درخواست های مرتبط با | پرسش های درسی مهندسی شیمی

سلام میشه خواهش کنم این عبارات روترجمه کنید؟
1-On the basis
of SR reaction stoichiometry S/C should be 2, but ratios greater than the stoichiometric
value promotes the reactions and reduces the possibility of coke formation
on the catalyst. In industry, the ratio is usually within the range 2.5–6.

2-Two alternatives are available:
1. tubular fired reforming (see Fig. 5.6);
2. autothermal reforming.

3-In tubular fired reforming, process heat duty is supplied by burning a share of
NG feedstock in burners placed at top, down, or sideways of a furnace.

4-The autothermal process, described in Chap. 6, is competitive with tubular fired
reforming only for large applications as GTL plants or if oxygen or enriched air
are available at low cost since the use of natural air for methane combustion would
not allow the high temperature required by reactions to be reached.

5-The recycle of an amount of H2 produced is
necessary to keep the catalyst in the early part of the reformer tubes in the reduced
(active) state.

6-Reactions 5.1 and 5.2 occur in parallel in the steam reformer: the high temperature
of the reactor, placed in a furnace, supports the steam reforming reaction
to detriment of the WGS.
The hot syngas produced, composed by CH4, H2O, H2, CO, and CO2, is used to
generate very high pressure (VHP) steam for mixing with the feed (internal use)
and for ‘‘export’’ outside the unit. The cooled syngas is sent to a water gas shift
converter: generally, the operating temperature is about 400–450_C to support the
reaction kinetics over the iron oxides catalyst.;)

1- بر اساس واکنش ریفرمینگ با بخار آب (SR) نسبت استکیومتری بخار آب به کربن، باید برابر 2 باشد، اما مقادیر بالاتر نسبت بخار آب به کربن سبب بهبود واکنش شده و تشکیل شدن کک بر روی سطح کاتالیست را کاهش می دهد. در صنعت معمولا نسبت بخار آب به کربن در محدوده 2.5-6 است.

2- دو روش جایگزین وجود دارد؛ ریفرمینگ در راکتورهای لوله ای گرم شونده با آتش (شکل 5.6) و ریفرمینگ به صورت خود-دمایی (autothermal)

3- در فرآیند ریفرمینگ در راکتورهای لوله ای گرم شونده با آتش، گرمای لازم برای فرآیند از طریق سوزاندن بخشی از خوراک گاز طبیعی درون مشعل هایی که در بالا، پایین و یا کناره های کوره تعبیه شده اند، تامین می شود.

4- فرآیند ریفرمینگ به صورت خود-دمایی که در فصل 6 بررسی شده است، تنها برای مصارف بزرگ مانند کارخانه GTL و یا هنگامی که اکسیژن و یا هوای غنی شده از اکسیژن با هزینه پایین در دسترس باشد، با فرآیند ریفرمینگ در راکتورهای لوله ای گرم شونده با آتش قابل رقابت است، زیرا استفاده از هوای معمولی برای سوزاندن متان، نمی تواند آن دمای بالای لازم برای انجام شدن واکنش را تامین کند.

5- لازم است مقداری از گاز هیدروژن تولید شده را به خوراک ورودی راکتور برگردانیم تا بخش اولیه کاتالیست درون لوله های راکتور ریفرمر را در حالت کاهیده (فعال) نگه دارد.

6- واکنش های 5.1 و 5.2 به صورت موازی درون راکتور ریفرمر انجام می شود: دمای بالای راکتور، که درون کوره تعبیه شده است، سبب انجام واکنش ریفرمینگ با بخار آب شود که به ضرر واکنش WGS (واکنش تبدیل شدن بخار آب به گاز هیدروژن) است. گاز سنتز تولید شده، از CH4, H2O, H2, CO و CO2 تشکیل شده است و از آن برای تولید بخار آب با فشار بسیار بالا استفاده می شود که از آن بخار آب برای اختلاط با خوراک ورودی (استفاده درون واحد) و نیز فرستادن برای بیرون واحد، استفاده می شود. گاز سنتر سرد شده به راکتور تبدیل بخار آب به گاز (گاز هیدروژن) فرستاده می شود : معمولا دمای عملیاتی در حدود 400-450 درجه سانتیگراد می باشد تا سینتیک واکنش بر روی کاتالیست اکسیدهای آهن را فراهم سازد.

