بررسی آزمون اسکیس 93 | نگارخانه نور

وضعیت
موضوع بسته شده است.

سجی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
;) خوب کار کردی افرین
ولی نما نداشتم سایت پلانم رو برگه باطله کشیده بود آخر سر که خواستم بکشم شیتام جا نداشت دیگه همون صفحه اول نوشتم سایت پلان پشت صفحه رفتم پشت صفحه دیدم نوشته لطفا اینجا چیزی نکشید من برگشتم یه علامت سوال تپل گذاشتم جلو نوشتم...........دیگه مابقیشو میسپارم دست خدا ما دیگه بیشتر از این زورمون نرسید اگه قبول هم نشدیم حتما بقیه بیشتر تلاش کردن و ناراحتم نمیشم ..........

MaRaL.arch

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
ولی نما نداشتم سایت پلانم رو برگه باطله کشیده بود آخر سر که خواستم بکشم شیتام جا نداشت دیگه همون صفحه اول نوشتم سایت پلان پشت صفحه رفتم پشت صفحه دیدم نوشته لطفا اینجا چیزی نکشید من برگشتم یه علامت سوال تپل گذاشتم جلو نوشتم...........دیگه مابقیشو میسپارم دست خدا ما دیگه بیشتر از این زورمون نرسید اگه قبول هم نشدیم حتما بقیه بیشتر تلاش کردن و ناراحتم نمیشم ..........

خخخخ
چه بده ک شیت ها محدوده هااا
مهندس ناراحت نباش
توکل برخدا مهم اینه ک تلاشتو کردی
شما ک نمیدونی بقیه چیکار کردن
انشا... همون ک صلاحتونه اتفاق میفته:gol:

baran 2012

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

ایشا... خیر برات پیش بیاد
موفق باشی مهندس

nikky321

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب از داخلي اومديم. موضوع طراحي اژانس هوابيمايي در يك مخزن اب بتني!!!!! ٤ متر در زمين. ابعاد مخزن ١٤ در ١٤. از ديوارا نمي تونيد نور دريافت كنيد. به ورودي توجه شود و بام سبز طراحي شود. در شرق يك خيابان شمالي جنوبي و شرقش هم فضاي سبز بود. plan ١/٥٠ برش از ورودي ١/٥٠ perspective از داخل

مهديه مقدم

عضو جدید
خب از داخلي اومديم. موضوع طراحي اژانس هوابيمايي در يك مخزن اب بتني!!!!! ٤ متر در زمين. ابعاد مخزن ١٤ در ١٤. از ديوارا نمي تونيد نور دريافت كنيد. به ورودي توجه شود و بام سبز طراحي شود. در شرق يك خيابان شمالي جنوبي و شرقش هم فضاي سبز بود. plan ١/٥٠ برش از ورودي ١/٥٠ perspective از داخل
چه جالب!!،خسته نباشید ایشالا قبول شید شما و همه ی دوستان که زحمت کشیدن ،امسال چه حکمتیه به سایت زیر زمین علاقمند شدن:surprised:،موضوع ارشد آزاد هم زیر زمین بود..

Sahar Gh

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام ..همه خسته نباشید .
من تونستم تمام مدارکو برسونم البته نمام یکم داغون شد. :w07:
اقلیم رو تهران گرفتم ...خیلی فک کردم که بیام یزدو کلا اقلیم گرم و خشک بگیرم چون بیشتر تسلط داشتم ولی خب با اون سایت پلان اصلا این جور اقلیما بهش نمی خورد ....گفتم نکنه تله مله باشه از همون اول شیتامو بندازن تو قازورات :w25:.دیگه تهران گرفتم.کلا احساس می کنم داوری خیلی سخت بشه .
من ایده زیاد نداشتم //فقط یک دونه ایده اصلی داشتم. همینو بسط دادمش.
تلاشمو کردم ببینیم خدا چی می خواد.:w05:

