تبريز شهر بدون گدا در جهان (برای دوستان تبریزی)

omidvarshoei

عضو جدید
منم میخواستم از تبریز بلیط بگیرم سمت تهران دنبال اژانس مسافرتی میگشتم از یه تبزیزی پرسیدم اژانس مسافرتی کجاست دیدم گفت :
بخدا من نمیشناسمش

Turk-oglu

مدیر بازنشسته
چه ربطی داره ..
اگه اینطوری بود هر کی مجبور بود 300 تا زبونو یاد بگیره ..
پس زبون رسمی واسه چیه ..
الان رییس جمهورا میرن یه کشور دیگه به زبون خودشون حرف میزنن حتی انگلیسی هم حرف نمیزنن ..
شمام یه چیزی میگیا ..
تازه تبریزیا فکر میکنن اونایی که فارسی حرف میزنن ترکن ولی بخاطر اینکه کلاس بزارن فارسی صحبت میکنن نه اینکه شما میگی..

همراه رئیس جمهور دیلماج (مترجم) هستش (حتی اگه زبون اون کشور رو هم بلد باشه) این یعنی احترام به طرف مقابل
کشور ما 300 تا زبون نداره که خودتون رو این همه به زحمت بیندازین
از کی تاحالا فارسی حرف زدن یعنی باکلاس بودن ؟؟؟!!!
زبون رسمی برای ادارات و نامه نگاری رسمی هستش ....

Turk-oglu

مدیر بازنشسته
کشیدیم جورشو

اگه بقیه م مثل شما فکر کنن دیگه ...

اگه غیر از اینه چرا وقتی توی یکی از شهر های فارس زبان به زبون ترکی حرف میزنی هیچکس جوابت رو نمیده ؟
من به شخصه چون به زبونم خیلی علاقه دارم همیشه سعی می کنم توی شهر هایی که تورکی رو نمیدونن تورکی حر ف بزنم و همیشه با یکی از آشنایان که زبان شیرین تورکی رو بلده بیرون میرم
در صورتی که زبان فارسی رو خیلی خوب و بدون لهجه حرف میزنم و بیشتر اوقات طرف مخاطبم از این روش من استقبال می کنه

S i s i l

عضو جدید
کاربر ممتاز
همراه رئیس جمهور دیلماج (مترجم) هستش (حتی اگه زبون اون کشور رو هم بلد باشه) این یعنی احترام به طرف مقابل
آقایون آروم باشید
من قکر می کنم بدبختی مملکت ما یکیش اینه که ترک و لر و اصفهانی و رشتی و ..... همش با هم شاخ می شن

GAME_OVER

کاربر فعال باشگاه ورزشی ,
کاربر ممتاز
والله نمیدونم از همشهریاتون بپرسین ..
من که جرات نداشتم تو خیابون فارسی حرف بنم چون همش میگفتن چرا فارسی حرف میزنی .. چرا کلاس میزاری ..حتی خانوما..
این چیزی که شما میگی خیلی غیر منطقیه شما خودت الان هر شهری میری اول زبون اونا رو یاد میگیری بعد میری ؟؟؟؟
زبون رسمی فقط واسه نامه نگاری نیست والا ما وقتی میریم جاییکه زبونشو بلد نیستیم فارسی حرف میزنیم شما رو نمیدونم ..
البته خدا رو شکر خیلیام هستن که مثل شما تعصبی و یه طرفه فکر نمیکنن ..
فکر نکنم بقیه تبریزیای این تاپیک مثل شما فکر کنن..
درمورد آدرس دادنم من بدی از تبریزیا ندیدم اینا یه چیزاییه که تو همه شهرا هست ولی این ترکی صحبت کردنو من فقط تو شهرای ترک نشین دیدم...

S i s i l

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگه غیر از اینه چرا وقتی توی یکی از شهر های فارس زبان به زبون ترکی حرف میزنی هیچکس جوابت رو نمیده ؟
من به شخصه چون به زبونم خیلی علاقه دارم همیشه سعی می کنم توی شهر هایی که تورکی رو نمیدونن تورکی حر ف بزنم و همیشه با یکی از آشنایان که زبان شیرین تورکی رو بلده بیرون میرم
در صورتی که زبان فارسی رو خیلی خوب و بدون لهجه حرف میزنم و بیشتر اوقات طرف مخاطبم از این روش من استقبال می کنه
من دوست از همه جای ایران داشتم تو خوابگاه
یکی از یکی گلتر بودن
برای همدیگه هم جک می گقنت ، اونم چه جکهایی درباره ی محل زندگی منم می گفتن ولی ....
کلا باید احترام رعایت شه
منم شرمنده اگه ا این تاپیک شما ها رو ناراحت کردم

GAME_OVER

کاربر ممتاز
:eek:
شما چه توقعایی داری .. میخای بیای شهر ما ترکی حرف بزنی و مردم باهات ترکی حرف بزنن ..
بابا بیخیال دییگه نه تا این حد ..
خوب معلومه کسی جوابتو نمیده چون اصلاً نمی فهمه چی میگی... وقتی کسی ترکی بلد نیست که نباید توقع داشته باشی جوابتو بده..

arsenal1400

عضو جدید
کاربر ممتاز
والا من چند بار بگم تبریز هم گدا داره اونم از مدل سریشش
اگه میخاین باور کنین یه سر به باغ گلستانش بزنید

Turk-oglu

مدیر بازنشسته
:eek:
شما چه توقعایی داری .. میخای بیای شهر ما ترکی حرف بزنی و مردم باهات ترکی حرف بزنن ..
بابا بیخیال دییگه نه تا این حد ..
خوب معلومه کسی جوابتو نمیده چون اصلاً نمی فهمه چی میگی... وقتی کسی ترکی بلد نیست که نباید توقع داشته باشی جوابتو بده..

خب منم فارسی شهر شما رو بلد نیستم
این توقع زیادیه ؟!!

GAME_OVER

کاربر ممتاز
خب منم فارسی شهر شما رو بلد نیستم
این توقع زیادیه ؟!!
نه .. نیست ..
بهرحال خودت ضرر میکنی چون هیچوقت نمیتونی خلاف جهت آب شنا کنی ..
بعدشم این تعصبا دیگه منسوخ شده ... تعصب زیادی تو هرچیزی کار دست آدم میده ..
منم گفتم بعضی تبریزیا اینطورین وگرنه الان بهترین دوستای خودم تبریزین ..

elisa.ff

عضو جدید
کاربر ممتاز
من که جرات نداشتم تو خیابون فارسی حرف بنم چون همش میگفتن چرا فارسی حرف میزنی .. چرا کلاس میزاری ..حتی خانوما..
این چیزی که شما میگی خیلی غیر منطقیه شما خودت الان هر شهری میری اول زبون اونا رو یاد میگیری بعد میری ؟؟؟؟
زبون رسمی فقط واسه نامه نگاری نیست والا ما وقتی میریم جاییکه زبونشو بلد نیستیم فارسی حرف میزنیم شما رو نمیدونم ..
درمورد آدرس دادنم من بدی از تبریزیا ندیدم اینا یه چیزاییه که تو همه شهرا هست ولی این ترکی صحبت کردنو من فقط تو شهرای ترک نشین دیدم...

فارسی حرف زدن کلاس نمیاره ما دوست نداریم یکی که ترکه فارسی حرف بزنه

حتما مردم فکر کردن ترکین ناراحت شدن

ما که تابستون آلمان بودیم نه انگلیسی حرف میزدم نه فارسی

بیشتر ترکی حرف میزدیم لازم میشد انگلیسی

فارسی رو به غیر ایرانیا و بعضی ها کسی متوجه نمیشه زیاد زبان شناخته شده ای نیست میتونین برین تحقیق کنید:gol:

GAME_OVER

کاربر ممتاز
من تبریز نرفتم ولب با این اوضاع حتما باید برم تحقیقه عملی انجام بدم
منم گدا ندیدم ..
فقط جالب بود که تو باغ رضوانش پلاکارد زده بودن که اگه گدا دیدین به این شماره زنگ بزنین بیان بگیرنش ..

Turk-oglu

مدیر بازنشسته

من اهل تبریز نیستم
وقتی که برای مدت زیادی تو یک شهر که زبون خاصی داره بمونم اول سعی می کنم زبونش رو یاد بگیرم چون روش دیلماج جوابگو نیست
درمورد تورکی صحبت کردن : مردم مناطقی که گفتی زبون خودشون رو خیلی دوست دارن همون طور که شما دوست دارین

من دوست از همه جای ایران داشتم تو خوابگاه
یکی از یکی گلتر بودن
برای همدیگه هم جک می گقنت ، اونم چه جکهایی درباره ی محل زندگی منم می گفتن ولی ....
کلا باید احترام رعایت شه
منم شرمنده اگه ا این تاپیک شما ها رو ناراحت کردم

هدف شما که مثبت بود ولی اسپم ها کمی تند و نابجا بودن
تا وقتی که یاد نگیریم باهم خندیدن بهتر از بهم خندیدنه با همین مشکل ها روبرو هستیم

masoud71

عضو جدید
کاربر ممتاز
من اهل تبریز نیستم
وقتی که برای مدت زیادی تو یک شهر که زبون خاصی داره بمونم اول سعی می کنم زبونش رو یاد بگیرم چون روش دیلماج جوابگو نیست
درمورد تورکی صحبت کردن : مردم مناطقی که گفتی زبون خودشون رو خیلی دوست دارن همون طور که شما دوست دارین

هدف شما که مثبت بود ولی اسپم ها کمی تند و نابجا بودن
تا وقتی که یاد نگیریم باهم خندیدن بهتر از بهم خندیدنه با همین مشکل ها روبرو هستیم
به این میگن انسان منطقی

Turk-oglu

مدیر بازنشسته
نه .. نیست ..
بهرحال خودت ضرر میکنی چون هیچوقت نمیتونی خلاف جهت آب شنا کنی ..
بعدشم این تعصبا دیگه منسوخ شده ... تعصب زیادی تو هرچیزی کار دست آدم میده ..
منم گفتم بعضی تبریزیا اینطورین وگرنه الان بهترین دوستای خودم تبریزین ..

گاهی وقتا سنگ شدن جلوی جریان آب باعث پیشرفت آب و سنگ میشه
تعصب خشک و خالی کار دست آدم میده ولی تعصبی که باعث آشنایی مردمی با یک فرهنگ ناب بشه باعث پیشرفت و صمیمیت بیشتری میشه

GAME_OVER

کاربر ممتاز
دوست داشتن با تعصب زیادی فرق داره ...
من زبونمو دوست دارم ولی به کسی که بلدش نیست تحمیلش نمیکنم ..
همینه دیگه ..
اینم از تعصبه زیادیه .
اینکه من بخام تو تبریز فارسی حرف بزنم یعنی کسی رو مسخره کردم..

آراز ائل سس

اخراجی موقت
سلام اینا گفتن فارسی حرف زدن کلاس داره ما هم طبق معمول برآشفتیم دی
من دوباره دارم تحریک میشم ترانه معروف هارای هارای من تورکم رو بخونم
یه کاری نکنید دوباره این ترانه خونده بشه به ضمیمه عکس های کشتار ملت:mad:

elisa.ff

عضو جدید
کاربر ممتاز
ما تو شهرمون گدا داریم ولی زبونشونو متوجه نمیشیم!!!!!باور بفرمایید نمیدونم از کجا میان