اعتراض به سازمان سنجش

اعتراض به سازمان سنجش

• بله

رای: 105 89.7%
  • خیر

رای: 12 10.3%

• مجموع رای دهندگان
    117
وضعیت
موضوع بسته شده است.

hagir

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم با همه موافقم و میخوام تو این اعتراض شرکت کنم بهتره یکم این بحث بیشتر دامن بزنیم و بیایم با رشته های دیگه صحبت کنیم
به نظرم بهتره هرکسی تو دانشگاهی که درس میخونه یک اعلامیه چیزی بزنه البته نظر شخصیم هست این اعتراض ها به 1 نفر 2 نفر که نیست

sallarmelli

عضو جدید
منم با همه موافقم و میخوام تو این اعتراض شرکت کنم بهتره یکم این بحث بیشتر دامن بزنیم و بیایم با رشته های دیگه صحبت کنیم
به نظرم بهتره هرکسی تو دانشگاهی که درس میخونه یک اعلامیه چیزی بزنه البته نظر شخصیم هست این اعتراض ها به 1 نفر 2 نفر که نیست

با این توصیف به چند نفر نیاز داریم که بچه های فعال دیگر تالارها رو اینجا جمع کنند تا بحث گسنرده تر بشه
کسانی که داوطلب هستند اعلام آمادگی کنند هر نفر وظیفه شناسایی و هماهنگی دو تالار مهندسی و کارشناسی ارشد رو باید انجام بده

کسانی که داوطلب هستند اعلام کنند

presante

عضو جدید

سلام.....به نظر من سراسری و ازاد هردوشون دارن بد عمل میکنن.....
چند موردی که شما گفتی , واقعا باهاشون موافقم.....واقعا سنجش داره گندشو در میاره.....

حالا اینا به کنار ....برای اسکیس دولتی یکی نیست بهشون بگه اخه دیوانه ها متقاضی که زیاده , شما هم که 4000 تا مجاز میکنید , یعنی این 4000 تا فقط از تهران قبول میشن که ازمون اسکیس رو منحصرا در تهران برگزار میکنید؟؟؟ آخه من و امثال من که برای رسیدن به مکان ازمون 14 ساعت رو بکوبیم بیایم, چ گناهی کردیم ما؟؟؟؟؟بابا به خدا استرسش ادمو میکشه...
آزاد هم که روز قبل امتحان میگه بچه ها اسکیس برگذار نمیشه....!!!! به همین راحتی!!!

کیفیت و کمیت ازمون هم که اصلا هلاکشم....

راستی یه سوال فنی هم دارم.....چرا برای انتخابات که حدودا 32 میلیون رای میدن, 1 روزه ارا شمارش میشه, اما کنکور که نهیایتا 2 میلیون نفر شرکت میکنن باید برای نتایج 4.5 ماه الاف بشیم؟؟؟؟؟؟؟؟
:warn:
.
.
.
ادمو نفله میکنن با کاراشون بعدم بهمون میگن نسل سکته های خاموش.....

آخرین ویرایش:

shina88

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم موافقم هر بلایی دلشون میخواد سرمون میارن ما هم هیچ وقت کوچکترین اعتراضی نکردیم،به نظرم همینجا بسیج شیم طی یه حرکت سازمان یافته درست حسابی به این روند اعتراض کنیم!

sallarmelli

عضو جدید
خدا خیرتون بده عمل عمل عمل
من الان نگاه کردم 16 تالار مهندسی به غیر از معماری داریم من خودم توی دوتا از تالار برق و مکانیک سعی می کنم با مدیران اونجا هماهنگ کنم ما به هفت نفر دیگه نیاز داریم که 14 تالار رو پوشش بدهند

باید با مدیران بقیه تالار ها صحبت کنیم و شعبه از این تایپیک رو انجا دایر کنیم و لینک ابن تایپیک رو در انجا قرار بدهیم و مهندسان بقیه تالار ها رو در این تایپیک جمع کنیم تا از پراکندگی جلوگیری بشه
و باید طوری عمل کنید که اعتراض حالت کلی و جامع داشته باشه تا بتونیم اون رو به سرانجام برسونیم
من هفت نفر دیگه رو نیاز دارم تا با هماهنگی هم بتونیم به مدیران بقیه تالار ها اطلاع رسانی کنیم

خودم = تالار مهندسی برق و مکانیک
2 = کامپیوتر و عمران
3 = شهرسازی و (مواد و متالوژی)
4 = صنایع و شیمی
5 = پزشکی و کشاورزی
6 = هوا-فضا و رباتیک
7 = فناوری اطلاعات و معدن
8 = نساجی و نفت

تالار ها به ترتیب انتخاب شدند
کسانی که داوطلب همکاری هستن سریع تر اعلام کنند
و اگر بنده رو قبول دارید سعی کنید با هماهنگی من کارها رو جلو ببرید و اگر هم قبول ندارید سعی می کنیم از بین کسانی که داوطلب می شن برای هماهنگی بین تالار ها اون رو به عنوان مدیر انتخاب کنیم تا کارها با انسجام و هماهنگی انجام بشه

پس ابتدا منتظر دوستان هستیم ؟

ضمنن کسانی که با این گروه می پیوندند لینک این تایپیک رو در امضاشون قرار بدهند تا سریع تر اطلاع رسانی بشه

من چون نمی تونم پست یک رو ویرایش کنم اون رو نقل می کنم و اصلاحاتی به اون اضافه می کنم

دوستانی که مایل هستند به سازمان سنجش اعتراض بشه لطفا آمادگی خودشون رو اعلام کنند

این اعتراض از چند جنبه هست

1) نحوه زمان بندی کنکور ارشد هست که نزدیک به هفت ماه کنکور ارشد طول می کشه از طرف دیگه شما فرصت برای کنکور سال بعد رو از دست می دهید و همچنین فرصت های شغلی
2) گستردگی سوالات و معلوم نبودن منابع
3) هر سال تعدادی سوال بحث برانگیز در آزمون وجود داره فارغ از این موضوع شکه کردن دانشجو سر جلسه ای هست که وقت بسیار کمی دارد.
4)بی کیفیتی سالن های امتحان و صندلی ها (به شخصه خودم روی صندلی نشسته بودم که شیب داشت اون هم به سمت جلو فشار امتحان یه طرف فشاری که به کمرم می آدم طرف دیگه با اینکه صندلی ام رو عوض کردم صندلی دوم بعضی جاهاش شکسته بودم خرده چوب ها آرنجم رو خیلی اذیت کردند و مشکلاتی از این قبیل ....)
5)بعضا دیده می شه که از یک صفحه دوتا سوال می دهند از یه کتاب ارزشمند هیچی و درنتیجه یک کنکور که شما به راحتی نمی توانید تراز علمی خود رابسنجید و عدالت رعایت نمی شود.
6)تاخیر در شروع آزمون - همیشه آزمون باید ساعت 8 شروع بشه از 8:30 شروع می شه

درباره نحوه اعتراض هم با حضور شما تصمیم گیری می شه اگه به موارد 6 گانه بالا فکر می کنید که موردی باید اضافه شود یا حذف شود در پستتون اعلام کنید

یا تشکر کنید یا به صورت پست حضور خودتون رو اعلام کنید
موفق و پیروز باشید

دوستانی که مایل هستند به سازمان سنجش اعتراض بشه لطفا آمادگی خودشون رو اعلام کنند

این اعتراض از چند جنبه هست

1) نحوه زمان بندی کنکور ارشد هست که نزدیک به هفت ماه کنکور ارشد طول می کشه از طرف دیگه شما فرصت برای کنکور سال بعد رو از دست می دهید و همچنین فرصت های شغلی
2) گستردگی سوالات و معلوم نبودن منابع
3) هر سال تعدادی سوال بحث برانگیز در آزمون وجود داره فارغ از این موضوع شکه کردن دانشجو سر جلسه ای هست که وقت بسیار کمی دارد.
4)بی کیفیتی سالن های امتحان و صندلی ها (به شخصه خودم روی صندلی نشسته بودم که شیب داشت اون هم به سمت جلو فشار امتحان یه طرف فشاری که به کمرم می آدم طرف دیگه با اینکه صندلی ام رو عوض کردم صندلی دوم بعضی جاهاش شکسته بودم خرده چوب ها آرنجم رو خیلی اذیت کردند و مشکلاتی از این قبیل ....)
5)بعضا دیده می شه که از یک صفحه دوتا سوال می دهند از یه کتاب ارزشمند هیچی و درنتیجه یک کنکور که شما به راحتی نمی توانید تراز علمی خود رابسنجید و عدالت رعایت نمی شود.
6)تاخیر در شروع آزمون - همیشه آزمون باید ساعت 8 شروع بشه از 8:30 شروع می شه

درباره نحوه اعتراض هم با حضور شما تصمیم گیری می شه اگه به موارد 6 گانه بالا فکر می کنید که موردی باید اضافه شود یا حذف شود
به طور خصوصی به بنده اعلام کنید تا به موارد بالا اضافه بشه

لطفا با تایپیک اشتراک بگیرید تا از جریان امور با خبر شوید
از زدن پست های نامربوط جدا خوداری کنید

