احساسات زیبا را به زبان بیاورید

Tybe Engineer

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
لذت هایتان را به زبان بیاورید، چرا که مغز شما هوشیارانه آنها را دریافت کرده و به کار می برد. این نتیجه تحقیقات پرفسور سمیعی است.

تحقیقات او نشان داده است که ساختار کوچک هیپوتالاموس در مغز ماده آزاد کننده هورمونی ترشح می کند به نام کورتیکوتروفین، این ماده وظیفه ی تامین انرژی لازم بدن برای مقابله با استرس، شرایط بحرانی و اضطراب را دارد.
در واقع همان چیزی است که به بدن کمک می کند تا بتواند مدیریت هیجان اداره کند. اما عمر این ماده فقط یک سال است و گاهی به صورت خودکار در مغز ترشح می شود.
برای دانستن این مطلب که چه چیزهایی باعث ترشح بیشتر این ماده در برخی افراد و یا قطع و تاخیر ترشح در افراد دیگر می شود، پروفسور سمیعی تحقیقاتی انجام داده است.
نتیجه تحقیقات چندی پیش در سایت پروفسور سمیعی منتشر شد. نتیجه تحقیقات برای علم روانشناسی بسیار جالب و بی نظیربود. نتیجه این تحقیقات می گویید: وقتی شما از منظره ای یا دیدن چیزی لذت می برید و از آن به صورت کلامی تعریف می کنید و یا اینکه اهل به به و چه چه کردن هستید، میزان ترشح این ماده در مغز افزایش می یابد.
علاوه بر این وقتی شما یک پارچه زیبا، گلبرگ گل یا هر چیز لطیفی را لمس می کنید و از آن احساس خوشایندی دارید، میزان ترشح این ماده در مغز افزایش می یابد.
همچنین، وقتی شما دست می زنید یا همان به اصطلاح کف زدن، حتی وقتی در یک کنفرانس حضور دارید و یا در یک مهمانی و... حتی به مدت زمانی کوتاه، میزان ترشح این ماده در مغز را افزایش می دهید ...
بنابراین بهتر است از هر چیز لذت بخش که می بینند و حس می کنند تعریف کنید! خوشا به حال آنانی که عادت دارند چشم هایشان را پر از زیبایی های بی نظیر طبیعت کنند! و نیز خوشا به حال آنانی که وقتی قرار است به افتخار کسی کف بزنند، با شور و هیجان این کار را می کنند.
باید بدانیم که رفتارها و لذت های ما چه بصری و چه لمسی همه باعث کنترل هیجانات و استرس ها در بدن می شوند. این گونه رفتار ها را در بدن خود ذخیره و انباشته سازید تا باعث ترشح بیشتر ماده های موثر مغز در آرامش شما شود.
یادمان باشد از این لحظه به بعد؛ لذت هایمان را به زبان بیاوریم تا مغز هوشیارانه آنها را دریافت کرده و به کار برد.
منبع : همشهری انلاین

TOM-CAT

عضو جدید
کاربر ممتاز
خیلی عای بود مرسیییییی............;)

:gol::gol::gol::gol::gol::gol:

خودم به شخصه این احساس لذت بخش رو در کوه خیلی زیاد تجربه کردم
مخصوصا وقتی که در کوه یه منظره بسیار زیبایی در زیر پا قرار دارد و با یک موسیقی ملایم و آرام از عظمت و زیبایی خداوند لذت میبری///////////

اصلا قابل توصیف نیست.............

Tybe Engineer

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ممنون استارتر.
تاپیک جالبی بود
:gol:
خیلی عای بود مرسیییییی............;)

:gol::gol::gol::gol::gol::gol:

خودم به شخصه این احساس لذت بخش رو در کوه خیلی زیاد تجربه کردم
مخصوصا وقتی که در کوه یه منظره بسیار زیبایی در زیر پا قرار دارد و با یک موسیقی ملایم و آرام از عظمت و زیبایی خداوند لذت میبری///////////

اصلا قابل توصیف نیست.............
کاملا درک میکنم! :)
خیلی غالی بود ممنون خانوم دکتر جوان:smile:
حالا خود منو به زبون بيارين احساساتم به كنار:biggrin:
تو رو چجوری به زبون بیاریم؟؟؟ :D
ممنون دوست عزیز....
مطلب خوبی بود.:gol:
بابا هم شهری من حرف نداره
عزیزه دله
مرسسسسسسی آجی خودم ^_^

کارش درسته همشهریت... ;)

Pure Liveliness

عضو جدید
مرسی عزیزم بابت تاپیک عالیت.
یه مسأله ای هم حالا توی ماورا وجود داره و ازش ب عنوان قدرت نامحدود صدا یاد میشه و ب این معناست ک کلمات ما تموج ذهنی رو میاد کنترل میکنه. نتیجتا اون قدرت کیهانی ک پشت هر اتمی هست یه "مقام آفریننده" پیدا میکنه. واسه همینه ک ما شبیه چیزی میشیم ک میگیم. من ک همیشه وقتی گفتم ب یه چیزی میرسم رسیدم.:D
و خب در طول تاریخ بزرگان و عرفای زیادی با همین قدرت کلام کارهای شگفت انجام دادن.

setare2013

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مرسی آجی که دعوتم کردی
تاپیکت جالب بود آجی طیبه مهربونم..................................

eti68

عضو جدید
کاربر ممتاز
من نـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــمیتونم!:cry:

Tybe Engineer

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مرسی عزیزم بابت تاپیک عالیت.
یه مسأله ای هم حالا توی ماورا وجود داره و ازش ب عنوان قدرت نامحدود صدا یاد میشه و ب این معناست ک کلمات ما تموج ذهنی رو میاد کنترل میکنه. نتیجتا اون قدرت کیهانی ک پشت هر اتمی هست یه "مقام آفریننده" پیدا میکنه. واسه همینه ک ما شبیه چیزی میشیم ک میگیم. من ک همیشه وقتی گفتم ب یه چیزی میرسم رسیدم.:D
و خب در طول تاریخ بزرگان و عرفای زیادی با همین قدرت کلام کارهای شگفت انجام دادن.
مرسی آجی که دعوتم کردی
تاپیکت جالب بود آجی طیبه مهربونم..................................
:gol: خواهش میکنم عسیسم....
من نـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــمیتونم!:cry:

چرا؟ کاری نداره که! :smile:

baharsalehi

عضو جدید
احساسات یعنی همین سه نقطه ...
احساس رو که واسه همه بیان نمیکنن
بیان احساست فقط واسه فرد خاص اونم سخت قبول میشه تو امتحان ورودی

Tybe Engineer

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
جالب بود استارتر
میسی استارتر عزیز;)
مرسی از دعوت شما
مطالب آموزنده ای بود
احساسات یعنی همین سه نقطه ...
احساس رو که واسه همه بیان نمیکنن
بیان احساست فقط واسه فرد خاص اونم سخت قبول میشه تو امتحان ورودی

اون که بـــــــــــــــــــــــــــــــله... :D
ولی اینجا منظورش احساس آدم نسبت به زیباییها و چیزای ستودنیه نه ازون احساسا... :)

مریدا

عضو جدید
کاربر ممتاز
باید وقتی کسی رو دوست داری به زبان بیاوری وگرنه چه فایده داره اون احساس رو داشته باشی و نگی
باید وقتی از کنار کودکی رد میشی بهش لبخند بزنی و براش دست تکون بدی وشکلات تو دست و بالت بود بهش تعارف کنی تا همیشه شیرینی دوست داشتن رو یادش باشه
باید فکرت و قلبت پر از رنگ باشه پر از نور و موسیقی و آهنگ
باید عشق رو تو یه سبد بزاری و از کنار هر کی رد میشی بزرگ و کوچیک ،ثروتنمدو فقیر حتی اگه نشناسیش یه تیکه بهش تعارف کنی و از این نترسی اون معنی عشق رو ندونه
باید یاد بگیریم نگوییم فلانی زشت است،چون همه زیبا هستند و هیچ کس زشت نیست
باید دستمونو دراز کنیم و سبد خرید مادر یا پدر مسنی رو براش تا دم در خونه ببریم
باید جلوی کسی که به بچه ها و افراد معلول و حیوانات زور میگه وایسیم
باید یه تیکه چوب برداریم و شاخه پر میوه درخت حیاتمونو در حالی که نوازشش میکنیم محکم کنیم که از بار زیاد نشکنه
باید یاد بگیریم از تمام وسایلی که بهمون کمک میکنن حتی از دستمالی که برای پاک کردن کفشمون استفاده میکنیم تشکر کنیم بخاطر اینکه لطف میکنن تا ما راحت تر زندگی کنیم
و باید...................................................

باید ها زیادن بعضی وقتا اونقد کوچو لو هستن که از نظر ما بی اهمیتند اما اینطور نیست و روح عشق و زندگی تو همین باید های کوچیک هستش

آخرین ویرایش: