قدم به قدم تا ارشد 92 قدم قدم پیش به سوی رتبه برتر

وضعیت
موضوع بسته شده است.

lena.0

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان ایوان برای تاسیسات و تنظیم شرایط استاد اقایی و ایزدی رو میاره میدونید کدوم بهتره؟

lena.0

عضو جدید
کاربر ممتاز
من دوست داشتم کارگاه های سروش نیا رو شرکت کنم، ولی با این قیمتایی که دادن در نگاه اول قیدشو زدم:biggrin:
من لحظه ای که قیمت ها رو دیدم، اینجوری شدم:eek::eek:
آخه واقعا کارگاه یه روزه نانو 150000 خیلی نامردی دیگه:cry:

نانو اصلا ارزش نداره این هزینه و ایستایی سروش نیااااا!!!!!!! هزینش بالاس ولی با شناختی که من دارم میارزه

من کسایی رو میشناسم که سال قبل جزوات مانا قابوسی ونسیم عسگری رو خونده بودن همرو درست زده بودن .سروش نیا هم که دیگه معلومه نکاتش سولای کنکوره دقیقا اگه کسی بره خیله میتونه استفاده کنه

من جزوه مانا قابوسیو دیدم چیز خاصی نداره نگران نباشید

همراهی

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
من از شنبه امتحانات پایان ترممه تا 7بهمن....خیلی ناراحتم که نمیتونم حدقل چیزای ک خوندمو مرور کنم. برای همتون از ته دل اروزی موفقیت میکنم
دقیقا منم همینطوریم همون روز که گفتی تحویل پایان نامه دارم:w06:
یعنی باید توی 2 هفته اخر همه رو جمع بندی کنیم
الان هم کلا درس رو نذار کنار، شده 2ساعت ولی نگاهشون بکن

203_fariba

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

من از شنبه امتحانات پایان ترممه تا 7بهمن....خیلی ناراحتم که نمیتونم حدقل چیزای ک خوندمو مرور کنم. برای همتون از ته دل اروزی موفقیت میکنم
من با این که فارغ التحصیل شدم ولی قول بهتون میدم هیچ کدومتون وضعتون بدتر از من نیست...
نگران نباشید انشالله میرسید همه درسا رو دوره کنید:)

samra8631

عضو جدید
شما هم تا حالا منظر نخوندین؟من منظر و آوستیک و تاسیسات مکانیکی ام مونده!فردا جامع سنجشه .ساعت 2 بعدازظهره چرا؟؟؟

nima-sd

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها به نظرتون برا منظر اعتضادی ونعیما وجزوه بهبهانی وپارادایم کافیه؟

کافی که برای منظر هیچ محدویتی نیست از بس طراحا زیادن ماشالا رسیدی جزوه دکتر منصوری (استاد منظر دانشگاه تهران) رو بخون یکی از بچه ها گذاشته بود عکسای جزوشو مقاله های سایت باغ نظر هم ببینی بد نیست کلا زیاد روش سرمایه گذاری نکنید سوالاتش کاملا غیر منتظرس و تیپ خاصی نداره ضریبشم واسه معماری بالا نیست 20-30 درصد هم بتونید بزنید خیلی تاثیر داره

النازا

عضو جدید
کافی که برای منظر هیچ محدویتی نیست از بس طراحا زیادن ماشالا رسیدی جزوه دکتر منصوری (استاد منظر دانشگاه تهران) رو بخون یکی از بچه ها گذاشته بود عکسای جزوشو مقاله های سایت باغ نظر هم ببینی بد نیست کلا زیاد روش سرمایه گذاری نکنید سوالاتش کاملا غیر منتظرس و تیپ خاصی نداره ضریبشم واسه معماری بالا نیست 20-30 درصد هم بتونید بزنید خیلی تاثیر داره

جزوه دکترمنصوری توقسمت جزوه هاست؟ندیدم

meriil

کاربر فعال
معمار اولیش میکلوسو (Michelozzo ) بوده سال 1444 ساخته شده میکل آنژ بعد ها نمای خارجیشو طراحی کرده

درست می گی.... تو نت سرچ کردم همین در اومد؛ میکل آنژ یه سری پنجره ی خاص (kneeling window) به نما اضافه کرده :
مشاهده پیوست medici.rar

http://entertainment.howstuffworks.com/arts/artwork/michelangelo-buildings2.htm

timaj

عضو جدید
کاربر ممتاز

از من بدبخت تر نیستید که 5 بهمن دفاع دارم تازه امتحانا و پروژه های ترم 8 رو هم دارم.............کی دوره کنم نمیدونم....................
دعاکنبد برام...................:(

nima-sd

عضو جدید
کاربر ممتاز
از من بدبخت تر نیستید که 5 بهمن دفاع دارم تازه امتحانا و پروژه های ترم 8 رو هم دارم.............کی دوره کنم نمیدونم....................
دعاکنبد برام...................:(

شما که واقعا دارید واسه کنکور میخونید چرا مرخصی نگرفتید؟ من ابن ترمو مرخصی گرفتم با خیال راحت واسه کنکور بخونم ترم بعدم میرم یک ترم باقیمانده رو پاس میکنم

nima-sd

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها این درز انقطاعه ها (separation joint یا seismic join) آزمون قبلی مرکز معماری به اشتباه گفته بود درز کنترله کتاب ساختمان ها چکونه عمل میکنند

در رابطه با درز کنترل که تو کتاب کزازی نیومده ولی تو ساختمان ها چگونه عمل میکنند اومده تو تایپیک نکات مهم مطلبشو گذاشتم اونم حتما ببینید

hwn0ru0f5kvkxkfk9rr.jpg

آخرین ویرایش:

samra8631

عضو جدید
بچه ها جهت گیری معابر اصلی 4 اقلیم رو بفرمایید با هم چک کنیم:
سرد :معبر اصلی شمالی جنوبی و فرعی شرقی غربی،کشیدگی بنا هم شرقی غربی
گرم و خشک :معابر اصلی شرقی-غربی
گرم و مرطوب :کشیدگی بنا جهت شرقی غربی-معابر؟؟؟
معتدل و مرطوب:کشیدگی بنا شرقی غربی-معابر؟؟؟
منبع :راهیان ارشد

samra8631

عضو جدید
در اقلیم گرم و خشک مهم اینه که ظرفیت حرارتی مصالح زیاد باشه مثل خشت با ضخامت زیاد
اقلیم گرم و مرطوب ظرفیت حرارتی کم و مقاومت حرارتی زیاد
اقلیم سرد هم مقاومت حرارتی زیاد و هم ظرفیت حرارتی زیاد
اقلیم معتدل و مرطوب هم که عنوان نشده!!
راهیان ارشد.
تایید میفرمایید؟؟

samra8631

عضو جدید
بادگیر در اقلیم گرم و مرطوب رو به دریاست یا پشت به دریا؟؟تو معماری اسلامی پیرنیا گفته پشت به دریا که رطوبت نیاد و نهایتا مکش باد ایجاد میشه.
تو راهیان نوشته رو به دریا که از نسیم دریا استفاده کنند!!!

samra8631

عضو جدید
خب این عکس بالا چند تا از سوالای سنجشه (فن ساختمان).اگه ممکنه واسه جواب راهنمایی کنید.

وضعیت
موضوع بسته شده است.