اگر به گذشته برگردی در صحرای کربلا جزو کدام دسته بودی؟

اگر به گذشته برگردی در صحرای کربلا جزو کدام دسته بودی؟

• مجموع رای دهندگان
    41
  • نظرسنجی بسته .

JavadMessi

مدیر بازنشسته
موجودیت چیزی به نام خدا رو قبول ندارم.....
من فکر نمیکنم که خدا باعث میشه من از تصادف جون سالم در ببرم یا کشته بشم، خدا باعث بشه که من تو کنکور قبول بشم یا نه، خدا باعث بشه شخصی کاری برای من انجام بده یا نه.....
من خدا رو اینجوری نمی بینم که وایساده ببینه که کی چیکار میکنه و بعد مجازاتش کنه!!
خدا رو اینجوری نمی بینم که ادم هایی رو فرستاده باشه که بر باقی مردم حکومت کنن که راه و رسم زندگی رو به اونها یاد بده!!!
شامپانزه ها،از لحظا هوشی از انسان ها گاهی باهوش تر هم هستن!! چرا برای اونا پیامبر نفرستاده؟!!!

این علت و معلول رو هم نمی فهمم یعنی چی!! شما میگی انسان چرا به وجود اومده،من میگم یه جونور بوده مثل بقیه،پیشرفت کرده شده این!!
چرا جونور بوده؟! چون از حیوونای داخل دریا،تکامل پیدا کرده بود.....
داخل دریا از کجا اومد؟! از موجودات اولیه و تک سلولی ها.....
اونجا از کجا؟! از قاطی شدن مواد مختلف موجود در جو و اب و .... با هم،احتمالا اولین سلول ها به وجود اومدن.....
اونا از کجا؟! از بیگ بنگ.....
بیگ بنگ از کجا؟!
جواب این سوال،وقتی مشخص میشه که مذهبی ها،به سوال خدا از کجا اومد پاسخ دادن!:redface:
واقعا بحث منطقیتون همین بود؟!!!
دیگه مثال ساده تر از آجر نمیتونستم بزنم ولی...

oil girl

عضو جدید
من به اون زمان کاری ندارم .همیشه جنگ بین حق وباطل هست و خواهدبودباتوجه به این حرف دکترشریعتی که" انهاکه رفتندکاری حسینی کردند...انهاکه مانده اندبایدکاری زینبی کنندوگرنه یزیدی اند"من جزیزیدی هام....:(

senaps

عضو جدید
کاربر ممتاز
واقعا بحث منطقیتون همین بود؟!!!
دیگه مثال ساده تر از آجر نمیتونستم بزنم ولی...

بله.....
میشه شما علت انسان رو بگی که بعد من از رو متن جنابعالی،علت انسان رو توضیح بدم؟!

JavadMessi

مدیر بازنشسته
بله.....
میشه شما علت انسان رو بگی که بعد من از رو متن جنابعالی،علت انسان رو توضیح بدم؟!
تمام موجودات ممکنند یعنی زمانی نبوده اند بعد هست شده اند در مثال آجر,آجر هم زمانی بیحرکت بوده بعد زمین خورده
عقل میگه هر چیزی که قبلا نبوده برای به وجود آمدن به علتی نیاز داره این واقعا بدهیه که نیاز داره همانند آجر آخری که خود بخود زمین نمیخوره!!
علت این ممکن شاید ممکن دیگه ای باشه ولی چیزی که خود ممکن است هیچ وقت نمیتونه علت اصلی باشه همانند افتادن آجر که در ظاهر علتش آجر قبلیست
پس این ممکن به علتی نیاز داره که خود ممکن نباشه و قدرتش بالذات باشد همانند آجر که علت اولی دست انسان یا چیز دیگری بوده
خواهشا در مثل هم مناقشه نکنید چون این مثال در مورد افتادن آجر بود وگرنه علت افتادن آجر هم خود ممکن الوجود است!

سروش7

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
چه سخت است که در روزگاری زندگی کنیم که عده ای نابینا در خواست اثبات خورشید را داشته باشند

reza4321

عضو جدید
کاربر ممتاز
فکر میکنم بحث زیادی تو این مورد شده.
حرف اخرم رو میزنم و میرم.

1.دوستان بایستی اینجور تاپیکها رو تو یادشون باشه و ادمها رو خوب بشناسن.این ادم شناسی خودش بعضی وقتها راه نجات میتونه باشه.

2. با کسی که نظریه ای میده که خودش تو اون نظریه محکوم میشه بحثی نمیمونه.نه بحث درباره نظریه اش و نه بحث درباره خود نظریه پرداز

3.تو این صفحاتی که بحث شد بنده بر خلاف ادعاهای موجود بی طرفی رو ندیدم بلکه دقیقا ضد بودن و مبارزه با عاشورا رو میبینم و لاغیر.

4.کسی که بی خدا شدنش رو تقصیر اشتباهات و نادرستی ها(جواب نداشتن استاد-هول دادن زائرین و ...) میندازه و سعی میکنه خودشو با همین ها توجیه کنه خب معلومه که معیار انتخابهای زندگیش نادرستی هاست.

5.غرور ، پدری از انسان درمیاره که هیچ جور نمیشه توصیفش کرد.اگر همین الان خدا هم جلوی انسان مغرور ظاهر بشه و بگه من خدا هستم هیچ چی تغییر نمیکنه چون در توجیه همیشه بازه.

من تو این بحث ها چیزی ندیدم جز غرور و بغض و کینه سرشار و جهل.
خصوصیاتی که هر کدومش کافیه یه انسان رو از پا دربیاره.

Taßa§om

عضو جدید
کاربر ممتاز
این که شما تو اون سن کم خودتون رو مسلمون دو آتیشه می دونستین خودش گواه بر سطحی نگریتونه!که از اسلام و خدا نماز و روزشو فهمیدین و حالام طبیعیه...

من کلا به این بحث ها علاقه دارم
دنبال کردم صحبتاتون رو و با توجه به حرفاتون و سنتون ترجیح می دم چیزی نگم اما یاد این روایت افتادم:
شخصی در زمان امام صادق منکر همه چی بود و خیلی از دلایل نتونسته بود قانعش کنه!
آخرین حرفی که حضرت بهش گفت این بود:
اگر همه چیز دروغ باشه که نیست، ما چیزی رو از دست ندادیم ولی اگه همه چی درست باشه که هست شما خیلی چیزا رو از دست دادی...

فتامل...

fifa

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با عرض تاسف برای خودم صد در صد پشت سر عمر سعد بودم

بردوک بزرگ

عضو جدید
کاربر ممتاز
من یه پیشنهاد دارم برای همه دوستان.ماها قبل از اینکه یک حسینی معتقد یا یزیدی معتقد باشیم سعی کنیم ادم باشیم .
باور بفرمایید چندان سخت نیست ادم باشیم.من تضین میدم خدا وپیغمبر خدا که از حسین ویزید هم بزرگترن از همه مون راضی میشن.

vahid.gerrard

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
باید آدم تو شرایطش قرار بگیره...
من الان میگم گروه امام حسین ولی هیشکی نمیتونه قطعی جواب بده....
واقعه ی کربلا همیشه هست ...همین الانم یجور کربلاست تو ایران و جهان....
کی داره درست تصمیم میگیره؟؟؟

mec1386

عضو جدید
کاربر ممتاز
اونایی که ادعای حمایت و جانبازی در راه حسین را داشتند
اونهایی که نامها نوشتند و ....اونهایی که همسو با اهداف حسین در زمان پدرش جنگ ها کرده بودند
جا زدن...با توجیه هایی ابلهانه
اینجا که هنوز نمی دونیم کدوم طرفی هستیم و همین حالا وادادیم
آقا جان نیا!!!

babi charlton

عضو جدید
کاربر ممتاز
اونایی که ادعای حمایت و جانبازی در راه حسین را داشتند
اونهایی که نامها نوشتند و ....اونهایی که همسو با اهداف حسین در زمان پدرش جنگ ها کرده بودند
جا زدن...با توجیه هایی ابلهانه
اینجا که هنوز نمی دونیم کدوم طرفی هستیم و همین حالا وادادیم
آقا جان نیا!!!
آفرین
میترسیم بیایی مثل مردم کوفه باشیم
ولی نه
آقا جان بیا که بد دنیایی شده

masoud71

عضو جدید
کاربر ممتاز
ادم به چیزایی که غیر ممکنه .............. ارزش نداره که فکر کنه......

Taßa§om

عضو جدید
کاربر ممتاز
ادم به چیزایی که غیر ممکنه .............. ارزش نداره که فکر کنه......
چرا
اتفاقا گاهی لازمه آدم یه نگاهی به خودش بندازه ببینه جدی جدی کجای کاره!

ضمن اینکه تو این موضوع که واقعا لازمه چرا که...
کل یوم عاشورا،،،کل عرض کربلا

masoud71

عضو جدید
کاربر ممتاز
چرا
اتفاقا گاهی لازمه آدم یه نگاهی به خودش بندازه ببینه جدی جدی کجای کاره!

ضمن اینکه تو این موضوع که واقعا لازمه چرا که...
کل یوم عاشورا،،،کل عرض کربلا
شما امکان داره به گذشته بری................. نداره......
ولی.....وقتی مظلومیت و حق بودن امام حسن (ع) رو مبینی.......... منطق و عقلت و دینت و انسانیتت ...............اجازه میده ...........جزو یاران حق باشی........

Taßa§om

عضو جدید
کاربر ممتاز
شما امکان داره به گذشته بری................. نداره......
ولی.....وقتی مظلومیت و حق بودن امام حسن (ع) رو مبینی.......... منطق و عقلت و دینت و انسانیتت ...............اجازه میده ...........جزو یاران حق باشی........

پس از کلام خودتون هم استنباط میشه که ارزش فکر کردن رو داره!:smile:

masoud71

عضو جدید
کاربر ممتاز
پس از کلام خودتون هم استنباط میشه که ارزش فکر کردن رو داره!:smile:
داره ............... ولی این حرف منطق تره که عنوان تاپیک بشه .............. با توجه به واقعیه کربلا ........... طرفدار کدوم طرف هستی............نه.این که بگن ......برگردی عقب ..........تخیلی میشه........

EVRY1

عضو جدید
الان که اینجام میگم سپاه امام ولی خدا میدونه اگر اونجا بودمم یه همچین حرفی میزدم یا نه

EVRY1

عضو جدید
الان که اینجام میگم سپاه امام ولی خدا میدونه اگر اونجا بودمم یه همچین حرفی میزدم یا نه

senaps

عضو جدید
کاربر ممتاز
یه متنی نوشتم،به محض اینکه به بلاگر دسترسیم باز بشه،یه تاپیک میزنم،بحث رو ادامه میدم به شکلی جدید ببینم نظرا چیه!

شمیم کوهستان

عضو جدید
من جزو هیچ کدومشونم نیستم چون علاقه ای به رفتن به گذشته رو ندارم. اگه قرار بود در گذشته زندگی کنم همون موقعه به دنیا می آمدم
گذشته گذشته تغییرم نخواهد کرد
امام حسین برای چی رفت کوفه ؟ هدفش چی بود؟ راهش کدومه؟شما میدونستید چند تا برادر دیگه امام حسین همراهش بود؟

آخرین ویرایش:

magnet

عضو جدید
من خیلی دوست داشتم جای شمر میبودم.

این دنیا قسمت که نشد ، ایشاللا اون دنیا با شمر و یزید و معاویه و امثالهم باشین .
البته اگه خیلی دلتون می خواد شما رو هم تو لعن و بدو بیراه به شمر همراه کنیم ، تا تنها نمونین .
. .

ahad_judo

اخراجی موقت

این دنیا قسمت که نشد ، ایشاللا اون دنیا با شمر و یزید و معاویه و امثالهم باشین .
البته اگه خیلی دلتون می خواد شما رو هم تو لعن و بدو بیراه به شمر همراه کنیم ، تا تنها نمونین .
. .
چرا اونا.اونها انسان های عادی در زمان خودشون بودن ولی از یه حکومت پادشاهی جلوگیری کردند.
در ضمن برم شام بخورم بیام تا عکسی براتون بذارم.شاید به تفکر فرو روید دوست عزیز.

1trust

عضو جدید
چرا اونا.اونها انسان های عادی در زمان خودشون بودن ولی از یه حکومت پادشاهی جلوگیری کردند.
در ضمن برم شام بخورم بیام تا عکسی براتون بذارم.شاید به تفکر فرو روید دوست عزیز.

آیا وعده ی پول و سکه و...و... ارزشش رو داره
اگر دین ندارید لااقل آزاده باشید

ahad_judo

اخراجی موقت
آیا وعده ی پول و سکه و...و... ارزشش رو داره
اگر دین ندارید لااقل آزاده باشید
من حرف از پول زدم؟
اگر میخواین بحث رو پیش ببریم و به نتیجه برسیم خواهشا از این شعارا نگیم.من تا اونجایی که میتونم همیشه به مردم کمک میکنم.
خب ادامه بحث رو هستید؟

بالا