خانوما آقایون تشریف بیارید.

sinasolhy

عضو جدید
شما پسرا که حقتونه بترسید.....آخه بیشتره جاها دیدم که بر اساس ظاهر قضاوت میکنید.....چه در مورد خونواده دختر چه ظاهر خود فرد....

جدی؟؟؟؟؟ببخشیدا...شما که به ظاهر ما اعتماد ندارید 3000 تا مهر میکنید. ما باید چیکار کنیم؟؟؟

sinasolhy

عضو جدید
به نظر من در حق کسی ظلمی نشده. اما اگه بخوایم بگیم ، آقایون واقعا مظلوم واقع شدن...تمام شد و رفت

ایران86

کاربر فعال
جدی؟؟؟؟؟ببخشیدا...شما که به ظاهر ما اعتماد ندارید 3000 تا مهر میکنید. ما باید چیکار کنیم؟؟؟
....البته نظر شخصیمو قبلش گفتماااااااااااا....سعی میکنم اینقد در موردش شناخت پیدا کنم که به مهریه اصلا فکر نکنم./.....

JavadMessi

مدیر بازنشسته
میدونی مهریه واسه چیه؟
میدونی در مقابل نفقه یه زن چه کارایی انجام میده؟
من حاضرم از هر دوش بگذرم و حق طلاق با من باشه والبته حقوقی که برای مرد تعریف شده در مقابل این دو کار.
یعنی حق طلاق که شاید بدترین حلال خداوند باشه شده ارزش؟!
یعنی از اول زندگی باید با این فکر جلو رفت؟!!
حق طلاق مطلقا مخصوص مرد نیست چون زن هم میتونه به حاکم شرع رجوع کنه ولی اگه قرار بود حق طلاق زن هم مثل مرد باشه مطمئنا درصد طلاق بسیار بالاتر بود چون خانومها حساس هستند و ممکنه به خاطر یه نارحتی کوچک هم از این حق استفاده کنند در حالی که حفظ خانواده از اصول اسلامه!
ولی کسی که از اول زندگی چنین ترسی داره فکر کنم بتونه شرط ضمن عقد بذاره!
در مقابل نفقه هم زن هیچ وظیفه ای نداره حتی کار منزل!

namavar1989

عضو جدید
کاربر ممتاز
من معتقدم عملا تو اين دوره زمونه نبايد گفت كه آقايون دارن به خانوما ظلم مي كنن يا خانوم ها دارن به آقايون ظلم مي كنن
در واقع به نظر من ظلم يا بي عدالتي اگر در حق كسي صورت گرفت بايد دقيقا در مورد اون شخصي كه ظلم كرده صحبت كرد نه اينكه به جنسيت ربط و تعميم بديم. البته قديم كه براي زنان هيچ حقي قائل نبودن يا تو جوامعي كه مثل عربستان كه زن برده مرد محسوب مي شه اينقضيه كاملا فرق مي كنه.
اگر دو تا آدم بشينن رفتارشون رو نسبت به هم تحليل كنن بدون اينكه تعميم بدن لج و لج بازي هم مطرح نمي شه چون اكثر ظلم ها ناشي از لج و لج بازيه.

sinasolhy

عضو جدید
من معتقدم عملا تو اين دوره زمونه نبايد گفت كه آقايون دارن به خانوما ظلم مي كنن يا خانوم ها دارن به آقايون ظلم مي كنن
در واقع به نظر من ظلم يا بي عدالتي اگر در حق كسي صورت گرفت بايد دقيقا در مورد اون شخصي كه ظلم كرده صحبت كرد نه اينكه به جنسيت ربط و تعميم بديم. البته قديم كه براي زنان هيچ حقي قائل نبودن يا تو جوامعي كه مثل عربستان كه زن برده مرد محسوب مي شه اينقضيه كاملا فرق مي كنه.
اگر دو تا آدم بشينن رفتارشون رو نسبت به هم تحليل كنن بدون اينكه تعميم بدن لج و لج بازي هم مطرح نمي شه چون اكثر ظلم ها ناشي از لج و لج بازيه.

درسته.ولی باید عرض کنم ، منظور از این تایپیک تنها بحث مهریه و ظلم فرد خاصی به دیگری نیست.منظور همه حق و حقوق های خانوما و آقایونه در همه زمینه ها...گفتم که تو تایپیکی که در اولین پست آدرسش رو گذاشتم بحثای زیادی مطرح شد که بی نتیجه موند...میخواستم اون بحثا حل بشه..

اما نکته جالب اینه که بحثا معمولا در تایپیکی شکل میگیره که هیچ ربطی به موضوع تایپیک نداره..!

Ir. A. P

عضو جدید
کاربر ممتاز
یعنی حق طلاق که شاید بدترین حلال خداوند باشه شده ارزش؟!
یعنی از اول زندگی باید با این فکر جلو رفت؟!!
حق طلاق مطلقا مخصوص مرد نیست چون زن هم میتونه به حاکم شرع رجوع کنه ولی اگه قرار بود حق طلاق زن هم مثل مرد باشه مطمئنا درصد طلاق بسیار بالاتر بود چون خانومها حساس هستند و ممکنه به خاطر یه نارحتی کوچک هم از این حق استفاده کنند در حالی که حفظ خانواده از اصول اسلامه!
ولی کسی که از اول زندگی چنین ترسی داره فکر کنم بتونه شرط ضمن عقد بذاره!
در مقابل نفقه هم زن هیچ وظیفه ای نداره حتی کار منزل!

من جواب بقیه رو صرف نظر میکنم چون منطقی با حرف من برخورد نشد
ولی شما
در مقابل نفقه که وظیفه مرده زن هم وظایفی داره نمیشه بگیم زن تو خونه میخوره میخوابه مرد فقط کار میکنه. و همچنین حقوقی مثل حق بزرگ کردن بچه و یا فامیلش که باید فامیل مرد باشه!! که من اینا رو هم قبول ندارم.
حق طلاق هم از نظر من نباید با کسی باشه مثل ازدواج که نظر هر دو نفر شرطه باید اینجا هم همون شکلی باشه اصلا چرا حق باشه یه قرار داد باشه مثل ازدواج
که لازم نباشه یه زن برای گرفتن طلاق از همه چیزش بگذره تازه من هم موافق طلاق نیستم برای طلاق هم ازدواج نمیکنم ولی دوست دارم این موضوع برام حل بشه وهر جا این بحث توسط هر کی مطرح میشه فقط بهش گفته میشه تو چرا اینقدر بد بینی چرا به طلاق فکر میکنی از نظر من طلاق یه واقعت و یه احتمال باید بهش فکر کنم همون طوری که به ازدواج فکر میکنم.

JavadMessi

مدیر بازنشسته
من جواب بقیه رو صرف نظر میکنم چون منطقی با حرف من برخورد نشد
ولی شما
در مقابل نفقه که وظیفه مرده زن هم وظایفی داره نمیشه بگیم زن تو خونه میخوره میخوابه مرد فقط کار میکنه. و همچنین حقوقی مثل حق بزرگ کردن بچه و یا فامیلش که باید فامیل مرد باشه!! که من اینا رو هم قبول ندارم.
حق طلاق هم از نظر من نباید با کسی باشه مثل ازدواج که نظر هر دو نفر شرطه باید اینجا هم همون شکلی باشه اصلا چرا حق باشه یه قرار داد باشه مثل ازدواج
که لازم نباشه یه زن برای گرفتن طلاق از همه چیزش بگذره تازه من هم موافق طلاق نیستم برای طلاق هم ازدواج نمیکنم ولی دوست دارم این موضوع برام حل بشه وهر جا این بحث توسط هر کی مطرح میشه فقط بهش گفته میشه تو چرا اینقدر بد بینی چرا به طلاق فکر میکنی از نظر من طلاق یه واقعت و یه احتمال باید بهش فکر کنم همون طوری که به ازدواج فکر میکنم.
زن غیر از دو وظیفه هیچ وظیفه دیگری نداره که احتمالا خودتون واقفید
اما حق طلاق که میگین دو طرفه باشه در عمل هم تقریبا همینطوره چون هم مرد نمیتونه الکی طلاق بده هم اینکه زن پشتوانه مهریه داره!
عرض کردم فکر کنم شما میتونی شرط ضمن عقد کنی این مسئله رو پس از این بابت هم مشکلی نیست!

Ir. A. P

عضو جدید
کاربر ممتاز
زن غیر از دو وظیفه هیچ وظیفه دیگری نداره که احتمالا خودتون واقفید
اما حق طلاق که میگین دو طرفه باشه در عمل هم تقریبا همینطوره چون هم مرد نمیتونه الکی طلاق بده هم اینکه زن پشتوانه مهریه داره!
عرض کردم فکر کنم شما میتونی شرط ضمن عقد کنی این مسئله رو پس از این بابت هم مشکلی نیست!

شرط که هر چیزی رو میشه شرط کنی من دارم در مورد این حق حرف میزنم که چرا تبدیل شده به یه حق؟ و البته یه حق برای اقایون و دلیلش؟ مهریه هم دلیل دیگه جز طلاق داره و زن میتونه بدون طلاق گرفتن مهریه خودشو بگیره.
اگه لطف کنین اون دو وظیفه رو هم بگین احتمالا خیلی کلی هستن که شما تونستین بگین فقط 2 وظیفه.

آخرین ویرایش:

ICE-G

عضو جدید
کاربر ممتاز
age tarafein ehterame hamdigaro negah daran haghi az kesi zaye nemishe!zendghi k meido0ne jang nist,age ham etefaghi biofte moghaser hardo tarafan!

JavadMessi

مدیر بازنشسته
شرط که هر چیزی رو میشه شرط کنی من دارم در مورد این حق حرف میزنم که چرا تبدیل شده به یه حق؟ و البته یه حق برای اقایون و دلیلش؟ مهریه هم دلیل دیگه جز طلاق داره و زن میتونه بدون طلاق گرفتن مهریه خودشو بگیره.
اگه لطف کنین اون دو وظیفه رو هم بگین احتمالا خیلی کلی هستن که شما تونستین بگین فقط 2 وظیفه.
یه دلیل سادش اینه که مرد خواستار و خواستگار زنه به همین دلیل حق طلاق هم با اوست!
بالاخره این حق باید به عهده یکی باشه که مرد معقولانه تره ولی دلیل طلاق به قانون بر میگرده و اینکه مرد به دلایل واهی نتونه زن رو طلاق بده گرچه اگه زندگی بهشون جهنم شد طلاق بهترین گزینست!
زن هم در قبال وظایف مرد میتونه به دادگاه شکایت کنه و حق طلاق بگیره گرچه عرض کردم میشه شرط ضمن عقدش کرد مثلا اگه مرد همسر دوم گرفت زن اول بتونه طلاق بگیره و...
اون دو وظیفه هم یکیش برآورده کردن خواسته های جنسی مرده البته اگه مشکل و ضرری نباشه یکیش هم داشتن رضایت همسر برای خروج از منزل و دیگر هیچ!!

Ir. A. P

عضو جدید
کاربر ممتاز
دلیل شما کافی نبود برای حق طلاق چون اصلا من با حق بودنش مشکل دارم .
با این چیزی که شما گفتین که اوضاع بدتر شد الان تو جامعه ما وظایفی بر عهده خانم ها هست که درواقع وظیفش نیست مثل تهیه جهیزیه و کارهای خانه و... که اگه انجام نده سرزنش میشه و همچنین رضایت همسر خیلی برای یه خانوم محدود کننده میتونه باشه که درست نیست مثلا داشتن شغل و درامد حق یه خانوم هست که اگه همسرش نخواد نمیتونه به این حقش برسه و حقوق دیگری که فقط وابسته به نظر یه ادم شده که ممکنه ادم درستی نباشه. میدونم میشه شرط کرد ولی شاید یکی شرط نکرده باشه.

شهرام 59

عضو جدید
کاربر ممتاز
500 تا از این دست تاپیکا تو باشگاه زده شده که کیکشن هم به نتیجه نرسیده

ghazal1991

مدیر تالار مدیریت
مدیر تالار
اصلا نمیشه کلمه ظلم رو به کار برد... به هیشکی ظلم نشده نه دختر نه پسر... بعضی جاها در حق دختر و پسر اجحاف شده، که نمیشه اسم ظلم رو روش گذاشت.

shirin.mohandes

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
حق طلاق با خانوما باشه که چی بشه؟
اینکه شماها به راحتی میتونین یه پسر 25 ساله رو بدبخت کنین، ظلم در حق کیه؟
اولا مطمئن باش اگه حق طلاق با زن باشه هیچوقت طلاق نمیده
دوما اگه احیانا پسره کاری کرد که دیگه برا دختره غیر قابل تحمل بشه و طلاق بده پسره اصلا ،تاکید میکنم اصلا بدبخت نمیشه باز اونی که بدبخت میشه دخترس

Miss World

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام...در تایپیک قبلیه(http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/341393) اینجانب یک سوال

پرسیدم، که بحث به درازا کشیده شد. در نتیجه بر آن شدم در این تایپیک خانوما و آقایون حرفاشون رو

در مورد حقوق خودشون بزنن. ظلم هایی که در حقشون شده(اگه شده). از همه چی. فقط 1- دعوا

ممنوع 2- توهین ممنوع. هر حرفی زده میشه با دلیل و منطق... به نتیجه برسیم تا دیگه انقد حرف

نشنویم در حق ما اجحاف شد.

بسم الله...

اي اقا دست رو دلم نذار كه خونه
بنده يه اسيرم...برام تصميم ميگيرن...اجازه اب خوردن بدون هماهنگي با پدرو مادرو ندارم...
كلا تا اينجا زندگي نكردم......
خدايا منو نجات بده....

بالا