مهم ترین اخبار فوتبال ایران

Matrix

عضو جدید
ببينيد اقاي ماتريكس من طرفدار استقلال هستم چشم سعي مي كنم منطقي باشم به شرط اينكه منطقي جواب بشنوم
اين مسئله تموم شده ولي خوب ميخوام نظرمو بگم
ببينيد توي بازي پرسپوليس 7 دقيقه وقت اضافي گرفته شد به قول شما نود هم نشون داد ولي راست و حسيني بگو تو همه بازي ها اين جوري وقت تلف شده ميگيرن؟
اگه قرار باشه واسه هر تعويض 30 ثانيه پس اكثر بازي ها بايد بالاي 2 دقيقه داشته باشه كه هميشه اينطور نيست واقعا تو اروپا اينطوره
اگه هم ميگي كه مظفري قانونو اجرا كرده پس چرا فقط بعضي جاها رعايت ميكنه
من معتقدم پرسپوبيس شايسته قهرماني بود و بايد قهرمان ميشد . اگه نمي شد از ناجوانمردي فوتبال بود ولي اينو هم قبول دارم كه داور تو اون بازي حداقل طبق عرف داوري نكرد

حرف شما درسته. اگر این بازی رو میدادن یه داور آلمانی ، حداکثر 2 دیقه وقت اضافه میگرفت!
اگر انگلیسی بود 4 دقیقه میگرفت ! و تو اروپا حداکثر 5 دقیقه (ایتالیایی) میگرفت!

ولی تو فوتبال ایران باور کن تو همین لیگ قبلی هم ، خود من یادمه تو نود 3-4 بازی همچین وقت اضافه ای داشتن و کلی بحث شد.

Persia Boy

عضو جدید
کاربر ممتاز
ولی تو فوتبال ایران باور کن تو همین لیگ قبلی هم ، خود من یادمه تو نود 3-4 بازی همچین وقت اضافه ای داشتن و کلی بحث شد.
اگه بازی مثلا ملوان هم بود همین قدر میگرفتند , بله حرف شما درسته ولی اون وقت اضافه ها هم توی بازی استقلال یا پرسپولیس بوده و زمانی که یکی از این دو تیم عقب بوده . غیر از اینه؟

Matrix

عضو جدید
اگه بازی مثلا ملوان هم بود همین قدر میگرفتند , بله حرف شما درسته ولی اون وقت اضافه ها هم توی بازی استقلال یا پرسپولیس بوده و زمانی که یکی از این دو تیم عقب بوده . غیر از اینه؟

متاسفانه باید بگم آره ، غیر از اینه!

یکی بازی سایپا بود. (ولی مطمئن نیستم مقابل استقلال بود یا یه تیم دیگه)

یکی هم اگه اشتباه نکنم بازی صنعت نفت - ابومسلم ( تو مشهد.)

"Pejman"

دستیار مدیر مهندسی کشاورزی گیاهان دارویی
فوتبال ایران خیلی کند هست. همونطوری که میدونید خداییش به نظر من نباید ایران رو با ایتالیا و ... مقایسه کنیم. ایران کجا و اروپا کجا. از لحاظ داوری هم اینو بگم که اگر مرادی بهترین داور ایران هست توی دنیا حرفی برای گفتن نداره. فنایی هم کمک داور بوده در فینال جام جهانی . داور نبوده که استرس داشته باشه. مرادی کلا داور خوبی هست. من یادم میاد خسروی هم به نسبت بد نبود ولی الان چندسالی هست مغلوم نیست چی شده ! حالا خوبه توی ایران کمتر برای داور ها خط و نشون میکشند. خوشبختانه باید اینو بزاریم و بچسبونیم به فرهنگ مردم ایران. (برخلاف حرف ادمین) به هر حال مرادی چه خوب و چه بد این مطلب رو من از رادیو شنیدم. در بازی های المپیک از داوران غرب آسیا استفاده کردند. برای جام جهانی قرار هست از داوران شرق آسیا استفاده کنند. ادمین حالا اگه اینجوری نشد !!! آخه رادیو ورزش 24 سعته داره میگه ... یک کم اگه وقت کردین رایو ورزش گوش کنید. البته من فقط به برکت چراغ قرمز رادیو ماشینو روشن میکنم و گوش میدم. رادیو حرف های تازه و قشنگی در مورد فوتبال ایران میزنه. با رادیو آشتی کنیم کاملا متوجه منظورم میشید.

afshin_ss

عضو جدید
کاربر ممتاز
اولا يه نكته تو صحبت هاي ادمين بگم اون نگفت همه بي فرهنگن گفت بعضي از طرفداراي بي فرهنگ دو تيم سروش و احسان جان شما كه معتقد نيستين همه ي طرفداراي اين دو تيم با فرهنگن؟؟؟

در مورد اين تصميم هم بايد بگم همونطوري كه فنايي اومد و گفت مرادي بهترينه و بايد حمايت بشه ولي درست چند شب قبلش تو برنامه ي ورزش از نگاه دو كارشناس داوري گفت داور موفق علاوه بر تسلط بر قوانين دو چيز لازم داره: جسارت(شجاعت) و يه نوع ژن و ذات داوري است كه من هيچ كدوم رو در اين چند سال در آقاي مرادي نديدم!!!بعد بر مي گرده ميگه داوري كه تو ليگ هر گندي مي خواد مي زنه بعد مي برنش آسيا همين ميشه ديگه!!!اگه يه آدم بي سواد رو بياري برنامه زنده اينطوري حرف نمي زنه

يا مدير عامل محترم شما ميگه چون اشتباه كرده پس طبق قانون سوم نيوتن بايد بهش توهين بشه و صندلي هاي ورزشگاه رو بشكنن!!!

afshin_ss

عضو جدید
کاربر ممتاز
شما هنوزم دارين بحث وثت اضافه پارسال رو مي كنين ديگه تموم شده ولي سروش جان اون چند تا بازي اي كه ميگي همين قدر وقت اضافه گرفتن تو بازي اتفاق خيلي خاصي افتاده بود و بازي چند دققه تعطيل شده بود و اونايي كه ميگي روش اعتراض بود اعتراض سر اين بود كه چرا وقت اضافه كم گرفتن نه اينكه چرا زياد گرفتن

tebyan

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
منم برای پرسپولیس متاسفم
که مثلا ادعای یه تیم بین المللی و داره بعد این طوری میاد و یه برنامه میریزه و وضع مرادی و این طوری می کنه
ادعای بین المللی بودنش اینه
گفتن سعید مظفری بهترین داوره اما نگفتن که مرادی خوب نیست و داوری بلد نیست
بماند که کلاس داوری این دو تا کلی با هم فرق داره و .........
بی فرهنگی تماشاچیا هم که بماند
ولی سروش وقتی ادمین میگه مدیریت افتضاحه و باید اونجا اصلاح بشه درسته
و این مبنی بر این نیست که تماشاچیای ما در اوج با فرهنگی حضور دارن
تماشاچیای بی فرهنگ که جای خود داره
اگه اون مدیریت درست بشه دیگه امثال ........به خودشون اجازه نمیدن که بخوان همچین کارایی و بکنن

asiabadboy

عضو فعال
کاربر ممتاز
کلا سطح داوری از سطح لیگ برتر پایینتره .... حالا سطح لیگ برتر کجاس کارنداریم....
عموما ....داورای ایرانی بدون تحصیلات اکادمیک و ناگریز از شرایط جامعه به داوری روی اوردن....
در صورتیکه داوری نیاز به سطح فکری بالا و IQ لازم برای تصمیم گیریهای ناگهانی داره....
....
یه نیم نگاهی به داورای مطرح دنیا ....می بینیم شغل دوم اونا داوریه و شغل اولشون یه شغل مطرح اجتماعییه با تحصیلات عالی....
....
مشکل اصلی ما فدراسیون و مدیریت اونه که اساسنامه تعریف شده ای واسه داوری نداره و با تصدی مدیریتهای جدید .... تعاریف فدراسیون عوض میشه ....
....
هیچ ربطی هم به مردم و فرهنگ و هوادار نداره .... مگه از مردم انگلیس کله خرابتر داریم ....
چی باعث میشه اونا مثل بچه ادم سرجاشون بشینن و تو لحظات حساس اشتباه داوری .... تحریک نشن؟
جواب این سوال ....راه حل مشکل فضای نامطلوب استادیوم هاس...............

کربلایی

مدیر بازنشسته
...
ببینم ، جناب ادمین اگه از مثلا" 1 میلیون طرفدار سپاهان بگذریم ، و تیم های اهوازی رو هم کنار بزاریم.

حتما" میدونی که طرفداری این دو تیم ، یعنی مردم ایران! یعنی سرتاسر کشور! خیلی خیلی جالبه که اینجا بهشون لقب "بی فرهنگ" میدی ، ...!

سلام
1- آقای مدیر نگفتن که همه طرفداران تیم های پایتخت بی فرهنگند، بلکه گفتند بعضی طرفداری بی فرهنگ که فکر کنم منظورشون این بود که اون قسمتی از طرفداری پرسپولیس و استقلال که فحش می دن و داورها رو تهدید می کنند بی فرهنگند!
البته من تهید داور توسط طرفدار رو تا ثابت نشه باور نمی کنم، و فکر می کنم این نوعی مظلوم نمایی از سوی داوریس که اشتباه کرده(منظورم فقط آقای مرادی نیست)!
با بقیه حرفات منم موافقم.

2-بنظر من این مسئله کناره گیری از داوری یک بازی بیش نیست! چرا که بر عالم و آدم روشن بود که جناب آقای مرادی شانس چندانی برای حظور در جام جهانی ندارند! و کناره گیری از جام جهانی در این شرایط به این معنی هست که: خودم برم آبرومندانه تره!!!
در مورد داوری در ایران هم فکر کنم با وساطت برخی از آقایون، آقای مرادی دوباره احساس مسئولیت کنند و بخاطر مردم به صحنه داوری برگردند!!!

3-اکثر بیننده فوتبال بهتر از هر کسی با قوانین داوری آشنا هستند و درست و غلط رو تشخیص می دنهن، بنابراین فکر نمی کنم کسی بیاد به اسم کارشناس، از تیم خاصی حمایت کنه! چون در این صورت نه تنها محبوبیت کسب نمی کنه بلکه شخصیت خودش رو هم بین سایر کارشناسان و نیز طرفداران از دست میده.

4-پس با این حساب قضیه بردن فیلم اون صحنه خطا، به فیفا، کنسل شده دیگه:biggrin:

valkano سبز

عضو جدید
کاربر ممتاز
ولي من با اين نظر كه ميگيد سطح داوري پايينه كاملا مخالفم
چون سطح داوري ما هم سطح بازيكردن ماست تازه شايد از اونم بهتر باشه
شما وقتي مياي داوري رو با خارج مقايسه ميكني بيا بازي هامونم با خارج مقايسه كن ميبيني اصلا قابل قياس نيست افتضاحه همه دارن راه ميرن پس حالا كه ما سطح بازيامون اينطوريه نبايد اين انتظار رو داشته باشيم كه داوري همسطح اروپا باشه

tebyan

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
شما بهتر براي فوتبال اين مملكت متاسف باشي كه از بالا گرفته تا پائين همش شده .................

اگه تماشاچي ها كاري انجام مي دن براي اينكه خسته شدن البته من نمي خواهم بگم موافقم ولي تا حدودي هم حق دارن
جدی فکر می کنین حق دارن؟
حق که چه عرض کنم ""ولی اینا انگاری پدر و مادرم ندارن
شما خانمی تا حالا توی استادیوما نرفتی
اگه یه بار بری می بینی چه خبره
شما اون چیزی که پای تلویزیون میشینی می بینی شاید می تونم بگم ده درصد اون مسائلی که توی استادیوما اتفاق میفته نیست
بعد ببین بازم حق میدی بهشون ؟
شما خودت بی فرهنگیشون و قبول داری"""ولی من بهت میگم این بی فرهنگی ای که شما از پشت تلویزیون میبینی فقط ده درصدشه
دیگه قضاوت با خودت

نازي_مو

عضو جدید
کاربر ممتاز
جدی فکر می کنین حق دارن؟
حق که چه عرض کنم ""ولی اینا انگاری پدر و مادرم ندارن
شما خانمی تا حالا توی استادیوما نرفتی
اگه یه بار بری می بینی چه خبره
شما اون چیزی که پای تلویزیون میشینی می بینی شاید می تونم بگم ده درصد اون مسائلی که توی استادیوما اتفاق میفته نیست
بعد ببین بازم حق میدی بهشون ؟
شما خودت بی فرهنگیشون و قبول داری"""ولی من بهت میگم این بی فرهنگی ای که شما از پشت تلویزیون میبینی فقط ده درصدشه
دیگه قضاوت با خودت

دوست عزيز من هم مثل شما مخالفم و لي حرف من اينه وقتي اين همه تماشاچي مي ره استاديوم كه تيمش ببره و با بازي كه پرسپوليس كرد حقش برد بود ولي داوري باعث باخت تيم ميشه بايد تا حدودي هم حق داد كه ناراحت بشن :crying2: و اعتراض كنن گرچه اين راه اشتباه و اينكه فدراسيون فوتبال مقصر اون از انتخابات براي رئيس فدراسيون اون هم از انتخاب كردن سر مربي تيم ملي و ...................... اخه اين هم شد فدراسيون :w00:

"Pejman"

دستیار مدیر مهندسی کشاورزی گیاهان دارویی
منم به داوری ایران شدیدا اعتراض دارم

ind.eng

عضو جدید
مرادی این بار هم شانسی برای انتخاب شدن نداشت از 2002 این اقا قرار بره ولی هر بار

یک بهانه جدید میتراشه

کسی که بازی کویت - عربستان را طوری سوت میزنه که ناظر بازی امتیاز ضعیف براش در

نظر میگیرد نمیتواند در میادین بزرگ داوری کند

Saber-jojo

عضو جدید
کاربر ممتاز
اظهار نظر بازیکنان پرسپولیس پس از شکست پگاه

اظهار نظر بازیکنان پرسپولیس پس از شکست پگاه

ايوان پتروويچ پس از بازي مقابل پگاه گيلان، اظهار داشت: بازي بسيار خوبي را مقابل گيلاني ها به نمايش گذاشتيم؛ اما باز هم فرصت هاي زيادي را از دست داديم.
وي افزود: مطمئن باشيد طبق قولي كه داده بوديم هر روز بهتر از گذشته مي‌شويم و قصد داريم به تيمي تبديل شويم كه در آسيا روي آن حساب ويژه اي باز كنند.
هافبك كروات پرسپوليس در مورد حضور كريمي در پرسپوليس تصريح كرد: وي را به خوبي شناخته و بازي هايش را ديده بودم. افتخار مي‌كنم در كنار بزرگاني مثل او و كريم باقري و ساير بازيكنان پرسپوليس به ميدان مي‌روم. رقابت در تيم باعث ايجاد انگيزه و و تلاش زياد مي‌شود و من هم از آن استقبال مي‌كنم.
پتروويچ با اشاره به دربي تهران خاطرنشان كرد: تمام بازي هاي ليگ برتر سه امتياز دارد؛ اما مطمئن هستم استقلال را نيز مانند پگاه شكست مي دهيم تا هواداران به قدرت واقعي ما پي ببرنند.

كريم باقري پس از بازي شب گذشته مقابل پگاه گيلان اظهار داشت: بازي خوبي را انجام داديم و خوشبختانه اين بار نتيجه لازم را نيز كسب كرديم.
وي افزود: مي‌توانستيم بيشتر گل بزنيم چون تيم برتر ميدان بوديم، البته نبايد اين نكته را هم فراموش كرد كه مهدي واعظي روز خوبي داشت و چند بار مانع فروپاشي دروازه ما شد.
كاپيتان پرسپوليس در خصوص گلزني هاي متعدد خود در فصل جديد خاطرنشان كرد: اگر تلاش بازيكنان نباشد، نمي توانم گلزني كنم. اميدوارم اين مسئله تداوم داشته باشد و فردي موثر براي تيم باشم. البته در مورد پنالتي ها از خودم راضي نيستم چون به نوعي خودخواه بودم.
وي افزود: روز به روز بهتر مي‌شويم و با توجه به اينكه بازيكنان خوبي داريم، مي خواهيم در آسيا حرف اول را بزنيم و اين خواسته دور از دسترس نيست.
باقري در مورد دربي تهران تاكيد كرد: دربي هميشه حساسيت خودش را دارد. بي شك با تيم قدرتمندي مواجه مي شويم؛ اما مي توانيم اين تيم را نيز با شكست بدرقه كنيم.
علي كريمي پس از انجام نخستين بازي خود با پيراهن تيم پرسپوليس در ليگ هشتم در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، اظهار كرد: از عملكردم در ديدار برابر پگاه راضي نيستم. در هر صورت اين نخستين بازي من براي پرسپوليس بود و معتقدم در بازي‌هاي آينده با ساير نفرات بهتر هماهنگ مي‌شوم.

علي كريمي افزود: در هر صورت سه امتياز اين بازي براي پرسپوليس بسيار مهم بود كه خوشبختانه توانستيم آن را بدست آوريم.

كريمي درباره‌ي تشويق‌هاي مكرر تماشاگران نيز گفت: تماشاگران همواره به من لطف دارند و بسيار خوشحالم كه در يك مسابقه اين تعداد تماشاگر براي تماشاي بازي پرسپوليس آمده است. تمام تلاشم را انجام مي‌دهم تا در بازي بعدي بهترين عملكرد را داشته باشم. فضاي ورزشگاه آزادي همواره جالب بوده است و حضور اين تعداد تماشاگر براي يك بازي پرسپوليس جاي تعجب و البته شادي بسياري دارد و مهمتر از آن اين بود كه ما اين تماشاگران خوب را با خوشحالي به خانه فرستاديم.

كريمي درباره‌ي بازي پرسپوليس مقابل استقلال نيز گفت: هيچ‌گاه براي اين بازي كري نمي‌خوانم، استقلال رقيب هميشگي پرسپوليس است و همواره داربي تهران اهميت داشته است. اميدوارم اين بازي جوانمردانه و تماشاگر پسند از كار دربيايد و هر كس بهتر بازي كند پيروز خواهد شد.

وي افزود: خاصيت بازي‌هاي داربي اين است كه هر تيمي بهتر از موقعيت‌هاي خود استفاده كند، پيروز مي‌شود. اين داربي نيز مانند بازي‌هاي سال گذشته است اما، شايد اهميت نتيجه‌ي آن به خصوص براي هواداران بيشتر باشد. من نمي‌توانم نتيجه‌ را پيش‌بيني كنم اما، اميدوارم هر تيمي كه شايستگي پيروزي را دارد، سه امتياز اين بازي را بدست آورد.

علي‌ كريمي درباره‌ي انجام ندادن حركات تكنيكي در بازي مقابل پگاه نيز گفت: در هر صورت تلاشم اين بود تا در خدمت تيم باشم. هر جا كه لازم بود دريبل زدم و هر جا هم كه لازم بود بازي يك ضرب، دو ضرب انجام دادم.

علي كريمي درباره‌ي قرار گرفتن در جو ورزشگاه آزادي پس از سال‌ها نيز گفت: 8، 9 سال بود كه اين فضا را تجربه نكرده بودم و بازي مقابل پگاه برايم بسيار خاطره‌انگيز بود.

تفاوت , قطبی - قلعه نوعی , بدون شرح !

تفاوت , قطبی - قلعه نوعی , بدون شرح !

بازی دو تیم استقلال و پرسپولیس هم انجام شد و دو تیم بعد از ۹۰ ذقیقه به تساوی رضایت دادند . در این پست به تفاوت سرمربی این دو تیم یعنی افشین قطبی و امیر قلعه نوعی در مصاحبه بعد از این بازی می پردازیم :

قسمتی از مصاحبه افشین قطبی بعد از بازی :
من از تمامی هواداران پرسپولیس به خاطر اینکه شاهد پیروزی تیم‌شان نبودند و به خانه‌های‌شان بازگشتند عذرخواهی می‌کنم و کمال تشکر را برای حضور جوانمردانه‌شان در سکوهای استادیوم دارم. همچنین به تیم استقلال نیز تبریک می‌گویم چرا یک فوتبال بسته‌ای را بازی کرد و به هدفش رسیدشما حق دارید که از بازی دی‌کارمو ناراضی باشید او آن چیزی که من می‌خواستم نتوانست ارائه کند و از فوتبال او راضی نیستم اما فکر می‌کنم تلاش زیادی برای موفقیت تیم داشت ما زمانی که یک گل عقب بودیم باید یک مهاجم را به درون زمین می‌فرستادیم که دی‌کارمو با توجه به قد بلند و شرایط فیزیکی‌اش می‌توانست بهترین گزینه باشد به هر حال باید قبول کنیم که فضای روانی داربی روی این بازیکن هم تاثیر داشت.

قسمتی از مصاحبه امیر قلعه نوعی بعد از بازی :
درست است که پرسپولیس سوار بر بازی بوده است، اما اگر شما مربی‌گری بلد بودید، می‌دانستید که سوار بازی بودن با موقعیت ساختن تفاوت می‌کند.وی هم‌چنین در پاسخ به سوال خبرنگاری پیرامون استفاده نکردن از بازیکنان با تجربه‌ی استقلال چون فرهاد مجیدی و تعویض سیاوش اکبرپور نیز گفت: شما نباید راجع به اینکه چه کسی به میدان می‌رود، سوال کنید. شما تنها حق دارید درباره‌ی حرکت کلی تیم سوال کنید.گلی که تیم پرسپولیس به ثمر رساندن بر روی یک پاس ۷۰ متری و در واقع یک توپ “بکش زیرش” بود که بیژن کوشکی یار مستقیم خود را نگرفت اما،‌ در مقابل ما چهار بار در عمق دفاع پرسپولیس تک به تک شدیم.
خبرنگاری با انتقاد از ادبیات امیر قلعه‌نویی نسبت به تیم حریف گفت، قطبی بازی تیم شما را تحسین کرد که قلعه‌نویی پاسخ داد: افشین قطبی کسی نیست که بتواند درباره‌ی من صحبت کند.

او سپس به یکی از خبرنگاران که سوالاتی را مطرح می‌کرد، گفت: یا یک سوال بپرس و یا ساکت باش.
من که دیگر نیازی به توضیحی نمی بینم و کاملا مشخص هست , قضاوت با خودتان !
http://hssn.bloghaa.com/?p=712
منبع :
http://hssn.bloghaa.com

سـعید

مدیر بازنشسته
كريمي : خداحافظ تيم ملي!!

كريمي : خداحافظ تيم ملي!!

علی کریمی بازیکن تیم ملی فوتبال کشورمان در نامه‌ای به رئیس فدراسیون فوتبال دلایل کناره گیری خود را از تیم ملی تشریح کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، متن نامه علی کریمی خطاب به کفاشیان که متن آن در اختیار خبرگزاری مهر قرار گرفت به شرح زیر است : « با آنکه بیش از صد بار افتخارپوشیدن پیراهن تیم ملی را داشتم همچنان این پیراهن برایم عزیز و مقدس است. اتفاقات چند ماه اخیر و موانعی که در راه حضور من در تیم ملی به وجود آمد دور از مهر و محبت و خلوص نیت بوده. امروز احساس می کنم تیم ملی و گردانندگان آن با نبود این حقیر آرامش و تمرکز بهتری برای رساندن تیم ملی به سرمنزل مقصود خواهند داشت

کریمی تصریح کرد: « از این رو با تمام علاقه و عطش که در راه رسیدن به تیم ملی دارم نوعی احساس تحمیلی مرا رنج می دهد. فشار رسانه ها و مردم انتخاب واقعی را از انتخاب کننده بازیکنان سلب نموده از این رو با توجه به جو فعلی ضمن عذرخواهی از مردم خوب و فهیم و تمامی آنهایی که با محبت و مهرصادقانه مرا پذیرا شده اند به خاطر مصلحت تیم ملی و با آرزوی توفیق برای دوستان ملی پوش دعاگوی آنان در راه پرفراز و نشیب تا جام جهانی هستم. امیدوارم جنابعالی و مردم خوب شرایط مرا درک کرده باشند و بدانند که این تصمیم سخت و مشکل را صرفا به خاطرمصالح تیم ملی گرفته ام.»

وی تاکید کرد : «
زمانی با حضورم به تیم ملی خدمت می کردم و امروز با خداحافظی از تیم ملی خدمت بیشتری انجام داده ام. به امید صعود تیم ملی به جام جهانی و خوشحالی تمام ملت عزیز ایران. »

تاریخ خبر : 1387/7/20

asiabadboy

عضو فعال
کاربر ممتاز
قضاوت با خودتون .....

قضاوت با خودتون .....

پائولو مالدینی بر بالین جانباز ایرانی (30/7/87)

دیروز خبری که به آدرس پست الکترونیکی یکی از همکاران رسید، پشتم را لرزاند! خبری که به نقل از خبرگزاری پارس حاکی از فروتنی، فداکاری و انسان بودن یک ستاره بزرگ و شناخته شده فوتبال داشت.
از قرار معلوم یکی از جانبازان جنگ تحمیلی، سال ها پس از مجروح شدن به علت وضع وخیمش به ایتالیا اعزام شده بود و در یکی از بیمارستان های شهر رم بستری شد. از قضا چند روزی بعد از بستری شدن این جانباز جنگ تحمیلی متوجه می شود خانم پرستاری که از او مراقبت می کند نام خانوادگی اش مالدینی است. جانباز قصه ما ابتدا تصور می کند تشابه اسمی است، اما در نهایت نمی تواند جلوی کنجکاوی اش را بگیرد و از خانم پرستار می پرسد: آیا با پائولو مالدینی ستاره شهر تیم آ.ث. میلان نسبتی دارد؟ و خانم پرستار در پاسخ می گوید: پائولو برادر من است! جانباز ایرانی در حالی که بسیار خوشحال شده بود از خانم پرستار خواهش می کند که اگر ممکن است عکسی به یادگار بیاورد و خانم پرستار هم قول می دهد تا برایش تهیه کند، اما جالب ترین بخش داستان ما صبح روز بعد اتفاق می افتد.
هنگامی که جانباز هموطن ما از خواب بیدار می شود کنار تخت بیمارستان خود پائولو مالدینی بزرگ را می بیند که با یک دسته گل به انتظار بیدار شدن او نشسته است و ... باقی اش را دیگر حدس بزنید!

راستی هیچ می دانید پائولو مالدینی اسطوره میلان از شهر میلان واقع در شمال غربی ایتالیا، شهر رم واقع در مرکز کشور ایتالیا که فاصله ای حدود ششصد کیلومتری دارد آمده تا از یک جانباز جنگی ایرانی که خواستار عکس یادگاری اوست عیادت کند؟ آیا فوتبالیست ایرانی را سراغ دارید که چنین مسافتی را برای به دست آوردن دل یک جانباز، معلول، بچه یتیم، بیمار و ... بپیماید؟
نمی دانم، شاید من از دریچه نگاه بدبین یک ورزشی نویس ماجرا را تعریف می کنم. شاید من نمی توانم این فوتبال را سفید که نه حتی خاکستری ببینم و شاید توی خواننده نمونه ای ایرانی شبیه مالدینی سراغ داشته باشی و به من معرفی کنی چرا که این دل لاکردار بدجوری در حسرت ستاره ای انسان و ایرانی از جنس پائولو مالدینی به سر می برد ...
منبع : روزنامه نود

link:
http://www.tebyan.net/Sports/SpecialReports/SpecialReports/2008/10/21/77117.html

Saber-jojo

عضو جدید
کاربر ممتاز
این حرکت مالدینی رو مقایسه کنید با اتفاقی که سال پیش بعد بازی دربی یه جوون فوت کرد ، توی مراسم ترحیمش به جز 4-3 نفر از مدیران پرسپولیس و 3-2 تا بازیکن دیگه هیچکدوم از بازیکنای دو تیم شرکت نکردن . واقعا ما دلمون رو به چی خوش کردیم ؟:cry:

mohsen victor

عضو جدید
کاربر ممتاز
انسان بودن هنریه که در وجود یک ستاره ی اخلاق موج مزنه

ازش ممنونم وبهش تبریک میگم نه به خاطر ورزش واین همه افتخارات ورزشی به این خاطر که

تونسته انسان بمونه و تونسته دلی را شاد کنه

aradan

عضو جدید
من هميشه از مالديني خوشم ميومد
بازيكن خيلي با اخلاقي بود
و اين كارش اين امر رو اثبات كرد

کربلایی

مدیر بازنشسته
سلام
بنظر من ایرانی هایی هم هستند که واقعا انسانیت رو تمام می کنند:
جواد زرینچه
محمد علی پیروانی
کریم باقری
کاشانی
و ...

mdokhanchi

عضو جدید
ماجراي خداداد عزيزي

ماجراي خداداد عزيزي

ایسنا - خداداد عزيزي گفت: به دليل دعاي پدرم اطمينان دارم كه از صحنه فوتبال محو مي‌شوم اما برخوردي كه با من شد درست نبود. خداداد عزيزي پس از حضور در نشست كميته انضباطي در جمع خبرنگاران اظهار كرد: از زماني كه بحث حضور من در تيم ملي اميد پيش آمد گروهي اين سناريوها را براي من ساختند چرا كه در فوتبال ما درگيري زياد است اما نمي‌دانم چرا درباره من چنين سناريويي نوشته شد. در هر صورت من به كار در تيم ملي اميد و كار براي فوتبال ملي كشورم علاقه داشته و به آن افتخار مي‌كنم اما تيم اميد را به كساني كه من را نمي‌خواهند پيشكش مي‌كنم چرا كه به دست آوردن اين سمت را به هر قيمت نمي‌خواهم و هيچ گاه در فوتبال كشور آويزان نبودم. وي افزود: 20 سال تمام است كه براي فوتبال ملي ايران زحمت كشيده‌ام اما رفتاري كه با من شد حتي با يك بازيكن معمولي نيز صورت نمي‌گيرد، در هر صورت عزت و ذلت دست خداست كه آن را به هر كسي نمي‌دهد. من تنها 45 بازي ملي انجام دادم اما محبوب مردم هستم ولي برخي بازيكنان هستند كه 150 بازي ملي داشته و دو هزار تا گل زده‌اند اما محبوب مردم نيستند و علت آن نيز اين است كه خدا نمي‌خواهد. عزيزي ادامه داد: فوتبال ارزش آن را كه برايش گريه كنم ندارد اما در اين مدت رفتاري با من كردند كه گويا كسي را كشتم. قائم مقام باشگاه پيام خراسان ادامه داد: دنيا دار مكافات است و بي‌ترديد افرادي كه با من اين كار را كردند روزي جواب آن را خواهند گرفت، ضمن آن كه از كيومرث هاشمي نيز گلايه دارم چرا كه او گفته است خداداد عزيزي بايد از صحنه فوتبال محو شود، سوال من اين است كه چرا بايد محو شوم؟ چرا زماني كه هنوز علت درگيري مشخص نشده است چنين اظهارنظري صورت مي‌گيرد؟! خداداد عزيزي ادامه داد: پدر من در چند روز گذشته با شنيدن اخباري كه پيرامون من منتشر مي‌شد بسيار نگران شده بود و با من تماس گرفت و به من گفت خداداد مگر تو چه كردي كه مي‌خواهند تو را از صحنه روزگار محو كنند؟! عزيزي ادامه داد: پدرم بعد از اينكه حرف‌هاي من را شنيد به من گفت خداداد اميدوارم تو را براي هميشه از فوتبال محو كنند. عزيزي ادامه داد: دعاي پدرم ردخور ندارد و اطمينان دارم كه از صحنه فوتبال ايران محو خواهم شد. عزيزي در ادامه با اشاره به صحبت‌هايش پيرامون حضور افراد غيرفوتبالي در اين رشته نيز گفت:‌ من همواره مخالف حضور افراد غيرفوتبالي در اين رشته بودم و تا زماني كه در فوتبال هستم در اين باره اظهارنظر مي‌كنم، پس بهتر است كه اين آقايان من را محو كنند تا ديگر در اين باره صحبت نكنم. عزيزي افزود: در ورزش ما رسم است كه افرادي چون من را مي‌كشند. من اسطوره نيستم و ادعايي ندارم. وي گفت: چندي پيش زماني كه نيكبخت همراه تيم ملي به قطر نرفته بود قصد داشتند او را از كل فوتبال محو كنند اما شريفي لطف كرد و تنها او را از بازي‌هاي ملي كنار گذاشت، نمي‌دانم چرا در فوتبال ما به دنبال محو بازيكنان هستند. ديروز نوبت نيكبخت بود، امروز من را محو مي‌كنند و مشخص نيست فردا نوبت چه كس ديگري است. عزيزي در پايان گفت: در اين چند روز برخي نوشته‌هاي خبرنگاران من را بسيار رنجاند، با اين حال نمي‌دانستم فردي كه با او درگير شديم يك خبرنگار بود چرا كه در جايگاه ويژه حضور داشت نه در جايگاه خبرنگاران. با اين حال در اين رابطه صحبتي ندارم و از كميته انضباطي مي‌خواهم كه حتما من را از صحنه فوتبال محو كند و هر تصميم ديگري كه گرفته شود من خود اين كار را انجام مي‌دهم و ديگر به فوتبال ايران باز نمي گردم.در حالي كه طبق اعلام روابط عمومي فدراسيون فوتبال اين جلسه قرار بود در ساعت 18 برگزار شود بدون هيچ اطلاعي در ساعت 17 بعدازظهر آغاز شد و بيش از يك و نيم ساعت به طول انجاميد. در طول اين نشست خداداد عزيزي در ميان صحبت‌هايش به گريه افتاد.

asiabadboy

عضو فعال
کاربر ممتاز
بالاخره معروف بودن کار دستش داد و از بین چند نفر فقط پای اون گیره ....

احساس می کنم بی گناهه و با بد کسایی درافتاده ....

اشتفان افنبرگ بازیکن بزرگ المانی .... سال 98 اگه اشتباه نکنم .... در حین بازی ملی المان با یکی از تماشاچیهای المانی درگیر شد که فقط تا چند وقت از رقابتهای ملی کنار گذاشته شد و بعدش هم خودش مایل به حضور در تیم ملی نشد ....

shabnam777

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم هر چند که نمی دونم حق با کیه ولی حس می کنم این وسط بد جوری به خداد گیر دادن
مثل اون وقتایی شده که همه چی برا آدم بد بیاری میاری
تازه دیشبم این فردوسی پور هم چقدر جو سازی کرد با پیش کشیدن دعوای قبلی خداد تو یکی از بازیهای قبلی
در هر ضمن من آرزو دارم حق به حقدار برسه ولی بازم آرزو دارم این قضیه به خوبی و خوشی تموم شه که این وسط آبروی هیچکی نره
امید دارم
شمام دعا کنید

hadi18

کاربر فعال
اين وسط در فوتبال ايران با حيثيت و آبروي خداداد كه بازيكن محبوب ايران و شگفتي ساز ملبورن بود بازي شد نه براي اون خبرنگار خيالي هست ونه سرهنگ جعفري ونه كيومرث هاشمي اونا آبروشون جاي خودشه مقامشونم جاي خودش
حالا ببينين با غزال تيزپاي ايران چيكار ميكنن