تاپیک رفع اشکال درس ریاضیات کنکور کارشناسی ارشد

adnan hossenpoor

عضو جدید
ریاضی مهندسی

ریاضی مهندسی

بچه ها ریاضی مهندسی میخوام با شیدفر شروع کنم.خوبه؟بعد کتاب پارسه مولفش کیه؟کتاب کریمی کدوم انتشاراته؟

erfan_messi

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها ریاضی مهندسی میخوام با شیدفر شروع کنم.خوبه؟بعد کتاب پارسه مولفش کیه؟کتاب کریمی کدوم انتشاراته؟

فکر نکنم با مرجع شروع کردن کار درستی باشه . بهترین کتاب مومن زاده اتشارات راهیان ارشد هست .
مولف کتاب پارسه هم معتقدی هست . کریمی انتشارات نصیر هست .

aminvo

عضو جدید
سلام دوستان
من ریاضی مهندسی را تازه شروع کردم به خوندن و از کتاب کریمی هم می خونم. ولی در چند صفحه اخیر متوجه شدم که دوستان با تجربه و اهل فن کتاب مومن زاده را بهتر می دونن. فقط می خواستم چه تفاوت محسوسی بین این دو کتاب هست که دوستان این کتاب را برتر می دونن. البته می دونم که دیگه فرصت تغییر منبع و ... نیست. ولی چون ریاضی مهندسی را تازه شروع کردم، می خواستم تا زیاد پیشرفت نکردم منبع را سریع عوض کنم.
مرسی،
موفق و پیروز باشید.

hts1369

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
کتاب شیدفر واقعا کتاب خوبیه
مثالهای خوبی داره-مثال زیاد هم داره از طرفی مثله اکثر کتب مرجع که خیلی مثالهای سخت ندارن نیس و مثال پر پیمون هم داره.
ولی ارشد کمی مساله اش فرق داره.
پارسه و کریمی هر دو خوب هستن ولی اگه پایه هاتون قوی نیست کریمی مناسب تر هست.
سلام دوستان
من ریاضی مهندسی را تازه شروع کردم به خوندن و از کتاب کریمی هم می خونم. ولی در چند صفحه اخیر متوجه شدم که دوستان با تجربه و اهل فن کتاب مومن زاده را بهتر می دونن. فقط می خواستم چه تفاوت محسوسی بین این دو کتاب هست که دوستان این کتاب را برتر می دونن. البته می دونم که دیگه فرصت تغییر منبع و ... نیست. ولی چون ریاضی مهندسی را تازه شروع کردم، می خواستم تا زیاد پیشرفت نکردم منبع را سریع عوض کنم.
مرسی،
موفق و پیروز باشید.
من کتاب مومن زاده رو ندیدم-متاسفانه
ولی بعید میدونم فصل فوریه رو از کریمی بهتر گفته باشه.
اما نگاشت رو انصافا کریمی جالب نگفته.بقیه بخشها رو نخوندم که نظر خاصی بدم.
شما مگه با کریمی مشکل داری که میخوای عوض کنی؟

llvll.asoud

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
سلام دوستان
مرسی،
موفق و پیروز باشید.

سلام شمایی که از الان ذهنیتتون بنا به توصیه و نظرات دوستان اینه که مومن زاده بهتر از کریمی هستش بهتره برید از رو مومن زاده بخونید.چ.ن اگه با یه ذهنیت منفی یه کتابو بخواین شروع کنید هیچوقت نتیجه نمیگیرید.من هردو کتابم دارم ولی از رو کریمی میخونم اما واسه مشتقات جزیی از رو کتاب مومن زاده میخونم.من تا اول انتگرال مختلط خوندم خیلی خوبه اوج کار کریمی هم انتگرال مختلطش هستش.سوالای داخل کتاب کریمی خیلی زیاده تستای آخر فصلش خیلیه.مثلا واسه یسری فوریه 119 تا واسه انتگرال مختلط 175 تا برای توابع تحلیلی 100 تا واسه نگاشت 85 تا تست داره ولی مومن زاده برای سری 29 تا-برای نگاشت 23 تا و همینطور. به نظرم من اگه دوس داری دوتاشو بگیر بخون ولی اگه یکیشو میخوای بدلیل وجود تستای زیاد من کریمی رو پیشنهاد میدم.آموزش باهم هیچ فرقی نداره مهم تست کار کردن و آشنایی با تستای مختلفه.

vaaad7

عضو جدید
سلام...
ریاضی مهندسی کریمی چاپ هفتمش هم اصلاحیه داره؟

aminvo

عضو جدید
نمی دونم چرا نقل قول نداد!!!
دوست عزیز hts1369 ممنون از پاسختون، با کتاب آقای کریمی مشکلی ندارم ولی دیدم دوستان نوشته بودن که کتاب آقای مومن زاده مفهومی تر گفته، و من هم خیلی برام مهم هست که یک مطلب را کامل درک کنم گفتم اگه خیلی فرق دارند تا زیاد پیشروری نکردم عوض کنم.

دوست عزیز v.asoud ممنون بخاطر راهنماییتون. نه من دو دل نیستم. همانطور که بالا هم گفتم فقط شک مفهومی کردم که این هم ناشی از اضطراب درست خوندن هست. برادر یکی از دوستام که برق بودن فقط از کریمی خونده بودن و به تمام سوالات ریاضی مهندسی پاسخ داده بودند که یک غلط به گفته خودشون ناشی از بی دقتی داشتند. از راهنمایی شما هم سپاسگذارم.

دوستامن یشه لطف کنید و لینک اصلاحیه های چاپ ششم کریمی را بذارید؟

با سپاس فروارن از شما دوستان
پیروز و موفق باشید.

hts1369

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
نمی دونم چرا نقل قول نداد!!!
دوست عزیز hts1369 ممنون از پاسختون، با کتاب آقای کریمی مشکلی ندارم ولی دیدم دوستان نوشته بودن که کتاب آقای مومن زاده مفهومی تر گفته، و من هم خیلی برام مهم هست که یک مطلب را کامل درک کنم گفتم اگه خیلی فرق دارند تا زیاد پیشروری نکردم عوض کنم.

دوست عزیز v.asoud ممنون بخاطر راهنماییتون. نه من دو دل نیستم. همانطور که بالا هم گفتم فقط شک مفهومی کردم که این هم ناشی از اضطراب درست خوندن هست. برادر یکی از دوستام که برق بودن فقط از کریمی خونده بودن و به تمام سوالات ریاضی مهندسی پاسخ داده بودند که یک غلط به گفته خودشون ناشی از بی دقتی داشتند. از راهنمایی شما هم سپاسگذارم.

دوستامن یشه لطف کنید و لینک اصلاحیه های چاپ ششم کریمی را بذارید؟

با سپاس فروارن از شما دوستان
پیروز و موفق باشید.

مفهوم اینکه این چیزا چیه که داریم حل میکنیم رو بی خیال
فقط حل کن اونقد حل کنی که لم حل کردن این ها دستت بیاد.
این که واقعا این چیزها چی هستن که ما داریم حل میکنیم رو خود استادا هم نمیدونن. یه ذره هم شک ندارم.
اصلاحیه فقط همون یه دونه هست که صفحه قبل گذاشتم. کریمی که گذاشته بودش در مورد این که ماله کدوم چاپ هست چیزی ننوشته بود.
برا من چاپ هفتم هست بدردم خورد ماله شما هم بدرد میخوره همین رو بگیر اصلاح کن کتابت رو
یا علی

navidba

عضو جدید
این سوال pse چرته پارسه بود...به نظرتون چرا گزینه 2 صحیح نیست؟!

پیوست ها

• p.jpg
    p.jpg
    9.6 کیلوبایت · بازدیدها: 0

hts1369

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
این سوال pse چرته پارسه بود...به نظرتون چرا گزینه 2 صحیح نیست؟!

معادله رو با روش فوق العاده زیبای دسته بندی براساس دیفرانسیل کل حلش کردم.
بعنوان برادر کوچکتر توصییه میکنم حتما این روش رو یاد بگیرید.
چون دو نکته داره.اول معادله رو میتونید حل کنید بدون این که اصلا نیازی داشته باشید که نوع معادله رو تشخیص بدین. از این بهتر چی میخوای
دوما میشه با این روش فاکتور انتگرال معادله رو بدست اورد بدون اینکه به روشهای مرسوم رجوع کنید.
فقط کافی بتونید جمله هایی که با هم میشن دیفرانسیل کامل رو تشخیص بدین.
حل سوال
اگه همگن نیست پس چی هست؟ چی گفته؟

navidba

عضو جدید
حل کردن معادله که اوکی بود...زدم همگن نوشت غلطه!!!...زده کامل!!!..

hts1369

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
حل کردن معادله که اوکی بود...زدم همگن نوشت غلطه!!!...زده کامل!!!..

شما اول شرایط کامل بودن معادله رو بنویس بعد معادله رو امتحان کن بعد نتیجه رو ببین بعد در مورد جوابی که اونجا گفته فکر کن بعد نتیجه رو بگو.
شوخی کردم داش این معادله که شما نوشتی کامل نیست. همگن هست.
اصلا اگه کامل بود که فاکتور انتگرال براش بدست نمیاوردم.
اون x^2 y که تو حل معادله ضرب کردم در حقیقت فاکتور انتگرال معادله هست
یا علی

navidba

عضو جدید
منم همینو می گم دیگه...ولی تو پاسخنامه زده کامل...اشتباه زده...همون همگن تابلوه!!

iman.63

عضو جدید
سلام.من ریاضی رو هنوز شروع نکردم و با توجه به اینکه دو سالی هست از درس دور بودم اول رفتم سراغ مدار و الک و تجزیه و بعد میخوام برم سراغ ریاضی اما با توجه به اینکه در مورد درس معادلات پیشینه خوبی تو ذهنم نیست میدونم که اگه اول برم سراغ معادلات ممکنه ریاضی رو با میل نخونم و همین بهم ضربه بزنه برای همین میخوام از اونایی که هر دو درس رو خوندن یه سوال کنم که آیا ریاضی مهندسی ارتباط آنچنانی با معادلات داره ؟ یعنی حتما اول باید معادلات رو بخونی تموم کنی بعد بری سراغ مهندسی یا نه؟ اگه اول بتونم از ریاضی مهندسی شروع کنم فکر کنم بتونم نتیجه بهتری بگیرم.لطفا نظرتون رو بدید.ممنون

Mr.Perfect

عضو جدید
سلام.من ریاضی رو هنوز شروع نکردم و با توجه به اینکه دو سالی هست از درس دور بودم اول رفتم سراغ مدار و الک و تجزیه و بعد میخوام برم سراغ ریاضی اما با توجه به اینکه در مورد درس معادلات پیشینه خوبی تو ذهنم نیست میدونم که اگه اول برم سراغ معادلات ممکنه ریاضی رو با میل نخونم و همین بهم ضربه بزنه برای همین میخوام از اونایی که هر دو درس رو خوندن یه سوال کنم که آیا ریاضی مهندسی ارتباط آنچنانی با معادلات داره ؟ یعنی حتما اول باید معادلات رو بخونی تموم کنی بعد بری سراغ مهندسی یا نه؟ اگه اول بتونم از ریاضی مهندسی شروع کنم فکر کنم بتونم نتیجه بهتری بگیرم.لطفا نظرتون رو بدید.ممنون

سلام

من بجای اینکه خودم پاسخی را بهتون بدم پاسخ مهندس مومن زاده(مولف راهیان) را میدم
که ایشون در پاسخ سوالی مشابه این دو تا درس را از هم تا جدود زیادی جدا دوسنتند و مطالعه هیچکدوم را لازم برای مطالعه دیگری ندونسته اند

البته من فکر میکنم تو فصل معادلات با مشتقات جزئی اگه در حد حل معادله دیفرانیسل ساده بلد باشید بهتره(مثلا روش لاپلاس)(برای بدست اوردن جواب عمومی ها)

iman.63

عضو جدید
سلام

من بجای اینکه خودم پاسخی را بهتون بدم پاسخ مهندس مومن زاده(مولف راهیان) را میدم
که ایشون در پاسخ سوالی مشابه این دو تا درس را از هم تا جدود زیادی جدا دوسنتند و مطالعه هیچکدوم را لازم برای مطالعه دیگری ندونسته اند

البته من فکر میکنم تو فصل معادلات با مشتقات جزئی اگه در حد حل معادله دیفرانیسل ساده بلد باشید بهتره(مثلا روش لاپلاس)(برای بدست اوردن جواب عمومی ها)

ممنون از پاسخت دوست عزیز.اتفاقا من میخواستم همین الان شروع کنم که با این راهنماییی شما کارم ساده شد.ممنون که زود جواب دادین.

rezarst1911

عضو جدید
قوی ترین و جامع ترین دپارتمان تحصیلات تکمیلی در مجموعه ریاضیات عمومی و تخصصی در میان تمامی سایت های فارسی زبان.
با حضور رتبه های برتر ارشد و دکتری از دانشگاه های شریف، تهران، خواجه نصیر و علم و صنعت

برای گفتگو پیرامون منابع ارشد، پاسخگویی به مشکلات درسی، آزمون های آزمایشی با تطبیق بسیار نزدیک به سئوالات ارشد ریاضی کلیه رشته ها

حتما به تالار ریاضیات عمومی و تخصصی در انجمن نواندیشان سر بزنید :

http://www.google.com/search?q=forum154+%D8%A7%D9%86%D8%AC%D9%85%D9%86+%D9%86%D9%88%D8%A7%D9%86%D8%AF%DB%8C%D8%B4%D8%A7%D9%86&oq=forum154+%D8%A7%D9%86%D8%AC%D9%85%D9%86+%D9%86%D9%88%D8%A7%D9%86%D8%AF%DB%8C%D8%B4%D8%A7%D9%86&aqs=chrome.0.69i57.9636j0&sourceid=chrome&ie=UTF-8

من رفتم جایی جالب نیست .نفر هم کم توش کمه.دانشجو کم داره .مطالب هم کم داره.

hts1369

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
بچه هایی که جلد دوم کریمی رو دارن سوال 76 از فصل سری فوریه رو ببینن چه جوابی داده؟
تست مواد 85 هست؟

samin_m

کاربر ممتاز
چرا؟؟؟؟؟

IMAG0880.jpg

كلا انتگرالي ك تابع ضربه توش باشه چ جوري حل ميشه؟

باتشكر از دوستان

Paydar91

کاربر ممتاز
چرا؟؟؟؟؟

مشاهده پیوست 161163

كلا انتگرالي ك تابع ضربه توش باشه چ جوري حل ميشه؟

باتشكر از دوستان

دوست عزیز در رابطه با چرای سمت راست:ببین اون تابع ضربه در کجا مقدار داره؟؟در x=0 حالا اون تابع (f(x در تابع ضربه ای که فقط در مقدار صفر مقدار داره ضرب میشه فقط اون قسمتی از از تابع (f(x رو غربال میکنه که در صفر مقدار داره و سایر جاهای تابع (f(x در چی میخواد ضرب شه ؟؟خب هیچ جا دیگه..چرا که تابع ضربه ی در سوالتون فقط در صفر مقدارداره و سایر جاها صفره ...این نکته رو میتونی توی کتاب سیگنالها و سیستم ها در حالت کلی اثباتشو ببینی....

و چرا سمت چپ:منظور از اون انتگرال یعنی مساحت تابع ضربه و مساحت تابع ضربه یک میشه......
.
.
شما کتاب اقای تقدسی درس سیگنالها و. سیستم ها رو اگه فصل اولش معرفی تابع ضربه رو بخونی اون جا به طور مفصل متوجه میشی.

samin_m

کاربر ممتاز
دوست عزیز در رابطه با چرای سمت راست:ببین اون تابع ضربه در کجا مقدار داره؟؟در x=0 حالا اون تابع (f(x در تابع ضربه ای که فقط در مقدار صفر مقدار داره ضرب میشه فقط اون قسمتی از از تابع (f(x رو غربال میکنه که در صفر مقدار داره و سایر جاهای تابع (f(x در چی میخواد ضرب شه ؟؟خب هیچ جا دیگه..چرا که تابع ضربه ی در سوالتون فقط در صفر مقدارداره و سایر جاها صفره ...این نکته رو میتونی توی کتاب سیگنالها و سیستم ها در حالت کلی اثباتشو ببینی....

و چرا سمت چپ:منظور از اون انتگرال یعنی مساحت تابع ضربه و مساحت تابع ضربه یک میشه......
.
.
شما کتاب اقای تقدسی درس سیگنالها و. سیستم ها رو اگه فصل اولش معرفی تابع ضربه رو بخونی اون جا به طور مفصل متوجه میشی.

besyar mamanun

ye soal dg...!

hasele zarbe ye tabe mesl F(x)dar tabe zarbe,integral esh chi mishe?

Paydar91

کاربر ممتاز
besyar mamanun

ye soal dg...!

hasele zarbe ye tabe mesl F(x)dar tabe zarbe,integral esh chi mishe?
خواهش میکنم...
ضمنا از قوانین تالار اینه حتما فارسی تایپ کنیم توی پست ها...
.
.
ببنید تا این جا متوجه شدید حاصلضرب اون تابع در تابع ضربه چی میشه ؟؟ اف صفر در تابع ضربه.....حالا شما ازش انتگرال بگیرید قبول دارید که اف صفر ثابته و از انتگرال میاد بیرون خب حالا میمونه دوباره همون انتگرال تابع ضربه که اونم برابر با مساحت تابع ضربه و همون یک هستش و در نهایت حاصل انتگرال پس چی میشه؟؟ همون اف صفر...(دوست عزیز حتما دقت کنید چون تابع ضربمون در صفر مقدرا داشت شد اف صفر و اگه مثلا تابع ضربمون ارگومانش (صفرt-t) بود اون وقت برابر با مقدار تابع در اف تی صفر میشد)..
ضمنا اگه این سوالو در درس سیگنال میپرسید و همون اون خاصیت غربالی شرط داره و شرطش اینه که بازه ی انگرال حتما شامل نقطه ای که تابع ضربه در اون مقدار داره باشه و گر نه کلا جواب صفر میشه که چون شما توی درس ریاضی پرسیدید این نکته مورد توجه سوالات نیست)

hts1369

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
بچه هایی که جلد دوم کریمی رو دارن سوال 76 از فصل سری فوریه رو ببینن چه جوابی داده؟
تست مواد 85 هست؟

نبود؟
یعنی اینجا هیچ کس ریاضی مهندسی محمود کریمی جلد دوم رو نداره؟
فقط ببینید گفته هیچکدام یا گزینه صحیح مشخص کرده؟

llvll.asoud

کاربر ممتاز
نبود؟
یعنی اینجا هیچ کس ریاضی مهندسی محمود کریمی جلد دوم رو نداره؟
فقط ببینید گفته هیچکدام یا گزینه صحیح مشخص کرده؟

حتما کسی نبوده وگرنه جواب میدادن.

من خودم تک جلدیشو دارم زده هیچ کدوم درست نیستش.حلشم کردم هیچ کدوم درست نیست باز :دی

hts1369

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
حتما کسی نبوده وگرنه جواب میدادن.

من خودم تک جلدیشو دارم زده هیچ کدوم درست نیستش.حلشم کردم هیچ کدوم درست نیست باز :دی
اشتبا حل کردی
اقای معتقدی گزینه صحیح رو بدست اورده-گزینه 1-
صفحه 33
دوستانی که هر دو کتاب رو دارن میتونن چک کنن

llvll.asoud

کاربر ممتاز
اشتبا حل کردی
صفحه 33

درسته من اشتباهی توی خط آخر یک دومارو تو هم ضرب کردم ضریب یک چهارم اضافه آوردم :دی گیج بازی در آوردم

llvll.asoud

کاربر ممتاز
اشتبا حل کردی
صفحه 33

ببخشیدا مثلا مشکل شما توی این سوال چیش بود؟ شما جواب یکو میاوردین؟ اینکه ازون تستای روتینه پیدا کردنه سری فوریس خب.شمام که سری رو خوب خونده بودید

hts1369

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
صحبت این یه تست نیست که
من که از هر دو کتاب اقای کریمی و معتقدی میخونم(هم معادلات رو و هم مهندسی) میخوام بدونم اگه تو یه سوال جوابا فرق کرد ب کدوم اعتماد کنم.
اگه این سوال رو تو جلد دوم هم اشتباه حل کرده باشن خب من رو کم کم مجاب میکنه که تو تستهایی که دو جواب مختلف داده شده به کتاب معتقدی اعتماد کنم.
چون یکی دو جای دیگه هم دیدم که جواب اقای معتقدی درست بوده.
البته یه تست معادلات هم هست که اقای کریمی جوابشون بنظرم درست هست و اقای معتقدی اشتباه حل کردن.
هر کی خواست بگه بگم کدوم سوالها
طاعات قبول

llvll.asoud

کاربر ممتاز
صحبت این یه تست نیست که
من که از هر دو کتاب اقای کریمی و معتقدی میخونم(هم معادلات رو و هم مهندسی) میخوام بدونم اگه تو یه سوال جوابا فرق کرد ب کدوم اعتماد کنم.
اگه این سوال رو تو جلد دوم هم اشتباه حل کرده باشن خب من رو کم کم مجاب میکنه که تو تستهایی که دو جواب مختلف داده شده به کتاب معتقدی اعتماد کنم.
چون یکی دو جای دیگه هم دیدم که جواب اقای معتقدی درست بوده.
البته یه تست معادلات هم هست که اقای کریمی جوابشون بنظرم درست هست و اقای معتقدی اشتباه حل کردن.
هر کی خواست بگه بگم کدوم سوالها
طاعات قبول

خب ممنون میشم شمایی که از دو تا کتاب میخونید در اون تستایی که جوابای آقای کریمی و معتقدی یکی نیستش اون سوالارو بگید که مایی که یه کتاب میخونیم بیشتر دقت کنیم حداقل بگردیم ببینیم کدوم درسته

hts1369

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
خب ممنون میشم شمایی که از دو تا کتاب میخونید در اون تستایی که جوابای آقای کریمی و معتقدی یکی نیستش اون سوالارو بگید که مایی که یه کتاب میخونیم بیشتر دقت کنیم حداقل بگردیم ببینیم کدوم درسته

بفرما
سوال صفحه 38 مهندسی اقای محمود کریمی ببین گزینه صحیح رو پیدا میکنی؟ یا شما هم فکر میکنی هیچکدوم صحیح نیست؟

بالا