بحثی به ظاهر تکراری ولی با دیدگاهی متفاوت و جدید!

بحثی به ظاهر تکراری ولی با دیدگاهی متفاوت و جدید!

• مجموع رای دهندگان
    12

"The moon"

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگه حجاب خوبه ، چرا همه بی حجابی رو دوس دارن!؟

اصلا تعریف شما از حجاب چیه؟ اصلا حجاب یعنی چی؟ یعنی چادر سیاه؟ حجاب چیه؟ اصلا عفت که میگن ، چیه؟ یعنی چی عفت؟

اگه پوشش و حجاب و چادر سیاه و... خوبه پس چرا اکثریت جامعه و تقریبا همه دنیا ، بی حجابن؟ آیا همه گمراه هستن؟

اصلا آیا حجاب یه چیز الزامی ذکر شده در قرآن ، یا یه چیزیه که توصیه شده؟ (مثل چیزای دیگه ای که توصیه شده)

اصلا آیا ما الزام داریم در دین؟ آیا بدون دخالت دادن دین و ... میتونید با حرفای منطقی که برای همه قابل قبول باشه ، درباره حجاب حرف بزنید؟

"The moon"

عضو جدید
کاربر ممتاز
بله تازشم دوتا رو دوبل سرم می کنم ک ی وخت اشعه های چشم نامحرم پوستمو خراب نکنه:D

خب منتظر باشین تا اونایی که نظری عکس نظر شما رو دارن بیان و حرفاشونو بگن. شما هم اگه بخوایید میتونید بگید که چرا چادر سرتون نمیکنین؟ اصلا بنظرتون چادر فقط حجابه؟ اصلا حجابو قبول دارین؟ اگه ندارین ، چرا؟ حرفاتونو بگین ، اینجا گفتگوی آزاده و هرکس میتونه آزاد حرف بزنه و کسی هم نمیتونه بگه بالای چشمت ابروئه!

petromech

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
فکر کنم این تایپیک 1000000000 در مورد حجاب باشه. به هیچ نتیجه ای هم نمی رسی چون هیچکدوم از طرفین منطقی به قضیه نگاه نمی کنند و ظرفیت هم ندارند.
من جواب کلا سوال شما رو در ویدیو زیر می بینم که یک حاج آقا از شبکه سه از عوض من گفتند!!!

خودم چند وقت پیش آپلود کردم فقط خواهشا تا آخر گوش کنید ببینید چی میگه در مورد تفاوت اجبار حجاب با فرهنگ حجاب
اولین بار که یه آخوند اینطوری از تلویزیون ایران صحبت م یکنه.

مشاهده ویدیو

"The moon"

عضو جدید
کاربر ممتاز
فکر کنم این تایپیک 1000000000 در مورد حجاب باشه. به هیچ نتیجه ای هم نمی رسی چون هیچکدوم از طرفین منطقی به قضیه نگاه نمی کنند و ظرفیت هم ندارند.
من جواب کلا سوال شما رو در ویدیو زیر می بینم که یک حاج آقا از شبکه سه از عوض من گفتند!!!

خودم چند وقت پیش آپلود کردم فقط خواهشا تا آخر گوش کنید ببینید چی میگه در مورد تفاوت اجبار حجاب با فرهنگ حجاب
اولین بار که یه آخوند اینطوری از تلویزیون ایران صحبت م یکنه.

میشه حرفای ایشونو بگین اینجا استفاده کنیم؟

"The moon"

عضو جدید
کاربر ممتاز
در ضمن ، در سوال نظر سنجی همون اولش ذکر کرده ام : خانم ها .....

من نمیدونم چرا آقایون نظر میدن تا آراء بره بالا ، بابا چرا الکی فاز میدین آخه؟ مثلا تظاهر به زیاد بودن چادری مثلا چه دردی رو از شما درمان میکنه آخه؟ ای بابا ، اینجا هرچقدم الکی نظر بذارین باز از وضع خیابون ها معلومه چند درصد چادر سیاه سرشون میکنن... بذارین مردم صحبتشونو بکنن حرفاشونو بزنن چرا جوسازی میکنین شما؟ عجبا

شهریاری 2

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن
کاربر ممتاز
سر دراز داره چون جواب ها شخصی سازه ، وسیع اگه صحبت بشه بدون تعصب و غرض ، جواب شاید بیشتر از یک جمله نباشه ، خودمون هی کش میدیم...

خب جوابش یه جمله هست.
حجاب واجبه چون خدا گفته. همین. دیگه به هیچ مردی ربطی نداره که چه خانمی حجاب داره یا بی حجابی میکنه. وظیفش اینه تذکر بده چون خدا گفته. وظیفه خودشم در برابر بی حجاب این هست که نگاه نکنه.
دیگه هرکی هرچی میخاد بگه بگه. مخالفت با این موضوع ، مخالفت با حرف خداست.
خدا هم به دل پاک و این چیزا کار نداره که بخاد تبصره قائل بشه برای حجاب.
نیت پاک و نیت فاسد، هردو باید حجاب داشته باشن. دستور خداست.

اینم ادرس:
در آن خداوند پوشش را بر زنان واجب نموده است: "وقل للمؤمنات یغضضن من ابصارهن و یحفظن فروجهن ولا یبدین زینتهن الا ما ظهر منها، ولیضربن بخمرهن على جیوبهن...؛ به زنان مؤمن (هم) بگو دیدگانشان را فرو گذارند و ناموسشان را محفوظ بدارند و زینتشان را جز آن چه از آن آشکار است، هویدا نکنند، و روسرى هایشان را بر گریبانهایشان بیندازند...." .

آیه دوم از سوره احزاب (59):
يَا أَيُّهَا النَّبِيُّ قُل لِّأَزْوَاجِكَ وَبَنَاتِكَ وَنِسَاء الْمُؤْمِنِينَ يُدْنِينَ عَلَيْهِنَّ مِن جَلَابِيبِهِنَّ ذَلِكَ أَدْنَى أَن يُعْرَفْنَ فَلَا يُؤْذَيْنَ وَكَانَ اللَّهُ غَفُورًا رَّحِيمًا ﴿۵۹﴾
اى پيامبر به زنان و دخترانت و به زنان مؤمنان بگو پوششهاى خود را بر خود فروتر گيرند اين براى آنكه شناخته شوند و مورد آزار قرار نگيرند [به احتياط] نزديكتر است و خدا آمرزنده مهربان است (۵۹)

آیه سوم سوره احزاب 53:
يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا لَا تَدْخُلُوا بُيُوتَ النَّبِيِّ إِلَّا أَن يُؤْذَنَ لَكُمْ إِلَى طَعَامٍ غَيْرَ نَاظِرِينَ إِنَاهُ وَلَكِنْ إِذَا دُعِيتُمْ فَادْخُلُوا فَإِذَا طَعِمْتُمْ فَانتَشِرُوا وَلَا مُسْتَأْنِسِينَ لِحَدِيثٍ إِنَّ ذَلِكُمْ كَانَ يُؤْذِي النَّبِيَّ فَيَسْتَحْيِي مِنكُمْ وَاللَّهُ لَا يَسْتَحْيِي مِنَ الْحَقِّ وَإِذَا سَأَلْتُمُوهُنَّ مَتَاعًا فَاسْأَلُوهُنَّ مِن وَرَاء حِجَابٍ ذَلِكُمْ أَطْهَرُ لِقُلُوبِكُمْ وَقُلُوبِهِنَّ وَمَا كَانَ لَكُمْ أَن تُؤْذُوا رَسُولَ اللَّهِ وَلَا أَن تَنكِحُوا أَزْوَاجَهُ مِن بَعْدِهِ أَبَدًا إِنَّ ذَلِكُمْ كَانَ عِندَ اللَّهِ عَظِيمًا ﴿۵۳﴾
اى كسانى كه ايمان آورده‏ايد داخل اتاقهاى پيامبر مشويد مگر آنكه براى [خوردن] طعامى به شما اجازه داده شود [آن هم] بى‏آنكه در انتظار پخته‏شدن آن باشيد ولى هنگامى كه دعوت شديد داخل گرديد و وقتى غذا خورديد پراكنده شويد بى‏آنكه سرگرم سخنى گرديد اين [رفتار] شما پيامبر را مى‏رنجاند و[لى] از شما شرم مى‏دارد و حال آنكه خدا از حق[گويى] شرم نمى‏كند و چون از زنان [پيامبر] چيزى خواستيد از پشت پرده از آنان بخواهيد اين براى دلهاى شما و دلهاى آنان پاكيزه‏تر است و شما حق نداريد رسول خدا را برنجانيد و مطلقا [نبايد] زنانش را پس از [مرگ] او به نكاح خود درآوريد چرا كه اين [كار] نزد خدا همواره [گناهى] بزرگ است (۵۳)

شهریاری 2

کاربر ممتاز
در ضمن ، در سوال نظر سنجی همون اولش ذکر کرده ام : خانم ها .....

من نمیدونم چرا آقایون نظر میدن تا آراء بره بالا ، بابا چرا الکی فاز میدین آخه؟ مثلا تظاهر به زیاد بودن چادری مثلا چه دردی رو از شما درمان میکنه آخه؟ ای بابا ، اینجا هرچقدم الکی نظر بذارین باز از وضع خیابون ها معلومه چند درصد چادر سیاه سرشون میکنن... بذارین مردم صحبتشونو بکنن حرفاشونو بزنن چرا جوسازی میکنین شما؟ عجبا

خب من اگه خانم بودم چادر میپوشیدم. به خاطر همین رای دادم.
چکار کنم؟ الان که نمیتونم پاکش کنم.

petromech

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
کل لپ کلام حاج آقا:

وقتی شما داخل یه اتاق هستی و یه فیلم داره نشون میده دو حالت داره من به شما از اون فیلم تعریف می کنم و بهت اختیار میدم که به اون فیلم نگاه کن یا نه! حالت دوم اینه که من از فیلم تعریف کنم و در اتاق رو ببندم اجبار کنم اون فیلم رو ببینی وگرنه نمی تونی بری بیرون !

الان قضیه حجاب هم اینطوریه : بحث اختیار و اجبار هست .
وقتی در فرهنگ ما یه طرف میاد بی حجاب رو با سیب گندیده توصیف می کنه دیگه نباید انتظار منطق از طرف مقابل داشته باشی چون اینطرف هم یه محجبه کامل رو به عنوان یه متحجر فکر بسته فرض می کنه... بالاخره هیچکس به قضیه منطقی نگاه نمی کنه.
من میگم باید آزادی باشه هر کسی توو راه خودش ولی دیگه توو خیابون هم لخت نباشه !! بزرن خود طرف انتخاب کنه حجاب می خاد یا نه!
متاسفانه میان میگن قانون هستش.. بالاخره همه چیزمون هم قروقاطی هستش..
یک نکته مهم: یکی چادری نباشه بهتر از اونه که از ترس بابا مامانش زورکی تا در دانشگاه چادر به سر می کنه بعدش با ده قلم آرایش چادر اش رو می ندازه تو کیفش با نفرت!

shakiba.h

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
الان میخواد امار چادریارو بگیره یا میخواد بپرسه مثلا اونایی که چادری نیستن چادرو دوس دارن یا نه ؟....

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
این صحبت ها دیگه تکراری شده. کسی هم به این حرفا تره خرد نمیکنه. من نمیدونم سنگینی بار سر کار گذاشتن مردم چه ارزشی داره که ما دلمونو با این بحث های بی نتیجه فقط به این خوش کنیم که تعداد شرکت کننده ها رو ببینیم و الکی راضی باشیم.

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

اصلا تعریف شما از حجاب چیه؟ اصلا حجاب یعنی چی؟ یعنی چادر سیاه؟ حجاب چیه؟ اصلا عفت که میگن ، چیه؟ یعنی چی عفت؟

اگه پوشش و حجاب و چادر سیاه و... خوبه پس چرا اکثریت جامعه و تقریبا همه دنیا ، بی حجابن؟ آیا همه گمراه هستن؟

اصلا آیا حجاب یه چیز الزامی ذکر شده در قرآن ، یا یه چیزیه که توصیه شده؟ (مثل چیزای دیگه ای که توصیه شده)

اصلا آیا ما الزام داریم در دین؟ آیا بدون دخالت دادن دین و ... میتونید با حرفای منطقی که برای همه قابل قبول باشه ، درباره حجاب حرف بزنید؟
این دیدگاه متفاوت که میگید , کجاست ؟ این حرفا قبلا صد ها بار به همین شکل زده شده.

"The moon"

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب جوابش یه جمله هست.
حجاب واجبه چون خدا گفته. همین. دیگه به هیچ مردی ربطی نداره که چه خانمی حجاب داره یا بی حجابی میکنه. وظیفش اینه تذکر بده چون خدا گفته. وظیفه خودشم در برابر بی حجاب این هست که نگاه نکنه.
دیگه هرکی هرچی میخاد بگه بگه. مخالفت با این موضوع ، مخالفت با حرف خداست.
خدا هم به دل پاک و این چیزا کار نداره که بخاد تبصره قائل بشه برای حجاب.
نیت پاک و نیت فاسد، هردو باید حجاب داشته باشن. دستور خداست.

اینم ادرس:
در آن خداوند پوشش را بر زنان واجب نموده است: "وقل للمؤمنات یغضضن من ابصارهن و یحفظن فروجهن ولا یبدین زینتهن الا ما ظهر منها، ولیضربن بخمرهن على جیوبهن...؛ به زنان مؤمن (هم) بگو دیدگانشان را فرو گذارند و ناموسشان را محفوظ بدارند و زینتشان را جز آن چه از آن آشکار است، هویدا نکنند، و روسرى هایشان را بر گریبانهایشان بیندازند...." .

آیه دوم از سوره احزاب (59):
يَا أَيُّهَا النَّبِيُّ قُل لِّأَزْوَاجِكَ وَبَنَاتِكَ وَنِسَاء الْمُؤْمِنِينَ يُدْنِينَ عَلَيْهِنَّ مِن جَلَابِيبِهِنَّ ذَلِكَ أَدْنَى أَن يُعْرَفْنَ فَلَا يُؤْذَيْنَ وَكَانَ اللَّهُ غَفُورًا رَّحِيمًا ﴿۵۹﴾
اى پيامبر به زنان و دخترانت و به زنان مؤمنان بگو پوششهاى خود را بر خود فروتر گيرند اين براى آنكه شناخته شوند و مورد آزار قرار نگيرند [به احتياط] نزديكتر است و خدا آمرزنده مهربان است (۵۹)

آیه سوم سوره احزاب 53:
يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا لَا تَدْخُلُوا بُيُوتَ النَّبِيِّ إِلَّا أَن يُؤْذَنَ لَكُمْ إِلَى طَعَامٍ غَيْرَ نَاظِرِينَ إِنَاهُ وَلَكِنْ إِذَا دُعِيتُمْ فَادْخُلُوا فَإِذَا طَعِمْتُمْ فَانتَشِرُوا وَلَا مُسْتَأْنِسِينَ لِحَدِيثٍ إِنَّ ذَلِكُمْ كَانَ يُؤْذِي النَّبِيَّ فَيَسْتَحْيِي مِنكُمْ وَاللَّهُ لَا يَسْتَحْيِي مِنَ الْحَقِّ وَإِذَا سَأَلْتُمُوهُنَّ مَتَاعًا فَاسْأَلُوهُنَّ مِن وَرَاء حِجَابٍ ذَلِكُمْ أَطْهَرُ لِقُلُوبِكُمْ وَقُلُوبِهِنَّ وَمَا كَانَ لَكُمْ أَن تُؤْذُوا رَسُولَ اللَّهِ وَلَا أَن تَنكِحُوا أَزْوَاجَهُ مِن بَعْدِهِ أَبَدًا إِنَّ ذَلِكُمْ كَانَ عِندَ اللَّهِ عَظِيمًا ﴿۵۳﴾
اى كسانى كه ايمان آورده‏ايد داخل اتاقهاى پيامبر مشويد مگر آنكه براى [خوردن] طعامى به شما اجازه داده شود [آن هم] بى‏آنكه در انتظار پخته‏شدن آن باشيد ولى هنگامى كه دعوت شديد داخل گرديد و وقتى غذا خورديد پراكنده شويد بى‏آنكه سرگرم سخنى گرديد اين [رفتار] شما پيامبر را مى‏رنجاند و[لى] از شما شرم مى‏دارد و حال آنكه خدا از حق[گويى] شرم نمى‏كند و چون از زنان [پيامبر] چيزى خواستيد از پشت پرده از آنان بخواهيد اين براى دلهاى شما و دلهاى آنان پاكيزه‏تر است و شما حق نداريد رسول خدا را برنجانيد و مطلقا [نبايد] زنانش را پس از [مرگ] او به نكاح خود درآوريد چرا كه اين [كار] نزد خدا همواره [گناهى] بزرگ است (۵۳)

قل هو الله احد

آیا واجبه که بگی او خدای یگانه است؟!؟ قل ، واجبه؟

"The moon"

عضو جدید
کاربر ممتاز
این دیدگاه متفاوت که میگید , کجاست ؟ این حرفا قبلا صد ها بار به همین شکل زده شده.

پس کو نتیجه؟ حرف که زده شده باید یه بازدهی یه نتیجه ای حاصل شده باشه ، پس چرا ما دور سر خودمون هی میچرخیم؟

"The moon"

عضو جدید
کاربر ممتاز
این صحبت ها دیگه تکراری شده. کسی هم به این حرفا تره خرد نمیکنه. من نمیدونم سنگینی بار سر کار گذاشتن مردم چه ارزشی داره که ما دلمونو با این بحث های بی نتیجه فقط به این خوش کنیم که تعداد شرکت کننده ها رو ببینیم و الکی راضی باشیم.

دم عیدی شما نمیتونین مایوس کننده حرف نزنین همش؟!؟!؟!؟!؟!؟ چقد بدبینین شما ، هرکس هرچیزی میگه یه چوب لای چرخش میکنین ، خب اگر اینقدر حرفه ای هستین چرا خودتون دست به کار نمیشین حرف تازه ای بزنین استفاده کنیم؟

"The moon"

عضو جدید
کاربر ممتاز
کل لپ کلام حاج آقا:

وقتی شما داخل یه اتاق هستی و یه فیلم داره نشون میده دو حالت داره من به شما از اون فیلم تعریف می کنم و بهت اختیار میدم که به اون فیلم نگاه کن یا نه! حالت دوم اینه که من از فیلم تعریف کنم و در اتاق رو ببندم اجبار کنم اون فیلم رو ببینی وگرنه نمی تونی بری بیرون !

الان قضیه حجاب هم اینطوریه : بحث اختیار و اجبار هست .
وقتی در فرهنگ ما یه طرف میاد بی حجاب رو با سیب گندیده توصیف می کنه دیگه نباید انتظار منطق از طرف مقابل داشته باشی چون اینطرف هم یه محجبه کامل رو به عنوان یه متحجر فکر بسته فرض می کنه... بالاخره هیچکس به قضیه منطقی نگاه نمی کنه.
من میگم باید آزادی باشه هر کسی توو راه خودش ولی دیگه توو خیابون هم لخت نباشه !! بزرن خود طرف انتخاب کنه حجاب می خاد یا نه!
متاسفانه میان میگن قانون هستش.. بالاخره همه چیزمون هم قروقاطی هستش..
یک نکته مهم: یکی چادری نباشه بهتر از اونه که از ترس بابا مامانش زورکی تا در دانشگاه چادر به سر می کنه بعدش با ده قلم آرایش چادر اش رو می ندازه تو کیفش با نفرت!

چرا واقعا برای یه مسئله ساده اینقدر درگیری و کشمکش و عذاب هست؟

شهریاری 2

کاربر ممتاز
قل هو الله احد

آیا واجبه که بگی او خدای یگانه است؟!؟ قل ، واجبه؟

بله این جزو گاناهان اعتقادی محسوب میشه. اگر شک داری، باید بری با عقل و دلیل شک خودت رو برطرف کنی.
با دلیل باید بپذیری که چرا خدا باید یگانه باشه.

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
پس کو نتیجه؟ حرف که زده شده باید یه بازدهی یه نتیجه ای حاصل شده باشه ، پس چرا ما دور سر خودمون هی میچرخیم؟
چرا میخرچی ؟ حجابت را رعایت کن و کاری هم به این کار ها نداشته باش. بدون مطالعه قرآن رو هم وارد ماجرا نکن. چن تا کتاب در این مورد بخونی مشکلت حل میشه .

puyan khan

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من به عنوان یه پسر جواب میدم
حجاب یه ارزشه و پوشش به آن چیزی هست که تورو ارزشمند کرده
فک نمیکنم این حرف شما درست باشه که همه بی حجابی رو دوست داشته باشند ......
من حجاب رو چادر سیاه نمی دونم ....حتی بعضی وقت ها جچاب یعنی نحوه ی حرف زدن ...راه رفتن .....و......و......
وقتی کسی اعتماد به نفس نداره مجبوره خودشو به هر نحوی نشون بده (چه مرد و چه زن) بعضی وقت ها موهاشو میزیزه بیرون و گاهی پسری ابروشو بر میداره
نتیچه نداشتن اعتماد به نفس نداشتن عزت نفس هست
عزت نفس نداره یعنی خودشو وجودشو ارزششو مفت و در قبال چیزهای بی ارزشی به حراج میزاره .....
کسی که به این درک رسیده که عزت نفس داره و اعتماد به نفس هم داره حتی اگر چادری هم نباشه سعی میکنه زیبایی های ذاتیشو به طور متناسبی پوشش بده
نحوه ی پوشش مهم نیست مهم حفظ و سیانت از ارزشش هست که براش گذاشته شده
انسان موجودیه که دنبال تجربه های مختلفه دوست داره همه چیزو تجربه بکنه ولی گاهی وقتا چیزی که تربیتش نکردن برای اون و فقط دیده که بقیه این کارو میکنن براش یه عقده میشه که مثلا من چرا چادر سر میکنم و....
عفت و حیا نشانه های بروز و ظهور شخصیت متعالی هست که اون شخص به ارزش هاش احترام گذاشته و در صدد رشدشون هست
برای مردها هم همین قضیه متصوره
به نظر من یک مرد میتونه حجابش در چشماش باشه ....در این که دید نزنه ناموس دیگرانو
در این که رفتارشو اصلاح کنه ....حرف زدنشو .....و....و.....
اما در مورد قرآن بله آیه داریم
دو آیه قرآن به صورت صریح بحث حجاب را مطرح کرده اند. آیه ۳۱ سوره نور و آیه ۵۹ سوره احزاب به طور صریح به این بحث پرداخته اند:

«وَ قُلْ لِلْمُؤْمِناتِ یَغْضُضْنَ مِنْ أَبْصارِهِنَّ وَ یَحْفَظْنَ فُرُوجَهُنَّ وَ لا یُبْدینَ زینَتَهُنَّ إِلاَّ ما ظَهَرَ مِنْها وَ لْیَضْرِبْنَ بِخُمُرِهِنَّ عَلى‏ جُیُوبِهِنَّ وَ لا یُبْدینَ زینَتَهُنَّ إِلاَّ لِبُعُولَتِهِنَّ أَوْ آبائِهِنَّ أَوْ آباءِ بُعُولَتِهِنَّ أَوْ أَبْنائِهِنَّ أَوْ أَبْناءِ بُعُولَتِهِنَّ أَوْ إِخْوانِهِنَّ أَوْ بَنی‏ إِخْوانِهِنَّ أَوْ بَنی‏ أَخَواتِهِنَّ أَوْ نِسائِهِنَّ أَوْ ما مَلَكَتْ أَیْمانُهُنَّ أَوِ التَّابِعینَ غَیْرِ أُولِی الْإِرْبَةِ مِنَ الرِّجالِ أَوِ الطِّفْلِ الَّذینَ لَمْ یَظْهَرُوا عَلى‏ عَوْراتِ النِّساءِ وَ لا یَضْرِبْنَ بِأَرْجُلِهِنَّ لِیُعْلَمَ ما یُخْفینَ مِنْ زینَتِهِنَّ وَ تُوبُوا إِلَى اللَّهِ جَمیعاً أَیُّهَا الْمُؤْمِنُونَ لَعَلَّكُمْ تُفْلِحُونَ؛[نور/۳۱] و به زنان مؤمن بگو كه چشمان خویش فروگیرند و شرمگاه خود نگه دارند و زینتهاى خود را جز آن مقدار كه پیداست آشكار نكنند و مقنعه ‏هاى خود را تا گریبان فروگذارند و زینتهاى خود را آشكار نكنند، جز براى شوهر خود یا پدر خود یا پدر شوهر خود یا پسر خود یا پسر شوهر خود یا برادر خود یا پسر برادر خود، یا پسر خواهر خود یا زنان همكیش خود، یا بندگان خود، یا مردان خدمتگزار خود كه رغبت به آن ندارند، یا كودكانى كه از شرمگاه زنان بى‏ خبرند. و نیز چنان پاى بر زمین نزنند تا آن زینت كه پنهان كرده‏اند دانسته شود. اى مؤمنان، همگان به درگاه خدا توبه كنید، باشد كه رستگار گردید.»

«یا أَیُّهَا النَّبِیُّ قُلْ لازْواجِكَ وَ بَناتِكَ وَ نِساءِ الْمُؤْمِنینَ یُدْنینَ عَلَیْهِنَّ مِنْ جَلاَبِیبِهِنَّ ذلِكَ أَدْنى‏ أَنْ یُعْرَفْنَ فَلا یُؤْذَیْنَ وَ كانَ اللَّهُ غَفُوراً رَحیماً؛[احزاب/۵۹]اى پیامبر! به همسران و دخترانت و زنان مؤمنان بگو: جلبابها [روسرى ‏هاى بلند] خود را بر خویش فروافكنند، این كار براى اینكه شناخته شوند و مورد آزار قرار نگیرند بهتر است (و اگر تا كنون خطا و كوتاهى از آنها سر زده توبه كنند) خداوند همواره آمرزنده رحیم است.»

"The moon"

عضو جدید
کاربر ممتاز
چرا میخرچی ؟ حجابت را رعایت کن و کاری هم به این کار ها نداشته باش. بدون مطالعه قرآن رو هم وارد ماجرا نکن. چن تا کتاب در این مورد بخونی مشکلت حل میشه .

مشکل من نیستم که ، مشکل اون چیزیه که در خیابون دیده میشه

"The moon"

عضو جدید
کاربر ممتاز
بله این جزو گاناهان اعتقادی محسوب میشه. اگر شک داری، باید بری با عقل و دلیل شک خودت رو برطرف کنی.
با دلیل باید بپذیری که چرا خدا باید یگانه باشه.

خب واجب که نیست ، اگه نپذیرم میرم جهنم دیگه ، اینو کسی بر من نمیتونه تحمیل کنه که تو باید بگی که ، میشه؟