تبريز شهر بدون گدا در جهان (برای دوستان تبریزی)

S i s i l

عضو جدید
کاربر ممتاز
تبريز همچنان كه در بسياري از اختراعات و كشفيات شهر اولين هاي ايران بوده چنانچه اولين چاپخانه، اولين خياباني كه در ايران داراي برق شد، اولين پستخانه و اولين خط انتقال پست ، نخستين مدرسه نوين ايران ، نخستين كودكستان و نخستين مدرسه كر و لال هاي ايران ، اولين ضرابخانه ماشيني ، نخستين اتاق بازرگاني ايران ، اولين نظميه يا شهرباني ، شهرداري تبريز نخستين شهرداري، يا به اصطلاح آن روز بلديه ، اولين سالن تئاتر ايران و ....در آن ايجاد شده است خيرين دلسوز اين شهر كوشيده اند، با جلوگيري منطقي از تكدي گري، لقب ارزشمند « تبريز شهر بي گدا» را به آن بخشيده و مساعدت هاي آبرومندانه را جايگزين تكدي گري و گدا پروري نمايند و اين افتخاري است كه در ميان شهرهاي بزرگ ايران را به مدد افراد خير و دلسوز نصيب شهر تبريز شده است.

به گزارش انتخاب، افزايش گدايان حرفه اي علاوه بر اينكه باعث به وجود آمدن صحنه زشت اجتماعي شده و موجب آبروريزي در شهرها مي شود، در عين حال حركات زيركانه متكديان، فكر مردم را از كمك به محرومان واقعي منحرف كرده است تا از اين خير و ثواب محروم بمانند.

تبريز نيز از جمله شهرهاي بزرگ بود كه به دليل مهاجر پذيري، افزايش جمعيت، بحث تكدي پذيري رواج پيدا كرده بود، ولي چند سالي است كه به همت موسسات مختلف خيريه به خصوص، موسسه خيريه حمايت از مستمندان تبريز اين صحنه زشت از چهره تبريز پاك شده و به جاي آن تابلوي پر افتخار تبريز شهر بي گدا نصب شده و اين واقعيتي است كه حتي براي مسافران ن نيز به اثبات رسيده و در اظهار نظرهاي مختلف رسانه اي بارها به اين امر اذعان كردند.

موسسه خيريه حمايت از مستمندان تبريز از جمله مراكز تاثيرگذار در تحقق اين افتخار است كه با تلاش خيرين دلسوز تبريز با هدف جلوگيري منطقي از تكدي و آبروريزي و جايگزيني مساعدت هاي آبرومندانه و سامان دادن به كمك هاي مردمي در سال 1351 ه.ش تاسيس شد.

كارهاي ارزشمند اين صندوق در دفاع از عزت محرومان واقعي و ريشه كني تكدي گري از تبريز، جايگزين كردن مساعدت هاي آبرومندانه با اولويت هاي مربوط به خود، حذف تشريفات در آوردن دسته گل به مجالس ترحيم و جايگزين كردن تابلوهاي تسليت از جمله كارهاي اساسي و ارزشمند است كه اين موسسه را از ديگر موسسات متمايز كرده و موجب جلب اعتماد مردم نسبت به آن شده است.

kajal4

عضو جدید
کاربر ممتاز
عزيزم شما مي توني يه چن روز تشريف بياري تا باورت بشه;)
خب اگه چند روز گدا ندیدم یعنی واقعا هیش گدایی نیس اونجا؟!!!!! شدیداااااا امیدوارم اینجور باشه که میگین;) عوضش اش ...اهواز ...تا دلت بخواد گدا داره!فک کنم شهرداری تبریز در اقدامی خداپسندانه به خاطر برودت هوا گداهاشو انتقال داده به نواحی خوش آب و هواتر مث اهواز!:biggrin:

nilofarane

کاربر بیش فعال
منم تا حالا نیومدم تبریز!(انشالله به زودی میخوام بیام)
اما این حرفو تایید میکنم.چون تعریفشو شنیدم......

saba888

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب اگه چند روز گدا ندیدم یعنی واقعا هیش گدایی نیس اونجا؟!!!!! شدیداااااا امیدوارم اینجور باشه که میگین;) عوضش اش ...اهواز ...تا دلت بخواد گدا داره!فک کنم شهرداری تبریز در اقدامی خداپسندانه به خاطر برودت هوا گداهاشو انتقال داده به نواحی خوش آب و هواتر مث اهواز!:biggrin:

خوب اينم حرفيه!!!:confused: مي خواي شما هر هفته يه سر بزن!!!:biggrin: نترس پول بليط هواپيمات با من!!!:eek: از يارانه اي كه مي گيرم حساب مي كنم!!!:w15::w15:

نه اين طوري نيست ما گدا صادر نمي كنيم!!!:w16:

me-myself

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلوم
اولا که تاپیک تکراری بید :lol:
ثانیا من خودم شومصد بار اومدم تبریز راستش یکی دو بار گدا دیدم توش
ولی قبول دارم که تعداد گداهاش خیلی خیلی کمتر از جاهای دیگه هست

kajal4

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوب اينم حرفيه!!!:confused: مي خواي شما هر هفته يه سر بزن!!!:biggrin: نترس پول بليط هواپيمات با من!!!:eek: از يارانه اي كه مي گيرم حساب مي كنم!!!:w15::w15:

نه عزیزم...دستت درد نکنه...میخوای شماره حسابتو بده خودم ماهانه یه چیزی ام میریزم روش برات! من هنوز هزارتا امید و آرزو دارم.... :heart:تا اطلاع ثانوی هم قصد سفر کردن با هواپیما!!!!! به اون منطقه رو ندارم!!!!!:cry:

masoud71

عضو جدید
کاربر ممتاز

تایید میشود

saba888

عضو جدید
کاربر ممتاز
نه عزیزم...دستت درد نکنه...میخوای شماره حسابتو بده خودم ماهانه یه چیزی ام میریزم روش برات! من هنوز هزارتا امید و آرزو دارم.... :heart:تا اطلاع ثانوی هم قصد سفر کردن با هواپیما!!!!! به اون منطقه رو ندارم!!!!!:cry:

تشكر شما پولاتو ذخيره كن چون حتما لازمت مي شه نمي خواد بدي به من:biggrin:

بنده هم تا حالا به اون منطقه شما نيومدم ولي بدم نمي ياد بيام!!!:cool:

Arman K

عضو جدید
کاربر ممتاز
يعني آخر شهناز و چهارراه 17 شهريور و بازار و راهنمائي جزو تبريز نيستن ديگه؟؟!!!
چون من كه خيلي ميام ...
خيلي هم اونجاها گدا ديدم...

saba888

عضو جدید
کاربر ممتاز
يعني آخر شهناز و چهارراه 17 شهريور و بازار و راهنمائي جزو تبريز نيستن ديگه؟؟!!!
چون من كه خيلي ميام ...
خيلي هم اونجاها گدا ديدم...

شديدا تكذيب مي كنم:D

كسي نگفت اصلا گدا نيست ولي انصافا خيلي خيلي كمه!!!

kajal4

عضو جدید
کاربر ممتاز
تشكر شما پولاتو ذخيره كن چون حتما لازمت مي شه نمي خواد بدي به من:biggrin:

بنده هم تا حالا به اون منطقه شما نيومدم ولي بدم نمي ياد بيام!!!:cool:
اکشال نداره... راس میگی خودم لازمشون دارم:D
تشریف بیارین این منطقه...فقط ممکنه مثلا به جای باند فرودگاه توی اعماق خلیج فارس...شایدم اقیانوس هند فرود بیاد طیاره اتون!:cry:

saba888

عضو جدید
کاربر ممتاز
راس میگه دیگه اشتباهی دیدی!!!:confused:اونا که گدا نبودن!این فیلمشونه, ادای گداها رو درمیارن ملتو بخندونن!:biggrin:

ما نيازي به فيلم بازي كردن نداريم!!!:biggrin: اگه نياز به خنديدن بود يه سر به اون منطقه شما مي زنيم كه از ته دل بخنديم!!!:biggrin::biggrin:

kajal4

عضو جدید
کاربر ممتاز
ما نيازي به فيلم بازي كردن نداريم!!!:biggrin: اگه نياز به خنديدن بود يه سر به اون منطقه شما مي زنيم كه از ته دل بخنديم!!!:biggrin::biggrin:
آره ....به خدا این منطقه که همشووووووووووووووووون فیلم ان!حتما بیا...اصلا باهم میخندیم بهشوووون!!!!!:biggrin::biggrin::biggrin::biggrin:

masoud71

عضو جدید
کاربر ممتاز
راس میگه دیگه اشتباهی دیدی!!!:confused:اونا که گدا نبودن!این فیلمشونه, ادای گداها رو درمیارن ملتو بخندونن!:biggrin:
بله وقتی وقتی کسانی که به گفته خودشون تو شهرشون گدا زیاد باشه راجب شهرای دیگه اینجوری فکر میکنن

kajal4

عضو جدید
کاربر ممتاز
بله وقتی وقتی کسانی که به گفته خودشون تو شهرشون گدا زیاد باشه راجب شهرای دیگه اینجوری فکر میکنن
باباااااااااااااااااااااااا به من چهههههههههههههههههههههههه؟همشهری خودتونه تکذیب میکنه!!!!!:mad:

saba888

عضو جدید
کاربر ممتاز
اکشال نداره... راس میگی خودم لازمشون دارم:D
تشریف بیارین این منطقه...فقط ممکنه مثلا به جای باند فرودگاه توی اعماق خلیج فارس...شایدم اقیانوس هند فرود بیاد طیاره اتون!:cry:

باشه مهم نيست:biggrin:

وصيت مي كنم پول ديمو بدن به گداهاي اون منطقه!! :biggrin: شايد يه كار خيري هم كرده باشم!!!:D