بحثی به ظاهر تکراری ولی با دیدگاهی متفاوت و جدید!

بحثی به ظاهر تکراری ولی با دیدگاهی متفاوت و جدید!

• مجموع رای دهندگان
    12

puyan khan

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
نظر سنجی 3-3 مساویه من میخاستم رای بدم یکی ببره میتونم؟؟؟

shakiba.h

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خب این کمیتی که تو آمار مشخص میشه چه نتیجه ای رو میخواد برسونه ؟؟...
مگه حجاب فقط چادره که آمار چادریارو میگیرین؟؟....یا مگه حجاب فقط مختص خانماست؟؟....
اصلا این چیزا دیگه تکراری شده ...بحثم روش بی فایدست ....
این روزا هر کی باید خودش بفهمه چی میخواد چی نمیخواد ....

بعدشم چرا دوستان رایشون مخفی نیست؟؟...

شهریاری 2

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن
کاربر ممتاز
خب واجب که نیست ، اگه نپذیرم میرم جهنم دیگه ، اینو کسی بر من نمیتونه تحمیل کنه که تو باید بگی که ، میشه؟

واجب یعنی اینکه باید انجام بدی تا بهشت بر شما واجب بشه.
اگر واجب رو انجام ندی(چون اختیار داری و میتونی انجام ندی. ولی حیوانات و فرشته ها نمیتونن مخالفت کنن چون قدرت اختیار بهشون داده نشده) یعنی گناه کردی و خب مسلما میری جهنم و مورد عذاب قرار میگیری.

"The moon"

عضو جدید
کاربر ممتاز
اینکه یکی از دوستان گفتن که مگه چادر سیاه فقط حجابه ، همینو میخواستم بگین ، درسته ، خب منم میگم اصلا این رنگ سیاه رنگ غم از کجا مد شده اومده؟ کی میگه هرکس چادر سیاه سرش نبود پس یعنی حجاب نداره؟

aozita

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگه حجاب خوبه ، چرا همه بی حجابی رو دوس دارن!؟

اصلا تعریف شما از حجاب چیه؟ اصلا حجاب یعنی چی؟ یعنی چادر سیاه؟ حجاب چیه؟ اصلا عفت که میگن ، چیه؟ یعنی چی عفت؟

اگه پوشش و حجاب و چادر سیاه و... خوبه پس چرا اکثریت جامعه و تقریبا همه دنیا ، بی حجابن؟ آیا همه گمراه هستن؟

اصلا آیا حجاب یه چیز الزامی ذکر شده در قرآن ، یا یه چیزیه که توصیه شده؟ (مثل چیزای دیگه ای که توصیه شده)

اصلا آیا ما الزام داریم در دین؟ آیا بدون دخالت دادن دین و ... میتونید با حرفای منطقی که برای همه قابل قبول باشه ، درباره حجاب حرف بزنید؟

چادر سر کردن خیلی سخته..........من ک هر وق جایی ک اجباری بود سر کردم نفسم بند میومد......
ولی با چادر مخالف نیستم....ولی کاش مردم ما کمی روشنفکرو عاقل بودن....... چرا فقط چادر مشکی....شکلو شماعل مردم ما شده مث عزادارا.....
:|

rahino

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن ,
کاربر ممتاز
سلام
چادر سر نکردن سخت تره
مخصوصا با این اوضاع و احوالی که تازگی یا خانوما بیرون میان
من نمیدونم کی میرسن اینقد آرایش کنند و هی مواد شیمیایی به سر و صورتشون بمالن
آیا آدمی که هی میخواد خودشو نمایش بده روشنفکره

rahino

کاربر ممتاز
حجاب یکی از واجبات دین ماست خانوم و آقا هم نداره یعنی نمیشه کاملا خصوصیش کرد برا خانوما
اما اگه اسلام و احادیث بیشتر رو خانوما مانور داده فقط به لحاظ لطافتی هست که جنس زن داره
اما اگه زن بخواد برای هر کسی خودشو به نمایش بزاره که اوضاع جامعه بد جور بهم میریزه اصلا بنیان خانواده از هم میپاشه
برا همین در اسلام و سایر ادیان سفارش به حفظ حیا و حجاب شده
چادر لزوما حجاب نیست خانوما با مانتو هم میتونند حفظ حجاب کنند
کلا اونجا میگن حجاب که طرز پوشش من سلب آرامش از هیچ کسی نکنه من به شخصه چادر رو ترجیح میدم و در کل میتونم بگم که عاشقشم

"The moon"

عضو جدید
کاربر ممتاز
حجاب یکی از واجبات دین ماست خانوم و آقا هم نداره یعنی نمیشه کاملا خصوصیش کرد برا خانوما
اما اگه اسلام و احادیث بیشتر رو خانوما مانور داده فقط به لحاظ لطافتی هست که جنس زن داره
اما اگه زن بخواد برای هر کسی خودشو به نمایش بزاره که اوضاع جامعه بد جور بهم میریزه اصلا بنیان خانواده از هم میپاشه
برا همین در اسلام و سایر ادیان سفارش به حفظ حیا و حجاب شده
چادر لزوما حجاب نیست خانوما با مانتو هم میتونند حفظ حجاب کنند
کلا اونجا میگن حجاب که طرز پوشش من سلب آرامش از هیچ کسی نکنه من به شخصه چادر رو ترجیح میدم و در کل میتونم بگم که عاشقشم

آفرین. خب درست. حالا بنظرتون چجوری بنیان خانواده از هم میپاشه؟ به چه شکلی؟

rahino

کاربر ممتاز
آفرین. خب درست. حالا بنظرتون چجوری بنیان خانواده از هم میپاشه؟ به چه شکلی؟

این که مشخصه
میدونیم که توی دنیا همیشه ورای هر چیز بهتری بهتر تری هم وجود داره اما ما مکلف به انتخاب های محدود هستیم
مثلا در امر ازدواج من فقط یک انتخاب دارم و باید با اون انتخابی که میکنم به آرامش برسم
حالا من اون یک انتخابمو کردم بحث سر اون ادمایی هست که ظاهر براشون خیلی مهمه
آقایی که ملاک اول برای انتخاب همسر زیبایی ظاهری خانومشه حالا با این انتخاب فکر میکنه به انچه که خواسته رسیده و با خانومش خوبه تا موقعی که بعد چند وقت مدلای مختلف جلوش ظاهر میشن حالا این بنده ی خدا دیگه رو همسرش نمیتونه تمرکز داشته باشه
یا باید کلا نگاهشو محفوظ کنه که توی احادیث از آقایون این امر خواسته شده یا قید رفتن تو جامعه رو بزنه یا با اوقاتی تلخ به زندگیش ادامه بده یا اینکه از همسرش جدا بشه و خانوم جدیدی که چششو گرفته به همسری یا ارتباط بگیره
میبینیم که اوضاع درهم و برهم میشه
حالا من زندگی رو مثال زدم که بچه ای توش نیست وای به حال روزی که یه بچه ی بیگناه م تو این سیستم خانواده های اینجوری قرار بگیره
حالا اگه اسلام و هر آیینی که مرد رو به حفظ نگاه دعوت کرده و زن را به پوشش مناسب و حفظ حیا فقط خواسته آرامش انسان حفظ بشه و خودشو به کمال برسونه
و جالبه بگم که من خانواده های زیادی رو میشناسم که به واسطهی همین لاقیدی آقا و خانوم از هم پاشیده

M.A777

عضو جدید
کاربر ممتاز
این که مشخصه
میدونیم که توی دنیا همیشه ورای هر چیز بهتری بهتر تری هم وجود داره اما ما مکلف به انتخاب های محدود هستیم
مثلا در امر ازدواج من فقط یک انتخاب دارم و باید با اون انتخابی که میکنم به آرامش برسم
آقایی که ملاک اول برای انتخاب همسر زیبایی ظاهری خانومشه حالا با این انتخاب فکر میکنه به انچه که خواسته رسیده و با خانومش خوبه تا موقعی که بعد چند وقت مدلای مختلف جلوش ظاهر میشن حالا این بنده ی خدا دیگه رو همسرش نمیتونه تمرکز داشته باشه
یا باید کلا نگاهشو محفوظ کنه که توی احادیث از آقایون این امر خواسته شده یا قید رفتن تو جامعه رو بزنه یا با اوقاتی تلخ به زندگیش ادامه بده یا اینکه از همسرش جدا بشه و خانوم جدیدی که چششو گرفته به همسری یا ارتباط بگیره
حالا من زندگی رو مثال زدم که بچه ای توش نیست وای به حال روزی که یه بچه ی بیگناه م تو این سیستم خانواده های اینجوری قرار بگیره
حالا اگه اسلام و هر آیینی که مرد رو به حفظ نگاه دعوت کرده و زن را به پوشش مناسب و حفظ حیا فقط خواسته آرامش انسان حفظ بشه و خودشو به کمال برسونه
و جالبه بگم که من خانواده های زیادی رو میشناسم که به واسطهی همین لاقیدی آقا و خانوم از هم پاشیده

طبق این جمله »
آقایی که ملاک اول برای انتخاب همسر زیبایی ظاهری خانومشه
پس نسبی ـه!
یعنی همه ی مرد ها که ملاک اول انتخابشون زیبایی نیست(جزء یکی از شاید ده ملاک انتخاب باشه،نه اولی)
من تو یه تاپیک دیگه هم گفتم خیلی هم باهام موافقت کردن ،ملاک اصلی ازدواجت زیبایی باشه،فاتحش خوندس مگر زن ها مثل داعشی ها 4تا نقاب بزنن،اونوقت شاید یک درصد...

همه چیز نسبی ـه:razz:،من ازون بدم میاد که یه چیز رو میخوان قانون کنن به خورد ملت بدن.حالم از این بهم میخوره.:mad:

rahino

کاربر ممتاز
طبق این جمله »

پس نسبی ـه!
یعنی همه ی مرد ها که ملاک اول انتخابشون زیبایی نیست(جزء یکی از شاید ده ملاک انتخاب باشه،نه اولی)
من تو یه تاپیک دیگه هم گفتم خیلی هم باهام موافقت کردن ،ملاک اصلی ازدواجت زیبایی باشه،فاتحش خوندس مگر زن ها مثل داعشی ها 4تا نقاب بزنن،اونوقت شاید یک درصد...

همه چیز نسبی ـه:razz:،من ازون بدم میاد که یه چیز رو میخوان قانون کنن به خورد ملت بدن.حالم از این بهم میخوره.:mad:

اگه یه نگاه دقیق به اطرافت بندازی میبینی که خیلی هم نسبی نیست تقریبا فراگیر شده
وجود برنامه ها ماهواره ها و اون آدمایی که از سر دلسوزی که بخوره تو سرشون توی شبکه های مختلف دارن رو زن و مرد ما کار میکنند
فکر میکنین این دوستی زن شوهردار رو با مرد زن دار و بلعکس تو جامعه ی ما بود نه نبود
از موقعی که مردم نشستند پای فیلمای آماتور شبکه های فارسی زبان که خیلیا کاملا به اسمشون واقفند این حیا و غیرت از بین رفت
به هر حال زیبایی و تناسب اندام جز جدایی ناپذیر ملاک های ازدواج هست حالا یکی بیشتر به این امر بها میده یکی کمتر
یکی که این ملاک دوم یا سومش بوده آیا انسان نیست و تو این جامعه زندگی نمیکنه مطمئن باشید این بیحجابی ها قطعا روی زندگیش موثره مگر اینکه متصل به آداب دین باشه که یک مهاری برای نفسش داشته باشه
اگه روی خودش هم موثر نباشه تاثیرش رو روی دیگر افراد خانواده نمیشه نادیده گرفت

"The moon"

عضو جدید
کاربر ممتاز
این که مشخصه

افرین. این یکی از چیزایی بود که باید بهش اشاره میشد که شما بخوبی بهش اشاره کردین...
خوب بود