بحث و گفتگو پیرامون آزمونها( کاردانی به کارشناسی- کارشناسی ارشد و دکترا) مكانيك سيالات

*Essi*

اخراجی موقت
آقا من قبلا این سئوال رو تو یک کتاب به اسم پرسش و پاسخ مریام دیده بودم.جوابش دقیقا میشه 60رادیکال 13 .یعنی تو این کتاب این جواب رو نوشته بودن.حیف که دیگه این کتاب رو ندارم وگرنه حتما حل کامل تست رو واساتون آپلود میکردم.

اونی که شما میگی بار وارده 60 نیوتن تو صورت سواله نه 600 نیوتن

sajjad_barzegar

عضو جدید
;)با عرض سلام و خسته نباشيد به همه
اميدوارم كه همه خوب نتيجه بگيرن
يه سولا داشتم به نظر شما من كه ميخوام سال بعد كنكور بدم از كي شروع كنم
تابستان چه موسسه اي كلاس برم ؟ و كلا چه توصيه هايي داريد؟؟ تو رو خدا راهنمايي كنيد؟؟؟؟

eng.esmail

اخراجی موقت
;)با عرض سلام و خسته نباشيد به همه
اميدوارم كه همه خوب نتيجه بگيرن
يه سولا داشتم به نظر شما من كه ميخوام سال بعد كنكور بدم از كي شروع كنم
تابستان چه موسسه اي كلاس برم ؟ و كلا چه توصيه هايي داريد؟؟ تو رو خدا راهنمايي كنيد؟؟؟؟
سلام
کلا 20-30 صفحه اول این تاپیک رو بخونید همه چی دستت میاد
مطمئن باش;)

jamal212

عضو جدید
اونی که شما میگی بار وارده 60 نیوتن تو صورت سواله نه 600 نیوتن

سلام.راستش این دیگه یادم نیست....لی از اینکه جواب باید 60 رادیکال 13 باشه مطمئن هستم..چون من اصلا این سئوال رو حل نکردن سر جلسه...چون مطمئن بودم که این سئوال رو قبلا حل کردم....

hasanpogc

عضو جدید
بچه ها ازتون هيچ خبري نيست كجا رفتيد
اونهائي كه موافق هستن بگن تا سوالا ت كنكور پارسال رو با هم حل كنيم

*Essi*

اخراجی موقت
سلام.راستش این دیگه یادم نیست....لی از اینکه جواب باید 60 رادیکال 13 باشه مطمئن هستم..چون من اصلا این سئوال رو حل نکردن سر جلسه...چون مطمئن بودم که این سئوال رو قبلا حل کردم....

شما درست میگی،اگه یکبار دیگه حل کنی میبینی که 600 رادیکال 13 میشه ابتدا با گشتاورگیری حول تکیه گاه A نیروی عمودی E به دست میاد و از تعادل،نیروهای افقی و عمودی A،سپس با جداکردن میله قائم و گشتاور گیری نیروهای افقی و عمودی پین C به دست می آیند.60رادیکال13 خیلی کوچیکه برای نیروی 600 نیوتن.

head of flower

عضو جدید
شما درست میگی،اگه یکبار دیگه حل کنی میبینی که 600 رادیکال 13 میشه ابتدا با گشتاورگیری حول تکیه گاه A نیروی عمودی E به دست میاد و از تعادل،نیروهای افقی و عمودی A،سپس با جداکردن میله قائم و گشتاور گیری نیروهای افقی و عمودی پین C به دست می آیند.60رادیکال13 خیلی کوچیکه برای نیروی 600 نیوتن.

منم با این موافقم :redface:

*Essi*

اخراجی موقت
منم با این موافقم :redface:

شما که رشته ات معماریه!
مگه تغییر رشته دادی به مکانیک!
تخیلی تر از مکانیک،ما دیگه ارشد نداریم.
واقعا سوالات بی سر و ته!
این همه مباحث جالب این از وضع سوالا،دو هفته همه را گذاشتن سرکار.
هیچ کس جواب درست را نمیدونه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ehsan_1985

عضو جدید

آره منم سرجلسه حل کردم 600 رادیکال 13شد. اما به ناچار همون گزینه 60 رادیکال 13 رو زدم. امیدوارم این سوال حذف نشه اما راستش امیدم خیلی کمه!!:cry: 5 % جامدات به خاطر بی خیالی طراح سوال می پره:mad:

ahmadmanbia

عضو جدید
سلام .من نمره هام این شده.زبان 41ریاضی 37 سیالات 60 جامدات 33 ارتعاشات 25.فک می کنید من چند بیارم.

sajjad_barzegar

عضو جدید
ايشالا تهران
رتبتون بين 400-600 مياد
كلاس ميرفتين تابستون؟؟؟كلا ميشه بگين برنامه ي مطالعاتيتون چجوري بود؟؟

head of flower

عضو جدید
شما که رشته ات معماریه!
مگه تغییر رشته دادی به مکانیک!
تخیلی تر از مکانیک،ما دیگه ارشد نداریم.
واقعا سوالات بی سر و ته!
این همه مباحث جالب این از وضع سوالا،دو هفته همه را گذاشتن سرکار.
هیچ کس جواب درست را نمیدونه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

نه فقط خواستم بحثتون تموم بشه :redface:
تایپیکش که ننوشته ماله چه رشته ایه...یهو اومدم اینجا بعد دیدم گشتاور و اینا داره به نظرم آشنا اومد فکر کردم عمران باشین .
من تو ارشد خودم موندم...ماله ما هم سوال سرکار گذاشتنی زیاد اومده بود.. بیخیال تا جوابا میاد.
خلاصه که شرمنده یهو پریدیم وسط بحثتون:redface: ... ایشاالله که همتون قبول بشین ;)

majid_mz

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام

این کتاب هایی که گفتین تست های کنکور سال های گذشته دانشگاه آزاد رو هم داخلش داره؟!
سوالات کنکور سالهی قبل رو هم داره ولی اگه فقط واسه آزاد رو میخوای انتشارات کتابخانه فرهنگ سوالات ارشد 83 تا 88 کنکور ارشد آزاد مکانیک رو چاپ کرده سوالای چند سال اخیر ساخت و تولید رو میتونی ببینی .... واسه ارشد آزاد تو ساخت و تولید سوال از ریاضی مهندسی نمیاد ....

jamal212

عضو جدید
دوستان سلام.از متخصصین تعیین رتبه می خوام که رتبه منو بگن:زبان30%ریاضی30%سیالات 53%جامدات 38%کنترل15%.به نظر شما تبریز قبول میشم؟من میخوام تبدیل انرژی ادامه بدم.

*Essi*

اخراجی موقت
سلام .من نمره هام این شده.زبان 41ریاضی 37 سیالات 60 جامدات 33 ارتعاشات 25.فک می کنید من چند بیارم.

به نظرم عالی زدی
من که رتبه 250 را برای شما پیش بینی میکنم
مخصوصا با وجود کمبود وقت زبان و دینامیک را مناسب زدی

*Essi*

اخراجی موقت
دوستان سلام.از متخصصین تعیین رتبه می خوام که رتبه منو بگن:زبان30%ریاضی30%سیالات 53%جامدات 38%کنترل15%.به نظر شما تبریز قبول میشم؟من میخوام تبدیل انرژی ادامه بدم.

تبریز که صد در صد قبولی
به احتمال زیاد شب تهران را هم میاری
حالا تهران قبول شی نمیایی؟

13880715

عضو جدید
به نظرم عالی زدی
من که رتبه 250 را برای شما پیش بینی میکنم
مخصوصا با وجود کمبود وقت زبان و دینامیک را مناسب زدی
یرا منم یه زحمت بکش
ببین زیر 1000 1100 میام
ریاضی 50
سیالات 33
جامدات 20
دینامیک 5
شبانه بابل میشه؟

shinbi

عضو جدید
راهنمايي براي ارشد

راهنمايي براي ارشد

سلام به تك تك دوستاني كه قصد دارن زكات علمشونو رو بپردازند
مخلص همه برو بچه هاي مكانيك هم هستيم
من دريايي از سوالاتم. واسه ارشد.
من الان ترم 4 مكانيك جامداتم- دانشگاه آزاد
معدلمم تا حالا كه خوب بوده- تا سه ترم قبل تو رنج 18 تا 19 بوده
غرض از مزاحمت:
من ميخوام با توجه به اينكه دانشگاه آزاديم و معمولا بچه هاي سراسري چپشون پر تره از الان
بارمو ببندم و نزارم 6 ماه مونده به كنكور بگازونم.
ميخوام بدونم با توجه به اينكه من دانشگاه آزاديم از چه منابعي شروع كنم
آيا از الان شروع كنم به تست زدن
آيا دروس رياضي و سيالات و ترمو رو از الان شروع كنم
آيا از الان كلاس دروسيو كه پاس كردم برم يا بهتره سال آخر اين كارو كنم
براي قبولي تو روزانه دانشگاههاي تهران چه درصدايي بايد داشته باشم و بهتر بگم رتبم بايد تو چه رنجي باشه
در ثاني من گرايش بيو مكانيك رو تو ارشد ميخوام . درصدهام براي اون بايد چه جوري باشه
ميخوام دروس ساخت و توليد رو هم بخونم/ به نظرتون اين كارو بكنم يا نه
و براي آخرين مزاحمت: ميخوام نظرتون رو واسه شركت تو ارشد هوا و فضا براي امتحان دوم چيه؟
اين كارو بكنم يا نه و اگه آره راهنماييم كنيد كه چه طور پيش برم

:surprised:آخيش خسته شدم
ببخشيد از پر حرفيم:biggrin:
ارادتمند همتون نويد:D

*Essi*

اخراجی موقت
یرا منم یه زحمت بکش
ببین زیر 1000 1100 میام
ریاضی 50
سیالات 33
جامدات 20
دینامیک 5
شبانه بابل میشه؟

آقا خیلی مثل اینکه همه نا امیدند.
امسال رنج درصدها 10 درصد پایین تر از پارساله!
شبانه را که میاری و صددرصد میاری اگه اهل استان مازندران باشی ولی برای روزانه بستگی به سایرین داره که بابل را بزنند یا خیر.

jamal212

عضو جدید
آقا من تاییدیه معدل رو از آموزش دانشگاه گرفتم...حالا مگه اینو باید به سازمان سنجش بفرستم؟؟؟؟؟؟؟؟؟کسی چیزی به من که نگفته...

*Essi*

اخراجی موقت
سلام به تك تك دوستاني كه قصد دارن زكات علمشونو رو بپردازند
مخلص همه برو بچه هاي مكانيك هم هستيم
من دريايي از سوالاتم. واسه ارشد.
من الان ترم 4 مكانيك جامداتم- دانشگاه آزاد
معدلمم تا حالا كه خوب بوده- تا سه ترم قبل تو رنج 18 تا 19 بوده
غرض از مزاحمت:
من ميخوام با توجه به اينكه دانشگاه آزاديم و معمولا بچه هاي سراسري چپشون پر تره از الان
بارمو ببندم و نزارم 6 ماه مونده به كنكور بگازونم.
ميخوام بدونم با توجه به اينكه من دانشگاه آزاديم از چه منابعي شروع كنم
آيا از الان شروع كنم به تست زدن
آيا دروس رياضي و سيالات و ترمو رو از الان شروع كنم
آيا از الان كلاس دروسيو كه پاس كردم برم يا بهتره سال آخر اين كارو كنم
براي قبولي تو روزانه دانشگاههاي تهران چه درصدايي بايد داشته باشم و بهتر بگم رتبم بايد تو چه رنجي باشه
در ثاني من گرايش بيو مكانيك رو تو ارشد ميخوام . درصدهام براي اون بايد چه جوري باشه
ميخوام دروس ساخت و توليد رو هم بخونم/ به نظرتون اين كارو بكنم يا نه
و براي آخرين مزاحمت: ميخوام نظرتون رو واسه شركت تو ارشد هوا و فضا براي امتحان دوم چيه؟
اين كارو بكنم يا نه و اگه آره راهنماييم كنيد كه چه طور پيش برم

:surprised:آخيش خسته شدم
ببخشيد از پر حرفيم:biggrin:
ارادتمند همتون نويد:D

1- الان فقط بهتره رو ریاضی ها کار کنی و دروس اصلی جامدات مثل استاتیک و مقاومت را کامل بفهمی.
مخصوصا استاتیک مریام همه سوالات را حل کن 80 درصد سوالا از این کتابه.
2-سیالات را همینطور معمولی بخون و شش ماه آخر مانده به کنکور فقط کتابهای راهیان ارشد مجموعه سیالات.

3- روزانه تهران هیچ کدوم از درسهات نباید زیر چهل باشه،البته بستگی به سوالات داره،امسال رنج درصدها پایین تره.
4- شما مثل اینکه میخوای کل رشته هارو شرکت کنی!!!!!
مطمئن باش همین جامدات اینقدر زیاده که به زحمت برسی یکبار همه را کامل بخونی.

jamal212

عضو جدید
آقا خیلی مثل اینکه همه نا امیدند.
امسال رنج درصدها 10 درصد پایین تر از پارساله!
شبانه را که میاری و صددرصد میاری اگه اهل استان مازندران باشی ولی برای روزانه بستگی به سایرین داره که بابل را بزنند یا خیر.

دوست عزیز شما این رتبه ها از کجا میگی؟؟؟؟اینایی که میگی معتبره یا......؟؟؟؟نمیدونم من خیلی میترسم....خدا کنه که اینجور که میگید باشه

*Essi*

اخراجی موقت
آقا من تاییدیه معدل رو از آموزش دانشگاه گرفتم...حالا مگه اینو باید به سازمان سنجش بفرستم؟؟؟؟؟؟؟؟؟کسی چیزی به من که نگفته...

اگه نمره اون تاییدیه که گرفتی با اون چیزی که قبلا تو فرم ثبت نام پر کرده بودی تناقض داره باید بفرستی،اگر نمره ها یکی باشد نیازی به ارسال نیست.

*Essi*

اخراجی موقت

اگه معدلیکه تو تاییدیه شما ذکر شده با معدلی که هنگام ثبت نام ارشد تو فرم سنجش نوشته بودید و در کارت آزمون شما نیز درج شده بود،تناقض داشته باشد باید ارسال کنید.
اما اگر دو معدل یکسان بوده و تناقضی نداشته باشند نیازی به ارسال نیست.

jamal212

عضو جدید
سازمان سنجش کلید سئوالات رو اعلام کرده؟؟؟؟؟؟؟/من که چیزی ندیدم.

بالا