من اگر برخیزم ، تو اگر برخیزی ، همه بر می خیزند

آخرین ویرایش:

atrali

کارشناس ارشد مدیریت پروژه
کاربر ممتاز
بچه ها يه چيزي بگم ....بچه هاي مديريت پروژه پارسال بعد از اعلام نتايج اوليه به تعداد كم پذيرش اعتراض كردن و نامه نوشتن و اسامي معترضان را با رتبشون نوشتن و همين اعتراض و پيگيري باعث شد 4 5 نفر ظرفيت رو اضافه كنن(تو رشته مديريت 4 5 نفر خيليه) اگه پيگير باشيم اعتراضمون به نتيجه ميرسه حالا در هر مورد فقط بايد يه نماينده باشه و نامه بنويسه و بقيه معترضان رو نام ببره و خودش به عنوان نماينده به سازمان سنجش تحويل بده

آخرین ویرایش:

sallarmelli

عضو جدید
اینجوری که بوش میاد کسی اصلن اهمیتی نمی ده
بچه ها چطور می شه یه طومار رو اینترنتی امضا کرد؟

به قول بچه های تایپپک گنبد نما باید این طومار رو بکنیم توی حلق سنجش

morteza2010

عضو جدید
اینجوری که بوش میاد کسی اصلن اهمیتی نمی ده
بچه ها چطور می شه یه طومار رو اینترنتی امضا کرد؟

به قول بچه های تایپپکگنبد نما باید این طومار رو بکنیم توی حلق سنجش
دوستان عزیز
برای تغییر در روند یه سازمانی
باید نظر عمومیت به میزان کشیده بشه
قدم اول اینه شما بتونید یه کاری کنید یکی از خبر گذاری های صدا سیما یه خبری راجب این موضوع پخش کنه

fereshte1111

عضو جدید
منم موافقم. منم هستم
بخدا جونمون رفت عمرمون رفت پادرد . کتف درد از بس نت برداری کردیم، بعد آیا بشه آیا نشه. 5 6 ماه استرس مرحله اولو بکش حالا نتیجه یه چیز اومد که دو تا شاخ در بیاری به کناااااار اینکه مرحله دوم چی میشه حالا بازم بشه یه نشه

خوبه دیکه. مارو با این کنگورای غیر استادنداردشون که هر ادم شانس داری حق رد شدن ازشو داره سرگرم میکنن اخرشم که نه کاری... و پوچ. نتیجه این میشه که جوون به پوچی میرسه. هممون به ظاهر میخندیم درونمون پر از درده. این که نشد زندگی

آخرین ویرایش:

sallarmelli

عضو جدید
شما الان توجه کنید
شنبه نتایج کنکوری سراسری میاد روی سایت
یعنی فقط یک ماه فاصله
از ما بیش از 3 ماه طول کشید تا نتایج اولیه اومد چرا باید اینجوری باشه؟ یعنی واقعا شما ملت به این مسئله اعتراض ندارین؟

presante

عضو جدید
باور کن هممون معترضیم, اما وقتی اطمینان داریم با بیان کردنشون کاری که حل نمیشه هیچی, اعصابمونم خورد تر از قبل میشه.....اخه برادر من تو این دوره زمونه که واسه راه انداختن کارت حضوری مراجعه کنی باید کلی الافی بکشی و از این طبقه به اون طبقه بری اخرشم کارت انجام نشه, انتظار داری اینترنتی کارمون انجام بشه؟
نمیخوام آیه ی یاس بخونم اما به نظر من این اخر خوش باوریه که با نت بتونیم کاری انجام بدیم, اگر بتونیم چنتا از بچه های تهرانی تالار رو که تعدادشونم کم نیست , بسیج کنیم تا با مراجعه به سنجش کاری انجام بدن بهتره.

sallarmelli

عضو جدید
باور کن هممون معترضیم, اما وقتی اطمینان داریم با بیان کردنشون کاری که حل نمیشه هیچی, اعصابمونم خورد تر از قبل میشه.....اخه برادر من تو این دوره زمونه که واسه راه انداختن کارت حضوری مراجعه کنی باید کلی الافی بکشی و از این طبقه به اون طبقه بری اخرشم کارت انجام نشه, انتظار داری اینترنتی کارمون انجام بشه؟
نمیخوام آیه ی یاس بخونم اما به نظر من این اخر خوش باوریه که با نت بتونیم کاری انجام بدیم, اگر بتونیم چنتا از بچه های تهرانی تالار رو که تعدادشونم کم نیست , بسیج کنیم تا با مراجعه به سنجش کاری انجام بدن بهتره.

بنده هم هدفم همینه ولی کو یک نفر که بیاد اعلام آمادگی کنه دریغ از یک نفر!!!

sallarmelli

عضو جدید
من بچه تهرانم اگر مشکل با یک نفر حل میشه من میرم مساله ای نیست

آره دیگه ما به تعداد بیشتری نیاز داریم ولی اندک اندک جمع مستان (معترضان ) می رسن

شما بین دوستانت توی تهران مطرح کن ببین کسی به این مسئله اعتراض نداره بعدشم فکر کنم pyramids هم بیاد

farzaneh*memary

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
تو رو خدا به هر چی اعتراض می کنین (زمان بندی و اینا) به سوالا کاری نداشته باشین، خودتون قبلا کنکور دادین، حالا می خوایین اعتراض کنین، ما هم که شانس نداریم، دقیقا کلید می کنن رو این جمله ی شما :

میان امسال همه ش از حس وحدت و کتاب هلن گاردنر و زمرشیدی اینا سوال می دن ما به خاک سیاه می شینیم.... البته مقوله ی عدالتو قبول دارم ولی مطمئن باشین اگر هم سبک طراحی سوال عوض شه بازم قرار نیست عادلانه باشه (چون اینجا همون ایرانه که هست) تنها نتیجه ش قربانی شدن دست کم یکی دو سری از داوطلبا تو سالای اولیه هست...

qazal.

عضو جدید
تو رو خدا به هر چی اعتراض می کنین (زمان بندی و اینا) به سوالا کاری نداشته باشین، خودتون قبلا کنکور دادین، حالا می خوایین اعتراض کنین، ما هم که شانس نداریم، دقیقا کلید می کنن رو این جمله ی شما :

میان امسال همه ش از حس وحدت و کتاب هلن گاردنر و زمرشیدی اینا سوال می دن ما به خاک سیاه می شینیم.... البته مقوله ی عدالتو قبول دارم ولی مطمئن باشین اگر هم سبک طراحی سوال عوض شه بازم قرار نیست عادلانه باشه (چون اینجا همون ایرانه که هست) تنها نتیجه ش قربانی شدن دست کم یکی دو سری از داوطلبا تو سالای اولیه هست...

راست میگه....اینهمه برنامه ریزی شده حالا میان دقیقا مثل سال 90 که روند کنکورو یکدفعه عوض کردن، همینکارو میکننو ما باید امسال قربونی بشیم.... اینو قبول دارم که سوالا استاندارد نیست اما یه فکر اساسی باید بشه که به ضررمون نباشه.....

آخرین ویرایش:

sallarmelli

عضو جدید
راست میگه....اینهمه برنامه ریزی شده حالا میان دقیقا مثل سال 90 که روند کنکورو یکدفعه عوض کردن، همینکارو میکننو ما باید امسال قربونی بشیم.... اینو قبول دارم که سوالا استاندارد نیست اما یه فکر اساسی باید بشه که به ضررمون نباشه.....

دوستان عزیز من 5 سال قربونی شدم
متنفرم از اینکه یک نفر بگه اینجا ایرانه
تا من و شما درست نشیم هیچی درست نمی شه

farzaneh*memary

کاربر ممتاز
دوستان عزیز من 5 سال قربونی شدم
متنفرم از اینکه یک نفر بگه اینجا ایرانه
تا من و شما درست نشیم هیچی درست نمی شه
ما هم از خیلی چیزا متنفریم، ولی با نفرت چی عوض می شه؟
شماخودتو می تونی درست کنی و نهایتا می تونی انقدر تاثیرگذار باشی منم با حرفای شما دیدگاهمو عوض کنم (نتیجه اینکه فرض کن منو شما کاملا درست شدیم) ولی دیگه مطمئنا نمی تونی به قدری موثر باشی که اساتید طراح سوال هم بیان روند شونو عوض کنن، وقتی بارها و بارها پیش میاد که یه سوال ساده ی درک طوری طرح شه که به راحتی 2 تا گزینه ی درست داشته باشه یا اصلا جواب درست نداشته باشه معنیش اینه که این سیستم حداقل پتانسیل لازم برای استاندارد شدن رو هم نداره، حرفی که شما می زنی فرصت 200 ساله می طلبه، یعنی شما که انقدر علاقه مندی به اصلاحات باید بچه هاتو طوری بزرگ کنی که وقتی به یه موقعیتی رسیدن -مثلا طراح سوال کنکور شدن- درست و با وجدان عمل کنن نه اینکه فک کنی با این حرفا می تونی رو اساتیدی که هر کدوم بالای 50 سال سن دارن تاثیر بذاری، اونا تفکرات و نگرش هاشونو انتخاب کردن و منتظر ابلاغیه از سازمان سنجش نیستن که تصمیم بگیرن از این به بعد سوالی طرح کنن که به نظر منو شما عادلانه باشه

کورش68

عضو جدید
کاربر ممتاز
شماخودتو می تونی درست کنی و نهایتا می تونی انقدر تاثیرگذار باشی منم با حرفای شما دیدگاهمو عوض کنم (نتیجه اینکه فرض کن منو شما کاملا درست شدیم) ولی دیگه مطمئنا نمی تونی به قدری موثر باشی که اساتید طراح سوال هم بیان روند شونو عوض کنن، وقتی بارها و بارها پیش میاد که یه سوال ساده ی درک طوری طرح شه که به راحتی 2 تا گزینه ی درست داشته باشه یا اصلا جواب درست نداشته باشه معنیش اینه که این سیستم حداقل پتانسیل لازم برای استاندارد شدن رو هم نداره، حرفی که شما می زنی فرصت 200 ساله می طلبه، یعنی شما که انقدر علاقه مندی به اصلاحات باید بچه هاتو طوری بزرگ کنی که وقتی به یه موقعیتی رسیدن -مثلا طراح سوال کنکور شدن- درست و با وجدان عمل کنن نه اینکه فک کنی با این حرفا می تونی رو اساتیدی که هر کدوم بالای 50 سال سن دارن تاثیر بذاری، اونا تفکرات و نگرش هاشونو انتخاب کردن و منتظر ابلاغیه از سازمان سنجش نیستن که تصمیم بگیرن از این به بعد سوالی طرح کنن که به نظر منو شما عادلانه باشه
دوستان گرامی اتفاقا باید روند سال پیش کنکور عوض شه این به نفع شماها هم هست میدونی چرا؟ مثلا تو سوالات تاریخ معماری شما هرچی منابع که تو همین سایت نوشته شده تقریبا 15 کتاب از همه اینها تو این 2 ساله اخیر که کنکور دادم تنها روی هم 5 تا سوال اومده بقیه معلوم نیست کی وبا چه معیاری سوال رو طراحی میکنه این به ضرر من ی شده که خیلی درس خوندم همه منابع رو خوندم اما آخرش چی شد؟ سر جلسه سر درد گرفتم که خدایا دیگه چی بود که من نخوندم؟؟؟ این به نفع کسانی شد که خوب نخونده بودند واز من بهترم شدند رتبه هاشون. تو درک عمومی ودرک منظر هم که دیگه فاجعه بود نیازی به گفتن نیست. تنظیم شرایط محیطی که خدارو شکر نداده بودند و کتاب های قیباکلو به دردی نخورد. تو همین زبان هم من همه سوالات رو ترجمه کردم اما میدیدم تو گزینه ها چندتا درسته فهمیدم که درک زبا هم گویا از این به بعد لازمه. پس اگر تغییری ایجاد شه به نفع شماهاست عزیزان که دیگه مثل ما قربانی نشیند

qazal.

عضو جدید
دوستان گرامی اتفاقا باید روند سال پیش کنکور عوض شه این به نفع شماها هم هست میدونی چرا؟ مثلا تو سوالات تاریخ معماری شما هرچی منابع که تو همین سایت نوشته شده تقریبا 15 کتاب از همه اینها تو این 2 ساله اخیر که کنکور دادم تنها روی هم 5 تا سوال اومده بقیه معلوم نیست کی وبا چه معیاری سوال رو طراحی میکنه این به ضرر من ی شده که خیلی درس خوندم همه منابع رو خوندم اما آخرش چی شد؟ سر جلسه سر درد گرفتم که خدایا دیگه چی بود که من نخوندم؟؟؟ این به نفع کسانی شد که خوب نخونده بودند واز من بهترم شدند رتبه هاشون. تو درک عمومی ودرک منظر هم که دیگه فاجعه بود نیازی به گفتن نیست. تنظیم شرایط محیطی که خدارو شکر نداده بودند و کتاب های قیباکلو به دردی نخورد. تو همین زبان هم من همه سوالات رو ترجمه کردم اما میدیدم تو گزینه ها چندتا درسته فهمیدم که درک زبا هم گویا از این به بعد لازمه. پس اگر تغییری ایجاد شه به نفع شماهاست عزیزان که دیگه مثل ما قربانی نشیند

اگه تغییری داده بشه واسه سال 94 جواب میده...یا اینکه باید تو همین ماه جوابش بیاد تا اوناییکه میخونن تکلیف خودشونو بدونن...ولی فک نکنم تو این ماه جواب بدن! ازونجاییم که موسسه ها، برنامه و منابعو اعلام کردن اگه دیرتر از این ماه نتیجه اعلام بشه فک نکنم موسسه ها روندشونو تغییر بدن واسه امسال و ازونجایی که موسسه ها همه چیزو موشکافی میکنن اگه قرار باشه تغییری رخ بده واسه 94 میشه...همونطور که امسال موسسه ها از همون اوله خوندن واسه دوره آزاد، گفتن روند آزاد تغییر میکنه و عناصر مهمه و دیدین که اینطوره.... میدونی منظورم چیه؟ من نمیگم تغییر کنه امسال یا نکنه...با حرف منم که سنجش نمیاد کارشو پیش ببره....الان تو این نوشته حرف من اینه که اگه روندو نگاه کنید شما هم به نتیجه من میرسین...مگه اینک سیل عظیمی پاشنه در سنجشو از جاش دربیارن که در اون صورت بخواد واسه امسال یه فکری بکنه و بگه خب اکثریت داوطلبای من اینو میخوان و معترضن پس یه کاری کنم.....من خودم با آزمون دادن مخالفم مگر آزمونی استاندارد و آزمونی که معلوماتمو بسنجه...

farzaneh*memary

کاربر ممتاز
من کاملا و دقیقا قبول دارم این حرفاتونو، من که نمی گم الان وضعیت خیلی خوبه.... حرف من اینه که اگه الان وضعیت طراحی سوال استاندارد بود و ما تنها مشکل مون با منابع بود می شد انتظار داشته باشیم اعتراض مون نتیجه ی مثبت داشته باشه، ولی وقتی طراح یه سوال می ده که کاملا سلیقه ایه و ربطی به سواد نداره نشون می ده اصلا براش مهم نیست کیفیت سوالش، حالا وقتی ما بیاییم اعتراض کنیم ایشون که عوض نمی شه، همون آدمه فقط ممکنه کسی به طور فرمایشی مجبورش کنه از کتاب X سوال طرح کنه ولی کیفیت سوال همونه، فقط منبعش عوض شده... منم دوست دارم سوال خوب طرح شه بدون دغدغه بگم یا بلدم جواب می دم یا بلد نیستم جواب نمی دم و جای استخاره و اگه غلط در بیاد اگه درست دربیاد نباشه، ولی این اتفاق نمی افته، حداقل فعلا نمی شه همچین اتفاقی بیفته، چون طراحی سوال کار یه سری اشخاصه نه یه ماشین سوال سازی که بشه تعمیرش کرد، تا زمانی که افراد جدیدی نیان با اینا جایگزین شن وضعیت همینه و خب خیلی طول می کشه تا نسل جدید بیاد با قبلی ها جایگزین شه...

qazal.

عضو جدید

دقیقا همینطوره...یادمه یه مطلبو به یکی از اساتید نمیتونستم بفهمونم ...چون تو ذهنش این بود که هرچی تو ذهن اونه درسته و چون من دانشجو ام لابد علمم ازون کمتره....هی حرف خودشو میزد و محکم چسبیده بود به سیستمای قدیمی و میگفت سیستمی که تو میگی اصلا وجود نداره... یا من با دلیل سازه ای بهش میگفتم اینجای طرحم این شکلیه و پرو خالیه...اما انگار از من مجسمه میخواس هی میگفت این سوراخو پر کن اون سمبه رو پنبه بزار توش بگیر اینجارو بگیر اونجارو کور کن..... .......من با هزار تا آدم مشورت کرده بودم و چقد کتاب خونده بودم در این باره....اما....
بعدش اینکه این سوالای درک که میگید جوابش چند تاس....باید دقت کرد بعضی وقتا این طراحا با هوشی که دارن دوس دارن با داوطلب بازی کنن و این سوالا زیرکانه طراحی میشه برای اشتباه زدن و یا نظر شخصی تو جوابش دخیله

آخرین ویرایش:

کورش68

عضو جدید
کاربر ممتاز
دقیقا همینطوره...یادمه یه مطلبو به یکی از اساتید نمیتونستم بفهمونم ...چون تو ذهنش این بود که هرچی تو ذهن اونه درسته و چون من دانشجو ام لابد علمم ازون کمتره....هی حرف خودشو میزد و محکم چسبیده بود به سیستمای قدیمی و میگفت سیستمی که تو میگی اصلا وجود نداره... یا من با دلیل سازه ای بهش میگفتم اینجای طرحم این شکلیه و پرو خالیه...اما انگار از من مجسمه میخواس هی میگفت این سوراخو پر کن اون سمبه رو پنبه بزار توش بگیر اینجارو بگیر اونجارو کور کن..... .......من با هزار تا آدم مشورت کرده بودم و چقد کتاب خونده بودم در این باره....اما....
بعدش اینکه این سوالای درک که میگید جوابش چند تاس....باید دقت کرد بعضی وقتا این طراحا با هوشی که دارن دوس دارن با داوطلب بازی کنن و این سوالا زیرکانه طراحی میشه برای اشتباه زدن و یا نظر شخصی تو جوابش دخیله
سوالات درک زیرکانه نبود امسال ابلهانه بود به خدا:biggrin: زبان هم همینطور. من زبانم بد نیست خوبه اما 20 درصد زدم سر همین که زبان رو انگار رکه نمیدونم ما وظیفمون ترجمه است یا درک زبانه عجیب بود خلاصه

morteza2010

عضو جدید
دوستان عزیز
یادتون میاد گفتن فنی حرفه ای فقط برای اینه که فرد یه اموزشش ببینه و وارد بازار کار بشه و فقط تا مقطع کاردانی بود
ماهم که فکر میکردم حتما حساب کتابی هست
نرفیتم الان اون دوستان که رفتن از فنی حرفه ای درس خودندن 2 سال از بچه های نظری جلوترن
خوب
اصلا خوتون اذیت نکنید ما هیچ وقت هیچ بودجه ای را صرف تحقیق صرف ازمایش و علم نمیکنیم
فقط علم میخریم و یا کپی میزینم
امسال مقاطع شدن 6 ساله و 4 ساله باز چند سال دیگه عوض میشه
انگار اینده ما شده ازمون خطا که اون رئیس ها امروز یه چیز فردا یه چیز
اون کشور های که تغییر سیستم میدم 10 سال حداقل رو سیستم چدید مطالعه میکنن و بعد اچرا میشه
اقایان اصلا اشتباه نکیند اعتراض بکنید و یا ..................
فایده نداره
اما بهترین روش و اینده دار برای ما معمار ها فقط این هست که درس بخونیم ارشد بگیریم و مقداری پنیر نون برداشته و از اینجا برویم
ما برای زندگی بهتر که داخل خساب کتاب داشته باشه باید از کشور بریم
حداقل عمر ما تلف نمیشه
الان دوستان میگید بمانیم کشور بسازیم!!!!
والا قبل تر از بودن ده برابر ما دانشمند تر پروفسورتر نتونستن اون وقت ما
فقط با این عقیده سرخودمون شیره میمالیم
نسل سوخته که بودیم و خاکستر میشم

آخرین ویرایش:

qazal.

عضو جدید
سوالات درک زیرکانه نبود امسال ابلهانه بود به خدا:biggrin: زبان هم همینطور. من زبانم بد نیست خوبه اما 20 درصد زدم سر همین که زبان رو انگار رکه نمیدونم ما وظیفمون ترجمه است یا درک زبانه عجیب بود خلاصه

پارسالو ندیدم سوالاشو...شاید ابلهانه باشه....قبول دارم که بعضیاش واقعا خنده داره و ابلهانه:smile:...بالاخره همشو که یه نفر طرح نمیکنه

atrali

کارشناس ارشد مدیریت پروژه
کاربر ممتاز
زبان رو موافقم.......واقعا لغاتش خيلي سخت بود ....دركم كه اصلا حساب كتاب نداره............ولي امسال خدايي تاريخ سخت بود ...........93 شايد فن سخت باشه:((احتمالش خيلي زياده) ...خلاصه گفتم حواستون باشه

farzaneh*memary

کاربر ممتاز
دوستان عزیز
یادتون میاد گفتن فنی حرفه ای فقط برای اینه که فرد یه اموزشش ببینه و وارد بازار کار بشه و فقط تا مقطع کاردانی بود
ماهم که فکر میکردم حتما حساب کتابی هست
نرفیتم الان اون دوستان که رفتن از فنی حرفه ای درس خودندن 2 سال از بچه های نظری جلوترن
خوب
اصلا خوتون اذیت نکنید ما هیچ وقت هیچ بودجه ای را صرف تحقیق صرف ازمایش و علم نمیکنیم
فقط علم میخریم و یا کپی میزینم
امسال مقاطع شدن 6 ساله و 4 ساله باز چند سال دیگه عوض میشه
انگار اینده ما شده ازمون خطا که اون رئیس ها امروز یه چیز فردا یه چیز
اون کشور های که تغییر سیستم میدم 10 سال حداقل رو سیستم چدید مطالعه میکنن و بعد اچرا میشه
اقایان اصلا اشتباه نکیند اعتراض بکنید و یا ..................
فایده نداره
اما بهترین روش و اینده دار برای ما معمار ها فقط این هست که درس بخونیم ارشد بگیریم و مقداری پنیر نون برداشته و از اینجا برویم
ما برای زندگی بهتر که داخل خساب کتاب داشته باشه باید از کشور بریم
حداقل عمر ما تلف نمیشه
الان دوستان میگید بمانیم کشور بسازیم!!!!
والا قبل تر از بودن ده برابر ما دانشمند تر پروفسورتر نتونستن اون وقت ما
فقط با این عقیده سرخودمون شیره میمالیم
نسل سوخته که بودیم و خاکستر میشم

دیگه در این حدم نمی شه بی تفاوت و منفی نگر باشیم، به نظر من این بی انصافیه، مثلا بعضی چیزا با یه کم پافشاری ممکنه درست شه، مث همین زمان بندی و اینا (البته اونم وقتی قبول شه دست کم یه 4-5 سالی طول می کشه تا عملی شه) ... ولی باید قبول کنیم بعضی چیزا نیاز به تغییرات ریشه ای داره و روند تکمیلیش نسل به نسله نه به صورت انقلابی و ناگهانی... آدم وقتی کتابای مربوط به قرون وسطی و دوران انقلاب صنعتی اینا (هم مستند و هم رمان و ...) رو می خونه می بینه که اونا بدتر از ما هم بودن، ولی در عرض 10 سال رشد نکردن، دست کم 200-300 سال طول کشیده، کلی نویسنده و دانشمند با تفکرات همین آقای سالار ملی -و بقیه ی دوستان که فک می کنن تا ما درست نشیم جامعه درست نمی شه- بودن که از وضعیت جامعه شون ناراضی بودن - حالا از هر جنبه ای که باشه- و یواش یواش تونستن رو جامعه شون تاثیر بذارن، ولی متاسفانه هیچ کدوم شون این دوران بهبودی رو به چشم ندیدن چون عمرشون قد نداد، ما هم اگه بخواییم تلاشی کنیم مطمئنا برا خودمون نیست، برا نسل های آینده ست که اونم با اعتراض به سازمان سنجش حل نمی شه قطعا

زبان رو موافقم.......واقعا لغاتش خيلي سخت بود ....دركم كه اصلا حساب كتاب نداره............ولي امسال خدايي تاريخ سخت بود ...........93 شايد فن سخت باشهhttp://www.www.www.iran-eng.ir/images/smilies/frown.gif(احتمالش خيلي زياده) ...خلاصه گفتم حواستون باشه
آخه سخت یه چیزه ابلهانه که ایشون فرمودن یه چیز دیگه ست واقعا، یکیش که تو تاپیکای همین باشگاهم مطرح شد و من تا خود سوالو ندیده بودم باورم نمی شد همون سوال کلوز تستش بود که تو متن and آورده بود و برای ادامه شم جوابی که با and شروع می شد یعنی تو متن تو تاش پشت سر هم میومدن!!! یعنی بی سواد ترین داوطلب باید این سوالو جواب بده تا شاید جوابش درست از آب درآد با توجه به کلید سنجش http://www.www.www.iran-eng.ir/images/smilies/confused.gif ولی خب چی کار می شه کرد؟ حالا باز زبان خوبه صاحب نظر زیاد داره ولی سوالای فن/تاریخ/درک رو کی طراحی کنه؟! مگه به جز همینایی که هستن استاد دیگه ای هست که نمی رن سراغش، البته ممکنه استثناهایی وجود داشته باشه ولی در کل بهترین اساتید ممکن این مملکت دارن سوالا رو طرح می کنن، البته کاری به این ندارم شاید اساتید محترم اصلا حوصله ی این کارو نداشته باشن و اگه یه لیسانس معماری بیارن 10 تا کتاب بذارن جلوش بگن از هر کدوم 3 تا سوال طرح کن ممکنه سوالاش استانداردترم باشه :D

خلاصه از بحث تاپیک منحرف نشم، به نظر من نظرخواهی این صفحه انعطاف پذیر نیست، آره یا خیر که نشد جواب، من خودم با مواردی موافق و با مواردی مخالفم، به نظرم نظرخواهی به این شکل باشه که موارد مربوط به اعتراض به عنوان گزینه مطرح شن و در کنارش 2 تا گزینه ی اصلا اعتراض نکنیم/همه ی موارد هم باشه... به نظر من که این طوری خیلی بهتر می شه

آخرین ویرایش:

sallarmelli

عضو جدید
بنده به هیچ خاصی رو ندارم می خوام مطلبی رو بگم که ملتفت باشید

این قدر به این درک بی مادر بد و بی راه نگید من خیلی امسال برای درک تلاش کردم و خدا رو شکر هم جوابش رو گرفتم حتی درصد هم که پیش بینی کردم دقیقا همونی در اومد که پیش بینی کرده بودم
من کلی تست درک جزوه و کتاب و منبع خوندم یه کتاب 300 صفحه ای پرسپکتیو رو دوسه بار خوندم که بتونم دو سه تا سوال رو که در رابطه با پرسپکتیو میاد بزنم خدا رو شکر جوابش رو هم گرفتم این خیال خامی هست که خیلی ها بدون مطالعه کافی در مورد درک و تجزیه و تحلیل سوال های اون صاف می رن سر جلسه و می گن درک استاندارد نیست باید مطالعه داشت

آقایان ، خانم ها شما را به خدا رحمی
این تایپیک در مورد روند سوالات معماری و یا .... غیره بحث نمی کنه بلکه بحث مربوط به روند طولانی این کنکور هست که خیلی از فرصت های زندگی رو از ما می گیره
به عنوان مثال بنده می خوام دفتر بزنم ولی وقتی نمی دونم کدوم دانشگاه و کدوم شهر قبول می شم چطور می تونم این کار رو بکنم یا حتی فرصت ها استخدامی کشور رو ما به خاطر این روند طولانی از دست می دهیم چون یک مشت آدم ......... توی این سازمان ساواکی (مخوف) نشستن و معلوم نیست چه غلطی می کنند

آخرین ویرایش:
وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا