[ راندو ] کارگاه راندو در معماری

آلوین

عضو جدید
کاربر ممتاز
راندو با اب و مرکب

راندو با اب و مرکب

اساسآ اب و مرکب بر کنتراست روشن و تیره و تونالیته استوار است.کار انجام شده به این مهم کمتر توجه کرده و این از نقاط ضعف کار است علاوه بر این رنگ ها عمومآبیش از حد غلیظ هستن.استفاده از کاغذ مرغوب تر در ایجاد بافت بهتر به خصوص برای چوب لازم به نظر می رسید

آخرین ویرایش توسط مدیر:

آلوین

عضو جدید
کاربر ممتاز
راندو با ابرنگ

راندو با ابرنگ

۱ـابرنگ استفاده شده از نوع
Faber Castell
است بدین جهت رنگ ها تا اندازه ای مات اند.

۲ـرنگ ها عمومآ رقیق اند .اسمان نمونه ای از ان است.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

archi_arch

مدیر بازنشسته
مرسی مقداد جان
راستی اینها کار کیه؟یه بهتر بگم کیان؟!!!:surprised::D
بچه ها کسی نظری درباره ی اینها نداره؟من همشو نتونستم ببینم ولی یه چند تایشو که دیدم جای بحث زیاد داره.مثلآ تو چهارمی اومده مثلآ همه چیو اسکیسی کشیده ولی به نظرم اصلا خوب کار نکرده.یا مثلا زمینشو خیلی بد کار کرده.ولی تو یکی دیگه انعکاس ابشو خوب کار کرده بود.
بچه ها تورو خدا بیاین رو کارا بحث کنیم اینطوری فقط میشه چیزی یاد گرفت.

zeinab_sadeghi

عضو جدید
salam.man eskisam kheili zaife va ghader nistam fekram ro khob ro kaghaz biaram va eraeem to tahvil poreje ha zaife chin tknikaie abrang va majiko balad nistam va aslan eskisam khob nist be nazareton baiad chi kar konam mer3.hatman komakam konin

آخرین ویرایش توسط مدیر:

معمارباشی

عضو جدید
salam.man eskisam kheili zaife va ghader nistam fekram ro khob ro kaghaz biaram va eraeem to tahvil poreje ha zaife chin tknikaie abrang va majiko balad nistam va aslan eskisam khob nist be nazareton baiad chi kar konam mer3.hatman komakam konin

سلام
راستش منم یه جورایی همین مشکل رو داشتم
فکر کنم بهتر باشه اول یه مدت فقط با مداد پرسپکتیو کار کنی اگه کلاس خوبی نزدیکت هست حتی یه کلاس نقاشی معمولی برو ثبت نام کن خیلی مفیده اگه بتونی با ترم بالایی ها دوست بشی و ازشون کمک بگیری که عالیه
وقتی دستت توی پرسپکتیو قوی شد بعد برو سراغ راندو و ....
برای ارائه هم روش های مختلفی وجود داره می تونی بعضی از این روش ها رو توی شیت بندی بچه ها توی همین تاپیک ببینی
در کل فقط با تمرین و تمرین و تمرین دستت راه می افته
سعی کن همیشه یه کاغذ و قلم دستت باشه
الکی برگه رو سیاه کن
از توی همین سیاه کردن هاست کهطرحت خودش رو نشون می ده
زیاد هم به خودت تلقین نکن که دست ضعیفه و ...
تقریبا همه همین وضع رو دارند
اگه کمکی از دستم بر میاد بگو تا کمکت کنم

nino

مدیر بازنشسته
سلام
راستش منم یه جورایی همین مشکل رو داشتم
فکر کنم بهتر باشه اول یه مدت فقط با مداد پرسپکتیو کار کنی اگه کلاس خوبی نزدیکت هست حتی یه کلاس نقاشی معمولی برو ثبت نام کن خیلی مفیده اگه بتونی با ترم بالایی ها دوست بشی و ازشون کمک بگیری که عالیه
وقتی دستت توی پرسپکتیو قوی شد بعد برو سراغ راندو و ....
برای ارائه هم روش های مختلفی وجود داره می تونی بعضی از این روش ها رو توی شیت بندی بچه ها توی همین تاپیک ببینی
در کل فقط با تمرین و تمرین و تمرین دستت راه می افته
سعی کن همیشه یه کاغذ و قلم دستت باشه
الکی برگه رو سیاه کن
از توی همین سیاه کردن هاست کهطرحت خودش رو نشون می ده
زیاد هم به خودت تلقین نکن که دست ضعیفه و ...
تقریبا همه همین وضع رو دارند
اگه کمکی از دستم بر میاد بگو تا کمکت کنم

معمار جان چرا با بچه هاي كلاستون نميريد كروكي ، خيلي دست و ديد رو قوي ميكنه . ديتايل برداريد و از ديد هاي مختلف پرسپكتيو بزنيد .

Soofia

عضو جدید
کاربر ممتاز
و درخت گرمسیری
Untitled-3.jpg

هدف ما از راندو کردن نشون دادن حال و هوا و شرایط حاکم بر سایت طرحمونه....پس توی راندو باید تا حد امکان از نشون دادن بیش از حد جزییات پرهیز کنیم و توجهمون بیشتر به خود طرح باشه نه حواشی...
البته در مواردی که وقت زیادی برای این کار گذاشته می شه و به عبارتی راندو حرفه ای انجام می شه هدف خود راندوست و نه برجسته کردن یه طرح معماری...یعنی می شه گفت یه جور نقاشی!

archi_arch

مدیر بازنشسته
مرسی سپیده جان خیلی خوبه راستش من اصلا تو کارام فرقی نمیذاشتم بین فصلها!هر کدومو کجا استفاده میکنی؟یعنی رو چه حسابی باید استفاده کرد؟
میشه شماره ی ماژیکهاتم بذاری اینجا؟

Soofia

عضو جدید
کاربر ممتاز
مرسی سپیده جان خیلی خوبه راستش من اصلا تو کارام فرقی نمیذاشتم بین فصلها!هر کدومو کجا استفاده میکنی؟یعنی رو چه حسابی باید استفاده کرد؟
میشه شماره ی ماژیکهاتم بذاری اینجا؟
خوب ارچی جون واسه یه بنا تابستون زمستون فرقی نداره اما تو راندو واسه جذاب تر کردن کار می تونیم از تنوع فصل ها استفاده کنیم مثلا اگه یه ویلا رو توی پاییز نشون بدیم رمانتیک تره و بیننده بیشتر خوشش میاد!
درخت های گرمسیری و سرد سیری هم که معلومه دیگه واسه نشون دادن اقلیم به کار میرن;)

roya2

عضو جدید
سلام سپید جان دست گلت درد نکنه .میشه شماره و مارک ماژیک هایی که استفاده می کنی رو بگی ؟؟؟؟؟:smile:

Soofia

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام سپید جان دست گلت درد نکنه .میشه شماره و مارک ماژیک هایی که استفاده می کنی رو بگی ؟؟؟؟؟:smile:
قربوووووووووووووووووووونت

TOUCH
marker numbers......yellow:35
blue:65,76,77,67
orange:23
pink:28
beige:97
green:41,50,43
grey:cg-4

KURECOLOR
GREEN:841,520,505,504
brown:736,764
pink:741
grey:c07,w05,w07,821,801

silver star

عضو جدید
سلام!
یه شیوه ی جالب، تازه استادمون بهم یاد داد، نخواستم شما رو بی نصیب بذارم. نمی دونم ، شاید قبلا خودتون دیده باشید. یه چیز توو مایه های تکنیک آب و مرکبه. می تونین اسمشو بزارین تکنیک: آب و روانویس! توو این تکنیک کارتو با روانویس می کشی ، روانویست باید نامرغوب باشه، یعنی waterproof نباشه. بعدش با قلمو ی خیس میری روش. بسته به نوعه روانویست , رنگ کارت فرق می کنه. مثلا روانویس مشکیهFaber بنفش میشه. این تکنیک خیلی سریعه. بیشتر برا وقتایی بدرد می خوره که وقت نداری و در ضمن نمیخوای فقط کارت رو با راپید ارائه بدی. درواقع خیلی سریع (در کمتر از 15 دقیقه) می تونی یه کاره دهن پر کن ارائه بدی. اینم یه نمونه از کاره خودم...​

آخرین ویرایش توسط مدیر:

archi_arch

مدیر بازنشسته
ممنون بچه ها بابت راندوها.
سپیده جان راستش من از این کار اخریه زیاد خوشم نیومد!خیلی زیادی نامرتب کار شده ولی ترکیب رنگش خوبه.
ایمان جان این دوتا کارخودته؟خیلی خوب کار کردی.مخصوصا مداد رنگیتو.
اموزشتم من نشنیده بودم ممنون که گفتی;)
راستی کارتو دیدم یادم افتاد ما هم ترم پیش از همین کتاب راندو چند تا کار انتخاب کردیم و کار کردیم.اگه پیداشون کنم حتما میذارم.
بازم از هر دوتون ممنونم.

hani_0t

عضو جدید
حالا بریم سراغ آموزش خط معماری !
فونتش جالبه
اگه تکراریه شرمنده

آخرین ویرایش توسط مدیر:

nino

مدیر بازنشسته
سپيده جان خيلي خوب شده ولي راستش اون اسمان نارنجيت خيلي به كارت نميياد ;)

فونتي كه ميتونيد از روش تمرين كنيد فونت ARSHIA تو برنامه WORD هستش ;)

nino

مدیر بازنشسته
مرسی نوشین جون ولی چاره ای نیست این امضای منه!
مگه نه ایمان؟؟؟:w42:
عزيزم چون اينو گفتي من هم ميگم
ادم هميشه براي انتخاب امضاش يه مدت تمرين ميكنه فرمهاي مختلف و در آخر بهترين رو انتخاب ميكنه و البته فكر نمي كنم الان نيازي به امضائ خاصي داشته باشي وقتي كسي كارش داراي امضاء ميشه كه بسيار حرفه اي شده باشه و در آخر نوع خط كشيدنش و سبكش ميشه امضاش نه يك طرح ( مثلا همون خورشيد و آسمان نارنجي ) خاص در تمام طرحهاي اون .

nino

مدیر بازنشسته
خوب سپيده جان من قرار بود در مورد پاستل كچي يه روش بگم
اين عكس كارم هست كه با پاستل كچي يه صفحه 50 *70 رو با سرعت رنگ كردم
اگر خوشت مياد بذات توضيح بدم ؟؟؟؟

آخرین ویرایش توسط مدیر:

nino

مدیر بازنشسته
وای نوشین کارت فوق العادس!!!!!!!!!!
منتظره توضیحاتت هستم عزیزم:w27:

عزيزم پاستل هاي من فابر نيستند . از نظر من فابر خيلي سفته ولي اين پاستلهاي من حسابي پودري هستن و راحت پخش ميشن و كل صفحه رو پر ميكنن . و البته خيلي هم ارزونتر از فابر فكر ميكنم 24 رنگش الان 10000 تومان شده باشه
اين هم پاستل من :D

من اول روي يك ورق A4 پاستل رو ميكشم يا يك رنگ يا رنگهايي كه ميخوام با هم قاطي كنم يعني مثل يك پالت ازش استفاده ميكنم . بعد ورق رو ميذارم رو شيتم و تكه تكه پاستلها رو ميكشم روي مقوا و از پررنگ به كمرنگ شيت رنگي ميشه در عرض كمتر از 15 دقيقه يه شيت بزرگ رو ميشه رنگ كرد ;)

آخرین ویرایش توسط مدیر:

