درخواست های مرتبط با | پرسش های درسی مهندسی شیمی

toteshan8602

عضو جدید
سلام، چند مقاله جدید در مورد هیدروژن زدایی همزمان از پروپان و ایزوبوتان (مقیاس پایلوت)می خواستم، سایت ساینس برای من باز نمی شه . ممنون میشم کمکم کنید.​

یستا

عضو جدید
کمک

کمک

میشه فهرست فصل 1و 2و 3 بایان نامتونو برام بذارید چه طوری میتونم درباره موضوعم اطلاعاتی به دست بیارم

siqma67

عضو جدید
سلام خواهشا اگه کسی در مورد انرژی های پسماند مطلبی داره لطف کنه مرسی

ghasemvosugh

عضو جدید
درخواست منبعی برای آنتالپی تشکیل مواد مختلف

درخواست منبعی برای آنتالپی تشکیل مواد مختلف

سلام
دوستان کسی منبعی در مورد آنتالپی تشکیل مواد مختلف داره ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
اصلاح دمایی هم داشته باشه . یعنی اگر شرایط استاندارد 25 درجه و فشار 1 بار نبود دیتا داشته باشه
ghasemvosugh@yahoo.com
دوستان کمککککککککککککککککککککککککککککککککککککککککک

ghasemvosugh

عضو جدید
·▪•●سوالات و درخواست هاي درسي مهندسي شيمي فقط در اینجا مطرح شود●•▪·

·▪•●سوالات و درخواست هاي درسي مهندسي شيمي فقط در اینجا مطرح شود●•▪·

سلام
دوستان منبعی در باره آنتالپی تشکیل مواد مختلف می خوام
لطفا دیتا های اصلاح برای شرایط غیر استاندارد رو هم داشته باشه
شرایطی غیر از 25 درجه و 1 بار فشار
ممنون

SAEED_BARCELONA

عضو جدید
سلام دوستان. آقا من 2تا مقاله برای انتقال حرارت میخوام که موضوعشون مثل هم باشه. نه دقیقاً ولی شبیه به هم باشن. اصلا مهم نیست موضوعش چی باشه فقط انتقال حرارت باشه و شبیه به هم. هرچی میبرم قبول نمیکنن دیگه اعصابم خورد شده

ghaghalili

عضو جدید
ghaghalili عزیز با سلام

تا اونجایی که من میدونم این روشهایی که گفتی، روشهای پلیمریزاسیون هستند و روش شکل دهی نیستند. اما بطور کلی این روشها بشرح زیر هستن:
emulsion: در این حالت ذرات پلیمر در اندازه خیلی کوچک (در حد چند میکرون) بوسیله یه ماده که امولسیفایر نام داره تو یه بستر مثل آب معلق هستند. ظاهر این ماده بخاطر اینکه ذرات پلیمر توی بستر معلق هست، معمولاً سفید هست (مثل شیر)
suspension: در این حالت ذرات پلیمر هم تو یه بستر هستند. اما تعلیقشون توی بستر بوسیله امولسیفایر نیست و بوسیله همزن مکانیکیه. به محض اینکه همزن هم قطع بشه، ته نشین میشن.
solution: در این روش ذرات پلیمر در حلال محلول هست.
bulk: در این روش خود منومر تبدیل به پلیمر میشه و از ماده دیگه ای استفاده نمیشه.

شکل دهی به این روشها منظور حذف بستر هست که برای امولسیون و سوسپانسیون تبخیر بستر و روش solution تبخیر حلال هست. برای روش bulk هم منظور ذوب و شکل دهی ماده هست.

GNMS
سلام
مرسی از کمکتون
وقتی سند کردم فهمیدم اشتباه نوشتم:redface:ببخشید.
میشه یه مقاله معرفی کنید که این روشها رو با توضیح بیشتر توضیح داده باشه و یه سری مثالم داشته باشه
انگلیسیم باشه مهم نیست:smile:
بازم ممنون از توضیحتون

m.milad

عضو جدید
سلام دوستان
ببخشید عزیزان کسی مطلبی یا مقاله ای راجب : (( حذف بیولوژیکی فلزات سنگین از پساب )) داره بهم بده
:que:/مطالب مرتبط هم مشکلی نداره/ترجیحا فارسی باشه
خیلی ممنون میشم ازینکه کمکم کنید

GNMS

عضو جدید
سلام
مرسی از کمکتون
وقتی سند کردم فهمیدم اشتباه نوشتم:redface:ببخشید.
میشه یه مقاله معرفی کنید که این روشها رو با توضیح بیشتر توضیح داده باشه و یه سری مثالم داشته باشه
انگلیسیم باشه مهم نیست:smile:
بازم ممنون از توضیحتون

ghaghalili عزیز با سلام

مقاله ندارم. اما کتاب روشهای پلیمریزاسیون نوشته دکتر وحید حدادی اصل کتاب خیلی خوبی تو این زمینه هست.

GNMS

(sara_h)

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

(sara_h)

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان
ببخشید عزیزان کسی مطلبی یا مقاله ای راجب : (( حذف بیولوژیکی فلزات سنگین از پساب )) داره بهم بده

http://www.irsen.ir/archive/bahar88/9.pdf
http://cong.sbmu.ac.ir/BEHDASHT MOHIT 10/CONG10-0003.pdf
http://article.takbook.com/مهندسی_شیمی/مقاله_حذف_فلزات_سنگين_به_روش_جذب_بيولوژيکی.PDF

bera

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان

اینجا رو یه نگاهی بکن ضرر نداره .سری پنجم منظورمه

http://www.www.www.iran-eng.ir/show...ود-جزوات-کاربردی-درصنعت(شناخت-لوله-واتصالات-و..)

Audi.R8

عضو جدید
کاربر ممتاز
چراهیچ کس به من توجه نمیکنه من گناه دارم خواهش میکنم التماس میکنم.....کمکم کنید:cry::cry::cry:

فکر می کنم صحیح این باشه که شما خودتون ترجمه کنید اشکالاتتون رو بپرسید یا اگر معنی عبارتی رو نمی دونید مطرح کنید.

هر چند اینجا بچّه ها بدون هیچ چشم داشتی هر کمکی که از دستشون بر بیاد می کنند ولی تلاش خودتون هم شرطه دوست عزیز.

amirs1987

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام من مقاله می خوام درمورد یکی از موضوعات زیر هر کدوم که شد. تاریخ مقاله 2009 به بعد باشه ممنون میشم کمکم کنید.
1- مطالع روی آنزیم پلیمراز polymerase chain reaction
2- آنزیم بهینه سازی محیط کشت وتولید
3- مطالعه روی
drag Delivery system DDS
4-تثبیت آنزیم روی یک محیط جامد (مثل CNT یا هر بافت مناسب دیگر)
The polymerase chain reaction and pathology practice
http://ifile.it/3xyi1p7

mohandes-87

عضو جدید
کم......................ک

کم......................ک

فکر می کنم صحیح این باشه که شما خودتون ترجمه کنید اشکالاتتون رو بپرسید یا اگر معنی عبارتی رو نمی دونید مطرح کنید.

هر چند اینجا بچّه ها بدون هیچ چشم داشتی هر کمکی که از دستشون بر بیاد می کنند ولی تلاش خودتون هم شرطه دوست عزیز.
سلام دوست خوبم خوب منم دقیقا توصفحه قبلی همین کاروکردم ولی کسی بهم توجه نکرد:cry::cry::cry:

ghaghalili

عضو جدید
ghaghalili عزیز با سلام

مقاله ندارم. اما کتاب روشهای پلیمریزاسیون نوشته دکتر وحید حدادی اصل کتاب خیلی خوبی تو این زمینه هست.

GNMS
سلام
این کتابی که میگید ترجمه کتاب Principles of Polymerization که نوسندش Odian هستش؟
مرسی از راهنماییتون:)

Audi.R8

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوست خوبم خوب منم دقیقا توصفحه قبلی همین کاروکردم ولی کسی بهم توجه نکرد:cry::cry::cry:

شما ترجمه ی خودتون از این متن رو بذارید مطمئن باشید کمک می کنیم.

حتّی اگر هیچ گونه اطّلاعاتی هم راجع به زبان ندارید سیستم ترجمه گوگل یه ترجمه سردستی و اوّلیه بهتون میده که برای دید پیدا کردن راجع به کلیّت موضوع بد نیست.

Audi.R8

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
این کتابی که میگید ترجمه کتاب Principles of Polymerization که نوسندش Odian هستش؟
مرسی از راهنماییتون:)

یه کتاب دو جلدی هست برای مطالعه هم پشنهاد می کنم بهتون توی کارآموزی خیلی برای من مفید بود.

خود دکتر حدّادی هم استاد دانشکده پلیمر پلی تکنیک هست و این کتاب به عنوان reference بعضی از درس های رشته پلیمر هم گویا ارائه میشه.

hamid341d

عضو جدید
سلام لطفا این مقاله را واسم پیدا کنید
Chemical Engineering Science, Volume 2, Issue 1, February 1953, Pages 1-13

(sara_h)

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
چراهیچ کس به من توجه نمیکنه من گناه دارم خواهش میکنم التماس میکنم.....کمکم کنید:cry::cry::cry:

دوست عزیز متن خیلی سختی نیست ، بابک راست میگه شما ترجمه خودتو بذار دوستان ویرایش میکنن
به طور مثال پاراگراف اول :
براساس استوکیومتری واکنش SR نسبت S/C باید (برابر) 2 باشد، اما نسبت های بزرگتر از مقدار استوکیومتری واکنش ها را بهبود داده و امکان تشکیل کک روی (سطح) کاتالیست را کاهش میدهد. درصنعت، این نسبت معمولا در محدوده 2.5_6 میباشد.

zahra_7

عضو جدید
با سلام

دوست عزیز

دستگاه gas testبه هنگام تزریق گاز مورد استفاده قرار میگرد ومیزان متان وcoواکسیژن را نشان میدهد ودر مدلهای جدیدتر میزان اتان وh2sرا نیز میتوان سنجید.

برای اشنایی بیشتر میتونید به لینک زیر در قسمت نشت یابی وکنترل گاز مراجعه نمایید.http://www.www.www.iran-eng.ir/show...ود-جزوات-کاربردی-درصنعت(شناخت-لوله-واتصالات-و..)

بابا دانش بابا اطلاعات

• Like
واکنش ها: bera

esbabak

عضو جدید
in maghalaro age peyda ko0nin mamno0n misham:
Surfactant-aided dispersion of polystyrene-functionalized carbon nanotubes in a nanostructured poly(styrene-b-isoprene-b-styrene) block copolymer

k_siroos

مدیر بازنشسته
سلام
دوستان کسی منبعی در مورد آنتالپی تشکیل مواد مختلف داره ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
اصلاح دمایی هم داشته باشه . یعنی اگر شرایط استاندارد 25 درجه و فشار 1 بار نبود دیتا داشته باشه
ghasemvosugh@yahoo.com
دوستان کمککککککککککککککککککککککککککککککککککککککککک

خدمت شما - از هندبوک پری براتون گذاشتم

پیوست ها

• Heat of Formation-.pdf
    214.1 کیلوبایت · بازدیدها: 0
بالا