لطفا مهارتهای لازم برای کسی که می خواد کارشناس پشتیبانی نرم افزار بشه رو بگید.یه کارشناس ای تی میتونه این شغل رو داشته باشه؟؟؟؟؟؟؟

ali hamraeiiyan

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ترجمه فنی مقالهdigital watermarking and steganography
سلام به همه دوستان
والا من ای تی میخونم استادمون اومده این مقاله رو که حالا من دقیق نمیدونم چی هست به اسم مورگان هستش ولی سر تیترش رو نوشتم براتون و ازمون خواسته که ترجمه فنی کنیم براش تا نمره پایان ترممون رو بده من خواهش میکنم اگه کسی ادرسی چیزی داره که من بتونم ازش کمک بگیرم برام بزاره خیلی ضروریه ممنون

کربلایی

مدیر بازنشسته
امکان اینکه اینجا جواب بگیرم 1درصده ولی میپرسم که رو دلم نمونه!
امروز ظهر ابونتو 9.10 رو نصب کردم ولی هر کاری میکنم به اینترنت وصل نمیشه لعنتی.
راه حلی ندارین؟

سلام
من زياد با لينوكس كار نكرده ام، ولي بررسي كنيد ببينيد مودم تون رو شناخته يا نه؟ چون لينوكس با مودم هاي اينترنال معمولا مشكل داره. البته شايد تا الان كه من پست ميدم مشكلتون حل شده باشه!
موفق باشيد

Drago

پیشکسوت فعال فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
سلام
من زياد با لينوكس كار نكرده ام، ولي بررسي كنيد ببينيد مودم تون رو شناخته يا نه؟ چون لينوكس با مودم هاي اينترنال معمولا مشكل داره. البته شايد تا الان كه من پست ميدم مشكلتون حل شده باشه!
موفق باشيد
ممنون،مشکل از اپلت نتورک منیجر هست و ایراد مثل اینکه عمومیه! راهی که پیش پا میزارن ساخت کانکشن با pppoeconf هست.
مودم ADSL هست،اکسترناله و خودش هم میشناسه و نیاز به نصب نیست.
به نظرم 9.10 خوب از آب در نیومده،دوباره 9.04 نصب کردم.

elmira@

عضو جدید
سلام بچه ها خسته نباشید
من دانشجوی ترم 7مهندسی کامپیوترم(نرم افزار). می خوام از الان شروع کنم واسه ارشد خوندن(البته شروع کردم) اما بین رشته IT و نرم افزار شک دارم . از طرفی به IT علاقه بیشتری دارم از طرف دیگه آی تی ظرفیت پذیرشش کمتره و اینکه دکتراش تو ایران نیست
واقعا نمی دونم چیکار کنم؟؟؟:redface:
به نظر شما دوستان کدومو بهتره ادامه بدم ضمنا من بعد از اتمام تحصیل قصد دارم کارم تدریس توی دانشگاه باشه
ممنون میشم اگه راهنماییم کنید:gol::gol::gol:

maryam59

عضو جدید
درخواست موضوع پروژه کارشناسی

درخواست موضوع پروژه کارشناسی

با سلام خدمت دوستان عزیز از شما میخواستم در مورد موضوع پروژه کارشناسی مرا راهنمایی کنید.اگر در مورد شبکه های فازی وعصبی باشه بهتره
با تشکر از دوستان:biggrin:

raha68

عضو جدید
کمک کنید

کمک کنید

واسه درس شیوه ارایه مطالب علمی یه مقاله جالب میخوام در مورد itباشه
اگه میشه بهم کمک کنید:(:(:(:(

