قدم به قدم تا ارشد 92 قدم قدم پیش به سوی رتبه برتر

وضعیت
موضوع بسته شده است.

timaj

عضو جدید
کاربر ممتاز
سوال 59ازمون امروز ایوان:
بهترین نوع عایق در بناهای مسکونی مناطق گرم..........
1) یک لایه عایق نزدیک سطح داخلی و یک لایه مصالح سنگین در قسمت خارجی
2)یک لایه عایق نزدیک سطح خارجی و یک لایه مصالح سنگین در قسمت داخلی
3)یک لایه عایق نزدیک سطح خارجی و یک لایه مصالح سبک در قسمت داخلی
4)یک لایه عایق در قسمت میانی و 2 لایه دیوار با مصالح سنگین در طرفین
؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

آخرین ویرایش:

nima-sd

عضو جدید
کاربر ممتاز
سوال 59ازمون امروز ایوان:
بهترین نوع عایق در بناهای مسکونی مناطق گرم..........
1) یک لایه عایق نزدیک سطح داخلی و یک لایه مصالح سنگین در قسمت خارجی
2)یک لایه عایق نزدیک سطح خارجی و یک لایه مصالح سنگین در قسمت داخلی
3)یک لایه عایق نزدیک سطح خارجی و یک لایه مصالح سنگین در قسمت داخلی
4)یک لایه عایق در قسمت میانی و 2 لایه دیوار با مصالح سنگین در طرفین
؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
چقد بدم میاد از این تیپ سوالا ! 2-3 که یکیه!

YA3_3PID

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها نظرتون در مورد سوال 105 چیه؟ مناسب ترین اقدام برای هدایت مسیریابی یک نابینا به کدام گزینه نزدیک تر است؟
1)تغییر در کفسازی 2)ایجاد نرده 3)استفاده از علائم راهنمایی قابل لمس با دست 4)استفاده از هشدارهای صوتی
پاسخنامه میگه گزینه 1!! چرا؟؟!!!!
حالا اگه میگفت 3 یه چیزی!!

تو ضوابط طراحی برای نابینایان گفته بهترین راه تغییر در کفساری هست

النازا

عضو جدید
بچه ها کسی میدونه سوال 5،56،59و69 درک عصرکنکاش فصل پرسپکتیو دلیل جوابایی که داده توضیحش چه طوری میشه؟

mahsa_archi_arch

عضو جدید
اصلاح کردمش حالا جوابش چی میشه به نظرتون؟
مشخص نکرده برای اقلیم گرم و خشک یا گرم و مرطوب؟
بنظرم برای اقلیم گرم و خشک.. یک لایه عایق نزدیک به سطح خارجی و یک لایه مصالح سنگین در قسمت داخلی
و برای گرم و مرطوب گزینه 3
جواب درست کدومه ؟

timaj

عضو جدید
کاربر ممتاز
مشخص نکرده برای اقلیم گرم و خشک یا گرم و مرطوب؟
بنظرم برای اقلیم گرم و خشک.. یک لایه عایق نزدیک به سطح خارجی و یک لایه مصالح سنگین در قسمت داخلی
و برای گرم و مرطوب گزینه 3
جواب درست کدومه ؟
2 درسته
چرا مصالح سنگین؟ مگه نمیگیم تو گرم وخشک ظرفیت حرارتی باید بالا باشه؟

mahsa_archi_arch

عضو جدید
2 درسته
چرا مصالح سنگین؟ مگه نمیگیم تو گرم وخشک ظرفیت حرارتی باید بالا باشه؟

برای اقلیم گرم و خشک همونطور که میگی باید ظرفیت حرارتی بالا باشد .. و افزایش ضخامت و افزایش وزن مخصوص ( یعنی هرچه ماده ای سنگین تر تراکم و وزن مخصوص بالاتری داره ) باعث بالا بردن ظرفیت حرارتی میشه ولی در اقلیم گرم و مرطوب چون نمیخواهیم ذخیره حرارت داشته باشیم باید از مصالح سبک استفاده کنیم تا ظرفیت حرارتی کمی داشته باشیم ..

mahboooobeh

عضو جدید
اندر کتاب های گلابچییییییییییییییییییییییییی:evil:
کتاب "معماری آرکی‎تایپی" منتشر شد

mahsa_archi_arch

عضو جدید
بادگیر در اقلیم گرم و مرطوب رو به دریاست یا پشت به دریا؟؟تو معماری اسلامی پیرنیا گفته پشت به دریا که رطوبت نیاد و نهایتا مکش باد ایجاد میشه.
تو راهیان نوشته رو به دریا که از نسیم دریا استفاده کنند!!!
بنظر من که رو به دریا .. و هرچه به دریا نزدیک تر ابعاد بادگیر بزرگتر

timaj

عضو جدید
کاربر ممتاز
برای اقلیم گرم و خشک همونطور که میگی باید ظرفیت حرارتی بالا باشد .. و افزایش ضخامت و افزایش وزن مخصوص ( یعنی هرچه ماده ای سنگین تر تراکم و وزن مخصوص بالاتری داره ) باعث بالا بردن ظرفیت حرارتی میشه ولی در اقلیم گرم و مرطوب چون نمیخواهیم ذخیره حرارت داشته باشیم باید از مصالح سبک استفاده کنیم تا ظرفیت حرارتی کمی داشته باشیم ..

مگه مصالح سنگین تر عایق بهتری نیستند؟یعنی مقاومت حرارتی بهتری دارند درست میگم؟؟

shina88

عضو جدید
کاربر ممتاز
اندر کتاب های گلابچییییییییییییییییییییییییی:evil:
کتاب "معماری آرکی‎تایپی" منتشر شد
دستش درد نکنه واقعا که انقد به فکر جماعت پشت کنکوری هستو کم نمیزاره واسشون!!!!!!!یکی جلو گلابچیو بگیییرررررررررررررررررررره!!!!!!!!!!:wallbash:

mahsa_archi_arch

عضو جدید
مگه مصالح سنگین تر عایق بهتری نیستند؟یعنی مقاومت حرارتی بهتری دارند درست میگم؟؟
مقاومت کمتری داره ... یعنی هرچه ماده سنگینتر میشه ظرفیت حرارت افزایش پیدا میکنه ولی مقاومتش کاهش پیدا میکند .. چون رسانش سرعتر اتفاق میافتد و اتلاف حرارت بین ذرات کمتره
چون ماده سنگینتر تخلخل کمتری داره - و هرچه متخلخلتر مقاومت حرارتی بیشتر و ظرفیت حرارتی کمتر ..

آخرین ویرایش:

timaj

عضو جدید
کاربر ممتاز
مقاومت کمتری داره ... یعنی هرچه ماده سنگینتر میشه ظرفیت حرارت افزایش پیدا میکنه ولی مقاومتش کاهش پیدا میکند .. چون رسانش سرعتر اتفاق میافتد و اتلاف حرارت بین ذرات کمتره

وااااااااااااااااااااااااااای مرسی تازه فهمیدم! منو از جهالت دراوردی!!:D

timaj

عضو جدید
کاربر ممتاز
من تازه میخام فردا برم طراحی لرزه ای رو بخرمارکی تایپی رو دیگه چی کنم:cry:

تو این وقت باقی مونده همون طراحی لرزه ای رو بگیر و بخون برا معماری فوقش یه سوال ازش بیاد! وقتت رو روی چیزای دیگه که احتمال بیشتری داره بیاد بذار

النازا

عضو جدید
بچه ها من فن وتاریخ راهیان رو دارم به نظرتون نیازه تستای فن وتاریخ مرکز معماری یا عصرکنکاش رو هم بگیرم؟میگم شاید شبیه هم باشن تستاش

TUliP

عضو جدید
بچه ها جواب این سوال چی میشه؟؟

موثر ترین المان فضایی در حوزه بصری چیست؟؟؟ ۱) دیوار ۲)سقف ۳) ستون ۴) کف

من شنیده بودم سقف میشه ولی جواب تست دیوار بود.

timaj

عضو جدید
کاربر ممتاز
تو کتاب تنظیم قیابکلو نوشته هم در اقلیم گرم هم سرد عایق در جداره خارجی قرار میگیره اما بهزادی نوشته در گرم بیرون در سرد درون
کدوم درسته؟؟

sara00_00

عضو جدید
بچه ها جواب این سوال چی میشه؟؟

موثر ترین المان فضایی در حوزه بصری چیست؟؟؟ ۱) دیوار ۲)سقف ۳) ستون ۴) کف

من شنیده بودم سقف میشه ولی جواب تست دیوار بود.

اولین چیزی که تو ورود نظرو جلب میکنه با توجه به نسبت انسانی دیوارا هستن، بعدا چیزای دیگه

samra8631

عضو جدید
اتفاقا همین کتابایی که بهت پیشنهاد کردم از متفاوت ترین کتابای گلابچی هستن که خوندم من خودم اصلا کتاب مقاومت و استاتیک و بتنش رو نخریدم چون اکثرا تو دانشگاه یاد گرفتم مطالبشو کتاب نانو هم جدیده ولی نمیرزه هم قیمتش بالاست هم تعداد سوالاتی که ممکنه ازش بیاد نهایتا 1-2 تا هست هم اصلا معماری نیست منو چه به نانو !

من باز اون صفحه رو دقیق تر خوندم درباره شکل الف گفته مسیر انتقال نیروی لرزه ای نباید منقطع باشد گشودگی پیوستگی تار را از بین میبرد وعمل بازشو در این حالت مشابه ایجاد شکاف در دربال بک تیر فولادی Iشکل نشانه ای از برور فاجعه است ! در مورد شکل ج گفته محل بازشو دقیقا منطبق بر محل وقوع بیشینه نیروی برشی است وبرور شکست در این ناحیه تضعیف شده دور از زهن نیست الان بین گزینه 2-4 گزینه 2 رو انتخاب میکنم
همین طراحی لرزه ای رو شروع کن به خوندن نانو رو هم رسیدی اون درسنامه نانو مرکز که گذاشتم بخون
بازم ممنون.درسنامه نانو مرکز رو ندیدم!ببخشید کجاست؟؟

samra8631

عضو جدید
چون ماده سنگینتر تخلخل کمتری داره - و هرچه متخلخلتر مقاومت حرارتی بیشتر و ظرفیت حرارتی کمتر ..
یعنی در اقلیم سرد و گرم و خشک هر دو دیوار ضخیم و سنگین و با تخلخل کم میخواد؟؟؟

nima-sd

عضو جدید
کاربر ممتاز
بازم ممنون.درسنامه نانو مرکز رو ندیدم!ببخشید کجاست؟؟

تو تایپیک جزوه ها گذاشتم حتما یه سر بزن بچه ها جزوه های خوبی رو تو این یکی دو هفته گذاشتن
درسنامه نانو وبتن

این جزوه منظر هم که یک ماه پیش گذاشتم رو حتما بخونید
اینم منظر هما بهبهانی با لینک مستقیم واسه اونایی که نمیتونن غیر مستقیم دانلود کنن

مشاهده پیوست 126245

mahsa_archi_arch

عضو جدید
یعنی در اقلیم سرد و گرم و خشک هر دو دیوار ضخیم و سنگین و با تخلخل کم میخواد؟؟؟
میشه گفت ولی .. تخلخل کمتر مقاومت و کاهش میدهد .. و برای اقلیم سرد هر2 پارامتر ( ظرفیت و مقاومت مهمه ) -
برای اقلیم گرم و خشک .. مصالح سنگین و ضخامت زیاد لازم داریم ..( ظرفیت حرارتی مهم است )

fereshte1111

عضو جدید
نیاز نیست حتی عکسو نگاه کنی اسم خود بنا گفته saddle dom یعنی زین اسبی رو بلد باشی میشه انحنای مضاعف دیگه

میشه اتصالارو بگی چطوری بقهمیم؟
اگه عکس داره از کتاب ساختمان های فولادی بذاری ممنون میشم

8memar6

عضو جدید
بچه ها؟کسی جزوه ی درک عمومی معماری علی عسگری رو داره؟سال 90؟
میشه بذارین؟ممنون.

وضعیت
موضوع بسته شده است.