آخرین ویرایش:

a.noshadi

عضو جدید
همکاری برای پروژه طرح واقتصادکارخانه

همکاری برای پروژه طرح واقتصادکارخانه

مثال4-2کتاب برآورد هزینه های عملیاتی طرح واقتصادروازماخواستندموازنه های جرم ومول وانرژی آن روبنویسیم هردوستی بتونه کمک کنه جبران میکنیم

GNMS

عضو جدید

zohreh_m356

عضو جدید
GPTU

GPTU

كسي چيزي در مورد GPTU ميدونه؟؟؟كه مخفف چه كلماتيه و...؟؟؟؟؟؟
لطفا اگه ميدونين كمك كنين .خيلي لازمش دارم :cry::cry:

baran1993

عضو جدید
سلام
کسی هست که در مورد پمپ هایی که تو برج تقطیر به کار میرن مطلبی داشته باشه بهم کمک کنه؟؟

S H i M A

کاربر فعال تالار شیمی
کاربر ممتاز
بررسي اثرات شوكهاي ناگهاني در پارامترهاي ديناميكي برجهاي تقطير

بررسي اثرات شوكهاي ناگهاني در پارامترهاي ديناميكي برجهاي تقطير

مطالعه و بررسي اثرات شوكهاي ناگهاني در پارامترهاي ديناميكي برجهاي تقطير

بمنظور شناسائي روشهاي كنترل:

http://www.irpds.com/FileEssay/mohandesi_shimi-87-3-16-a-sy(224).pdf

mohandes-87

عضو جدید
تشکرتشکر............

تشکرتشکر............

1- بر اساس واکنش ریفرمینگ با بخار آب (SR) نسبت استکیومتری بخار آب به کربن، باید برابر 2 باشد، اما مقادیر بالاتر نسبت بخار آب به کربن سبب بهبود واکنش شده و تشکیل شدن کک بر روی سطح کاتالیست را کاهش می دهد. در صنعت معمولا نسبت بخار آب به کربن در محدوده 2.5-6 است.

2- دو روش جایگزین وجود دارد؛ ریفرمینگ در راکتورهای لوله ای گرم شونده با آتش (شکل 5.6) و ریفرمینگ به صورت خود-دمایی (autothermal)

3- در فرآیند ریفرمینگ در راکتورهای لوله ای گرم شونده با آتش، گرمای لازم برای فرآیند از طریق سوزاندن بخشی از خوراک گاز طبیعی درون مشعل هایی که در بالا، پایین و یا کناره های کوره تعبیه شده اند، تامین می شود.

4- فرآیند ریفرمینگ به صورت خود-دمایی که در فصل 6 بررسی شده است، تنها برای مصارف بزرگ مانند کارخانه GTL و یا هنگامی که اکسیژن و یا هوای غنی شده از اکسیژن با هزینه پایین در دسترس باشد، با فرآیند ریفرمینگ در راکتورهای لوله ای گرم شونده با آتش قابل رقابت است، زیرا استفاده از هوای معمولی برای سوزاندن متان، نمی تواند آن دمای بالای لازم برای انجام شدن واکنش را تامین کند.

5- لازم است مقداری از گاز هیدروژن تولید شده را به خوراک ورودی راکتور برگردانیم تا بخش اولیه کاتالیست درون لوله های راکتور ریفرمر را در حالت کاهیده (فعال) نگه دارد.

