بزرگ ترین دلخوشیت واسه ی آینده ی زندگیت چیه؟

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
این تحت شرایطی بود که ما هم موندنی بودیم...این روزا یه روزی تموم میشه...انگار نه انگار که روزی منو تویی بودیم...
تازه اونجاست که حقیقت سر در میاره...واقعیت محض...اینجا دروغه...سرابه...خوابه...بیداری واقعی بعد از مرگه...
آخ که جدیدا" چه حال خوبی بهم میده این کلمه...
جدیدا" حس میکنم و بیشتر ایمان دارم به اینکه
مرگ نزدیک تر از زندگیه...
فقط ترسو ها به مرگ فکر میکنند. انسانهای قوی به زندگی می اندیشند.

Ir. A. P

عضو جدید
کاربر ممتاز
آفرین...این خیلی خوبه که به این سئوالا فکر میکنی و البته تلاش میکنی...
ولی این که به حقیقت میخوای برسی دلتو خوش میکنه یا ناخوش...؟؟؟حالتو خوش میکنه و دلتو قرص؟؟

میدونی مثل چیه؟ مثل اینکه بدونی یه چیز خیلی خوب وجود داره که تو هنوز کشفش نکردی ولی از طرفی هم میدونی که خیلی سخته رسیدن بهش مگر به قول بعضیا عاشق بشی ولی من دوست دارم تلاش کنم و تا جایی که میتونم برم ولی از اونجا به بعد دیگه با خداست که منو ببره.

shidokht777

عضو جدید
کاربر ممتاز
یه چیزی .. اگر اشتباه میگم بهم بگین :

من فکر میکنم شما فقط از روی منطق حرف میزنید .. و براساس ذهن خودتون .. آخه نتیجه هایی که میگیرین فقط از ذهن بر میآید .. ولی دنیایی که زندگی میکنیم فراتر از ذهن ادمی هست که بخوایم محدودش کنیم ..

شدن یا نشدن .. اینا اینقدر مهم نیست که تلاش فرد مهم هست ..
شنیدی مییگن زندگی دو سر برد .. !!
درسته...بیشتر سعی میکنم با منطق و عقلم حرف بزنم...
ولی از اون طرف به حرف خدام بیشتر اعتماد دارم...چیزی که فانیه رو دوس ندارم...بهش نمیخوام دل ببندم...این فکر میکنم بیشتر از این که حرف عقلم باشه...نصحیته خدامه...

dzzv_13

مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
مدیر تالار
این تحت شرایطی بود که ما هم موندنی بودیم...این روزا یه روزی تموم میشه...انگار نه انگار که روزی منو تویی بودیم...
تازه اونجاست که حقیقت سر در میاره...واقعیت محض...اینجا دروغه...سرابه...خوابه...بیداری واقعی بعد از مرگه...

بنظرم آدما سه جورن :

یکی اونایی که فقط به این دنیا فکر میکنن
یکی اونایی که به مرگ و آخرت فکر میکنن
یکی هم اونایی که به هر دو فکر میکنن یعنی هم این دنیا رو دارن و هم آخرت

من که سعی میکنم جزئ سومی ها باشم ..

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
میدونی مثل چیه؟ مثل اینکه بدونی یه چیز خیلی خوب وجود داره که تو هنوز کشفش نکردی ولی از طرفی هم میدونی که خیلی سخته رسیدن بهش مگر به قول بعضیا عاشق بشی ولی من دوست دارم تلاش کنم و تا جایی که میتونم برم ولی از اونجا به بعد دیگه با خداست که منو ببره
.
خدا کسی رو جائی نمیبره. اختیار و ازادی کامل داده که بری و برسی. حکایت تقدیر از اون دروغ های بزرگی است که باعث میشه انسان همه تنبلی ها و ناتوانی های خودش رو بگردن خدا و تقدیر میاندازه. همه چی دست خود انسانه. البته اگه قوی و منطقی و عالمانه بیاندیشیم.

Ir. A. P

عضو جدید
کاربر ممتاز

معلومه که بعد مرگ تازه زندگی شروع میشه. اما زندگی ای که تو این خواب واسه خودت ساختی. اگه قشنگ باشه حاضری بیدار شی اما اگه نباشه دوست داری همیشه خواب باشی.

dzzv_13

مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
مدیر تالار
درسته...بیشتر سعی میکنم با منطق و عقلم حرف بزنم...
ولی از اون طرف به حرف خدام بیشتر اعتماد دارم...چیزی که فانیه رو دوس ندارم...بهش نمیخوام دل ببندم...این فکر میکنم بیشتر از این که حرف عقلم باشه...نصحیته خدامه...

جالبه .. میدونی چی .. اینکه توی آخرت براساس تلاشت در این دنیا بهت جا و مکان میدن .. پس درسته این دنیا فانی هست ولی بی ارزش نیست
به دنیا اومدیم که ارزش پیدا کنیم .. اینطور نیست ؟!!

shidokht777

عضو جدید
کاربر ممتاز
بنظرم آدما سه جورن :

یکی اونایی که فقط به این دنیا فکر میکنن
یکی اونایی که به مرگ و آخرت فکر میکنن
یکی هم اونایی که به هر دو فکر میکنن یعنی هم این دنیا رو دارن و هم آخرت

من که سعی میکنم جزئ سومی ها باشم ..
خب؟؟؟
بی پرده تر حرف بزنین...

Ir. A. P

عضو جدید
کاربر ممتاز
خدا کسی رو جائی نمیبره. اختیار و ازادی کامل داده که بری و برسی. حکایت تقدیر از اون دروغ های بزرگی است که باعث میشه انسان همه تنبلی ها و ناتوانی های خودش رو بگردن خدا و تقدیر میاندازه. همه چی دست خود انسانه. البته اگه قوی و منطقی و عالمانه بیاندیشیم.

درسته منم گفتم باید تلاشمو بکنم و تا اخر جایی که بتونم برم بعدش دیگه دست من شاید نباشه.

shidokht777

عضو جدید
کاربر ممتاز
جالبه .. میدونی چی .. اینکه توی آخرت براساس تلاشت در این دنیا بهت جا و مکان میدن .. پس درسته این دنیا فانی هست ولی بی ارزش نیست
به دنیا اومدیم که ارزش پیدا کنیم .. اینطور نیست ؟!!
من جایی از بی ارزش بودن حرف زدم؟؟؟
اینجوری که حکمته خدامو بردم زیر سئوال!!!نه...فانیه...میگذره...همین...بازم گفتم که همین دلخوش بودن و ایمان داشتن به اینکه همه چی فانیه باعث میشه راحت تر سختی ها رو تحمل کنم و قدر خوشی ها بدونم...چون تموم میشن...

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دنیای پس از مرگ یک توهم بزرگ هست. من این دیدگاه رو قبولش ندارم. هر چی هست تو همین دنیاست. کسی هم نتونسته خلاف اینو واسم اثبات کنه. همش میگن اینجا و اونجا نوشته شده. من به نوشته ها کاری ندارم. تا یه نفر از اون دنیا نیاد و اثبات نکنه من باورم نمیشه. دنیای انسان فقط همینه که هست. میگی نه ؟ خوب میتونی بگی . ولی من باورم نمیشه. برای انسان بودن و انسان زیستن همین دنیا کفایت میکنه. باقیش دروغه.

Ir. A. P

عضو جدید
کاربر ممتاز
حالا واقعا" دلتو خوش میکنه؟؟؟
هم اره هم نه.
اینکه هدف دارم دلمو خوش میکنه ولی..
ولی گاهی نه خیلی هم ناراحتم میکنه از اینکه هنوز اول راهم نیستم یعنی هنوز راهو پیدا نکردم که اولش باشم.

Ir. A. P

عضو جدید
کاربر ممتاز
دنیای پس از مرگ یک توهم بزرگ هست. من این دیدگاه رو قبولش ندارم. هر چی هست تو همین دنیاست. کسی هم نتونسته خلاف اینو واسم اثبات کنه. همش میگن اینجا و اونجا نوشته شده. من به نوشته ها کاری ندارم. تا یه نفر از اون دنیا نیاد و اثبات نکنه من باورم نمیشه. دنیای انسان فقط همینه که هست. میگی نه ؟ خوب میتونی بگی . ولی من باورم نمیشه. برای انسان بودن و انسان زیستن همین دنیا کفایت میکنه. باقیش دروغه.

اگه دنیای دیگه ای وجود نداره چرا باید انسان زیست؟ یه ادم خوبی باشی چه بد اخرش نابودیه؟ چه فرقی بین بد و خوب هست؟ چرا باید خوب بود؟

shidokht777

عضو جدید
کاربر ممتاز
هم اره هم نه.
اینکه هدف دارم دلمو خوش میکنه ولی..
ولی گاهی نه خیلی هم ناراحتم میکنه از اینکه هنوز اول راهم نیستم یعنی هنوز راهو پیدا نکردم که اولش باشم.
به خاطر همین گفتم این چیزا دلخوشی نیست...
دلخوشی...واقعی واقعی باید دلتو خوش کنه...نه گولت بزنه...

تکنو کرات

اخراجی موقت
بزرگترین دلخوشیم کمک به دیگران تا جای که توان دارم کمک کنم به افراد نیازمند جون لذتی از این بهتر برا من نیست وشک ندارم موفق خواهم بود.

*سهیلا*

عضو جدید
کاربر ممتاز

منم قبلا تو این مورد اعتقادات محکمی نداشتم....ولی یه سری کتاب خوندم راجع به آدمایی که تجربه ی نزدیک به مرگ داشتن و این دیدمو عوض کرد.

تو یکی از این کتابا یه خانومی راجع به تجربه ی برگشتش گفته بود:
برگشتن از اون حالت به زندگی مثل اینه که آدم بعد از یه حموم طولانی و دلچسب یه لباس کثیف و گلی بپوشه.

ولی گذشته از این کتابا من فکر میکنم که روح هم نوعی از انرزیه که نه به وجود میاد و نه از بین میره.

tracer

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

با چه سنجیده ای و نتیجه گرفته ای؟ باعقلت؟
پس بدان كسى كه بر عقل جزوى اعتماد مى كند و حقيقت كلى را از او مى طلبد, مانند خفته اى است كه جامه اش در آب افتاده و خود در خواب به دنبال آب مى گردد و در جايى ديگر آب را مى جويد.
به دليل محدوديت عقل جزوى در تنگناى كثرت و خودى, اين عقل تنها حقايقى را درك مى كند كه دامنه آن به هستى خاكى ختم شود و به وراى اين عالم نمى تواند بينديشد.

پيش بينى اين خرد تا گور بود
و آنِ صاحب دل به نفخ صور بود
اين خرد از گور و خاكى نگذرد
وين قدم عرصه عجايب نسپرد
زين نظر وين عقل نايد جز دوار
پس نظر بگذار و بگزين انتظار

Maenad

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
نه این سعید تریسر یه چیزایی بلده...
احسنتم...خوشمان آمد...

تبسم44

عضو جدید
اولا سلام به همه ی بچه های افسرده و غیر افسرده!

دوما ترجیح میدم که به زندگی امیدوار باشم نه ناامید...

سوما که دلخوشیامو الان میگم!

اول درسمو تموم کنم بعد ارشد قبول شم بتونم پدر و مادر گلمو سربلند کنم....

بعدش برم سر کار....بعدشم با یه پسر خوب و گل و آقا ازدواج کنم بعد تا آخر عمر خوشبخت زندگی کنیم:)

تبسم44

عضو جدید
مرگ هم دوس داریم .. بوقتش به اون هم میرسیم .. ولی بهتر نیست قبل از اینکه به سراغمون بیاد از این همه نعتهای خوبی که خدا واسمون آفریده استفاده کنیم .. (البته همیشه بیاد مرگ بودن خوب هست ولی به شروطی)

اگر همه چیز میشد مرگ پس چرا خدا این دنیا رو آفرید ؟!! نگید فقط بخاطر آزمایش بود .. چون خود خدا گفته "چرا نعمتهای پاک و حلال رو واسه خودتون حرام میکنید "

بابا خدا اینقدر مهربونهههههههههههه که نگووووووووووو .. این دنیا و این همه نعمت رو آفریده من و تو استفاده کنیم و لذت ببریم و شکرش کنیم و به هم نوع خودمون درس زندگی بدیم ..

جایی یه جمله ی خیلی قشنگی خوندم و اون این بود :

"جوری زندگی کن که اگر کسی خدایت رو نمیشناسه از روی افکار و رفتارت بشناسد ":redface::smile:

پس عاشقانه زندگی کن و همه چیز رو دوس داشته باش .. و براش تلاش کن در حالی که همدم تنهای هات کسی جز خدا و کسانی که روح پاکی که خدا بهشون داده نباشه

عاشق باش .. عاشق باش .. عاشق باش .. عاشق باش

هزار تا تشکر....

عاشق باش....عاشق باش....عاشق باش....

F.H

عضو جدید
دوستان مهندس, من تا الان فکر میکردم بلندپروازی یه ویژگیه مخصوص مهندسا:smile:ولی الان اینجا دارم میبینم اینطور نیست
من به شدت بلند پروازم,تاحالا زیاد زمین خوردم ولی نمیدونم چرا ناامید نمیشم
اینقدر هدف دارم توی زندگی که نگو.......
به بعضیاش رسیدم و دارم تلاش میکنم که به بقیه هدف هام هم برسم
وقتی یه عده با تعجب به زندگیت نگاه میکنن و میگن نمیشه به این چیزا برسی بیشتر انگیزه و امید پیدا میکنی
من که اینطوریم و در کنارش خیلی ریسک پذیرم
از زندگی بی هدف متنفرم چون یه دوره خیلی کوتاه این حس بی هدفی رو تجربه کردم ولی برای تمام عمرم بس بود الان جوری شدم که دوستام هم از بعضی تصمیمای من شاخ درمیارن ولی خداییش همیشه خونوادم حامی من بودن و هستن شاید اگه پشتیبانی همیشگی اونا نبود من هم یه بی هدف بودم.

capslock

عضو جدید
پول و شهرت و ..... ولی مرگ بزرگ ترین دلخوشیه که به ارامش ابدی برسی آدم دلخوشی باسه خودش نداره فقط دلش خوشه پیشرفت کنه دهن بقیه رو کج کنه ولی فقط مرگ :cry:

mahsa92

عضو جدید
اولا سلام به همه ی بچه های افسرده و غیر افسرده!

دوما ترجیح میدم که به زندگی امیدوار باشم نه ناامید...

سوما که دلخوشیامو الان میگم!

اول درسمو تموم کنم بعد ارشد قبول شم بتونم پدر و مادر گلمو سربلند کنم....

بعدش برم سر کار....بعدشم با یه پسر خوب و گل و آقا ازدواج کنم بعد تا آخر عمر خوشبخت زندگی کنیم:)
حرف دل منو زدی......مزسییییییییییییییی عسیسسسسسسسسسسسسسسسسسمhttp://www.iran-eng.../images/smilies/wink.gif