Drago

پیشکسوت فعال فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
سلام بچه ها خسته نباشید
من دانشجوی ترم 7مهندسی کامپیوترم(نرم افزار). می خوام از الان شروع کنم واسه ارشد خوندن(البته شروع کردم) اما بین رشته IT و نرم افزار شک دارم . از طرفی به IT علاقه بیشتری دارم از طرف دیگه آی تی ظرفیت پذیرشش کمتره و اینکه دکتراش تو ایران نیست
واقعا نمی دونم چیکار کنم؟؟؟:redface:
به نظر شما دوستان کدومو بهتره ادامه بدم ضمنا من بعد از اتمام تحصیل قصد دارم کارم تدریس توی دانشگاه باشه
ممنون میشم اگه راهنماییم کنید:gol::gol::gol:
سلام.
من این ترم(بهمن) واسه ترم 5 ثبت نام کردم،پس نظرم زیاد دقیق نیست و اگه با تجربه ی کمتر از شما و بقیه ی دوستان جواب میدم امیدوارم همگی جسارت منو ببخشین.غرض بی جواب نموندن سال شما بود!
از نظر نبودن دکترای IT در ایران حق با شماست.اگر مدرک دکترا میخواین فعلا امکانش واسه IT نیست.از طرف دیگه یه فوق لیسانس IT که سواد خوبی داشته باشه میتونه توی دانشگاه تدریس هم بکنه و مسئله ای نداره.IT ظرفیت پذیرشش کمتره ولی جذابیتش(به نظر من) بیشتره.هرچند که ممکنه واسه شما که دروس تخصصیشو پاس نکردی این جذابیت زیاد تجربه نشده باشه.جامعه ما در آینده هم نیاز به مهندس نرم افزار داره هم IT پس از نظر کار آینده زیاد با هم فرق نمیکنن.نظر من IT هست ولی یه حسی بهم میگه به شما مهندسی نرم افزار رو پیشنهاد کنم!

R-Quantum

عضو جدید
کاربر ممتاز
واسه درس شیوه ارایه مطالب علمی یه مقاله جالب میخوام در مورد itباشه
اگه میشه بهم کمک کنید:(:(:(:(
سلام دوست عزیز . خوب عنوان که زیاده . از هوش مصنوعی بگیر با زیرشاخه هاش مثل الگوریتم ژنتیک ، کلونی مورچه ها یا کلونی زنبورها ، حتی میتونی در مورد RFID هم تحقیق کنی .

سلام.
من این ترم(بهمن) واسه ترم 5 ثبت نام کردم،پس نظرم زیاد دقیق نیست و اگه با تجربه ی کمتر از شما و بقیه ی دوستان جواب میدم امیدوارم همگی جسارت منو ببخشین.غرض بی جواب نموندن سال شما بود!
از نظر نبودن دکترای IT در ایران حق با شماست.اگر مدرک دکترا میخواین فعلا امکانش واسه IT نیست.از طرف دیگه یه فوق لیسانس IT که سواد خوبی داشته باشه میتونه توی دانشگاه تدریس هم بکنه و مسئله ای نداره.IT ظرفیت پذیرشش کمتره ولی جذابیتش(به نظر من) بیشتره.هرچند که ممکنه واسه شما که دروس تخصصیشو پاس نکردی این جذابیت زیاد تجربه نشده باشه.جامعه ما در آینده هم نیاز به مهندس نرم افزار داره هم IT پس از نظر کار آینده زیاد با هم فرق نمیکنن.نظر من IT هست ولی یه حسی بهم میگه به شما مهندسی نرم افزار رو پیشنهاد کنم!
من نتونستم پست دوست عزیز المیرا رو پیدا کنم . همه ما تفاوت رشتمون با نرم افزار رو میدونیم . تفاوتشون مثل تفاوت یه پزشک با دارو سازه ، که پزشک نسخه تجویز میکنه و دارو ساز دارو رو طبق نسخه تجویز شده میسازه . این پزشک بچه های رشته ما هستند و دارو ساز بچه های رشته نرم افزار . حال دوست عزیز المیرا تصمیم گیرنده خود تویی ، ببین آیا به زیر شاخه های رشته ما علاقه داری (تجارت ، شبکه ،امنیت و فناوری اطلاعات ) اگه علاقه داشته ، بنظر من برو بسمتش . اگه علاقه نداری همون نرم افزار بخون . ولی من شنیدم ( نمیدونم چقدر صحت داره ) اونی که لیسانس نرم افزار داره بهتره تو ارشد تو رشته IT شرکت کنه . بازم تصمیم با خودته . موفق باشید:gol:

core i7

عضو جدید
سلام دوستان
من يه تحقيق درمورد تبليغات الكترونيكي دارم. ميتونين كمكمكنين؟
(اگه سايتي هست يا مقاله اي دارين...)
ممنون(منم واسهشيوه ميخوام)

majmaj

عضو جدید
اينجا البته اين يك صفحه اي است اما مهم ايميلي كه توشه هست با اين ايميل مكاتبه كني فكر كنم استاده مقاله هاي بيشتري بهت نشون بده
اينجا اين يكي رو با IE باز كن و اگه لينكي توش ديدي حتما كليك كن مقاله هاش خوبه
اين يكي هم خوبه
موفق باشي;)

core i7

عضو جدید
نظریه زبانها و ماشین ها

نظریه زبانها و ماشین ها

سلام بر همه مهندسین گل!
:warn::que:یه سوال داشتم تو درس نظریه زبان ها.اگه A یک زبان منظم باشه اونوقت A بار(متمم در الفبای سیگما) هم منظمه؟اثباتشو می خوام
همچنین اگه A & B منظم باشن اونوقت اشتراکشون هم منظمه؟
ممنون میشم اگه کمکم کنین...;)ر

MahdiidhaM

عضو جدید
سلام ، امیدوارم برای طرح سؤالم درست اومده باشم
من کارمند شرکت مخابراتم و الآن در بخشهای مربوط به سوئیچینگ ارتباطات تلفنی کار میکنم و مدرک دانشگاهیم مهندسی برق-الکترونیک هست ، ارتباطات و شبکه چنان پیش میره که داره همه چیزو تو خودش میکشه از جمله ارتباطات مخابراتی مثل Voice رو داره به بستر خودش وارد میکنه و رواج اینترنت پر سرعت زمینه گسترش اونو فراهم تر کرده و . . . . . . کلاً شبکه همه چیز آینده هست .
من میخوام خودم رو آماده کنم ، میخوام با مهندسی شبکه آشنا بشم و در حد کاربردی اون خصوص در محل کارم تسلط پیدا کنم اما هنوز مطمئن نیستم چه درسایی رو بخونم و کلاساشو برم ، MCSE , CISCO , NIIT . . . . . . یا علوم دیگه ، دو سؤال اصلی رو خلاصه می کنم :
1- به نظر شما کدوم دوره مفید آینده کاری من هست البته با در نظر گرفتن اینکه ممکنه در سالهای آتی ازسازمان خارج بشم و به یک کشور صنعتی هم مهاجرت کنم ؟
2- تا اونجا که میدونم مؤسسه آموزشی و نیز استاد خیلی مهم هستند ولی پیشنهادای زیادی در این رابطه از دوستان شنفتم و تبلیغات زیادی دیدم ، چطور میتونم یه استاد واقعاً خوب رو شناسایی کنم ؟
NIIT دقیقاً نمیدونم چی هست ، ظاهراً بخشهایی از MCSE هست ، به نظر خودم CISCO رو الآن برم برام مفید هست ، لطف کنید راهنمائی کنید .
من Network+ و ویندوز XP و سرور 2003 رو (درسای اول MCSE ) چند سال پیش گذروندم و در محل کارم در اتاقی که کار میکنم 8 کامپیوتر به غیر از مال من عضو دومین هستن و . . . .

semen

عضو جدید
سلام میشه توی نوشتن این برنامه آسون منو کمک کنید
میخوام یه برنامه بنویسم که دو چند جمله ای رو از ورودی بگیره و حاصل ضرب و حاصل جمعشون رو نمایش بده
نکات:برای ذخیره چند جمله ای از یک آرایه استفاده شود که در آن ضریب A در خانه ای با اندیس Iنگه داری شود
برای اعمال نمایش چندجمله ای ورودی نمایش خروجی و نمایش حاصلضرب و حاصل جمعشان هر کدام از یک تابع استفاده شود
ممنون

zeost

عضو جدید
سلام میشه توی نوشتن این برنامه آسون منو کمک کنید
میخوام یه برنامه بنویسم که دو چند جمله ای رو از ورودی بگیره و حاصل ضرب و حاصل جمعشون رو نمایش بده
نکات:برای ذخیره چند جمله ای از یک آرایه استفاده شود که در آن ضریب A در خانه ای با اندیس Iنگه داری شود
برای اعمال نمایش چندجمله ای ورودی نمایش خروجی و نمایش حاصلضرب و حاصل جمعشان هر کدام از یک تابع استفاده شود
ممنون
سلام.این پروژه ی ترم 2 من بود.خودم نوشتم پس حتما یه سری مشکلات داره.البته توی برنامه ی من ضرب و جمع و مشتق هم داره.اگه فکر می کنی کارت راه میفته بذارم .

semen

عضو جدید
سلام دستتون درد نکنه اگه میشه برام بذارید چون من تا سه شنبه بیشتر وقت ندارم
برنامه خودم یه سری مشکل داره شاید برنامه شما بتونه کمکم کنه:)

zeost

عضو جدید
سلام دستتون درد نکنه اگه میشه برام بذارید چون من تا سه شنبه بیشتر وقت ندارم
برنامه خودم یه سری مشکل داره شاید برنامه شما بتونه کمکم کنه:)
سلام.
موفق باشید:gol:
#include<iostream.h>
#include<stdlib.h>
struct poly
{
int coef;
int powx;
int powy;
}
poly mypoly[100];
poly mypoly1[100];
poly mypoly2[100];
poly mypoly3[100];
poly mypoly4[100];
void get(poly mypoly[],int);
void sum(poly mypoly1[],int,poly mypoly2[],int);
void mult(poly mypoly1[],int,poly mypoly2[],int);
void moshtagh(poly mypoly3[],int);
void mat(poly mypoly4[]);
int main()
{
int n1,n2,n;
cout<<"teedadeh jomleha?"<<endl;
cin>>n1;
get(mypoly1,n1);
cin>>n2;
get(mypoly2,n2);
sum(mypoly1,n1,mypoly2,n2);
mult(mypoly1,n1,mypoly2,n2);
cin>>n;
get(mypoly3,n);
moshtagh(mypoly3,n);
mat(mypoly4);
return 0;
}
void get(poly a[],int size)
{
for (int i=0; i<size; i++)
{
cout<<"please enter zarib:"<<endl;
cin>>a.coef;
cout<<"please enter powx:"<<endl;
cin>>a.powx;
cout<<"please enter powy:"<<endl;
cin>>a.powy;
}
}
void sum(poly a1[],int size1,poly a2[],int size2)
{
poly a3[100];
for (int k=0;k<size1;k++)
{
a3[k].coef=a1[k].coef;
a3[k].powx=a1[k].powx;
a3[k].powy=a1[k].powy;
}
for (int i=0;i<100 && a3.coef;i++)
for (int j=0; j<100 && a2[j].coef;j++)
if (a3.powx==a2[j].powx && a3.powy==a2[j].powy)
a3.coef=a3.coef+a2[j].coef;
for (int p=0;p<100 && a2[p].coef ;p++)
for (int m=0; m<100 && a3[m].coef;m++)
if (a2[p].powx!=a3[m].powx || a2[p].powy!=a3[m].powy)
{
a3.coef=a2[p].coef;
a3.powx=a2[p].powx;
a3.powy=a2[p].powy;
i++;
}
cout<<"sum a1 and a2="<<endl<<endl;
mat (a3);
cout<<endl<<endl<<endl;
}
void mult(poly a1[],int size1,poly a2[],int size2)
{
poly a3[100]={0};
for(int i=0; i<size1; i++)
for(int j=0; j<size2; j++)
for(int temp=0; temp<100; temp++)
{
a3[temp].coef=(a1.coef)+(a2[j].coef);
a3[temp].powx=(a1.powx)+(a2[j].powx);
a3[temp].powy=(a1.powy)+(a2[j].powy);
}
cout<<"mult a1 and a2="<<endl;
mat(a3);
cout<<endl<<endl<<endl;
}
void moshtagh(poly a3[],int size3)
{
for(int i=0; i<size3; i++)
{
a3.coef=(a3.coef)*(a3.powx);
a3.powx=(a3.powx)-1;
}
cout<<"moshtaghe a3="<<endl;
mat(a3);
cout<<endl<<endl<<endl;
}
void mat(poly a4[])
{
for(int i=0; i<100; i++)
{
if(a4.coef!=1 && a4.coef!=0 && a4.powx!=0 && a4.powx!=1 && a4.powy!=0 && a4.powy!=1)
cout<<a4.coef<<"*"<<"x"<<"^"<<a4.powx<<"*"<<"y"<<"^"<<a4.powy<<"+";
if(a4.coef!=1 && a4.coef!=0 && a4.powx!=1 && a4.powx!=0 && a4.powy==1)
cout<<a4.coef<<"*"<<"x"<<"^"<<a4.powx<<"*"<<"y"<<"+";
if(a4.coef!=0 && a4.coef!=1 && a4.powx==1 && a4.powy!=0 && a4.powy!=1)
cout<<a4.coef<<"*"<<"x"<<"*"<<"y"<<"^"<<a4.powy<<"+";
if(a4.coef!=0 && a4.coef!=1 && a4.powx!=0 && a4.powx!=1 && a4.powy==0)
cout<<a4.coef<<"*"<<"x"<<"^"<<a4.powx<<"+";
if(a4.coef!=0 && a4.coef!=1 && a4.powx==0 && a4.powy!=0 && a4.powy!=1)
cout<<a4.coef<<"*"<<"y"<<"^"<<a4.powy<<"+";
if(a4.coef==1 && a4.powx!=0 && a4.powx!=1 && a4.powy!=0 && a4.powy!=1)
cout<<"x"<<"^"<<"*"<<a4.powx<<"y"<<"^"<<a4.powy<<"+";
if(a4.coef==1 && a4.powx==1 && a4.powy!=0 && a4.powy!=1)
cout<<"x"<<"*"<<"y"<<"^"<<a4.powy<<"+";
if(a4.coef==1 && a4.powx==1 && a4.powy==1)
cout<<"x"<<"*"<<"y"<<"+";
if(a4.coef!=0 && a4.powx==0 && a4.powy==0)
cout<<a4.coef;
{
{

آخرین ویرایش:

melina_007

عضو جدید
سلام....امیدوارم بتونید کمکم کنید.
من پنج تا الگوریتم میخوام(c++ )با کد که تو هر کدوم دو تابع باشه و یه حلقه با تکرار و یه حلقه بی تکرار.
استادمون جلسه اول اومد اینو به عنوان پروژه داد+ کدنویسی تمام مثال ها و تمرین ها ی فصل 1تا 4کتابمون اونم تو یه هفته:eek::surprised:!!!!!!!
تو رو خدا کمک کنید...من همین که بتونم اینا رو کد نویسی کنم خیلی هنر کردم.:cry:confused::

fame

عضو جدید
سلام لطفا یه کتاب کمک اموزشی برای زبان برنامه نویسی (++c)معرفی کنید:smile:

reza_somm

عضو جدید
چه کتابی تستی برای طراحی الگوریتم و معماری کامپیوترو پایگاه داده خوبه
ممنون میشم یه دنیا

بالا