6- واکنش های 5.1 و 5.2 به صورت موازی درون راکتور ریفرمر انجام می شود: دمای بالای راکتور، که درون کوره تعبیه شده است، سبب انجام واکنش ریفرمینگ با بخار آب شود که به ضرر واکنش WGS (واکنش تبدیل شدن بخار آب به گاز هیدروژن) است. گاز سنتز تولید شده، از CH4, H2O, H2, CO و CO2 تشکیل شده است و از آن برای تولید بخار آب با فشار بسیار بالا استفاده می شود که از آن بخار آب برای اختلاط با خوراک ورودی (استفاده درون واحد) و نیز فرستادن برای بیرون واحد، استفاده می شود. گاز سنتر سرد شده به راکتور تبدیل بخار آب به گاز (گاز هیدروژن) فرستاده می شود : معمولا دمای عملیاتی در حدود 400-450 درجه سانتیگراد می باشد تا سینتیک واکنش بر روی کاتالیست اکسیدهای آهن را فراهم سازد.[/QUOTE

واقعاازت ممنونم وازتوجهت بیشترممنوم:biggrin:

parivashp

عضو جدید
سلام ممنون که جواب دادی اگه تونستی تا آخر هفته بعد برام پیدا کن.اگر هم که نه...بازم ازت ممنونم

vahid0070

عضو جدید
سلام
من یه مقاله در مورد استفاده از تئوری مولکولی در شبیه سازی می خواستم
molecular simulation

zohreh_m356

عضو جدید
استادمون اين موضوعو خواسته ارائه بدم:confused::confused: .خودم سرچي كه تو اينترنت كردم فقط ديدم پالايشگاه ابادان يه همچين يونيتي داره ولي هيچي ازش نمي دونم .حتي نمي دونم مخفف چيه
پليزززز هلپ ميييييي:cry:

آخرین ویرایش:

Audi.R8

عضو جدید
کاربر ممتاز
استادمون اين موضوعو خواسته ارائه بدم:confused::confused: .خودم سرچي كه تو اينترنت كردم فقط ديدم پالايشگاه ابادان يه همچين يونيتي داره ولي هيچي ازش نمي دونم .حتي نمي دونم مخفف چيه
پليزززز هلپ ميييييي:cry:

فکر می کنم اشتباه نوشتید من هر چی گشتم چیزی زیر عنوان GPTU پیدا نکردم و تا حالا هم نشنیدم همچین واحدی رو توی پالایشگاه.

مطمئن هستید همینه؟؟

کمکم کنید!‏

کمکم کنید!‏

لطفا یکی به این سوال جواب بده که چرا رادرفورد در ازمایش ورقه طلا از پرتو الفا استفاده کرد؟حیاتیه

Audi.R8

عضو جدید
کاربر ممتاز
لطفا یکی به این سوال جواب بده که چرا رادرفورد در ازمایش ورقه طلا از پرتو الفا استفاده کرد؟حیاتیه

لطفاً سئوالات و درخواست هاتون رو در بخش مربوط که تاپیک سئوالات و درخواست های مهندسی شیمی هست مطرح کنید و تاپیک جدید نزنید.

دو دلیل داشت:
اول اینکه طلا رو نسبت به فلز های دیگه, میتونست خیلی نازک تر کنه.
دوم این که فلزات دیگه در اثر حرارت حاصل از پرتو ها اکسید میشن ولی طلا مقاومت بیشتری در مقابل این اتفاق داره.

به لینک های زیر هم می تونید مراجعه کنید:

لینک (1)

لینک (2)

لینک (3)

لینک (4)

esbabak

عضو جدید
مطلبی مقاله ای در مورد ساخت و سنتز دارو پرفنازین لازم دارم اگه کمک کنین ممنون میشم.

سلام مهندس میخواستم ببینم جزوه های خوردگی فلزات ،مکانیک سیالات و انتقال جرم و حرارت داری نیاز فوری دارم.
با تشکر فراوان
ایمیل:neamatkaramad@yahoo.com

k_siroos

مدیر بازنشسته

javad71

عضو جدید
سلام
انتگرال dx^2(فقط x به توانه 2 هست نه dx) چی میشه؟
راه حل ارائه کنین
سپاسگذارم

آخرین ویرایش:

Melted_Boy

کاربر فعال مهندسی مواد و متالورژی ,
کاربر ممتاز
پلی وینیل الکل و سُل-ژل

پلی وینیل الکل و سُل-ژل

با سلام خدمت دوستان گرامی مهندسی شیمی...من برای پروژه تحقیقاتی خودم که در زمینه نانوذرات سرامیکی هست، بایستی از یک چسب یا همون Binder استفاده کنم.طبق تحقیقاتی که انجام دادم، بهترین ماده PVA هست. حالا سوالی که برای من پیش اومده این هست که من بایستی چطوری از این ماده استفاده کنم؟؟روش و مراحل استفاده از PVA چگونه هست؟ چه مقدار از اون رو بایستی در حلال استفاده کنم؟؟؟چیز دیگه ای که فهمیدم، اینه که PVA ها دارای ویسکوزیته های متفاوتی هستن... به نظر شما کدامیک مناسب کار من هست؟؟؟----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------در رابطه با روش سُل-ژل هم میخواستم بدونم برای پیش ماده نانئ ذرات سرامیکی جهت استحصال سُل چی پیشنهاد میدین؟قبلاً از همکاری و محبت شما سپاسگزاری میکنم...

Melted_Boy

کاربر فعال مهندسی مواد و متالورژی ,
کاربر ممتاز
یک مطلب تازه غیر تکراری درمورد انتروپی می خوام بفرستم برای استادمون که کیف کنه لطفا کمک کنید هر مطلبی خودم پیدا کردم کلیشه ای وتکراری بود:redface:

آنتروپی و آمار دیگه چیزی نیست که بخواد کسی روش مطلب جدیدی ارائه کنه!!!! همه ی ذل و روده ی اونو درآوردن...!!!!! عمدتاً هرچی هست، همین تعریف ها هست...!!!!

k_siroos

مدیر بازنشسته

فکر می کنم اشتباه نوشتید من هر چی گشتم چیزی زیر عنوان GPTU پیدا نکردم و تا حالا هم نشنیدم همچین واحدی رو توی پالایشگاه.

مطمئن هستید همینه؟؟

من هم چیزی پیدا نکردم :redface:

GNMS

عضو جدید
سلام
انتگرال dx^2(فقط x به توانه 2 هست نه dx) چی میشه؟
راه حل ارائه کنین
سپاسگذارم

javad71 عزیز با سلام

میشه x^2. راه حلش هم به اینصورته:
فرض کن u=x^2 پس در اصل میخوای انتگرال du رو بگیری که میشه u
u هم که برابر x^2 هست.

intgeral.jpg
GNMS

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
سلام مهندس میخواستم ببینم جزوه های خوردگی فلزات ،مکانیک سیالات و انتقال جرم و حرارت داری نیاز فوری دارم.
با تشکر فراوان
ایمیل:neamatkaramad@yahoo.com

جزوه های مهندسی شیمی

فکر کنم واحد شیرین سازی (تصفیه) بنزین باشه، از استادتون ی سوال بپرسید تا مطمئن بشید این واحد هستش اگر هستش تا مطلبی داشتیم در اختیارتون بذاریم.

alish.refinery

اخراجی موقت
سلام
توی سایت پالایشگاه تبریز توی لینک زیر:

http://www.tbzrefinery.co.ir/index.php?option=com_content&view=article&id=47&Itemid=59

جمله زیر نوشته شده:

پروژه اى تحت عنوان
Caspian sea Republic Oil Swap ) CROS )
با هدف فرآورش نفت خام كشورهاى حوزه درياى خزر و رفع تنگناهاى طرح افزايش ظرفيت در بهار سال 1382 اجراء گرديده
و طى آن شركت توانائى فرآورش نفت خام هاى متنوع را كسب نموده است.

کسی اطلاعات بیشتری در این باره داره؟

منظورم تکنولوژی و روشهای اجرای پروژه است!

با تشکر

javad71

عضو جدید
سلام برنامه ماشین حساب قوی برای ویندوز می خوام که تمام مراحل محاسبات رو نشون بده مثلا انتگرال و...

amir ghasemiyan

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام برنامه ماشین حساب قوی برای ویندوز می خوام که تمام مراحل محاسبات رو نشون بده مثلا انتگرال و...

از نرم افزار متلب بهتر چی میخواین؟

این دو تا ماشین حساب کاسیو بهترین های این شرکت هستند.امیدوارم مفید باشه
کلاس پد - دانلود (حجم 2.59Mb)
کاسیو fx-9860 دانلود (حجم 5.2Mb)

بالا