درخواست های مرتبط با | پرسش های درسی مهندسی شیمی

babakt25

عضو جدید
طرح توجيهي

طرح توجيهي

با سلام به همه دوستان عزيز
من چندتا طرح توجيهي نياز دارم. ميتونيد راهنماييم كنيد؟
:)

chan vaght dg emte payani daram va jvbo nemidunam.har ki midune lotfan jvbo baram bezare,mamnuun az hamatun.
سوال:مخلوطی از کربن و گوگرد به وزن 2 گرم می سوزد و مخلوطی ازso2 و co2 با جرم 6 گرم می دهد. جرم کربن موجود در مخلوط اولیه چقدر است؟
2moadeleo 2 majhuli hal mishe!ama rahe hal mikham.
:eek:
.

خدمت شما :
http://up.iranblog.com/images/mr4oo4z83nol5t4ky6pv.pdf

k_siroos

مدیر بازنشسته
سلم و خسته نباشین
لطفاً زحمت این دو تا مقاله را بکشین:
Millisecond Production of Hydrogen from Alternative, High Hydrogen Density Fuels in a Cocurrent Multifunctional Microreactor
http://pubs.acs.org/doi/abs/10.1021/ie800392z

CFD Simulations of Coupled, Countercurrent Combustor/Reformer Microdevices for Hydrogen Production
http://pubs.acs.org/doi/abs/10.1021/ie0490987

Downsizing Chemical Processes for Portable Hydrogen Production
http://pubs.acs.org/doi/abs/10.1021/bk-2005-0914.ch011

خیلی خیلی ممنون:gol:

دو مقاله اول

دانلود

peymanfarashi

عضو جدید
سلام .کسی در رابطه رشته کارشناسی ارشد شیمی دریا اطلاعی داره ؟ بازارکارش و ...

eghbali66

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
يه مرجع قوي ميخواستم كه دانسيته جامدات و مايعات مختلف رو در دماهاي مختلف داده باشه. يه مرجع كه خيلي جامع باشه. كسي سراغ داره؟

efg

عضو جدید
سلام
من یه سئوال در مورد کالیبره کردن دستگاه کروماتوگرافی گازی داشتم
ستونم capillary است و جریان هایم گازی است
برای گازهای استاندارد که برای کالیبره کردن می خواهم تهیه کنم،آیا باید ترکیب اجزا کم (زیر 1%) باشد وگرنه پیک ها overload می کند؟
مثلا اگر کازهایم نیتروژن و مونوکسید کربن و دی اکسیدکربن است، چه ترکیبی از اینها باید در کپسول های استانداردم باشد؟دقت کنید ستونم capillary است؟
خیلی متشکرم

nima_negmis

عضو جدید
سلام . آقا ما مکانیکیا اینجا غریبیم . کسی از دوستای مهندسی شمیی مقاله ای راجع به آمونیوم سولفات داره . زحمت می کشین . ممنون

Engineer Sahar

عضو جدید
درخواست موضوع پایان نامه کارشناسی ارشد مهندسی شیمی

درخواست موضوع پایان نامه کارشناسی ارشد مهندسی شیمی

لطفا اگه کسی در زمینه نفت موضوعی واسه پایان نامه دوره ارشد گرایش طراحی فرایند می تونه پیشنهاد بده اینجا اعلام کنه
با تشکر از همه دوستان

BOROAMOO

عضو جدید
درخواست مقاله یا پاورپوینت در رابطه با scale up واحد های عملیاتی

ممنون میشم کمک کنید. هرچی گشتم چیزی پیدا نکردم

shabnam...

عضو جدید
کاربر ممتاز
کمممممممممممک کنید

کمممممممممممک کنید

حل مسایل فیزیک هالیدی جلد 1 ویرایش 8 می خوااااااااااام
لطفا بذارید برام
امتحان پایانی دارم کممک کنید:cry:

فرشته ام

متخصص کامسول
کاربر ممتاز
سپاس

سپاس

نیاز به دو یا سه تا مقاله در این موضوع

vortex generator plate fin

baran.e

عضو جدید
سلام
من 1 پروژه دارم که تو قسمت برنامه نویسیش موندم این هفته هم باید تحویل بدم
پروژه ام راجع به محاسبه تبخیر آنی (flash calculation) هست
تو این برنامه بایدمول های فاز گاز و مول های فاز مایع و ترکیب فاز بخار و ترکیب فاز مایع رو محاسبه کنم
خواهش می کنم سریع جواب بدین خیلی مهمه!

y.h.m.b

عضو جدید
( دوستای گل مهندسی شیمی کسی میدونه مقالاتمون و واسه این همایش باید به کجا ارسال کنیم؟
لطفا راهنماییم کنید!!!!!!!!!!!!! )

دومين همايش و نمايشگاه مشعل و كوره هاي صنعتي

Posted: 17 Dec 2011 03:38 AM PST
تاريخ برگزاري: 8 تير 1391
محل برگزاري: تهران

تاریخهای مهم:
مهلت ارسال اصل مقاله: 1391/3/13
اعلام نتایج داوری اصل مقاله: 1391/3/20
مهلت ثبت نام: 1391/4/1

درباره همايش

ساده ترين كوره ها را مي توان همان اجاقهايي دانست كه در منازل جهت پخت و پر بكار گرفته ميشوند. تجهيزاتي گرمايشي كه از كلمه fornax به معناي اجاق مشتق ميشود. اولين كورهها در Balakot محلي از تمدن Indus Valley بكار گرفته شده اند كه تاريخ آن به1900 -2500 سال قبل از ميلاد بر ميگرد. حال امروزه با واژه Furnace مواجه هستيم كه به معني كورههاي صنعتي ميباشد. كورهها كه از جمله تجهيزات فرآيندهاي گرمايشي هستند، عموما با احتراق همراه هستند. هرچند برخي از آنها الزامي به داشتن احتراق ندارند كه ميتوان به كورههاي قوس الكتريك و القايي اشاره داشت. كورهها امروزه در صنايع مختلفي همچون آهن، فولاد، نفت، پتروشيمي، تاسيسات گرمايشي، سيمان، اتاق رنگ و .... داراي ركني اساسي هستند.
شركت هم انديشان انرژي كيميا از پيشتازان عرصه آگاهي، علوم و فناوريهاي نوين در حوزه انرژي و صنايع مرتبط در كشور، با همكاري متخصصين و نخبگان صنعتي، در نظر دارد دومين همايش كورههاي صنعتي را با هدف ايجاد نگاه ويژه در كشور را 8 تير 1391 در تهران برگزار نمايد. در اين راستا از كليه پژوهشگران، صاحبنظران، انديشمندان، شركتها و موسسات فعال در اين حوزه انتظار ميرود ضمن حضور و حمايت از اين حركت، نظرات، پيشنهادات و آگاهيهاي خود را در قالب ارائه مقاله در همايش در حوزه هايي ذكر شده به اطلاع جامعه متخصصين كشور برسانند.

محورهاي همايش:
بهينه سازي مصرف و آناليز انرژي
تعمير و نگهداري. كنترل، بازرسي و راهبري
روشهاي نوين طراحي كوره هاي صنايع فرآيندي
روشهاي انتخاب بهترين نوع كوره جهت كاربردهاي متفاوت
مشكلات فرآيندي كورههاي صنعتي و راههاي جلوگيري از آنها
بررسي آلاينده هاي زيست محيطي كوره ها و راههاي كاهش آن
فن اوريهاي نوين افزايش انتقال حرارت و بازده كورههاي صنعت فولاد
شبيه سازي و روشهاي عددي فرآيند انتقال حرارت با استفاده از CFD
سوخت كوره ها و امكان سنجي روشهاي تبديل نوع سوخت كوره هاي صنعتي
( دوستای گل مهندسی شیمی کسی میدونه مقالاتمون و واسه این همایش باید به کجا ارسال کنیم؟

Audi.R8

عضو جدید
کاربر ممتاز

دومين همايش و نمايشگاه مشعل و كوره هاي صنعتي

Posted: 17 Dec 2011 03:38 AM PST
تاريخ برگزاري: 8 تير 1391
محل برگزاري: تهران

تاریخهای مهم:
مهلت ارسال اصل مقاله: 1391/3/13
اعلام نتایج داوری اصل مقاله: 1391/3/20
مهلت ثبت نام: 1391/4/1

درباره همايش

ساده ترين كوره ها را مي توان همان اجاقهايي دانست كه در منازل جهت پخت و پر بكار گرفته ميشوند. تجهيزاتي گرمايشي كه از كلمه fornax به معناي اجاق مشتق ميشود. اولين كورهها در Balakot محلي از تمدن Indus Valley بكار گرفته شده اند كه تاريخ آن به1900 -2500 سال قبل از ميلاد بر ميگرد. حال امروزه با واژه Furnace مواجه هستيم كه به معني كورههاي صنعتي ميباشد. كورهها كه از جمله تجهيزات فرآيندهاي گرمايشي هستند، عموما با احتراق همراه هستند. هرچند برخي از آنها الزامي به داشتن احتراق ندارند كه ميتوان به كورههاي قوس الكتريك و القايي اشاره داشت. كورهها امروزه در صنايع مختلفي همچون آهن، فولاد، نفت، پتروشيمي، تاسيسات گرمايشي، سيمان، اتاق رنگ و .... داراي ركني اساسي هستند.
شركت هم انديشان انرژي كيميا از پيشتازان عرصه آگاهي، علوم و فناوريهاي نوين در حوزه انرژي و صنايع مرتبط در كشور، با همكاري متخصصين و نخبگان صنعتي، در نظر دارد دومين همايش كورههاي صنعتي را با هدف ايجاد نگاه ويژه در كشور را 8 تير 1391 در تهران برگزار نمايد. در اين راستا از كليه پژوهشگران، صاحبنظران، انديشمندان، شركتها و موسسات فعال در اين حوزه انتظار ميرود ضمن حضور و حمايت از اين حركت، نظرات، پيشنهادات و آگاهيهاي خود را در قالب ارائه مقاله در همايش در حوزه هايي ذكر شده به اطلاع جامعه متخصصين كشور برسانند.

محورهاي همايش:
بهينه سازي مصرف و آناليز انرژي
تعمير و نگهداري. كنترل، بازرسي و راهبري
روشهاي نوين طراحي كوره هاي صنايع فرآيندي
روشهاي انتخاب بهترين نوع كوره جهت كاربردهاي متفاوت
مشكلات فرآيندي كورههاي صنعتي و راههاي جلوگيري از آنها
بررسي آلاينده هاي زيست محيطي كوره ها و راههاي كاهش آن
فن اوريهاي نوين افزايش انتقال حرارت و بازده كورههاي صنعت فولاد
شبيه سازي و روشهاي عددي فرآيند انتقال حرارت با استفاده از CFD
سوخت كوره ها و امكان سنجي روشهاي تبديل نوع سوخت كوره هاي صنعتي

به لينك زير مراجعه كنيد:

اطّلاع رساني راجع به همايش در Civilica

وبسايت همايش

nano.gemini

عضو جدید
ترجمه

ترجمه

سلام. ببخشید یه سؤال خیلی فوری دارم! اینجا کسی میدونه ترجمه ی diffusion bonding
چی میشه؟
ممنون میشم اگه یکی زود جوابمو بده، مرسی:gol:

بالا