آرشیو مشاوره کارشناسی ارشد

آرشیو مشاوره کارشناسی ارشد

• عالی

رای: 144 47.8%
  • خیلی خوب

رای: 93 30.9%
  • متوسط

رای: 42 14.0%
  • بد

رای: 22 7.3%

• مجموع رای دهندگان
    301
وضعیت
موضوع بسته شده است.

elahe66

عضو جدید
کاربر ممتاز
خو...ب سلام علیکم!!

من دوباره می خوام واسه ارشد بخونم!! قبل پارسه می رفتم امسال دیگه نمی رم از همون برنامه و جزوه ها استفاده می کنم!!!

بچه ها اصلا تاریخ کارت گرفتن واسه آزاد و سراسریو یادم نیس حتی تاریخ آزمون ها رو هم!! اینارو اگه کسی یادشه بهم بگه!!

برخلاف سال قبل که فقط درس خوندم کلاس ایروبیک هم اضافه می خوام بکنم که فقط درس نباشه یه مقدار هم روحیم تقویت شه!!!

اسکیس هم سال قبل کلاس نرفتم مثه اینکه کلاسای صدیق از 6 ام 7 ام آبان دوباره شروع میشه!! نظرتون چیه از اوایل آبان اسکیسو شروع کنم؟؟؟

دروس تاریخ و مبانیم رو خوب زدم!! درک رو خیلی داغون زدم واسه همین خراب شد نمی دونم واقعا واسه درک عمومی چی باید بخونم؟؟؟؟

فنی رو هم که همه خراب می کنن ولی اگه منابع خوبش ( اصلیاشو ) یادتونه اگه امکانش هست راهنماییم کنید خوشحال میشم! چون وقت نکردم منابع اصلی فنی رو بخونم فقط جزوه های پارسه رو خوندم و مباحثی از راهیان ارشدو و جزوه های خودمو!!
پیشاپیش مرسسسسسسسسسسسسسی!!!

آخرین ویرایش:

plwdad

عضو جدید
تا حالا اسم این جزوه ها هم به گوش کسی نخورده؟
یعنی اینقدر نایابن؟

plwdad

عضو جدید
درخواست چند تا جزوه برای امتحان ارشد معماری
تو سایت منابع ارشد معماری رو که نگاه میکردم چند تا جزوه دیدم که نتونستم پیداشون کنم
کسی نداره بزاره واسه دانلود؟
اگه نه ،تو اصفهان کسی جایی سراغ نداره که برم تهیه کنم؟
------زبان عمومی
جزوه آقای امیری(تکنیک های متن خوانی)
جزوه زبان عمومی شریفی نیا
------فن ساختمان - تاسیسات -نور
جزوه تاسیسات الکتریکی مکانیکی حمید رضا ایزدی
جزوه عناصر جواد طباطبایی
جزوه دکتر عراقچیان
جزوه اختر تاوان
جزوه خانم ضیابکلو
جزوه عباس غفاری
----------مصالح
جزوه گلابچی
--------- عناصر و جزئیات
جزوه ساعد سمیعی
جزوه دکتر ثقفی
--------تاریخ معماری
جزوه دکتر متدین
جزوه آقای خوشنویس
جزوه خانم اعتضادی
جزوه حاج قاسمی
-------منظر
جزوه های منظر دانشجویان ارشد منظر
جزوه درک عمومی منظر-مریم حسینی
------- درک عمومی معماری
جزوه درک عمومی معماری- عسگری​

5967

عضو جدید
دوست خوبم
جزوه هایی که خواستی و من تعدادیشون و دارم.ولی اینا که نوشتی خیلی حجیمن چطور میشه فرستادشون بعضیاشم زیاد مهم نیستن!!!بهر حال من اینا رو دارم

فن ساختمان - تاسیسات -نور
جزوه دکتر عراقچیان
جزوه اختر تاوان
جزوه خانم غیابگلو
جزوه عباس غفاری
مصالح ماهان
جزوه دکتر ثقفی
جزوه دکتر متدین
جزوه آقای خوشنویس
-------منظر

جزوه خانم اعتضادی
منظر 2 دیگه دارم

درخواست چند تا جزوه برای امتحان ارشد معماری
تو سایت منابع ارشد معماری رو که نگاه میکردم چند تا جزوه دیدم که نتونستم پیداشون کنم
------زبان عمومی
جزوه عناصر جواد طباطبایی
جزوه دکتر عراقچیان
جزوه اختر تاوان
جزوه خانم ضیابکلو
جزوه عباس غفاری
----------مصالح
جزوه گلابچی
--------- عناصر و جزئیات
جزوه ساعد سمیعی
جزوه دکتر ثقفی
--------تاریخ معماری
جزوه دکتر متدین
جزوه آقای خوشنویس
جزوه خانم اعتضادی
جزوه حاج قاسمی
-------منظر
------- درک عمومی معماری
جزوه درک عمومی معماری- عسگری​

plwdad

عضو جدید
دوست خوبم
جزوه هایی که خواستی و من تعدادیشون و دارم.ولی اینا که نوشتی خیلی حجیمن چطور میشه فرستادشون بعضیاشم زیاد مهم نیستن!!!بهر حال من اینا رو دارم

فن ساختمان - تاسیسات -نور
جزوه دکتر عراقچیان
جزوه اختر تاوان
جزوه خانم غیابگلو
جزوه عباس غفاری
مصالح ماهان
جزوه دکتر ثقفی
جزوه دکتر متدین
جزوه آقای خوشنویس
-------منظر
جزوه خانم اعتضادی
منظر 2 دیگه دارم
PDF اینا یا فایل وردشون رو نداری؟
نمیدونی کجا میشه گیرشون آورد؟

sara_rainbow

عضو جدید
کسی منابع کارشناسی ارشد رو داره؟

کسی منابع کارشناسی ارشد رو داره؟

سلام بچه ها.من سال آخر مهندسی کامپیوتر هستم و میخوام واسه ارشد کنکور معماری رو بدم
کسی منابع سوالات رو میدونه؟
خواهش میکنم کمکم کنید
ممنونم:gol:

addicted

عضو جدید
هر چی منبع میخوای بخونی تو لینک پایینه،البته اگه بتونی همشو گیر بیاریو بخونی...:D
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/202307-درخواست-کمک-برای-منابع-ضروری-ارشد-معماری

raha

مدیر بازنشسته
------زبان عمومی
جزوه عناصر جواد طباطبایی
جزوه دکتر عراقچیان
جزوه اختر تاوان
جزوه خانم ضیابکلو
جزوه عباس غفاری
----------مصالح
جزوه گلابچی
--------- عناصر و جزئیات
جزوه ساعد سمیعی
جزوه دکتر ثقفی
--------تاریخ معماری
جزوه دکتر متدین
جزوه آقای خوشنویس
جزوه خانم اعتضادی
جزوه حاج قاسمی
-------منظر
------- درک عمومی معماری
جزوه درک عمومی معماری- عسگری

شما همه منابع رو خوندین که الان به فکر این جزوه ها هستین؟؟!!
من از بین اینا جزوه ها ی دکتر خوشنویس و دکتر غیابکلو رو داشتم فقط.. که همونا رو هم نخوندم درست و حسابی:دی
خانم دکتر غیابکلو کتابشون رو خوندم--> تاسیسات الکتریکی/
به نظر من همون منابع اصلی رو دقیق بخونید بهتر از این جزوه هاست.

2050061439

عضو جدید
با عرض سلام و خسته نباشید من یه درخواست راهنمایی از شما دارم امسال می خوام ارشد شرکت کنم و رشته من هم معماری میشه راهنماییم کنین که ارشد شهرسازی بازار کارش تو ایران برای یه خانم خوبه یا ارشد مدیریت پروژه و یا کدوم گرایش معماری با تشکر.
شهرسازی بهتره........موفق باشی

bambo

عضو جدید
کمک منم جزوه غیابکلو رو می خوام اگه نگید چجوری به دست بیارم لطف بزرگی کردید.

aslan_thr

عضو جدید
سلام دوستان
نمی دونم اطلاع دارید یا نه اما امسال به جز دانشگاه آزاد ، دانشگاه سراسری هم اعلام تکمیل ظرفیت کرد و برای معماری یه رشته جدید اضافه شد. به اسم معماری داخلی دانشگاه تهران که 8 نفر هم ظرفیت داره. کسی ثبت نام کرد برای تکمیل ظرفیت ؟ اگه نیاز هست یه تاپیک جدا برای این موضوع درست کنیم. چون ممکنه سوالاتی باشه در موردش.

esmikhani.m

عضو جدید
سلام الهه 66.خسته نباشید.من خیلی دیر خوندم سوالتونو نمیدونم الان در چه وضعیتی هستید ولی اگر دروس تیوری هم پیشه صدیق برید خوبه همون آموذشگاهش منضورمه

آخرین ویرایش:

esmikhani.m

عضو جدید
نتایج آزاد ر زدن ها...
کیا قبول شدن ؟

من که :

اسکیس 90
تاریخ معماری 52
مبانی نظری 67
دانش فنی 21
زبان 0

مشهد هم قبول نشدم

اسکیس که عالی زدی ولی زبان .....یه صحبت کلی اگر زبان انگلیسی بلد نیستید سخت کار کنید که بدون زبان اگر از سد کنکور بگذرید دانشگاه رو نمیتونید به اتمام برسونید...50%جزوات ارشد مخصوصا سراسری انگلیسی هستش پسس نتیجه اینکه

esmikhani.m

عضو جدید
دقیقا همینه و منم همینو گفتم. اون تست رنزو پیانو رو من نزدم. مطمئنم 90% اونایی که زدن شانسی زدن رو حساب اینکه منظره پس طراحی محیطیه. وقتی تعداد این سوالا زیاد میشه درصد دخیل بودن شانس میره بالا و امتحان از استاندارد بودن درمیاد. اینهمه سوال قشنگ و متناسب برای تاریخ میتونسته طرح بشه ورداشتن چیا رو دادن...مسجد سید کجای معماری ایران قرار داره؟! اینهمه معمار معاصر و سبکای مختلفو گذاشته کنار میپرسه کدوما بیشتذ باهم فرق دارن! خیلی ابلهانست این طرز برخورد. انقدرم جوابا رو دیر میدم که هرکی هرچی زده یادش بره.

سلام دوست عزیز عمده حرفاتون صحیح ولی شما برای ارشد امتحان دادین و گویی طلب هم از جماعت طراح سوال.مصحح.برگزار کننده.خود اصل کنکور و...دارید اما....!
مسجد سید یکی از مساجد مهم ایرانی است که سنگ بنای اضافه شدن و ترکیب مسجد ومدرسه است این مهمترین شاخصه اش هست.اطلاعات جزیی تری بخواهید بهتون بدم.
البته تقصیر شما نیست این نویسنده ها هستند که فکر میکنن مسجد یه جامع عباسی و جامع اصفهان وکیل شیرازو چند تای دیگست و من و شما هم که مصرف کننده ایم اگر اسمی غیر از این چندتا بگوشمون بخوره انگار قرآن خدا غلط شده...انقدر هم که فکر میکنید یلخی نیست

ehsan_shp

عضو
دوستان سلام
من کتاب درک رفتار سازه ها و سازه در معماری را اصلا نمی فهمم به خصوص مطالعات موردیش را
چیکار کنم؟
کسی از دوستان هست سایتی بشناسه یا انیمیشن هایی از چگونگی توزیع نیروها در این چنین ساختمان های معروف؟
ممنون میشم

my_silent_is_cry

عضو جدید
سلام . میگن امسال دانشگاه آزاد کنکور ارشد تبدیل شده به دکتری یعنی از لیسانس مستقیم به دکتری قبول می شیم . کنکور 90 .
دوستم می گفت از تلویزیون شنیده . درسته ؟
شما اطلاعی دارید ؟

art-s

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام . میگن امسال دانشگاه آزاد کنکور ارشد تبدیل شده به دکتری یعنی از لیسانس مستقیم به دکتری قبول می شیم . کنکور 90 .
دوستم می گفت از تلویزیون شنیده . درسته ؟
شما اطلاعی دارید ؟

واقعا؟؟؟؟ اگه کسی خبر تاییر شده در این مورد داره بگه لطفا:(:cry::(:(

نورا_میلان

عضو جدید
دانشگاه های غیرانتفائی کارشناسی ارشد در مازندران

دانشگاه های غیرانتفائی کارشناسی ارشد در مازندران

سلام دوستان عزیز
لطف کنید اگه میدونید دانشگاه های سراسری مازندران و بگید
مرسسسسسسسسسسسسی:smile:

elahe66

عضو جدید
کاربر ممتاز
شنبه 08 آبان 1389 - ساعت 13:02
شماره خبر: 100889708291​

خدايي خبر داد:
ثبت نام کنکور ارشد 90 از فردا
جام جم آنلاين: معاون سازمان سنجش آموزش کشور با تشريح جزئيات نحوه ثبت نام در کنکور کارشناسي ارشد سال 1390 گفت: ثبت نام کليه متقاضيان شرکت در آزمون ورودي تحصيلات تکميلي از طريق اينترنت و از روز يکشنبه 9 آبان ماه آغاز مي شود و تا ساعت 24 روز يکشنبه 16 آبان ماه پايان مي‌پذيرد.

ابراهيم خدايي در گفت و گو با مهر، با بيان اينکه ثبت‌نام‌ براي‌ شرکت‌ در آزمون ارشد ‌سال 1390 به دو روش امکانپذير است، گفت: در روش اول متقاضي ثبت نام بايد با مراجعه به سايت سازمان به نشاني www.sanjesh.org دفترچه راهنماي ثبت‌نام را به همراه اطلاعات مورد نياز جهت ثبت‌نام دريافت کند.
معاون سازمان سنجش افزود: با توجه به اينکه پرداخت هزينه ثبت‌نام در اين روش به صورت اينترنتي انجام مي شود، داوطلبان لازم است به وسيله کارت‌هاي عضو شتاب که پرداخت الکترونيکي آنها فعال است با مراجعه به سايت سازمان و پرداخت مبلغ 105هزار ريال به عنوان وجه ثبت‌نام شرکت در آزمون يک کدرشته امتحاني ، نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند.

وي با اشاره به روش دوم ثبت نام در آزمون گفت: در اين روش داوطلب با مراجعه به باجه‌هاي پستي نسبت به خريد کارت اعتباري داراي رمز عبور به منظور ورود به سيستم نرم‌افزاري ثبت‌نام اينترنتي، به مبلغ 105 هزار ريال و دريافت يک جلد دفترچه راهنماي ثبت‌نام در آزمون که براي توزيع آن 7 هزار ريال توسط پست از داوطلب دريافت مي‌ شود، اقدام کنند.

خدايي گفت: داوطلبان لازم است پس‌ از مطالعه‌ دقيق‌ دفترچه‌ راهنما چنانچه‌ واجد شرايط شرکت‌ درآزمون‌ باشند مدارک لازم را تهيه و نسبت به تکميل پيش‌نويس تقاضانامه اقدام کنند.

وي اظهار داشت: ثبت‌نام براي شرکت در آزمون ورودي تحصيلات تکميلي (دوره‌هاي کارشناسي ارشد ناپيوسته داخل) سال 1390 تنها از طريق ثبت‌نام الکترونيکي (اينترنتي) انجام مي شود لذا داوطلبان بايد براي ثبت‌نام به سايت سازمان سنجش مراجعه کنند.

معاون سازمان سنجش گفت: داوطلباني که علاوه بر رشته‌ انتخابي‌ يا امتحاني‌ اصلي علاقه‌مند به‌ انتخاب‌ يکي‌ از 67 کدرشته‌ امتحاني‌ ديگر به‌ عنوان‌ رشته‌ امتحاني‌ دوم هستند ضرورت‌ دارد که‌ کدرشته‌ امتحاني دوم را نيز در مربع بند مربوط در تقاضانامه درج ‌کنند.

وي افزود: اين دسته از داوطلبان ‌بايد براي رشته امتحاني‌ دوم يک‌ کارت اعتباري ديگر داراي رمز عبور به منظور ورود به سيستم نرم‌افزاري ثبت‌نام اينترنتي، به مبلغ 105 هزار ريال علاوه بر کارت اعتباري اول خريداري کنند. لازم به ذکر است در صورت خريد کارت اعتباري براي آزمون دوم (شناور)، 7 هزار ريال ديگر نيز بابت هزينه‌ توزيع، توسط پست دريافت خواهد شد.

خدايي گفت: داوطلباني که متقاضي ثبت‌نام و شرکت در آزمون کدرشته‌هاي امتحاني اصلي و شناور هستند و علاقمند به شرکت در گزينش رشته‌هاي تحصيلي دانشگاه پيام نور و مؤسسات آموزش عالي غيردولتي و غيرانتفاعي هستند، لازم است علاوه بر پرداخت مبالغ ثبت‌نام، نسبت به پرداخت مبلغ 34 هزار ريال ديگر نيز از طريق روش اول و يا دوم، براي اعلام علاقمندي اقدام کنند.

معاون سازمان سنجش آموزش کشور اضافه کرد: هزينه توزيع کارت اعتباري علاقمندي نيز مبلغ 3 هزار ريال است که توسط پست دريافت خواهد شد.

معمارباشی

عضو جدید
اسم مجموعه ی مدیریت پروژه و ساخت به مجموعه هنرهاي ساخت ومعماري(کد رشته : 1361) تغییر بافته ....

نام رشته امتحاني (کد رشته امتحاني)
مجموعه معماري (1352)
مجموعه هنرهاي ساخت ومعماري (1361)

memaran_89

عضو جدید
کارشناسی ارشد

کارشناسی ارشد

:)سلام . من امروز تصمیم گرفتم تو کنکور ارشد امسال شرکت کنم اما منابع رو ندارم. میخوام تو گرایش مطالعات معماری ایران شرکت کنم.میشه لطفا بهم کمک کنید؟ ممنونم. ضمنا من تازه وارد هم هستم و....

mohamad313

عضو جدید
:)سلام . من امروز تصمیم گرفتم تو کنکور ارشد امسال شرکت کنم اما منابع رو ندارم. میخوام تو گرایش مطالعات معماری ایران شرکت کنم.میشه لطفا بهم کمک کنید؟ ممنونم. ضمنا من تازه وارد هم هستم و....

سلام دوست عزیز جدیدترین منابع رو باید از کسانی که امسال قبول شدن بگیرین...ولی یه سری منابع به صورت کلی تو این تایپیک میتونی پیدا کنی....همه ی صفحاتشو ببین......

http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/122954-%D9%85%D9%86%D8%A7%D8%A8%D8%B9-%D9%85%D8%B7%D8%A7%D9%84%D8%B9%D8%A7%D8%AA%DB%8C-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D9%86%D8%A7%D8%B3%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D8%AF-%DA%AF%D8%B1%D8%A7%DB%8C%D8%B4-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%AE%D8%AA%D9%84%D9%81-%D9%85%D8%B9%D9%85%D8%A7%D8%B1%DB%8C

یه سری هم به اینجا بزن آنالیز سوالات سالهای قبله
http://www.memarico.com/spMemarico/...ment&app=Documents&docId=11777&docParId=11764

این منابع هم شاید بتونه کمکتون کنه..........من که پارسال قبول نشدم انشاالله امسال با هم قبول بشیم.....اگه میخوای قبول بشی باید خوب و با تمرکز درس بخونی.........تا ببینیم خدا چی می خواد..........

تذکر: این منابع تنها 60 درصد مطالب تست های کنکور را در دروس مورد نظر پوشش می دهند. به همین خاطر با توجه به اینکه داوطلبان رشته معماری در صورت کسب 50 درصد در کلیه دروس، معمولا رتبه ی زیر 50 کسب می نمایند، اسامی جزوات و کتاب ذیل که در ادامه آمده است، برای داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد معماری پیشنهاد می شود.

موفق باشید

زبان انگليسي:
زبان عمومي:
زبان عمومي، نويسنده: دكتر اميري، جلد اول و دوم، انتشاراتپوران پژوهش
504 لغت زبان انگليسي

زبان تخصصي:
زبان تخصصي معماري، نويسنده حسين فرهادي، انتشارات سمت
فرهنگ تصويري معماري، نويسنده: د.ك.چينگ، ترجمه : محمد احمدي نژاد

تاريخ:
معماری جهان:
آشنايي با معماري جهان، ابراهيم زارعي
معماری معاصر:
معماري معاصر غرب، وحيد قباديان
جزوه مبانی نظری معماری معاصر، دکتر حامد کامل نیا، جهاد دانشگاهی دانشگاه تهران
معماری ایران:
سبك شناسي معماري ايران، نويسنده: مرحوم پيرنيا، تاليف معماريان
معماري اسلامي ايران، نويسنده: مرحوم پيرنيا، تاليف معماريان
معماری اسلامی:
معماري اسلامي، نويسنده: هيلن براند، ترجمه ايرج اعتصام

دروس فني:
براي رشته معماري، جزوات دروس فني هر يك از آموزشگاه هاي ذيل پيشنهاد مي شود (ترتيب اسامي بر حسب الويت بندي جزوات اين موسسات از لحاظ كيفي مي باشد):
خانه عمران، آكادمي تخصصي معماري (جهاد دانشگاهي دانشگاه الزهرا)، مهراز (انجمن فارغ التحصيلان دانشگاه هنر)، جهاد دانشگاهي دانشگاه تهران، مركز معماري ايران

به صورت تك موردي:
ايستايي و سيستم هاي ساختماني
مهندس سروش نيا (خانه عمران و آكادمي معماري)

عناصر و جزئيات ساختماني
الويت اول: مهندس طباطبايي (كلاس هاي دوره پاييزه خانه عمران در سال جاري)
الويت دوم: مهندس كزازي (مركز معماري ايران)
الويت سوم: مهندس سعيدي پور (كلاس هاي دوره تابستانه خانه عمران و دوره هاي 87 و 86 مركز معماري)

مصالح ساختماني
اولويت اول: مهندس سروش نيا (خانه عمران كنكور 88)
اولويت دوم: مهندس كلبه داري (دوره پاييزه خانه عمران در سال جاري)

تنظيم شرايط محيطي
مهندس طهماسبي (خانه عمران و آكادمي معماري) و يا دكتر بهزادي (جهاد دانشگاهي دانشگاه تهران)

تاسيسات مكانيكي
مهندس بيژن فر (خانه عمران و آكادمي تخصصي معماري) و يا مهندس ايزدي (مهراز)

تاسيسات الكتريكي
مهندس ايزدي (خانه عمران و مهراز) و يا مهندس هدايتي (آكادمي تخصصي معماري) و يا جزوه مهندس سروش نيا

درك عمومي معماري:
تنها براي دانشجويان غير معماري:
رسم فني، نويسنده: متقي پور، نشر دانشگاهي
پرسپكتيو، نويسنده: گ. وايت، ترجمه هرمز معزز
براي كليه داوطلبان:
جزوه درسي، مهندس عسگري (خانه عمران، جهاد دانشگاهي دانشگاه تهران)
و
مبادی سواد بصری، نویسنده: دونیس داندیس، ترجمه: مسعود سپهر، نشر سروش
یا
زيبايي شناسي در معماري، نويسنده: ي.ك.گروتر، انتشارات دانشگاه شهيد بهشتي
یا
فرم، فضا و نظم، تاليف: د.ك.چينگ، انتشارات دانشگاه تهران
و
آفرینش نظریه معماری، نویسنده: جان لنگ، ترجمه: علیرضا عینی فر، انتشارات دانشگاه تهران
و
تفکر ترسیمی برای معماری و طراحان، نویسنده: پل لازیو، ترجمه: سعید آقایی
درك عمومي منظر:
طراحي باغ، نويسنده: غزاله روحاني (كپي اين كتاب در اكثر موسسات كنكور موجود است)
باغ ايراني، حكمت كهن، منظر جديد، انتشارات موزه هنرهاي معاصر
باغ ايراني، دونالد ويلبر، ترجمه: مهين دخت صبا
باغ ايراني، تمثيلي از بهشت
جلد هفتم مجموعه معماري راهيان ارشد، انتشارات آزاده – فصل دوم و سوم
جزوه درسي، مهندس حسيني (دوره پاييزه خانه عمران)

تلفن موسسات معرفي شده، جهت كسب اطلاعات بيشتر:

خانه عمران: 6-88520681
آكادمي تخصصي معماري (وابسته به جهاد دانشگاهي دانشگاه الزهرا): 50-88986060
مركز معماري ايران: 88817591-88816082
مهراز(انجمن فارغ التحصيلان معماري دانشگاه هنر): 44261666-44210595
جهاد دانشگاهي دانشگاه تهران: 84650

آخرین ویرایش:

elahe66

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام من چندتا سوال داشتم
کد رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی 316 میشه واسه معماری؟؟؟؟؟چون تو جدول 10 نوشته معماری داخلی و چیزی جز این گروه هم نداره!!!

جریان این آزمون المپیاد چیه ؟؟؟

آیا اگه گزینه پیام نور و غیر انتفاعی رو بزنیم اگه قبول شیم حتما باید بریم یا اگه نریم مشکلات بعدی داره؟؟؟؟

این دوره های مجازی دانشگاه ها جریانش چیه؟؟ معتبره مدرکش؟؟؟ اصلا یعنی چی؟؟؟ اگه بزنیم و نریم مشکلی پیش میاد؟؟

elahe66

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوست عزیز جدیدترین منابع رو باید از کسانی که امسال قبول شدن بگیرین...ولی یه سری منابع به صورت کلی تو این تایپیک میتونی پیدا کنی....همه ی صفحاتشو ببین......

http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/122954-%D9%85%D9%86%D8%A7%D8%A8%D8%B9-%D9%85%D8%B7%D8%A7%D9%84%D8%B9%D8%A7%D8%AA%DB%8C-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D9%86%D8%A7%D8%B3%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D8%AF-%DA%AF%D8%B1%D8%A7%DB%8C%D8%B4-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%AE%D8%AA%D9%84%D9%81-%D9%85%D8%B9%D9%85%D8%A7%D8%B1%DB%8C

یه سری هم به اینجا بزن آنالیز سوالات سالهای قبله
http://www.memarico.com/spMemarico/...ment&app=Documents&docId=11777&docParId=11764

این منابع هم شاید بتونه کمکتون کنه..........من که پارسال قبول نشدم انشاالله امسال با هم قبول بشیم.....اگه میخوای قبول بشی باید خوب و با تمرکز درس بخونی.........تا ببینیم خدا چی می خواد..........

تذکر: این منابع تنها 60 درصد مطالب تست های کنکور را در دروس مورد نظر پوشش می دهند. به همین خاطر با توجه به اینکه داوطلبان رشته معماری در صورت کسب 50 درصد در کلیه دروس، معمولا رتبه ی زیر 50 کسب می نمایند، اسامی جزوات و کتاب ذیل که در ادامه آمده است، برای داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد معماری پیشنهاد می شود.

موفق باشید

زبان انگليسي:
زبان عمومي:
زبان عمومي، نويسنده: دكتر اميري، جلد اول و دوم، انتشاراتپوران پژوهش
504 لغت زبان انگليسي

زبان تخصصي:
زبان تخصصي معماري، نويسنده حسين فرهادي، انتشارات سمت
فرهنگ تصويري معماري، نويسنده: د.ك.چينگ، ترجمه : محمد احمدي نژاد

تاريخ:
معماری جهان:
آشنايي با معماري جهان، ابراهيم زارعي
معماری معاصر:
معماري معاصر غرب، وحيد قباديان
جزوه مبانی نظری معماری معاصر، دکتر حامد کامل نیا، جهاد دانشگاهی دانشگاه تهران
معماری ایران:
سبك شناسي معماري ايران، نويسنده: مرحوم پيرنيا، تاليف معماريان
معماري اسلامي ايران، نويسنده: مرحوم پيرنيا، تاليف معماريان
معماری اسلامی:
معماري اسلامي، نويسنده: هيلن براند، ترجمه ايرج اعتصام

دروس فني:
براي رشته معماري، جزوات دروس فني هر يك از آموزشگاه هاي ذيل پيشنهاد مي شود (ترتيب اسامي بر حسب الويت بندي جزوات اين موسسات از لحاظ كيفي مي باشد):
خانه عمران، آكادمي تخصصي معماري (جهاد دانشگاهي دانشگاه الزهرا)، مهراز (انجمن فارغ التحصيلان دانشگاه هنر)، جهاد دانشگاهي دانشگاه تهران، مركز معماري ايران

به صورت تك موردي:
ايستايي و سيستم هاي ساختماني
مهندس سروش نيا (خانه عمران و آكادمي معماري)

عناصر و جزئيات ساختماني
الويت اول: مهندس طباطبايي (كلاس هاي دوره پاييزه خانه عمران در سال جاري)
الويت دوم: مهندس كزازي (مركز معماري ايران)
الويت سوم: مهندس سعيدي پور (كلاس هاي دوره تابستانه خانه عمران و دوره هاي 87 و 86 مركز معماري)

مصالح ساختماني
اولويت اول: مهندس سروش نيا (خانه عمران كنكور 88)
اولويت دوم: مهندس كلبه داري (دوره پاييزه خانه عمران در سال جاري)

تنظيم شرايط محيطي
مهندس طهماسبي (خانه عمران و آكادمي معماري) و يا دكتر بهزادي (جهاد دانشگاهي دانشگاه تهران)

تاسيسات مكانيكي
مهندس بيژن فر (خانه عمران و آكادمي تخصصي معماري) و يا مهندس ايزدي (مهراز)

تاسيسات الكتريكي
مهندس ايزدي (خانه عمران و مهراز) و يا مهندس هدايتي (آكادمي تخصصي معماري) و يا جزوه مهندس سروش نيا

درك عمومي معماري:
تنها براي دانشجويان غير معماري:
رسم فني، نويسنده: متقي پور، نشر دانشگاهي
پرسپكتيو، نويسنده: گ. وايت، ترجمه هرمز معزز
براي كليه داوطلبان:
جزوه درسي، مهندس عسگري (خانه عمران، جهاد دانشگاهي دانشگاه تهران)
و
مبادی سواد بصری، نویسنده: دونیس داندیس، ترجمه: مسعود سپهر، نشر سروش
یا
زيبايي شناسي در معماري، نويسنده: ي.ك.گروتر، انتشارات دانشگاه شهيد بهشتي
یا
فرم، فضا و نظم، تاليف: د.ك.چينگ، انتشارات دانشگاه تهران
و
آفرینش نظریه معماری، نویسنده: جان لنگ، ترجمه: علیرضا عینی فر، انتشارات دانشگاه تهران
و
تفکر ترسیمی برای معماری و طراحان، نویسنده: پل لازیو، ترجمه: سعید آقایی
درك عمومي منظر:
طراحي باغ، نويسنده: غزاله روحاني (كپي اين كتاب در اكثر موسسات كنكور موجود است)
باغ ايراني، حكمت كهن، منظر جديد، انتشارات موزه هنرهاي معاصر
باغ ايراني، دونالد ويلبر، ترجمه: مهين دخت صبا
باغ ايراني، تمثيلي از بهشت
جلد هفتم مجموعه معماري راهيان ارشد، انتشارات آزاده – فصل دوم و سوم
جزوه درسي، مهندس حسيني (دوره پاييزه خانه عمران)

تلفن موسسات معرفي شده، جهت كسب اطلاعات بيشتر:

خانه عمران: 6-88520681
آكادمي تخصصي معماري (وابسته به جهاد دانشگاهي دانشگاه الزهرا): 50-88986060
مركز معماري ايران: 88817591-88816082
مهراز(انجمن فارغ التحصيلان معماري دانشگاه هنر): 44261666-44210595
جهاد دانشگاهي دانشگاه تهران: 84650

با تشکر از شما

این که گفتید 50 % کلیه دروس رو اگه بزنن رتبه زیر 50 می گیرن دقیقا یعنی چی؟؟ یعنی اگه از هر گروهی حدودا 50 درصد بزنیم؟؟؟

تو دفترچه یه تبصره واسه ردیف 27 نوشته : نیازی به تعیین گرایش نیس و سوالات آزمون در قالب مجموعه گرایش ها تهیه و تنظیم شده و داوطلبان لازم است بنا به علاقه در جلسه آزمون به سوالات گرایش یا گرایش های دلخواه پاسخ دهند.

من که می خوام گرایشمو مهندسی معماری بزنم به کدوما بیشتر بها بدم؟ به اولویت اگه بهم بگین ممنون می شم!!!!

elahe66

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها کسی cd یا pdf از جزوه های جهاد دانشگاهی و دانشگاه تهران داره؟؟؟؟
اگه کسی لطف کنه و اگه از منابع مفید فایلی به صورت قابل انتقال از طریق نت داره اگه امکان داشته باشه بذاره تا بقیه هم استفاده کنن!!!!

فک کنم همه آدما تو سن و سال ماها دیگه به این اصل متافیزیکی پی بردن که:
دعای دیگران خیلی بیشتر از اینکه آدم فک کنه اگه اطلاعاتی پخش کنه رقیب زیاد میشه تو موفقیت تاثیر داره!!!:redface:

urmo

کاربر فعال
من گرفتم و دارم میخونم جزواتش با کتاب های اصلی زیاد فرقی نداره هموناست فقط خلاصه کردن و یک سری نکات اضافی داره اگه میخوای بگیری برو آتلیه صدیق اونجا داره

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا