بهترين کتابي‌ که به تازگي خوانده‌ايد؟

nazila65

عضو جدید
کاربر ممتاز
این کتاب باربارا موضوعش چیه؟
راستش کتابشو تا ته نخوندم ..به عبارتی بخش بخش خوندم ...در مورد راههای فراز و نشیب خودشه دیگه ..اسمش که روشه...
آخرین کتابم که 2 بار خوندمش زهیر پائولو و البته دیروز هم کتاب 11 دقیقه پائولو رو خوندم....

Setayesh

مدیر تالار کتابخانه الکترونیکی
مدیر تالار
کتاب های بهار 89

کتاب های بهار 89

سلام:)

1-دلتنگی های نقاش خیابان چهل و هشتم/جروم دیوید سالینجر:
البته به اسم نه داستان هم وجود داره.این کتابو دوست دارم چون مقدمه ی آشنایی من با سالینجر بود.نه داستان کوتاه داره.

2-گتسبی بزرگ/اسکات فیتز جرالد:
اگه بخواید از فیتزجرالد کتاب بخونید اولین گزینه همینه.دومین رمان انگلیسی قرن بیستم.

3-شاه لیر/شکسپیر
4-چهره ی مرد هنرمند در جوانی/جیمز جویس:
به عقیده ی بسیاری این کتاب مقدمه ای بر رمان مشهور اولیس از همین نویسنده است که در واقع شرح حال زندگی خود نویسنده از کودکی تا 20 سالگی است.این دلیل من واسه خوندن این کتاب بود.

5- 1984/جورج اورول:
اینو قبلا هم خونده بودم اما چون خریدمش یه بار دیگه هم خوندم.مترجم به جای مقدمه یکی از مقاله های خود اورول رو اورده که خوندنش خالی از لطف نیست مخصوصا قسمتی که ویژگی های نویسنده رو توضیح میده.

6-ابله/فئودور داستایفسکی:
نمی شه این کتابو خوند و عاشق شخصیت پرنس نشد که داستایفسکی قسمت هایی از زندگی خودشو در این شخصیت اورده!

7-تیرهای سقف را بالا بگذارید نجاران،پیشگفتار:سیمور/جی.دی.سالینجر:
بعد از خوندن نه داستان سراغ آثار دیگه ای از سالینجر رفتم.برای خوندن این کتاب حتما باید به اثار دیگه ی سالینجر هم سری بزنید.آثار سالینجر معدود و به هم مرتبطند!

8-ناتور دشت/جی.دی.سالینجر:
خب اینم بهترین کتاب بهار 89.جزء معدود کتابهایی هستش که بعد از خوندنش دلم میخواست دوباره بخونم.
سالینجر خودش از زبان "هولدن" (قهرمان کتاب) میگه:
"چیزی که در مورد یک کتاب خیلی حال میده اینه که وقتی ادم کتاب رو تموم میکنه دوس داشته باشه که نویسندش دوست صمیمیش باشه و بتونه هر موقع دوست داره یه زنگی بهش بزنه"
این دقیقا حس من بعد تموم کردن کتاب بود!

تابستون بهترین فرصته،کتاب بخونید!:book:

azadeh_arch _eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
کتابایی که الان دارم میخونم
غذای روح وعده ی سوم
از جک کانفیلد و مارک ویکتور هانسن
اندو
از ماساو فورویاما
منم با ستی هم عقیده ام بهترین فرصت برا مطالعه است تابستون
استفاده کنید

گلابتون

مدیر بازنشسته
تازه دوتا كتاب از پائلو تموم كردم...
يكيش شيطان و دوشيزه پريم
بعديش كوه پنجم
نقطه اشتراك اين دو كتاب در اين بود كه شخصيتهاي داستان در مواجه با زندگي دچار روز مرگي شدن...كه با ورود يك تازه وارد از اين حالت خلسه و خمودگي خارج ميش...
و ديگر اينكه ستيز انسانها رو با خودشون بيان ميكنه...كه هركس در درون خودش چه درگيريهاي عشقي عاطفي و اخلاقي و اجتماعي رو بايد بگذراند...تا به بلوغ فكري و عقيدتي برسه...
واقعا هردوش عالي بود توصيه ميكنم حتما بخونيد

حالا براي تنوع كتاب غرور و تعصب از جين آستين رو دارم ميخونم
تا بعد بازم برم سراغ كتابهاي پائلو...واقعا محشره

آخرین ویرایش:

juliet

کاربر بیش فعال
جديد ترين *شازده كوچولو*:w34:
كتابي كه چند ساله بارهاو بارها ميخونمو بهش عمل ميكنم:w16: :4 اثر از فلورانس اسكاول شين:w38:

nazila65

عضو جدید
کاربر ممتاز
تازه دوتا كتاب از پائلو تموم كردم...
يكيش شيطان و دوشيزه پريم
بعديش كوه پنجم
نقطه اشتراك اين دو كتاب در اين بود كه شخصيتهاي داستان در مواجه با زندگي دچار روز مرگي شدن...كه با ورود يك تازه وارد از اين حالت خلسه و خمودگي خارج ميش...
و ديگر اينكه ستيز انسانها رو با خودشون بيان ميكنه...كه هركس در درون خودش چه درگيريهاي عشقي عاطفي و اخلاقي و اجتماعي رو بايد بگذراند...تا به بلوغ فكري و عقيدتي برسه...
واقعا هردوش عالي بود توصيه ميكنم حتما بخونيد

حالا براي تنوع كتاب غرور و تعصب از جين آستين رو دارم ميخونم
تا بعد بازم برم سراغ كتابهاي پائلو...واقعا محشره
من اینا رو خوندم ..خیلی قشنگن ..غرور و تعصب هم سال ها پیش خوندم....منم موافقم کتابای پائولو محشره ..اما متاسفانه تر جمه آرش حجازی دیگه چاپ نمیشه ..بقیه ترجمه هاشم بدرد نمی خوره ..مگه اینکه زبان اصلی بخونی;)

invincible

عضو جدید
دختر کشیش
اثر جورج اورول
ترجمه بهناز پیاده

داستان خیلی گیرایی دارد وزیبا, درباره زندگی دختر یک کشیش بسیار سخت گیره.
این رو هم به طرفداران کتابهای قلعه حیوانات و 1984 جورج اورول بگم فضای کتاب کاملا متفاوت از ان دوست ( اخه خودم با این دید کتاب رو خریدم)

سلام
با تشکر از همه ی دوستان.
اگه لینک دانلود کتاب " دختر کشیش " رو دارین لطفا بذارین.
من که خیلی دنبالشم این روزا

raha

مدیر بازنشسته
کتاب پیام گمگشته ، مارلو مورگان
سرگذشت واقعی خود خانوم مورگان هست که به صورت ناخواسته با یکی از قبایل بومی استرالیا آشنا میشه.... و تحولات درونی و معنوی که بعد از این سفر و آشنایی با آداب و رسوم این بومیان درش ایجاد میشه... داستان جالبی داره، فرصت کردین بخونید!

mojtaba_81

عضو جدید
در باب حکمت زندگی- شوپنهاور
تبار شناسی اخلاق- نیچه

انسان در جستجوی هویت خویشتن- کارل گوستاو یونگ

نان سالهای جوانی- هانریش بل

سنگی بر گوری- جلال آل احمد

ni_rosa_ce

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
تازه ترین کتابی که خوندم سینوهه بود که یه کتاب تاریخیه و در مورد زندگی سینوهه پزشک دربار بوده

خیلی جالب بود!

پیشنهاد می کنم بخونیدش...

;)

amin.amin.amin

عضو جدید
سگ ولکرد- صادق هدایت

سگ ولکرد- صادق هدایت

سگ ولگرد (صادق هدایت)
توصیه میکنم شما هم بخونید

elman13

عضو جدید
اگه بشه تو یکی دو جمله درباره محتواشم بگین

سربازی با گلوله برفی

نویسنده یه جوونه ایرانیه که جنگو شاید ندیده اما با دید تازه و زیبایی نگاش کرده

اتفاقا این هفته کتاب جایزه هم گرفت

یه جمله از کتاب :
قلبت را نشانه میروم نکند عاشق باشی مغزت را نشانه می روم نکند شاعر باشی ... دشمن دشمن شاعر یکی این شعر را تمام کند ... تمام

Mossit

عضو جدید
کاربر ممتاز
تازه ترین کتابی که خوندم سینوهه بود که یه کتاب تاریخیه و در مورد زندگی سینوهه پزشک دربار بوده

خیلی جالب بود!

پیشنهاد می کنم بخونیدش...

;)
من هم پیشنهادش می کنم. فقط نسخه اصلی.

سیّد

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من شغلم کتابه روزی 10 تا کتاب می خونم ، ولی کتاب " موشی که شاه شد " برام خیلی جالب بود ، خلاصه کتاب ! عده ای از موش ها در کنار هم به خوشی زندگی می کردند ، آنها وقتی به مشکلی برخورد می کنند با هم مشورت می کنند ، روزی ویلی موشی که از بقیه بزرگتر بود تصمیم می گرد رئیس موش ها شود ، و کم کم تبدیل به دیکتاتور میشود تا اینکه موش ها و ... حتماً کتاب رو تهیه کنید و بخونید قیمت کتاب 3850 تومان !

sanam_el

عضو جدید
سلام دوستان فرهیخته
دو قرن سکوت کتابی نوشته استاد عبدالحسین زرین کوب درباره سرگذشت ایران در دو سدهٔ نخست پس از سلطهٔ اعراب است. نام کتاب به خفقان و سکوت حاکم بر ایران در آن دو قرن اشاره دارد ، چاپ قبل از انقلاب رو توصیه میکنم چون متن کامل و دستکاری شده نیست ، اگر میخواهین کتاب تاریخی در مورد وطنمون ، مرز پرگهر ، ایران عزیز بخونین :)
چاپ قبل از انقلابش رو چه طوری میشه تهیه کرد؟

sanam_el

عضو جدید
جدیدا کتاب بی وتن رو دارم می خونم که برخلاف کتاب قبلی رضا امیرخانی "من او" اصلا توقعات منو براورده نمیکنه. یه جورایی خیلی پر از شعار و حرفه، هر چند زبان و نحوه ی روایتش جذابه و تو رو به ادامه خوندن تشویق می کنه. . و مو ضوعش که یکی از دغدغه های امروزی همه ی ماست، حتی اگه خودمون ندونیم. اگه کس دیگه ای این کتابو خونده لطفا نظرشو بگه.
من این کتاب رو خوندم،منتها چون اولین کتابی بود که ازشون خوندم نمیتونم مقایسه کنم.اما در کل خیلی برام جالب بود.مدل روایت کردنش آدم رو خیلی جذب میکنه.در کل باهاتون موافقم.کتاب من اورو دارم اما هر وقت شرو کردم نتونستم بیشتر از چند صفحه پیش برم.شرو کتاب رو خیلی دوس ندارم.اما خب اینقدر ازش تعریف شنیدم که دوباره برم سراغش.
راستی میدونستید آقای امیرخانی مهندس مکانیک فارغ التحصیل از شریف هستن؟

eedeh

کاربر بیش فعال
سلام دوستان . من در حال حاضر در حال خوندن کتاب صد سال تنهایی نوشته گابریل گارسیا مارکز هستم . این کتاب برنده جایزه نوبل ادبیات 1982 شده. به خاطر همین هم خریدمش.حدود 500 صفحه داره که من 280 صفحشو خوندم . اما تا الان جذابیتی برام نداشته . از معدود کتابهاییه که تاحالا این مدلی خوندم که خودمو به زور مجبور میکنم بخونمش. نمیدونم چرا اینطوریه .یکی به من بگه این کتاب بد ترجمه شده یا من درکشو ندارم . و نکته مثبت این کتاب برای برنده نوبل بودن چیه. شایدم باید تا آخرشو بخونم بعد نظر بدم.

blue bee

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان . من در حال حاضر در حال خوندن کتاب صد سال تنهایی نوشته گابریل گارسیا مارکز هستم . این کتاب برنده جایزه نوبل ادبیات 1982 شده. به خاطر همین هم خریدمش.حدود 500 صفحه داره که من 280 صفحشو خوندم . اما تا الان جذابیتی برام نداشته . از معدود کتابهاییه که تاحالا این مدلی خوندم که خودمو به زور مجبور میکنم بخونمش. نمیدونم چرا اینطوریه .یکی به من بگه این کتاب بد ترجمه شده یا من درکشو ندارم . و نکته مثبت این کتاب برای برنده نوبل بودن چیه. شایدم باید تا آخرشو بخونم بعد نظر بدم.

دو ترجمه داره این کتاب. کتابی که دست شماست ترجمه بهمن فرزانه ست دیگه؟ اگه که ایشونه نیازی به تعریف نداره و ترجمه هاش فوق العاده ست. خودم ترجمه کیومرث پارسای رو خوندم که اونم خوب بود.
خب شاید بهتر باشه که بهتون پیشنهاد کنم که دیگه طرف کتابای امریکای جنوبی نرین چون معمولا از هر سه کتاب یکی دو تاش اینجوریه!
صد سال تنهایی تا آخرش همینجوریه! ولی باید بگم که اونجوری که شما می گید زیادم سخت خون نیست... . تا آخر بخونش.

بالا