اثبات منطقی خدا

Vendetta

عضو جدید
ممنونم ... لحن سخن شما به من اجازه ادامه دادن به بحث رو نمی ده
دفعه ی قبل هم همین رو گفتی دوست عزیز.
نمیدونم لحن سخن من چه مشکلی داره که هر دفعه در این بحث ها شما رو آزرده میکنه. ولی به هر حال خیلی خیلی عزر میخوام. تقاضای بخشش دارم.
حالا مشه مرحمت بفرمایید. به بنده حقیر لطف کنید و به بحث ادامه بدید ؟
آیا اینه تنها میشکل ؟ لحن من ؟

• Like
واکنش ها: YuMi

YuMi

اخراجی موقت
برای فهمیدن و اطلاع از پدایش جهان امروزی نظر یه زیست شناس یا فیزیکدان رو بخونیم بهتره یا یه نفر که تو حوزه درس خونده و نمیدونه فیزیک چی هست؟:surprised:
انیشتین و داوکینز و داروین و هاوکینگ و ...

میشه چند تا دانشمند مسلمون نام ببرید؟

Mj na

عضو جدید
مرسی.
بله ما نمیتونیم انرژی رو به وجود بیاریم و همینطور نمیتونیم ماده رو به وجود بیاریم و این میزان در جهان ثایت هست. به هرحال این چیزی هست که علم فیزیک امروز میگه. انرژی نه از بین میره و نه به وجود میاد بلکه از شکلی به شکل دیگر تبدیل میشه. فکر کنم در فیزیک راهنمایی این قانون رو یاد گرفتیم.
من نمیفهمم چرا میگید نمی تونه از اول بوده باشه و باید حتما چیزی غیر از ماده اون رو آفریده باشه. این رو لطفا مشخص کنید بر اساس کدوم اصل فلسفی یا فیزیکی بیان میکنید برای اینکه من تا حالا نشنیدم. اگر میگید خدا اینها رو آفریده پس خدا از کجا اومده و اگر خدا نیازی به آفریننده نداشته و از اول بوده چرا نمیتونیم بگیم که ماده از اول بوده. و اون ماده ی اولیه میشه خدای ما. همون ماده ای که اولین بار جهان از اون به وجود اومد و تمام این کهکشان ها و جهان از اون سرچشمه میگیره. آیا این رو به عنوان خدا قبول خواهید کرد ؟
تا اونجایی که من در مورد زمان میدونم... زمان از لحظه ی تشکیل جهان اندازه گیری و شروع شده... یعنی 13.7 میلیارد سال پیش. قبل از تشکیل جهان زمان معنایی نداشته. ولی بنده باز هم متوجه منظورت نمیشم که از این موضوع چطور دارید در اون تئوری خودتون در مورد خدا استفاده میکنید چون تمام اینها فاقد پایه های منطقی هستند و میشه به ماده هم اونها رو ربط داد.
من سعی کردم بی طرفانه قضاوت کنم و جبهه گیری هم نکنم.
به نظر من تئوری شما کمی بدون پشتوانه هست. یعنی میشه به راحتی اون رو رد کرد برای اینکه دارید برای اثبات خدا از مسئله ای استفاده می کنید که برای انسان ناشناخته هست. ماده ی سازنده ی جهان ... تشکیل جهان و تولد زمان ... اینها همه و همه مطالب پیچیده ای هستند که هنوز برای ما ناشناخته هستند. به هر حال اگر با این استدلال ها میشد خدا رو اثبات کرد یا اون رو رد کرد مطمئن باشید تا کنون دانشمندان بزرگی مثل داکینز یا هاوکینز این کار رو کرده بودند.

جهانی که شما دارید بهش اشاره میکنید زمانی معنا دار میشه که بیگ بنگ اتفاق افتاد. انسان هنوز از شکل وجودی جهان قبل از بیگ بنگ اطلاعی نداره. اصلا نامی هم براش نیست. بهتره بگیم توده ی قبل از بیگ بنگ. به هر حال همونطور که عرض کردم زمان از لحظه ی بیگ بنگ معنا دار میشه.

اینکه انسان فطرتا نیاز به وجود موجودی فرای بشری داره اونهم به دلیل ضعف درونی دلیل بر وجود خدا نیست. صرفا به دلیل اینکه شما احساس تشنگی می کنید و به آب نیاز دارید آب به وجود نمیاد. اون زمان هست که توهم به وجود میاد و سراب هم شما رو هیچ وقت به مقصد نمی رسونه.
بنده ترجیح میدم اضطراب داشته باشم ولی دست به دامان موجودی خیالی نشم.

بله. درسته. و من هم فکر میکنم این دوستمون اصلا اهمیتی به خدای ابراهیمی نمیده. تنها چیزی که اینجا اهمیت داره الآن خود خدا هست و نه صفاتی که به اون نسبت میدیم. اگر بخواهیم در مورد صفات خدا صحبت کنیم کلا جهت بحث تغییر میکنه و اصلا به نفع خدا پرستان هم نیست که بیاد در مورد صفات خدا بحث کنند. همین اثبات وجود خدا خودش به اندازه ی کافی مشکل آفرین و سخت هست.

بله میتوایم موجودی بیافرینیم. پس خیال کردید کلونینگ چی هست ؟ فکر کردید تا چند سال دیگه علم به جایی نخواهد رسید که تمام کلید های اصلی دی ان ای رو شناسایی بکنه ؟ و اون زمان انسان نه تنها میتونه موجوداتی رو خلق کنه بلکه میتونه موجوداتی خلق کنه خیلی کامل تر و دانا تر از اینی که الآن میبینید. برتر و توانا تر از انسان ها.
اون دو برهانی رو هم که نام بردید خیلی وقته رد شدند.[/QUOTE]
این تئوری که گفتم برای وجود ماده اولیه حالا هرچند که برای توجیه سکولار هستش احتمالآ درست در میاد.این چیزی که گفتم انقدر ساده بود که هرکسی میتونه چنین ایده ای رو داشته باشه منتها از لحاظ اثبات تجربی غیر ممکنه.حالا نمی دونم چطور ممکنه که غیر از این باشه.مگه میشه که ماده ای از ماده ای دیگه ساخته نشده باشه و اون نیز به همین ترتیب.این ایده بیشتر جنبه فلسفی داشت.حالا من که بعید می دونم غیر از این باشه.حالا تو هم از هر شیمی دان دیگه ای که خواستی بپرس.هر چند که دموکریت هم یک چیزی تو همین مایه ها با موضوع متفاوت رو پیدا کرد

من خیلی قشنگ زمان و خدا رو اثبات کردم.حالا ما باخداها میدونیم که خدا آخرین چیز هست.اما چطوری؟
شما که تا حدی فیزیک خوندی ریاضی خوندی تابع خوندی میدونی که ما زمان های منفی نداریم.زمان حتمآ یک مبدایی داره.غیر از اینه به من بگو؟ این که میگن ماده بی نهایت بوده یعنی زمان می تونه بی نهایت به عقب برگرده .در صورتی که می دونیم چنین چیزی ممکن نیست در علم ریاضی و فیزیک.پس ماده و انرژی یک مبدا دارند.
اگه مبدا داشته باشند قبل از اون زمان منفی است که میدونیم که زمان منفی بی نهایت میتونه به عقب برگرده.خدا هم در این بی نهایت عقب مسلمآ بوده پس خدا در اینجا تونسته بی نهایت بوده باشه .که خود خدا هم آخرین دلیل هستش.چون یک چیز ماورای طبیعه هستش و یک نیروی فوق العاده زیاد که بی نهایت بوده.

حالا شما نظرتو در مورد این زمان بده تا برسه به بقیش.آیا نظرم و ایده هام در مورد زمان درست بود.البته این زمان و این جور چیزا رو تو یه کتاب فیزیک خوندم از خودم در نیاوردم.
اگه زمان مبدا داشت احتمال وجود خدا قطعی هستش.
حالا فقط باید شما تایید کنید.در این صورت تا حد زیادی اثبات من منطقی هستش.
شما تحقیقات زیادی در مورد خدا کردید و مطمئن هستم که شما جزو بنده های خاص خدا خواهید بود هرچند که اونو نشناختید ولی شاید از بنده به خدا نزدیک تر باشید.چون خدا علم و نظم و ایمان را دوست میدارد و شما مجهز به اسلحه علم هستید.;)

حسین-تی

عضو جدید
در مورد روح باید عرض کنم که هیچ موجود فرافیزیکی وجود نداره. روح... جن... شیطان... فرشته... خدا. اینها همه و همه توهم و تخیلات بشر هستند.
نمدونم شما با تکیه به چه علمی میگی خدا وجود نداره!!!؟
اگه با علم فیزیک ! که خب! خدا ماده نیست که بخوای اونو با فیزیک اثبات کنی!
من نمیگم خدا وجود داره .. . .! ولی نمیگم خدا وجود هم نداره . .!!! چون اثبات دقیقی از وجود نداشتنش ندیدم!

YuMi

اخراجی موقت
من خیلی قشنگ زمان و خدا رو اثبات کردم.حالا ما باخداها میدونیم که خدا آخرین چیز هست.اما چطوری؟
شما که تا حدی فیزیک خوندی ریاضی خوندی تابع خوندی میدونی که ما زمان های منفی نداریم.زمان حتمآ یک مبدایی داره.غیر از اینه به من بگو؟ این که میگن ماده بی نهایت بوده یعنی زمان می تونه بی نهایت به عقب برگرده .در صورتی که می دونیم چنین چیزی ممکن نیست در علم ریاضی و فیزیک.پس ماده و انرژی یک مبدا دارند.
اگه مبدا داشته باشند قبل از اون زمان منفی است که میدونیم که زمان منفی بی نهایت میتونه به عقب برگرده.خدا هم در این بی نهایت عقب مسلمآ بوده پس خدا در اینجا تونسته بی نهایت بوده باشه .که خود خدا هم آخرین دلیل هستش.چون یک چیز ماورای طبیعه هستش و یک نیروی فوق العاده زیاد که بی نهایت بوده.
)

تعریف شما از خدا اون جمله قرمز هست؟

Mj na

عضو جدید
تعریف شما از خدا اون جمله قرمز هست؟
بله منتها باید بجای نیرو قدرت می نوشتم.
چیز ماورای طبیعه که قدرت زیادی دارد و ماده و انرژی را خلق کرده و آنها را به حال خود نهاده.

حالا اگه ایرادی داشت حتمآ بگید.

• Like
واکنش ها: YuMi

Vendetta

عضو جدید
این تئوری که گفتم برای وجود ماده اولیه حالا هرچند که برای توجیه سکولار هستش احتمالآ درست در میاد.این چیزی که گفتم انقدر ساده بود که هرکسی میتونه چنین ایده ای رو داشته باشه منتها از لحاظ اثبات تجربی غیر ممکنه.حالا نمی دونم چطور ممکنه که غیر از این باشه.مگه میشه که ماده ای از ماده ای دیگه ساخته نشده باشه و اون نیز به همین ترتیب.این ایده بیشتر جنبه فلسفی داشت.حالا من که بعید می دونم غیر از این باشه.حالا تو هم از هر شیمی دان دیگه ای که خواستی بپرس.هر چند که دموکریت هم یک چیزی تو همین مایه ها با موضوع متفاوت رو پیدا کرد

حالا شما نظرتو در مورد این زمان بده تا برسه به بقیش.آیا نظرم و ایده هام در مورد زمان درست بود.البته این زمان و این جور چیزا رو تو یه کتاب فیزیک خوندم از خودم در نیاوردم.
اگه زمان مبدا داشت احتمال وجود خدا قطعی هستش.
حالا فقط باید شما تایید کنید.در این صورت تا حد زیادی اثبات من منطقی هستش.
شما تحقیقات زیادی در مورد خدا کردید و مطمئن هستم که شما جزو بنده های خاص خدا خواهید بود هرچند که اونو نشناختید ولی شاید از بنده به خدا نزدیک تر باشید.چون خدا علم و نظم و ایمان را دوست میدارد و شما مجهز به اسلحه علم هستید.;)

بنده یا توانایی درک گفته های شما رو ندارم و یا تئوری شما مشکل داره.
حقیقتش شما دارید بیشتر متریالیسم رو اثبات می کنید تا اسپریتوالیسم. شما دارید میگید ماده از ماده به وجود میاد. خوب من هم همین رو میگم. تا اینجا حرفتون درست. که البته فرمودید برای اثبات و توجیه سکولاریسم بود. خوب بسیار عالی. درسته.

من دو بار نوشته ی شما رو خوندم ولی باز هم نمی فهمم شما دارید به چه شکلی این مسائل رو به هم ارتباط میدید. یعنی شما دارید یه تعداد مبحث علمی و تاپیک های مختلف رو که در حقیقت به هم مربوط نیستند رو بیان میکنید و بعد میگید در نتیجه خدا هست. که من توان درکش رو ندارم.

بنده نظرم رو در مورد زمان دادم. گفتم من چیزی به نام زمان منفی نمیشناسم. ما یک نوع زمان داریم اون هم زمان مثبت هست. زمان نمیتونه منفی باشه. تا اونجایی که من میدونم.
خیلی دوست دارم اون کتابی رو که اینها رو توش توضیح داده بخونم چون تا حالا در موردش نشنیده بودم.
من الآن به شما میگم که بنده این تئوری شما رو قبول ندارم و فکر نمیکنم به جایی هم برسه برای اینکه تا اونجایی که من دارم میبینم توانایی اثباتش رو ندارید و دارید براساس حدس و گان پیش میرید. این تئوری شما زیاد فرقی با تئوری دینی "خدا هست برای اینکه ما میگوییم هست و لاغیر" تفاوتی نداره. اونها نمیتونند ثابت کنند و شما هم تا اونجایی که میبینم شما هم نمیتونید.
بهتره به یک فیزیک دان یا ریاضی دان مراجعه کنید. یا برید و کتاب توهم خدا رو بخونید. اون کتاب بیشتر این مسائل رو توضیح داده.

YuMi

اخراجی موقت
بله منتها باید بجای نیرو قدرت می نوشتم.
چیز ماورای طبیعه که قدرت زیادی دارد و ماده و انرژی را خلق کرده و آنها را به حال خود نهاده.

حالا اگه ایرادی داشت حتمآ بگید.

ربطی به تاپیک نداره ها
ولی خدایی که مسلمونا دارن یه چیز دیگست که
به حال خود ننهاده موجودات رو ...... کلی تهدید و تشویق و عذاب و ...

بعد هم اینجوری اگه باشه هدف خلقتشو میشه بگید؟
فکر انسان ها تا حدی از علم برسند که بتونند یه سری موجودات هوشنمد درست کنند ، ربات یا موجود زنده ، یه هدفی دارند.

اون کسی که قدرت داشته بعد یه توده گازی و یه نیرو و اون ماده اولیه رو درست کرده اولا چرا یهو یه انسان تکامل یافته درست نکرده؟
بعد هم بگید هدفش چی بوده؟

Vendetta

عضو جدید
نمدونم شما با تکیه به چه علمی میگی خدا وجود نداره!!!؟
اگه با علم فیزیک ! که خب! خدا ماده نیست که بخوای اونو با فیزیک اثبات کنی!
من نمیگم خدا وجود داره .. . .! ولی نمیگم خدا وجود هم نداره . .!!! چون اثبات دقیقی از وجود نداشتنش ندیدم!

خوب ما هم همین رو داریم میگیم دیگه.
نمیشه اثباتش کرد. حالا شما اول تشریف بیارید و چیزی رو که میگید هست وجودش رو اثبات کنید و بعد ما بر اساس دلایل شما میاییم ردش میکنیم. فعلا چطوری انتظار دارید چیزی رو که اثبات نشده رد کنیم ؟
شما میگید خدا هست بره اینکه ما میگیم و ما هم میگیم خدا نیست برای اینکه ما میگیم. به همین راحتی.

YuMi

اخراجی موقت
ن. .! ولی نمیگم خدا وجود هم نداره . .!!! چون اثبات دقیقی از وجود نداشتنش ندیدم!

ببخشید
اثباتی بر وجود نداشتن جن و پری و دیو دو سر و اژدها و اسب پرنده و مارمولک شاخ دارو اینا هم نیست
پس اینا رو باید قبول داشته باشیم؟

حسین-تی

عضو جدید
ببخشید
اثباتی بر وجود نداشتن جن و پری و دیو دو سر و اژدها و اسب پرنده و مارمولک شاخ دارو اینا هم نیست
پس اینا رو باید قبول داشته باشیم؟
عزیز من . . !
من که ادعایی نسبت به وجود داشتن یا نداشتن اینا ندارم! وجود داشتن! فبها! نداشتن! به درک . .!
شما که ادعا دارین خدا وجود نداره چجوری میخواین ثابت کنین!؟

Mj na

عضو جدید
بنده یا توانایی درک گفته های شما رو ندارم و یا تئوری شما مشکل داره.
حقیقتش شما دارید بیشتر متریالیسم رو اثبات می کنید تا اسپریتوالیسم. شما دارید میگید ماده از ماده به وجود میاد. خوب من هم همین رو میگم. تا اینجا حرفتون درست. که البته فرمودید برای اثبات و توجیه سکولاریسم بود. خوب بسیار عالی. درسته.

من دو بار نوشته ی شما رو خوندم ولی باز هم نمی فهمم شما دارید به چه شکلی این مسائل رو به هم ارتباط میدید. یعنی شما دارید یه تعداد مبحث علمی و تاپیک های مختلف رو که در حقیقت به هم مربوط نیستند رو بیان میکنید و بعد میگید در نتیجه خدا هست. که من توان درکش رو ندارم.

بنده نظرم رو در مورد زمان دادم. گفتم من چیزی به نام زمان منفی نمیشناسم. ما یک نوع زمان داریم اون هم زمان مثبت هست. زمان نمیتونه منفی باشه. تا اونجایی که من میدونم.
خیلی دوست دارم اون کتابی رو که اینها رو توش توضیح داده بخونم چون تا حالا در موردش نشنیده بودم.
من الآن به شما میگم که بنده این تئوری شما رو قبول ندارم و فکر نمیکنم به جایی هم برسه برای اینکه تا اونجایی که من دارم میبینم توانایی اثباتش رو ندارید و دارید براساس حدس و گان پیش میرید. این تئوری شما زیاد فرقی با تئوری دینی "خدا هست برای اینکه ما میگوییم هست و لاغیر" تفاوتی نداره. اونها نمیتونند ثابت کنند و شما هم تا اونجایی که میبینم شما هم نمیتونید.
بهتره به یک فیزیک دان یا ریاضی دان مراجعه کنید. یا برید و کتاب توهم خدا رو بخونید. اون کتاب بیشتر این مسائل رو توضیح داده.
بهتره اول در مورد زمان بحث کنیم.همه ما می دونیم که زمان های منفی وجود ندارن.فقط ما در یک صورت می تونیم بگیم زمان منفیه و اون اینکه خودمون مثلآ یک مبدا تعیین کنیم.مثلآ برای فلان کار بگیم ساعت 8 رو مبدا قرار میدیم قبل از اون میشه منفی.بعد از اون میشه مثبت.
مثلآ ساعت 6 چون دو تا قبل از مبدا هستش پس میشه منفی دو.هم چنین ساعت ده چون دو تا از مبدا گذشته میشه مثبت دو.
حالا در مورد جهان می دونیم که به یک مبدا زمانی نیاز داره.
حالا یکم فکر کن ببین می تونه خدایی وجود داشته باشه با این مبدا زمانی.یک قدرت ماورای طبیعه که ماده و انرژی رو آفریده باشه؟یا اینکه بدون هیچ دلیل همینطوری ماده و انرژی بوجود اومده اند که این امکان نداره.;)

حسین-تی

عضو جدید
خوب ما هم همین رو داریم میگیم دیگه.
نمیشه اثباتش کرد. حالا شما اول تشریف بیارید و چیزی رو که میگید هست وجودش رو اثبات کنید و بعد ما بر اساس دلایل شما میاییم ردش میکنیم. فعلا چطوری انتظار دارید چیزی رو که اثبات نشده رد کنیم ؟
شما میگید خدا هست بره اینکه ما میگیم و ما هم میگیم خدا نیست برای اینکه ما میگیم. به همین راحتی.
خب مشکل من اینه که چطور چیزی رو که قادر به اثباتش نیستین رد میکنین!!؟

YuMi

اخراجی موقت
عزیز من . . !
من که ادعایی نسبت به وجود داشتن یا نداشتن اینا ندارم! وجود داشتن! فبها! نداشتن! به درک . .!
شما که ادعا دارین خدا وجود نداره چجوری میخواین ثابت کنین!؟

واااااااا

خوب شما که ادعا دارین دیو 4 سر وجود نداره چجوری میخوای ثابت کنی؟؟؟؟

اینجوری نیست که
هر کی یه نظریه ای میده خودش باید ثابت کنه که درسته ، نه اینکه بقیه بیان بگن این نظریه غلطه

هر چند بی خداها این کارو کردن که وظیفشونم نبوده.

مسلمونا میگن خدا هست به این دلایل
حالا اینا اومدند اون دلایل رو اثبات کردند که غلطه

نتیجه : اون نظریه غلط بوده

YuMi

اخراجی موقت
حالا یکم فکر کن ببین می تونه خدایی وجود داشته باشه با این مبدا زمانی.یک قدرت ماورای طبیعه که ماده و انرژی رو آفریده باشه؟یا اینکه بدون هیچ دلیل همینطوری ماده و انرژی بوجود اومده اند که این امکان نداره.;)

آقا من نمیفهمم:cry:

چطور شما میتونید بگید یه خدایی وجود داشته همینجوری از اول و قبل از اول
اونا نمیتونن بگن یه ماده ای وجود داشته؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

حسین-تی

عضو جدید
واااااااا
خوب شما که ادعا دارین دیو 4 سر وجود نداره چجوری میخوای ثابت کنی؟؟؟؟
من گفتم وجود نداره!!؟؟
من که دارم میگم هیچ ادعایی ندارم! اگه وجود داشت . . .! به درک! اگه نداشت! بازم به درک! ولی خدا یه مساله ی دیگه ایه!
به عنوان مثال : دیو یا هیولا یا هر جک و جونور دیگه ای یه نوع ماده هستن! یعنی نابود میشن! پس ممکنه وجود داشته باشن!
ما که میگیم اینا وجود نداره دلیلش اینه که تا به حال دیده نشدن!
اینجوری نیست که
هر کی یه نظریه ای میده خودش باید ثابت کنه که درسته ، نه اینکه بقیه بیان بگن این نظریه غلطه
خب منم همینو میگم دیگه!
شما که این نظریه رو قبول داری ثابت کن که خدا وجود نداره . . .!

مسلمونا میگن خدا هست به این دلایل
حالا اینا اومدند اون دلایل رو اثبات کردند که غلطه
نتیجه : اون نظریه غلط بوده

مسلمونا . . . زیاد میگن توش شکی نیست . . .!
به عنوان مثال من یه بار با یکی از معلمامون سر همین اثبات وجود خدا بحثم شد اونم نتونست قانعم کنه که خدا وجود داره . . .! شدم بی خدا . . .!
رفتم دنبال بی خدا ها دیدم اونام نتونستن اثبات کنن که خدا وجود نداره . . .!
الانم شدم یه حد وسط . . .!:D

Mj na

عضو جدید
ربطی به تاپیک نداره ها
ولی خدایی که مسلمونا دارن یه چیز دیگست که
به حال خود ننهاده موجودات رو ...... کلی تهدید و تشویق و عذاب و ...

بعد هم اینجوری اگه باشه هدف خلقتشو میشه بگید؟
فکر انسان ها تا حدی از علم برسند که بتونند یه سری موجودات هوشنمد درست کنند ، ربات یا موجود زنده ، یه هدفی دارند.

اون کسی که قدرت داشته بعد یه توده گازی و یه نیرو و اون ماده اولیه رو درست کرده اولا چرا یهو یه انسان تکامل یافته درست نکرده؟
بعد هم بگید هدفش چی بوده؟
در مورد اون عذاب و بهشت و جهنم هم بعدآ باید یه تاپیک بزنم.
بهشت و جهنم که یک چیز ماورای طبیعته و تو این دنیا خدا به انسان کاری نداره.البته یک استثناهایی هم هست مثلآ یه وقتی دید که علم داره کند پیشرفت میکنه و جهان رو به نابودی داره میره یا هیچ جرقه ای برای پیشرفت علم زده نمی شه پیغمبری به نام محمد را نازل کرد و دیدید که باعث شد جرقه علمی زده بشه و دنیا پیشرفت کنه.مسلمانان آثار علمی بسیاری داشتند که خیلیاش بخاطر توصیه اسلام بوده مثلآ خیلی ها کتاب خانه درست کرده بودند و خیلی آثار دیگه.;)

YuMi

اخراجی موقت
ما که میگیم اینا وجود نداره دلیلش اینه که تا به حال دیده نشدن!

خوب ما هم میگیم خدا وجود نداره چون تا حالا دیده نشده!
خب منم همینو میگم دیگه!
شما که این نظریه رو قبول داری ثابت کن که خدا وجود نداره . . .!

کدوم نظریه پسرم؟:cap:

مسلمونا . . . زیاد میگن توش شکی نیست . . .!
به عنوان مثال من یه بار با یکی از معلمامون سر همین اثبات وجود خدا بحثم شد اونم نتونست قانعم کنه که خدا وجود داره . . .! شدم بی خدا . . .!
رفتم دنبال بی خدا ها دیدم اونام نتونستن اثبات کنن که خدا وجود نداره . . .!
الانم شدم یه حد وسط . . .!:D

دنبال کدوم بی خدا رفتی؟

منم نظریات درباره سیاه چاله ها رو بخونم چون اطلاعاتی ندارم شاید نفهمم
این دلیل بر غلط بودن حرف اون دانشمندا نیست.

بگو دنبال کدوم بی خدا رفتی که نتونست قانعت کنه؟

YuMi

اخراجی موقت
در مورد اون عذاب و بهشت و جهنم هم بعدآ باید یه تاپیک بزنم.
بهشت و جهنم که یک چیز ماورای طبیعته و تو این دنیا خدا به انسان کاری نداره.البته یک استثناهایی هم هست مثلآ یه وقتی دید که علم داره کند پیشرفت میکنه و جهان رو به نابودی داره میره یا هیچ جرقه ای برای پیشرفت علم زده نمی شه پیغمبری به نام محمد را نازل کرد و دیدید که باعث شد جرقه علمی زده بشه و دنیا پیشرفت کنه.مسلمانان آثار علمی بسیاری داشتند که خیلیاش بخاطر توصیه اسلام بوده مثلآ خیلی ها کتاب خانه درست کرده بودند و خیلی آثار دیگه.;)

مطمئن باش اگه دین نبود انسانها خیل یپیشرفته تر بودن الان
اسلامو نمیگمت
کلا دین

میدونی چقدر آدم عاقل و اندیشمند به خاطر نداشتن دین کشته شدند؟اگه نمیشدند ....

حسین-تی

عضو جدید
خوب ما هم میگیم خدا وجود نداره چون تا حالا دیده نشده!
تو ترمودینامیک کلاسیک گازی معرفی شده به نام گاز ایده آل . . .! بر اساس اون کلی رابطه با اثبات ریاضیاتی نوشته شده ولی جالب اینجاست که خود گاز اصلا پیداش نیست!!!!! یعنی گازی وجود نداره که خاصیت ایده آل داشته باشه!(پیدا نشده!!)
با این اوصاف چون نمیشه این گاز رو پیدا کرد یعنی این روابط ترمودینامیکی غلطه!؟

در ثانی!
قبلانم گفتم . . .!
در نظر بی خدا ها حتی اگه به فرض محال خداییم وجود داشته باشه قابل نابود شدن نیست . . ! پس نتیجه میگیریم خدا ماده نیست چون ماده به هر حال نابود میشه . . ! از طرفی چون خدا ماده نیست قابل دیدن و اندازه گیریم نیست . . .!
البته این در صورتیه که خدا وجود داشته باشه . . .! اینو بیشتر برای رد اثبات وجود نداشتن خدا گفتم تا اثبات موجودیت اون . . .!
کدوم نظریه پسرم؟:cap:
همین نظریه ی نبود خدارو دیگه . . .!

دنبال کدوم بی خدا رفتی؟
منم نظریات درباره سیاه چاله ها رو بخونم چون اطلاعاتی ندارم شاید نفهمم
این دلیل بر غلط بودن حرف اون دانشمندا نیست.

بگو دنبال کدوم بی خدا رفتی که نتونست قانعت کنه؟
راستش من بیشتر تو نت گشتم دنبالش . . !
چیزاییم که خوندم پایشون اثبات نبود خدا بصورت فیزیکی بود . . .! (یعنی کل مشکل من همینه . . !)

پ.ن : اگه یکی دوتا کتاب بهم معرفی کنی عالی میشه . . .!

Vendetta

عضو جدید
خب مشکل من اینه که چطور چیزی رو که قادر به اثباتش نیستین رد میکنین!!؟

من به یاد ندارم که تا حالا سعی کرده باشم خدا رو رد بکنم. بی خدا ها خدا رو قبول ندارند. من تا حالا صد بار گفتم که خدا رو نه میشه رد کرد و نه ثابت کرد. یه اعتقاد هست. یا بهش اعتقاد داری یا نه. بره همینه میگیم سکولاریسم و دموکراسی. بزارید مردم آزادانه به هرچی دوست دارند اعتقاد داشته باشند و به هرچی دوست ندارند اعتقاد نداشته باشند.
همین.
ما میگیم خدایی نیست و شما میگید خدا هست.

حسین-تی

عضو جدید
من به یاد ندارم که تا حالا سعی کرده باشم خدا رو رد بکنم. بی خدا ها خدا رو قبول ندارند. من تا حالا صد بار گفتم که خدا رو نه میشه رد کرد و نه ثابت کرد. یه اعتقاد هست. یا بهش اعتقاد داری یا نه. بره همینه میگیم سکولاریسم و دموکراسی. بزارید مردم آزادانه به هرچی دوست دارند اعتقاد داشته باشند و به هرچی دوست ندارند اعتقاد نداشته باشند.
همین.
ما میگیم خدایی نیست و شما میگید خدا هست.
دقیقا تفکر منم همینه . . .!
من میگم چیزی رو که نمیشه رد کرد نباید اثبات کرد و همینطور چیزی رو که نمیشه اثبات کرد نباید رد کرد . . .!
شما میگین خدایی نیست ولی من حد وسطم . . !:D:gol:

YuMi

اخراجی موقت
تو ترمودینامیک کلاسیک گازی معرفی شده به نام گاز ایده آل . . .! بر اساس اون کلی رابطه با اثبات ریاضیاتی نوشته شده ولی جالب اینجاست که خود گاز اصلا پیداش نیست!!!!! یعنی گازی وجود نداره که خاصیت ایده آل داشته باشه!(پیدا نشده!!)
با این اوصاف چون نمیشه این گاز رو پیدا کرد یعنی این روابط ترمودینامیکی غلطه!؟

در ثانی!
قبلانم گفتم . . .!
در نظر بی خدا ها حتی اگه به فرض محال خداییم وجود داشته باشه قابل نابود شدن نیست . . ! پس نتیجه میگیریم خدا ماده نیست چون ماده به هر حال نابود میشه . . ! از طرفی چون خدا ماده نیست قابل دیدن و اندازه گیریم نیست . . .!
البته این در صورتیه که خدا وجود داشته باشه . . .! اینو بیشتر برای رد اثبات وجود نداشتن خدا گفتم تا اثبات موجودیت اون . . .!

خوب منم همینو میگم
شما ثابت کن پری وجود نداره....اون دیگه ماده نیست
ت

همین نظریه ی نبود خدارو دیگه . . .!

گفتم دیگه
دین دارا میگن خدا هست به این دلایل
اونا ثابت میکنند این دلایل چرته پس احتمالا خدایی نیست

ت
راستش من بیشتر تو نت گشتم دنبالش . . !
چیزاییم که خوندم پایشون اثبات نبود خدا بصورت فیزیکی بود . . .! (یعنی کل مشکل من همینه . . !)

پ.ن : اگه یکی دوتا کتاب بهم معرفی کنی عالی میشه . . .!

ساده ترین کتابش همون" توهم خدا "هست فکر کنم
من نمیدونم
از وافن بابا بپرس

حسین-تی

عضو جدید
خوب منم همینو میگم
شما ثابت کن پری وجود نداره....اون دیگه ماده نیست
پری وجود داره . . .! خودم تو تالار چن دفه دیدم آنلاین بود . . .!:surprised:
باباجون چرا متوجه نمیشی من چی میگم . . .!:D
میگم من حد وسطم . . .! من هیچ ادعایی نسبت به موجودیت نمدونم دیو و مارمولک شاخ دار و ساعت برناردو پری دریایی و . . .ندارم . . .!:D ولی خدا یه چیز دیگست . . .! هر اثباتی وجود داره در مورد نبود خداست نه نبود پری . . .!!!

من نمیدونم
از وافن بابا بپرس
باااااااشه . . .!:gol:

Mj na

عضو جدید
آقا من نمیفهمم:cry:

چطور شما میتونید بگید یه خدایی وجود داشته همینجوری از اول و قبل از اول
اونا نمیتونن بگن یه ماده ای وجود داشته؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
منظورتونو فهمیدم.
یکم این چیزای فیزیک و ریاضی قاطی و گیج کننده میشن.
در مورد ماده و انرژی که شکی نداریم دارای مبدا هستن.چون وجود اونا وابسته به زمان اند و زمان بی نهایت به عقب بر نمی گردد.
پس دیگه از اینجا ببعد جهان می ایسته .قبل از اون هم ماده و انرژی نیستش.پس قبل از اون پوچ هستش.نمیشه که خیلی دور از عقله .
قبل از اون یک چیز ماورای طبیعه یک چیزی که قدرتمند که بتونه باشه هستش.
در غیر این صورت ممکن نیست;)

Vendetta

عضو جدید
من نمیدونم
از وافن بابا بپرس

تو جیگر منی میلاد جون... :redface::redface::surprised:

خوب حالا بنده چندتا کتاب میگم بره حسین که بره اگه دوست داشت بخونه بره خودش.
میشه اینجا یه سیتایی رو معرفی کرد. بنده به چندتا اشاره میکنم که همه هم در اینترنت در دسترس هستند.
The god delusion
god is not great
a portable atheist
the god virus
new atheism

Mj na

عضو جدید
مطمئن باش اگه دین نبود انسانها خیل یپیشرفته تر بودن الان
اسلامو نمیگمت
کلا دین

میدونی چقدر آدم عاقل و اندیشمند به خاطر نداشتن دین کشته شدند؟اگه نمیشدند ....
آره خب ضربه های زیادی انسان ها از دین دیدن.
یکم دشواره که دینو بگیم.در واقع اگه آخوند نبود این همه دانشمند کشته نمی شدند.البته بیشتر آخوندای مسیحی;)

saeedhashemee

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من در طول سالها بحث و گفتگو راجب موضوع خدا با مردم فقط به یک نتیجه رسیدم. که احمقانه هست که بخواهیم برای کسانی که به خدا اعتقاد دارند عدم وجود خدا را ثابت کنیم. وعلت را در ان یافته ام که تعداد قلیلی شاید 10 درصد مردم این توانایی رو از نظر هوشی دارند که بتوانند متوجه بشوند که واقعا خدا یعنی ذهن ناقص انسان در برخورد با ناملایمات و سختیهای زندگی .من مطمئن هستم که بشر قرنهای اینده پیش خود فکر میکنند و تمسخر میکنند که انسانهای کنونی (یعنی ما ) چقدر از نظر هوش کمتر از انها هستیم که چیزی به اسم خدا اعتقاد داشته اییم. به مانند ما که به عربهای بت پرست صدر اسلام و هندی های گاو پرست کنونی میخندیدم.به نظر من هر شی و هر جانداری را که میبینیم هر کدام یک از میلیونها علت عدم وجود خداست. موفق باشید

Vendetta

عضو جدید
من در طول سالها بحث و گفتگو راجب موضوع خدا با مردم فقط به یک نتیجه رسیدم. که احمقانه هست که بخواهیم برای کسانی که به خدا اعتقاد دارند عدم وجود خدا را ثابت کنیم. وعلت را در ان یافته ام که تعداد قلیلی شاید 10 درصد مردم این توانایی رو از نظر هوشی دارند که بتوانند متوجه بشوند که واقعا خدا یعنی ذهن ناقص انسان در برخورد با ناملایمات و سختیهای زندگی .من مطمئن هستم که بشر قرنهای اینده پیش خود فکر میکنند و تمسخر میکنند که انسانهای کنونی (یعنی ما ) چقدر از نظر هوش کمتر از انها هستیم که چیزی به اسم خدا اعتقاد داشته اییم. به مانند ما که به عربهای بت پرست صدر اسلام و هندی های گاو پرست کنونی میخندیدم.به نظر من هر شی و هر جانداری را که میبینیم هر کدام یک از میلیونها علت عدم وجود خداست. موفق باشید

آفرین.
ما هم همین رو میگیم. درود بر تو. :gol::gol::gol::gol:

بالا