ghoorbani

عضو جدید
خب راجع به طرحم کامل نبود ولی من اینو زدم :
کلیت پلانمو از آتشمکده جایگاه تقدیس نور و اتش اقتباس کردم............بام سبز گزاشتم که بعد از یه پله چسبیده به بنا با بام سبز روبرو میشدند ( انکار و پاداش )و چایخانه رو کنار اون جای دادم که دید به بازی کودکان و بزرگسالان و کلیت پارکم داشت
ولی جزییات رو بر اساس اشعار مولانا طراحی کردم برای گالری یه المان مکعب شکل بلند که یک ستون از وسطش آویزون شده بود تا بالای سر مخاطبین که بالاشم از جچهار طرف نور میگرفت (تا دل به عشقت بسته ام (نور الهی )از قید هستی رسته ام (زمین ) چون با غمت پیوسته ام از خویشتن (خاک ) ببریده ام) وجود سایه اجسام و موجودات نشانه ای از خضوع و خشوع آنان در مقابل خالق یکتا (نور )
بیشتر آی روی تو جز نور نیست کیست که از عشق تو مخمور نیست............نماز خانه رو مکعب شکل و به سمت قبله چرخوندمش بالای محراب یه استخر یا حوض آب گزاشتم که عبور نور ازش هم تلالو ایجاد میکرد تو شبستان و هم برای سرمایش و گرمایش غیر فعال ستونهام دل سقفو شکافته بودند که ازش نور میومد پایین و بالاشم چراغ گزاشته بود هنگام شب روشن میشدند باز وبالای هر ستون رو نورانی میکرد (مرا در سایه ات ای کعبه جان به هر مسجد ز خورشید است محراب ) نور جلوه خداوند که در مسجد تجلی میابد
تو سرسراس اصلی یه منشور گزاشته بودم که نورو میریخت داخل سرسرا با تووجه به اینکه اقلیمم سرد بود از خاصیت گلخانشم میشد استفاده کرد ( تجلی متافیزیک بنا بر فیزیک بنا )
اداری یه پیش فضا داشت که براش
یه درخت در نظر گرفته بودم که سقف رو میشکافت و طبیعتم اینجوری آورده بودم تو
ورودیمم از روی آب رد میشد از زبان عرفا آب رمز نور هستی (یه ردیف درخت کنارش استخر آب باریک و طویل کنار ورودی با انعکاس نور وسایه درختان در آب( ما در پیاله عکس رخ یار دیده ایم ) = نور عقل الهی آب نماد پاکی و تصویر طبیعت و نور .ورودی اول با درختان بعد با المانهای بتنی نازکی که هر قدم قطور تر میشدن و بعد تاریکی (سلسه مراتب نور )
چگون جان برد سایه ز خورشید که جان او بدست آفتاب است
سایه نوری نو و ما جمله جهان سایه تو / نور کی دیدست که او باشد از سایه جدا
توالی و دگرگونی نور در طول روز حرکت و تغییر رو نشون میداد با توجه به شکستگی های بنا که دلیل ثانویشم دید مناسب و گوناگون بود
این پلانم .پرسپکتیو پرندم کشیدم چون جزییات نورگیری از سقف رو با مقطع نمیشد نشون داد.........پرنده و ناظرم بد نشد ولی نما نرسیدم مقطع هم ساده بود.........داخلی هم دو تا داشتم
اگه میشه شما هم بیاید بگین چیکار کردین
به نظر من طراحی بر اساس شعر واقعا مزخرفه.ما معماریم نه شاعر!!!!!

nahamya

کاربر فعال
Re: بررسی اسکیس 93 | نگارخانه نور

Re: بررسی اسکیس 93 | نگارخانه نور

ای کاش سر جلسه کنارت بودم یکی از شیتامو بهت میدادم...
من که مقطع نزدم، فقط یک نما با پرسپکتیو زدم و پلانام...
ایشالا سال بعد خوب امتحانمیدم..
ایده هم که دیگه نگو...

Sent from my LT25i using Tapatalk

nikky321

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر من طراحی بر اساس شعر واقعا مزخرفه.ما معماریم نه شاعر!!!!!
جالبه، سوال منظر امسال كلا بر اساس شعر بود. بايد بر اساس ٣ بيت شعر كه داده بودند طراحي مي كردي. تازه نفر اول سال قبل يك بيت شعر بالا كارش نوشته بود.
سجي كارت درسته

lansamwell

عضو جدید
چه جالب!!،خسته نباشید ایشالا قبول شید شما و همه ی دوستان که زحمت کشیدن ،امسال چه حکمتیه به سایت زیر زمین علاقمند شدن:surprised:،موضوع ارشد آزاد هم زیر زمین بود..

سلام فرهاد احمدی کتابخانه دانشگاه علم و صنعت و توی زیر زمین طراحی کرده با الهام از معماری ایرانی شاید بخاطر اونه
توصیه میکنم حتما ببیند

رضی بلا

عضو جدید
سلام من تازه اومدم ایشااله همه موفق باشین بچه ها من تنها ی اشتباه کردم کد ارتفاعی هامو تو نما و مقطع فک کردم 1به دویستن هول بودم نصف زدم بعدم من بسته به ایدم تو یک طبقه زدم نمیشد دو طبقه ایدم بازار ایرانی و فرهنگ ومعماری های تک وسازه های چادری بود اب هم بود و نورهای نقطه ای همه مدارک کامل پلانم تو سایت کشیدم از اسکیس ازاد خیلی بهتر بود من اسکیس ازاد کامل کشیدم ولی ساده بیشتر ایده نوشتم تا کشیدن

passedaway

عضو جدید
به نظر من فارغ از ساده به نظر رسیدن موضوع، نگارخانه ی نور یکی از سخت ترین موضوعات چند سال اخیره، شاید چیزی شبیه موزه ی باد. از این بابت که هم خودش توی صورت سوال قید کرده بود که هم موضوع را مفهومی باید برسونید و هم کالبدی و این یه جور ادغام موضوعات و به هم زدن تقسیم بندی های کلاسهای اسکیسه.
مشکل بعدیش هم اینکه همزمان چندین ویژگی رو باید در کار رعایت می کردیم که روی همش هم تاکید کرده بود، مثل فضاهای جمعی و تعاملی، فضای کودکان، گالری ها و فضای اصلی مطابق با طراحی با نور. از قید اون دو درصد شیب و ارتفاعات مسکونی های مجاور و 400 متر همکف هم که بگذریم، باز هم موضوع ساده ای نبود به نظر من.

ex5*ser

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم امتحان صبح رو خیلی خوب دادم.بعد از ظهر رو هم خوب.تو منظر عجب راندو هایی دیدم.طرف با خودش آبرنگ و رنگ روغن اورده بود و دو سه تا پرسپکتیو راندو کرده بود در حد داوینچی!
در مورد نگارخانه هم ،من اقلیم گرم و خشک یزد رو انتخاب کردم و نگارخانه ام از آیین معبد مهرپرستی ها و سرداب منطقه کویری الهام گرفته شده
.همچینین از آیه (( الله نور السماوت و الارض )) و(( رسیدن به نور از طریق ظلمت )) هم تو کانسپتم استفاده کردم.کارم یه مربعه که 4 مترش زیره زمینه و ورودیش خیلی تاریکه و پس از وارد شده به مربع ،یه گنبد رو اون گذاشتم که از وسطش نور به یه صفه تو وسط کارم می خوره.صفه 3 تا پله داره و وسطش یه حوضه آبه که توش کریستال گذاشتم تا وقتی نور بهش می خوره انعکاس بده.4 تا حجم رو با هم ترکیب دادم که این نگارخونش بود.
دو تا گودال باغچه با فضای ریتم دار طاق دار که هم خصوصی بوده و هم نیمه خصوصی تو کار اضافه کردم.باغ مجسمه هم دارم.محور اصلی ورودیم هم از باغ ایرانی و درختای اون الهام گرفته شده.
نصف راست شیته اولم پر از دیاگرامه ، حدود 20 تا 25 تا دیاگرام و سمت چپ شیتم هم یه پلان با سایت پلان و زیرش پلان یه طبقه دیگه رو کشیدم.
تو صفحه دوم هم مقطع رو یک به 100 کشیدم ، جا نمی شد یک به پنجاه. ولی در عوص 10 تا مقطع جزئی و دیتیل کف سازی و حوص و ... رو تو اون شیت کشیدم.
و اما شیت سوم که اوج کارم بود با 7 تا 9 تا پرسپکتیو و یه نما.چون تک رنگ کار کردم و به جای رنگ هاشور یه طرفه و دوطرفه زدم ، تونستم پرسپکتیو از گودال باغچه ها و باغ مجسمه و دیده پرنده و وردی و آمفی تئاتر و گالری و نگار خانه و ... بزنم.
خب این از کاره من ، بچه ها شما چی؟عارفه ، پویان و.... منتظر شنیدم موضوع کارتونم.در ضمن نظری راجب کارم داشتین بهم بگین.