تبسم

عضو جدید
حتما بايد تو راندو از يكي از وسايل استفاده كرد؟نميشه از دو تا استفاده كرد؟

silver star

عضو جدید
راستی میشه شماره ی ماژیکهاتم اینجا بذاری؟ترکیب رنگهاش خیلی خوب شده.
ممنون میشم:gol:
توو درختای سبز : Touch 46,59 و Kurecolor 544
تو درختای پاییزی : Touch 29,33,36,92,96 و Kurecolor 104,106,140
اینم کل رنگ هاییه که استادمون بهم معرفی کرده :
ترکیبی از Touch و Kurecolor (همون جور که می دونید ، 2رقمی ها Touch و 3رقمی ها Kurecolor هستش) :
کرم قهوه ای : 36و96و29و26و92و106و705و736و730و841و843
سبز: 46و520و504و501و47و59
آبی: 340و304و302و67و62
آسمان: 68و65
رنگای جیغ : 262و268و104و404و4و33
آبی نفتی: BG1-3-5-7
طوسی : C01-03-05-07 و W01-03-05-07 یا WG1-3-5-7
سبز پاییزی : 130و544و140
در ضمن یکی از ارکان اساسیه کار با ماژیک، غلط گیره!

archi_arch

مدیر بازنشسته
دربارهی کارت روش فکر میکنم اگه چیزی به ذهنم رسید بهت میگم
بابت شماره ماژیکها هم ممنون;)
در ضمن یکی از ارکان اساسیه کار با ماژیک، غلط گیره!
منظورت از این چی بود؟میشه یه کم بیشتر توضیح بدی؟

silver star

عضو جدید
منظورت از این چی بود؟میشه یه کم بیشتر توضیح بدی؟
وقتی بعد اینکه کارات رو ماژیکی و روان نویسی کردی, یه جاهاییش از غلط گیر استفاده کنی ، خیلی کارت به جلوه میاد! به کارت عمق میده.
همون جور که می دونی توو کاره ماژیک، وجود داشتنه سفیدی خیلی مهمه. بعضی وقتا نمیشه با خوده ماژیک خیلی خوب این سفیدی ها رو ایجاد کرد. اینجاست که غلط گیر جادو می کنه. اگه دقت کنی منم توو کارام استفاده کردم. امتحان کن و نتیجه ش رو ببین.
موفق باشی;)

تبسم

عضو جدید
ماژيك
چند نكته كه بايد قبل از خريد ماژيك مد نظر داشت.
  • با هر مارك و از هر نوعي كه باشد.
  • هيچ وقت قبل از رسيدن به مرحله نياز به يك رنگ خاص اون رو تهيه نكنيد.
اجازه بديد آرام آرام كاراكتر رنگي كار هاتون شكل بگيره.
  • هر پروژه و هر كاري بر اساس نياز خودش تكنيك و برخورد رنگي خودش رو طلب ميكنه پس بگذاريد زمان نقش خودش رو در شكل گيري كامل شدن تلورانس رنگ ماژيك هاتون ايفا كنه.
  • براي هر دوره از روند رو به رشد شخصيت حره اي نياز هاي ابزاري خاصي رو تجربه خواهيد كرد.
مرحله اول :
  • از رنگ هاي زمينه شروع كنيد .
WARM GRAY
COOL GRAY
شلوغش نكنيد و از هر رنگ سعي كنيد سه والر رنگي كمرنگ و پر رنگ و ميانه رو انتخاب كنيد.
از رنگ هايي با توان بصري پائين انتخاب كنيد تا به بالاتر ها برسد.
تصویر زیر رنگ های ماژیک هایی که بیشتر مورد استفاده قرار میگیرند نمایش داده است
یادمان باشد در مبحث پرزانته اصل بیان گرافیک با کیفیت بیشتر و بر اساس نیاز پروژه و مدت زمان باقی مانده است که خود سر لوحه انتخاب تکنیک بکار گرفته شده و نوع ابزار خواهد بود.

• Like
واکنش ها: nino
بالا