بررسی آزمون طراحی اسفند 89

وضعیت
موضوع بسته شده است.

rushin

عضو جدید
سلام
پلانتون قشنگی های خودشو داره.ولی ایراد اصایش اینه که تو پخ ورودی بانکو گذاشتید.منبعش رو دقیق نمی دونم فقط مطمینم که تو پخ ورودی قابل قبول نیس.ضمنا کاش قسمتی که راه پله گذاشتیدو نور و دید بسیار خوبی داره رو به فضای بانک اختصاص میدادید اینطوری فضای کافی واسه تعبیه رمپ که حدود 8 متره هم داشتید و عمق نوردهی پنجره هاتون هم اینقد زیاد نمیشد.ضمنا چرا اینقد اتاق معاینه و پزشک با هم بزرگن(حدود 35 متر)؟بهتر بود یکم فضای انتظار و بزرگ میکردین.راستی طول نورگیرتون هم که پنجره اتاق پذیرش روبروی اتاق معاینه هست نباید کمتر از 6 متر باشه

سلام دوست من

در مورد دستگاه پله : ما همونقدر که به بانک اهمیت میدیدم باید به مطب پزشکان هم اهمیت بدیم ما اینجا 12 مطب پزشک داریم و به نظر من باید یه ورودی مشخص و با کیفیت واسه مطب ها هم لازم داریم. با توجه به اینکه ما از 3 جبهه نورگیری داریم به اون صورت دغدغه ای واسه نورگیری نداریم از طرف دیگه قرار دادن دستگاه پله در آخر علاوه بر اینکه باعث میشه فاصله افقی رسیدن به دستگاه پله افزایش پیدا کنه باعث میشه در جانمایی پارکینگ ها با مشکل مواجه بشیم
یادتون باشه مسئله تامین پارکینگ ها واسشون خیلی مهمه
در مورد طول نورگیر اینطور که شما میگید نیست.متن قانون به این صورت هستش :
پنجره های فضاهای اصلی از دو تصرف در صورتی که به یک نورگیر مشترک باز شوند باید 6 متر فاصله افقی از هم داشته باشند و در مورد فضاهای فرعی 4 متر کفایت می کنه
با توجه به اینکه در پلان من اتاق پزشک و سالن انتظار هر دو مربوط به یک تصرف هستند قانون فوق در موردش صدق نمی کنه
در مورد ابعاد اتاق معاینه خودم هم فکر میکنم یه کم زیاده و بهتره کوچکتر بشه و به سالن اختصاص پیدا کنه

مرسی arch-arm جان از بیان نظراتت

rushin

عضو جدید
سلام
پلانتون قشنگی های خودشو داره.ولی ایراد اصایش اینه که تو پخ ورودی بانکو گذاشتید.منبعش رو دقیق نمی دونم فقط مطمینم که تو پخ ورودی قابل قبول نیس.ضمنا کاش قسمتی که راه پله گذاشتیدو نور و دید بسیار خوبی داره رو به فضای بانک اختصاص میدادید اینطوری فضای کافی واسه تعبیه رمپ که حدود 8 متره هم داشتید و عمق نوردهی پنجره هاتون هم اینقد زیاد نمیشد.ضمنا چرا اینقد اتاق معاینه و پزشک با هم بزرگن(حدود 35 متر)؟بهتر بود یکم فضای انتظار و بزرگ میکردین.راستی طول نورگیرتون هم که پنجره اتاق پذیرش روبروی اتاق معاینه هست نباید کمتر از 6 متر باشه

سلام دوست من

در مورد دستگاه پله : ما همونقدر که به بانک اهمیت میدیدم باید به مطب پزشکان هم اهمیت بدیم ما اینجا 12 مطب پزشک داریم و به نظر من یه ورودی مشخص و با کیفیت واسه مطب ها هم لازم داریم. با توجه به اینکه ما از 3 جبهه نورگیری داریم به اون صورت دغدغه ای واسه نورگیری نداریم از طرف دیگه قرار دادن دستگاه پله در آخر علاوه بر اینکه باعث میشه فاصله افقی رسیدن به دستگاه پله افزایش پیدا کنه باعث میشه در جانمایی پارکینگ ها با مشکل مواجه بشیم
یادتون باشه مسئله تامین پارکینگ ها واسشون خیلی مهمه
در مورد طول نورگیر اینطور که شما میگید نیست.متن قانون به این صورت هستش :
پنجره های فضاهای اصلی از دو تصرف در صورتی که به یک نورگیر مشترک باز شوند باید 6 متر فاصله افقی از هم داشته باشند و در مورد فضاهای فرعی 4 متر کفایت می کنه
با توجه به اینکه در پلان من اتاق پزشک و سالن انتظار هر دو مربوط به یک تصرف هستند قانون فوق در موردش صدق نمی کنه
در مورد ابعاد اتاق معاینه خودم هم فکر میکنم یه کم زیاده و بهتره کوچکتر بشه و به سالن اختصاص پیدا کنه