آخرین ویرایش:

ex5*ser

عضو جدید
کاربر ممتاز
کلیت پلانمو از آتشمکده جایگاه تقدیس نور و اتش اقتباس کردم............بام سبز گزاشتم که بعد از یه پله چسبیده به بنا با بام سبز روبرو میشدند ( انکار و پاداش )و چایخانه رو کنار اون جای دادم که دید به بازی کودکان و بزرگسالان و کلیت پارکم داشت
ولی جزییات رو بر اساس اشعار مولانا طراحی کردم برای گالری یه المان مکعب شکل بلند که یک ستون از وسطش آویزون شده بود تا بالای سر مخاطبین که بالاشم از جچهار طرف نور میگرفت (تا دل به عشقت بسته ام (نور الهی )از قید هستی رسته ام (زمین ) چون با غمت پیوسته ام از خویشتن (خاک ) ببریده ام) وجود سایه اجسام و موجودات نشانه ای از خضوع و خشوع آنان در مقابل خالق یکتا (نور )
بیشتر آی روی تو جز نور نیست کیست که از عشق تو مخمور نیست............نماز خانه رو مکعب شکل و به سمت قبله چرخوندمش بالای محراب یه استخر یا حوض آب گزاشتم که عبور نور ازش هم تلالو ایجاد میکرد تو شبستان و هم برای سرمایش و گرمایش غیر فعال ستونهام دل سقفو شکافته بودند که ازش نور میومد پایین و بالاشم چراغ گزاشته بود هنگام شب روشن میشدند باز وبالای هر ستون رو نورانی میکرد (مرا در سایه ات ای کعبه جان به هر مسجد ز خورشید است محراب ) نور جلوه خداوند که در مسجد تجلی میابد
تو سرسراس اصلی یه منشور گزاشته بودم که نورو میریخت داخل سرسرا با تووجه به اینکه اقلیمم سرد بود از خاصیت گلخانشم میشد استفاده کرد ( تجلی متافیزیک بنا بر فیزیک بنا )
ورودیمم از روی آب رد میشد از زبان عرفا آب رمز نور هستی (یه ردیف درخت کنارش استخر آب باریک و طویل کنار ورودی با انعکاس نور وسایه درختان در آب( ما در پیاله عکس رخ یار دیده ایم ) = نور عقل الهی آب نماد پاکی و تصویر طبیعت و نور .ورودی اول با درختان بعد با المانهای بتنی نازکی که هر قدم قطور تر میشدن و بعد تاریکی (سلسه مراتب نور )
توالی و دگرگونی نور در طول روز حرکت و تغییر رو نشون میداد با توجه به شکستگی های بنا که دلیل ثانویشم دید مناسب و گوناگون بود
این پلانم .پرسپکتیو پرندم کشیدم چون جزییات نورگیری از سقف رو با مقطع نمیشد نشون داد.........پرنده و ناظرم بد نشد ولی نما نرسیدم مقطع هم ساده بود.........داخلی هم دو تا داشتم
گرفتی مارو؟
مسخرمون کردی؟
کانسپت به این خوبی بعدش نوشته من از گردونه حذف شدم، بی مزه.

sahar-architect

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
منم امتحان صبح رو خیلی خوب دادم.بعد از ظهر رو هم خوب.تو منظر عجب راندو هایی دیدم.طرف با خودش آبرنگ و رنگ روغن اورده بود و دو سه تا پرسپکتیو راندو کرده بود در حد داوینچی!
در مورد نگارخانه هم ،من اقلیم گرم و خشک یزد رو انتخاب کردم و نگارخانه ام از آیین معبد مهرپرستی ها و سرداب منطقه کویری الهام گرفته شده
.همچینین از آیه (( الله نور السماوت و الارض )) و(( رسیدن به نور از طریق ظلمت )) هم تو کانسپتم استفاده کردم.کارم یه مربعه که 4 مترش زیره زمینه و ورودیش خیلی تاریکه و پس از وارد شده به مربع ،یه گنبد رو اون گذاشتم که از وسطش نور به یه صفه تو وسط کارم می خوره.صفه 3 تا پله داره و وسطش یه حوضه آبه که توش کریستال گذاشتم تا وقتی نور بهش می خوره انعکاس بده.4 تا حجم رو با هم ترکیب دادم که این نگارخونش بود.
دو تا گودال باغچه با فضای ریتم دار طاق دار که هم خصوصی بوده و هم نیمه خصوصی تو کار اضافه کردم.باغ مجسمه هم دارم.محور اصلی ورودیم هم از باغ ایرانی و درختای اون الهام گرفته شده.
نصف راست شیته اولم پر از دیاگرامه ، حدود 20 تا 25 تا دیاگرام و سمت چپ شیتم هم یه پلان با سایت پلان و زیرش پلان یه طبقه دیگه رو کشیدم.
تو صفحه دوم هم مقطع رو یک به 100 کشیدم ، جا نمی شد یک به پنجاه. ولی در عوص 10 تا مقطع جزئی و دیتیل کف سازی و حوص و ... رو تو اون شیت کشیدم.
و اما شیت سوم که اوج کارم بود با 7 تا 9 تا پرسپکتیو و یه نما.چون تک رنگ کار کردم و به جای رنگ هاشور یه طرفه و دوطرفه زدم ، تونستم پرسپکتیو از گودال باغچه ها و باغ مجسمه و دیده پرنده و وردی و آمفی تئاتر و گالری و نگار خانه و ... بزنم.
خب این از کاره من ، بچه ها شما چی؟عارفه ، پویان و.... منتظر شنیدم موضوع کارتونم.در ضمن نظری راجب کارم داشتین بهم بگین.

:surprised::surprised: 7-9 تا پرسپکتیو؟؟ اونم هاشور؟؟ رستگار شدی رفت!
شما رتبه اولی علی :D
یکم از این دیتیل و اینات بذار اینجا خوب مستفیض بشیم

با این توصیفی هم که تو از منظر کردی من برم بمیرم دیگه!:cry: اخه مگه ابرنگ مجازه؟:cry: چرا آخه من دست رو هرچیزی بذارم باید اینقدر پیچیده بشه :razz: یکم دیگه از اونچه سر اسکیس منظر دیدی توصیف میکنی؟:D
ویه سوال دیگه: قبلا این موضوع رو تمرین کرده بودی؟

ozra69

عضو جدید
کاربر ممتاز

کارتون عالی بوده دمتون گرم ،انشاله که امسال همه تون رستگار شید و برید دانشگاه

alice

عضو جدید
سلام بابا چه ایده هایی دادید همه خسته نباشید;) ، من به همه ی مدارک نرسیدم:( اقلیم رو شمال گرفتم ولی وسط کارم پشیمون شدم چرا شمال گرفتم چون که اقلیمای گرم وخشک بنظرم جا برا کار بیشتر داشت ولی دیگه دیر شده بود برا عوض کردن من ورودیم با یه رواق به ایوان می رسید از اونجا به یه هشتی تاریک از هشتی به لابی اصلی که وید می خورد نور از زیر سقف دور تا دور سقف مثل مسجد شیخ لطف الله به لابی می خورد ولابی رو روشن می کرد و... دیگه حالا ببینیم چی می شه:w26::w05:

lili1122

عضو جدید

احسنت..
ترکوندی!!

ex5*ser

عضو جدید
کاربر ممتاز
:surprised::surprised: 7-9 تا پرسپکتیو؟؟ اونم هاشور؟؟ رستگار شدی رفت!
شما رتبه اولی علی :D
یکم از این دیتیل و اینات بذار اینجا خوب مستفیض بشیم

با این توصیفی هم که تو از منظر کردی من برم بمیرم دیگه!:cry: اخه مگه ابرنگ مجازه؟:cry: چرا آخه من دست رو هرچیزی بذارم باید اینقدر پیچیده بشه :razz: یکم دیگه از اونچه سر اسکیس منظر دیدی توصیف میکنی؟:D
ویه سوال دیگه: قبلا این موضوع رو تمرین کرده بودی؟

ممنون.
الان چند تا شیت آپلود می کنم.
یعنی منظر رو من خوب کار کردم و کارم رنگ هم داشت ولی تو راهرو که 10 تا کار دیدم ، گفتم اینا یه ساله دارن تمرین می کنن تا از منظر قبول شن.حقشونم بود.
هدف من معماری و تو اون خوبم.
مثلا یه کار دیدم که پرونده رو باز کرده بود و یه شیت 50 در 65 دیده بود. یعنی وسطش یه پرسپکتیو آگزونو کشیده بود و دورش توضیحات و پلان و مقطع.یعنی نصف پرسپکتیو تو یه شیتو ونصف دیگش تو اون یکی.راندو اش عالی بود.
یکی دیگه با 30 یا 40 تا مارکر راندو کرده بود که من قشنگ تر از اون کار ندیده بودم.
یکی فقط با آبرنگ کار کرده بود که خیلی قشنگ بود.یکی هم رنگ روغن و آبرنگ.
طرف در عرض 2 ساعت یه کار قوی با راندو عالی تحویل داد ، در حالی که من ساعت سوم اسکیس پاشو شدم رفتم.
+++++++++++++++++++++++
موضوع نگار خانه واسه کسی که کلاس خانم سپیده علی محمد زاده یا استاد شقاقی رو رفته بود ، خیلی آسون بود. من که کلاس خانم سپیده رو رفتم و یه موضوع داشتیم به نام سرای شهر که
تو کارگاه کار کردیم و یه کار هم استاد سر کلاس گفت و موضوعش خانه هاش صنفی بود و گفته بود 50 درصد سوالات کنکور همینه و با اسمش بازی می کنن.
موضوع آسون تر از این نبود.فضاهای جمعی باز و نیمه باز و کانسپت ، مهمترین بخش این اسکیس بودن.
++++++++++++++++++++++
بعد از ظهر هم یکی از بچه که با غفاری خودمون حرف زده بود ، بهش گفته بود که کانسپت مهمه و تو اسکیس معماری به راندو اهمیت نمی دن.من که کارام همیشه رنگی بود ، ریسک کردم و بدون رنگ کار کردم و کار خوبی شد ، چون دیگه وقت واسه راندو نذاشتم تونستم دیتیل و پرسپکتیو های زیادی بزنم.
++++++++++++++++++++
الان هم چند تا شیت دیتیل که مخصوص خودمه و نشستم کار کردم رو واستون می فرستم و حدود 70 درصد دیتیل هام از اینا بود با کمی تغییر و البته بصورت دستی.

ex5*ser

عضو جدید
کاربر ممتاز
تو موضوع هایی که من اونجا شنیدم ، بنظرم ایده گرفتن از موزه نور تادائو آندو و ایا صوفیه می تونه جزو کارای خوب باشه. یعنی کار من که همون سرداب و موزه نور بود . ولی بعضی ها هم کارشون رو یه گنبد فرض کردن که دور تا دورش با پنجره های ریز مشبک پر شده و مثله ایا صوفیه وقتی نور می خوره ، آدم حس می کنه گنبده رو هواست.
من فک کنم اقلیم گرم و خشک بهترین اقیلم واسه این موضوع بود ولی ممکنه کسایی باشن که تو اقلیم سرد و خشک و یا معتدل مرطوب به یه کار فوق العاده برسن.
بین گرم و خشک و گرم و مر طوب بنظرم گرم و مرطوب مناسب نبود و دیدتیل های زیادی هم می خواست و نمی تونست بره زیر زمین و دیواره مشبک و صفه ساختمان و چیزای دیگه می خواست که کار رو سخت می کرد.

آخرین ویرایش:

Sahar Gh

عضو جدید
کاربر ممتاز
تو موضوع هایی که من اونجا شنیدم ، بنظرم ایده گرفتن از موزه نور تادائو آندو و ایا صوفیه می تونه جزو کارای خوب باشه. یعنی کار من که همون سرداب و موزه نور بود . ولی بعضی ها همکارشون رو یه گنبد فرض کردن که دور تا دورش با پنجره های ریز مشبک پر شده و مثله ایا صوفیه وقتی نور می خوره ، آدم حس می کنه گنبده رو هواست.
من فک کنم اقلیم گرم و خشک بهترین اقیلم واسه این موضوع بود ولی ممکنه کسایی باشن که تو اقلیم سرد و خشک و یا معتدل مرطوب به یه کار فوق العاده برسن.
بین گرم و خشک و گرم و مر طوب بنظرم گرم و مرطوب مناسب نبود و دیدتیل های زیادی هم می خواست و نمی تونست بره زیر زمین و دیواره مشبک و صفه ساختمان و چیزای دیگه می خواست که کار رو سخت می کرد.

به نظرتون با اون سایت پلانی که داده بود مسکونیا تا 4 طبقه و و حیاط های خیلی کوچیک،یا بدون حیاط، گرم و خشک بهش می خورد؟ ...آخه سایتو که نمیشه عوض کرد.. من می خواستم برم تو گرم و خشک ولی سایت پلان این اجازه رو بهم نداد...:w05:

ex5*ser

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظرتون با اون سایت پلانی که داده بود مسکونیا تا 4 طبقه و و حیاط های خیلی کوچیک،یا بدون حیاط، گرم و خشک بهش می خورد؟ ...آخه سایتو که نمیشه عوض کرد.. من می خواستم برم تو گرم و خشک ولی سایت پلان این اجازه رو بهم نداد...:w05:
ببینین ، درخت هم ننوشته بود ، فضای سبز بود که درخچه هم میشد.در ضمن وقتی اقلیم رو به خودمون سپردن یعنی هر کی که فکر می کنه اون اقلیم خوبه ، اونو کار کنه.
یکی از بچه ها به من گفت که دلیل دادن اون سایت ، استفاده از چند ورودی واسه ساختمونه که کاملا درست می گه.من تو کارم دور حیاط دیوار نکشیدم ، حتی تو بعضی ار ضلع ها با درخت هم حصار نکشیدم ، چون نگارخانه هنرمندان باید با اطرافش تعامل داشته باشه ولی واسه رسمی تر کردن کار ، ورودی اصلیم از جنوبه و با یک محور درخت کاری شده به اون تاکید کردم در حالی که دو ورودی فرعی هم از شمال و شرق دارم.
تو اون کار باید ساختمون بنا با محوطه انس بگیره و ترکیب خوبی داشته باشه.چون تو قلب یه منطقه شهریه و اون مکان و سایت اطرافش هم ، استفاده کنندگان اصلیه اونجا هستند.

Sahar Gh

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببینین ، درخت هم ننوشته بود ، فضای سبز بود که درخچه هم میشد.در ضمن وقتی اقلیم رو به خودمون سپردن یعنی هر کی که فکر می کنه اون اقلیم خوبه ، اونو کار کنه.
یکی از بچه ها به من گفت که دلیل دادن اون سایت ، استفاده از چند ورودی واسه ساختمونه که کاملا درست می گه.من تو کارم دور حیاط دیوار نکشیدم ، حتی تو بعضی ار ضلع ها با درخت هم حصار نکشیدم ، چون نگارخانه هنرمندان باید با اطرافش تعامل داشته باشه ولی واسه رسمی تر کردن کار ، ورودی اصلیم از جنوبه و با یک محور درخت کاری شده به اون تاکید کردم در حالی که دو ا ورودی فرعی هم از شمال و شرق دارم.
تو اون کار باید ساختمون بنا با محوطه انس بگیره و ترکیب خوبی داشته باشه.

اوکی ...هر کی فکر میکنه تو اون اقلیم خوبه هر چی دلش خواست بزاره!پس چرا سایت پلان دادن خب! می گفتن هر کی می خواد تو یه سایته 30 در 40 نگارخانه بزنه. من اولین چیزی که به نظرم اومد این بود که دادن سایت پلان با اون همه اطلاعات و اینکه اقلیم رو گذاشتن دست خودمون لابد یه معنایی داره و اون اینه که آقا سایتم در نظر بگیر وگرنه من می خواستم یزد بگیرم ..اگه یزد می گرفتم فک می کنم کارم خیلی بهترر میشد چون خیلی تسلط داشتم ..

ex5*ser

عضو جدید
کاربر ممتاز
اوکی ...هر کی فکر میکنه تو اون اقلیم خوبه هر چی دلش خواست بزاره!پس چرا سایت پلان دادن خب! می گفتن هر کی می خواد تو یه سایته 30 در 40 نگارخانه بزنه. من اولین چیزی که به نظرم اومد این بود که دادن سایت پلان با اون همه اطلاعات و اینکه اقلیم رو گذاشتن دست خودمون لابد یه معنایی داره و اون اینه که آقا سایتم در نظر بگیر وگرنه من می خواستم یزد بگیرم ..اگه یزد می گرفتم فک می کنم کارم خیلی بهترر میشد چون خیلی تسلط داشتم ..
خب می گم دادن اون سایت پلان واسه این بود که دور سایت 30 در 40 دیوار نکشیم.

Sahar Gh

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب می گم دادن اون سایت پلان واسه این بود که دور سایت 30 در 40 دیوار نکشیم.

just this?!

یعنی مثلا مثل موضوع تالار تختیو اینا زمین محدود نبود؟ آره؟ ... اگه اینجوری بود می نوشت مسکونی ، نه مسکونی 2 تا 4 طبقه .ما به طبقاتش چیکار داریم .نمی دونم والا.....................

معمارباشی

عضو جدید
پاسخ : بررسی اسکیس 93 | نگارخانه نور

پاسخ : بررسی اسکیس 93 | نگارخانه نور

منم ایده ام رو می گم :
شعر سهراب که می گه
پشت درياها شهري است
كه در آن پنجره‌ها رو به تجلي باز است.
بام‌ها جاي كبوترهايي است كه به فواره هوش بشري مي‌نگرند.
دست هر كودك ده ساله شهر، خانه معرفتي است.
مردم شهر به يك چينه چنان مي‌نگرند
كه به يك شعله، به يك خواب لطيف.
خاك، موسيقي احساس تو را مي‌شنود
و صداي پر مرغان اساطير مي‌آيد در باد.

پشت درياها شهري است
كه در آن وسعت خورشيد به اندازه چشمان سحرخيزان است.
شاعران وارث آب و خرد و روشني‌اند.

پشت درياها شهري است!
قايقي بايد ساخت.

یه ایده دیگه هم که راشتم ... بحث نور اگهی و ظلمت نادانی بود ... انتهای گالری من ختم می شه به دیوازی نوار باریک مشبک که در کنار راهروی باریک و تاریکی قرار داشت ... انتهای این راهرو به یه پیچ صدو هشتاد درجه ای میرسید ... در حقیقت این جا نقطه ی شک و تردید بود ... که طرف به تاریکی بر می گرده یا مسیری خلاف اون رو طی می کنه ... راهروی جانبی نیمه تاریک بود چرا که نور گیری اون صرفا به وسیله نوری بود که از سنگ های مرمر درون سقف عبور میکرد و حالت روحانی و مرموز به فضا میداد ... به انتهای این راهرو که می رسیدی وارد یک مکعب با جداره هایی مرتفع با نوار مشبکی میشدی ... که خالی بود و تنها یک لوح در وسط اون قرار داشت
روبروی لوح که می ایستادی فقط یک اینه ساده قدی روبروی خودت می دیدی ... در حقیقت انسان نهایت هنر خالقشه و نهایت اگاهی و دانش خودشناسیه ...

فرستاده شده از GT-I8190ِ من با Tapatalk

samira-arch

عضو جدید
به نظر من موضوع امسال خیلی خوب بود تقریبا شبیه موزه نور بود که اکثرا دیدیم ولی زمانش کم بود من که خیلی کم آوردم فقط شیت اولم خوب شد ولی سایتو طراحی نکردم چون جانبود وقتم نداشتم مقطع ونما رو خیلی بد کشیدم فقط برااینکه خالی نباشه اقلیمم اصفهانو گرفتم چون به نظرمن بهترین اقلیم بود پرسپکتیو پرنده رو نرسیدم بکشم چون ناظر خواسته بود اونو کشیدم ولی پرنده جزییات حجمو بهت نشون میداد که نرسیدم ایده خاصی هم نداشتم فقط مسیر رسیدن به گالری رو زیاد گرفتم تاسلسله مراتب ایجادبشه و قبل از رسیدن به گالری فضای کاملا تاریک ایجاد کردم تا نورو بهتر بشه حس کرد و تو گالری اصلی هم پنجره های زیر سقفی گذاشتم که نور رو به داخلی بیاره همین.

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا