بررسی آزمون ارشد معماری 92

وضعیت
موضوع بسته شده است.

hasti architect

عضو جدید
اشتباه منم هم همين بود فهيمه جان .من هم كلاس شقاقي رو رفتم وخيلي استرس گرفتم و از اين شاخه به اون شاخه رفتم حرف هايي كه مي زنيد درسته. به نظر من خودتون انواع موضوعات رو كار كنيد و پرسپكتيو تمرين كنيد و زياد زياد كار هاي خوب ايراني و خارجي ببينيد واز روي آنها تمرين كنيد و در مورد ساخت و ساز در هر اقليم نمونه و اطلاعات كسب كنيد و اگر بعدا نياز داشتيد كلاس برويد و يا اگر هم الان مي خواهيد كلاس برويد حتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتما تمام تمرينات شقاقي رو انجام بدهيد چون كلاس رفتن تنها اصصصصصصصصصصصصصصصصلا كافي نيست به نظر من كلاس هاي شقاقي خيلي مفيد هست در صورتي كه به حرفهاش دقيقا گوش كنيد و در كل وركشاپ ايشان را در صورتي تاييد مي كنم كه خودتون تسلط داشته باشين و فقط بخواهيد جمع بندي كنيد در غير اين صورت به سرنوشت من مبتلا مي شويد

hasti architect

عضو جدید
سلام کسی رتبه اولیه بچه ها و رتبه نهایی و درصد اسکیس پارسال رو اره؟
من خیلی ناراحتم خیلی زحمت کشیدم ولی گند زدم الانم دیگه امیدی برای تمرین اسکیس ندارم
:cry:

پارسال يه منفر با رتبه منظر 900 ودرصد اسكيس حدود 90 منظربهشتي قبول شد

faiteh

عضو جدید
با گشتو گذار تو اینترنت و منابع مختلف جواب بعضی از سوالای مبهمو دراوردم، میگم برای اونایی که سوال داشتن:

59- هر نوع مداری جز مدارهای خود آسانسور

76- اولین خط دوران اسلامی: کوفی

81- احتمالا رمانتیسیسم

82- آرت دکو و اکسپرسیونیسم خرد ستیز و اون 2 تای دیگه خرد گرا (اه اه)

83- اکسپرسیونیسم بعد از جنگ جهانی اول

86- احتمالا سده 19، استفاده از سبک های احیایی بصورت التقاطی (انقدر گفتین سوال پارسال که اپرای گارنیه بود نئو باروک درسته که منو به اشتباه انداختین! اصلا نئوباروک چه ربطی به اکلکتیک داره اه اه)

90- ظاهرا چندیگر هند درسته! مسخره ترین سوال تاریخ کنکور...احمدآباد میگفت عین آدمیزاد دیگه...

در مورد پلان اون باغ هم جواب 40 ستونه، چرا خودتونو به در و دیوار میکوبید؟ منم اشتباه زدم با اینکه همه پلانا رو حفظ بودم. طراح بیشرف نمیگرده یه پلان آدمیزادی بذاره حداقل اونیکه خونده بزنه...

سوال 31 و 35 کسی مطمئن میدونه جواب چیه؟ با منبع میگم، نه اینکه هر چی زدید و بیاید بگید، 48 هم سقف کابلیه دیگه ایشالله؟[/QUOTE

به نظر من کسی که خونده بود میتونست باغ چهل ستون رو تشخیص بده

hasti architect

عضو جدید
[FONT=&quot][/FONT] [FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]يك نفر ديگه با رتبه 390 و اسكيس 55درصد هنر اصفهان اورد[/FONT][FONT=&quot]
[/FONT][FONT=&quot]يكي با 800 و اسكيس 40 درصد غيرانتفاعي اورد[/FONT][FONT=&quot]
[/FONT][FONT=&quot]يكي با رتبه 200 و اسكيس 50 درصد روزانه قزوين اورد[/FONT][FONT=&quot]
[/FONT][FONT=&quot]يكي با رتبه 200 واسكيس 37 شبانه كاشان اورد
يكي با رتبه 1900 و درصد اسكيس 55 غير انتفاعي اصفهان اورد
[/FONT]

hasti architect

عضو جدید
درصداي رتبه چهار 91:
زبان 46
فن60
مباني 70
درك 53
منظر31
درصداي رتبه 164:
زبان 14
فن41
مباني 54
درك 35
منظر40

sharang221

عضو جدید
آره چهل ستون بود، من با توجه به اینکه گزینه های دیگه رو بلد بودم و مطمئن بودم اونا نیستن زدم چهل ستون....
چندیگر هند هم درسته تو کتاب از زمان و معماری دکتر مزینی

farid_ghasemi

عضو جدید
با گشتو گذار تو اینترنت و منابع مختلف جواب بعضی از سوالای مبهمو دراوردم، میگم برای اونایی که سوال داشتن:

59- هر نوع مداری جز مدارهای خود آسانسور

76- اولین خط دوران اسلامی: کوفی

81- احتمالا رمانتیسیسم

82- آرت دکو و اکسپرسیونیسم خرد ستیز و اون 2 تای دیگه خرد گرا (اه اه)

83- اکسپرسیونیسم بعد از جنگ جهانی اول

86- احتمالا سده 19، استفاده از سبک های احیایی بصورت التقاطی (انقدر گفتین سوال پارسال که اپرای گارنیه بود نئو باروک درسته که منو به اشتباه انداختین! اصلا نئوباروک چه ربطی به اکلکتیک داره اه اه)

90- ظاهرا چندیگر هند درسته! مسخره ترین سوال تاریخ کنکور...احمدآباد میگفت عین آدمیزاد دیگه...

در مورد پلان اون باغ هم جواب 40 ستونه، چرا خودتونو به در و دیوار میکوبید؟ منم اشتباه زدم با اینکه همه پلانا رو حفظ بودم. طراح بیشرف نمیگرده یه پلان آدمیزادی بذاره حداقل اونیکه خونده بزنه...

سوال 31 و 35 کسی مطمئن میدونه جواب چیه؟ با منبع میگم، نه اینکه هر چی زدید و بیاید بگید، 48 هم سقف کابلیه دیگه ایشالله؟[/QUOTE

به نظر من کسی که خونده بود میتونست باغ چهل ستون رو تشخیص بده
سوال 31 (الف ناپایداره ) سوال 35 یکی فشاری یکی کششی و مساوی
من از یه دوستم که ارشد عمران پرسیدم

kimia572

عضو جدید
کاربر ممتاز
من سوال 107 رو با نر م افزار مکس چک کردم کسانی که می گن مکعب غلطه اشتباه می کنند در اصل هرم اشتباه ترسیم شده

این هم تصویر

من نمی خوام کشش بدم و قرارم شد تا نیومدن جواب سنجش حرفی زده نشه ولی وقتی که به همشون یک جا نگاه کنیم جواب میشه هرم ولی اگه به صورت تک تک به هر کدوم عمود نگاه کنیم جواب می شه مکعب
من بارها و بارها بعد کنکور سوال را خوندم ولی نتوانستم بفهمم منظورش کدوم بوده
فقط امیدوارم سازمان سنجش هر دو گزینه را درست اعلام کنه

iran vatanam

کاربر فعال
کمک

کمک

بچه ها سلام.ان شاالله نتیجه زحمتتونو بدست میارین..
یه سوال دارم من کد1352مجموعه معماری رو انتخاب کردم اما سولای دو کتاب آخری چی بود؟؟ تو ترازم تاثیر داره:que:گیج شدم جونکه اون منابعی که خوندم ربطی به بازسازی پس از سانحه نداشت؟

sharang221

عضو جدید
بچه ها سلام.ان شاالله نتیجه زحمتتونو بدست میارین..
یه سوال دارم من کد1352مجموعه معماری رو انتخاب کردم اما سولای دو کتاب آخری چی بود؟؟ تو ترازم تاثیر داره:que:گیج شدم جونکه اون منابعی که خوندم ربطی به بازسازی پس از سانحه نداشت؟

منم نمیدونم ولی میدونم برا معماری نباید تاثیر داشته باشن چون تا منظر مهمه

sallarmelli

عضو جدید
من نمی خوام کشش بدم و قرارم شد تا نیومدن جواب سنجش حرفی زده نشه ولی وقتی که به همشون یک جا نگاه کنیم جواب میشه هرم ولی اگه به صورت تک تک به هر کدوم عمود نگاه کنیم جواب می شه مکعب
من بارها و بارها بعد کنکور سوال را خوندم ولی نتوانستم بفهمم منظورش کدوم بوده
فقط امیدوارم سازمان سنجش هر دو گزینه را درست اعلام کنه

من سوال رو با مدرک بررسی کردم یه سوال چه طور وقتی تک تک نگاه می کنیم چرا راس مخروط وسط نمی افته؟ در صورتی که باید بیافته

mahi bano

عضو جدید
دوستان جواب سوال 90 رو من از کتاب لویی کان (مشاهیر معماران جهان نشر خاک) چک کردم ، و با اطمینان کامل باید بگم اسلام آباد پاکستان میشه. ساختمان های طراحی شده در این شهر : کاخ مجلس، کاخ دادگستری، ساختمان موزه ی تاریخ اسلامی و کاخ ریاست جمهوری با ساختمان های اداری مربوط به آن.

kimia572

عضو جدید
کاربر ممتاز
من سوال رو با مدرک بررسی کردم یه سوال چه طور وقتی تک تک نگاه می کنیم چرا راس مخروط وسط نمی افته؟ در صورتی که باید بیافته

مخروط می تونه محورش عمود نباشه
من این سوالا به چند تا از استادامون که طراح سوال هستند نشون دادم همشون موافق بودند که سوال دو پهلو هست و هر دو تا گزینه می تونه درست باشه

ebram0412

عضو جدید
کاربر ممتاز
مخروط می تونه محورش عمود نباشه
من این سوالا به چند تا از استادامون که طراح سوال هستند نشون دادم همشون موافق بودند که سوال دو پهلو هست و هر دو تا گزینه می تونه درست باشه

اگه تک تک نگاه کنی جواب می شه مخروط و مکعب... و در حال نگاه هم زمان به همه می شه هرم ...............
این سوال به احتمال ریاد حذف می شه.... چون 3 گزینه درست داره..

nani_67

عضو جدید
کاربر ممتاز
من منطر نزدم زبان نزدم عصر امروز راصی بودم اما الان نگران و یکم ناامید نمیدونم برای ا*** کلاس و هزینه بزارم با این وصعیت؟؟؟اگمن فقط تاریخ شهر و درک و مبانی نطری زدم فک کنم باید درصدای فصایی باشه این درسا که شاید...........میشه از این معجزه ها اگه سالای پیش اتفاق افتاده رو بگید

ebram0412

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه هاکسی میدونه قیمت اعلام شده کلاس مهندس شقاقی چند اعلام شده وچندجلسه

والا قبلا 550 تومان بود ولی هنوز خبری از کلاس های جدیدش نیست .. آخه مسیج نزدن.. معمولا مسیج می زنند.. هر موقع مسیج زدن حتما اینجا می گم:ی;)

armitaa

عضو جدید
دوست عزیز من پارسال کلاس های سپیده علیمحمدزاده رو تو مرکز معماری رفتم خیلی راضی بودم صفر بودم ولی قبول شدم ، آدمه باوجدانیه ، کارهای دانشجوهاش هم شبیه هم نمیشه ، بیشتر روی روش کار میکنه

erisss

عضو جدید
آخه اين ديگه چه مدل كنكوريه...درس تاريخ كه همه جاي دنيا حفظيه توي كنكور ما بايد با تحليلو كلي فكر كردن جواب داد اونموقع درس ايستايي كه همه جا تحليلي و حل مسيله هست اينجا بايد با حفظ كردن زير نويس عكسا جواب داد!!!! كاشكي حداقل قبل كنكور يكي ميگفت اينطوريه،ولي مثل اينكه اكثرا به اين روال آشنا بودن
احيانا اينكه طراح كنكور به وضوح مشخصه كيه ايراد نداره؟يادمه ميگفتن معلوم نيس طراحا كين و هر كي بگه من طراحم الكي ميگه ولي مثل اينكه طراح و اسيستش مخصوصا توو درس ايستايي مشخصه كيه

بچه ها اسكيس صلواتي بهتره يا شقاقي؟

beni belazi

کاربر بیش فعال
اگه تک تک نگاه کنی جواب می شه مخروط و مکعب... و در حال نگاه هم زمان به همه می شه هرم ...............
این سوال به احتمال ریاد حذف می شه.... چون 3 گزینه درست داره..

به نظر من دلیلی واسه حذف سوال نیست...هر کسی که فکر میکنه منظورش این بوده که به تک تکشون عمودی نگاه کنین میبینه که اگه اینو فرض کنه مخروط هم جواب میشه...منم اول همه رو تک تک فرض کردم به خاطر مخروط و مکعب، هرم و جواب دادم...

panahi_arch

عضو جدید
استاد من هم بوده.. دستش خیلی قویه .. ولی نمیدونم کلاس بیرون داره یا نه..
داره اون برای مقدماتیه و اشعری استاد دانشگاه شیراز برای پیشرفته به نظرتون چیکار کنم امروز شروع کلاسشه برم؟اگه استاد بهتری تو اصفهان میشناسید لطفا بگید

آخرین ویرایش:
وضعیت
موضوع بسته شده است.