دانشگاه علم و صنعت ایران

وضعیت
موضوع بسته شده است.

hesam02

عضو جدید
من عاشق این سکوت علم و صنعتم.... به به
آدم یاد صحراهای تگزاس میفته
یادش بخیر...

ghzshadow

عضو جدید
کاربر ممتاز
من عاشق این سکوت علم و صنعتم.... به به
آدم یاد صحراهای تگزاس میفته
یادش بخیر...

دارید درس میخونیدا....
دیدی چی شد آق حسام؟ دکتر خاوندیو رستگاری با میهمان شدنم اصفهان موافقت نکردن. ترم دیگه برا یه درس انجماد پیشرفته باید بیام یونی و برگردم اصف...:cry:

hesam02

عضو جدید
دارید درس میخونیدا....
دیدی چی شد آق حسام؟ دکتر خاوندیو رستگاری با میهمان شدنم اصفهان موافقت نکردن. ترم دیگه برا یه درس انجماد پیشرفته باید بیام یونی و برگردم اصف...:cry:

خاوندی رو نمیدونم. از رستگاری که خیری به آدم نمیرسه. من دو تا درس داشتم باهاش تا حال عین دوتاشم مشتی خوندم و تو امنحان هم مشتی نوشتم شدم در نهایت 16!!! حالا این ترم علاوه بر اینکه میان ترم رو خوب خوندم و خوب هم شدم و پروژه هم بهش دادم ببینم چند میشم. من که چشم آب نمیخوره
شما هم غصه نخور. زندگی همینه. خوبه دیگه هی در حال سفری

ghzshadow

عضو جدید
کاربر ممتاز
خاوندی رو نمیدونم. از رستگاری که خیری به آدم نمیرسه. من دو تا درس داشتم باهاش تا حال عین دوتاشم مشتی خوندم و تو امنحان هم مشتی نوشتم شدم در نهایت 16!!! حالا این ترم علاوه بر اینکه میان ترم رو خوب خوندم و خوب هم شدم و پروژه هم بهش دادم ببینم چند میشم. من که چشم آب نمیخوره
شما هم غصه نخور. زندگی همینه. خوبه دیگه هی در حال سفری

از هیچکدومشون خیری به آدم نمیرسه.
ایشالله که این ترم خوب میشه نمرت....

rokal

عضو جدید
7 قطب علمی علموص که به تازگی تصویب شدند:
1- قطب علمی پژوهش های بنيادين در مهندسی سازه 2- قطب علمی مکانيک جامدات تجربی و ديناميک 3- قطب علمی بهينه سازی سامانه های پيشرفته توليدی و خدماتی 4- قطب علمی مواد سراميکی در کاربردهای انرژی و محيط زيست 5- قطب علمی اتوماسيون و بهره برداری سامانه های قدرت 6- قطب علمی حمل و نقل ريلی 7- قطب علمی مديريت رو سازی راه، حمل و نقل و ايمنی
--------------------------------------------------------------------------------
4 تاشون قبلا بود سه تا دیگه هم اضافه شد....یعنی شماره های 3 ، 6 و 7...کلا 48 تا قطب فنی مهندسی هست که هفتاش تو علموصه که نسبتا آمار خوبیه....امیرکبیر و تهران هر کودومشون 10 تا قطب تو مهندسی دارند....شریف هم 9 تا....خواجه نصیر هم 3 تا!

hesam02

عضو جدید
7 قطب علمی علموص که به تازگی تصویب شدند:
1- قطب علمی پژوهش های بنيادين در مهندسی سازه 2- قطب علمی مکانيک جامدات تجربی و ديناميک 3- قطب علمی بهينه سازی سامانه های پيشرفته توليدی و خدماتی 4- قطب علمی مواد سراميکی در کاربردهای انرژی و محيط زيست 5- قطب علمی اتوماسيون و بهره برداری سامانه های قدرت 6- قطب علمی حمل و نقل ريلی 7- قطب علمی مديريت رو سازی راه، حمل و نقل و ايمنی
--------------------------------------------------------------------------------
4 تاشون قبلا بود سه تا دیگه هم اضافه شد....یعنی شماره های 3 ، 6 و 7...کلا 48 تا قطب فنی مهندسی هست که هفتاش تو علموصه که نسبتا آمار خوبیه....امیرکبیر و تهران هر کودومشون 10 تا قطب تو مهندسی دارند....شریف هم 9 تا....خواجه نصیر هم 3 تا!

به افتخار علموص لایک بزن پست منو :smile:

mansoore72

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
من ورودی نود علموص هستم
راستش از دانشگامون خیلی خوشم نمیاد:cry:

mansoore72

عضو جدید
کاربر ممتاز
دقایقی پیش شبکه تلویزیونی العالم خبر داد که کشورمان موفق شده است که ماهواره بومی، نوید علم و صنعت را با موفقیت در مدار قرار دهد.

به گزارش «تابناک»، ماهواره نوید، نخستین ماهواره ملی-دانشجویی ایران است که توسط دانشگاه علم و صنعت ایران طراحی و ساخته شده و در ۱۴ بهمن ۱۳۸۸ روز ملی فناوری ماهواره‌ای رونمایی شد. مأموریت این ماهواره تصویربرداری از زمین با وضوح تصویر ۷۵۰ متر و به صورت تک باند است.

این ماهواره با ابعاد ۵۰×۵۰×۵۰ سانتی‌م‌تر مکعب و جرم ۵۰ کیلوگرم، به منظور استقرار در مدار بیضوی با ارتفاع ۲۵۰ تا ۳۷۵ کیلومتر و زاویه انحراف‌مداری ۵۵ درجه طراحی شده‌است.

ارتباط ماهواره با ایستگاه زمینی از طریق سه فرستنده وگیرنده در باندهای وی‌اچ‌اف و یواچ‌اف برقرار است و تامین انرژی آن نیز توسط صفحات خورشیدی نصب شده بر بدنه جانبی سازه ماهواره در کنار باتری و بهره‌گیری از تنظیم‌کننده‌ها و مبدل‌های ولتاژ صورت می‌گیرد.

این ماهواره سومین ماهواره ایرانی است که در داخل کشور طراحی شده و پرتاب می‌شود. پیش از این ماهواره امید، به عنوان نخستین ماهواره ساخت ایران است در بامداد ۱۵بهمن ۱۳۸۷ و در سی‌امین سالگرد پیروزی انقلاب ۱۳۵۷ در مدار قرار گرفت. و در ۵ اردیبهشت ۱۳۸۸ با جو غلیظ مناطق غربی آمریکای جنوبی و اقیانوس آرام برخورد کرد و به عمر ۸۲ روزه خود پایان داد.

پس از آن ماهواره رصد، دومین ماهواره ایرانی بود که توسط موشک‌های حامل ایرانی به فضا فرستاده شد. «رصد»، با نام کامل رصد-۱، در ۲۵ خرداد ۱۳۹۰ به فضا پرتاب شده بود و روز ۱۵ تیرماه ۱۳۹۰ مجدداً وارد جو شد و به عمر تقریباً سه هفته‌ای خود پایان داد.

ماهواره جدید ایران از دو ماهواره قبلی سنگین‌تر است.

بزن به افتخارمون
;)

mansoore72

عضو جدید
کاربر ممتاز
به به به به به سلام. خوش اومدی.
پس ورودی جدیدی
زیاد نگران نباش. اولش هیشکی خوشش نمیاد. کم کم عادت می کنی:)

اره نودیم
امیدوارم
به خصوص این که الان این استاد های علوم پایه خون به دلمون کردن :cry:

وضعیت
موضوع بسته شده است.