بحث و گفتگو پیرامون آزمونها( کاردانی به کارشناسی- کارشناسی ارشد و دکترا) مكانيك سيالات

hasanpogc

عضو جدید
یطبرزطر طزرطزرطزر طزرطزر

بچه ها سلام پارسال از روي بد شانسي من تا يه نفر قبل از منو گرفت ومن با تراز 5850
نتونستم قبول بشم البته خميني شهر زده بودم درصد هام هم اينطوري بود
زبان 50
رياضي 20
سيالات35
جامدات 50
ارتعاشات 8
تراز 5850

a_noferesti2010

عضو جدید
بچه ها سلام پارسال از روي بد شانسي من تا يه نفر قبل از منو گرفت ومن با تراز 5850
نتونستم قبول بشم البته خميني شهر زده بودم درصد هام هم اينطوري بود
زبان 50
رياضي 20
سيالات35
جامدات 50
ارتعاشات 8
تراز 5850
بابا ایول دمت گرم ؟؟؟
اگر تو سراسری این جور زده باشی حتما قبولی

*Essi*

اخراجی موقت
پاشخ به ماشین حساب

پاشخ به ماشین حساب

كي سوال 38 رياضي كا مشتق جهتي رو ميخواست زده؟؟؟
من (وجود ندارد) رو زدم
دليلشم اينه كه تابع دو متغيرهf مشتق نداره البته حد وجود داشت كه يه نكته انحرافي بود!!!
لطفا نظر بديد;)

هم پپیوسته است و هم مشتق پذیر.
باید از تعریف مشتق جهتی استفاده کنی یعنی f(x+at,y+bt)-f(x,y)/t که u(a,b برار یکه مشتق جهتی است.
فکر کنم گزینه 1 میشد

mashinhesab2002

عضو جدید
هم پپیوسته است و هم مشتق پذیر.
باید از تعریف مشتق جهتی استفاده کنی یعنی f(x+at,y+bt)-f(x,y)/t که u(a,b برار یکه مشتق جهتی است.
فکر کنم گزینه 1 میشد

iاين فرمول رو نديدم!!!!!!!!!!
پيوسته كه هست صحيح --ميشه كامل حلش كنيد
ممنون ميشم

*Essi*

اخراجی موقت
حل سوال مشتق جهتی

حل سوال مشتق جهتی

دوستان زیاد رو تک تک سوالات فکر نکنید.
مثلا من خودم تو سیالات سوتی هایی دادم که شاید عمری حسرت بخورم.
مثلا در دو لوله موازی به جای 1/16 زدم 1/8 و....

آخرین ویرایش:

ehsan_1985

عضو جدید
بچه ها سوالی که سه تا متغیر x , y , z تعریف کرده بود و گفته بود کدام خاصیت ترمودینامیکی است رو چی زدین؟ من زدم y خاصیت هست، x , z نیستند. کسی می دونه جواب درست مطمئن چیه!؟

eng.esmail

اخراجی موقت
بچه ها سوالی که سه تا متغیر x , y , z تعریف کرده بود و گفته بود کدام خاصیت ترمودینامیکی است رو چی زدین؟ من زدم y خاصیت هست، x , z نیستند. کسی می دونه جواب درست مطمئن چیه!؟
والا من زدم هر سه تاش هستن
ولی اینطوری که بچه ها میگن گزینه ای که شما زدید درسته
ولی تا 4شنبه صبر کن.. تا سازمان سنجش جوابا رو منتشر کنه
سلام من امسال می خوام ارشد بدم اما میشه بگین چطور می خواین کمک کنید
اینجا فقط منابع و آزمون هایی که به درد بخورن رو معرفی میکنیم.. ضمن اینکه از تجربه بچه های قدیمی تر استفاده میکنیم..
البته این تاپیک مربوط میشه به بچه های مکانیک که با رشته شما یکی نیست:gol:

*Essi*

اخراجی موقت
ارشد 89 مکانیک

ارشد 89 مکانیک

ریاضی 1 حدروزدم میشد a1+a2+a3+......
بازه همگرایی سری را هم (2,2-) زدم
مشتق جهتی میشد u1^2*u2^3/u1^4+u2^4
معادلات آسون بود هر 5 تا را زدم
ریاضی مهندسی فقط نگاشت را زدم خطی موازی محور موهومی!

سیالات متوسط بود اکثرا از نکته های کتاب راهیان ارشد بود.

استاتیک متوسط بود فقط اون قاب که بار 600 نیوتن داشت مطمئنما غلط بود چون چند بارحل کردم جوابش 600 رادیکال 5 میشد ولی همینه گزینه ها 60 رادیکال داشت!!!!
مقاومت در پیچش کرنش محوری خواسته شده بود نه کرنش برشی پس 0.001 نمیشد!!
طراحی اجزا فقط چرخدنده 100cw را زدم چون اگه حلزون راستگرد باشه چرخ حلزون هم راستگرد میشه.

مجمموعه دینامیک ارتعاشات افتضاح بود،فقط بادامک را جواب دادم و سرعت مرکز آنی s که صفر میشد.با اینکه کنترل آریاز را چندبار خونده بودم هیچی نزدم.
در مجموع فکر کنم درصدهام اینجوری باشه:
ریاضی40،سیالات50،جامدات30،ار تعاشات8،زبان6
فکر میکنید چه رتبه ای در انتظارم باشه؟
:cry:

mahan590280

عضو جدید
سلام دوستان
آيا كتاب جامعي وجود دارد كه تمام دروس تخصصي ساخت و توليد در آن باشد

rattling_boy

عضو جدید
سلام

هنوز کسی از دوستان پیدا نشده که ما رو راهنمایی کنه در مورد کتابی که بشه سوالات سال های قبل کنکور آزاد رو داخلش پیدا کرد؟!؟!

ما منتظریم هنوز

majid_mz

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام ... انتشارات دانشگاه صنعتی اصفهان و موسسه راهیان ارشد کتاب ساخت و تولید رو منتشر کردن که کتاب صنعتی اصفهان بهتره ..... واسه ارشد نجف آباد - ساخت و تولید - سال 88 ... نیمه اول 20 نفر سمیه عادی گرفته و 12 نفر هم سهمیه بسیج فعال تا جایی که من اطلاعاتی در آوردم نیمه دوم نگرفته اما واحد های علوم و تحقیقات کرمانشاه و مرکزی از شرکت کننده های آزاد نجف آباد هم واسه نیمه دوم برداشته ..... شانس قبولی واسه نیمه دوم شرکت کننده های تحقیقات تهران بیشتره و تا حدود رتبه 160 رو هم واحد های تحقیقات شهرستانا برداشتن ...اطلاعات تکمیلی رو براتون میفرستم ....

vahid321

عضو جدید
کاربر ممتاز
با تشکر از همه دوستان. به نظر من برای دکترا یه تاپیک دیگه زده بشه. یا اگر میخواین اینجا ادامه بدین لطفا یکی در مورد دکترای ساخت به من اطلاعات بده
راستش ظاهرا دانشگاه آزاد دکترای ساخت نداره. چرا؟ کسی میدونه یا اصلا من دارم اشتباه میکنم؟
در ضمن اگر بخوام دکترای ساخت قبول بشم باید چه منابعی بخونم؟:book::book:

eng.esmail

اخراجی موقت
دوستان اون سوال ریاضی که بردار دوم قائم رو میخواست، کدوم میشد؟؟؟؟
:que:
من گزینه 3 رو زدم
همونی که رادیکال 2 داشت و ضریب B مثبت بود...
اون سوال شیشه دو جداره چی میشد؟؟؟
من 33 زدم ولی بعضیا میکن 25 میشه!!!!

*Essi*

اخراجی موقت
من گزینه 3 رو زدم

چه جوری بردار دوم را حل کردی!!
خیلی طولانی بود مشتق گیریهای خیلی بدجوری داشت

rattling_boy

عضو جدید
سلام ... انتشارات دانشگاه صنعتی اصفهان و موسسه راهیان ارشد کتاب ساخت و تولید رو منتشر کردن که کتاب صنعتی اصفهان بهتره ..... واسه ارشد نجف آباد - ساخت و تولید - سال 88 ... نیمه اول 20 نفر سمیه عادی گرفته و 12 نفر هم سهمیه بسیج فعال تا جایی که من اطلاعاتی در آوردم نیمه دوم نگرفته اما واحد های علوم و تحقیقات کرمانشاه و مرکزی از شرکت کننده های آزاد نجف آباد هم واسه نیمه دوم برداشته ..... شانس قبولی واسه نیمه دوم شرکت کننده های تحقیقات تهران بیشتره و تا حدود رتبه 160 رو هم واحد های تحقیقات شهرستانا برداشتن ...اطلاعات تکمیلی رو براتون میفرستم ....

سلام

این کتاب هایی که گفتین تست های کنکور سال های گذشته دانشگاه آزاد رو هم داخلش داره؟!

سبحان اله

عضو جدید
سلام دوستان آیا میشه با این درصدها توی ساخت روزانه بابل قبول شد؟
زبان 20 ریاضی 38 جامدات 40 ساخت 46

84235705

عضو جدید
من گزینه 3 رو زدم
فكر كنم ضريب منفي درست بود.

a_noferesti2010

عضو جدید
آمار قبولی

آمار قبولی

سلام :
اگر کسی سهمیه بسیج داشته باشه چند درصد احتمال قبولیش در کنکور آزاد رشته تبدیل انرژی مشهد هست ؟
راست یقبولی تو مشهد سخت یا آسون :);)

eng.esmail

اخراجی موقت
چه جوری بردار دوم را حل کردی!!
خیلی طولانی بود مشتق گیریهای خیلی بدجوری داشت
دقیقا"
خیلی وقت گرفت ولی خیلی شلوغ شد و دیگه منم زدم به سیم آخر و با استدلالهایی ابتکاری زدم 3:biggrin:
مثل سوال 2 ریاضی که درست هم زدم

hasanpogc

عضو جدید
سلام :
اگر کسی سهمیه بسیج داشته باشه چند درصد احتمال قبولیش در کنکور آزاد رشته تبدیل انرژی مشهد هست ؟

براي قبولي با سهميه بسيج فعال شما بايد 95 درصد نمره اخرين نفر قبول رو بياري
به هرحال بي تاثير نيست

hasanpogc

عضو جدید
سلام :

فكر كنم ترازش از بقيه واحدهاي دانشگاهي كمتر باشه حداقل از خميني شهر كه مطمئنم
ترتيب ترازها
تهران خمينيشهر تاكستان اراك سمنان مشهد

pink83

عضو جدید
سلام

هنوز کسی از دوستان پیدا نشده که ما رو راهنمایی کنه در مورد کتابی که بشه سوالات سال های قبل کنکور آزاد رو داخلش پیدا کرد؟!؟!

ما منتظریم هنوز

کتابای پردازش که 6جلد کلا تو یسری از کتابا سراسریو ازاد قاطی هست ..من که جلدای زوجش اینجا پیدا کردم 5سال ازادو داره فک کنم 80و81و82و85و86 اینا تو جلدای 4و 6 کلا تا 86 داره 2سال اخیرو نه واسه سراسرس داشت نه ازاد .....به انتشارات پردازشم زنگ بزنید اطلاعات کامل میدن ...

pink83

عضو جدید
سلام کسی هست که به من بگه آیا محاسبات عددی مکانیک با م . کامپیوتر فرقی داره یا نه ؟ بخاطری که کتابهای ارشد محاسبات عددی همش برای رشته های کامپیوتر و ... / غیر مکانیک ؟ اگر کتابی که محاسبات عددی هست مال مکانیک هم به من معرفی کنید[:redface:

اتفاقا اینجا راهیان ارشد محاسبات تموم کرده بود از دوستم که رشته ریاضی بود کتاب انالیز عددی شو گرفتم که همون محاسبات عددی ماست .....اره تستا یا واسه ریاضی یا کامپیوتر ...میشه تستای سالای قبل ازاد مکانیک رو هم زد :)

Infinite

عضو جدید
شما چه جوری درصدتونو حساب کردین ؟
خصوصا درس ساخت وتولیدو که چند تا سوال 2 پهلو داشت؟
بهر حال با این درصدا حتما روزانه بابل قبولید.
اگه امکانش هست پاسخ ساخت تولیدایی که زدین یه تاپیک بزنین

بالا