نظر سنجی برای ایجاد تاپیک حفظ قرآن باشگاه مهندسان

Ehsan_M

عضو جدید
کاربر ممتاز
آره بحث مهم وقت هم رو این موضوع تاثیر میذاره (البته استارتر عزیز شرمنده نمیخواستم همین اول آیه یاس بخونم.!!)
خواهش می‌کنم
بهرحال واقعیتیه که هست.
بنظر من حفظ میتونه هم خیلی سخت باشه. هم خیلی آسون
بستگی به دید خودمون داره. که ترجیح میدم روزی یک ساعت وقتمون رو به قرآن اختصاص بدیم یا اینکه یه ساعت رو بکار دنیایی بگذرونیم که هر لحظه ممکنه برامون تموم بشه.
مشکل اکثر ما اینه که یادمون میره چیزی که الآن داریم براش زحمت میکشیم ممکنه هیچ وقت یه سرانجام نرسه. اما انس با قرآن در هر مرحله‌ای که باشه نتیجه خودش‌رو داده

البته بازم میگم اگر از هندزفری و خوندن تو مسیر استفاده کنید کمتر هم وقت میگیره

من تجربه شخصیم رو دارم میگم. حرف کس دیگه‌ای رو منتقل نمیکنم که فکر کنید عملی نیست

Ehsan_M

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون پیشنهاد خوبیه
من یه مدتی کلاس میرفتم اما بعدش وقتی تعداد جزها زیاد شد چون دوره شون زمان خوبی میخواست موقتا کنار گذاشتم.
حالا دوباره با هم شروع میکنیم

اماری که در انتها اوردید هم خیلی جالب بودند.

:gol:

خواهش می‌کنم.
امیدوارم دوستانی مثل شما که تجربه حفظ دارند هم شرکت کنند که تاپیک بازده بهتری داشته باشه

خواهش می‌کنم. البته آملر رو خانوم red hat در اختیارم قرار داده بودند

Taßa§om

عضو جدید
کاربر ممتاز
عرض کنم خدمدتون سوره بقره جزو سوره های آسون قرآن هست و جز 30 از سخت ترین جزها!
برخی مدرسان معتقدند فراگیران مبتدی بهتره از جز 1 شروع کنن!؟

اما خوب معمولا آدم فکر می کنه جز سی راحت تره و احتمالا به دلیل کوتاه بودن سوره ها و ایجاد انگیزه اینطور به نظر میاد!

.After The Rain.

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام... منم موافقم خیلی طرح خوبیه، ولی خییییییییییلی سرم شلوغه ممکنه اولش نتونم زیاد شرکت کنم:(

Ehsan_M

عضو جدید
کاربر ممتاز
عرض کنم خدمدتون سوره بقره جزو سوره های آسون قرآن هست و جز 30 از سخت ترین جزها!
برخی مدرسان معتقدند فراگیران مبتدی بهتره از جز 1 شروع کنن!؟

اما خوب معمولا آدم فکر می کنه جز سی راحت تره و احتمالا به دلیل کوتاه بودن سوره ها و ایجاد انگیزه اینطور به نظر میاد!

خیلی خیلی ممنون.حق با شماست.
ولی بار روانی روی شخصه که تازه شروع کرده رو در نظر بگیریم. وقتی یک سوره رو تموم میکنه شاید احساس خیلی بهتری داشته باشه.
ولی نظر شخصی من هم مثل شما اینه که سوره بقره بهتره. بخصوص اینکه قسمت زیادیش داستانه و واقعا سوره جذابیه و به هیچ وجه خسته کننده نیست
ویژگی دیگه هم اینکه هماهنگی بیشتری بین بچه‌ها ایجاد میشه

Ehsan_M

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام... منم موافقم خیلی طرح خوبیه، ولی خییییییییییلی سرم شلوغه ممکنه اولش نتونم زیاد شرکت کنم:(
شما از اولش شرکت کنید. هرچقدر خواستید حفظ کنید. اجباری در میزان حفظ نیست. اولش روزی ۳۰ دقیقه میتونید وقت بزارید دیگه؟

qazale

عضو جدید
منم موافقم ولی ایه هایی که میخوایم حفظ کنیم کمتر باشه تا عادت کنیم............................بعد بریم سراغ ایه های بیشتر................خدا ازتون قبول کنه...................................

Ehsan_M

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم موافقم ولی ایه هایی که میخوایم حفظ کنیم کمتر باشه تا عادت کنیم............................بعد بریم سراغ ایه های بیشتر................خدا ازتون قبول کنه...................................
ممنون
شروع کار به همه تکلیف یکسان داده میشه تا بر حسب وقت خودشون یه تخمینی از میزان حفظی که میتونن در هر روز یا هر هفته داشته باشن بهمون بگن. بعدش بر اساس تخمین خودتون تکلیف مشخص می‌کنیم.

qazale

عضو جدید
ممنون
شروع کار به همه تکلیف یکسان داده میشه تا بر حسب وقت خودشون یه تخمینی از میزان حفظی که میتونن در هر روز یا هر هفته داشته باشن بهمون بگن. بعدش بر اساس تخمین خودتون تکلیف مشخص می‌کنیم.
عالیه ایشااله این طرح مورد استقبال بچه های باشگاه قرار بگیره.......................
ایشااله بعد تایید شدنش شروع طرح بعد 15بهمن باشه ممنون میشم.....................................
چون پایان ترمو انتخاب واحدو...............حجم کارای روزانه چند برابره...................................خیلی ممنون

Ehsan_M

عضو جدید
کاربر ممتاز
عالیه ایشااله این طرح مورد استقبال بچه های باشگاه قرار بگیره.......................
ایشااله بعد تایید شدنش شروع طرح بعد 15بهمن باشه ممنون میشم.....................................
چون پایان ترمو انتخاب واحدو...............حجم کارای روزانه چند برابره...................................خیلی ممنون
بهمن که خیلی دیره
نگران نباشید. من بهتون قول میدم به امتحاناتون هیچ صدمه‌ای نمیخوره.
ولی اگر دید نمیتونید هرموقع شروع بکنید فرقی نمی‌کنه. ولی زودتر شروع کنید بهتره

V A H ! D

کاربر فعال تالار مهندسی صنایع ,
کاربر ممتاز
سلام ...

آقا احسان ممنون ...

همینطور آقا جواد و پاسگاه ...

.
.
.

طرح واقعا عالی هست ...

اما جای بحث و نظر و گفت وگو خیلی داره ...

انشالله که بتونیم اجراییش کنیم و جلو ببریمش ...

امید به خدا ...

Ehsan_M

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام ...

آقا احسان ممنون ...

همینطور آقا جواد و پاسگاه ...

.
.
.

طرح واقعا عالی هست ...

اما جای بحث و نظر و گفت وگو خیلی داره ...

انشالله که بتونیم اجراییش کنیم و جلو ببریمش ...

امید به خدا ...

خواهش می‌کنم.
خیلی ممنون
ان شاء الله که خوب جلو میره.
با وجود جوونه مهندس که تو تاپیک‌های قرآنی شرکت میکنن حتما میشه

qazale

عضو جدید
بهمن که خیلی دیره
نگران نباشید. من بهتون قول میدم به امتحاناتون هیچ صدمه‌ای نمیخوره.
ولی اگر دید نمیتونید هرموقع شروع بکنید فرقی نمی‌کنه. ولی زودتر شروع کنید بهتره
باشه ........................
انشااله که بتونم وبتونیم.من خودم خیلی دوست داشتم که شروع کنم به حفظ کردن قران.............................................

Sahar Gh

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام..خداروشکر سختیای ترم گذشت و امتحانات و پروژه ها مونده..مطمئنم که شرکت تو این برنامه خودش یه عامل موفقیت میشه ..حتی عامل تمرکز بیشتر.
من تا جایی که وقتم اجازه بده مایلم که حفظ کنم حتما...........
البته یه بار این سعی و کردم و سوره بقره رو حفظ کردم چندین سال پیش ولی متاسفانه ادامه ندادم و همونم یادم رفته.
از آقا احسان و بقیه دوستان که تاپیک و راه انداختن ممنونم..:gol:
از کی شروع میشه؟؟؟

Ehsan_M

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام..خداروشکر سختیای ترم گذشت و امتحانات و پروژه ها مونده..مطمئنم که شرکت تو این برنامه خودش یه عامل موفقیت میشه ..حتی عامل تمرکز بیشتر.
من تا جایی که وقتم اجازه بده مایلم که حفظ کنم حتما...........
البته یه بار این سعی و کردم و سوره بقره رو حفظ کردم چندین سال پیش ولی متاسفانه ادامه ندادم و همونم یادم رفته.
از آقا احسان و بقیه دوستان که تاپیک و راه انداختن ممنونم..:gol:
از کی شروع میشه؟؟؟
سلام
خواهش می‌کنم.
ان شاء الله که اینبار تا آخرش میرید
از تجربه‌تون هم برامون بگید ممنون میشیم
فکر کنم از ۳-۴ روز آینده
برای اینکه بچه‌ها فرصت کافی برای تهیه قرآن و فایلای ترتیل رو داشته باشن

amir ghasemiyan

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
ممنون احسان جان. ايده بسيار خوبيه.
منم چند سال پيش حفظ ميكردم. بهم گفته بودن از جزء 30 شروع كنم كه سوره ها كوچكترن و راحت تر تموم ميشه
منم كل جزء رو حفظ كردم ولي متاسفانه تنبلي كردم و ادامه ندادم درنتيجه خيلياش يادم رفت.
اميدوارم ايندفعه اينطوري نشه.
اگه زحمت فايل ها رو خودت بكشي خيلي خوبه.كه همه يك سري فايل مشترك داشته باشن.
اگه فايل قرآن رو هم بذاري ممنون ميشم.
:gol:

Sahar Gh

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
خواهش می‌کنم.
ان شاء الله که اینبار تا آخرش میرید
از تجربه‌تون هم برامون بگید ممنون میشیم
فکر کنم از ۳-۴ روز آینده
برای اینکه بچه‌ها فرصت کافی برای تهیه قرآن و فایلای ترتیل رو داشته باشن

چه خوب ..من راستش خودم تو زمینه قرائت قرآن این سال های اخیر فعالیت داشتم.و این خیلی روم تاثیر گذار بود چرا که از وقتی وارد دانشگاه شدم و اون شور و هیجانی که تو دوران دبیرستان واسه مسابقات قرائت بود ، از بین رفت؛ تاثیرش رو هم دارم میبینم .اون موقع خیلی بهتر بود ..امیدوارم یه فرصت خوبی بشه تا دوباره انس بیشتر بگیرم با قرآن.
اون موقع ها با مامانم حفظ می کردم .روزی فکر میکنم یک صفحه بود. ..( وقتم خیلی آزادتر بود)..

omid_66_23

عضو جدید
سلام احسان جان
ایده ی خیلی خوبیه.
ولی نیاز یه کانسپته عالی داره که من میدونم شما از پسش بر میاد.
منم 100درصد هستم.
منم جزءسی و حفظ کردم ولی چون مرور نکردم خیلیاشو فراموش کردم.
انشالله با شما و دوستان بریم سراغ این کاره متعالی.:gol:

Hodaa37

عضو جدید
کاربر ممتاز
خیلی عالیه
ولی من تا آرامش فکری نداشته باشم نمیتونم متن قرآن رو حفظ کنم :cry: خیلی سخته . چند تا سوره ی کوچیک یا چندتا آیه از سوره های بزرگ رو حفظم ولی خیلی طول کشید تا حفظ کنم.آیت الکرسی رو هنوز درست حفظ نیستم :cry: برای خوندن نماز هم اوایل مشکل حفظ داشتم . حافظه ی عربیم خوب نیست . نمیدونم چرا؟ سعی ام رو میکنم ها همیشه دوست دارم در قسمت ِ قرائت باشم ولی حفظ خیلی سخته
در ضمن واقعا ممونم تاپیک خیلی خوب و عالیی هست .
آبرو واسه خودم نذاشتم اینجا:biggrin:التماس دعا

dzzv_13

مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
مدیر تالار
تاپیک خیلی خوبی زدین .. :gol:

• یه مدته پسر بد قولی شدم .. نمیخوام قول بدم حتما هستم .. ولی تمام سعیم رو میکنم که حتما باشم ..

• راستش من هم کوچیکتر بودم کلاس قرآن میرفتم و سعی میکردیم توی اون کلاسا هم قرآن یاد بگیریم و هم حفظ کنیم .. اون موقع کلاسامون رده بندی داشت ... رده پایه (که استارتر ها بودن) .. رده متوسط ... رده پیشرفته ..این رده بندی باعث میشد که هیچ کس خسته نشه .. (یکی بخاطر عقب بودن از دیگران .. یا یکی بخاطر جلو بودن از دیگران ) ..البته این رده بندی رو بعد از اینکه امید به خدا کمی جلو رفتیم میشه پیاده کرد ..

• بنظرم اگر حفظ رو با معنی و تفسیر پیش بریم هم خسته کننده نیست و هم بهتر توی ذهنمون هک میشه (کیفیت در این مورد فکر کنم بهتر از کمیت هست)

• یک نفر رو باید بزاریم روی تفاسیر بچه ها کمک کنه .. یکی روی معنی .. و یکی هم رو حفظ کردن (که البته این افراد باید داوطلب باشن و جزئ دسته ایی باشن که هم یکمی جلو هستن و هم وقت آزاد بیشتری دارن)
بچه ها روزگاره به سمتی داره میره که مردم خیلی راحتر در دین خود احساس سستی میکنن نمونه اش خودم که از کسی که بد از دینم میگفت و ولی چون قرآن رو خوب بلد نبودم نتونستم با دلیل حرفاشو رد کنم .. :(
هر چند این قرآن خوندن و حفظ کردنش فقط یک بعدش در این جور مسائل هست و دلیل اصلی همه شما ها انس گرفتن با محبوب خود هست ...

با امید حق

black banner

عضو جدید
کاربر ممتاز
راستش منم به ايم موضوع فكر ميكردم البته ...

البته من به حفظ موضوعي فكر ميكردم ، اينكه موضوعي حفظ كنم (( مثلا تمام آيات قران راجع به امر به معروف و...))

شايد اينجور قران رو به ترتيب آيات و سوره ها حفظ نباشيم / اما به نظر من تاثير و كارايي بيشتر داره

در ضمن ميشه يك فن بيان كه تو سخنان خودتون از قران نقل قول بگيريد همراه با معني و تفسير و بستش تازه شان نزول آيه هم ميشه اينجور حفظ كرد

در هر صورت موافقم به شدت / و من الله توفيق

به اميدي پيروزي

ozra69

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام .
از پیامی که برام فرستادید خیلی خوشحال شدم ،طرح جالبیه منم هستم
منتظر خبراتون هستم من را بی خبر نگذارید .
لطفا از جز یک حفظ کنید .
من قبلا تجربه 7 جز از قران را داشتم.
شاد باشید.

Ehsan_M

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام احسان جان
ایده ی خیلی خوبیه.
ولی نیاز یه کانسپته عالی داره که من میدونم شما از پسش بر میاد.
منم 100درصد هستم.
منم جزءسی و حفظ کردم ولی چون مرور نکردم خیلیاشو فراموش کردم.
انشالله با شما و دوستان بریم سراغ این کاره متعالی.:gol:
سلام
خیلی ممنون
خیلی لطف دارید. ان شاء الله که همینطور که شما میگید هست
انشاء الله:gol:

Ehsan_M

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام ما كه چند روزی هست شروع کردیم شما هم بیاین

http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/321814-حفظ-قر-آن-کریم/page2

سلام زیبا خانوم
راه انداختن این تاپیک رو من با پاسگاه عزیز هماهنگ کردم. ایده اصلی هم برای ایشون بوده
اگر اولین پستم رو خونده باشید گفتم که میخوایم کار رو منسجمش کنیم
.

Ehsan_M

عضو جدید
کاربر ممتاز
تاپیک خیلی خوبی زدین .. :gol:

• یه مدته پسر بد قولی شدم .. نمیخوام قول بدم حتما هستم .. ولی تمام سعیم رو میکنم که حتما باشم ..

• راستش من هم کوچیکتر بودم کلاس قرآن میرفتم و سعی میکردیم توی اون کلاسا هم قرآن یاد بگیریم و هم حفظ کنیم .. اون موقع کلاسامون رده بندی داشت ... رده پایه (که استارتر ها بودن) .. رده متوسط ... رده پیشرفته ..این رده بندی باعث میشد که هیچ کس خسته نشه .. (یکی بخاطر عقب بودن از دیگران .. یا یکی بخاطر جلو بودن از دیگران ) ..البته این رده بندی رو بعد از اینکه امید به خدا کمی جلو رفتیم میشه پیاده کرد ..

• بنظرم اگر حفظ رو با معنی و تفسیر پیش بریم هم خسته کننده نیست و هم بهتر توی ذهنمون هک میشه (کیفیت در این مورد فکر کنم بهتر از کمیت هست)

• یک نفر رو باید بزاریم روی تفاسیر بچه ها کمک کنه .. یکی روی معنی .. و یکی هم رو حفظ کردن (که البته این افراد باید داوطلب باشن و جزئ دسته ایی باشن که هم یکمی جلو هستن و هم وقت آزاد بیشتری دارن)
بچه ها روزگاره به سمتی داره میره که مردم خیلی راحتر در دین خود احساس سستی میکنن نمونه اش خودم که از کسی که بد از دینم میگفت و ولی چون قرآن رو خوب بلد نبودم نتونستم با دلیل حرفاشو رد کنم .. :(
هر چند این قرآن خوندن و حفظ کردنش فقط یک بعدش در این جور مسائل هست و دلیل اصلی همه شما ها انس گرفتن با محبوب خود هست ...

با امید حق
ان شاء الله که هستی
ممنون از پیشنهادای عالیت.
دسته بندی که برای کارا پیشنهاد دادی خیلی خوبه. سعی میکنیم حتما پیادش کنیم(در واقع باید پیاده بشه). فقط همونطور که گفتی نیز به داوطلب تو هر قسمت داریم

بالا