آيا چپ دست ها با هوش ترند؟

black Ros

عضو جدید
بيشتر موقع ها وقتي ديگه تو كلاس موضوع خنده نداريم و حسابي خسته ايم و از گوشه و كنار كلاس صداي خسته نباشيد به استاد به گوش ميرسه و اونم سعي ميكنه مثلا توجهي نكنه و درسش رو ادامه بده توجهم به دستاي اين بچه هايي جلب ميشه كه جزوه نويسي مي كنن. يادمه ميگفتن كه آدم هاي چپ دست يه جورايي مخشون بهتر از راست دست ها كار ميكنه . نميدونم درسته يا نه. شما چي فكر مي كنيد؟
نكنه شما هم چپ دستيد!؟

زيگفريد

عضو جدید
کاربر ممتاز
والله من كمي عجيب و غريبم .

من هم چپ دستم و هم راست دست !

از هر دو دست بطور يكسان استفاده مي كنم . حالا نميدونم اين خوبه يا بد

inshushinak

عضو جدید
مرسی از اینکه به چپ دستها توجه کردی،من از دوره بچه گی اول به خاطر چپ دست بودن و بعد به خاطراستعدادی که درهنرداشتم همواره مورد توجه اطرافیان و به خصوص معلمها بودم،
همیشه هم وقتی معلم ها یا استادهای دانشکده و دوستام متوجه چپ دست بودنم می شدن با شگفتی عکس العمل نشون می دادن،منم تعجب میکردم از این عکس العملشون،شاید چون چپی ها خیلی کمترن و طبق آخرین آماری که از گوگل دارم %13آدم های دنیا چپی هستن!
واسم جالبه که تعدادشون توی هنری ها کم نیست،مثلا توی کلاس دانشکدمون 4 تا چپ دست داشتیم و تعریف نباشه چپی هامون از خلاقیتشون و ایده پردازیشون نسبتا بالاتربود،البته من گاهی مغرور میشدم و خوشحال از اینکه چپ دست هستم:cool:
طبق تحقیقاتی که دانشگاه ییل انجام داده،چپ دست ها توی یه سری کارها از راستی ها بهتروسریعتر عمل میکنن یعنی نیمکره چپ و راست با هم فعالیت میکنن که باعث میشه فرد همزمان چندکاررو با هم انجام بده،اغلب شطرنج بازهای موفق دنیا چپ دست هستند و همینطور انیشتین،داوینچی(نابغه هنر)،بناپارتو......
اینا رو چندروز پیش تو گوگل سرچیدم:thumbsup2::hypocrite:

black Ros

عضو جدید
مرسی از اینکه به چپ دستها توجه کردی،من از دوره بچه گی اول به خاطر چپ دست بودن و بعد به خاطراستعدادی که درهنرداشتم همواره مورد توجه اطرافیان و به خصوص معلمها بودم،
همیشه هم وقتی معلم ها یا استادهای دانشکده و دوستام متوجه چپ دست بودنم می شدن با شگفتی عکس العمل نشون می دادن،منم تعجب میکردم از این عکس العملشون،شاید چون چپی ها خیلی کمترن و طبق آخرین آماری که از گوگل دارم %13آدم های دنیا چپی هستن!
واسم جالبه که تعدادشون توی هنری ها کم نیست،مثلا توی کلاس دانشکدمون 4 تا چپ دست داشتیم و تعریف نباشه چپی هامون از خلاقیتشون و ایده پردازیشون نسبتا بالاتربود،البته من گاهی مغرور میشدم و خوشحال از اینکه چپ دست هستم:cool:
طبق تحقیقاتی که دانشگاه ییل انجام داده،چپ دست ها توی یه سری کارها از راستی ها بهتروسریعتر عمل میکنن یعنی نیمکره چپ و راست با هم فعالیت میکنن که باعث میشه فرد همزمان چندکاررو با هم انجام بده،اغلب شطرنج بازهای موفق دنیا چپ دست هستند و همینطور انیشتین،داوینچی(نابغه هنر)،بناپارتو......
اینا رو چندروز پیش تو گوگل سرچیدم:thumbsup2::hypocrite:
واقعا جالب بود
منم چند تا از دور و وريام چپ دست هستن كه واقعا استعداد جالبي دارن. خيلي برام جالبه كه بيشترشون اگر هم رشتشون هنر نباشه اما هنرمند هاي خيلي خوبي هستن

black Ros

عضو جدید
والله من كمي عجيب و غريبم .

من هم چپ دستم و هم راست دست !

از هر دو دست بطور يكسان استفاده مي كنم . حالا نميدونم اين خوبه يا بد
شما كه ديگه نابغه اي
يادم يكي از دوست هاي پدرم هم همينطور بود
آقا به ما امضا ميدي!!؟؟

زيگفريد

عضو جدید
کاربر ممتاز
شما كه ديگه نابغه اي
يادم يكي از دوست هاي پدرم هم همينطور بود
آقا به ما امضا ميدي!!؟؟

نظر لطف شماست ولي از اينخبرها نيست كه :smile:

دوست پدرتون ! خوبه يكي ديگه هم اينطوري ديديم .

امضا كدومه دوست گرامي ! ما كوچيك شما هم هستيم .

inshushinak

عضو جدید
واقعا جالب بود
منم چند تا از دور و وريام چپ دست هستن كه واقعا استعداد جالبي دارن. خيلي برام جالبه كه بيشترشون اگر هم رشتشون هنر نباشه اما هنرمند هاي خيلي خوبي هستن

آره خوب،من از بین چپی ها آدم متوسط ندیدم،ولی گاهی حالشو میبرم ملت انقد تو کفن،انگارار مریخ اومدی!:biggrin:
حالا خودتم چپ دستی؟ اگه هستی بگو به جمع دوستامون اضافت کنیم :cool:

black Ros

عضو جدید
آره خوب،من از بین چپی ها آدم متوسط ندیدم،ولی گاهی حالشو میبرم ملت انقد تو کفن،انگارار مریخ اومدی!:biggrin:
حالا خودتم چپ دستی؟ اگه هستی بگو به جمع دوستامون اضافت کنیم :cool:
آره, منم چپ دستم اما از اول دبيرستان مجبور شدم چپ دست بشم. يه بار دست راستم شكست منم مجبور شدم انقدر تلاش كنم كه با چپ بنويسم كه تونستم بالاخره. الان تقريبا با جفتشون مي نويسم. اما بيشتر با چپ!!!

جاذبه

عضو جدید
ادمای چپ دست نیمکره ای که مربوط به تحلیل مسایل هست بیشتر استفاده میکنن و همین مسئله باعث یادگیری سریعشونه تا راست دستها .این موضوع صحت داره عزیزم .;)

black Ros

عضو جدید
ادمای چپ دست نیمکره ای که مربوط به تحلیل مسایل هست بیشتر استفاده میکنن و همین مسئله باعث یادگیری سریعشونه تا راست دستها .این موضوع صحت داره عزیزم .;)
ممنون
ميگن جدول حل كردن هم باعث ميشه نيمكره چپ مغز آدم بيشتر كار كنه, اينم راسته؟؟؟؟

tatoo

عضو جدید
میگن آدمای چپ دست از نیمکره ی راست مغزشون بیشتر استفاده میکنن وراست دست هابرعکس............

inshushinak

عضو جدید
آره, منم چپ دستم اما از اول دبيرستان مجبور شدم چپ دست بشم. يه بار دست راستم شكست منم مجبور شدم انقدر تلاش كنم كه با چپ بنويسم كه تونستم بالاخره. الان تقريبا با جفتشون مي نويسم. اما بيشتر با چپ!!!

علاقه درونی عجیبی به چپ دست ها دارم:heart::gol:

AminNePo

عضو جدید
کاربر ممتاز
بنده دوتا دست دارم از هردوش کار میکشم
ولی فک کنم هوش ربطی به اینجور چیزا نداره
پس من باید نابغه میشدم!!!!!!!

درضمن تاپیک تکراریه!!!!

raha88

عضو جدید
خیلی دوست داشتم چپ دست بودم ولی فقط میتونم با چب کلماتو برعکس بنویسم
فکر میکنم خیلی ها بتونن این کارو کنن

mehrshad53

اخراجی موقت
از کیا باهوشترن ؟ از گنجشکا؟
فکر نکنم باهوش تر باشن ولی دروغ چرا،مطمئن نیستم:smile:

sara@fshar

عضو جدید
کاربر ممتاز
باهوش بودن رو نمی دونم ولی کلا خیلی پرحرفم:)
یه زبون سرخی دارم که .:(..........
آخرشم اون منو به باد فنا خواهد دادمی دونم:cry:

yasser_proe

عضو جدید
کاربر ممتاز
چپ دستی یا راست دستی؟

چپ دستی یا راست دستی؟

چپ دستی یا راست دستی؟

شما راست دست هستید یا چپ دست؟

چه چیزی باعث شده راست دست یا چپ دست شوید؟
آیا می‌توان چپ دستی را به راست دستی تغییر داد؟ نوزاد انسان نه راست دست و نه چپ دست است، ولی در ماههای اول زندگی کم کم به یکی از دستها تمایل بیشتری را نشان می‌دهد. در شش ماهگی اکثر نوزادان دو دست... ادامه مطلب را کلیک نمایید

ادامه مطلب

ARMIN KHAN

عضو جدید
چپ دستی یا راست دستی؟

شما راست دست هستید یا چپ دست؟

چه چیزی باعث شده راست دست یا چپ دست شوید؟
آیا می‌توان چپ دستی را به راست دستی تغییر داد؟ نوزاد انسان نه راست دست و نه چپ دست است، ولی در ماههای اول زندگی کم کم به یکی از دستها تمایل بیشتری را نشان می‌دهد. در شش ماهگی اکثر نوزادان دو دست... ادامه مطلب را کلیک نمایید

ادامه مطلب
shayad bavar nakoni vali man majboor shodam ba 2ta dasam kar konam
yani be 2tash mosalatam:redface:

inshushinak

عضو جدید
من قبول ندارم که چپ دستی باعث شرمساری یا احساس ناراحتی چپ دست ها بشه،نه در مورد من اینطور بوده ونه در اطرافیان چپ دستم،تازه حس متفاوت و خوبیه،من تا به حال هیچ مشکلی در استفاده از وسایل نداشتم و هیچ کسی هم به چپ دست بودنم نظرمنفی نداشته بلکه اغلب منو به عنوان یک فرد خلاق و باهوش تحسین کردن ، اگه دقت کرده باشید همیشه بحث سر باهوش بودن چپ دست هاست:thumbsup2::smile:

بالا