سوالات و مشکلات و درخواست های خود را فقط اینجا مطرح کنید

zeost

عضو جدید
سلام.
دنبال یه آنتی ویروس خوب می گردم.لطفا راهنماییم کنید.به نظرتون همین mcafee خوبه؟چیز بهتری سراغ ندارین؟

fjalili

عضو جدید
سلام.
دنبال یه آنتی ویروس خوب می گردم.لطفا راهنماییم کنید.به نظرتون همین mcafee خوبه؟چیز بهتری سراغ ندارین؟

دوست عزیز،

یک ویروس کش باید علاوه بر توانایی هایش، سرعت سیستم را کمتر کُند نماید. به نظر من NOD32 یک آنتی ویروس خوب و با سرعت مناسب هست که کمتر سیستم را درگیر میکند.

پر انرژی باشید.

سپیده سعیدی

عضو جدید
سلام من دانشجوی معماری هستم برای طرحم نیاز به چارت دروس کاردانی ITوکارشناسی ناپیوسته IT دارم . ممنون میشم کمکم کنین

Asemane Barani

عضو جدید
سلام
من تازه واردم ...من یه مقاله به زبان انگلیسی میخوام راجع به شبکه یا داده کاوی میتونید کمکم کنید

ممنون

targol_1985

عضو جدید

winner_021

عضو جدید
سلام دوستان
من يه سري نمونه سوال واسه درس پايگاه داده ميخوام
اگه كسي داره لطف ميكنه كه در اختيارم بذاره..
واقعا ممنون ميشم

zeost

عضو جدید
سلام .دنبال جواب تمرین های فصل 4(تقسیم و حل)طراحی الگوریتم دکتر نقیب زاده می گردم.ولی نمی تونم پیدا کنم.میشه لینکش رو بذارین.باید تا آخر شنبه به استاد تحویل بدم.:confused:

sani68

عضو جدید
سلام من تازه عضو شدم و سوالم اینکه وقتی آفیس 2003رو نصب میکنم اکسس نصب نمیشه دلیلش چیه؟ممنون میشم جواب بدید.

targol_1985

عضو جدید
سلام من تازه عضو شدم و سوالم اینکه وقتی آفیس 2003رو نصب میکنم اکسس نصب نمیشه دلیلش چیه؟ممنون میشم جواب بدید.

احتمالا موقعی که می خواهی نصب کنی تیک access رو ور می داری واسه همین نصب نمی شه دوباره نصب کن و توی قسمت costume تیکش رو بزن

ormuzd

عضو جدید
اتصال به اینترنت بوسیله گیرنده ماهواره؟

اتصال به اینترنت بوسیله گیرنده ماهواره؟

با سلام به همهء دوستان صاحب نظر در بخش IT

مدت زیادیه که سوالی برام پیش اومده و خیلی ممنون میشم که دوستی به من جواب بده !
- امان داره که از طریق گیرنده ماهواره خانگی به شبکه اینترنت وصل شد؟ اگه امکانش هست ؛ چه تجهیزاتی می خواد و قیمتشون چقدره ؟یا لینک مطلبی (ترجیحاً به زبان فارسی) در همین رابطه :redface:

Darya-eng

عضو جدید
اورژانسي

اورژانسي

سلام
من دنبال دوتا ديكشنري(يك زبانه ودو زبانه)براي زبان تخصصي IT ميگردم اما چيزخاصي گيرم نيومده:cry:
ميشه راهنماييم كنيد؟من فقط تا اخر چهارشنبه وقت دارم:confused:

dream69

عضو جدید
سلام و خسته نباشید
من این ترم ساختمان داده دارم و کتابی هم که استادمون معرفی کرده کلا به زبان انگلیسیه
می خواستم اگه می شه تمرینای اخر چندتا از فصلاشو برام ترجمه کنین
متشکرم 

ormuzd

عضو جدید
اگه دوستی پیدا بشه و جواب ما رو تو پست 509 بده خیلی ممنون می شم!!! :razz:

fjalili

عضو جدید
با سلام به همهء دوستان صاحب نظر در بخش IT

مدت زیادیه که سوالی برام پیش اومده و خیلی ممنون میشم که دوستی به من جواب بده !
- امان داره که از طریق گیرنده ماهواره خانگی به شبکه اینترنت وصل شد؟ اگه امکانش هست ؛ چه تجهیزاتی می خواد و قیمتشون چقدره ؟یا لینک مطلبی (ترجیحاً به زبان فارسی) در همین رابطه :redface:

دوست عزیز،

همانطور که مطلع هستید گیرنده های ماهوارهایی که شما اشاره میکنید،فقط گیرنده هستند (one-way) و حال آنکه شما برای اتصال به اینترنت به یک ارتباط دو طرفه نیاز دارید، برای برقراری ارتباط اینترنتی با استفاده از این نوع ارتباط، send را از طرق دیگر و recieve از طریق ماهواره انجام میگیرد. معمولاً این کار توسط یک پراکسی که توسط سرویس دهنده راه اندازی شده است، انجام می شود. در واقع از دو device مختلف "یکی برای send و یکی برای recieve استفاده میکنید"؛ مثلاً برای ارسال از dialup و یا ADSL استفاده میکنید و برای Download از ماهواره. تا جایی که من مطلع هستم این گیرنده ها از ال ام بی ku-band و یا C-bandبرای دریافت استفاده می کنند. این نوع ارتباط معمولاً با استفاده از مودمهای مخصوصی انجام میشوندکه کارشان دریافت اطلاعات از ماهواره هست.
در کل شما اول نیاز دارید تا یک ISP ماهوره ای مناسب در منطقه زندگی تان پیدا کنید که آن ISP نوع دیش و Lnb و مودم شما را مشخص خواهد کرد و بعد پرداخت عضویت و استفاده از آن ... تا جائیکه من اطلاع دارم در منطقه خاور میانه VSAT یکی از ماهوارهایی است که توسط آن اینترنت را به اشتراک میگذارند.

البته توجه داشته باشید ارتباط ماهواره ای دو طرفه نیز وجود دارد (Two way)که یک بحث جداگانه ای است و به آن ارتباط دوطرفه ای ماهواره ای گفته میشود و تجهیزات مختص خودش را دارد، میتوانید جهت اطلاع بیشتر و تجهیزات مربوطه از لینک http://en.wikipedia.org/wiki/ASTRA2Connect استفاده کنید.

یک سری لینک که میتونی برای اطلاعات بیشتر از اونها هم استفاده کنید:

http://www.buildwebsite4u.com/articles/satellite-internet.shtml

http://www.bcsatellite.net

http://www.macrosat.com/oneway-internet.html

http://en.wikipedia.org/wiki/Satellite_Internet_access

http://www.satsig.net/ivsat/gccit/gccit.htm

پر انرژی باشید.

hektor

عضو جدید
سلام من در ربطه با انتخاب رشته چند تا سوال داشتم ممنون میشم کمکم کنید.
من علاقه زیادی به کامپیتر و برنامه نویسی..دارم و مهندسی نرم افزار رو در نظر داشتم.ولی یکی از آشنایان که دانشجو همین رشته بود می گفت از نظر یادگیری زبان ها اصلا به دردبخور نیست واگه خودت بری کلاس بهتره الان پول تو شبکه ست!
یکم تعجب کردم گفتم شاید دانشگاهش خوب نیست بعد گفت درساش چی؟ ما فقط یکم.... اخه من میخوام این زبونارو یاد بگیرم ولی قبول دارم شبکه هم خیلی خوبه بخاطره همین تصمیم گرفتم برای کاشناسی مهندسی نرم افزار بخونم بعد انشالله برای ارشد IT (شبکه های کامپیتری بخونم)نظر شما چیه ؟البته یکم آشنایم با IT کمه چون مدیریت و صنایع توشه یعنی نرم افزارو کار شبکه ای خوبی نداره؟

sepideh.t

عضو جدید
سلام
خسته نباشید.
من دانشجوی ترم 7 (ترم آخر) مهندسی فناوری اطلاعات از دانشگاه آزاد مشهد هستم.
این ترم پروژه دارم و موضوع آن پیاده سازی کارت دانشجویی با RFID برای خوابگاس
این پروژه با VB.NET2008 و sql2000 پیاده سازی میشه
کسی هست که به من کمک کنه؟

fjalili

عضو جدید
سلام
خسته نباشید.
من دانشجوی ترم 7 (ترم آخر) مهندسی فناوری اطلاعات از دانشگاه آزاد مشهد هستم.
این ترم پروژه دارم و موضوع آن پیاده سازی کارت دانشجویی با RFID برای خوابگاس
این پروژه با VB.NET2008 و sql2000 پیاده سازی میشه
کسی هست که به من کمک کنه؟

دوست عزیز،

یک سر به این تاپیک که لینکشو گذاشتم بزن و لینکهایی که توش گذاشتم را یک نگاهی بکنید... فکر کنم مفید باشه ...
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php?t=129224

پر انرژی باشید.

Gholche

عضو جدید
سلام من يه سوال دارم تو برنامه پاسكال چه طور ميتونم قطر فرعي يه ماتريسو جمع كنم؟ مثلا براي قطر اصلي ميگم
for i:=1 to 5 do
for j:=1 to 5 do
if i=j then
و بعد هم عمليات جمع رو انجام ميدم اما براي قطر فرعي نميدونم چه كار كنم؟؟؟؟؟؟
اگه كسي راه حلي بلده ممنون ميشم كمك كنه
(در ضمن من بالاخره نفهميدم سوالات و مشكلات خود را از كدوم تاپيك بپرسم!!!!!:huh:)

آخرین ویرایش:

Nazaniiin

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام و خسته نباشید
من این ترم ساختمان داده دارم و کتابی هم که استادمون معرفی کرده کلا به زبان انگلیسیه
می خواستم اگه می شه تمرینای اخر چندتا از فصلاشو برام ترجمه کنین
متشکرم

بفرماييد تمريناشو بچه ها كمك ميكنن ترجمه ميكنيم براتون

maryam27

عضو جدید
نمونه سوال پایگاه

نمونه سوال پایگاه

سلام
من یه سری از نمونه سوالات پیام نور رو دارم !اگه خواستید می تونید استفاده کنید!
از این لینک هم میتونید استفاده کنید!!egza.wordpress.com

پیوست ها

• Db-eng-86-87-1.rar
    319.4 کیلوبایت · بازدیدها: 0

efhc

عضو
یه سوال بسیار جالب دیگه!!!!!!!.....

یه سوال بسیار جالب دیگه!!!!!!!.....

تابعي بنويسيد كه دو رشته را گرفته و بررسي كند آيا رشته دوم در داخل رشته اول هست يا نه؟ اگر هست شماره
انديسي از رشته اول را بدهد كه رشته دوم از آنجا شروع مي شود اگر هم نيست 1- برگرداند. مثلا:
alireza , ali == 0
username , ern== 2
alimohammad , Zahra == -1:cry:

siavash sh

عضو جدید
سلام دوستان يه تحقيق در مورد تاثير فناوري اطلاعات در صنعت خودرو سازي دارم كسي ميتونه كمكم كنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

siina2637

عضو
با سلام خدمت دوستان
من دانشجوی رشته مهندسی مکانیک هستم و چون علاقه زیادی به مهندسی فناوری اطلاعات دارم می خواستم که یه اطلاعاتی در مورد این رشته داشته باشم
از شما می خواستم که اگه ممکنه دروسی رو که باید در ترم های اول و دوم و سوم یه دانشجوی مهندسی آی تی بگیره بهم بگین.
به غیر از دروس پایه مثل ریاضی فیزیک و ...
ممنون

sahragol

عضو جدید
ارشد

ارشد

کمک برا ارشد کتاب شبکه مقسمی رو گرفتم استادامون از این هیچی نگفتن همش مثل فیزیک مسئله و سری فوریه و انتگراله وای چه خاکی بسرم کنم:surprised::cry: من که این درس رو بی خیال شدم رشته من نرم افزار بود یعنی به آی تی ها اینا رو یاد دادن؟

nasem

عضو جدید
تابعي بنويسيد كه دو رشته را گرفته و بررسي كند آيا رشته دوم در داخل رشته اول هست يا نه؟ اگر هست شماره
انديسي از رشته اول را بدهد كه رشته دوم از آنجا شروع مي شود اگر هم نيست 1- برگرداند. مثلا:
alireza , ali == 0
username , ern== 2
alimohammad , Zahra == -1:cry:
به چه زبانی می خواهید؟

بالا