رفع اشکال مربوط به:اموزش قدم به قدم REVIT

rasool.civil

مدیر بازنشسته
این یکیو رو آب کشیدید؟؟
من رویت 2010 داشتم.هیچ پیغامی نمیداد.اما از وقتی 2011 نصب کردم موقع باز شدن برنامه این error میاد:
some features may not be fully supported by the video card and driver on this computer
اگه ایراد از کارت گرافیکه پس چرا با 2010 مشکلی نداشت؟هیچ اشکالی هم تو کارم تا حالا ایجاد نکرده(بیش از 1 ماه نصب کردم).باید چی کار کنم اینو الان؟؟؟
هیچی باید تحملش کنی یا ارتقا بدی سیستمتو

ناصر نقدی

متخصص نرم افزار معماری REVIT
کاربر ممتاز
برای نشون دادن جزییات باید چه کار کرد؟مثلا برای نشون دادن میلگردهای ستون یا تیر؟یا مثلا میخوام یه سقف کامپوزیت نشون بدم باید چه کار کنم؟؟یا عایق حرارتی و رطوبتی رو نشون بدم؟یا بلوکاژ؟...........
راستی استاد نقدی pattern رو هم لطفا آموزش بدین.ممنون.........:)

خب بگذارید فرصت کنم یه دیتیل ساده براتون میکشم .
اصلا اینکه چطوری جزییات رو توی این بکشیم رو با ترسیم یه دیتیل میگم . فقط کمی زمان بدید حتما این میکنم .

ناصر نقدی

متخصص نرم افزار معماری REVIT
کاربر ممتاز
مهندس من یه راه پیدا کم که جدول های که تو رویت میسازیم مثلا واسه برآورد اولیه ببریم تو اکسل ازش استفاده کنیم
این کارو کردید تا حالا؟یه کم به سختی میشه ولی خیلی به درد میخوره:)

نکردم این کار رو تا حالا .
ولی خوبی جدول های خودش اینه که وقتی طرح رو تغییر میدید و یا اصلاح میکنید . مقادیر هم عوض میشه . در نتیجه شما کاری به مقدار مثلا سنگ ندارید که چقدر بود چقدر شد .
وقتی جدول ایجاد شد دیگه تغییرات طرح توی مقادیر اثر میگذاره . مثالا اگه سرویس حذف بشه یا کوچک بشه مقادیر کاشی کم میشه خود به خود ولی اگه توی اکسل برده باشی رو نمیدنم این میکنه یا نه . مگه اینکه به هم لینک باشن که باز هم من نکردم .

rasool.civil

مدیر بازنشسته
نکردم این کار رو تا حالا .
ولی خوبی جدول های خودش اینه که وقتی طرح رو تغییر میدید و یا اصلاح میکنید . مقادیر هم عوض میشه . در نتیجه شما کاری به مقدار مثلا سنگ ندارید که چقدر بود چقدر شد .
وقتی جدول ایجاد شد دیگه تغییرات طرح توی مقادیر اثر میگذاره . مثالا اگه سرویس حذف بشه یا کوچک بشه مقادیر کاشی کم میشه خود به خود ولی اگه توی اکسل برده باشی رو نمیدنم این میکنه یا نه . مگه اینکه به هم لینک باشن که باز هم من نکردم .
نه لینک که نشدن ،یعنی من نتونستم شایدم بشه
ولی آخر بار که طرح تموم شد میشه استفاده کرد،بعد از همه تغییرات

YAHYA-D

عضو جدید
با سلام خدمت اساتید محترم
ببخشید بنده روز شنبه تحویل کار پایان ترم دارم و در انتقال فایل از رویت 2011 به اتوکد به مشکل خوردم
در رویت شیت بندی میکنم و اونو اکسپورت میکنم به اتوکد 2011
ولی توی شیت بندی هر کاری میکنم پلانم خوب در نمیات و کلا ناواضحه
یعنی اینکه اصلا پلان هام توی شیتی که توی اتوکد منتقل کردم واضح نیست و دورش یه مربعه که اصلا حذف هم نمیشه و پلان رو شفاف و ناواضح کرده
حالا سوالم اینه که این ناواضحی توی پلان و اون مربع دورش در پلات گرفتن حذف میشن یا اینکه سرجاشون باقی می مونن و پلانم توی پلات ناواضح می مونه
با تشکر

rasool.civil

مدیر بازنشسته
با سلام خدمت اساتید محترم
ببخشید بنده روز شنبه تحویل کار پایان ترم دارم و در انتقال فایل از رویت 2011 به اتوکد به مشکل خوردم
در رویت شیت بندی میکنم و اونو اکسپورت میکنم به اتوکد 2011
ولی توی شیت بندی هر کاری میکنم پلانم خوب در نمیات و کلا ناواضحه
یعنی اینکه اصلا پلان هام توی شیتی که توی اتوکد منتقل کردم واضح نیست و دورش یه مربعه که اصلا حذف هم نمیشه و پلان رو شفاف و ناواضح کرده
حالا سوالم اینه که این ناواضحی توی پلان و اون مربع دورش در پلات گرفتن حذف میشن یا اینکه سرجاشون باقی می مونن و پلانم توی پلات ناواضح می مونه
با تشکر
سلام
منم همچین مشکلی داشتم
از شیت ها اکسپورت نکن
باید view به view اکسپورت کنی
بعد تو کد شیت بندی کن
راه دیگه ای باشه بلد نیستم

mahdirezaiyan

عضو جدید
سلام دوستان
اگه بخواهیم از نمای دوربین خروجی با مقیاس بگیریم این امکان در رویت هست؟
آخه در نمای 3D این امکان رو داریم که مقیاس تعیین کنیم ولی وقتی دوربین قرار میگیره تو نمای دوربین مقیاس نشون نمیده .
موفق باشید

mahdirezaiyan

عضو جدید
با سلام
در نمای بالایی که توسط رویت گرفته میشه یعنی محیط 3D اگه دقت کرده باشید درختان رو نشون نمیده ولی سایه اونا تشخیص داده میشه ولی کمی که زاویه دار نگاه می کنیم درختها دیده می شه چطور میتونیم در نمای بالایی 3D درختها رو هم نشون بدیم

mvmvm

عضو جدید
سلام عرض میکنم خدمت تمامی دوستان عزیزم . دلم برای همتون خیلی تنگ شده بود . خدا رو شکر این طرح 3 رو هم دیروز تحویل دادیم و یه کمی سرم خلوت شد گفتیم یه احوالی ازتون بپرسیم . امیدوارم حال همتون خوب باشه :gol::smile:
موضوع طرح 3 ما موزه بود که من موزه هنر مدرن رو انتخاب کردم و اینجا یکی دوتا از پرسپکتیوهای داخلی و نماها رو که ارائه دادم میذارم . امیدوارم که مفید واقع بشه . اگه سوالی هم بود در خدمتیم . موفق باشید ;)

البته اینجا عکس ها رو کوچیک کردم . کیفیتشون اومده پایین

آخرین ویرایش:

Omran1404

عضو جدید
دوربين متحرك

دوربين متحرك

سلام به همه دوستان.
سوالم اينه كه چطور ميشه تو رويت دوربين متحرك گذاشت و به فرمت ويديوي ذخيره كرد؟

mary69

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام عرض میکنم خدمت تمامی دوستان عزیزم . دلم برای همتون خیلی تنگ شده بود . خدا رو شکر این طرح 3 رو هم دیروز تحویل دادیم و یه کمی سرم خلوت شد گفتیم یه احوالی ازتون بپرسیم . امیدوارم حال همتون خوب باشه :gol::smile:
موضوع طرح 3 ما موزه بود که من موزه هنر مدرن رو انتخاب کردم و اینجا یکی دوتا از پرسپکتیوهای داخلی و نماها رو که ارائه دادم میذارم . امیدوارم که مفید واقع بشه . اگه سوالی هم بود در خدمتیم . موفق باشید ;)

البته اینجا عکس ها رو کوچیک کردم . کیفیتشون اومده پایین[/QUO
سلام خسته نباشید واقعا کارتون خیلی خوبه .راستی با چه نرم افزاری 3dکردید.

binahayat_m

عضو جدید
سلام به دوستان عزیز
کسی از دوستان میدونه که تو رویت چه جوری میتونم اینجور سایه بان ها داشته باشم؟
ایا فمیلی برای اینو سایه بان هست؟

mvmvm

عضو جدید

سلام خسته نباشید واقعا کارتون خیلی خوبه .راستی با چه نرم افزاری 3dکردید.

خواهش میکنم . خوب معلومه دیگه . با Revit 2010

arefeh

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
[FONT=&quot]لازم است قبل هر چی از آقا ناصر و آقای آریانی به خاطر وقتی برای نرم افزار رویت صرف کردند، تشکر کنم.[/FONT]
[FONT=&quot]جدا خیلی برای من مفید بود .[/FONT]
[FONT=&quot]اما این بین چندین سئوال برای من پیش اومد که هر کاری کردم نتونستم آنها را حل کنم .[/FONT]
[FONT=&quot]اگه لطف کنید در اسرع وقت جواب بدین ممنون می شم .[/FONT]
1- [FONT=&quot]همون طور که من فهمیدم ( نمی دونم درست فهمیدم یا خیر) در نماها نمی توانیم دیوار ترسیم کنیم و تنها در پلان یا تری دی می تونیم. حالا ساختمان من یکی از دیوارهای آن اریب هست که هر کاری کردم نتونستم آن را رسم کنم ( شرمنده خیلی هنوز به رویت وارد نشدم،تنها آموزش های شما رو خوندم )[/FONT]
2- [FONT=&quot]من توی مس سازه ی خرپایی در می آرم اما به اون نمی تونم متریال بدم . هر فرمی هم که توی مس در می آرم به همین شکل است .( میشه بگین چجوری میشه متریال داد )[/FONT]
3- [FONT=&quot]سئوال آخر من هم : من با مکس که کار می کردم می تونستم برای اینکه به حجمم شکل بدم واسش [/FONT](vertex) [FONT=&quot] تعریف کنم و اون ها رو [/FONT](move)[FONT=&quot] کنم تا به حجم دلخواهم برسم توی رویت هم همچین دستوری هست یا خیر اگه هست لطفا بگین چجوری میشه. (البته به غیر مس ، چون خیلی بهش وارد نشدم.)[/FONT]

arefeh

کاربر ممتاز

raypuor

عضو
با سلام به همه دوستان
من به تازگی با برنامه رویت آشنا شدم. در نصب این برنامه من مشکل دارم. ویندوزم سون هست و قطعات سخت افزاریم برای نصب این برنامه مناسبه. اما پس از اجرای ستاپ برنامه، یه نیم ساعتی فرایند نصب ادامه پیدا میکنه و در آخر پیغام عدم نصب به نمایش درمیاد. بعضی از دوستان گفتند باید هینترنت اکسپلور سیستمم باید هفت باشه که البته من هشت و دارم. به نظر شما مشکل از کجاست؟

rasool.civil

مدیر بازنشسته
با سلام به همه دوستان
من به تازگی با برنامه رویت آشنا شدم. در نصب این برنامه من مشکل دارم. ویندوزم سون هست و قطعات سخت افزاریم برای نصب این برنامه مناسبه. اما پس از اجرای ستاپ برنامه، یه نیم ساعتی فرایند نصب ادامه پیدا میکنه و در آخر پیغام عدم نصب به نمایش درمیاد. بعضی از دوستان گفتند باید هینترنت اکسپلور سیستمم باید هفت باشه که البته من هشت و دارم. به نظر شما مشکل از کجاست؟
سلام
محتویات دی وی دی رو کامل کپی کن توی سیستم خودت
داخل یه درایو غیر درایو اصلی
بعد از اونجا ستاپ رو اجرا کن ببین مشکلت حل میشه

raypuor

عضو
سلام
محتویات دی وی دی رو کامل کپی کن توی سیستم خودت
داخل یه درایو غیر درایو اصلی
بعد از اونجا ستاپ رو اجرا کن ببین مشکلت حل میشه

از پاسختون ممنونم. فقط یه نکته دیگه ای که یادم رفت بگم این بود که تو فایل log که پس از عدم نصب رویت در temp ذخیره شده، دلیل عدم نصب را error 1603 اعلام کرده. ممنون میشم اگه چیزی به ذهنتون میرسه به من بفرمائید.

mvmvm

عضو جدید
آقای MVMVM یک سئوال از شما داشتم.
حجم کالاتراوا و توی رفع اشکال دیدم .شما چجوری بال های اونو در آوردین میشه بگین.
ممنون می شم.

سلام . تو mass ساختم . مقطعش رو که یه منحنی میشه رسم کنید و Creat Form کنید بعدش بوسیله X-ray اون پوسته رو یه شکل دلخواه در بیارین . بعد میتونین Mirror کنین و فرم کلی رو بدست میارین .

arefeh

کاربر ممتاز
سلام . تو mass ساختم . مقطعش رو که یه منحنی میشه رسم کنید و Creat Form کنید بعدش بوسیله X-ray اون پوسته رو یه شکل دلخواه در بیارین . بعد میتونین Mirror کنین و فرم کلی رو بدست میارین .
دستتون درد نکنه کاملا متوجه شدم.
یک سو.ال دیگه اینکه متریال که میدم خیلی کوچک هست از کجا باید scale اونو عوض کنم.

rasool.civil

مدیر بازنشسته
از پاسختون ممنونم. فقط یه نکته دیگه ای که یادم رفت بگم این بود که تو فایل log که پس از عدم نصب رویت در temp ذخیره شده، دلیل عدم نصب را error 1603 اعلام کرده. ممنون میشم اگه چیزی به ذهنتون میرسه به من بفرمائید.
خوب پس یعنی اینجوری نتونستید نصب کنید نه؟
والا از شماره ارور که نمیتونم بگم
اگه متن ارور باشه شاید بهتر بشه کمکتون کرد
ولی در کل چیزی که میدونم
اینکه رویت خیلی نرم افزار لوسیه
اگه یه سری نرم افزارهای پیش نیازش رو سیستمتون نباشه ممکنه نصب نشه مثلان
net framwork
c++
windows instaler
البته اینارو مقع نصب خودش داره ها ولی ممکنه اینا ایراد داشته باشن که موقع نصب ارور میده
اگه جداگونه نصبشون کنید بهتره
در مورد نصب و اشکالات نصب تو صفحات اول همین تاپیک (دقیق یادم نیست کدوم صفحه،سرچ کنید ) یه آموزش گذاشتم
حالا باز اونم ببینید

arefeh

کاربر ممتاز
بچه های رویت ما فایل رویت را می تونیم با پسوند FBX به مکس EXPORTکنیم اما چیزهایی که با مس ساخته شده توی این فایل حذف میشه راهی هست برای رفع این مشکل؟
راستی یک نفر نمی تونه قسمتMATERAIL آموزش بده؟

arefeh

کاربر ممتاز
چرا دیگه کسی برای ما مبتدی ها نیست که اشکالامونو بر طرف کنه من خودم کشتم تا یک ماهه رویت یاد گرفتم اما خوب یه جاهایی خنگ می شم.نمیشه حالا به ما مدد کنید؟

binahayat_m

عضو جدید
بچه های رویت ما فایل رویت را می تونیم با پسوند FBX به مکس EXPORTکنیم اما چیزهایی که با مس ساخته شده توی این فایل حذف میشه راهی هست برای رفع این مشکل؟
راستی یک نفر نمی تونه قسمتMATERAIL آموزش بده؟

سلام
مکس 2011 نصب کن و اگه امپورت کنی متریال اعمال شده در رویت هم می خونه!
خیلی باحال شده و اگه مقداری تنظیمات رندر مکس وارد باشید می تونید رندر های عالی بگیرید!

آخرین ویرایش:

arefeh

کاربر ممتاز
سلام
مکس 2011 نصب کن و اگه امپورت کنی متریال اعمال شده در رویت هم می خونه!
خیلی باحال شده و اگه مقداری تنظیمات رندر مکس وارد باشید می تونید رندر های عالی بگیرید!
من مکس 11 دارم مشکل نداشتن متریال ندارم مشکل من اینه که وقتی متریال می دم scale اونا خیلی کوچیک تنظیمات متریال رو بلد نیستم.تا حتی تا حدی بلدم با مکس متریال بدم وقتی دیدم که کسی آموزش نمی ده تصمیم گرفتم فایل رو به مکس export کنم و اونجا متریال بدم که دیدم کل مس هایی که ساختم نیست و هر کاری هم از دستم بر می اومد انجام دادم اما فایده نداشت.در نتیجه تصمیم گرفتم که با رویت متریال بدم.

binahayat_m

عضو جدید
من مکس 11 دارم مشکل نداشتن متریال ندارم مشکل من اینه که وقتی متریال می دم scale اونا خیلی کوچیک تنظیمات متریال رو بلد نیستم.تا حتی تا حدی بلدم با مکس متریال بدم وقتی دیدم که کسی آموزش نمی ده تصمیم گرفتم فایل رو به مکس export کنم و اونجا متریال بدم که دیدم کل مس هایی که ساختم نیست و هر کاری هم از دستم بر می اومد انجام دادم اما فایده نداشت.در نتیجه تصمیم گرفتم که با رویت متریال بدم.

سلام
وقتی وارد مکس می کنی فکر کنن گزینه combine material مهم باشه!
در مورد متریال همه چیز تو پیش فرض هست ، برای من کم پیش میاد بسازم ، از گزینه replace هم تو تنظیمات متریال استفاده زیادی میشه کرد!
اینم یه عکس از تنظیمات یه متریال که می شه به بخش های مختلف پی برد :

لینک زیر هم یه آموزش ساده رندر به صورت ماکتی در مکس :
http://www.cgrats.com/clay-rendering-tutorial-for-mental-ray.html
من خودم خیلی وارد نیستم اما امیدوارم مفید باشه مطالب!

arefeh

کاربر ممتاز
سلام
وقتی وارد مکس می کنی فکر کنن گزینه combine material مهم باشه!
در مورد متریال همه چیز تو پیش فرض هست ، برای من کم پیش میاد بسازم ، از گزینه replace هم تو تنظیمات متریال استفاده زیادی میشه کرد!
اینم یه عکس از تنظیمات یه متریال که می شه به بخش های مختلف پی برد :

لینک زیر هم یه آموزش ساده رندر به صورت ماکتی در مکس :
http://www.cgrats.com/clay-rendering-tutorial-for-mental-ray.html
من خودم خیلی وارد نیستم اما امیدوارم مفید باشه مطالب!
ممنونم دارم نیگاه می کنم