ادامه تحصیل رشته معماری در خارج از ایران

Parisa R

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
نه عزیزم ترمی 5 تومن نیست، اولش برای اینکه ثابت کنی پشتوانه مالی داری 5 تومن پول میدی به سفارت وقتی رفتی اونور همون پول رو بهت برمی گردونن، اگر توی سال تحصیلی نمراتت بالاتر از یک حدی باشه بورسیه می گیری ، برای اطلاعات بیشتر به مدرسه ایتالیایی ها زنگ بزنید!

mhhf

عضو جدید
برای این کار سری به دانشگاه BOZAR PARIS بندازید به نظر من و خیلی از اساتیدم آنجا بهترین دانشگاه معماری جهانه و در ضمن می گم که در این دانشگاه بزرگان زیادی درس خوندن مثل دکتر سیحون و مهندس مجلسی که با استا مجلسی کلاس داشتم شخصا و فوقالعاده هستند ایشان................................MHHF

cute

عضو جدید
کاربر ممتاز
نه عزیزم ترمی 5 تومن نیست، اولش برای اینکه ثابت کنی پشتوانه مالی داری 5 تومن پول میدی به سفارت وقتی رفتی اونور همون پول رو بهت برمی گردونن، اگر توی سال تحصیلی نمراتت بالاتر از یک حدی باشه بورسیه می گیری ، برای اطلاعات بیشتر به مدرسه ایتالیایی ها زنگ بزنید!

شماره...؟

Parisa R

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مدرسه ایتالیایی ها

مدرسه ایتالیایی ها

:w14:22286501
:w14:22807580
یکی از شماره ها همیشه رو فکس ِ اما نمی دونم کدوم!

خبر جدیدی گرفتی به منم بگو!:w34:

aloosha

عضو جدید
مرسی عزیزم
نمی دونی ترمی حدودا چند در می یاد؟

باید به زبان انگیسی هم مسلط باشیم؟

Parisa R

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مرسی عزیزم
نمی دونی ترمی حدودا چند در می یاد؟

باید به زبان انگیسی هم مسلط باشیم؟

:w34:تو پستهای قبلی گفته بودم برای معماری داخلی 700 یورو ، ولی رشته های عملی مثل نقاشی و غیره 1700 تا چون عملی هستند!

اگر بخوای دانشگاه انگلیسی زبان بری بله باید Ielts داشته باشی ولی اگه بخوای به ایتالیایی بخونی باید مدرسه ایتالیایی ها ثبت نام کنی، 2 ترم هر کدوم 260000 تومن ( اگه اشتباه نکنم) و اگر امتحان هر دو ترم رو پاس کنی برات ویزا در میارند 5 ساله(تحصیلی) و خودشون اعزامت می کنند!
:w40:

سـعید

مدیر بازنشسته
salam sorry man fonte farsi nadaram,mikhastam ye etelaee rajebe daneshgahe dubai behem bedin
براي اينكه متن نوشته شما بهتر خونده بشه و نظم تالارها هم رعايت بشه لطف كنيد و از اين به بعد فارسي بنويسيد. در صورتي كه مشكلي با فارسي نوشتن داريد سعي كنيد اون مشكل رو برطرف كنيد يا اينكه از برنامه Finglish to Farsi Translator استفاده كنيد.

براي دانلود اين برنامه اينجا را كليك كنيد

Parisa R

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
salam sorry man fonte farsi nadaram,mikhastam ye etelaee rajebe daneshgahe dubai behem bedin

فکر می کنم اگر بخواهید که توی دانشگاهای معتبر که تو دبی شعبه دارند (مثلاً دانشگاهای انگلیس) درس بخونید قبل از هر چیز باید آیلتس بگیرید!

Cardinal

عضو جدید
فکر می کنم اگر بخواهید که توی دانشگاهای معتبر که تو دبی شعبه دارند (مثلاً دانشگاهای انگلیس) درس بخونید قبل از هر چیز باید آیلتس بگیرید!

پریسای عزیز ، 100% آیلتس میخواد! اونم آیلتس 7 !:smile:

در مورد دانشگاه ایتالیا می خواستم یه مقدار اطلاعات در اختیارتون بذارم : شروع کلاسها بهمن ماه تو خود دانشگاهه و امتحان اردیبهشت سال بعد ، در صورت قبولی اعزام میشین ، بعد اونجا مجددا ازتون امتحان زبان میگیرن و در صورت قبولی ویزای یک ساله میدن و در صورتی که خلاف قوانین عمل نکنید و حتما در دانشگاه حضور داشته باشید ، ویزاتون هر سال تمدید میشه.:twisted:
ضمنا بعد از قبولی مشاورانی دارند که بر اساس رشته ی مورد علاقه تون به 3 شهری که توش پذیرش دارند ، معرفیتون میکنند ، اون موقع که من پرسیدم ، مخارجش ترمی 5 میلیون نبود ، بعد تقریبا 3-4 ترم هم میتونید انتقال بگیرید به دانشگاههای معتبر اروپایی .
هزینه ی جا و پانسیون تو ایتالیا با خودتونه.:):gol:

شميم 27

عضو جدید
يه سوال..چه طور ميشه گرايشهاي مختلفي كه براي رشته معماري و شهرسازي توي كشورهاي ديگه وجود داره رو پيدا كرد؟؟؟كشورش هم فرقي نمي كنه...

n_a

عضو جدید
يه سوال..چه طور ميشه گرايشهاي مختلفي كه براي رشته معماري و شهرسازي توي كشورهاي ديگه وجود داره رو پيدا كرد؟؟؟كشورش هم فرقي نمي كنه...

به سایت دانشگاه ها سر بزنید. معمولا از طریق Academics/ Schools & Colleges و یا programs and courses میتونید به لیست رشته ها دست پیدا کنید. هر رشته برای خودش وب سایتی داره که در ان زیر شاخه های و رشته های مرتبط با اون رو کاملا توضیح داده

سلاممن قصد دارم که در یکی از دانشگاه های مالزی در دپرشته معماری در مقطع کارشناسی ادامه تحصیل بدم این جا از دانشجویان زشته معماری که پرس و جو کردم از هزینه های زیاد این رشته یه دلیل زیاد بودن کار های عملی و هزینه هایی که این کارها در پی دارند شکایت داشتندمیخواستم ببینم در مالزی نیز ما هم با این مشکل مواجه میشیم یا اون جا ارزانتر است است یا مثلا دانشگاه امکانات یا تسهیلاتی جهت خرید وسایل و. .... به دانشجویان این رشته میده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

payman748

عضو جدید
راستی من اگه تو دانشگاه غیر انتفاعی لیسانس بگیرم برای فوق می تونم برم خارج یا اینکه بهم میگن مدرکت کشکیه رات نمی دیم؟ :)

payman748

عضو جدید
راستی من اگه تو دانشگاه غیر انتفاعی لیسانس بگیرم برای فوق می تونم برم خارج یا اینکه بهم میگن مدرکت کشکیه رات نمی دیم ؟

Parisa R

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
راستی من اگه تو دانشگاه غیر انتفاعی لیسانس بگیرم برای فوق می تونم برم خارج یا اینکه بهم میگن مدرکت کشکیه رات نمی دیم ؟

مدرکت هر چی باشه واحدهات رو تطبیق میدن و یه سری رو باید دوباره برداری ، فکر نمی کنم نامعتبر باشه!

-NEDA-

کاربر بیش فعال
سلام دوستان عزیز..اینطور که من شنیدم دانشگاههای ایتالیا هم برای معماری خیلی خوبه..:)

Vahid_ENG08

عضو جدید
سلام
من دانشجوی رشته معماری در مسکو هستم اگر اطلاعاتی از اینجا می خوابن من در خدمتم.در ضمن فارسی تابپ کردن برام عذاب:D

navid_2020

عضو جدید
سلام چون تازه عضو سایت شدم سلام کردم ، من می خواهم رشته مرمت ابنیه و بافت رو در خارج از کشور در مقطع فوق و دکترا ادامه بدهم ولی هیچ داتشگاهی پیدا نکردم همشون یا مرمت اشیا و مجسمه هستند یا کاملا معماری اگه می شناسید لطفا معرفی کنید

Parisa R

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام چون تازه عضو سایت شدم سلام کردم ، من می خواهم رشته مرمت ابنیه و بافت رو در خارج از کشور در مقطع فوق و دکترا ادامه بدهم ولی هیچ داتشگاهی پیدا نکردم همشون یا مرمت اشیا و مجسمه هستند یا کاملا معماری اگه می شناسید لطفا معرفی کنید

فکر می کنم ایتالیا در مورد مرمت دانشگاههای خوبی داشته باشه! بستگی به شهر هم داره مثلاً دانشگاههای رم یا فلورانس احتمالاً باید داشته باشند !:w10:

از search گوگل هم میتونی ببینی کجا ممکنه رشته مرمت داشته باشه اینم لینکش
http://www.google.com/intl/en/universities.html

MY WORLD

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
من دانشجوی رشته معماری در مسکو هستم اگر اطلاعاتی از اینجا می خوابن من در خدمتم.در ضمن فارسی تابپ کردن برام عذاب:D
سلام
من یه عالمه سوال دارم:در چه مقطعی درس میخونین؟
اگه ممکنه واحدهایی که باید پاس کنین رو بگین.
خرج تحصیلتون حدودا چقدر میشه؟
از معماری سنتی ایران هم چیزی میخونین؟
چند تا از کتاب هایی رو که بهتون درس میدن رو اگه میشه معرفی کنید.
در مورد راندو چه کار هایی میکنین؟
در ضمن فارسی بنویسین برای خودتون بهتره .تو مملکت غربت زبون مادری از یادتون نمیره!

n_a

عضو جدید
سلاممن قصد دارم که در یکی از دانشگاه های مالزی در دپرشته معماری در مقطع کارشناسی ادامه تحصیل بدم این جا از دانشجویان زشته معماری که پرس و جو کردم از هزینه های زیاد این رشته یه دلیل زیاد بودن کار های عملی و هزینه هایی که این کارها در پی دارند شکایت داشتندمیخواستم ببینم در مالزی نیز ما هم با این مشکل مواجه میشیم یا اون جا ارزانتر است است یا مثلا دانشگاه امکانات یا تسهیلاتی جهت خرید وسایل و. .... به دانشجویان این رشته میده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

سلام
تا اونجا که من اطلاع دارم هزینه تحصیل در دانشگاه های مالزی نسبت به سایر کشورها کمتره و هزینه اون چیزی در حدوده دانشگاه آزاد می شه + هزینه زندگی (که خودتون باید بپردازین )

دانشگاه های مالزی از ترم اول بورس ندارند اما یه چیزایی مثل بورس هست که از ترم دوم میدن که معمولا به خارجی ها نمی رسه و نصیب خود مالایی ها می شه!!

لینک زیر سایت دانشگاه UTM و رشته های اون در مقطع لیسانسه که pdf شرایط پذیرش و دروس معماری رو می تونید اونجا پیدا کنید.

http://web.utm.my/academicprogram/index.php?option=com_content&task=view&id=57&Itemid=96

امروزه موسسات زیادی هستند که با گرفتن پول، به مالزی و سایر کشورها، دانشجو اعزام می کنند؛ ولی به نظر من اگه قصد ادامه تحصیل در خارج از ایران دارین، نیازی به این موسسات نیست و خودتون هم می تونید اقدام کنید...

موفق باشید

nazliii

مدیر مهندسی برق مخابرات - متخصص نیمه هادی
سلام
اگه خواستین دانشگاهای ترکیه مدرک دانشگاه غیرانتفاعی رو قبول میکنن.فقط باید تو آزمون ورودی که اسمش les شرکت کنی.سالی 2 بارم برگزار میشه.

Vahid_ENG08

عضو جدید
سلام
من یه عالمه سوال دارم:در چه مقطعی درس میخونین؟
اگه ممکنه واحدهایی که باید پاس کنین رو بگین.
خرج تحصیلتون حدودا چقدر میشه؟
از معماری سنتی ایران هم چیزی میخونین؟
چند تا از کتاب هایی رو که بهتون درس میدن رو اگه میشه معرفی کنید.
در مورد راندو چه کار هایی میکنین؟
در ضمن فارسی بنویسین برای خودتون بهتره .تو مملکت غربت زبون مادری از یادتون نمیره!

سلام من نمی دونم اسمت چیه؟
1-من در مقطع لیسانس میخوانم
2-(دروغ چرا؟) سال اولی هستم برای مقطع لیسانس
3-سال اول 2900$ دادم برای هر دو ترم
4-در ترم اول کار عمده خواندن زبان و یک ریاضی سبک ولی ترم دوم خیلی فرق داره چون دروسی مثل فلسفه و.. اضافه میشه که من در موردش کنجکاوی نکردم و راستش فعلا نمیدونم ولی می پرسم
5-از سال دیگه هزینه میشه 3400$
6- از معماری سنتی ایران خبری نیست اینجا معماری خودشونو چسبیدن که واقعا قشنگه
7-(اندو با ماژیک دیگه؟) برای کارای عملی و آموزشی گفتن می برن به جاهای تاریخی مسکو امیدوارم منظورتون همین باشه
تایم گرفتم 20 دقیقه طول کشید تایپش
راستی اینجا یگ سال تحت عموان پاتوک که توش فقط کاره عمده خواندن زبان
بازم سوال کنین تا من نصف نیمه جواب بدم:D

n_a

عضو جدید

سلام
خیلی از دانشکده های معماری در مقطع فوق لیسانس رشته preservation دارند و یا در این مقطع، برای مرمت، post professional degree دارند. اگر رشته تون در دوره لیسانس یا فوق معماری باشه ورود مستقیم به دکترای معماری با گرایش مرمت تقریبا غیرممکنه! (به خصوص برای امریکا و کانادا) اگر لیسانس دارین که اول باید فوق مرمت رو جدا بخونین و بعد برین برای دکترا...
من یه سرچ سرسری که کردم دانشگاه های زیادی دیدم که مرمت دارند... لینکشون رو واستون می ذارم تا با نحوه ادامه تحصیل در این رشته آشنا شین

http://www.arch.umd.edu/architecture/
http://www.arch.columbia.edu/
http://hp.uoregon.edu/index.cfm?mode=faculty

مسلما اگه خودتون بگردید اطلاعات و دانشگاه های بیشتری در این زمینه پیدا می کنید....

در رابطه با اروپا هم همون طور که دوستان گفتند ایتالیا یکی از بهترین کشورهایی است که در زمینه مرمت مشغول فعالیته و دانشگاه های خیلی خوبی داره ؛ البته برای گرفتن پذیرش در این دانشگاه ها باید زبان اون کشور رو بلد باشین

موفق باشید

soolmaz

عضو جدید
سلام من طبق search که در اینترنت کردم آزمون GRE SUBJECT فقط برای رشته هایی تو مایه ریاضی و فیزیک و روانشناسی و این ها برگزار میشد و اسمی از معماری نبود جریان چیه شما اطلاعاتی در این مورد دارید؟؟؟و دیگه این که آیا میدونید نمونه سوالات آزمون رو میشه جایی پیدا کرد یا نه؟؟؟؟

Arch-Azadeh

همکار مدیر مهندسی شهرسازی متخصص طراحی شهری
سلام من طبق search که در اینترنت کردم آزمون GRE SUBJECT فقط برای رشته هایی تو مایه ریاضی و فیزیک و روانشناسی و این ها برگزار میشد و اسمی از معماری نبود جریان چیه شما اطلاعاتی در این مورد دارید؟؟؟و دیگه این که آیا میدونید نمونه سوالات آزمون رو میشه جایی پیدا کرد یا نه؟؟؟؟

برای تحصیل در مقطع فوق لیسانس و بالاتر در دانشگاه های آمریکا ، شما نیاز دارید که مدرک GRE داشته باشید.
GRE دو تا شاخه داره GRE General و GRE Subject .. که برای پذیرش در رشته های علوم پایه مثل ریاضی، فیزیک، شیمی، علوم کامپیوتر و ... باید هر دو تا را امتحان داد و همه رشته های دیگه و مهندسی ها باید GRE General امتحان بدن. تمام دانشگاه های آمریکا برای همه رشته ها (معماری هم ) مدرک GRE را حتما می خواد
موفق باشید

m.h.z.m

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام

سلام

سلام وحید عزیز
خوبین
اونجا به اینگیلیسی درس میدن؟؟؟؟
آزمون ورودی که نداره؟؟؟
برای ارشد یا phd چطور؟؟؟؟

بالا