اینجا ایران*** تهران دیگر پایتخت نیست!!***

اینجا ایران*** تهران دیگر پایتخت نیست!!***

• مجموع رای دهندگان
    121
  • نظرسنجی بسته .

"Amir masoud"

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوستان اگه قرار باشه پایتخت سیاسی ایران تغییر کنه کدوم شهر را انتخاب میکنید؟

لطفا دلایلاتون را با منطق و دور از تعصب زبانی و اقلیمی ذکر کنید.

:gol::gol::gol:
دوستان خواهش میکنم در نظراتتون به شهر و یا قومی توهین نکنید.

با تشکر

آخرین ویرایش:

"Dezire"

عضو جدید
کاربر ممتاز

لطفا دلایلاتون را با منطقی و دور از تعصب زبانی و اقلیمی ( قابل توجه آذربایجانی های عزیز ) ذکر کنید.

من اطلاع زیادی از موقعیت بقیه ی شهرها ندارم...ولی شنیدم اصفهان برای این کار انتخاب شده
ولی به نظر من عوض کردن پایتخت اونم تو این وضعیت غیر ممکنه

peach_69

عضو جدید

لطفا دلایلاتون را با منطقی و دور از تعصب زبانی و اقلیمی ( قابل توجه آذربایجانی های عزیز ) ذکر کنید.

به نظر من که تغییر نکنه بهتره چون شهرهای دیگه شرایط لازمو ندارن یعنی انقد به تهران توجه شده و انقد سازمان ها و مراکز مختلف اونجا متمرکز شده که به نظر میاد هیچجا نمیتونه پایتخت بشه....

"Amir masoud"

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
به نظر من اگه قرار باشه این اتفاق بیفته ( که بعید میدونم) من یزد را انتخاب میکنم....

اصفهان هم گزینه خوبی هست اما چون به اندازه کافی شهر توسعه یافته و بزرگ و پرجمعیت هست خیلی زود با مشکلات تهران مواجه میشه....

اما یزد...

مرکزی ترین شهر ایران و قلب ایران.

موقعیت مناسب راهها ( شاهراه اصلی به تمام نقاط ایران)

وجود فضاهای باز برای توسعه شهری

جمیعیت کم و ساختار شهری مناسب

مهد علم و بزرگان سیاسی ایران و جهان!

...

به نظرم شهر های مرزی به علت موقعیت جغرافیای حساس گزینه های مناسبی نیستند.

BAW705

عضو جدید
کاربر ممتاز
من اطلاع زیادی از موقعیت بقیه ی شهرها ندارم...ولی شنیدم اصفهان برای این کار انتخاب شده
ولی به نظر من عوض کردن پایتخت اونم تو این وضعیت غیر ممکنه

بخدا خودمون بدبختی به اندازه کافی داریم خواش میکنم دوره اصفهان رو خط بکشن . اصلا بذارن تو قم همه چیزش اوکیه اوکیه . هر چقدرم بخوان می تونن تو سر و مغز هم بزنن

nastaran-20

عضو جدید
کاربر ممتاز
همون جور که خیلی ها هم گفتن اصفهان بعد تهران بهترین شهره ولی امکان نداره که تغییر کنه اگه تمام مراکز تو تهران متمرکز نشده بود میشد ولی تو این شرایط نه

Tutulmaz

عضو جدید
کاربر ممتاز
این کار رو برای این انجام میدن که پایتخت رو از ترکیدن نجات بدن،ولی این هم به خاطر مدیریت غلط و سوء برداشت از واژه ی پایتخت هست،البته بعضی موارد خارج از کنترل هست،چون اکثر مقرهای مهم تو پایتخت باید باشه بر این اساس ناخوداگاه پای تجار و اقتصاد هم بهش باز میشه،

هر شهر دیگه ای هم انتخاب بشه،طی یک دهه به همون وضع دچار خواهد شد،در واقع مثالش مثل یک مخزن هست که شیرهای متعددی داره،همه ی این شیرها ایراد دارن بر این اساس آب جوشی که داخل این مخزن هست نمیتونه تو یک شیر ،پیوسته دوام بیاره،در نتیجه تنها راهی که مونده آب جوش رو به شیرهای مختلف انتقال بدن تا یک مدت خاصی یعنی تا آستانه ی تحمل و بعد انتقال.

البته شلوغی پایتخت جزو لاینکف هر کشوری هست ولی این مشکل اکثراً تو کشورهای جهان سوم بیشتر نمود داره،مثلا زیر ساختهای غلط و تجمع بیش از حد افراد تو یک محیط،که اگر خدای ناکرده یک اتفاق طبیعی رخ بده یک فاجعه رخ میده،

شابد بگید کشوری مثل ژاپن هم نتونست فاجعه رو کنترل کنه،ولی مطمئناً تکرار همون رویداد(خدای ناکرده)شاید غیر قابل جبران باشه،

این مقدمه بود،
در مورد انتقال هم،اگرچه زمان لشکر کشیهای زمینی تمام شده هست ولی باز موقعیت مرزی شهر ،در انتخاب این امر بسیار مهم هست،همچنین سابقه ی تاریخی شهر،این از نظر رویداد های انقلابی،مطمئناً شهرهایی که دارای این سابقه هستند هم از نامزدی حذف می شوند،به خاطر حفظ امنیت داخلی

البته پایتخت سیاسی تنها به ظاهر چیزی هست که ما ازش می دونیم،در واقع کنترل کشور شاید به وسیله ی کلانشهرهای دیگه که پایتخت هم نیستند صورت بپذیره،

بر این اساس لااقل پایتخت نمادین و بین المللی که قراره تغییر پیدا کنه بر اساس همین فاکتور ها مطمئناً یکی از شهرهای زیر نیست!

تبریز
مشهد
اهواز
کرج
قزوین

البته کاندیدای پایتخت بودن اگرچه یک حسن داشته باشد مطمئناً ایرادات اساسی دارد که اگر چنین نبود هرگز هزینه ی هنگفتی برای این انتقال خرج نمیشد،اگرچه هنوز در حد صحبت هست،

تنها حسن آن ایجاد مشاغل هست

اما ایرادات آن
آلودگی
مهاجرت
آسیب دیدن بافت شهرهای تاریخی
ووو

فکر کنم همین 3 مورد کافی باشه

ansarweb

عضو جدید
یه سری ساختمان شنیدم اصفهان دارند برای وزارتخونه ها میسازن

"Amir masoud"

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
این کار رو برای این انجام میدن که پایتخت رو از ترکیدن نجات بدن،ولی این هم به خاطر مدیریت غلط و سوء برداشت از واژه ی پایتخت هست،البته بعضی موارد خارج از کنترل هست،چون اکثر مقرهای مهم تو پایتخت باید باشه بر این اساس ناخوداگاه پای تجار و اقتصاد هم بهش باز میشه،

هر شهر دیگه ای هم انتخاب بشه،طی یک دهه به همون وضع دچار خواهد شد،در واقع مثالش مثل یک مخزن هست که شیرهای متعددی داره،همه ی این شیرها ایراد دارن بر این اساس آب جوشی که داخل این مخزن هست نمیتونه تو یک شیر ،پیوسته دوام بیاره،در نتیجه تنها راهی که مونده آب جوش رو به شیرهای مختلف انتقال بدن تا یک مدت خاصی یعنی تا آستانه ی تحمل و بعد انتقال.

البته شلوغی پایتخت جزو لاینکف هر کشوری هست ولی این مشکل اکثراً تو کشورهای جهان سوم بیشتر نمود داره،مثلا زیر ساختهای غلط و تجمع بیش از حد افراد تو یک محیط،که اگر خدای ناکرده یک اتفاق طبیعی رخ بده یک فاجعه رخ میده،

شابد بگید کشوری مثل ژاپن هم نتونست فاجعه رو کنترل کنه،ولی مطمئناً تکرار همون رویداد(خدای ناکرده)شاید غیر قابل جبران باشه،

این مقدمه بودف
در مورد انتقال هم،اگرچه زمان لشکر کشیهای زمینی تمام شده هست ولی باز موقعیت مرزی شهر ،در انتخاب این امر بسیار مهم هست،همچنین سابقه ی تاریخی شهر،این از نظر رویداد های انقلابی،مطئناً شهرهایی که دارای این سابقه هستند هم از نامزدی حذف می شوند،

البته پایتخت سیاسی تنها به ظاهر چیزی هست که ما ازش می دونیم،در واقع کنترل کشور شاید به وسیله ی کلانشهرهای دیگه که پایتخت هم نیستند صورت بپذیره،

بر این اساس لااقل پایتخت نمادین و بین المللی که قراره تغییر پیدا کنه بر اساس همین فاکتور ها مطمئناً یکی از شهرهای زیر نیست!

تبریز
مشهد
اهواز
کرج
قزوین

البته کاندیدای پایتخت بودن اگرچه یک حسن داشته باشد مطمئناً ایرادات اساسی دارد که اگر چنین نبود هرگز هزینه ی هنگفتی برای این انتقال خرج نمیشد،اگرچه هنوز در حد صحبت هست،

تنها حسن آن ایجاد مشاغل هست

اما ایرادات آن
آلودگی
مهاجرت
آسیب دیدن بافت شهرهای تاریخی
ووو

فکر کنم همین 3 مورد کافی باشه

ممنون از تحلیل قشنگت دوستم... ولی به نظر من یه شهر مرزی نمیتونه گزینه خوبی باشه واسه قرار گیری در این نقطه عطف.

Tutulmaz

عضو جدید
کاربر ممتاز

ممنون از تحلیل قشنگت دوستم... ولی به نظر من یه شهر مرزی نمیتونه گزینه خوبی باشه واسه قرار گیری در این نقطه عطف.

سلام،خواهش می کنم،
خوب منم همون رو گفتم دیگه،

در مورد انتقال هم،اگرچه زمان لشکر کشیهای زمینی تمام شده هست ولی باز موقعیت مرزی شهر ،در انتخاب این امر بسیار مهم هست

تبریز
مشهد
اهواز
کرج
قزوین

Tutulmaz

عضو جدید
کاربر ممتاز
و حالا منتظر شرکت شما در نظر سنجی هم هستیم.

خوب جواب مد نظر من تو نظرسنجی نیست بر این اساس نمیتونم رأی بدم، جواب من یکم طولانی هست،

اصلاح زیر ساختهای شهرسازی و شهرداری و توزیع یکنواخت امکانات شهروندی به نسبت جمعیت در تمامی نقاط کشور و توزیع مراکز حساس کشور در تمامی شهرهای مرکزی و مرزی

از بین تمامی موارد فقط مورد مرزی رعایت میشه، مراکز حساسی که باید در مناطق مرکزی و مرزی مستقر بشن تفاوت بسیاری دارند، در مناطق مرکزی سازمانهای حساس باید قرار بگیرند و در مناطق مرزی سامانه های دفاعی قدرتمند،

پس جواب من همین جمله بلود بود،که فقط یک قسمتش عملی شده هست.آنهم سامانه های دفاعی کشور،آنهم به نسبت منطقه تماماً توزیع نشده است،

در واقع ستون سامانه های دفاعی کشور مربوط به شهرهای تبریز،دزفول(سامانه پدافند هوایی و ضد هوایی)،همدان(پدافند هوایی و ضد هوایی پشتیبانی)،شهرهای جنوبی(پدافند دریایی،ضد دریایی و هوایی و ضد هوایی)

در کشور ما تنها مورد آخر رعایت می شود آنهم چون اضطراری ست بر این اساس،ولی یک کشور همواره در حال جنگ نیست،اگر چه همواره در حال دفاع می باشد،اما در کنار آن نیاز به زندگی روزمره هم احساس می شود،تمامی موارد حالت صلح یک جایی نقص دارند.

اگر این جمله عملی شود، نه نیاز به هدر دادن بودجه هست،نه مهاجرتی در کار است نه آلودگی نه گدایی و نه ...

"Amir masoud"

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خوب جواب مد نظر من تو نظرسنجی نیست بر این اساس نمیتونم رأی بدم، جواب من یکم طولانی هست،

اصلاح زیر ساختهای شهرسازی و شهرداری و توزیع یکنواخت امکانات شهروندی به نسبت جمعیت در تمامی نقاط کشور و توزیع مراکز حساس کشور در تمامی شهرهای مرکزی و مرزی

از بین تمامی موارد فقط مورد مرزی رعایت میشه، مراکز حساسی که باید در مناطق مرکزی و مرزی مستقر بشن تفاوت بسیاری دارند، در مناطق مرکزی سازمانهای حساس باید قرار بگیرند و در مناطق مرزی سامانه های دفاعی قدرتمند،

پس جواب من همین جمله بلود بود،که فقط یک قسمتش عملی شده هست.آنهم سامانه های دفاعی کشور،آنهم به نسبت منطقه تماماً توزیع نشده است،

در واقع ستون سامانه های دفاعی کشور مربوط به شهرهای تبریز،دزفول(سامانه پدافند هوایی و ضد هوایی)،همدان(پدافند هوایی و ضد هوایی پشتیبانی)،شهرهای جنوبی(پدافند دریایی،ضد دریایی و هوایی و ضد هوایی)

در کشور ما تنها مورد آخر رعایت می شود آنهم چون اضطراری ست بر این اساس،ولی یک کشور همواره در حال جنگ نیست،اگر چه همواره در حال دفاع می باشد،اما در کنار آن نیاز به زندگی روزمره هم احساس می شود،تمامی موارد حالت صلح یک جایی نقص دارند.

اگر این جمله عملی شود، نه نیاز به هدر دادن بودجه هست،نه مهاجرتی در کار است نه آلودگی نه گدایی و نه ...

قربونت برم اگه نیست شهر مورد نظرت تو گزینه ها اونو ذکر کن و گزینه سایر شهر ها رو بزن...

zhilamo

عضو جدید
اصفهان بیشترین پتانسیل رو داره... به نظر من عالیه....
تبریز هم بد نیست ولی مردمش فقط به خودشون فکر می کنن پس نظر من اصفهان هستش.

Tutulmaz

عضو جدید
کاربر ممتاز
قربونت برم اگه نیست شهر مورد نظرت تو گزینه ها اونو ذکر کن و گزینه سایر شهر ها رو بزن...

گزینه مورد نظر من اصلاً شهر نبود،شاید نتونستم منظورم رو بگم،
من فقط دلایل انتقال پایتخت رو گفتم،و منظورم این بود که اینکار فقط پاک کردن صورت مسأله هست،من راهکار کلی رو گفتم، البته این راهکار رو همه میدونن شاید خودخواهی ها باعث میشه عملی نشه،

"Amir masoud"

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
گزینه مورد نظر من اصلاً شهر نبود،شاید نتونستم منظورم رو بگم،
من فقط دلایل انتقال پایتخت رو گفتم،و منظورم این بود که اینکار فقط پاک کردن صورت مسأله هست،من راهکار کلی رو گفتم، البته این راهکار رو همه میدونن شاید خودخواهی ها باعث میشه عملی نشه،

ببخشید پست آخرتو کامل نخوندم الان گرفتم منظورتو. به نظرم شما در انتخابات ریاست جمهوری به آقای رضایی رای دادی!!

Tutulmaz

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببخشید پست آخرتو کامل نخوندم الان گرفتم منظورتو. به نظرم شما در انتخابات ریاست جمهوری به آقای رضایی رای دادی!!

خواهش می کنم،

من به عمل کردن رأی میدم نه حرف زدن!
اگر به حرف زدن باشه شاید من بهتر از خیلیها بلدم خوب حرف بزنم! مهم اینه که عمل کنم پس اینجاست که تفاوت افرادی که خوب حرف می زنند(مثل من) با افرادی که خوب عمل می کنند(مثلاً یک مهندس آلمانی) معلوم می شود،
چون من یک مدادی میسازم که با بهترین مداد تراش ها هم خورد می شود،اما ایشان دستگاهی می سازند که مهر 100 سال وارانتی بر رویش حک شده است،(واقعی)

ماجرای رأی دادن خصوصی ست،اما انسان همواره جایز الخطاست، تنها موردی که سررشته و استعدادی در آن ندارم سیاست است.

sepehr2222

اخراجی موقت
بخدا خودمون بدبختی به اندازه کافی داریم خواش میکنم دوره اصفهان رو خط بکشن . اصلا بذارن تو قم همه چیزش اوکیه اوکیه . هر چقدرم بخوان می تونن تو سر و مغز هم بزنن
خوبه که از این به بعد به شما میگن بچه تهران:biggrin::biggrin:

ricardo

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

mina_p

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
گمان نكنم به اين راحتي ها پايتخت عوض بشه به همون دلايلي كه دوستان گفتن

ايشالا كه شيراز انتخاب نميشه دوست ندارم ازين شلوغ تر بشه

شيراز پايتخت فرهنگي هست و بايد باشه نه سياسي

ali_511

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
من بااینکه مشهدی هستم اما به اصفهان رای دادم. بزار هرچی خوبی هست باشه برا اصفهان
هه هه هه هه ما اینجا قطار شهری داریم.که برا اونم باید از اصفهانی ها تشکر کرد چون برا مترو شون یکم تحرک بیشتر نشون دادن که شهردار مشهد مجبور شد برا اینکه کم نیاره دست و پای این تومار 30 ساله رو در عرض چند ماه جمع کنه.
اصولا اصفهانی ها دنبال اینن که همیشه بهترین باشن همه جا و این روحیه داره تو این شهر یک فرهنگ میشه که واقعا عالیه.

"Amir masoud"

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

کجاش خنده داشت؟؟؟ بگم قزوینی ها بیا پوستتو بکنن؟

من شیراز انتخاب میکنم...
چون شیراز ودوست دارم ....:D

عجب دلیل منطقی بود... کم آوردم!

گمان نكنم به اين راحتي ها پايتخت عوض بشه به همون دلايلي كه دوستان گفتن

ايشالا كه شيراز انتخاب نميشه دوست ندارم ازين شلوغ تر بشه

شيراز پايتخت فرهنگي هست و بايد باشه نه سياسي
مگه اصفهان پایتخت فرهنگیه جهان اسلام نبود!!؟
سلام
من بااینکه مشهدی هستم اما به اصفهان رای دادم. بزار هرچی خوبی هست باشه برا اصفهان
هه هه هه هه ما اینجا قطار شهری داریم.که برا اونم باید از اصفهانی ها تشکر کرد چون برا مترو شون یکم تحرک بیشتر نشون دادن که شهردار مشهد مجبور شد برا اینکه کم نیاره دست و پای این تومار 30 ساله رو در عرض چند ماه جمع کنه.
اصولا اصفهانی ها دنبال اینن که همیشه بهترین باشن همه جا و این روحیه داره تو این شهر یک فرهنگ میشه که واقعا عالیه.
بابا با انصاف! منطق!!

داداش این قطار شهریتون افتتاح شده حالا؟ من هر سال که میام میبینم همه چی آماده است....این مسیر های خوشکل مشکل وسط بولوارها!! اما قطار نداره!! قضیه چیه؟

اصفهان که هنوز فکر کنم خبری نیست!