بررسی آزمون اسکیس 93 | نگارخانه نور

وضعیت
موضوع بسته شده است.

ne.arch

عضو جدید
کاربر ممتاز
با این توصیفاتی که دوستان از کاراشون کردن فهمیدم که کار من خیلی معمولیه در حد متوسط رو به پایین:razz: اما دیگه نمیخام بهش فک کنم هرچی بود تموم شد ایشالا همه دوستان موفق شن

Sahar Gh

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان امیدوارم همه تون به ارزوتون برسین و قبول شین
من یه سوال بپرسم به هر حال این دوران را گذروندین من اسکیسم خوبه اما خیلی شاهکارم نیست چه کلاسی پیشنهاد می دین برم برا پایه نمی خوام میخوام اسکیسم سطحش متفاوت باشه
و جریان این ورکشاپ چیه؟

در درجه اول این خودتونین که می تونین سطحتونو ببرید بالا.شما اگه اراده کنید نیاز به کلاسم نیست/ اساتید مختلفن ، من خودم مهندس عسگری پورو رفتم /.ایشون شیوه تدریسشون با ابزار هست یعنی خط کش ریلی و گونیا و ... . برگه رو چسب می زنن رو میز و د برو که رفتیم / . من سر جلسه نه برگه هامو چسب زدم و نه از ریلی استفاده کردم.. یک پرسپکتیوم هم با دست زدم.شاید من اگر پیش استادی می رفتم که با دست آزاد کار می کردن بیشتر نتیجه می گرفتم ولی خب الان پشیمونم نیستم.

قضیه ورکشاپ هم اینه که بعد از اتمام کلاسا به مدت تقریبا دو هفته صبح تا شب کلاس برگزار میشه .//که تو هر روز 2 تا موضوع یکی صبح و یکی عصر اسکیس می زنیم /.در پایان روز هم کارها رو نقد می کنیم و اشکالارو برطرف می کنیم .از مزایاش اینه که سرعت می ره بالا،کارهای بیهوده ی سرعت گیرو می شناسین که انجام ندین، نحوه برخورد با موضوعات مختلف رو می فهمین تقریبا، کار بچه ها رو می بینید با ایده ها و افکار مختلف آشنا می شین در ضمن این بچه ها تعدادی از رقباتونم هستن، لا اقل می فهمین تو جمع اونا تقریبا تو چه سطحی هستین.بچه ها یا اساتیدی که اسکیسای با درصد بالا داشتن و می بینین میان رو کاراتون نظر میدن و راهنماییتون می کنن...همین;)

sheelan

عضو جدید
با این توصیفاتی که دوستان از کاراشون کردن فهمیدم که کار من خیلی معمولیه در حد متوسط رو به پایین:razz: اما دیگه نمیخام بهش فک کنم هرچی بود تموم شد ایشالا همه دوستان موفق شن

منم فک میکردم کارم خوب شده ولی الان فهمیدم کار خاصی انجام ندادم

sheelan

عضو جدید
سلام بچه ها من که از معماری راضی نبودم چون سالن 2 هم از لحاظ اجرایی افتضلح بود و هم از لحاظ گرما ....اما به احتمال زیاد تو منظر جز برترهای اسکیسم اینم بگم که من تو منظر راندو حرفه ای نکردم اما کارم به لحاظ کانسپت طراحی و اون چیزی کهع مد نظرشون بود فوق العاده شد....
کانسپت طرح جنات تجری من تحت النهار بود ....با توجه به مضمون شعر و این آیه.اول ورودی چند جا پله میخوردیم میرفتیم 1 طبقه پایین تر که نمادی از پستی بود که مجاز از دنیا بود کوشکی که تو طرح 4 باغ گذاشتم نمادی از تعالی بود که میشد بهشت ... اما با دید کوشک همه به سمت کوشک دید داشتن چون 5 درصد شیب داشتیم یعنی دوست داشتن که به سمت هبشت برن اما فضا هایی که تو قسمت دنیا طراحی شده بود هم زیبا بود و هم دارای امکانات زیاد ....در هر صورت با حرکت آب میرفتیم به سمت کوشک ...اما کوشک کاملا مدرن طراحی شد که به شکل یو بود و از زیرش باز هم پله میخوردیم و به لول های بعدی میرفتیم از کنارهای uهم پله داشتم و به سمت کافی شاپ رو باز و بسته میرفتیم که از اینجا به کل باغ دید داشتم ....کار از چند تا زون تشکیل شده بود ....اول عمارت سر در که یه نما هم ازش زدم ...بعد فروشکاه و پارکینگ ....بعد آلاچیق و درخت ...بع کوشک و خلوتی باغ ....2 تا پرس هم زدم ازش ..... ...داخلی هم چند تا از بچه ها که کارمو دیدن تایید کردن که خوبه و خودمم راضی بودماز وسط این فضا یه منشور مانندی مثل رایشتاک گذاشتم که نورو جمع میکرد وسط و کل فضا نورانی میشد بنا براین من دیگه نیاز به نور آنچنانی که از صقف بگیرم نداشتم ....فضاها هم از مدیریت و سرویس گرفته تا جای نشستن و ....سعی کردم داخل فضا رو با حرکت هایی که از طرقیه سری پوب هایی که رنچ های مختلف داشتن بدم به فشا ...اها زیر این منشوره هم آب و حوض گذاشتم که تلالو نو و ... ر. داشتم ...از دو سمت کنار مخزن که یه دو تا مستطیل کوچیک بود بری کانال کولر استفاده کردم ....و تاسیسات ....تو این موضوع نحوه ی دسترسی خیلی مهم بود همش دوست داشتم پله گرد بدم اما آخرش ندادم ...3 تا پرس هم کشیدم اما وقت واسه راندو نبود و با روان نویس هاشور زدم ....مقطع 1/50 هم کشیدم با پند تا دتیل و....من شنیدم که مصحح اگه از کارت تو اولین دید خوشش بیاد حتما قبولی که شیت اول من تو داخلی خوب شده بود ... ...مطالعات رو هم مقاله ای که نوشتم خیلی خوب شد...علی اکبر رو هم زدم با قزوینیه رفیق بوده .....
اما طرحم به این ضورت بود که تو یزد طراحی کردم ....حیاط مرکزی داشتم کانسپتم با عارف یکیه و خیلیای دیگه هم میدونم که اینو نوشتن ....من یه کانسپت دیگه هم داشتم روشنایی در دل تاریکی .....
شمال سایت آمفی تئاتر و تاسیاسات و نماز خانه که چرخیده بود ....چند تا پله که وارد حیاط مرکزی میشدیم ...پائین همین پله ها ورودی لابی بود ...گالری ها به صورت موزه ی هنر های معاصر بود و در چند لول طراحی شده بود ....ته آخرین گالری میرسیدیم به یه راه پله که وارد گالری طبقه 2 میشدیم و با یه پل که از محل تقاطع گوشه سایت و پارک که تو طبقه اول باز گذاشته بودم وارد یه گنبد میشدیم که همون مضمون این آیه بود و تو همکف زیر این گنبد محل گرد هماییبود و از این گنبد نورانی که رد میشدیم وارد کافی شاپ و پای خونه میشدیم که سازه پادری داشت و زیر این فضا هم تو همکف اداری بود بقلشم که آمفی تئاتر که تا 2 طبقه بالا اومده بود ....رو پلان وقت زیاد گذاشتم پلانم خدا وکیلی خیلی خوب شد ...یه برش و یه نما هم کشیدم ....پرس دید پرنده هم زدم یه پرس دیگه از پارک و یه پرس دیگه هم ازداخل ...اما از پرس هایی که زدم به هیچ وجه راشی نیستم و واسه پرس زدن وقنت نداشتم 3 تا زدم ولی خوب نشد ....کلا از معماری معماری راضی نبودم

اگه این حرفارو تو کارتم نشون داده باشی 1 منظر میشی.

سجی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
تو همیشه جز بهترینایی. امیدوارم بهشتی که دوست داری قبول شی کار ما هم در حد حرفه شاید کار منو ببینی کلی بخندی و لی خب فقط ایده داشتم که فک کنم بقیم ایده هاشون خوب بوده باشه. تا شهریور هیچی معلوم نمیشه اصلا معلوم نیست مصححین اون روز روی چه مودی هستند..........
ولی برای همه از صمیم قلبم آرزوی موفقیت میکنم................ به غیر از اونایی که سر تئوری سوالارو داشتن و رکب زدن به دوستاشون.خدا اون بالا نشسته زحمت خیلیارو دید امیدوارم حقشونو بهشون بده

آخرین ویرایش:

ne.arch

عضو جدید
کاربر ممتاز
تو همیشه جز بهترینایی. امیدوارم بهشتی که دوست داری قبول شی کار ما هم در حد حرفه شاید کار منو ببینی کلی بخندی و لی خب فقط ایده داشتم که فک کنم بقیم ایده هاشون خوب بوده باشه. تا شهریور هیچی معلوم نمیشه اصلا معلوم نیست مصححین اون روز روی چه مودی هستند..........
ولی برای همه از صمیم قلبم آرزوی موفقیت میکنم................ به غیر از اونایی که سر تئوری سوالارو داشتن و رکب زدن به دوستاشون.خدا اون بالا نشسته زحمت خیلیارو دید امیدوارم حقشونو بهشون بده

ممنون سجی من تهران دوست داشتم قبول شم :D اما با این وضع اسکیسم که کلا ایده خاصی نداشتم و وقت هم کم آوردم بعید میدونم:razz: هرجا قیول شم راضیم ...
امیدوارم هرکسی که تلاش کرده و حقشه به نتیجه دلخواهش برسه

shima 70

عضو جدید
تو موضوع هایی که من اونجا شنیدم ، بنظرم ایده گرفتن از موزه نور تادائو آندو و ایا صوفیه می تونه جزو کارای خوب باشه. یعنی کار من که همون سرداب و موزه نور بود . ولی بعضی ها هم کارشون رو یه گنبد فرض کردن که دور تا دورش با پنجره های ریز مشبک پر شده و مثله ایا صوفیه وقتی نور می خوره ، آدم حس می کنه گنبده رو هواست.
من فک کنم اقلیم گرم و خشک بهترین اقیلم واسه این موضوع بود ولی ممکنه کسایی باشن که تو اقلیم سرد و خشک و یا معتدل مرطوب به یه کار فوق العاده برسن.
بین گرم و خشک و گرم و مر طوب بنظرم گرم و مرطوب مناسب نبود و دیدتیل های زیادی هم می خواست و نمی تونست بره زیر زمین و دیواره مشبک و صفه ساختمان و چیزای دیگه می خواست که کار رو سخت می کرد.
اگه افلیم گرمو خشک باشه و حیاط مرکزی نباشه چطوره ایا؟مشکل داره؟

mazyar_01010

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
چیزی که تو این موضوع مشکل داره طراحی درون گراس!!! کسایی که درون گرا طراحی کردن ب نظرم نمره خوبی نمی گیرن!!! طرح الزاما ب فضا های نیمه باز نیاز داش!!!

ranaamiri

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها اگه یه آدم خنگی:cry: با یه اشتباه تو محاسبه ی مقیاس ...کلا ابعاد و زیربنا و سایت و شماله سایت رو نادیده بگیره...ولی همه مدارکو کامل کنه و ایده هم داشته باشه امکان داره درصدی بهش تعلق بگیره؟؟؟

کورش68

عضو جدید
کاربر ممتاز
چه موضوع جالبی نشون دادند امسال که با فکر سوال دادند حداقل نه اینکه مثل پارسال انگار یه بچه سوال طرح کرده بود

MaRaL.arch

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
بچه ها اگه یه آدم خنگی:cry: با یه اشتباه تو محاسبه ی مقیاس ...کلا ابعاد و زیربنا و سایت و شماله سایت رو نادیده بگیره...ولی همه مدارکو کامل کنه و ایده هم داشته باشه امکان داره درصدی بهش تعلق بگیره؟؟؟

سلااااااااااااام عزیزممممممم
تا جایی ک من اطلاعات کسب کردم هر قسمتی ی درصدی داره!اینجوری نیس ک بخاطر ی اشتباه درصدی ندن بهت
ریاضی ک ریاضیه فرمولش نمره داره این ک دیگه اسکیسه!! و روند خیلی مهمه!!!
خودتو ناراحت نکن
انشا... ک درصد خوبی میاری

MaRaL.arch

کاربر ممتاز
چه موضوع جالبی نشون دادند امسال که با فکر سوال دادند حداقل نه اینکه مثل پارسال انگار یه بچه سوال طرح کرده بود

موافقم
موضوع واقعا خوبی بود
درعین سادگی پیچیده
پستا و نظراتو ایده های دوستامونو ک میخونم میفهمم خوب فکرشده بود ب همه جوانبش

کورش68

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست عزیز پلان بین 20 الی 30 درصد نمره رو به خودش اختصاص میده معمولا پس یه اشتباه مقیاسی وجهتی نهایت بخواد 10درصد امتیازت رو ببره نهایتش رو دارم میگم یعنی بدترین حالتش حالا شما به جای 100 میشی 90 غصه نداره:D;)

ozra69

عضو جدید
کاربر ممتاز

اره موضوع اش واقعا خوب بود ولی فک می کنم رقابت یکم سنگین میشه و درصدا بالاتر کلا امسال انگار ریتم رفته بالا یا خدا یعنی برا سال بعد باید بخونیم تیوری را با حداقل 60 و اسکیس 90 شاید قبول شیم

دوست عزیز پلان بین 20 الی 30 درصد نمره رو به خودش اختصاص میده معمولا پس یه اشتباه مقیاسی وجهتی نهایت بخواد 10درصد امتیازت رو ببره نهایتش رو دارم میگم یعنی بدترین حالتش حالا شما به جای 100 میشی 90 غصه نداره:D;)

اره حالا 90 هم نه مهندس80 بیار ما برات جشن می گیریم ;)

ozra69

عضو جدید
کاربر ممتاز

اول از همه دور از جونت خنگ باشی دوم اینکه استرس نداشته باش اتفاق پیش میاد توکل به خدا انشاله که قبول میشی و شیرینی ما را هم میدید ،مطمین باش اونی که تصیح میکنه این قدر ها بی رحم نیست که اگه کارت واقعا عالی باشه به خاطر یک چیز الکی بیاد و حذفت کنه

lansamwell

عضو جدید
سلام خسته نباشین
منم اینطوری طراحی کردم
خیلی ساده از سمت جنوب سایت اول یه چند تا پله دادم بعدش یه رمپ به یک لابی میرسید لابی سقفش نو گیر داشت بصورت باریکه و مشبک بعدش سمت راست لابی یه راهرو به لابی سالن نمایش فیلم می رسید و از لابی اونجا هم به قسمت اداری از سمت چپ لابی اصلی هم میرفت به نگار خانه و محل نمایش نور من قسمت نگار خانه رو مثل یه مسیر حرکت از مسجد شیخ لطف الله اصفهان ایده گرفتم که شخصی که وارد فضا میشه با طیف های مختلف نور برخورد کنه به این صورت که وارد دالان نور بعد وارد نگار خانه و بعدش دوباره دالان نوری و بعدش دوباره نگار خانه کل نگار خانه رو هندسی کار کردم یه هشت ضلعی دادم نوشتم هشتی نور تو دیوارها باریکه نور گذاشتم اونم بصوت غیر مستقیم دیوار نگار خونه رو بصورت شکسته شکسته طراحی کردم که محل شکستها نمایش نور و المان زیر نور غیر مستقیم سقف بود بعدش حجم نماز خونه رو جدا دادم چرخوندم سمت قبله کنارش وضو خانه دادم یه حوض آب در مرکز محورهای تقارن طرحم دادم جهت انعکاس و دو تا مودول سازه چادری برای قسمت چای خوری با دید به حوض و محل جمع هنرمندان دادم
دیدم اگه چندتا پلان کار کنم اونم تو مقیاس 1 به 200 جزیات زیاد معلوم نمیشه و هم تکراری میشه پلانها وسط کار یهو تصمیم گرفتم 1 به 100 کار کنم چون تو 1 به 200 نمی شد هندسی کار کرد
کل شیت اولم و پلانم گرفت
بعدش و مقطع و پرسپکتیو داخلی و کنار داخلی یه دیاگرام و اتود سریع دید پرنده شیت سوم هم یک نما و یک پرسکتیو دید انسانی
در کل هر چی که خواسته بودن و کار کردم
توی مقطع رو سقف ها کار کردم و باریکه نور دادم از مسجد ایاصوفیه و حس معلق بودن و از این حرفها نوشتم و یکمی هم در مورد فلسفه نور نوشتم فقط حیف که وقت نکردم زیاد رو طرحم کار کنم و بهتر از اینی که بود کار کنم

MaRaL.arch

کاربر ممتاز
سلام خسته نباشین
منم اینطوری طراحی کردم
خیلی ساده از سمت جنوب سایت اول یه چند تا پله دادم بعدش یه رمپ به یک لابی میرسید لابی سقفش نو گیر داشت بصورت باریکه و مشبک بعدش سمت راست لابی یه راهرو به لابی سالن نمایش فیلم می رسید و از لابی اونجا هم به قسمت اداری از سمت چپ لابی اصلی هم میرفت به نگار خانه و محل نمایش نور من قسمت نگار خانه رو مثل یه مسیر حرکت از مسجد شیخ لطف الله اصفهان ایده گرفتم که شخصی که وارد فضا میشه با طیف های مختلف نور برخورد کنه به این صورت که وارد دالان نور بعد وارد نگار خانه و بعدش دوباره دالان نوری و بعدش دوباره نگار خانه کل نگار خانه رو هندسی کار کردم یه هشت ضلعی دادم نوشتم هشتی نور تو دیوارها باریکه نور گذاشتم اونم بصوت غیر مستقیم دیوار نگار خونه رو بصورت شکسته شکسته طراحی کردم که محل شکستها نمایش نور و المان زیر نور غیر مستقیم سقف بود بعدش حجم نماز خونه رو جدا دادم چرخوندم سمت قبله کنارش وضو خانه دادم یه حوض آب در مرکز محورهای تقارن طرحم دادم جهت انعکاس و دو تا مودول سازه چادری برای قسمت چای خوری با دید به حوض و محل جمع هنرمندان دادم
دیدم اگه چندتا پلان کار کنم اونم تو مقیاس 1 به 200 جزیات زیاد معلوم نمیشه و هم تکراری میشه پلانها وسط کار یهو تصمیم گرفتم 1 به 100 کار کنم چون تو 1 به 200 نمی شد هندسی کار کرد
کل شیت اولم و پلانم گرفت
بعدش و مقطع و پرسپکتیو داخلی و کنار داخلی یه دیاگرام و اتود سریع دید پرنده شیت سوم هم یک نما و یک پرسکتیو دید انسانی
در کل هر چی که خواسته بودن و کار کردم
توی مقطع رو سقف ها کار کردم و باریکه نور دادم از مسجد ایاصوفیه و حس معلق بودن و از این حرفها نوشتم و یکمی هم در مورد فلسفه نور نوشتم فقط حیف که وقت نکردم زیاد رو طرحم کار کنم و بهتر از اینی که بود کار کنم
سلام خدا قوت مهندس
اگه امکانش هست شماتیک کارتونو بذارید
بهتراز توضیحات تکست ایده و کارتونو نشون میده
منم اینجوری بیشتر یاد میگیرم...:redface:

mahyarSAMSUNG

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من دیدم چون مقطع 1.50 خواسته فهمیدم مدرک مهمیه ... اونو خیلی خوب کشیدم ولی پلانم زیاد مالی نشد .. هرچند که 1.200 خواسته بود خیلی کوچیک میشد

به نظر من که مقطع 50 درصد نمره رو داره چون میخواست سازه ای ک استفاده میکنی و میزار ورود نور رو ببینه چطوری انجام میده . که من تو تهران انتخاب کرد و یه ساختمونی که بیشتر از شیشه هست

آخرین ویرایش:

lansamwell

عضو جدید
من دیدم چون مقطع 1.50 خواسته فهمیدم مدرک مهمیه ... اونو خیلی خوب کشیدم ولی پلانم زیاد مالی نشد .. هرچند که 1.200 خواسته بود خیلی کوچیک میشد

به نظر من که مقطع 50 درصد نمره رو داره چون میخواست سازه ای ک استفاده میکنی و میزار ورود نور رو ببینه چطوری انجام میده . که من تو تهران انتخاب کرد و یه ساختمونی که بیشتر از شیشه هست

مقیاس مواردی رو که خواسته بودن باهم نمیخوند برای پلان 1 به 200 مقطع 1 به 50 میخواستن من کلا همشو 1 به 100 کار کردم تا بشه فضای بیشتری رو تو مقطع نشون داد

nikky321

عضو جدید
کاربر ممتاز
مقیاس مواردی رو که خواسته بودن باهم نمیخوند برای پلان 1 به 200 مقطع 1 به 50 میخواستن من کلا همشو 1 به 100 کار کردم تا بشه فضای بیشتری رو تو مقطع نشون داد
مقيايسا فكر نمي كنم خيلي مهم باشه. بودن سال قبل كه ١/٥٠ رو كردن ١/١٠٠ و نمره بهتري نسبت به بقيه دادند.
توي اين كار به نظرم ارتباط با فضاي سبز و به كار بردن نور خوب خيلي مهم بود. و به نظرم مقطع مهمترين مدرك بود :)

sheelan

عضو جدید
مقيايسا فكر نمي كنم خيلي مهم باشه. بودن سال قبل كه ١/٥٠ رو كردن ١/١٠٠ و نمره بهتري نسبت به بقيه دادند.
توي اين كار به نظرم ارتباط با فضاي سبز و به كار بردن نور خوب خيلي مهم بود. و به نظرم مقطع مهمترين مدرك بود :)

مقطع و سایت پلان مهمترین مدرک بود

ex5*ser

عضو جدید
کاربر ممتاز
حیاط مرکزی که سایه داشته باشه و گودال باغچه هم توش باشه وگرنه یه جا رو خالی بزاری که نور آدمو کلافه کنه که بدرد نمی خوره.

ex5*ser

عضو جدید
کاربر ممتاز
نگار خانه که حتما درون گراست و جای بحث نداره.چون گلخونه نخواستن که یه فضای شیشه ای بسازی.
ولی فضای باز و نیمه باز اگه تو کارتون نباشه ، خیلی بده.

lena.0

عضو جدید
کاربر ممتاز
کسی کلاس مکس و وی ری م پست پرو باهم سراغ داره؟؟؟؟

shima 70

عضو جدید
حیاط مرکزی که سایه داشته باشه و گودال باغچه هم توش باشه وگرنه یه جا رو خالی بزاری که نور آدمو کلافه کنه که بدرد نمی خوره.
خ بمن این نور و سایه رو با چیز دیگه ای ایجاد کردم!!من کارو گذاشتم واسه شهر جودم اینجا با اینکه اقلیم گرمو خشکه اصلا حیاط مرکزی ج نمیده یعنی...نمیدووووونم کاش منم تهران گذاشته بودم...

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا