رفع اشکال مربوط به:اموزش قدم به قدم REVIT

mahyarSAMSUNG

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مشاهده پیوست 48570البته اگر منظورتون را درست متوحه شده باشم.

نه نه اینی که شما گفتی برای این بود که وقتی از حالت isolate استفاده میکنیم باید بزینم تا بقیه ظاهر شن .. منظورم این بود که وقتی روی یه چیزی کلیک راست میکنیم و hide categoris رو میزنیم میره چطوری میتونم دوباره برشگردونم ؟

روش آقای یحیی هم نشد اصلا hr رو قبول نمیکنه ...

arefeh

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
نه نه اینی که شما گفتی برای این بود که وقتی از حالت isolate استفاده میکنیم باید بزینم تا بقیه ظاهر شن .. منظورم این بود که وقتی روی یه چیزی کلیک راست میکنیم و hide categoris رو میزنیم میره چطوری میتونم دوباره برشگردونم ؟

روش آقای یحیی هم نشد اصلا hr رو قبول نمیکنه ...
برای جواب سئوالتون راه ساده پیدا نکردم الیته رویت کلیدمیانبر uv - unhidden categori معرفی کرده که جواب نداد.اما تصویر زیر برات گذاشتم که از اینجا می تونی برگردونی.اما خیلی جالب نیست از نظر من البته کار رو راه می اندازه.امیدوارم بچه ها اگه راه جالب تر را می دونستند به ما هم بگند.2.jpg1.jpg

f.shokri

عضو جدید
خب بیاین اینو جواب بدیم .
1 - نمیدونم شاید مقدار نازک کاری خیلی کمه و ضخامت خط زیاد . شما از منوی view در قسمت graphics روی thin line بزن تا کلیه خطوط رو نازک نشون بده ( این توی چاپ اثر نداره و فقط توی نمایش مانیتور نازک میبینید ) حالا ببین خطوط هستند یا نه . اگه این نبود یه عکس از منوی ساخت دیوار بگذار تا ببینم ابعاد رو چی دادی . نازک کاری به صورت وافعی برای کاشی 3 سانت حد اقل هست و اینو توی مقیاس های بزرگ میتونید ببینید .

2 - کلا هر چیزی که توی فمیلی باشه میشه براورد و شمارش بشه . شما میتونید اگه با فرمت صحیح کار کنید مقدار موزاییک - سنگ - کاشی - ....مربوط به هر فضا توی هر طبقه رو هم داشته باشید .
اما چیزایی هم هست که توی فمیلی ها نمیاد مثلا دیوار دست انداز رو برای فلاشینگ فلزی میخواهید جزییات بدید خب باری این مثلا یه تسمه فولادی دارید به ضخامت 3 میلیمتر و عرض 3 سانت و طول متغیر که هر مثلا 50 یا 60 سانت تکرار میشه . خب اینو چطوری توی فمیلی میگذارید ؟ میشه گذاشت راستش ولی راستش من توصیه نمیکنم .
این اجزا اگه دوبعدی در view مربوطه گذاشته بشه چون به صورت خط هست خب شمارش و براورد نمیشه در صورتی که شما این مقدار فولاد خم شده رو کار کردید و هزینه شده ولی رویت شمارش نمیکنه . این چیزا جا میوفته .
ولی راستش شما میتونید حتی موقع ساختن مثلا پنجره قوطی ساب فریم رو هم بگذارید و اخر سر ببینید که 50 تا مثلا پنجره تیپ A دارید و مقدار X متر هم قوطی برای این پنجره .

3 - فکر کنم توی بالایی جواب دادم . یه چیزای ریز که مقدارشونم کم نیست از محاسبات جا میوفته مگر اینکه برای یه پروژه کوچک خیلی مفصل کار کنید که زیادم راحت نیست . اما برای براورد اولیه خیلی هم خوبه . اینکه میتونید فورا بعد از اتمام طراحی بدونید چقدر کف سنگ یا کاشی با ...... دارید خیلی بدرد خور هست .
این براورد مصالح با متره کردن فرق میکنه . متره کردن یه کار تخصصی هست که خیلی دقیق باید باشه که فکر میکنم کار این برنامه نیست .

البته اینم بگم تمام این چیزا که گفتم نظر شخصی هست :smile:
من با این برنامه براورد اولیه میکنم ولی صورت مالی رو نه .
با سلام و عرض خسته نباشید و همچنین تبریک سال نو
می خواستم اگه ممکنه بدونم
  1. چطوری باید برآورد رو انجام بدیم
  2. به من گفتن متراژ هم میده ولی نمی دونم چطوری
خیلی ممنون میشم اگه بهم پاسخ بدین اگه میشه با یک مثالی چیزی و اگه میشه فوری باشه :D
باز هم خیلی خیلی ممنونم :smile:

arefeh

کاربر ممتاز
با سلام و عرض خسته نباشید و همچنین تبریک سال نو
می خواستم اگه ممکنه بدونم
  1. چطوری باید برآورد رو انجام بدیم
  2. به من گفتن متراژ هم میده ولی نمی دونم چطوری
خیلی ممنون میشم اگه بهم پاسخ بدین اگه میشه با یک مثالی چیزی و اگه میشه فوری باشه :D
باز هم خیلی خیلی ممنونم :smile:
متاسفانه آقا ناصر یک مدت طولانی هست که دیگه به ما سر نمی زنند.گویا خیلی گرفتار زندگی شده اند. در هر صورت اگه به سئوال شما رسیدگی کنند ما هم بی نصیب نمی مونیم.و البته از آمدن مجدد آقا ناصر خوشحال می شیم.

mahyarSAMSUNG

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
برای جواب سئوالتون راه ساده پیدا نکردم الیته رویت کلیدمیانبر uv - unhidden categori معرفی کرده که جواب نداد.اما تصویر زیر برات گذاشتم که از اینجا می تونی برگردونی.اما خیلی جالب نیست از نظر من البته کار رو راه می اندازه.امیدوارم بچه ها اگه راه جالب تر را می دونستند به ما هم بگند.مشاهده پیوست 48688مشاهده پیوست 48689

آها تازه فهمیدم که اگه hiden کنیم از توی اون پنچره نتکش برداشته میشه ... اون پنجره با دکمه V V باز میشه ... مرسی ...

arefeh

کاربر ممتاز
آها تازه فهمیدم که اگه hiden کنیم از توی اون پنچره نتکش برداشته میشه ... اون پنجره با دکمه V V باز میشه ... مرسی ...

خواهش می کنم وکاری نکردم.
شما اطلاعاتتون درباره FAMILY ها چه قدره؟

rasool.civil

مدیر بازنشسته
مرسی که این تاپیک رو زنده نگه میدارید
در مورد فمیلی ها سوالتون چیه؟من اطلاعاتم کمه ولی شاید بتونم کمکتون کنم
همینطور بقیه دوستان

f.shokri

عضو جدید
با سلام مجدد
می بخشید یعنی هیچکی نمی تونه به من کمکی در این رابطه بکنه ؟
بازم ممنون میشم

arefeh

کاربر ممتاز
با سلام مجدد
بازم ممنون میشم

خواهش می کنم من که کاری نکردم .هر چی باشه من مدیون این تاپیکم آخه اگه همین قدرم یاد گرفتم از این تاپیک یاد گرفتم.
حقیقتا کلا با family من مشکل دارم چون اصلا از همون اول سر در نیاوردم چی هست و چه می کنه.masso فهمیدما اینو متوجه نشدم.
دوست داشتم کلا یکی قضیه اینو می گفت که چی هست.
در ضمن آقا رسول کسی نبست که این آموزش بخش متریال رویت شروع کنه؟

arefeh

کاربر ممتاز
با سلام مجدد
بازم ممنون میشم

شکری جان شرمنده من در این حد وارد نیستم که بتونم کمکتون کنم.

mahyarSAMSUNG

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
یه چیزی . الان که نگاه کردم اصلا اینطوری نیست :d ... چیزی رو که به روش hiden categorise هیدن کنیم از توی visiblity graphic تیکش برداشته نمیشه .. حتی اون زیر هم اون آیکون عینک که روش کلیک میکنید و restore .... داره هم خاموش ... من واقعا مشکل دارم که مثلا یه سقفی روبخواد هیدن کنم بعد کارام رو روی دیوارهای زیریش انجاام بدم بعد بخوام سقف رو ظاهر کنم نمیدونم چطور ظاهرش کنم. :cry:
یه چیز خیلی عجیبی که فعلا من پیداش نکردم اینه که توی تنظیمات رندرش انگار جایی نداره که بشه تنظیم کرد سایز رندرو ... مثلا من میخوام 2048 در 1536 یعنی 3 مگاپیکسل رندر بگیرم نیست ... فقط رزولیشنی که توی صفحه هست رو رندر میگیره .. :razz:
والا باید ببینم منظورتون از فامیلی چیه ؟ چون هرچیزی توی رویت فامیلی حساب میشه .از دیوار گرفته تا اونهایی که خودت میسازی و خودت وارد میکنی . :redface:

آخرین ویرایش:

ناصر نقدی

متخصص نرم افزار معماری REVIT
کاربر ممتاز
متاسفانه آقا ناصر یک مدت طولانی هست که دیگه به ما سر نمی زنند.گویا خیلی گرفتار زندگی شده اند. در هر صورت اگه به سئوال شما رسیدگی کنند ما هم بی نصیب نمی مونیم.و البته از آمدن مجدد آقا ناصر خوشحال می شیم.

سلام
حقیقتا گرفتار هستم و خیلی هم ناراحت از اینکه نمیتونم به دوستان سر بزنم . اما چشم هم بر اورد مصالح رو میگم بهتون و هم مفصل فمیلی رو . یه کم فرصت بدید این چند تا پروژه رو ببندم بره حتما . باور بفرمایید امروز که جمعه هست رو هم سر کار هستم .
در مورد hide کردن و برگردوندن اون پایین صفحه چند تا ایکون ریز هست . یکیشون مثل لامپ هست روش بزنید چیزایی که hide هست قرمز هست و بقیه چیزا خاکستری روی قرمز ها بزنید و از منوی بالا unhide رو انتخاب کنید تا برگردن .

ناصر نقدی

کاربر ممتاز
در مورد براورد هم بعدا سعی میکنم مفصل تر بگم ولی الان مختصر یه چیزی بگم یه کمی هم help بخون یه کم هم ور برو با جداول میبینی که سخت هم نیست .
توی منوی view > schedule > material takeoff رو بزنید یه منویی میاد که میتونید از توش مثلا floor رو انتخاب کنید و در منو بعدی مشخصاتی رو که میخواهید از کف بگیرید رو در جدول کناری وارد کنید که شامل مثلا سطح کف سازی مربوطه و اینکه توی هر طبقه رو مجزا بده .
برای هر چیزی که فمیلی باشه میتونید از این جداول برای شمارش . حجم . سطح و غیره استفاده کنید .
بازم عذر خواهی میکنم از اینکه نمیتونم زیاد بیام .

ناصر نقدی

کاربر ممتاز
خواهش می کنم من که کاری نکردم .هر چی باشه من مدیون این تاپیکم آخه اگه همین قدرم یاد گرفتم از این تاپیک یاد گرفتم.
حقیقتا کلا با family من مشکل دارم چون اصلا از همون اول سر در نیاوردم چی هست و چه می کنه.masso فهمیدما اینو متوجه نشدم.
دوست داشتم کلا یکی قضیه اینو می گفت که چی هست.
در ضمن آقا رسول کسی نبست که این آموزش بخش متریال رویت شروع کنه؟

فمیلی هم چیز پیچیده ای نیست . اون دری که توضیح دادم رو کجاشو نتونستی درست کنی ؟
همون رو بسازی دیگه همه چیز میتونی ها .
حالا یه کم سرم خلوت شد یه تاپیک برای این فمیلی ساختم اصلا میزنیم
-:mad: چند دفعه تا حالا اینو گفتی و نکردی هان ؟
خب راست میگه .

arefeh

کاربر ممتاز
فمیلی هم چیز پیچیده ای نیست . اون دری که توضیح دادم رو کجاشو نتونستی درست کنی ؟
همون رو بسازی دیگه همه چیز میتونی ها .
حالا یه کم سرم خلوت شد یه تاپیک برای این فمیلی ساختم اصلا میزنیم
-:mad: چند دفعه تا حالا اینو گفتی و نکردی هان ؟
خب راست میگه .
حقیقاتا بلدم اینو دری که گفتینو درست کنم اما نفهمیدم رو چه اصولی هست که مثلا از اون طریق من پله برقی درست کنم و
می خوام بدونم تعداد refernco ....بر چه اساسی هست.

f.shokri

عضو جدید
سلام استاد
خسته نباشید
البته من خیلی تو help گشتم .... اون چیزی که می خواستم راجع به متراژها و برآورد متاسفانه پیدا نکردم
راستش شرکتی که کار می کنم این مسئله خیلی براشون مهمه اگه بتونم اینکار رو تو revit انجام بدم کلا خیلی کارها راحت تر میشه
باشه من با همین توضیحی که دادین دوباره شروع می کنم ببینم کارم راه میفته یا نه
باز هم خیلی ممنون میشم اگه فرصت کردین یک جلسه کامل تشریحی براش اینجا بگزارین ..... یا تو تاپیک آموزش
امیدوارم که سال خوبی داشته باشید

mahyarSAMSUNG

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
چرا کسی جواب سوال های منو توی صفحه 67 پست آخر نداد ؟

arefeh

کاربر ممتاز
ببینید دوست عزیز من دائما دارم از این روش استفاده می کنم دقیقا کار من هم مثل شما باید مثلا سقف hiden شود .اما از این روش استفاده می کنم.در ضمن من تست کردم وقتی روی مثلا wall کلیک می کنی و سپس کلیک راست می کنی و گزینه hiden by category را انتخاب میکنی ازview/visibility میشه برگردوند حالا نمی ذونم شما چرا نتونستید می خوای مراحل کارتو با تصویر اینجا بزار شاید بهتر بشه کمک کرد.و اما کاری که من می کنم:
1.jpg2.jpg

arefeh

کاربر ممتاز
در رابطه با سئوال دوم من چون خودم تازه مشغول به یادگیری این نرم افزار شدم دقیقا نمی دونم فقط یک عکس می زارم که ببینی که این قسمت را دیدی یا خیر.
1.jpg

mahyarSAMSUNG

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ولی اون که dpi هستش ... مگه dpi سایز رو تعیین میکنه من فکر کنم dpi فاصله نقاط در اینچ باشه !!!!

arefeh

کاربر ممتاز
ولی اون که dpi هستش ... مگه dpi سایز رو تعیین میکنه من فکر کنم dpi فاصله نقاط در اینچ باشه !!!!

متاسفم در این زمینه اصلا اطلاعاتی ندارم در حال حاضر چون به خاطر انجام پایان نامه مجبور به یادگیری این نرم افزار شدم دارم پله پله یاد میگیرم.هنوز به نور و متریال و رندر نرسیدم.
شرمنده

mahyarSAMSUNG

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ولی من کامل آموزش رو دیدم چیزی در این باره اصلا توضیح نداده بود اگه نداشته باشه که خیلی حال گیریه

arefeh

کاربر ممتاز
ولی من کامل آموزش رو دیدم چیزی در این باره اصلا توضیح نداده بود اگه نداشته باشه که خیلی حال گیریه

پس به من اجازه بدین من شخصی می شناسم که 4 ساله رویت کار می کنه از ایشون بپرسم کمااینکه version 2012 اومده اگه همچین نقصی داشته باشه حتما تو 2012 رفع کردند.

rasool.civil

مدیر بازنشسته
ببینید دوست عزیز من دائما دارم از این روش استفاده می کنم دقیقا کار من هم مثل شما باید مثلا سقف hiden شود .اما از این روش استفاده می کنم.در ضمن من تست کردم وقتی روی مثلا wall کلیک می کنی و سپس کلیک راست می کنی و گزینه hiden by category را انتخاب میکنی ازview/visibility میشه برگردوند حالا نمی ذونم شما چرا نتونستید می خوای مراحل کارتو با تصویر اینجا بزار شاید بهتر بشه کمک کرد.و اما کاری که من می کنم:
مشاهده پیوست 50126مشاهده پیوست 50127
سلام حالا منم یه روش میگم
البته شاید بلد باشید ولی گفتنش ضرر نداره
به جای اینکه hide کنید به نمای 3بعدی برید و در در جعبه properties تیک section box رو فعال کنید تا یه مکعب دور سازه نمایان بشه
r1.jpg
روش کلیک کنید
از همه طرف گیره داره
حالا بکشیدش اونجایی که نیاز دارید روش کار بشه و کار کنید
r2.jpg

arefeh

کاربر ممتاز
سلام حالا منم یه روش میگم
البته شاید بلد باشید ولی گفتنش ضرر نداره
به جای اینکه hide کنید به نمای 3بعدی برید و در در جعبه properties تیک section box رو فعال کنید تا یه مکعب دور سازه نمایان بشه
مشاهده پیوست 50211
روش کلیک کنید
از همه طرف گیره داره
حالا بکشیدش اونجایی که نیاز دارید روش کار بشه و کار کنید
مشاهده پیوست 50212

اره درست این هم میشه.آقا رسول کسی نمی ره تو خط نور و متریال و رندر واسه آموزش؟

arefeh

کاربر ممتاز
من دو تا سئوال داشتم.
1)مساحت یک فضا رو چه جوری می تونیم در بیاریم؟
2)میشه تیکه از یک پروژه را که family نیست به یک پروژه دیگه منتقل کنیم؟

rasool.civil

مدیر بازنشسته
اره درست این هم میشه.آقا رسول کسی نمی ره تو خط نور و متریال و رندر واسه آموزش؟
والا آقا ناصر نباشه تاپیک میخوابه
از لحاظ آموزش
دوستان زیادی هستند که بلدن ولی فقط آقا ناصر آموزش میدن که الانم سرشون شلوغه
البته قولشون قوله،وقتی میگن شروع میکنن دوباره

rasool.civil

مدیر بازنشسته
من دو تا سئوال داشتم.
1)مساحت یک فضا رو چه جوری می تونیم در بیاریم؟
2)میشه تیکه از یک پروژه را که family نیست به یک پروژه دیگه منتقل کنیم؟
سوال اول از منوی home سربرگ room &area استفاده کنید
و سوال دوم
یعنی چی باشه؟؟مثلا mass?
بله میشه
اگه مس باشه وقتی ساختی از load into project استفاده میکنیم
اگه یه فایل رویت باشه از منوی insert سربرگlink revit

آخرین ویرایش: