دانشگاه صنعتی امام حسین (ع)

ایران33

عضو جدید
امسال نه کامپیوتر میگره نه صنایع
و ای تی هم به صورت متمرکز پذیرش میکنه
میخواستم بدونم احتمال داره رتبه 13000 منطقه یک هواوفضا قبول شد ودیگه چه رشته هایی
احتمال قبولیش هست
با تشکر

bargozideh

عضو جدید
اقا من دفترچه رو ندارم راسته که تو دفترچه مهدسی کامپیوتر نیست:wallbash::question:
مهندسي برق گرايش مخابرات
مهنسي عمران
مهندسي فناوري اطلاعات
مهندسي مكانيك(مكانيك در سيالات)
مهندسي هوافضا
اطلاعات نظامي(با پنج گرايش)
كارداني علوم نظامي

اين همه دلمو به مهندسي كامپيوتر خوش كرده بودم كه اونم پريد تازه مهندسي صنايع هم نداره:cry:

1ali1

عضو جدید
کامپیوتر زیاد لازم دارن
احتمال اضافه شدنش حتی به صورت نیمه متمرکز وجود داره

behnam_roli

عضو جدید
سلام

من یه سوال خیلی ابتدایی داشتم:

این بورسیه و غیر بورسیه که میگید چیه؟!! و چه تفاوتهایی با هم داره؟!

یکی دیگه اینکه من اینجا قبول شدم بعد تو مصاحبه رد شدم آیا از کنکور 2 سال محروم میشم؟ اصلا کسی هست که مصاحبه رو رد شده باشه؟

bargozideh

عضو جدید
سلام

من یه سوال خیلی ابتدایی داشتم:

این بورسیه و غیر بورسیه که میگید چیه؟!! و چه تفاوتهایی با هم داره؟!

یکی دیگه اینکه من اینجا قبول شدم بعد تو مصاحبه رد شدم آیا از کنکور 2 سال محروم میشم؟ اصلا کسی هست که مصاحبه رو رد شده باشه؟
بورسي اينه كه بايد حتما تو سپاه خدمت كني غير بورسيه هم كه ديگه ندارن در ضمن وقتي شما امام حسن رو تو 10 تا انتخاب اولت بذاري يك رشته ي ديگه هم برات مياد (به احتمال زياد)چون همين پارسال يكي از اقوام تو امام حسين رد شد به علت مشكل سازمان سنجش جاي ديگه براش نيومد هر چي دويد به جايي نرسيد بهش گفتن امسال اگه زير 5000 بياري هر رشته اي بخواي توي شهر خودت قبولي خلاصه خيلي دقت كنيد ولي شما انتخاب كنيد حالا چه رشته اي مي خواي بري؟

behnam_roli

عضو جدید
بورسي اينه كه بايد حتما تو سپاه خدمت كني غير بورسيه هم كه ديگه ندارن در ضمن وقتي شما امام حسن رو تو 10 تا انتخاب اولت بذاري يك رشته ي ديگه هم برات مياد (به احتمال زياد)چون همين پارسال يكي از اقوام تو امام حسين رد شد به علت مشكل سازمان سنجش جاي ديگه براش نيومد هر چي دويد به جايي نرسيد بهش گفتن امسال اگه زير 5000 بياري هر رشته اي بخواي توي شهر خودت قبولي خلاصه خيلي دقت كنيد ولي شما انتخاب كنيد حالا چه رشته اي مي خواي بري؟

ممنون از توضیحتون:gol:

راستش من هنوز بحثم اینه که بیام امام حسین یا نه. هنوز برا رشتش تصمیم نگرفتم.

bargozideh

عضو جدید
ممنون از توضیحتون:gol:

راستش من هنوز بحثم اینه که بیام امام حسین یا نه. هنوز برا رشتش تصمیم نگرفتم.

ببين بايد به نظم و شرايط اون علاقه داشته باشي چون الان تو سايت تا اونجا كه من ديدم همه غير بورسن وشرايط بورسي ها رو درك نمي كنند وقتي بورس بشي بايد فكر مشكلاتش رو بكني ببين مثلا واكنش اطرافيانت چطوري ،اگه كسي بهت دستور بده چه حالي بهت دست ميده،حالا خدا رو چه ديدي گفتن بايد ريش بزاريو... فقط مواظب باش اين دانشگاه تو رو از انتخاب رشته منحرف نكنه چون امسال گزينش سپاهه احتمال رد شدن خيلي بيشتر از سال هاي قبل است:surprised:

1ali1

عضو جدید
با صحبت های bargozideh موافقم
1من دانشجوی غیر بورسم قبول اما ترمی رو که دانشگاه ازمون خواست بگذرونیم گذروندم(یعنی مجموعا 6 ماه کسر خدمت دارم وکسر دوره اموزش خدمت)پس کاملا بورس ها رو درک می کنم
2 بورس و غیر بورس تو یه خوابگاهیم:w36:

3کی بدش می اد مهندسی بخونه--- از اول تحصیل حقوق ---بگیره کارش مشخص باشه ---یه خونه داشته باشه

خوابگاه وغذای رایگان داشته باشه (البته ممکنه کسی شرایط کاری بهتری داشته باشه)

4 یکی از دوستای من موقع گزینش رد شد خب به راحتی رفت یه رشته دیگه

حتما سوالاتتون رو بپرسین

ایران33

عضو جدید
با سلام
من میخواستم بدانم با این وضعیت امسال من میتونم 13000 منطقه یک هواوفضا بیارم
یا نه و حتی رشته های دیگه هم نمیتونم بیرم

1ali1

عضو جدید
ببین لب مرزی اگه با نظامی شدن مشکل نداری حتما بزن چون خیلیا امسال انتخاب نمی کنن
:w34:

bargozideh

عضو جدید
يه وار ديگه توضيح ميدي وضع امكانات و استاداش چطوره البته به خصوص فناوري اطلاعات

1ali1

عضو جدید
وضعیت

وضعیت

خب
1حقیقتش ما که این ترم ها رو خوندیم استادا معمولی بودن اما در ترمای بالاتر استادا بهترند مثلا
مسئول تونل باد دانشگاه رتبه جشنواره خوارزمی داره و نخبه است (ترم قبل هم استاد برنامه نویسی یکی از رشته ها بود).از طرفی چون دانشگاه نظامیه اساتید بعضا از اساتید دانشگاه های دیگر تهران هستن

2خوابگاه همه دارن:thumbsup:

3غذا مثل خوابگاه رایگانه

4از اول تحصیل سابقه کار دارین وحقوق می گیرین

5رتبه ی علمی ورزشی فرهنگی از بسیج فعال بودن بیشتر در پذیرش تاثیر داره
(من بسیج فعال نبودم .رتبه هم خیلی کم اما پذیرش شدم)

مراسمات مذهبی هم که دانشگاه به نظر من از همه فعال تره(حتی سوابق مذهبی شما از قبیل رتبه های قرانی تاثیر شدید در پذیرفته شدن تو این دانشگاه داره)

اخطاریه اخر هم:اگر علاقه ای به نظامی بودن ندارین این دانشگاه رو انتخاب نکنین:w29:

bargozideh

عضو جدید
يه وار ديگه توضيح ميدي وضع امكانات و استاداش چطوره البته به خصوص فناوري اطلاعات

خب
1حقیقتش ما که این ترم ها رو خوندیم استادا معمولی بودن اما در ترمای بالاتر استادا بهترند مثلا
مسئول تونل باد دانشگاه رتبه جشنواره خوارزمی داره و نخبه است (ترم قبل هم استاد برنامه نویسی یکی از رشته ها بود).از طرفی چون دانشگاه نظامیه اساتید بعضا از اساتید دانشگاه های دیگر تهران هستن

2خوابگاه همه دارن:thumbsup:

3غذا مثل خوابگاه رایگانه

4از اول تحصیل سابقه کار دارین وحقوق می گیرین

5رتبه ی علمی ورزشی فرهنگی از بسیج فعال بودن بیشتر در پذیرش تاثیر داره
(من بسیج فعال نبودم .رتبه هم خیلی کم اما پذیرش شدم)

مراسمات مذهبی هم که دانشگاه به نظر من از همه فعال تره(حتی سوابق مذهبی شما از قبیل رتبه های قرانی تاثیر شدید در پذیرفته شدن تو این دانشگاه داره)

اخطاریه اخر هم:اگر علاقه ای به نظامی بودن ندارین این دانشگاه رو انتخاب نکنین:w29:
من تو دبيرستان همه بهم مي گفتن اگه نظامي بشي خدا به داد زير دستات برسه:D نه اينكه اخلاقم بد باشه!!! نه مثلا دوست ندارم وقتي با دوستان جايي بريم (مثلا كنفرانسي،سميناري و...)كسي حرف بزنه البته وقتي كه داره سخنراني ميشه . در مورد نظامي بودن هم بگم من از وقتي كه 10ساله بودم يكي ار اقوام داشت انتخاب رشته مي كرد من چشمم دانشگاه امام علي رو گرفته بود :Dحالا ما انتخاب مي كنيم بقيش دست خداست:cry:

1ali1

عضو جدید
می دونید نظامی گری که تو تو ارتش یا دانشگاه امام علی دیدی و تعریفته با نظامی بودن تو سپاه کلی فرق داره اینو از سربازاییکه تو سپاه خدمت کردن می تونی بپرسی
:w36:

bargozideh

عضو جدید
می دونید نظامی گری که تو تو ارتش یا دانشگاه امام علی دیدی و تعریفته با نظامی بودن تو سپاه کلی فرق داره اینو از سربازاییکه تو سپاه خدمت کردن می تونی بپرسی
:w36:
درسته منظورم اين بود كه علاقه دارم;)

seyyedi

عضو جدید
دوستان سلام
آقا علی بنده یه سوال دارم
آقا علی من از نظامی شدن نه تنها بیزار نیستم بلکه خوشم میاد و اگه اختیاری هم بود حتما بورس میشدم
بنده رتبه 25547 منطقه 2 رو آوردم ولی سهمیه جانباز 25 تا 49 درصد رو هم دارم
به نظرتون هوافضا رو میارم
اصلا به نظرتون چه رشته ای رو اونجا میارم؟
علی علی

1ali1

عضو جدید
ببین من در باره سهمیه ایثارگران اطلاعی ندارم اما حتما اقدام کن

kordeliya

عضو جدید
سلام.در ابتدا میدونید که برای ورود به دانشگاه امام حسین باید وقت ثبت نام اعلام علاقه مندی میکردید که البته در غیر اینصورت در صورت تمایل و با شرط مجاز بودن برای انتخاب رشته و با در نظر داشتن شرایط و ضوابط عمومی و اختصاصی دانشگاه میتونن نسبت به انتخاب رشته های تحصیلی این دانشگاه تا اولویت 9 فرم انتخاب رشته خود اقدام کنن.شرایط و ضوابط اختصاصی و عمومی در دفترچه شماره 2 صفحه 125 درج شده و حالا میتونید در انتخاب رشته هاتون رشته های مورد علاقه در این دانشگاه رو انتخاب کنید که امسال در مجموع 625 نفر فقط از جنسیت مرد در رشته های مهندسی برق-مخابرات,مهندسی عمران,مهندسی IT,مهندسی مکانیک,مهندسی هواوفضا,اطلاعات نظامی(در 5 گرایش) و کاردانی علوم نظامی پذیرش میشن.براتون ارزوی موفقیت میکنم.
اینجا کسی از شرایط پذیرش مدرسه عالی شهید مطهری تهران چیزی میدونه؟جز دانشگاههایی بود که باید موقع گرفتن کارت ورود به جلسه اعلام علاقه مندی میکردی و بعد 1 کد رسید 12 کاراکتری دریافت میکردی

seyyedi

عضو جدید
دوستان سلام
ببین من در باره سهمیه ایثارگران اطلاعی ندارم اما حتما اقدام کن
ممنون علی آقا
بنده یه کم اطلاعات بهتون میدم شاید بتونید بگید که میشه یا نه
سهمیه من این طوریه که
1- باید 75% نمره آخرین نفری که توی اون رشته رو قبول شده بیارم
این رو فکر می کنم بیارم چون دوستم با نمره 8 هزار و خورده ای رتبش شده 6500 در صورتی که همون طور که گفتین با 9000 راحت هوافضا رو آوردن و نمره من هم 6079 هست
2- 5% اضافه بر تعداد قبولی هر رشته به شاهد تعلق میگیره
یعنی اگه 100 نفر بخوان 5 تا میتونن از شاهد بگیرن
و توی سهمیه بنده اگه این 5% توسط شاهد پر نشد من میتونم قبول بشم

با سلام
من میخواستم بدانم با این وضعیت امسال من میتونم 13000 منطقه یک هواوفضا بیارم
یا نه و حتی رشته های دیگه هم نمیتونم بیرم
امیدوارم که قبول بشی همین رو

علی علی

konkoordan

عضو جدید
amin

amin

سلام
با 3200 منطقه سه و 25500 کشوری میشه برق امام حسین آورد ؟
کمی زود
یه تاپیک هم ایجاد کردم

seyyedi

عضو جدید
دوستان سلام
سلام
با 3200 منطقه سه و 25500 کشوری میشه برق امام حسین آورد ؟
کمی زود
یه تاپیک هم ایجاد کردم
از بچه های کانون آخرین قبولی 13699 از مشهد بوده که میشه منطقه1
با 3080 و 3819 هم از منطقه3 قبول شدن

راستی یه سوال دیگه آقا علی
سال قبل هم که شما قبول شدین از قبل مشخص بود که بورس شدن دلخواه است یا اینکه مثل الان گفته بودن که همه پذیرش ها بورس هستن؟
علی علی

konkoordan

عضو جدید
amin

amin

سلام
البته نمیدونم منظورتون پذیرش نهایی بود یا چند برابر ظرفیت (لطفا باز توضیح بدین )

در مورد مصحبه اش هم که باید چجوری به سوالاتشون جواب بدم و روز مصاحبه چی بپوشم هم بگید لطفا .

در ضمن من یه تاپیک هم دارم خوشحال میشم بهم تو تاپیک جواب بدین .

ممنونم

1ali1

عضو جدید
seyyediبا این توصیفات اره
ما از اول غیر بورس بودیم بعد اوناییکه خواستن بورس شدن

seyyedi

عضو جدید
دوستان سلام
بازم شرمنده آقا علی
سوالا یه دفعه توی ذهن نمیاد
میدونید سطح هوافضاش نسبت به 4 تا دانشگاه دیگه چطوریه؟
البته زیاد مهم نیست

1ali1

عضو جدید
هوافضا

هوافضا

از لحاظ هوافضا امکاناتش خوبه
دانشجوهای ارشد خواجه نصیر که پروژه ها و کارهای ازمایشگاهی شون رو اونجا انجام می دن
اساتید یه تعدادی بین دانشگاهی اند اما خوب از سطح دیگر دانشگاه ها از لحاظ تئوری پایین تره
ما یه تونل باد داریم که تا حالا فقط یکی تو شیراز بود وامیر کبیر هم تا امسال می زنه و اکثر دانشجوهای هوافضا نیاز به تونل دارن
امسال هم در انجام پروژه های تحقیقاتی اول شد مثل هر سال:w23:

rezaghalkhani

عضو جدید
سلام
از بین دوستان دانشجوی امام حسین کسی میداند کمک هزینه دانشجویان کارشناسی چه مبلغی است ؟ کارشناسی ارشد چطور؟:)

1ali1

عضو جدید
ما دوره غیر بورس 50هزار تومان می گیریم:w29:
بورس ها کمک هزینه نمی گیرین یه جورایی حقوقه که مبلغش بیشتره