ادامه تحصیل رشته معماری در خارج از ایران

mahyarSAMSUNG

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
میگم باید حتما مایع دار باشیم تا بریم خارج ؟ راهی نداره که خرج رو دولت بده و این بورسیه مورسیه که میگن چیه ؟ من دانشگاه آزاد ورامین درس میخونم (سما)./

adamnama

عضو جدید
یک سوال داشتم؟
اگر من انصراف بدم و با مدرک فوق دیپلم بخوام اقدام کنم چطور می شه؟
در ضمن اصلا مدرک موسسه آموزش عالی(غیرانتفایی) رو قبول دارن.
راه حلی که بتونم برای ادامه تحصیل برم کانادا رو کسی می دونه؟!!! در مورد رفتن مشکلی نیست در مورد مدرک و ادامه تحصیل مشکل دارم.

معماری سنتی

عضو جدید
نه عزیزم ترمی 5 تومن نیست، اولش برای اینکه ثابت کنی پشتوانه مالی داری 5 تومن پول میدی به سفارت وقتی رفتی اونور همون پول رو بهت برمی گردونن، اگر توی سال تحصیلی نمراتت بالاتر از یک حدی باشه بورسیه می گیری ، برای اطلاعات بیشتر به مدرسه ایتالیایی ها زنگ بزنید!
سلام دوست عزيز ميخواستم بدونم اين مدرسه ايتاليايي ها كجاست آدرس يا شماره اي از اين مدرسه ميتونيد در اختيار من قرار دهيد
ممنون از لطف شما

Parisa R

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوست عزيز ميخواستم بدونم اين مدرسه ايتاليايي ها كجاست آدرس يا شماره اي از اين مدرسه ميتونيد در اختيار من قرار دهيد
ممنون از لطف شما

خیابان فرمانیه است کنار سفارت ایتالیا ، تلفنش رو توی پستهای قبل گذاشته بودم الان دم دستم نیست

rabin_huood

عضو جدید
کاربر ممتاز
میگم باید حتما مایع دار باشیم تا بریم خارج ؟ راهی نداره که خرج رو دولت بده و این بورسیه مورسیه که میگن چیه ؟ من دانشگاه آزاد ورامین درس میخونم (سما)./

چرا با بورسیه میشه رفت
به شرطی که تو یه دانشگاه خوب باشی و شرایط معدل ، شاگرد اول بودن ، فعالیت های دانشگاهی و ... داشته باشی
در ضمن باید چند تا مقاله و رتبه مسابقات اسکیس معتبر هم داشته باشی

ولادیمیر

عضو جدید
سلام علیکم امیدوارم همیشه و همه جا موفق باشید من دانشجو مهندسی معماری ترم 4 پیام نور هستم ان شاالله میخواهم تو مدت باقیمانده دانشگاه زبانم رو قوی کنم بعد برم خارج برای ادامه تحصیل اما نمیدونم هزینه اش چه جوریه هر ترم چقدر میشه کلا محدودیت های موجود چیه با مسئله حجاب و اعتقادات کاری دارند اگر از خانواده کمک نگیریم میتونیم هم درس بخونیم و هم کار کنیم - صمیمانه متشکرم

ارشیتکت86

عضو جدید
سلام علکیم ورحمه الله

منم ترم 4 معماری پیام نور میخونم؟شما کدوم شهری درس میخونید؟ الان خیلی ها برای ادامه تحصیل میرن مالزی چون از نظر خرج ومخارج و اعتقادی فرهنگی به ما میخوره
مثلا استاد خود من داره واسه دکترا میره مالزی اهان یه چیزی بهتره ارشد به دکترا بری
خارج اینجوری وقتی برگشتی بهتر قبولت میکنند

افرودیته

عضو جدید
سلام خدمت دوستان
من دانشجوی ترم 4معماری کارشناسی در یکی از دانشگاههای دولتی هستم و طبق روال موجود در این مملکت:warn:قصد مهاجرت به امریکا برای ادامه تحصیل دارم حالا می خواستم ببینم ایا این درسایی که توی این 4 ترم پاس کردم قابل تبدیل به درسای اونجا هست ؟اگه اره چه جوری میتونم معادلای اونا را پیدا کنم؟ وبا توجه به اینکه تا پایان تحصیلمون مدرکی از طرف دانشگاه بهمون نمی دن چه جوری میتونم درسایی که خووندما به دانشگاههای امریکا ارائه بدم؟ خواهش میکنم اگه کسی اطلاعاتی در این مورد داره لطف کنه و بگه:gol:ممنون

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
سلام خدمت دوستان
من دانشجوی ترم 4معماری کارشناسی در یکی از دانشگاههای دولتی هستم و طبق روال موجود در این مملکت:warn:قصد مهاجرت به امریکا برای ادامه تحصیل دارم حالا می خواستم ببینم ایا این درسایی که توی این 4 ترم پاس کردم قابل تبدیل به درسای اونجا هست ؟اگه اره چه جوری میتونم معادلای اونا را پیدا کنم؟ وبا توجه به اینکه تا پایان تحصیلمون مدرکی از طرف دانشگاه بهمون نمی دن چه جوری میتونم درسایی که خووندما به دانشگاههای امریکا ارائه بدم؟ خواهش میکنم اگه کسی اطلاعاتی در این مورد داره لطف کنه و بگه:gol:ممنون
خوب نرو دیگه
همین جا بمون
همین کارا می کنین وروجک هی غصه می خوره
e
چطوری دلت میاد؟

ارشیتکت86

عضو جدید
چرا که نه خودت اگه شرایط برای جور بود نمیرفتی؟؟!!!آدم واسه موندم دلگرمی میخواد انگیزه و...... :gol:

افرودیته

عضو جدید
خوب نرو دیگه
همین جا بمون
همین کارا می کنین وروجک هی غصه می خوره
e
چطوری دلت میاد؟

مرسی دوست عزیز که به نوشته من توجه کردی
ولی بمونم اینجا چی کار کنم؟ نمی خوام زیاد به این موضوع بپردازم چون ربطی به تاپیک نداره ولی توی یه جمله می توونم حداقل در مورد رشته خودم ودانشگاه خودم(که یکی از دانشگاههای به اصطلاح خوب هم هست ) بگم که :از نظر من درس خووندن توی ایران واقعا وقت تلف کردنه و ازاین بابتم واقعا هر روز برای وطنم تاسف میخورم وگرنه چی بهتر از اینکه ادم توی وطن خودش باشه؟!!!
کسی نیس به سوالای من جواب بده؟؟!!!!!:(

paramiss_18

عضو جدید
سوال

سوال

سلام منم دانشجوی پیام نور هستم می خواستم ببینم اگه واسه ارشد بخوام برم خارج از کشور مدرک ما رو قبول دارند یا از اول باید اونجا همه چی رو دوباره بخونیم؟گه کسی شرایط رفتن به کانادا رو میدونه هزینش پذیرشش بگه ممنون میشم

m@hn@z.d

عضو جدید
کاربر ممتاز
salam, man khodam dar US mashghoole be tahsil hastam.
inja daneshgahash khooban. University of Virjinia No. 1 hast ba'desh MIT ba'desh ham University of Maryland.
ostad ha inja osulan kari nemikonan, va hamash hemmate khode daneshjooe. boors ham kheili sakht midan. agar bekhaid khodetoon hazine konid ke ye 40 miliunin kenar bezarid.
bazam age kari toonestam baratoon bokonam begid

m@hn@z.d

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام خدمت دوستان

aslan in karo nakon, madrake lisanseto begir ba'd biya.
manama sharayete U ro dashtam va pa shodam oumadam. hich kodooma az vahedamo ghabool nakardan. hatta moadel sazi ham kardam. akhresh ye SORRY tahvilam dadan. 72 vahedam parid.:(
yek chizaii migoftan ke man shakh dar miyavordam. masalan migoftam ma riyaziye 1 nadarim, bayad esme darse riyazit 133 bashe ta ma ghabool konim:surprised:
cheghadr ham pool kharje moadel sazi kardam.
1) madrak, 2) Tofle

ارشیتکت86

عضو جدید
سلام منم دانشجوی پیام نور هستم می خواستم ببینم اگه واسه ارشد بخوام برم خارج از کشور مدرک ما رو قبول دارند یا از اول باید اونجا همه چی رو دوباره بخونیم؟گه کسی شرایط رفتن به کانادا رو میدونه هزینش پذیرشش بگه ممنون میشم

اره مدرک پیام نور رو قبول دارن طبق ایین نامه خود پیام نور!!!ولی کلا تو هر دانشگاهی که درس بخونی وقتی رفتی اونجا باید یه سری درسو بگذرونی که مدرکت معادل لیسانسشون بشه خوب اونا عمومی های مارو اصلا قبول ندارن :(

ask q

عضو جدید
سلام به همه ی دوستان
میخواستم اگه کسی در مورد دانشگاه فلورانس ایتالیا اطلاعاتی داره بگه،شنیدم با رفتن به مدرسه ی ایتالیایی ها در تهران به مدت 6ماه میشه اقدام کرد...
کسی هست که خودش یا آشنایی کسیش این کار و کرده باشه و اطلاع دقیق داشته باشه از هزینه ی زندگی و...
ممنون:gol:

گیلدا راد

عضو جدید
اگر کسی بخواد از ترم اول لیسانس تا ترم آخر دکترا در رشته معماری و شهرسازی در خارج از ایران تحصیل کنه کدوم دانشگاه مناسبتره ؟ مثلا در کانادا یا استرالیا ! و کدوم دانشگاهها امکانات بهتری ارائه میدن ؟ از نظر هزینه ها و خوابگاهها و بورسهای تحصیلی و ... ؟
لطفا اگر اطلاع دقیقی دارین بهم جواب بدین . به خصوص اگر کسی در دانشگاهی در خارج تحصیل میکنه و میتونه کاملا شرایطش رو توضیح بده .
متشکرم

سلام
من شنیدم که در دانشگاههای خارج از کشور (اروپا یا آمریکا) معماری آزمون عملی داره یعنی مثل دانشگاههای ما نیست فقط کنکور باشه . اگه قصدت اینه خارج از کشور معماری بخونی حتما دستت رو قوی کن گیلدا:)

گیلدا راد

عضو جدید
salam, man khodam dar US mashghoole be tahsil hastam.
inja daneshgahash khooban. University of Virjinia No. 1 hast ba'desh MIT ba'desh ham University of Maryland.
ostad ha inja osulan kari nemikonan, va hamash hemmate khode daneshjooe. boors ham kheili sakht midan. agar bekhaid khodetoon hazine konid ke ye 40 miliunin kenar bezarid.
bazam age kari toonestam baratoon bokonam begid

سلام دوست عزیز در امریکا

آزمون عملی معماری در دانشگاههای امریکا به چه نحو است مرسی گیلدا

ozra.m

عضو جدید
دوسته عزيز آگه ترك باشي ميتوني بري دانشگاه تركيه چون به تركا تخفيف شهريه ميدن يعني ارزونتر از ايران در مياد...تدريس دانشگاه تركي استامبوليه اما اگه غير ترك باشي بايد اونوقت برات انگليسي تدريس مي شه كه اونم شهريش بيشتر از ايران درمياد...

sepideh gh

عضو جدید
سلام به همه دوستان گلم :) می گم بچه ها میشه اطلاعاتی راجع به اهمیت معدل دوره لیسانس واسه رفتن به دانشگاه های کاناداروبهم بگین،مثلا اینکه رنج معدل تو چه مایه هایی باشه؟ یا اینکه کارای طراحی طول تحصیلمونم مهمه یا نه؟ ... من دانشگاه دولتی می خونم ولی شبانم ، می خواستم ببینم تاثیری داره شبانه بودنم؟! راستی یه چیز دیگه اینکه اسکیس تو قبولی ورودی برای فوق مثل ایران مهمه؟! آخه اگه راستشو بخواین من دستم خیلی قوی نیس:( ببخشید این همه سوالو یکجا پرسیدم :redface: ولی ممنون میشم اگی کسی جوابمو بده:smile::gol:

m@hn@z.d

عضو جدید
کاربر ممتاز
پذیرش دانشگاه های امریکا

پذیرش دانشگاه های امریکا

روش های گوناگونی برای ادامه ی تحصیل در امریکا وجود دارد. بستگی دارد که شما در چه مقطعی تحصیل کرده اید و مدرک شما چیست؟ به طور مثال: لیسانس X و هم اکنون می خواهید برای دوره ی فوق اقدام کنید. یکی از مهم ترین چیزها برای همه ی دانشگاه ها سطح زبان انگلیسی است که نیاز به مدارک متبر مانند TOEFL یا ITLEs است. که برای هر دانشگاه و هر مقطع و حتی هر رشته نمره ها متفاوت است. دوم معادل سازی نمره ها یعنی تبدیل به A, B, C ,... و گاهی اوقات دانشگاه به ترجمه ی مدرک شما نیاز دارد. بعد از بررسی نمره ها و مدارک دانشگاه نامه ی addmition را برایتان می فرستد. نکته ی دیگر اینکه نوع یزای شما چگونه است. ویزای تحصیلی؟ گرین کارت؟ مهاجرت ؟ و .... هزینه ی دانشگاه ها اصولا بالاست. مثلا برای 6 واحد فوق لیسانس ترمی2400$ است. کمک هزینه ی تحصیلی در صورتی پرداخت می شود که شما واجد شرایط باشید و دولت همه چیز را در مورد شما بررسی میکند و اگر واجد شرایط بودید درصدی از هزینه ی تحصیل شما را دولت می دهد. و من باز تاکید می کنم که هر دانشگاه و هر ایالت متفاوت است!!!

در ضمن برای رشته ی معماری شدیدا به portfolio نیاز دارید. یعنی از تمام کاراتون عکس و مدارک می خوان. یه انشای همچین درست حسابی هم می خوان که بدونن شما علاقه مندیدی به ادامه ی تحصیل و رشتتون.

آخرین ویرایش:

ay zen man

عضو جدید
تحصیل ارشد معماری

تحصیل ارشد معماری

کسی مسدونه کدوم دانشگاه مالزی واسه ارشد معماری از همه بهتره؟

JUSTGILDA

عضو جدید
دوسته عزيز آگه ترك باشي ميتوني بري دانشگاه تركيه چون به تركا تخفيف شهريه ميدن يعني ارزونتر از ايران در مياد...تدريس دانشگاه تركي استامبوليه اما اگه غير ترك باشي بايد اونوقت برات انگليسي تدريس مي شه كه اونم شهريش بيشتر از ايران درمياد...
اشتباه نکنید ترکیه الان کمتر دانشکاهی پیدا میشه که زبان ترکی تدریس کنن 1سال باید زبان انگلیسی بخونی ازمون ارشدشم واسه خارجی ها فقط ریاضی و زبان ترکی اما ریاضیش واسه ما که از ریاضی متنفریم :) و یا کمتر توجه میکنیم بهش یکم زور داره خدایی یه سال تو بزاری ریاضی بخونی .
دانشگاههای دولتی که قبول شین نیازی به ترک زبان بودن ندارین چون ارزونه
اما اگه امتهان نداشت من حتما مرفتم.
من شنیدم المان هزینش خیلی پایینه پسر خالم 3 4 سال پیش امریکا درس میخوند بعد مکاتبه کرد با دانشگاه المان بعد رفت انجا می گفت هم شهریه اش ارزونه هم همه چیز با کارته دانشجویی نصفه قیمته مترو اتوبوسو فیش غذاوو...
خابگاه هم همین تور اما باید دانشگاه انگلیسی پیدا کنین
اون کامپوتر خوند انگلیسی بود اگه کسی اطلاعات بیشتری داره لطفا بزاره
راستی یکی از دوستان بهم گفته بود افقانستان فقط مدرکه دانشگاه شریفو قبول میکنه شاخ در اورده بودم

hadian.f

عضو جدید
معمار كوچولو

معمار كوچولو

ميشه لطفا منو در زمينه تحصيل كارشناسي ارشد معماري در خارج از كشور راهنمايي كنيد:gol:

هدیه.

مدیر تالار مهندسی شهرسازی
مدیر تالار
سلام حالا یک سوال عجیب ولی واقعی!!:surprised:
اگه کسی لیسانس غیر معماری داشته باشه (ارتباطات)میتونه واسه ارشد بره خارج از کشور؟ پذیرش میدن؟ مثلا مالزی!!!!؟
تورو خدا جوابمو بدینا!! طرف علافه این جوابهههه!!:w28:

m@hn@z.d

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام حالا یک سوال عجیب ولی واقعی!!:surprised:
اگه کسی لیسانس غیر معماری داشته باشه (ارتباطات)میتونه واسه ارشد بره خارج از کشور؟ پذیرش میدن؟ مثلا مالزی!!!!؟
تورو خدا جوابمو بدینا!! طرف علافه این جوابهههه!!:w28:

هدیه جان من می دونم تو امریکا اینجوری می شه ولی مالزی رو نمی دونم.

farvahar82

عضو جدید
ذانشگاههای معتبر ارشد معماری دبی کدومن و هزینه تحصیل و نمره ایلتس شو می ذونین؟
دانشگاه امریکاییهی ذاره ولی شنیدم 45 000 000 میشه

بالا