بهترين کتابي‌ که به تازگي خوانده‌ايد؟

Motahare89

عضو جدید
کاربر ممتاز
من به تازگی کتاب اشعار گلچین گیلانی رو خوندم که کامل ترین مجموعه شعراش هست ،حتی اونایی که چاپ نشد و دست دوستان واقوامش بود..
واقعا عالیه.

تاریک وتنها

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان . من در حال حاضر در حال خوندن کتاب صد سال تنهایی نوشته گابریل گارسیا مارکز هستم . این کتاب برنده جایزه نوبل ادبیات 1982 شده. به خاطر همین هم خریدمش.حدود 500 صفحه داره که من 280 صفحشو خوندم . اما تا الان جذابیتی برام نداشته . از معدود کتابهاییه که تاحالا این مدلی خوندم که خودمو به زور مجبور میکنم بخونمش. نمیدونم چرا اینطوریه .یکی به من بگه این کتاب بد ترجمه شده یا من درکشو ندارم . و نکته مثبت این کتاب برای برنده نوبل بودن چیه. شایدم باید تا آخرشو بخونم بعد نظر بدم.

من پارسال این کتاب رو خوندم ولی اینقدر برام جالب بود که شب اول تا صفحه 200 رو خوندم (این تعداد اسم های خوزه که تو این کتاب بود برام خیلی جالب بودن و نهایتا آخر داستان هم به نظرم خیلی جالب بود )

البته سلیقه ها یه مقدار خیلی زیادی متفاوته

البته کتاب عشق سالهای وبا رو هم خیلی دوست داشتم

آخرین ویرایش:

haunt

عضو جدید
من یک ماه پیش چهار اثر از فلورانس اسکاول شین رو خوندم .
1 - بازی زندگی و راه این بازی
2 - کلام تو عصای معجزه گر است
3 - در مخفی توفیق
4 - نفوذ کلام
فوق العاده است توصیه میکنم حتما بخونیدش . دید انسان رو نسبت به زندگی و اتفاقات اطرافش کاملا عوض میکنه .

تاریک وتنها

عضو جدید
کاربر ممتاز
3 - در مخفی توفیق
4 - نفوذ کلام
فوق العاده است توصیه میکنم حتما بخونیدش . دید انسان رو نسبت به زندگی و اتفاقات اطرافش کاملا عوض میکنه .

ممنون

واقعا کتاب جالب و تاثیر گذاری بودش

blue bee

عضو جدید
کاربر ممتاز
من پارسال این کتاب رو خوندم ولی اینقدر برام جالب بود که شب اول تا صفحه 200 رو خوندم (این تعداد اسم های خوزه که تو این کتاب بود برام خیلی جالب بودن و نهایتا آخر داستان هم به نظرم خیلی جالب بود )

البته سلیقه ها یه مقدار خیلی زیادی متفاوته

البته کتاب عشق سالهای وبا رو هم خیلی دوست داشتم

جالبه... خوب تونستین! اسم های کتاب که خواننده رو دیوونه می کنه. اتفاقا یکی از مطالبی که باعث شد از کتاب خوشم بیاد همین بود. قطعا بهترین و تواناترین نویسنده قرن بود گابو ( حیف که دیگه باید بگیم بود... ). حداقل از نظر من ه خیلی ها هم موافق هستن...

قلعه حیوانات

دختر عموی من راشل

همچون رود جاری باش

قلعه حیوانات رو خوندم ( کار جورج اورول ). کتاب تاثیر گذاری بود برام. قیاس هایی که می کنه فوق العاده ست. سیاست خلاصه شده تو اون کتاب.
بدم نمیاد که این کتاب ها رو هم بخونم. ولی لطفا نویسنده هاش رو هم بذارین.

3 - در مخفی توفیق
4 - نفوذ کلام

از اسم کتاب ها به نظر می رسه که تو سبک های آثار کوئلیو و وین دایر و ... باشن، درسته؟

کافه پیانو از فرهاد جعفری خیلی قشنگ نوشته

ممنون

من کتاب فارسی نمی خونم ولی این کافه پیانو خیلی جالب بود برام سبک خاصی نوشته بودش

بعضی آثار صدا دار! ادبیات ایران رو دنبال می کنم.
آره... کتاب خوبی بود . آدم با سوادی به نظر میاد. ببینیم بعدی هاش چجوری میشه.

مهسیما

عضو جدید
کاربر ممتاز
بیندیشید و ثروتمند شوید
نوشته ناپلئون هیل معجزه میکنه بهتون توصیه میکنم حتما بخونینش

bek

عضو جدید
سلام
ببخشید من یه درخواست از کتاب خون های محترم داشتم!
می خواستم اگر بشه یه لطفی کنین و رمان یا داستان بلندی در مورد یه انسان چند شخصیتی معرفی کنین! یعنی اینکه توی این داستان یه آدم چند شخصیتی وجود داشته باشه که از زبان شخصیت های متفاوتش حرف زده بشه!
واقعا به یه همچین کتابی نیاز جدی دارم و از کمک هاتون هم پیشاپیش سپاسگذارم!:gol:

safa13

عضو جدید
کاربر ممتاز
من کتابهایی که میخرم رو از روی اسم نویسنده شون انتخاب میکنم...ولی همه کتابهای نویسندگان در یک سطح نیست
صد سال تنهایی مارکز شاهکاره اما من با کتابهای دیگه ش مثل مثل ساعت شوم و شخصیتهای گمشده ش نتونستم ارتباط برقرار کنم...ولی صد سال تنهایی رو از دست ندین
مزرعه حیوانات و 1984 جرج اورول هم بی نظیره...رسما سیاست نامه ست...البته آخرین کتابی که چند وقت پیش ازش خوندم به نام دختر کشیش نتونست جذبم کنه
کتابهای میلان کوندرا هم عالین ...چند وقت پیش خنده و فراموشی رو ازش خوندم...البته به زیبایی بار هستی نبود
آخرین کتابی هم که خوندم و برام جالب بود باز آفرینی واقعیت هستش که سپانلو داستانهای کوتاه داستان نویسان بزرگ ایران مثل هدایت بزرگ علوی و... رو در یک کتاب قرار داده.

babak 123

عضو جدید
کاربر ممتاز
کتاب هایی که به تازگی خوندم و به نظرم جالب اومدند
1- بادبادک باز از خالد حسینی - یک داستان بسیار جالب و تاثیر گذار از زبان یک کودک افغان - داستان پایان بسیار جالبی دارد .
2- زندگی پیش رو از رومن گاری - این کتاب اگر چه اندازه کوچکی دارد و به ظاهر داستان ساده ای را تعریف می کند اما بسیار زیبا و درخشان توصیف شده است
3- مرشد و مارگاریتا از مخائیل بگالف - داستان چند خطی و طنز سیاه فوق العاده آن به همراه داستان پردازی خاص نمونه ای منحصر به فرد محسوب می شود
4- مایا از یوسین گاردین - گاردین که پیش از این با کتاب دنیای سوفی در ایران معروف شده بود این بار به سوی یک داستان فلسفی دیگر به نام مایا می رود که بازگشتی به تاریخ گذسته و مایاها است

آخرین ویرایش:

ranalean

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
کنیز سفید نوشته منوچهر دبیر منش

شالیزه نوشته شهره وکیلی

(که البته خیلی وقته خوندمشون ولی کتاب های خوبین):gol:

yedooost

عضو جدید
زندگی کوتاه است یاستین گوردر
زندگی در پیش رو رومن گاری
وضعیت آخر تامس آ.هریس

yedooost

عضو جدید
سلام
ببخشید من یه درخواست از کتاب خون های محترم داشتم!
می خواستم اگر بشه یه لطفی کنین و رمان یا داستان بلندی در مورد یه انسان چند شخصیتی معرفی کنین! یعنی اینکه توی این داستان یه آدم چند شخصیتی وجود داشته باشه که از زبان شخصیت های متفاوتش حرف زده بشه!
واقعا به یه همچین کتابی نیاز جدی دارم و از کمک هاتون هم پیشاپیش سپاسگذارم!:gol:
کتاب خشم و هیاهو فالکنر از زبون 3 تا از شخصیت های داستانه یه آدم چند شخصیتی نیست ولی یه ماجرا از زبونه چند نفره

bahar_sha

عضو جدید
لطفا اگه میشه اسم کتاب و نام نویسندرو که میگید موضوعش رو هم ذکر کنید.مثلا(تربیتی/رمان/روانشناسی....)با تشکر

sanam_el

عضو جدید
کتاب جانستان کابلستان رضا امیرخانی که سفرنامه سفرش به افغانستان هست.
واقعا جالب بود،توصیه میکنم حتما بخونید.

babak 123

عضو جدید
کاربر ممتاز
این کتاب ها را از دست ندهید
1- تریسترام شندی از لارنس استرن - طنز فوق العاده انگلیسی به همراه نکته سنجی هنرمندانه این اثر و روایت وارونه داستان یک اثر فوق العاده خلق می کند
2- سیمای هنرمند درجوانی - جمیز جویس - داستان شعر گونه جویس از کودکی او آغاز و به جوانی و پختگی می رسد
3- کوری - روژه سارامانگو - داستان درخشان این کتاب از وضعیت یه اجتماع به آخر رسیده که تنها یک نفر می تواند آن را نجات دهد .
4- عقاید یک دلقک از هاینریش بل - این کتاب دربارهٔ دلقکی به نام شنیر است که همسرش ماری او را ترک کرده و به همین دلیل دچار افسردگی شده و مرض‌های همیشگی‌اش، مالیخولیا و سردرد تشدید یافته. از این رو برای تسکین آلام خود به مشروب رو آورده‌است. به قول خودش «دلقکی که به مشروب روی بیاورد، زودتر از یک شیروانی ساز مست سقوط می‌کند». فقط دو چیز این دردها را تسکین می‌دهند. مشروب و ماری. مشروب یک تسکین موقتیست ولی ماری نه. ولی او رفته.

strsdr26

عضو جدید
کردستان - دکتر چمران
حتما بخونید

از کتابهای دفاع مقدس هم غافل نشید

* ziba *

عضو جدید
کاربر ممتاز
نظام حقوق زن در اسلام

متفکر شهید استاد مرتضی مطهری

انتشارات صدرا

Mute