اگر به گذشته برگردی در صحرای کربلا جزو کدام دسته بودی؟

اگر به گذشته برگردی در صحرای کربلا جزو کدام دسته بودی؟

• مجموع رای دهندگان
    41
  • نظرسنجی بسته .

iZass32

عضو جدید
کاربر ممتاز
با توجه به شناختی که از خودت داری اگر به گذشته برگردی الان جزو کدوم دسته بودی؟

reza4321

عضو جدید
کاربر ممتاز
من بیشتر تو این سایت اهالی کوفه میبینم.(البته هستن اهالی یزید و اهالی حسین)
خدا کمک کنه تو روز عاشورایی که مطمئنا در پیش داریم جز حسینی ها باشیم.

آخرین ویرایش:

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز
ادم ها رو باید تو روزهای سخت شناخت ...

فکر می کنم اگه اون موقع بودم جزو سپاه یزیدیان میشدم :(:(

ولی خدا کنه تو موقعیت های مشابه خدا کمک کنه و هممون جزو لشکر حسینی باشیم در تمام مراحل زندگیمون.

آخرین ویرایش:

botany

عضو جدید
کاربر ممتاز
همیشه این سوال توی ذهنم بوده اگه توی اون زمان ها بودم بازم به عقایدم پایبند بودم یا نه؟ واقعا سوال سختیه من که به جواب نرسیدم ولی سپاه امام حسین رو انتخاب میکنم، حرف زدن و شعار دادن آسونه........................

amir-

عضو جدید
کاربر ممتاز
اول باید نسبت به تمام اون افراد(مثبت و منفی)شناخت پیدا کرد و بعد باید تو این نظر سنجی شرکت کنید
ماهیت حقیقی افراد با چیزایی که میشنویم فرق داره مطمئنا.

M@HYA-J00N

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظرم به دوست داشتن مربوط نيست همه ما دوست داريم طبق ذاتي كه داريم جزو دسته آدم خوبا باشيم
اما در حقيقت وقتي ميايم تو ميدون عمل اونجا مرد كربلا يا نامرد كربلا مشخص ميشه كه همه ي اينا بستگي داره به اينكه تا الان چه جوري زندگي كردي

خداوكيلي تا حالا حسيني زندگي كردي يا نه؟؟؟

senaps

عضو جدید
کاربر ممتاز
یزید.....
ولی مطمئن هستم که اشتباه احمقانه اش،که همانا اسیر گرفتن بودن رو نمیکردم .....

reza4321

عضو جدید
کاربر ممتاز
یزید.....
ولی مطمئن هستم که اشتباه احمقانه اش،که همانا اسیر گرفتن بودن رو نمیکردم .....

برای من که معلوم بود که چطور موجودی هستی.

اما برای بعضی ها که حسینی هستن و تو بعضی مواقع که شمایی که داری تائیدش میکنی تو یه محکوم کردنی نمیدونه چه شخصیتی داری خوب بود این لو رفتن!!!!
مثل داستان اون کسی میمونه که یه کاری رو میکنه که یکی هی داره کمکش میکنه یهو وسط کار متوجه میشه که اونی که داره کمکش میکنه و تائیدش میکنه شیطان بوده و وسط کار میزنه تو سر خودش که واقعا چه ساده ای بودم.
حالا این پست شما خیلی میتونه مثمر ثمر باشه تا بعضی ها که داشتن راه رو گم میکردن یهو به خودشون بیان.

senaps

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوب بود این لو رفتن!!!!

لو رفتن؟!
کی از من از اعتقاداتم پرسیده شد؟! من هر ج بحثی بوده،ائیست بودن خودم رو اعلام کردم!! چه دلیلی داره که مطلبی که خودم میگم رو راحت "لو " رفته شده بدونی؟!!!

واقعیت اینه....دو نفر،با خونواده ها و پیشینه های مشخص،و کاملا اشنا برای مردم،درخواست سرباز و همراه برای یک جنگ تمام عیار برای مشخص شدن حق و باطل داشتن،با یکیشون،ده ها هزار مسلمان از سر تاسر منطقه،و با دیگری،تنها 100 نفر با احتساب فامیلش که شامل بچه ی 12 ماه و زنان هم میشه همراه شد!!!
در مورد برادر بزرگ تر این اقا،هم مردم ایشون و پدر و پدربزرگش رو میشناختن،ولی همیشه برای من جای تعجب داشته که چرا بعد از حکومت مطلق عدالت پدر،بعد از مرگ پدر،حکومت به دست شخص سوم سپرده شد و نه پسرانش؟!!
از این رو،میشه نتیجه گرفت که حق با کس دیگه ای بوده و من همیشه طرف حق رو میگیرم....به هر قیمتی،با هر هزینه ای!

reza4321

عضو جدید
کاربر ممتاز
لو رفتن؟!
در مورد برادر بزرگ تر این اقا،هم مردم ایشون و پدر و پدربزرگش رو میشناختن،ولی همیشه برای من جای تعجب داشته که چرا بعد از حکومت مطلق عدالت پدر،بعد از مرگ پدر،حکومت به دست شخص سوم سپرده شد و نه پسرانش؟!!
از این رو،میشه نتیجه گرفت که حق با کس دیگه ای بوده و من همیشه طرف حق رو میگیرم....به هر قیمتی،با هر هزینه ای!

مفهوم نبود. منظورت از خط قرمز کی بود که بنده نه برای تو ،بلکه برای دیگران توضیح بدم.همینجور یه چیزی نپرونی و در بری!!!!

senaps

عضو جدید
کاربر ممتاز
خلیفه ی 4 ام کیه؟!

من اینجام! خوشحال میشم جوابت رو بشنوم از منابع قابل استناد.....شاید ما هم به لشکر حسینی ها اضافه شدیم؟!!!

ببین داداش(اول نوشتم رفیق،ولی فک کردم ممکنه بگی من رفیق شما نیستم!)،اگر میخوای بحثی داشته باشیم،لطف کن احترام من رو نگه دار،همونجوری که من احترام تو رو نگه میدارم.در غیر اینصورت،لزومی نمی بینم که با جنابعالی وارد بحثی بشم که اخرش با کمک سایر دوستات بیاین گزارش سوبل برام بفرسیتن و من رو اخراج کنین!

reza4321

عضو جدید
کاربر ممتاز
اصلا مفهوم نبود.منظور از پدر و پسر و نفر سوم رو درست بگید.تو پیام خصوصی بگو تا مشکل نشه.
از دوستان هم میخوام کسی اخطار نده

senaps

عضو جدید
کاربر ممتاز
ما داریم راجع به امام حسین،حسن و پدرشون امام علی صحبت میکنیم!
چرا بعد از اینشون،که در حکمومتشون به طور مطلق،عدالت بر پا بود،مردم چرا قبول کردن معاویه خلیفه بشه؟! خوب چرا بعد از مردن ایشون،مردم به پسر هاشون اعتماد نکردن؟!!!!!
چرا عمده ی مردم،همراه یزید شدن تا امام حسین ؟!!! ایا اون همه هزاران نفر،احمق بودن و فقط 70 نفر می فهمیدن؟!

reza4321

عضو جدید
کاربر ممتاز
ما داریم راجع به امام حسین،حسن و پدرشون امام علی صحبت میکنیم!
چرا بعد از اینشون،که در حکمومتشون به طور مطلق،عدالت بر پا بود،مردم چرا قبول کردن معاویه خلیفه بشه؟! خوب چرا بعد از مردن ایشون،مردم به پسر هاشون اعتماد نکردن؟!!!!!
چرا عمده ی مردم،همراه یزید شدن تا امام حسین ؟!!! ایا اون همه هزاران نفر،احمق بودن و فقط 70 نفر می فهمیدن؟!

احتمالا شما مسلمون نیستی پس باید سند از قران هم برات نیارم درسته؟؟؟

یه سوال :
حضرت مسیح رو وقتی داشتن اونطور زجر میدادن و به صلیب میکشیدن(به اعتقاد خود مسیحی ها) اون موقع چرا تنها بود .
حتما به منطق شما اشتباه فکر میکرد که مردم طرفش نبودن و حتی سنگ هم بهش پرت میکردن!!!

یه سوال منطقی دیگه. حق بودن یا نبودن رو با معیار جمعیت باید سنجید؟؟؟

تیکا

عضو جدید
کاربر ممتاز
ادم ها رو باید تو روزهای سخت شناخت ...

فکر می کنم اگه اون موقع بودم جزو سپاه یزیدیان میشدم :(:(

ولی خدا کنه تو موقعیت های مشابه خدا کمک کنه و هممون جزو لشکر حسینی باشیم در تمام مراحل زندگیمون.

چقدر صادق
حالا كه داريم ميريم تو رويا بذار فكر كنيم سپاه اماميم
ولي خدايي خيلي سخته
جاي حضرت زينب و رقيه يا زناي ديگه ...
برادر و پدر و همسر و... همه رو جلوي چشم ادم بكشن
اونا به اين باور رسيده بودن كه اين دنيا يه روزه و براي ازمايش اينجاييم
خوش بحالشون

senaps

عضو جدید
کاربر ممتاز
احتمالا شما مسلمون نیستی پس باید سند از قران هم برات نیارم درسته؟؟؟

من به هیچ خدایی اعتقاد ندارم....ایا قران،در مورد 60 سال بعد از خودش،مطلب داره؟:confused: در هر صورت،مشکلی نیست میتونیم بحث بکنیم....

حضرت مسیح رو وقتی داشتن اونطور زجر میدادن و به صلیب میکشیدن(به اعتقاد خود مسیحی ها) اون موقع چرا تنها بود .

به خاطر اینکه،مردم فکر میکردن که گروه مقابل،حرف هاش بیشتر با عقل جور در میاد!! یا پیشنهاد های بهتری برای زندگی بهتر اونها داشته...

یه سوال منطقی دیگه. حق بودن یا نبودن رو با معیار جمعیت باید سنجید؟؟؟
به طور قطع،اگر دو نفر،حرف های در رد همدیگه بزنن،باید حرف هاشون رو بزنن و دیگران نظر بدن،در اینصورت هم افراد ازاد هستن که ایده و نظر خودشون رو همچنان داشته باشن!! گاهی،بحث بر سر لیاقت بیشتره! که بازهم جمعیت بیشتر تعیین کننده خواهد بود!! ولی این،باعث نمیشه که دیگری،حق نگه یا لیاقت نداشته باشه!!بلکه،نسبت به طرف مقابلش،کمتره

reza4321

عضو جدید
کاربر ممتاز
من به هیچ خدایی اعتقاد ندارم....ایا قران،در مورد 60 سال بعد از خودش،مطلب داره؟:confused: در هر صورت،مشکلی نیست میتونیم بحث بکنیم....

به خاطر اینکه،مردم فکر میکردن که گروه مقابل،حرف هاش بیشتر با عقل جور در میاد!! یا پیشنهاد های بهتری برای زندگی بهتر اونها داشته...

به طور قطع،اگر دو نفر،حرف های در رد همدیگه بزنن،باید حرف هاشون رو بزنن و دیگران نظر بدن،در اینصورت هم افراد ازاد هستن که ایده و نظر خودشون رو همچنان داشته باشن!! گاهی،بحث بر سر لیاقت بیشتره! که بازهم جمعیت بیشتر تعیین کننده خواهد بود!! ولی این،باعث نمیشه که دیگری،حق نگه یا لیاقت نداشته باشه!!بلکه،نسبت به طرف مقابلش،کمتره

اینطور که من متوجه شدم پس برای شما مثالهایی از حضرت مسیح و حضرت موسی و کلا تاریخ پیامبران نیارم .چون هیچ کدوم رو قبول ندارید.درسته؟؟؟

M@HYA-J00N

عضو جدید
کاربر ممتاز

واقعا؟؟؟
پس اگه به جايي برسي كه ديگه كسي براي كمك به تو حاضر نباشه قدم بذاره يا يه زماني بشه كه دست نيازتو همه رد كنن به كي پناه ميبري؟؟؟

niki.unique

عضو جدید
هیچ کس به نظرم توی این تاپیک نباید اخطار بده مگر اینکه بی احترامی ای صورت بگیره و از حد و مرز و قوانین این فروم فراتر بریم!!!
در ضمن اینجا هرکسی میتونه آزادانه عقایدشو بیان کنه! به قول دوست خوبم خیلی از ماها ذاتا دوست داریم جز دسته خوبا باشیم و گفتنش راحته اما اینکه تو اون موقعیت باشیمو چه تصمیمی میگیریم "ممکنه" کاملا با اینی که الان میگیم فرق داشته باشه !!
همونطور که امام حسین در روز عاشورا گفت: "اگر دین ندارید، آزاده باشید" بنابراین فکر میکنم اگر کسی امام حسین و دوست داره باید به آزادی و حق طرف مقابلش هم احترام بذاره!!

reza4321

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان ممنون میشم به نظر من بزارید بحث با اقای سناپس رو جلو ببریم و فکر کنم بیننده مطالب باشن دوستان تا دقایقی بهتر باشه.البته فکر کنم بحث زیادی دیگه نمونده

تیکا

عضو جدید
کاربر ممتاز
هیچ کس به نظرم توی این تاپیک نباید اخطار بده مگر اینکه بی احترامی ای صورت بگیره و از حد و مرز و قوانین این فروم فراتر بریم!!!
در ضمن اینجا هرکسی میتونه آزادانه عقایدشو بیان کنه! به قول دوست خوبم خیلی از ماها ذاتا دوست داریم جز دسته خوبا باشیم و گفتنش راحته اما اینکه تو اون موقعیت باشیمو چه تصمیمی میگیریم "ممکنه" کاملا با اینی که الان میگیم فرق داشته باشه !!
همونطور که امام حسین در روز عاشورا گفت: "اگر دین ندارید، آزاده باشید" بنابراین فکر میکنم اگر کسی امام حسین و دوست داره باید به آزادی و حق طرف مقابلش هم احترام بذاره!!

موافقم

بالا