مرسی arch-arm جان از بیان نظراتت

RAHA60

کاربر فعال
سلام راشین جان مگه شعاع گردش خودرو نباید 5 متر باشه ؟اینجوری پارکینگ شما اشکال پیدا نمی کند؟

rushin

عضو جدید
سلام دوستان ، خسته نباشید
من تو آزمون قبل دیتیل رو قبول شدم و پروانه نظارت رو گرفتم فقط مونده طراحی . خدا کمک کنه امتحان سختیه
بنظر منم امتحان امسال تجاری - مسکونیه ، ولی 10 واحد در هر طبقه برای پایه 3 سنگینه ، مسکونی کوچکتر می آید .
راستی تو طرح rushin عزیز از نظر ترسیم فنی جهت رامپ های ورودی اشتباه کشیده نشده ؟ مگه جهت رامپ نباید به سمت کد ارتفاعی پایین تر باشه ؟ آیا از نظر تزسیم فنی جهت رامپ ورودی برای پارکینگ در زیر زمین برخلاف جهت رامپ ورودی معلولین است ؟

سلام خدمت ندایی عزیز
به امید خدا امسال همگی با هم قبول میشیم ;)
خوش به حالت دیگه دغدغه آزمون تئوری رو نداری . من پارسال انقدر به فکر آزمون جزئیات بودم که آزمون معماری عمومی رو دست کم گرفتم . جزئیات و معماری تخصصی رو قبول شدم و معماری عمومی رو با بدشانسی محض با 49 رد شدم. ولی امسال هر 2 تا رو جدی گرفتم (طراحی و معماری عمومی) تا ببینیم خدا چی میخواد
در مورد موضوع آزمون : معماران پایه 3 محدودیت طراحی در طبقات رو دارن ( 3 طبقه از روی پیلوت) و لی میتونند تا 2000 متر زیربنا برای هر ساختمون طراحی کنند و فرقی هم نمیکنه که 1 واحد باشه یا بیست واحد .
در مورد نشون دادن جهت شیب رامپ کاملا حق با شماست . پرسیدم همونطور هست که شما میگید باید به سمت کد ارتفاعی پایین تر باشه

rushin

عضو جدید
سلام راشین جان مگه شعاع گردش خودرو نباید 5 متر باشه ؟اینجوری پارکینگ شما اشکال پیدا نمی کند؟

سلام رها جان
نه دیگه من الان 6.5متر فاصله افقی پشت هر کدوم از ماشینها دارم . مشکلی واسه گردش ندارند به راحتی می تونند از پارک خارج بشن

rushin

عضو جدید
بچه ها من یه سوال دارم

کسی میدونه معماری عمومی شامل چه موضوعاتی میشه ؟
من معماری تخصصی رو قبلا قبول شدم

الان هر چی به سوالات سال قبل نگاه میکنم . اینطوریه که هر سوال هم میتونه مربوط به معماری عمومی باشه هم معماری تخصصی :confused:
مثلا یه سوال تو یه سال واسه معماری عمومی اومده تو سال دیگه واسه معماری تخصصی. خب اینو مثل سالهای قبل بکنند 80 تا سوال تئوری خیال ما رو هم راحت کنند دیگه

یعنی هر 12 تا مبحث رو باید ببرم سر جلسه ؟
کسی هست مرا یاری کند :cry:

Nasim_Feiz_A

عضو جدید
بچه ها من یه سوال دارم

کسی میدونه معماری عمومی شامل چه موضوعاتی میشه ؟
من معماری تخصصی رو قبلا قبول شدم

الان هر چی به سوالات سال قبل نگاه میکنم . اینطوریه که هر سوال هم میتونه مربوط به معماری عمومی باشه هم معماری تخصصی :confused:
مثلا یه سوال تو یه سال واسه معماری عمومی اومده تو سال دیگه واسه معماری تخصصی. خب اینو مثل سالهای قبل بکنند 80 تا سوال تئوری خیال ما رو هم راحت کنند دیگه

یعنی هر 12 تا مبحث رو باید ببرم سر جلسه ؟
کسی هست مرا یاری کند :cry:

سلام
rushin جان ممنون از توضیحات خوبی که درباره رمپ دادی ، من واقعا با رمپ مشکل دارم ، توضیحاتتون رو یادداشت کردم تا با روشی که گفتید بعدا حساب کنم :redface:

" منظورت از ستونگذاری اون ،ستونگذاری کجاست؟ "

ستون گذاری اطراف شیب بود ، همون که سقف پارکینگ محسوب میشه > سطح شیب دار هم بلاخره تیرریزی ای داره و این تیرها به ستون هایی وصل میشن و نمیدونم اون تیرهایی که رمپ روش قرار میگیره چجور اتصالی دارند ... .
مثلا 4تا ستون اطراف یک رمپ داریم > فاصله یک دهانه : 5 متر و اون یکی: 8 متر { سطح بین این 4ستون رو یک مستطیل در نظر بگیرید اضلاع اون 8*5 میشه >اگه رمپ در طول 8متر حرکت کنه > از 0.00 میرسه به 0.60 رمپ > {فرضا در 3متر طول } سطح شیبدار میشه و بعد مابقی فاصله بین دو ستون که 5متر از 8 متر هست به سطح صاف 0.00 میرسه >> اتصال تیر به ستون سقف زیر این اختلاف سطح چطور میشه؟ { میدونم طول رمپ در این مثال غلطه ، اما بعضی اوقات رمپ میچرخه و شاید نصف رمپ در اینطور حالتی قرار بگیره ، منظورم همون اتصال مورب و افقی تیر بین دو ستون در کنار هم هست ... :w28:

برای عمومی همون مباحث رو باید بخونید ، ولــــــی > معمولا مسئله ها و بحث های تخصصی تر رو جزو تست های تخصصی میدن ، و از رهنمای جوش هم سوال نمیدن ... خوش به حالتون که دیتیل قبول شدید ، من که طراحیم واقعا ضعیفه ، دیر هم شروع کردم ............ :w45:

" چون واسه معلولین اگه ارتفاع پله 5س هم باشه بازم نمیتونند با صندلی ازش بالا برن شاید به خاطر این ،همه 3 تا پله در نظر گرفتند که 3 تا پله 20 سانتی باعث خستگی نمیشه .3 تا پله اس دیگه 20 تا که نیست . ولی هیچ مشکلی نداره که 5 تا هم با کف پله 45س داشته باشید. مهم اینه که حداقل ها رعایت بشه قانونگذار حداکثری براش در نظر نگرفته "

درباره ی پله حداکثر تعیین شده ، اون حداقل ها که فرمودید برای مساحت فضا در نظر میگیرند ، نه پله ، و مسئله فقط حرکت معلول نیست ، افراد سالمند و بچه ها هم باید بتونن به راحتی وارد ساختمان های عمومی شن . حالا نمیدونم شاید هم حق با شماست و چون تعداد پله ها کم بوده 20 سانتی گرفتند .

" ارتفاع پله های طبقه همکف به اول 19.5س هستش که زیاده ( فکر میکنم حداکثر باید 17.5س باشه) ولی بقیه طبقات میشه 16 س چون کف تا کف طبقات دیگه را 350 گرفتم"

در سوال اومده >
در طبقه همکف علاوه بر فضای ورودی به طبقات (پله ، آسانسور ) ، اطلاعات و بانک به ارتفاع 4متر از کف تا کف طبقه فوقانی و تراز کف +0.60 در مابقی سطح پیش بینی گردد. >>> از کف 0.60 رسیدیم به 4.60 > ارتفاع کف تا سقف 3.60 که برای طبقات هم میشه همینو در نظر گرفت ، برای همین 20 تا پله گذاشتم > طرح بانکم که خدا رحمتش کنه ، فقط پله هاش درست بود! ولی سعی میکنم فست فود رو امشب بذارم ، سایت و ارتفاع طبقات و این +60 بانک رو داره . ولی چون عرض زمین 17 متر بود به سختی بانک نبود ...

" خودپرداز رو لطف کنید کنار وید تصور کنید (یادم رفته بکشم :redface:) راستی چه طوری باید بکشیمش؟ "

خودپرداز باید روبه خارج بانک باشه { چون هدف از گذاشتن این دستگاه کم کردن ازدحام در بانک هست و ... ! } یک اتاقک 2*3 متر در پشت دستگاه برای تعمیر و ... کافیه .

" در مکان های پر رفت و آمد میتونیم واسه آسانسور 2 تا درب داشته باشیم ولی فکر نمیکنم لزوما باید 2 تا درب واسه آسانسور داشته باشیم . کجا دیدید نوشته باشه ؟ "

ندیدم ، شنیدم ! .

Nasim_Feiz_A

عضو جدید

من تا قبولی راه طولانی ای دارم :cry:، اصلا نمیتونم بدون اتوکد ، سریع پلان بکشم ، از اون ترم های اول دانشگاه هر چی کشیدم با اتوکد بوده ، رو کاغذ ذهنم کار نمیکنه!!! :(
شاید باید کاغذ رو مثل مانیتور عمودی نگه دارم!:surprised:

میشه لطفا کمی درباره ی روند طراحیتون توضیح بدید؟ ؛ از اون لحظه ای که سوال رو خوندید از کجا شروع میکنید و روی شطرنجی میکشید یا پوستی؟ و یا نه همون لحظه اول روی کاغذ اصلی با خطوط کم رنگ شروع میکنید به طراحی ؟ پلان اول رو که کشیدید برای کشیدن پلان بعدی خطوط قبلی رو قوی میکشید تا کاغذ روی کاغذ میذارید معلوم باشه ؟ وقتی اولی رو پر رنگ میکشم ، اینطوری وقتی پلان بعدی رو میکشم و لازم میشه خطوطی رو جابجا کنم خیلی کارم کثیف میشه ، همیشه تا لحظه ای که نما و برش و پلان رو با هم هماهنگ نکردم همه چیز تغییر میکنه :confused: به نظرتون چکار کنم ؟ :cry:
در آزمون چقدر برای پلان وقت میذارید؟ اول پلان ها رو اشله و 2خطه می کشید و بعد نما و برش می کشید یا اینکه درکنار طرح تقریبی که برای پلان کشیدید برش و نما رو هم اول اتودی میکشید ؟
یکی میگفت اول پلان رو به چند قسمت تقسیم میکنند و بعد از جانمایی دقیق ورودی و پله بقیه جزییات رو روی همون برگه ی اصلی پیاده میکنند ، و مطمئن بود که اگر پلکان در جای درست خودش قرار بگیره بقیه پلان به راحتی کشیده میشه ،شما این روش رو امتحان کردید ؟
اون پلان بانک واقعا اعصاب منو داغون کرد، چــــــــند مدل کشیدم تا به نتیجه رسید ، پلان ها خــــــیلی وقت گرفت ، آخرشم مجبور شدم برای ترسیم پلان از روش های بدوی طراحی استفاده کنم! :eek: نمیدونم شاید از بس روش زوم کردم هنگ کرده بودم ..:confused:. برای همین دنبال روشی میگردم که ضعف طراحیم رو کمی بهبود ببخشه ، ممنون میشم راهنماییم کنید .

rushin

عضو جدید
سلام . خسته نباشی دوست من

درباره ی پله حداکثر تعیین شده ، اون حداقل ها که فرمودید برای مساحت فضا در نظر میگیرند ، نه پله ، و مسئله فقط حرکت معلول نیست ، افراد سالمند و بچه ها هم باید بتونن به راحتی وارد ساختمان های عمومی شن . حالا نمیدونم شاید هم حق با شماست و چون تعداد پله ها کم بوده 20 سانتی گرفتند .

شرمنده اشتباه چاپی بود :redface: اصلاح میکنم :قانونگذار حداقلی رو برای ارتفاع پله تعیین نکرده

از کف 0.60 رسیدیم به 4.60 > ارتفاع کف تا سقف 3.60 که برای طبقات هم میشه همینو در نظر گرفت ، برای همین 20 تا پله گذاشتم > طرح بانکم که خدا رحمتش کنه ، فقط پله هاش درست بود! ولی سعی میکنم فست فود رو امشب بذارم ، سایت و ارتفاع طبقات و این +60 بانک رو داره . ولی چون عرض زمین 17 متر بود به سختی بانک نبود ...

نینا جان متوجه نشدم . از تراز 60+ باید به تراز 500+ بریم تا به کف طبقه بعدی برسیم نه 360+ بنابراین کف تمام شده تا کف تمام شده بانک میشه 430 یا 440 پس با 20 تا پله 22 سانتی میتونی به کد 440 برسی درسته ؟

ندیدم ، شنیدم ! .

شنیدن کی بود مانند خوندن :D

RAHA60

کاربر فعال
بله راشین جان منابع عمومی وتخصصی فرقی ندارد.همه مباحث را ببر.من همین دوتا را قبول شدم .ممکنه بگی منابعت برای دیتیل دقیقا چی بود؟
کدام شهر امتحان دادی؟

RAHA60

کاربر فعال
نینا خانوم حتما با شطرنجی شروع کن وبعد پوستی.طراحی باید نهایتا تا ساعت 11 صبح تمام شده و ترسیم پلانها روی صفحه اصلی شروع بشود.من خودم سر طراحی وسواس گرفتم وهمه وقتم رفت البته امسال حتما تغییر روش میدم.
قبول می شویم همه با هم مثبت بیندیشیم.:smile:

rushin

عضو جدید
rushin جان ممنون از توضیحات خوبی که درباره رمپ دادی ، من واقعا با رمپ مشکل دارم ، توضیحاتتون رو یادداشت کردم تا با روشی که گفتید بعدا حساب کنم خواهش میکنم قابل نداشت

ستون گذاری اطراف شیب بود ، همون که سقف پارکینگ محسوب میشه > سطح شیب دار هم بلاخره تیرریزی ای داره و این تیرها به ستون هایی وصل میشن و نمیدونم اون تیرهایی که رمپ روش قرار میگیره چجور اتصالی دارند ... .
راستش منم نمیدونم چه جوری اجرا میشه . اگه از دوستان کسی میدونه راهنمایی کنهولی پلان تیرریزی که نخواستند زیاد ذهن خودت رو درگیر نکن . برش هم از جایی بزن که از رمپ نگذره کی به کیهاگه تو این وقت کم بخوایم به این چبزا هم فکر کنیم که وقت کم میاریم

RAHA60

کاربر فعال

نینا جان متوجه نشدم . از تراز 60+ باید به تراز 500+ بریم تا به کف طبقه بعدی برسیم نه 360+ بنابراین کف تمام شده تا کف تمام شده بانک میشه 430 یا 440 پس با 20 تا پله 22 سانتی میتونی به کد 440 برسی درسته ؟
22 ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟چه خبره مهندس.حداکثر 18.
پله 22؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

rushin

عضو جدید
من توی آزمون اسفند 89 خیلی رو طرحم وقت گذاشتم و وقتی طرحم در اومد دیدم و اومدم ستونگذاری کنم دیدم که ای دل غافل با این طرحی که دادم به هیچ عنوان نمیشه پارکینگ ها رو در آورد . دیوارها رو جابجا کردم و به این ترتیب نتونستم طرح خوبی در بیارم . اینو واسه این گفتم که دوستان اشتباه منو تکرار نکنند
پیشنهاد من واسه آزمون :
1- اول از همه جای دستگاه پله و آسانسور را مشخص کنید2-
پارکینگ ها رو در بیارین و ستونگذاری کنید .بعد روی پوستی ابعاد زمین رو به اضافه ستونگذاری بکشید و چند تا کپی از روش بزنید
بعد با خیال راحت بشینید و یه طرح خوب بکشید البته اگه رو کاغذ شطرنجی بکشید خیلی بهتره
اینطوری خیلی تو وقت صرفه جویی میشه
پلان که در بیاد بقیه چیزها خودش اتوماتیک وار حل میشه

موفق باشید

rushin

عضو جدید

پله 22؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

رها جان من میگم اگه نینا جان بخواد با 20 تا پله برسه به سقف بعدی ارتفاع هر پله اش میشه 22
پس باید بیش از 20 پله داشته باشه
حداکثر ارتفاع هر پله باید حداکثر 17.5 س باشه

rushin

عضو جدید
بله راشین جان منابع عمومی وتخصصی فرقی ندارد.همه مباحث را ببر.من همین دوتا را قبول شدم .ممکنه بگی منابعت برای دیتیل دقیقا چی بود؟
کدام شهر امتحان دادی؟

من که دیتیل قبول شدم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:surprised:
اصفهان

rushin

عضو جدید
منابع جزئیات:
جزئیات معماری ساختمان های آجری (برنامه و بودجه)نشریه 92 برنامه و بودجه و از همه مهمتر نشریه 167 برنامه و بودجه که خیلی سوال از توش اومده بود کتاب ساعد سمیعی هم که بچه ها میگن خیلی مهمه که البته من نتونستم گیرش بیارم
یه نکته خیلی مهم : به همه بچه ها اکیدا توصیه می کنم به هیچ وجه در آزمون جزئیات به بغل دستی تون اعتماد نکنید . من توی آزمون پارسال با بغل دستیم تبادل اطلاعات کردیم من 4 تا جواب ها رو بهش گفتم اون هم 4 تا جواب به من داد از 4 تا سوالی که من بهش گفتم 3 تا درست و یکی غلط بود ولی از 4 تایی که اون به من گفت . نامرد هر 4 تاش غلط بود ولی خدا رو شکر با 52 تونستم قبول بشم.پس کلا از فکر امدادهای غیبی بیایین بیرون چون ممکنه حسابی پشیمون بشین . هیچی بیشتر از جزوه هایی که دنبال خودتون میبرین نمیتونه بهتون کمک کنه
و توصیه آخر فقط به سوال هایی که 1000% مطمئن هستید جواب بدین بعد برین سراغ بقیه سوال ها و توی جزوه هایی که دارین دیتیلش رو پیدا کنیدفراموش نکنید شما با 10 تا جواب درست میتونید قبول بشین به شرطی که نمره منفی نداشته باشید. پس به 13تا 14 تا سوال بیشتر جواب ندین سه چهار تا هم واسه محکم کاری مثل من جو گیر نشین و 19 تاش رو جواب بدین

رها جون سوال دیگه ای بود که جواب ندادم؟

آخرین ویرایش:

rushin

عضو جدید
نینا خانوم حتما با شطرنجی شروع کن وبعد پوستی.طراحی باید نهایتا تا ساعت 11 صبح تمام شده و ترسیم پلانها روی صفحه اصلی شروع بشود.من خودم سر طراحی وسواس گرفتم وهمه وقتم رفت البته امسال حتما تغییر روش میدم.
قبول می شویم همه با هم مثبت بیندیشیم.:smile:

یه پیشنهاد واسه آزمون طراحی دارم .از موضاعاتی که احتمال میدین بیاد یه نمونه کامل با اندازه گذاری و جزییات کامل تهیه کنید و با خودتون سر جلسه ببرین به خصوص چند نمونه مسکونی (زمین باریک ، زمین خیلی بزرگ ، زمین 2 نبش 3 نبش و....)
مطمئن باشین موضوع هر چی باشه 100% یه قسمتش هم مسکونیه. شک نکنید پلان هایی که دنبالتون میبرین می تونه خیلی کمک کنه مباحث 4 و 15 هم حتما با خودتون ببرین
یکی از دوستان تو همین تاپیک پیشنهاد داده بود یه کاغذ بردارین و چیزهایی که برای ترسیم فنی لازمه رعایت کنید را روش بنویسید و ببرین سر جلسه(مثل اندازه گذاری ، کدهای ارتفاعی ، خط برش و....). حتما این کار رو بکنید توی آزمون به علت تعدد چیزهایی که لازمه رعایت کنید ممکنه چیزهایی از قلم بیوفته

اگه این چیزهای پیش پا افتاده را رعایت کنید و سعی کنید پلانی طراحی کنید که در وهله اول خودتون راضی باشیدمطمئن باشید قبولی اصلا دور از دسترس نیست
اینو من توی آزمون پارسال فهمیدم چون حدود 2 ساعت به دلیل ترافیک و پیدا نکردن جای پارک دیر رسیدم و فرصت نکردم برش ،وال سکشن و پلان شیب بندی رو بکشم و به خاطر اشتباهی که در ستونگذاری کرده بودم و بعد دیوارها رو جابجا کردم پلانی هم که کشیده بودم خودم خیلی راضی نبودم با این حال گرفتم 18 پس نگران نباشید خیلی هم بد نمره نمیدن

به امید خدا 3 ماه دیگه توی همین تاپیک به تک تک شما دوستهای خوبم قبولی تون رو تبریک میگم ;)

rushin

عضو جدید
http://www.www.www.iran-eng.ir/images/poly.jpg دریافت کارت ورود به جلسه آزمون نظام مهندسی (پایه سه) آذر ماه 90
چهار شنبه، 18 آبان 1390

به اطلاع کلیه ثبت نام کنندگان آزمون ورود به حرفه مهندسان تاریخ آذر ماه 90 می رساند ، جهت دریافت کارت ورود به جلسه آزمون ازتاریخ 28/8/90 لغایت 1/9/90 می توانند از طریق سایت www.inbr.ir اقدام نمایند . ضمناً به همراه داشتن کارت عضویت معتبر در جلسه امتحان الزامی می باشد

Arch_arm

عضو جدید
راشین جان ممنون از اطلاعات کاملی که درباره منابع آزمون جزییات دادی.منم تو منابع آزمون جزییات چیزی نمی دونستم.از این آزمون بیشتر از بقیه میترسم.لطفا اگه باز کسی راجب منابع آزمون جزییات میدونه بگه.

rushin

عضو جدید
راشین جان ممنون از اطلاعات کاملی که درباره منابع آزمون جزییات دادی.منم تو منابع آزمون جزییات چیزی نمی دونستم.از
این آزمون بیشتر از بقیه میترسم.لطفا اگه باز کسی راجب منابع آزمون جزییات میدونه بگه.

خواهش میکنم
جزئیات ترسی نداره اگه همون چیزهایی که گفتم رو رعایت کنید به امید خدا قبول میشین
پارسال بعضی سوال ها خیلی گنگ بود یا بعضا صورت سوال مشکل داشت
امیدوارم امسال اینجوری نباشه
ولی اگه از اینجور سوال ها اومد پیشنهاد میکنم جواب ندین و بی خیالش بشین
بازم میگم فقط اونهایی که مطمئن هستید رو جواب بدین

arash-1390

عضو جدید
سلام به همگی .خسته نباشید
ایا نشریه 55 برای بخش تستی عمومی لازم هست یا نه؟
بعضی سوالات در مورد مصالح ساختمانی (سیمان. گچ ..)هست .این سوالات رو از کدوم مبحث باید پیدا کنیم؟

Arch_arm

عضو جدید
منابع جزئیات:
جزئیات معماری ساختمان های آجری (برنامه و بودجه)نشریه 92 برنامه و بودجه و از همه مهمتر نشریه 167 برنامه و بودجه که خیلی سوال از توش اومده بود کتاب ساعد سمیعی هم که بچه ها میگن خیلی مهمه که البته من نتونستم گیرش بیارم
یه نکته خیلی مهم : به همه بچه ها اکیدا توصیه می کنم به هیچ وجه در آزمون جزئیات به بغل دستی تون اعتماد نکنید . من توی آزمون پارسال با بغل دستیم تبادل اطلاعات کردیم من 4 تا جواب ها رو بهش گفتم اون هم 4 تا جواب به من داد از 4 تا سوالی که من بهش گفتم 3 تا درست و یکی غلط بود ولی از 4 تایی که اون به من گفت . نامرد هر 4 تاش غلط بود ولی خدا رو شکر با 52 تونستم قبول بشم.پس کلا از فکر امدادهای غیبی بیایین بیرون چون ممکنه حسابی پشیمون بشین . هیچی بیشتر از جزوه هایی که دنبال خودتون میبرین نمیتونه بهتون کمک کنه
و توصیه آخر فقط به سوال هایی که 1000% مطمئن هستید جواب بدین بعد برین سراغ بقیه سوال ها و توی جزوه هایی که دارین دیتیلش رو پیدا کنیدفراموش نکنید شما با 10 تا جواب درست میتونید قبول بشین به شرطی که نمره منفی نداشته باشید. پس به 13تا 14 تا سوال بیشتر جواب ندین سه چهار تا هم واسه محکم کاری مثل من جو گیر نشین و 19 تاش رو جواب بدین

رها جون سوال دیگه ای بود که جواب ندادم؟
من تمام انقلابو زیرو رو کردم اثری از نشریه 167 نبود بعدش یهراست رفتم میدون بهارستان انتشارات سازمان برنامه بودجه که اونجاهم نداشتند.مسئولش میگفت 5 ساله که چاپ نشده:cry::cry::cry:

rushin

عضو جدید
سلام به همگی .خسته نباشید
ایا نشریه 55 برای بخش تستی عمومی لازم هست یا نه؟
بعضی سوالات در مورد مصالح ساختمانی (سیمان. گچ ..)هست .این سوالات رو از کدوم مبحث باید پیدا کنیم؟

سلام دوست عزیز
نشریه 55 لازم نیست فقط همون منابعی رو که خود نظام اعلام کرده رو بخون
در مورد مصالح مبحث 5 و تا حدودی مبحث 8

rushin

عضو جدید
من تمام انقلابو زیرو رو کردم اثری از نشریه 167 نبود بعدش یهراست رفتم میدون بهارستان انتشارات سازمان برنامه بودجه که اونجاهم نداشتند.مسئولش میگفت 5 ساله که چاپ نشده:cry::cry::cry:

سلام arch arm جان
بیخودی نگرد جایی کتابش رو پیدا نمیکنی
توی همین تاپیک ، صفحات قبلی رو ببین . بچه ها لطف کرده اند لینکش رو واسه دانلود گذاشتند .دانلود کن و پرینتش رو بگیر
این تنها راهه . منم از همین جا دانلود کردم

limooshirin

عضو جدید
سلام من فایلی که بصورت اتوران اجرا میشه چند روز پیش گیرش آوردم ولی حجمش حدود 164 مگ میشه اگه یه سایتی رو سراغ دارین بگید تا آپلودش کنم وبعد لینکشو اینجا بذارم ( البته همینجا هم لینکهای اتوکدی رو هم گذاشتم میتونید دانلودش کنید و همچنین فایل اسکن شده اش رو هم گذاشتم برای دانلود ولی بهتون توصیه میکنم از روی فایل اسکن شده پرینت نگیرید کیفیتش خوب نیست )

Nasim_Feiz_A

عضو جدید

.
راستش منم نمیدونم چه جوری اجرا میشه . اگه از دوستان کسی میدونه راهنمایی کنهولی پلان تیرریزی که نخواستند زیاد ذهن خودت رو درگیر نکن . برش هم از جایی بزن که از رمپ نگذره کی به کیهاگه تو این وقت کم بخوایم به این چبزا هم فکر کنیم که وقت کم میاریم

سلام
منم خیلی دوست دارم به این یه موضوع فکر نکنم ، اما مشکل اینجاست که موقع نمره دادن به این نکته خیلی اهمیت میدن !!! ستون گذاری خیییییییییییلی مهمه . پلان تیرریزی درسته که نخواستن ، ولی باید حواسمون باشه که درست ستون ها رو قرار بدیم > مثلا همون تیری که کنسول میشه ، خیلی مهمه که اون حداکثر رو رعایت کنیم و نمیشه بیخیال شد . اون سوال ویلایی سال 83 بود که روی رمپ بود ، بالای پذیرایی ویدی گذاشته بودم و وقتی اطرافش ستون گذاری کردم ، اصلا حواسم نبود که تیر اومده از وسط وید رد شده ! ، برای همین میگم باید به تیر ها هم دقت کنیم ، چون به ستون گذاری مربوط میشه .

پیشنهاد من واسه آزمون :
1- اول از همه جای دستگاه پله و آسانسور را مشخص کنید2-
پارکینگ ها رو در بیارین و ستونگذاری کنید .بعد روی پوستی ابعاد زمین رو به اضافه ستونگذاری بکشید و چند تا کپی از روش بزنید
بعد با خیال راحت بشینید و یه طرح خوب بکشید

درست نیست پلان مسکونی رو بعد از ستون گذاری بکشیم ، دیگه طراحی معماری نیست ، ابا این روش درسته مشکل پارکینگ حل میشه ، ولی مشکلات دیگه ای درست میشه و باز حل کردن اون ها هم وقتگیره! ، این روش ها رو امتحان کردم ! ولی تا حدودی با حرفتون موافقم >>> اگر پله رو در جای درستی قرار بدیم ، اونوقت همه چیز درست پیش میره.

پله 22؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

سوال بانک الان پیشم نیست ، ولی یادمه اینجوری بود >>>> در طبقه همکف علاوه بر فضای ورودی به طبقات (پله ، آسانسور ) ، بانک به ارتفاع 4متر از کف تا کف طبقه فوقانی و تراز کف +0.60 در مابقی سطح پیش بینی گردد.

>>>> 4متر از کف همکف تا کف فوقانی داریم>> یعنی کف طبقه بالا در ارتفاع 4.60 قرار داره ، از +60 دیگه 4متر ارتفاع میشه که
برسه روی سقف بانک ، حالا اون 4متر رو به 17 سانت تقسیم کنیم تعداد میشه > 24 پله! ای وای من!! :eek:
حالا یادم اوومد! :redface:؛ بانک رو درست کشیدم ، چون پله هاش زیاد بوووود! اما احتمالا پله فست فود ــ که جزئیات سوالش دقیق شبیه بانکه ــ رو اشتباه حساب کردم و قاطی پاطی شده همه چیز! دیدم چه زود این یکی به نتیجه رسیییید ! { طرحشو میذارم ، ولی دیگه به پله هاش نگاه نکنید!!!! }
اون موقع که بانک رو کشیدم 12 پله هر بازو داشت و بحث بود که زیاد شده و باید نهایتا 10 تا باشه ، ولی مبحث 4 نوشته حداکثر 12 پله در هر بازو میتونیم داشته باشیم ....

آخرین ویرایش:
وضعیت
موضوع بسته شده است.